آموزش تصویری تبدیل ریال به تتر و فرستادن به کیف پول

خرید ارز دیجیتال به یک فعالیت روتین برای بیشتر مردم جهان تبدیل شده است؛ از این رو افراد زیادی در گوشه و کنار جهان با پول‌های فیاتی که دارند، ارز دیجیتال خریداری می‌کنند. در واقع تبدیل دلار، یورو یا دیگر ارزهای فیات مشهور به بیت‌ کوین یا ارز دیجیتال دیگر، کار آسانی است.

چراکه تمام صرافی‌های مشهور از واریز و برداشت دلار یا یورو پشتیبانی می‌کنند. اما این امر در مورد سایر ارزهای فیات مانند ریال به این آسانی نیست. درواقع صرافی‌های مشهوری چون بایننس، کراکن، کوکوین و… از واریز یا برداشت ریالی پشتیبانی نمی‌کنند.

به همین خاطر در ادامه قصد داریم تا به بررسی تبدیل ریال به رمز ارز بپردازیم و ببینیم که بهترین راه برای تبدیل ارز دیجیتال در داخل کشور کدام است. اگر این موضوع برای شما نیز دغدغه ایجاد کرده است، با ما همراه شوید.

منظور از تبدیل ریال به تتر چیست؟

منظور از «تبدیل ریال به تتر» یا «تبدیل ریال به رمز ارز» درواقع خرید تتر یا خرید ارز دیجیتال با ریال است. درواقع فقط با خرید ارز دیجیتال است که می‌توان تبدیل ریال به رمزارز را انجام داد. البته می‌توان گفت که تبدیل ریال به تتر توسط کاربران ایرانی یک کار روتین است؛ چراکه بیشتر کاربران ایرانی با ریال یا تومان به خرید ارز دیجیتال می‌پردازند.

حتما بخوانید: چرا خرید تتر همان سرمایه‌گذاری روی دلار است؟

اما با توجه به اینکه پلتفرم‌های بین‌المللی از خرید ارز دیجیتال با واریز ریال یا تومان پشتیبانی نمی‌کنند، از این رو خرید ارز دیجیتال با ریال یا تومان باید از طریق پلتفرم‌های ایرانی صورت بگیرد. بطبع، صرافی‌های رمزارزی ایرانی بهترین پلتفرم‌های خرید بیت ‌کوین یا تتر با ریال یا تومان هستند.

بنابراین با صراحت می‌توان گفت که با خرید ارز دیجیتال از صرافی‌های داخلی می‌توان عملیات تبدیل ریال به رمزارز را به انجام رسانید.

برای تبدیل ریال به بیت‌ کوین از طریق صرافی‌ها باید چه‌کار کرد؟

همان‌ طور که گفتیم بهترین راه برای تبدیل ریال به رمزارز توسط کاربران ایرانی، مراجعه به پلتفرم صرافی‌های داخلی است. از این رو می‌توان مراحل کلی زیر را برای این امر بیان کرد:

 • انتخاب یک صرافی معتبر

صرافی‌های رمزارزی بسیاری برای تبدیل ارز دیجیتال مختلف به همدیگر در سطح جهان وجود دارند. همین‌طور در داخل کشور خودمان نیز صرافی‌های متعددی مشغول به کار هستند که برخی از آن‌ها در نزد کاربران محبوب‌تر هستند.
از جمله صرافی‌های محبوب ایرانی می‌توان صرافی‌های نوبیتکس، بیت پین، والکس و… را نام برد. محبوبیت صرافی‌ها می‌تواند نشان از معتبر بودن آن‌ها باشد. اگرچه همیشه باید جانب احتیاط را در زمینه پلتفرم‌های رمزارزی رعایت کرد، اما این موارد می‌توانند با اطمینان بیشتری مورد استفاده قرار بگیرند!!

 • ثبت‌نام و احراز هویت در صرافی موردنظر

وقتی از بین صرافی‌های محبوب ایرانی، صرافی موردنظر خود را انتخاب کردید، حالا باید به وبسایت اصلی آن صرافی مراجعه کرده و در آن ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام باید وارد حساب کاربری خود شده و برای احراز هویت خود اقدام نمایید.
با ثبت اطلاعات هویتی خواسته شده می‌توانید مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید. اگر نتوانستید گزینه مربوطه را پیدا کنید، می‌توانید از پشتیبانی آنلاین صرافی‌ها کمک بگیرید.

 • واریز ریالی به صرافی

وقتی احراز هویت شما توسط صرافی تأیید شد، حالا باید کارت بانکی و شماره شبای آن را در صرافی ثبت نمایید. آن‌گاه از طریق آن شماره کارت به حساب صرافی، مبلغ ریالی موردنظر خود را واریز نمایید. حداقل مبلغ واریزی در صرافی‌های مختلف با هم تفاوت دارد. برای مثال، حداقل واریز در صرافی نوبیتکس 300 هزار تومان و در صرافی بیت‌پین 100 هزار تومان است.

 • تبدیل ریال به رمز ارز در صرافی

وقتی حساب صرافی خود را با ریال شارژ کردید، حالا می‌توانید برای خرید ارز دیجیتال و تبدیل ریال به رمز ارز اقدام نمایید. شما می‌توانید با ریال واریزی خود، انواع ارزهای دیجیتال اعم از بیت کوین و سایر آلت‌کوین‌ها را خریداری نمایید. (مقدار ارز دیجیتالی که هر صرافی پشتیبانی می‌کند با صرافی دیگر تفاوت دارد. برای مثال، صرافی نوبیتکس از بیش از 20 ارز دیجیتال و صرافی بیت‌پین از بیش از 100 ارز دیجیتال مختلف برای خرید و معامله پشتیبانی می‌کنند)

مراحل کلی تبدیل ریال به رمز ارز یا حتی تبدیل ارز دیجیتال به ارز دیجیتال دیگر نیز از طریق صرافی‌ها امکان‌پذیر است. بنابراین صرافی‌ها بهترین بستر برای انجام فعالیت‌های رمزارزی مانند تبدیل ریال به رمز ارز محسوب می‌شوند.

چرا تبدیل ریال به تتر اهمیت دارد؟

در قسمت‌ قبل به بررسی تبدیل ریال به رمز ارز پرداختیم. تتر «Tether» نیز نوعی رمزارزی است که با نماد «USDT» در بازار کریپتو عرضه شده است. از این روی تبدیل ریال به تتر نیز مانند تبدیل به هر ارز دیجیتال دیگر توسط صرافی‌های ایرانی قابل انجام است. اما لازم به ذکر است که بیشتر تریدرها و معامله‌گران حرفه‌ای حوزه رمزارزی، ابتدا ریال خود را با تتر تبدیل می‌کنند. از جمله دلایل اهمیت تبدیل ریال به تتر می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تتر یک نوع استیبل‌کوین «Stable Coin» است. استیبل‌کوین‌ها نمونه‌هایی از ارز دیجیتال هستند که توسط ارزهای فیات، کالا یا طلا پشتیبانی می‌شوند. از این رو قیمت نسبتاً ثابتی دارند. تتر به دلیل اینکه توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود، قیمت آن همیشه حدود قیمت دلار آمریکا است.
 • استیبل‌کوین‌هایی چون تتر برای کنترل نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده‌اند. از این رو وقتی بازار وارد روند نزولی می‌شود و بیشتر ارزهای دیجیتال با کاهش قیمت شدید مواجه می‌شوند، تریدرها ارزهای دیجیتال خود را تتر تبدیل می‌کنند تا سرمایه آن‌ها از نوسانات شدید بازار در اما بماند و دچار زیان نشوند!
 • تتر ارز دیجیتالی است که می‌توان گفت در تمام پلتفرم‌های ایرانی و خارجی رمزارزی پشتیبانی می‌شود و قابل معامله است. از این رو تریدرهای حرفه‌ای که در بازارهای بین‌المللی فعالیت می‌کنند، نمی‌توانند واریز ریالی یا تومانی به پلتفرم‌های خارجی داشته باشند، از این رو ریال خود را از طریق صرافی‌های داخلی به تتر تبدیل می‌کنند و سپس تتر را به حساب‌های بین‌المللی خود انتقال داده و با آن به معاملات رمزارزی در سطح جهانی می‌پردازند!

با توجه به آن‌چه که گفته شد، می‌توان دلیل اهمیت تبدیل ریال به تتر را درک کرد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که برخی از ارزهای دیجیتال به‌صورت جفت‌ارزی در برابر تتر معامله می‌شوند. بنابراین برخی از افراد برای معامله آسان‌تر، ریال خود را ابتدا به تتر تبدیل کرده و سپس با تتر به خرید دیگر ارزهای دیجیتال می‌پردازند!!

آموزش خرید تتر در بیت پین

برای خرید تتر از صرافی بیت پین و تبدیل دارایی‌های تومان به دلار دیجیتال در ابتدا نیاز است در صرافی بیت پین ثبت‌نام کنید. برای آشنایی با مراحل ثبت‌نام می‌توانید از آموزش ثبت‌نام در بیت پین کمک بگیرید.

پس از ثبت‌نام در بیت پین و شارژ کیف پول امکان خرید تتر و تبدیل ریال به تتر را به 2 صورت خرید آسان و یا خرید از پلتفرم بیت پین خواهید داشت.

آموزش خرید تتر در خرید آسان بیت پین

1- وارد سایت یا اپلیکیشن بیت پین شوید. دکمه «ورود» را بزنید.

2- دکمه خرید آسان را کلیک کنید.

آموزش خرید تتر

3- هر ارز دیجیتال را که قصد خرید دارید از لیست انتخاب کنید. در این آموزش ما ارز دیجیتال تتر را انتخاب کرده‌ایم.

مبلغی که می‌خواهید خرید کنید را به تومان وارد کنید.

گزینه ثبت سفارش را بزنید.

آموزش خرید تتر

 

 

4- در این مرحله انتخاب می‌کنید تتر را به کیف پول دیجیتالی خود می‌خواهید واریز کنید یا به کیف پول بیت پین. (در صورتی که با عملکرد کیف پول‌های دیجیتال آشنایی کامل ندارید و یا کیف پول کریپتو ندارید پیشنهاد می‌کنیم کیف پول بیت پین را انتخاب کنید.)

آموزش خرید تتر

5- بر روی «بله» کلیک کنید.

تبریک می‌گوییم شما با موفقیت خرید تتر خود را به پایان رساندید و در کیف پول خود دریافت کردید.

آموزش خرید تتر از طریق پلتفرم حرفه‌‌ای خرید و فروش بیت پین

1- وارد سایت و یا اپلیکیشن بیت پین شوید.

2- گزینه «پلتفرم خرید و فروش» را بزنید.

3- رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید و یا از طریق بخش جست‌وجو ارز دیجیتالی که قصد خرید دارید را جست‌وجو کنید. (ما در این قسمت تتر را انتخاب می‌کنیم و ادامه آموزش را با تتر پیش می‌بریم، اما روند کلی خرید ارز دیجیتال از طریق پلتفرم به همین صورت است که در ادامه مطالعه می‌کنید و صرفا نام ارز دیجیتال تغییر خواهد کرد.)

آموزش خرید تتر

4- در قسمت «قیمت»، قیمت مد نظر برای خرید هر واحد تتر را وارد کنید.

5- از طریق گزینه «مقدار» هر تعداد تتر که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید وارد کنید و یا از طریق «کل»، حجم کل پول بر مبنای تومان را وارد کنید.

6- در نهایت گزینه خرید تتر را انتخاب کنید.

آموزش خرید تتر

تبریک می‌گوییم شما پول تومان خودر را به دلار دیجیتال تبدیل کردید.

آموزش انتقال تتر از صرافی به کیف پول

انتقال ارزهای دیجیتال اعم از تتر یا هر ارز دیجیتال دیگر از حساب صرافی‌ها به کیف‌پول‌های دیجیتالی امری ساده است؛ اما همیشه باید جانب احتیاط را رعایت کرد تا مشکلی ایجاد نشود. مراحل کلی انتقال تتر از صرافی به کیف‌پول به این قرار است:

 • یک کیف پول دیجیتالی انتخاب کنید

کیف پول‌های دیجیتالی دارای دو نوع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هستند. کیف‌پول‌های نرم‌افزاری به‌صورت نرم‌افزار، اپلیکیشن یا برنامه‌های تحت وب به‌صورت رایگان قابل استفاده هستند. اما کیف‌پول‌های سخت‌افزاری اگرچه ایمن‌تر هستند اما قیمت نبستاً بالایی دارند و به‌صورت یک قطعه الکترونیکی مانند فلاش مموری عرضه می‌شوند.

معمولاً استفاده از کیف‌پول‌های نرم‌افزاری آسان‌تر است. از جمله مهم‌ترین کیف‌پول‌های نرم‌افزاری می‌توان تراست والت «Trust Wallet» و متامسک «Metamask» را نام برد که دارای نسخه اپیلیکشن هستند.

شما باید کیف‌پول موردنظر خود را انتخاب کرده و آن را به درستی و با دقت روی تلفن همراه خود نصب نمایید.

تراست ولت

 • آدرس ارز دیجیتال موردنظر را از کیف‌پول کپی نمایید

در کیف‌پول‌های دیجیتال انواع ارزهای دیجیتال برای نگهداری پشتیبانی می‌شوند. برای اینکه بتوانید به کیف‌پول خود ارز دیجیتال ارسال کنید، باید آدرس مربوط به ارز دیجیتال موردنظر خود را از داخل کیف‌پول کپی نمایید. تمام کیف‌پول‌های دیجیتالی مانند تراست والت «Trust Wallet» آدرس‌های مربوط به هر ارز دیجیتال را به‌صورت کدهای متنی و QR ارائه می‌کنند.

بنابراین اگر شما قصد دریافت بیت ‌کوین را دارید، باید آدرس والت بیت ‌کوین را از کیف‌پول کپی کنید. اگر می‌خواهید اتر دریافت کنید، باید آدرس والت اتر را از کیف‌پول دانلود کنید و به این صورت هر ارز دیجیتال آدرس مخصوص به خود را دارد.

 • انتقال رمزارزی صرافی به کیف‌پول را نهایی کنید

به پلتفرم صرافی که در آن ارز دیجیتال دارید وارد شوید. آن‌گاه از قسمت ارسال ارز دیجیتال، نوع ارز دیجیتال موردنظر و مقدار آن را مشخص کنید و در قسمت آدرس مقصد، آدرسی که از کیف‌پول کپی کرده بودید را قرار دهید تا انتقال ارز دیجیتال از صرافی به کیف‌پول نهایی شود. در تصویر زیر می‌توانید مراحل نهایی سازی انتقال رمزارز از صرافی بیت‌پین را مشاهده نمایید.

موارد فوق، مراحل کلی انتقال ارز دیجیتال از صرافی به کیف‌پول‌های رمزارزی بودند. البته در این مسیر باید دقت کنید که حتماً آدرس مقصد را به درستی وارد کنید؛ چون اگر حتی یک کاراکتر اشتباه وارد شود، ارزهای شما به ناکجاآباد ارسال خواهد شد.

همچین باید به مقدار کارمزد انتقال هر ارز دیجیتال نیز دقت کرد و از کارمزدهای انتقال ارز دیجیتال موردنظر خود اطلاع داشت.

اگر مسیر انتقال ارز دیجیتال به کیف‌پول را از صرافی پیدا نکردیم، چکار کنیم؟

اگر برای اولین بار بخواهید مسیر انتقال ارز دیجیتال از صرافی به کیف‌پول را طی کنید، ممکن است در این راه نیاز به راهنمایی داشته باشید. خوشبختانه بیشتر صرافی‌های محبوب ایرانی دارای پشیتبانی آنلاین 24 ساعته هستند. بنابراین می‌توانید روی کمک و راهنمایی آن‌ها حساب کنید. در مورد صرافی بیت‌پین هم شما می‌توانید از طریق گزینه «پشتیبانی بیت پین» موجود در سمت راست پایین صفحه با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

گفتار پایانی!

مراحل تبدیل ریال به رمز ارز در هر صرافی ایرانی امکان‌پذیر است. به همین خاطر در این مطلب به‌صورت کلی به بررسی این موضوع پرداختیم. شما در هر صرافی که فعالیت داشته باشید، می‌توانید بر طبق قوانین همان صرافی به خردی ارز دیجیتال بپردازید و ریال یا تومان خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. برای اینکه بتوانید مراحل گفته شده را از طریق صرافی بیت‌پین طی نمایید، می‌توانید با ورود به صفحه راهنمایی بیت پین، از چگونگی انجام هر فعالیت در این صرافی از جمله تبدیل ریال به رمزارز آگاه شوید.

سؤالات متداول

 • تبدیل ریال به تتر چگونه است؟

برای تبدیل ریال به بیت کوین به صورت کامل در مقاله صحبت شده است.

 • چطور می‌توان برای تبدیل ریال به ارز دیجیتال اقدام کرد؟

برای تبدیل ریال به ارز دیجیتال یا همان خرید ارز دیجیتال با ریال باید به صرافی‌های ایرانی مراجعه کرد (چون صرافی‌های غیرایرانی از خرید ارز دیجیتال با ریال پشتیبانی نمی‌کنند!)

4.2/5 - (12 امتیاز)


اشتراک در
اطلاع از
guest

6 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجید

من دولار ندارم چگونه میتوانم تهیه کنم؟

محمد

سلام سقف خرید تتر چقدر هست در بیت پین

محمد رضا

سلام خسته نباشید ببخشید من مقداری تتر در تراست ولت دارم چطوری میتونم به ریال تبدیل کنم‌؟؟

صالح

سبام ببخشیدمن میتونم ازاسککیونو استهگفاوه کنم ومقاله رخوندم که ریال رو پشتیبانی میکنه این صرافی اککسوینو رو نصب کردم

arman

بسیار عالی
سپاس از زحمات شما

کارشناس محتوا ۲

سلام
ممنون از نظر شما آرمان عزیز.

6
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x