بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز و نوسان‌گیری کدام‌ است؟

تاریخ: 29 بهمن 1402
زمان مطالعه:  9 دقیقه
بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز و نوسان‌گیری کدام‌ است؟

تریدرهای بازار فیوچرز و سایر بازارهای مشتقه، در کنار پیاده‌سازی استراتژی معاملاتی خود، همیشه از بابت ترید بر روی بهترین ارزهای دیجیتال در جهت نوسان‌گیری دچار مشکلات بزرگی هستند و انتخاب ارز دیجیتالی واحد برای اجرای استراتژی، به همراه بهبود عملکرد معاملاتی، از مهم‌ترین عوامل محسوب می‌شود.

اگر تریدر یا نوسان گیر در بازار ارزهای دیجیتال هستید و شما نیز برای انتخاب و زیر نظر گرفتن بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز دچار مشکل شده‌اید، این مقاله را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید. در این مقاله، در کنار معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای فیوچرز و نوسان‌گیری، به چندین نکته مهم درباره شیوه ترید و مدیریت ریسک اشاره خواهیم کرد.

ویژگی‌های ارز دیجیتال برای فیوچرز

به عقیده تریدرها و تحلیلگران خبره بازار ارزهای دیجیتال، هر تریدر باید در انتخاب دارایی پایه یا هر ارز دیجیتالی که قصد معامله دارد به ویژگی‌های مهمی دقت کند، تا در کنار پیاده‌سازی صحیح استراتژی معاملاتی، بتواند از رشد یا ریزش موردنظر مناسب‌ترین نتیجه را در فیوچرز به وجود آورد. بدون شک، تا به اکنون در ذهنتان، چندین ویژگی که برای شما در جهت ورود و خروج در ارز دیجیتالی در بازار فیوچرز مهم است، به تصویر کشیده شده است. اما، برای شناخت تمام ویژگی‌های مناسب، بهتر است که به بخش زیر به‌خوبی دقت داشته باشید و این موارد را به‌خوبی در معاملات خود در نظر بگیرید.

حجم معاملات مناسب

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی برای انتخاب ارزهای دیجیتال در جهت ترید، شناخت میزان حجم معاملاتی آنها بوده و بهتر است که ارزهای دیجیتالی به‌عنوان دارایی پایه در فیوچرز انتخاب شوند که دارای حجم معاملاتی مناسبی هستند. حجم معاملاتی ارزهای دیجیتال که به‌صورت روزانه قابل‌مشاهده است، در پلتفرم‌هایی مانند تریدینگ ویو و حتی صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال در دسترس خواهد بود. در نتیجه، توصیه می‌شود که برای انتخاب ارزهای دیجیتال برای ترید، به‌خصوص در زمان ورود به معامله، حجم معاملاتی را زیر نظر بگیرید.

نوسانات ارز دیجیتال

نوسانات ارز دیجیتال، از دیگر عوامل یا ویژگی‌های بسیار مهم در ارزهای دیجیتال مناسب برای بازار فیوچرز محسوب می‌شود که بایستی به این فاکتور بسیار توجه شود. نوسانات زیاد، به عقیده برخی از تریدرها با استراتژی اسکالپ، به‌عنوان گزینه‌ای مناسب یاد می‌شود، اما، در واقع این نوسانات، در پیاده‌سازی و انجام تریدی موفق کاملاً ویژگی منفی به شمار خواهد رفت. ارزهای دیجیتالی که چارت‌های نوسانی دارند، در هنگام ترید، حاشیه یا درصد خطای زیادی را متحمل تریدر خواهند کرد و حتی امکان دارد، قیمت با نوسانات خود، حد ضرر شما را فعال کرده و سپس به حرکتی که آن را پیش‌بینی کرده‌اید، ادامه دهد.

ویژگی‌های ارز دیجیتال برای فیوچرز

در نتیجه، توصیه می‌کنیم، برای انتخاب ارز دیجیتال برای فیوچرز، پس از تحلیل تکنیکال چارت قیمتی، به نوسانات این دارایی در تایم فریم معاملاتی خود نیز به‌خوبی دقت کرده و پس از آزمایش استراتژی خود به‌صورت آزمایشی، اقدام به ورود کنید.

پتانسیل پروژه و حوزه فعالیت

از سایر مواردی که در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز، بسیار مهم و حائز اهمیت به شمار می‌رود، پتانسیل پروژه و حوزه فعالیت آن خواهد بود. ارزهای دیجیتال و پروژه‌های مبتنی بر این توکن‌ها، به نسبت مستعد بودن پلتفرم و حوزه فعالیت، موردتوجه تریدرها قرار خواهند گرفت، پس بهتر است که بر روی پروژه‌های با پتانسیل و معتبر ترید کنید. بررسی این ویژگی ذکر شده در ترید، به شما این قابلیت را می‌دهد که با حجم معاملاتی و الگوهای تکنیکالی تمیز، تحلیل و ترید موفق‌تری را ثبت کرده و درگیر رنج‌های قیمتی و حرکات خنثی قیمت در تایم فریم معاملاتی خود نشوید.

اخبار حول ارزهای دیجیتال

برای هر تریدر بازار ارزهای دیجیتال، بررسی اخبار حول ارز دیجیتالی که معامله می‌کند، بسیار اهمیت دارد. در واقع، اخبار مثبت و منفی حول پروژه‌های ارز دیجیتال، می‌توانند تأثیری زیادی بر روی عرضه و تقاضا گذاشته و منجر به حرکت‌های قیمتی بسیار قدرتمندی شوند. پس در نتیجه، برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز و نوسان‌گیری، بهتر است که با ارزهایی معاملات صورت گیرد که اخبار پیرامون آنها، روندهای قدرتمندی را در تایم فریم‌های معتبر تشکیل داده است.

این اخبار می‌توانند طیف گسترده‌ای داشته باشند و شامل رویدادهای مهمی در پوشش اتفاقی بنیادی و فاندامنتالی پروژه نیز دسته‌بندی شوند. از اخبار مهم حول ارزهای دیجیتال، می‌توان به نرخ‌های اقتصاد کلان، اخبار مربوط به تغییرات پروژه‌ها، اخبار مربوط به رویدادهای مهم و یا حتی خبرهایی مبتنی بر لیست‌شدن یا حذف‌شدن ارز از صرافی متمرکز ارز دیجیتال اشاره کرد.

بررسی پارامترهای اساسی بازارهای مشتقه

در کنار تمامی ویژگی‌های مهم بالا، ارزشمندترین و مهم‌ترین بخش، بررسی پارامترهای اساسی بازارهای مشتقه، مانند، اوپن اینترست و مواردی مانند فاندینگ‌ریت در بازار آتی دائمی خواهد بود. اگر قصد استفاده از بازار فیوچرز و قراردادهای آتی دائمی (Perpetual) را دارید، بهتر است برای تخمین احساسات ارز دیجیتالی که قصد معامله دارید، فاندینگ‌ریت یا نرخ تأمین مالی پرداختی را به‌خوبی بررسی کنید.

پارامترهای دیگری مانند، اوپن اینترست، می‌تواند نمای مناسبی از علاقه یا اشتیاق تریدرها از مشارکت و فعالیت در بازار مشتقات ارز دیجیتال منتخب شما دهد، پس توصیه می‌کنیم در انتخاب ارز دیجیتال برای فیوچرز به این پارامتر نیز دقت داشته باشید.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  فهرست بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز و نوسان‌گیری

  اگر تریدر روزانه یا پوزیشن تریدر در بازار ارزهای دیجیتال هستید، فهرست بهترین ارزهای دیجیتال سال 2024 برای فیوچرز و نوسان گیری برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. در این لیست، به بهترین و مناسب‌ترین ارز دیجیتال برای فیوچرز با بیشترین سود، اشاره خواهیم کرد که برای پیداکردن موقعیت‌های معاملاتی، از بهترین گزینه‌ها هستند. لازم به ذکر است که ارزهای دیجیتال در فهرست زیر، باتوجه‌به ویژگی‌های ارز دیجیتال برای فیوچرز انتخاب شده‌اند و انتخاب آنها برای ترید و انجام معاملات، می‌تواند نسبت به شیوه معاملاتی شما، تایم فریم معاملاتی کوتاه‌مدت و دلخواه، حجم معاملات و سایر موارد مرتبط، متغیر باشد.

  سولانا (SOL)

  ارز دیجیتال سولانا (SOL) به عقیده بسیاری از تریدرها و تحلیلگران معروف بازار ارز دیجیتال، به‌عنوان نمونه‌ای از بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز در 2024 به شمار می‌رود که با توجه به رشد شدید قیمت این ارز دیجیتال، الگو‌های تکنیکالی منظمی را به‌همراه حجم معاملاتی بالا ثبت کرده است. سولانا در طول سال‌های 2023 و 2024، عملکرد قیمتی مناسبی را ثبت کرده است و بسیاری از تحلیلگران ارز دیجیتال، معتقد‌اند که در بولران‌های قیمتی بازار ارز دیجیتال، عملکرد قیمتی این ارز دیجیتال، موقعیت‌های معاملاتی بسیار منحصر‌به‌فرد و پرسودی را برای تریدرها مهیا می‌کند.

  اتریوم (ETH)

  ارز دیجیتال اتریوم، به‌عنوان بزرگ‌ترین و تأثیرگذاران آلت کوین بازار کریپتو، همیشه به‌عنوان بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری در بازار فیوچرز یاد می‌شود. اتریوم به دلیل لیکوئیدیتی یا نقدینگی مناسب، اهمیت بسیار زیاد پروژه و عرضه و تقاضا مناسب در بازار، برای اسکالپ یا نوسان‌گیری از بهترین گزینه‌ها خواهد بود. در کنار مزایا ذکر شده در بالا، بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند که اتریوم در سال‌های آینده عملکرد بهتری را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال کسب خواهد کرد و در صورت تحقق رشدهای دیگر، موقعیت‌های معاملاتی مناسبی نیز در بازار فیوچرز یا آتی برای تریدرها فراهم می‌شود.

  ریپل (XRP)

  ارز دیجیتال (XRP) که در سال 2023، با اخبار مثبت حول پیروزی در دادگاه رشد مناسبی را به همراه موقعیت‌های معاملاتی بسیار خوب مهیا کرده است، به عنوان ارز دیجیتال برای فیوچرز و نوسان گیری در این بازار به شمار خواهد رفت. پروژه ریپل نیز به دلیل نوسانات کمتر نسبت به سایر ارزهای دیجیتال و دارابودن نقدینگی مناسب، از گزینه‌های مناسب برای ترید در بازار فیوچرز به شمار خواهد رفت و اخبار مرتبط به دادگاه ریپل و SEC نیز می‌تواند در روند عرضه و تقاضا این ارز دیجیتال مؤثر واقع شود.

  بیت کوین (BTC)

  ارز دیجیتال بیت کوین که به‌عنوان اولین ارز دیجیتال جهان شناخته می‌شود، همیشه با بالاترین لیکوییدیتی، حجم معاملاتی و نوسانات کمتر نسبت به سایر ارزهای دیجیتال، در تایم فریم‌های کوچک معاملاتی، فرصت‌های معاملاتی بسیار مناسبی را برای اسکالپرها یا نوسان‌گیران فیوچرز فراهم خواهد کرد.

  فهرست بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز و نوسان‌گیری

  در کنار موارد بالا، تمامی ارزهای دیجیتال، همبستگی مثبتی با قیمت بیت کوین دارند و شکل‌گیری روندهای قدرتمند در چارت قیمتی بیت کوین، اثر مستقیمی بر سایر ارزهای دیجیتال خواهد داشت. ازاین‌جهت، چه برای ترید و چه برای شناخت روند کلی بازار، شناخت روندهای قیمتی بیت کوین مورد اهمیت خواهد بود و برای اسکالپ نیز گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

  آوه (Aave)

  ارز دیجیتال آوه (Aave)، به‌عنوان پلتفرم وام‌دهی محبوب و بسیار پر‌طرف‌دار در بازار ارز دیجیتال، دارای چارت قیمتی مناسبی برای اسکالپ یا نوسان‌گیری در بازار فیوچرز خواهد بود و می‌توانید موقعیت‌های معاملاتی مناسبی را در تایم فریم‌های کوچک شکار کنید. این ارز دیجیتال، برای اسکالپ و سووینگ‌های مورداستفاده توسط تریدرها، از بهترین چارت‌های قیمتی را ارائه خواهد داد و به طور معمول حرکات قیمتی آن، نسبت به سایر رقبای تمیزتر و قابل‌تشخیص برای سودآوری کم‌ریسک‌تر خواهد بود.

  تن کوین (TON)

  ارز دیجیتال تن کوین (TON) به دلیل محبوبیت و استفاده بسیار زیادی حول پیام‌رسان تلگرام، همیشه دارای نقدینگی و حجم معاملاتی مناسبی بوده و روندهای قیمتی شکل‌گرفته در هر تایم فریم، دارای درصد ریسک و خطای کمتری در جهت بهره‌وری برای اسکالپ است. ارز دیجیتال تن کوین، در سال 2024، به دلیل سر و صدای بسیار زیاد سایر پروژه‌های پیام رسان تلگرام مانند، نات کوین، دارای بازاری با عرضه و تقاضایی بسیار مناسب بوده و به گفته بسیاری از تریدرهای خبره، در سال 2024، بایستی به خوبی زیر نظر گرفته شود.

  آربیتروم (ARB)

  ارز دیجیتال آربیتروم (ARB) که به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه لایه دومی اتریوم و کاربرد بسیار زیاد در حوزه دیفای به شمار می‌رود، می‌تواند از دیگر رمزارزهای مناسب اسکالپ در فیوچرز، طبق فهرست ارزهای منتخب ما باشد. اگر به دنبال ارز دیجیتالی مستعد با حجم معاملاتی بالا در جهت معامله در فیوچرز می‌گردید، آربیتروم می‌تواند گزینه مناسبی برای شما به نظر برسد. این ارز دیجیتال، در کنار حجم معاملاتی مناسب در بین پروژه‌های لایه دومی، رویدادهای متنوعی را نیز برای پروژه در نظر می‌گیرد که ازاین‌جهت، به‌منظور کسب سود بیشتر، بررسی و زیر نظر گرفتن اخبار و رویدادهای مرتبط با آربیتروم، اهمیت زیادی خواهد داشت.

  لیدو دائو (LDO)

  ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO)، به‌عنوان تأثیرگذارترین پروژه ارز دیجیتال، پس از مرج اتریوم به اثبات سهام (POS) و ارائه پلتفرم لیکویید استیکینگی متمایز، همیشه برای سرمایه‌گذاران و تریدرها از گزینه‌های مناسب برای نوسان‌گیری و سرمایه‌گذار به شمار می‌رود. ارز LDO نیز به دلیل حجم معاملاتی بالا و واکنشی بسیار خوب به جهش‌های قیمتی بیت کوین و اتریوم، می‌تواند در لیست یا فهرست بهترین ارز دیجیتال برای فیوچرز و نوسان‌گیری زیر نظر گرفته شود و چه در تایم فریم‌های کوچک دقیقه‌ای و چه برای ترید ساعتی، از بهترین گزینه‌های حال حاضر است.

  اینجکتیو پروتکل (INJ)

  اینجکتیو پروتکل (INJ) که از آغاز سال 2023 تا زمان نگارش این مقاله، رشدی بیش از 3000 درصدی را تجربه کرده است، بدون شک از بهترین ارزها دیجیتال سال 2024، برای نوسان‌گیری و اسکالپ به شمار خواهد رفت و موقعیت‌های معاملاتی بسیار مناسبی را می‌توانید در هر تایم فریم معاملاتی ترید کنید. ارز دیجیتال INJ که به روندهای بسیار قدرتمند خود در بین تریدرها معروف شده است، در صورت تشخیص درست روند غالب، سودی بسیار مناسب را در کمترین زمان برای شما فراهم خواهد کرد و این جهت، برای نوسان‌گیری و ترید در تایم فریم‌های کوتاه، گزینه‌ای به‌شدت مناسب شمرده خواهد شد.

  متیک (MATIC)

  ارز دیجیتال متیک (MATIC)، از دیگر پروژه‌های لایه دومی اتریوم که در بین تریدرها و سرمایه‌گذار بسیار محبوب و در معرض دید است، از گزینه‌های دیگر در فهرست ارزهای دیجیتال مناسب برای نوسان‌گیری در فیوچرز به شمار می‌رود. این ارز دیجیتال نیز، مانند سایر ارزهای معرفی شده در فهرست، دارای روندهای قیمتی قدرتمندی است و در تایم فریم‌های کوتاه معاملاتی زیر 1 ساعت، می تواند در روند‌های غالب بازار، بهترین نقاط ورود اسکالپ را مهیا کند.

  نکات مهم در معاملات فیوچرز و اسکالپ

  معاملات فیوچرز و اسکالپ، به دلیل ذات نوسانی و استراتژی مبتنی بر ورودهای متعدد در تایم فریم‌های دقیقه‌ای، دارای ریسک بسیار زیادی بوده و بهتر است برای استفاده از آن با نکات مهمی آشنا باشید. ازاین‌جهت، در این بخش، به‌صورت تفکیک شده به مهم‌ترین نکاتی که باید هر تریدر ارز دیجیتال درباره استفاده از اسکالپ در بازار فیوچرز بداند، اشاره خواهیم کرد و توضیحات تکمیلی را برای آشنایی بیشتر با مفهوم هر کدام اضافه می‌کنیم.

  ریسک بسیار شدید بازار فیوچرز

  بازار فیوچرز به دلیل وجود مفهوم بسیار اساسی و قابل‌تأمل اهرم، دارای ریسک بسیار شدیدی بوده و با درنظرگرفتن شیوه استوار بودن استراتژی اسکالپ بر اهرم بالا و معامله جهش کوچکی از قیمت، حاشیه یا ضریب خطای به‌شدت بالایی را ایجاد می‌کند. ازاین‌جهت، این شیوه معاملاتی به دلیل ایجاد فشار و بار روانی بسیار زیاد، برای اکثر تریدرها پیشنهاد نشده و توصیه می‌شود برای استفاده از این روش، به‌خوبی میزان سرمایه درگیر در معامله خود را مدیریت کرده و بیرون از چارچوب استراتژی خود ترید نکنید.

  تفاوت‌های اسکالپ و سویینگ

  از نکات مهم در استفاده و پیاده‌سازی استراتژی‌های معاملاتی بازار فیوچرز، درک تفاوت‌های میان اسکالپ و سویینگ خواهد بود. این دو روش بسیار معمول، می‌تواند به دلایل مختلفی مانند، شخصیت تریدر، میزان ریسک به ریوارد و تایم فریم معاملاتی ترجیحی، توسط تریدرها انتخاب شوند. در بیانی ساده، تفاوت اصلی اسکالپ با سویینگ، در ریسک به ریوارد معاملاتی خلاصه می‌شود و ارتباطی مستقیمی با تایم فریم معاملاتی نخواهد داشت. در روش اسکالپ، در کنار اهرم بالای مورداستفاده، ریسک به ریوارد معامله به‌صورت 1:1 و در روش سویینگ، اهرم بسیار کمتر و ریسک به ریوارد بالای 1:3 تنظیم می‌شود.

  نکات مهم در معاملات فیوچرز و اسکالپ

  روش سویینگ، به‌صورت کلی در تایم فریم‌های بالای 1 ساعت صورت خواهد گرفت، درحالی‌که سویینگ تمرکز زیادی بر روی تایم فریم‌های دقیقه‌ای داشته و حتی می‌تواند در تایم فریم معاملاتی 1 یا 5 دقیقه معامله شود.

  سرمایه‌گذاری و ترید

  درک درست از سرمایه‌گذاری و تفاوت‌های بسیار بزرگ آن با ترید در هر بازار مالی، مهم‌ترین و ارزشمندترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. ترید لحظه‌ای، با هر روش معاملاتی، در بازه بلندمدت، نمی‌تواند ارزش‌افزوده‌ای را مانند سرمایه‌گذاری بلندمدت ایجاد کند و بهتر است هر تریدر، بخش عمده‌ای از سرمایه خود را به‌قصد بلند‌مدتی سرمایه‌گذاری کند. از عواملی که می‌تواند تأکیدی بر اولویت سرمایه‌گذاری در بازه بلندمدت نسبت به ترید داشته باشد، می‌توان به ایجاد سرمایه‌ای چشمگیرتر، سود مرکب سرمایه‌گذاری بلندمدت و حفظ ارزش پول در طول زمان نسبت به تورم اشاره داشت که در ترید در بازار نوسانی ارزهای دیجیتال یافت نخواهد شد.

  سؤالات متداول

  • معاملات فیوچرز مناسب چه کسانی است؟

  معاملات فیوچرز، به دلیل نوسانات و ریسک بسیار شدید، به طور معمول برای افراد مبتدی مناسب نبوده و برای معامله در این بازار و سایر بازارهای مشتقه، نیاز به درک مناسبی از اساس بازارهای مالی و سایر علوم مربوط به دنیای اقتصاد خواهد بود.

  • تفاوت ارزهای فیوچرزی با ارزهای مناسب هولد چیست؟

  تفاوت ارزهای فیوچرز با ارزهای مناسب هولد، می‌تواند چه در بنیاد پروژه و چه عملکرد قیمتی کوتاه‌مدتی ارز دیجیتال مربوطه خلاصه شود. در بیانی ساده، شاید ارز دیجیتالی در تایم فریم‌های کوتاه‌مدت، موقعیت‌های معاملاتی بسیار بیشتری را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال به وجود آورد، اما برای هولد بلند مدتی، به دلیل بنیاد ضعیف مناسب نباشد.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بهترین میم کوین‌های سولانا برای سال 2024 با سود 100 برابری

  بیایید با هم سری به دنیای میم کوین‌های سولانا بزنیم، میم کوی ...

  صندوق ETF اسپات در مقابل فیوچرز بیت کوین؛ کدام را انتخاب کنیم؟

  در ژوئن ۲۰۲۳، بلک‌راک، بزرگ‌ترین مدیر دارایی جهان، با درخواس ...

  پول با کیفیت: بیت کوین پس از هاوینگ، کمیاب‌تر از طلا می‌شود

  برای اولین بار از زمان پیدایش، نرخ تورم سالانه بیت کوین کمتر ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر