NFT چیست؟ هرآنچه باید در مورد توکن غیرقابل تعویض بدانید

NFT، نوعی ارز دیجیتال منحصر‌به‌فرد و غیرقابل تعویض است که مالکیت اثری دیجیتالی را در فضای بلاک چین صادر می‌کند.

شما درباره NFT یا توکن غیرقابل تعویض چقدر اطلاعات دارید؟ آیا شما هم مانند من با خواندن درآمد ۶۰ میلیون دلاری هنرمندی از فروش اثر هنری دیجیتالی با NFT شوکه شدید؟ یا انتشار خبر فروش اولین توییت توسط جک دروسی به قیمت ۲٫۹ میلیون دلار تعجب شما را هم برانگیخت؟ هنوز زمان زیادی از علاقه‌مندی کاربران به خرید ارز دیجیتال نگذشته، اما اخبار بلاک چین مانند انفجار رسانه‌ای در چند سال اخیر در دنیا هیاهو به پا کرده و هر سرمایه‌گذاری هم تمام تلاش خود را می‌کند تا در این آشفته بازار، سهمی، حتی کوچک داشته و کسب درآمد کند.

 

در این میان، NFTها، دارایی‌های دیجیتالی هستند که می‌توانند شما را یک‌شبه از فرش به عرش برسانند، تنها کافی است کمی خلاق و خیلی خوش‌بین باشید! در مقاله‌هایی مانند فوت و فن‌های کسب درآمد از NFT و آموزش تصویری ساخت NFT رایگان، درباره ساخت و کسب درآمد از این توکن‌های غیرقابل تعویض صحبت کردیم، اما این مقاله صرفا به توضیح درباره NFT چیست؟ و هرآنچه لازم در مورد توکن غیرقابل تعویض بدانید، اختصاص دارد.

ان اف تی NFT چیست؟

ان اف تی یا NFT (مخفف Non-Fungible Tonken و به معنی توکن‌های غیرقابل‌ تعویض)، گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی است. در واقع، این نوع توکن قرارداد هوشمندی است که با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس تنظیم و برای ایمن‌سازی آن به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود. این قرارداد هوشمند را می‌توان پس از نوشتن، ذخیره یا به‌طور دائمی در قالب رمزارزی (معمولاً به نام توکن ERC 721) در شبکه بلاک‌ چینی مانند اتریوم منتشر کرد.

برخی از اشکال محبوب NFTها شامل تصاویر در فرمت‌هایی مانند GIF،Jpegs، ویدیوها و همین‌طور توییئت‌ها هستند، اما هر اثر و دارایی دیجیتالی با توجه به خواست سازنده و طراح آن امکان تبدیل‌شدن به NFT را دارد؛ البته به شرطی که سازنده‌ی آن اثر بخواهد دارایی منحصربه‌فردی داشته باشد، مانند مثال مقالات ISI یا بلیت‌های کنسرت‌ها که متعلق به یک نفر و منحصربه‌فرد هستند.

حال سوالی که ممکن است برای شما هم ایجاد شود، این است که وقتی می‌توان به‌راحتی از اثری اسکرین‌شات گرفت یا آن را یا دانلود کرد، چرا مردم حاضرند میلیون‌ها دلار بابتش بپردازند؟

پاسخ ساده است، NFT به خریدار اجازه می‌دهد تا کالای اصلی را همراه با احراز هویت داخلی، داشته باشد؛ این احراز هویتَ مالکیت اثر را ثابت کرده و در دنیایی ایده‌آل، فرد دیگری نمی‌تواند از آن اثر استفاده کند. در واقع، ارزش معنوی اثر با اعتبار و هویت هنرمند گره خورده و همه دنیا می‌پذیرند که تنها یک واحد از اثر مورد نظر به صورت NFT تولید و به خریدار اهدا شود.

GIF: Chris Torres
این گربه دیجیتالی به‌صورت توکن غیرقابل تعویض (NFT) با قیمت ۳۰۰ اتر به فروش رسید!

کلمه NFT مخفف چیست؟

همان‌طور که در بخش پیش اشاره کردم، NFT کوتاه‌شده عبارت Non-Fungible Token است که به توکن بودن و غیرقابل تعویض یا غیرقابل معاوضه بودن این دارایی اشاره دارد. در واقع این نوع از دارایی، نوعی توکن (Token) رمزنگاری‌شده هستند که سند مالکیت اثری دیجیتالی را در فضای بلاک چین صادر می‌کنند.

آیا NFT همان ارز دیجیتال است؟

برای پاسخ به این سوال که آیا ان اف تی همان ارز دیجیتال است یا خیر، بهتر است ابتدا با مفهوم توکن‌های قابل معاوضه و توکن‌های غیرقابل معاوضه، آشنا شوید. آشنایی با این توکن‌ها به شما کمک می‌کند تا پاسخ این سوال را به سادگی متوجه شوید.

قابل تعویض بودن (Fungible)

قابل تعویض بودن (Fungible)، قابلیتی‌ است که امکان مبادله یک دارایی را با دارایی‌های مشابه بدون از بین رفتن ارزش آن، ایجاد می‌کند. Non-Fungible به معنی غیرقابل تعویض است و هر توکنی که این قابلیت را داشته باشد، با استفاده از سیستمی مشابه ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ساخته‌شده است. البته NFT، یک تفاوت اساسی با ارزهای دیجیتال دارد؛ برای درک بهتر، به مثال زیر توجه کنید:

یک اسکنانس ۱۰ هزارتومانی ازنظر ارزش با یک اسکناس ۱۰ هزارتومانی دیگر برابر است. به همین خاطر وقتی اسکناس ۱۰ هزارتومانی از کسی قرض بگیرید، لازم نیست بعدها دقیقاً همان اسکناس را به او پس بدهید؛ چرا که نوع دیگر آن‌ اسکناس هم به همان اندازه ارزش دارد. به زبان ساده یعنی ۱۰ هزار تومان برابر با ۱۰ هزار تومان است. در ارزهای دیجیتال هم این تعریف پابرجا است.

توکن قابل معاوضه با توکن غیرقابل معاوضه

یک بیت کوین با یک بیت کوین دیگر کاملاً برابر است و ارزش یکسانی دارد. اما وقتی صحبت از توکن‌های غیرقابل تعویض به میان می‌آید، این موضوع متفاوت است. NFT‌ها با نمونه‌های مشابه، ارزشی متمایز دارند و همین ویژگی هم باعث شده تا NFT منحصربه‌فرد ساخته شود و غیرقابل تعویض باشد، درست مانند سنگ‌های قیمتی، آثار هنری و کالاهای لوکس و عتیقه در دنیای واقعی. یک NFT با NFT دیگر برابر نیست!

پس به‌سادگی فهمیدیم که توکن‌های قابل تعویض، توکن‌هایی هستند که بجای هم قابل معامله‌ بوده و ارزش آن‌ها ثابت می‌ماند. در مثال بالا بیت کوین، توکنی قابل تعویض است، چرا که صرف‌نظر از تاریخچه و مالکیتش، ارزش یکسانی دارد؛ اما در مقابل، توکن‌های غیرقابل تعویض یا همان NFTها ارزش یکسانی ندارند!

تفاوت‌های زیادی بین توکن‌های قابل تعویض (Fungible) و غیرقابل تعویض (Non-Fungible) وجود دارد. برای سادگی مقایسه این دو توکن جدول زیر را مرور کنید.

توکن های قابل تعویض (Fungible) توکن های غیرقابل تعویض (Non-fungible)
همه توکن‌ها دارای خصوصیات یکسانی هستند.
یک بیت کوین، یک شمش طلا با همان وزن.
هر توکن منحصربه‌فرد است.
مانند شماره تلفن همراه، نام دامنه یا سنگ‌های قیمتی.
قابل تقسیم به واحدهای کوچک‌تر هستند.
مثلا اسکناس ۱۰ هزارتومانی را می‌توان
به ۱۰ اسکناس‌ هزارتومانی تقسیم کرد.
قابل تقسیم به واحدهای کوچکتر نیستند.
کوچکترین واحد یک توکن است.

چرا ان اف تی NFT خریدار دارد؟

NFTها می‌توانند به عنوان سرمایه‌گذاری مالی، خرید احساسی، کالای کلکسیونی یا روشی برای ارتباط برقرار کردن خریدار با خالق NFT، خریداری شوند. هرید این نوع از دارایی را می‌توان مشابه جمع‌آوری تمبرهای پستی، سکه‌های قدیمی یا کلکسیون پروانه‌ها توسط افراد دانست؛ البته گاهی اوقات هم دلیل احساسی برای خرید توکن غیرقابل تعویض، با اهداف تجاری گره‌ خورده است. برای مثال طرفداران وفادار برند نایکی ممکن است، برای کمک به این برند در زمان سقوط سهامش، یکی از تنها چند صد جفت کفش مدل Jordan را خریداری کنند یا اگر نایکی تصمیم بگیرد مجموعه‌ای ۲۵ عددی از NFT یک gif swoosh نایک را کنار بگذارد، همان طرفداران سرسخت سعی می‌کنند به هر قیمتی شده، یکی از آن‌ها را بخرند.

به عقیده کریس آلیک، مدیر فناوری و خلاقیت فناوری در Deutsch LA، مردم تمایل دارند درست مانند دنیای واقعی، در دنیای مجازی هم مجموعه‌ و کلکسیون داشته داشته باشند تا بتوانند پرستیژ و برند خود را در فضای دیجیتال مانند نوع لباس پوشیدن در واقعیت، به نمایش بگذارند.

اکثر آدم‌ها ذاتاً تمایل به داشتن اشیاء کمیاب دارند.

علاوه‌بر‌ مواردی که در بالا اشاره کردم، خرید NFT از جنبه‌ی دیگری هم در جامعه معنا پیدا می‌کند؛ برای مثال، برخی از هنرمندانی که آثار هنری دیجیتال خود را به NFT تبدیل کرده‌اند؛ برای خریداران این آثار، امکان دسترسی انحصاری به کانالی خصوصی برای گفتگو را فراهم می‌کنند و با این کار، باشگاه طرفداری انحصاری تشکیل می‌دهند.

آموزش ساخت ان اف تی؛ از مفهوم ضرب تا ایجاد رایگان

هنگامی که دفترکلی بدون تغییر، نسبت به ذخیره NFT افراد اقدام کند، فرآیند ادغام آن‌ها به بخشی از شبکه بلاک چین اتریوم انجام می‌شود؛ به این فرآیند مینتینگ (Minting) یا ضرب کردن می‌‎گویند؛ پس از مینت، درصدی از مبلغ به عنوان کارمزد کسر می‌شود.

فرآیند استخراج بدون هزینه نیست و وقتی پای بلاک چین اتریوم و کارمز بالای آن که با شلوغ‌‎تر شدن شبکه نیز افزایش پیدا می‌کند، به میان آید، نگرانی از بابت هزینه‌ها دوچندان خواهد شد؛ اما خبر خوب این است که با تلاش برخی از برنامه‌نویسان، افراد می‎‌توانند با روش‌هایی بدون پرداختن گس فی، NFTهای خود را بی هیچ هزینه‌ای ضرب کنند!

نمایشگاه NFT
نمایشگاه NFT که توسط آتلیه BNP Paribas برگزار شد.

اخیرا پلتفرم‌‎های زیادی در دسترس قرار گرفته‌اند که می‌توانید در عرض چند دقیقه، ان اف تی خود را ایجاد و به فروش برسانید؛ در همین راستا حتی برخی از بازارهای NFT، تغییرات عمده‌ای را در ساختار هزینه‌‎های خود انجام داده‌اند تا پای افراد بیشتری را به مارکت باز کنند؛ از برجسته‎‌ترین این پلتفرم‌ها می‎‌توان به Rarible ،OpenSea و Mintable اشاره کرد. ما در آکادمی بیت پین، آموزش ساخت ان اف تی در هر کدام از این پلتفرم‌ها را به‌صورت کامل برای شما توضیح داده‌ایم.

آیا ان اف تی NFT قانونی است؟

کد NFT، امضایی دیجیتالی از طرف سازنده‌ی آن است که با کمک رمز در هر سرور، مرورگر یا سیستم‌عاملی، هویت آن توکن را به روشی غیرمتمرکز تأیید می‌کند. بنابراین در این فضا، هیچ سازمانی میزبانی NFT را بر عهده ندارد؛ برای مثال اگر NFT بلیتی برای یک کنسرت ساخته شود، لازم نیست تا آن بلیت از طریق پلتفرم‌های فروش بلیت مانند ایران کنسرت تأیید شود، چراکه به‌سادگی امکان تأیید آن در شبکه بلاک چین فراهم است.

ان اف تی NFT چگونه کار می‌کند؟

NFTها در شبکه بلاک چینی ساخته‌ شده‌اند که دفتر عمومی توزیع‌شده‌ای است و معاملات را ثبت می‌کند؛ این فرآیند، همان پایه‌ی ساخت ارزهای دیجیتال است. البته NFT‌ها معمولاً در بلاک چین اتریوم طراحی می‌شوند. برخی از انواع فرمت‌هایی که می توان این دارایی دیجیتال را در قالب آن‌ها ضرب کرد، عبارت‌اند از:

 • GIF
 • آثار هنری
 • کلکسیون‌ها
 • فیلم‌ها و موارد مهم ورزشی
 • کاور‌های بازی ویدیویی
 • موسیقی

درواقع NFT نوعی کالای لوکس، اما در قالب فضای دیجیتال، به شمار می‌رود.

ان اف تی (NFT) چه ویژگی‌هایی دارد؟

در ادامه‌ی نوشتار ان اف تی چیست، به بررسی ویژگی‌های توکن‌های غیرقابل معاوضه می‌پردازیم. ویژگی‌های ان اف تی عبارت‌اند از:

 • قابل انتقال: برخلاف توکن‌های قابل ترید و معاوظه، ان اف تی در بازارهای خاصی خرید و فروش می‌شوند. با این وجود، ارزش آن‌ها به خاص و منحصر به‌فرد بودنشان وابسته است.
 • دارای اصالت: توکن‌های غیرقابل معاوضه مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین هستند؛ بنابراین می‌توانید از اصالت NFT خود مطمئن شوید؛ چرا که ایجاد دارایی جعلی در لجر تغییر‌ناپذیر نامتمرکز، تقریباً ممکن نیست!
 • تقسیم نشدنی: با اینکه این موضوع به عنوان قانون وضع نشده، اما بیشتر توکن‌های غیرقابل تعویض به واحدهای کوچک‌تر قابل تقسیم نیستند! به بیان ساده‌تر، یا شما یک اثر هنری دیجیتال را می‌خرید، یا اصلا آن را نمی‌خرید.
 • کمیاب: ارزش و قیمت ان اف تی به‌خاطر کمیاب بودن آن‌ها است. توسعه‌دهندگان ان اف تی‌ها به هر تعداد که بخواهند، می‌توانند از این توکن‌ها ایجاد کنند؛ اما با محدود کردن تعداد آن‌ها و تولید کم، باعث افزایش ارزش آن‌ها می‌شوند.
 • حافظ حق مالکیت: این مورد هم به استفاده‌ی NFT از پلتفرم‌های غیرمتمرکز اشاره می‌کند که در آن هیچ مالکی داده‌ای را پس از ثبت نمی‌تواند، تغییر دهد.
 • یکتایی: آخرین ویژگی ان اف تی‌ها، یکتایی آن‌ها است. ان اف تی‌ها دارای برگه‌ای (Tab) از اطلاعاتی ثابت در مورد یکتا بودنشان هستند. به بیان ساده‌، این ویژگی به عنوان گواهی اصالت استفاده می‌شود.

چطور توکن NFT بخریم؟

برخلاف ارزهای دیجیتال، توکن‌های NFT در صرافی‌های ارز دیجیتال عرضه نمی‌شوند. برای خریدوفروش NFT پنج بازار اصلی وجود دارد که ارزش‌سنجی در همه‌ی آن‌ها بر اساس اتریوم است، از بازارهای خریدوفروش NFT می‌توان به زورا (Zora)، رَریربل (Rarible)، سوپررِیر (SuperRare)، نیفتی گیتوی (Nify Gateway)، اوپن سی (OpenSea) اشاره کرد.

نمونه‌ای از NFTها

این بازارها مانند eBay، برای به مزایده گذاشتن دارایی‌های دیجیتالی عمل می‌کنند، جایی که افراد می‌توانند پیشنهادات خود را برای NFT ارائه دهند یا بسته به چگونگی تنظیم، فرآیند فروش NFT را به‌طور کامل خریداری کنند. معمولاً NFT‌ها به تعداد محدود، به حراج گذاشته می‌شوند یا ممکن است با قیمت تعیین‌شده و بدون محدودیت برای خرید مستقیم در بازارها قرار داده شوند.

گرانقیمت‌ترین NFT های دنیا 

روزانه تعداد زیادی NFT در دنیای کریپتوکارنسی معامله می‌شوند که قیمت‌های متفاوتی دارند؛ برخی از این NFT‌ها با قیمت‌هایی نجومی به فروش می‌رسند، از معروف‌ترین و گرانقیمت‌ترین ان اف تی‌های دنیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • The Merge؛ به قیمت ۹۱٫۸ میلیون دلار
 • The First ۵۰۰۰ Days؛ به قیمت ۶۹ میلیون دلار
 • Beeple, Human One؛ به قیمت ۲۹٫۹۸ میلیون دلار
 • Larva Labs, CryptoPunk #۷۵۲۳؛ به قیمت ۱۱٫۷۵ میلیون دلار
 • Larva Labs, CryptoPunk #۳۱۰۰؛ به قیمت ۷٫۵۸ میلیون دلار
 • Xcopy: Right-Click and Save As Guy؛ به قیمت ۷٫۹ میلیون دلار
 • Art Blocks, Ringers #۱۰۹؛ به قیمت ۶٫۹۳ میلیون دلار
 • Beeple, Crossroad؛ به قیمت ۶٫۶ میلیون دلار
 • This Changed Everything؛ به قیمت ۵٫۴ میلیون دلار
 • Save Thousands of Lives؛ به قیمت ۴٫۵ میلیون دلار

نظر هنرمندان درمورد NFT

در جامعه هنرمندان افراد زیادی از NFT‌ها استقبال کرده‌اند و حتی آثار خود را به NFT تبدیل کرده و به فروش رسانده‌اند، برای مثال هنرمندان زیادی در عرصه موسیقی، جلد کاور موسیقی‌های خود را به صورت NFT به مزایده گذاشته‌اند. از طرفی هنرمندان زیادی با NFT‌ها مخالف هستند، بن لوییس (Ben Lewis) فیلم‌ساز، هنرشناس و نویسنده کتاب آخرین لئوناردو، که داستان گران‌ترین نقاشی جهان است، درباره NFTها می‌گوید:

من به NFTها موضوع مشکوک هستم، چراکه نمی‌دانیم چه کسانی NFT‌های هنری را می‌خرند.

حتی بسیاری از کاربران حوزه کریپتو هم با NFT‌ها مخالف هستند و عده‌ای دیگر هم از NFT‌ها حمایت می‌کنند؛ شما درمورد دنیای NFT چه دیدگاهی دارید؟

کلام آخر درباره‌ی توکن NFT

NFT یا توکن‌های غیرقابل تعویض، توکن‌هایی هستند که از فناوری بلاک چین برای ارتباط با دارایی دیجیتالی منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند که قابل تعویض با نمونه‌ی مشابه نیستند. این توکن‌ها در صنایع مختلف گسترش‌ یافته‌ و با بخش‌های مختلفی مانند بازی‌ها و کالاهای دیجیتال در ارتباط هستند. گرچه فضای NFT نوظهور است، اما با توجه به پیش‌بینی کارشناسان، این توکن‌ها در آینده کاربردهای بیشتری در بین مردم خواهند داشت.

سوالات متداول

 • NFT یا Non-Fungible Token چیست؟

NFT توکن‌های غیرقابل‌ معاوضه‌ای هستند که به‌عنوان گواهی مالکیت دیجیتالی و غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی صادر می‌شوند. در واقع، NFT، قرارداد هوشمندی است که با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس تنظیم و برای ایمن‌سازی به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود.

 • چرا NFTها با ارزش هستند؟

ارزش و قیمت بالای ان اف تی‌ها به‌خاطر کمیاب بودن آن‌ها است. توسعه‌دهندگان ان اف تی‌ها، هر اندازه که قصد داشته باشند می‌توانند از این توکن‌ها ایجاد کنند؛ اما با محدود کردن تعداد آن‌ها و ساخت با تعداد کم، باعث افزایش ارزش آن‌ها می‌شوند.

4.4/5 - (1290 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

196 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سالومه محرر

سلام من یه آرتیستم و دوست دارم نقاشی هامو به صورت NFT بفروشم از چند تا خارجی هم پیام داشتم و بهم وبسایت معرفی کردن برای اون رجیستر شدن و پرداخت gas مشکل دارم هر کدومشون یه مبلغی میگن گفتن نکنه کلاهبرداری باشه اخه من زیاد اطلاعات ندارم ممکنه سایتی رو معرفی کنین که نیاز نباشه برای mint پول بدم

کارشناس محتوا 5

سلام دوست عزیز
مراقب هرگونه کلاه‌برداری تحت عناوین مختلف باشید. از پلتفرم‌های معتبر برای مینت nft استفاده کنید؛ و حتما حتما مطالعه کافی در زمینه مینت و گس فی داشته باشید.
به امید موفقیت شما هنرمندان گرانقدر 🙏

پژمان باقرزاده

واقعا هر چی خوندم درک نکردم و با این قیمتها که خرید و فروش میشه دیگه بدتر اصن همون موقع که تمبر جمع میکردن میفروختن هم باز مسخره بود اخه اصن انسان نیاز نداره به عکس باشه نباشه وه فرقی میکنه مثلا الان اگه پول رو بردارن همه فلج میشن ولی ان اف تی نباشه هیچ اتفاقی نمیوفته پس چرا انقدر گرونه بعد میگن قابل نقسیم نیست من برای وی ان اق تی بخوام تقسم کنم

کارشناس محتوا ۲

سلام پژمان عزیز
برای بسیاری از افراد استفاده از تصاویری که تنها مختص به خودشون باشه و حق مالکیت اون رو داشته باشن جذاب و جالبه.
از همین رو خیلی از افراد که به حوزه NFT علاقه دارند، این تصاویر رو خریداری کرده و استفاده میکنن و از اونجایی که NFT ها آثار هنری بحساب میان، قیمت بالایی هم دارند.
خیلی از افراد از همین طریق کسب درآمد میکنن که تو مقاله زیر کامل بهش پرداخته شده:
https://bitpin.ir/academy/how-to-make-money-with-nft/
پیشنهاد میکنم برای یکبارم که شده امتحانش کنید.
شاید خوشتون اومد.
موفق و پیروز باشید.

مهسا

سلام چطوری باید وارد nftشد

محمد

چگونه متوان در ان اف تی موفق شد

hamid

سلام وقت بخیر
با توجه به اینکه اپن سی کشورمون ایران رو تحریم کرده چگونه میتوان وارد این سایت شد و فعالیت داشته باشیم ، به خصوص در بحث ان اف تی ها ، آیا راهی هست..؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید…

علیرضا

با پیامبری به اسم VPN خیلیم راحت میتونی بارگذاری کنی

Behrad

یکی بمن گفت اگه میخوای کارهاتو اینترنتی بفروشی میتونی از nftاستفاده کنی اگه اینجوری باشه خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید
باتشکر

تانیا

دمتون گرم

کارشناس محتوا ۲

ممنونیم از نظرتون تانیا عزیز

Moin

خوبه برنامه

F.f

سلام ، یه نفر از یه کشور دیگه میخواد نقاشی های منو بخره ، میگه توی آن آف تی ثبتش کن ، ولی من هیچی در این زمینه بلد نیستم ، باید چیکار کنم؟

ابوالفضل

سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
من هنوز متوجه نشدم دلیل خرید nft با قیمت زیاد، شما میگید که به راحتی میشه هرچیزی رو ان اف تی کرد و هزینه ای هم که نداره و ظاهرشون رو هم که دیدم چنگی به دل نمیزنه ، بعد چجوری میشه شخصی که خودش میتونه ان اف تی بسازه ، بیاد با قیمت گزاف اونو بخره اگه راهنمایی کنید و جوابتون رو به ایمیلم بفرستید ممنون میشم

ایــــــــــمان

سلام من ایمان هستم میخاستم بدونم چطوری میتونم ارز دیجیتال Fone رو به پول نقد رایج تبدیل کنم لطفا اگه امکانش هست توضیح کامل بدیدممنون میشم

امیر

سلام از طریق سایت ایرانی کارت

Mohsen

سلام ، nft ها در اینده چه کمکی به ما میکنند ؟

فاطمه

سلام من پیشنهاد NFT برای نقاشیام از خارج از کشور رو دارم . میشه راهنمایی کنید که چه کنم ؟🙏

کارشناس محتوا

فاطمه عزیز
مقاله‌هایی که در این خصوص منتشر شده‌اند را مطالعه کنید
به امید کسب درآمد بالا از طریق فروش NFT

mah

سلام وقت به خیر من یه پیشنهاد NFT از کشور دیگه دارم برای کار نقاشی، از کجا بفهمم طرف مقابل به تعهداتش عمل می کنه یا نه؟ یا بندهای قانونی اش چیه؟

سعید

با سلام ،

در خصوص ارایه خدمات در زمینه قراردادهای هوشمند ان اف تی ( NFT SMART CONTRACT – ERC721 ) و تولید کلکسیون های 10هزارتایی ان اف تی بر بستر پالیگان و اتریوم برای متقاضیان ، اینجانب آماده همکاری می باشم .

با سپاس فراوان .

کارشناس محتوا ۱

سلام سعید عزیز
ممنونیم از پیشنهادتون. اگر مایل به همکاری هستید لطفا رزومتون رو برای بخش منابع انسانی ایمیل منید.

علی

سلام و ادب . برای آموزش و ساخت NFD از چه روش و طریقی میتوان شروع کرد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کارشناس محتوا

سلام علی عزیز
در منوی اصلی آکادمی بیت پین می‌توانید گزینه NFT را انتخاب کنید و آموزش‌های کامل مربوط به NFT را مطالعه کنید.

علی

عالی بود

امیر

سلام من سوالی در خصوص فروش nft دارم آیا میتوانم با شما تماس بگیرم؟

مهدی

سلام من چطور باید ان اف تی نصب کنم یا بخرم

arta

سلام ویدئویی یا مقاله ای برای اموزش بیشتر درمورد nft هست

دانیال

ممنون از توضیحات ساده و مفیدتون 👌🏻🔥

شیرین

سلام میشه کارهای دست ساز هنری مثل پیکسل های جواهر دوزی شده و گل سینه های دست ساز رو از طریق ان اف تی فروخت. آخه برا چی باید یه عکس رو بخرند🤔من اصن نمی‌فهمم اینو😭

کارشناس محتوا

دوست عزیز
به صورت کلی آیتم‌هایی که قابلیت دیجیتال شدن دارند، می‌توانند NFT بشن

نجمه

من هرچی میرم اروور میده

سحر ولی‌زاده

وقت‌بخیر، باتوجه به محدودیت‌های ایجاد شده برای ایرانی ها در پلتفرم های خارجی راهکاری برای رفع این محدودیت ها ویا جایگزینی وجود دارد؟ نظرتون درمورد انفتینو چیه؟ باسپاس از شما🌹

moji

سلام سوالم اینه که چرا برای nft ها از بستر اتریوم استفاده شده؟

ناشناش

سلام
از چه ایده ایی میشه استفاده کرد
مثلا عکاسی از طبیعت
یا ماکرو؟
برای nft ممکنه؟؟

امیر

به نظرم یه سو استفاده زیرکانه از آدمای احمق هست 😂

خمیر

چهار روز دیگه خودتم با التماس میای خرید میزنی اونم صد برابر قیمت

مهدی

سلام بنده یه انیماتور هستم و انیمیشن تولید میکنم
چجوری میتونم از راه ان اف تی و شغلم پول در بیاورم ؟میشه منو راهنمایی کنید

کارشناس محتوا

سلام مهدی عزیز
آکادمی بیت پین مقاله و آموزش های زیادی در خصوص NFT داره که از طریق لینک زیر می‌تونید همشون را مطالعه کنید. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله‌های مربوط به ساخت NFT و هم چنین تبلیغ NFT را مطالعه کنید.
https://bitpin.ir/academy/category/basic/nft/

Davood

سلام وقت بخیر
کارت شاپرک nftمسدود شده باید چکار کنم فقط می تونم کارت شارژ بگیرم اگه راهنمایی ام کنید ممنون میشم

علی شاه

سلام من علیشاه هستم و هنرمندم.
مجسمه های فلزی .خلق میکنم.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چه جوری از این راه میتونم پول در بیارم

کارشناس محتوا

سلام آقای شاه حسینی عزیز
هر اثری رو که بتونید به یک فایل دیجیتالی در قالب فرمت های JPG,GIF,MP3,MP4 و فرمت هایی که پلتفرم های مینت NFT می پذیرند،تبدیل کنید قابل خرید و فروش خواهد بود و شما مالک و صاحب اثر خواهید شد.

موفق باشید دوست خوبم.

وحید

سلام. میشه راهنمایی کنید. اموزش های مربوط را از کجا تهیه کنیم.

zbakhsha

میتونینی عکس مجسمه ها رو بفرستین

متینی

پیشنهاد میکنم
بهترین مجسمتون رو با استفاده از لیزر سه بعدی یا عکاسی سه بعدی به فایل دیجیتال تبدیل کنید و برای فروش ارائه کنید.
شاید افاقه کرد

متینی

راستی بهتره فایلتون قابلیت اجرا در پرینتر سه بعدی رو داشته باشه

🙂

سعیده

سلام خسته نباشیدمن تازه مطلب nftروخوندم من یک کتاب تمبردارم برای ۳۰ سال پیشه میتونم اون وبه صورت عکس nftکنم واین که پول اون ومیشه برداشت کرد

امین

چگونه ما یک nft بسازیم ؟

کارشناس محتوا

امین جان سلام
آموزشش رو از https://bitpin.ir/academy/mint-nft-opensea/ میتونی ببینی.

موفق باشی دوست خوبم.

ماهپري

سلام
ار اين ليستي كه دادين كدام بهتره؟ و كدام رايگانه
زورا (Zora)، ریربل (Rarible)، سوپر ریر (SuperRare)، نیفتی گیتوی (Nify Gateway)، اوپن سی (OpenSea)

امیرحسین

اوپن سی بهتره

محمدعلی

سلام
بسیار مفید و جامع بود
منی که هیچی از nft نمیدونستم الان کاملا با اون اشناییت پیدا کردم

کارشناس محتوا

درود بر محمدعلی عزیز
خداروشکر که از محتوا آموزشی راضی بودی.
خوشحالیم ازینکه کنارمون هستی و حمایتت رو داریم.
موفق باشی.

مهران

با سلام
آیا میشه ان اف تی ها رو فروخت و ب ارز رایج مملکت تبدیل کرد و ب پول واقعی اسکناس تبدیل کنیم و دست مون بگیریم؟
یا ن قابلیت تبدیل ب ارز واقعی رو نداره و فقط ب صورت مجازی هستش؟

محمد افشار

به نظرم تو چیزی که نتونی لمسش کنی هیچ ارزشی ندارد چون در دست تو نیست ،این ارزش و بها رو به هر چیزه غیر لمسی ،من و شما داده‌ایم .
مثال:ارزهای دیجیتالی ،کارتهای اعتباری ،بله منظورم چیزی هست که کلا دارید باهاش دادوستد میکنید . پول وقتی من بجای پول دستم یک کارت هست آیا صاحب اون پول هستم . خیر
ما ندانسته گام برمی‌داریم چون الان یک منبع خبری درباره چیزی طبلیغ کرد و هزاران نفر اونو خریداری کردند اون شی با ارزش شده من هم باید اونو بخرم ؟شتابان زده باعجله بدون اطلاعات برای خریدش برم نه من دیگر به چیزی که غیر قابل دیدن و لمس کردن نباشه هیچ پولی پرداخت نمیکنم حتی ۱ریال. چون دارم میبینم چه کسانی با پول من و تو که مبلغ ناچیزی به نظر میاد ثروتمند شدند بدون آنکه من و شما سراغ اون پولو گرفته باشیم .یکم گنگ هست صحبت هام و می‌دونم شاید متوجه نشده باشید یا من بد توضیح دادم یا شما به اون درک مطلب نرسیدید.ممنون از شما دوست عزیز

کوروش

خب حالا سوال پیش میاد که اون چیزی که شما تو دستت بگیری رو چرا براش ارزش قائل هستی؟ آیا خودت انتخاب کردی که براش ارزش قائل باشی یا بهمون گفتن این چیز ارزشمنده؟ یکم گنگ هست صحبت هام، شاید شما به اون درک نرسیدید 🙂

نسیم

اینکه یه چیز داشته باشی که ممکنه خیلی ساده دیگه نداشته باشیش و تو دستتم نباشه که خودت محافظت کنی ازش ترسناکه و فکر کنم تا حدی غریزی باشه
ولی واقعیت اینه که ما از چیزایی که داریمم و تو دستمونه هم نمیتونیم درست محافظت کنیم که پولامونو میدیم بانک یه کارت دستمون میگیریم.

کریپتو

برادر با تکنولژی یه تنه اگر جنگیدی باختی..پس سوار موج شو و این خزعبلاتو بریز دور…همیشه اولین واکنشِ نا آگاهی؛ انکار کردنه…تا تو بیای انکار کنیو در گیر گنگ و مبهم شی جا موندی و فردا باید کاسه گدایی بگیری دستت سر ۴راه ها با این اوضاع تورم…اینم بگم اولین مشخصه رمز ارزها از بیت گرفته تا ان اف دی ها …دیسترالایز بودنشه.ینی غیر متمرکز بودنش.ینی جز خودت هیچ نفر، تیم ،دولت، ارگان و نهادی روش اختیاری نداره.دقیقا چپکی حوزه عظیم بلاکچینو درک کردی

فراد

ظاهرا شما فعلا درک نکردی . بیشتر مطالعه بکنی دستت میاد دنیا به کدوم سمت داره میره

کهندانی

توضیحات کامل بود ممنون میشم اگه آموزش رو تو پیج بزارید

کارشناس محتوا

سلام دوست خوبم
به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد.
پرسود باشید.

محمود

سلام چطود می تونیم یک جفت ایجاد و برای فروش عرضه کنیم؟؟

دژمن برومند

مطلب کاملا صریح و آموزنده بود
ممنون از بیت پین🙏

کارشناس محتوا

سلام آقای برومند عزیز
سپاس از همراهی شما

رامین

من چطوری میتونم این برنامه رو نصب کنم و کسب درآمد کنم

کارشناس محتوا

سلام رامین عزیز
میتونی به لینک زیر مراجعه کنی و از NFT بیشتر بدونی.

https://bitpin.ir/academy/what-is-nft/

Femim

میشه لطفا آدرس یوتیوب رو بدید و اینکه اطلاعات جامع تری بهمون بدید تا بتونیم از هنر عکاسی و طراحی پول در بیاریم

کارشناس محتوا

سلام فاطمه عزیز
https://youtube.com/c/bitpin
به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد

مژگان

سلام من صنایع دستی پته کرمان کار میکنم یعنی با nft کردن هنرم اون رو میتونم بدون واسطه به کل دنیا عرضه کنم درسته؟؟ بعد کسی که میخاد یک محصول با ارزش تهیه کنه چطوری میتونه اعتماد کنه یک هزینه گزاف بده که آیا هزینه ای که داده محصول بدستش برسه یا نه هرکسی اعتماد نمیکنه

کارشناس محتوا

مژگان عزیز
NFT ها هنر، موسیقی، ویدیو و مواردی از این دست رو با فرمت‌های مختلف عکس، فیلم و موسیقی پوشش میدهند.
با NFT نمیتونیم محصولمون رو بفروشیم
شما میتونید اثر هنریتون رو مثلا در قالب عکس،فیلم به NFT تبدیل کنید و اقدام به فروشش کنید
و مانند انواع مختلف آثار هنری، ارزش NFT شما،توسط بازار و مکانیزم عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود.
و در آخر هر چیزی رو که بشه تبدیل به یک فایل دیجیتال کرد، قابلیت تبدیل به ان اف تی رو داره.

موفق باشی دوست عزیزم

دیهیم

چطوری میتونم با شما تماس داشته باشم

نازنین

چرا سایت raribleمیزنه nftبلاک شده وارد دسترس خارج شده و سایت اوپن سی اصلا به پروفایلم متصل نمیشه؟میشه راهنمایی کنید

کارشناس محتوا

سلام دوست عزیز
اثری که مینت کردید مربوط به خودتون بوده یا آثار افراد دیگه رو مینت کردید؟
پلتفرم‌ها در حال کار روی الگوریتمی هستند که مانع مینت ان اف تی آثار تکراری و دیگران بشن.
ممکنه ان اف تی شما بخاطر این الگوریتم بلاک شده باشه.
اگر امکانش هست اسکرین شات خطا رو یه جا آپلود و لینکش رو بفرستید تا بهتر راهنمایی کنیم.
به امید معاملات پرسود شما در بیت‌پین

مهنوش

سلام آموزش ان اف تی رو کی میزارید؟

کارشناس محتوا

سلام دوست خوبم
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم

باقری

سلام من یه انگشتر هخامنشی به شکل قوچ دارم میتونم nft اون رو بسازم و بفروشم

امیر عباس

سلام.من 1 مجسمه ی چندهزارساله دارم آیا میتونم روی آن قیمت گذاری و اقدام به فروش کنم؟

کارشناس محتوا

سلام دوست خوبم
هر چیزی رو که بشه تبدیل به یک فایل دیجیتال کرد، قابلیت تبدیل به ان اف تی رو داره.

قاسمی

جنس قاچاقت رو میخوای آب کنی؟!!!!!

غفاری

باقری عزیز اینگونه که من متوجه شدم اجسام سه بعدی رانمی توان nftنمود

صادق پور

سلام منبع مطالب بالا رو میشه لطفا بفرمایید؟

حامد

چطور میشه nft ساخت؟

موسی

سلام برای ساخت تنها یک NFT به چقدر سرمایه نیاز داریم؟

علی

از صفر نیاز به سرمایه ندارن بعضی از nft ها میتونی رایگان nft بسازی

سپیده

چه چیزایی باب میشه امیدوارم بتونم یاد بگیرم

Cena

با عرض سلام و احترام خدمت مدیر محتوا
وقتی یک nft رو میسازیم وهنوز باهاش اثری رو خرید نکردیم کجا باید نگه داریم یا وقتی بعدا اثری رو مانند عکس خریدیم این رو باید کجا نگه داریم؟!
مانند والت ارزدیجیتال جای به خصوصی دارد
ممنون میشم توضیح بدید/.

کارشناس محتوا

دوست خوبم
وقتی یک NFT رو میسازید نمیتونید با آن ، اثر دیگه ای رو بخرید. NFT شما، منحصر به شماست و میتونید براش قیمت بگذارید و بفروشید.
برای خرید NFT از هر پلتفرمی به یک کیف پول ارز دیجیتال مخصوص آن پلتفرم نیاز دارید و این کیف پول باید از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال با رمزارزهای مورد قبول پلتفرم شارژ بشه.
بهترین کیف پول برای نگهداری ان اف تی، کیف پول متامسک (Meta Mask) هست. برای خرید و فروش و ذخیره ی NFT این کیف پول کاربرد زیادی داره. حتما کیف پول متامسک رو از سایت اصلی دانلود و نصب کنید.

موفق باشید

فرهاد

سلام وقتتون به خیر واسه متصل شدن به سایت openseaوکیف پول کدامیک باید از فیلتر شکن استفاده کنم یا آیدی گوشیمو عوض کنم یا از سیستم pc استفاده کنم

فرهاد

سلام وقت به خیر ببخشید واسه وصل شدن به opensesو کیف پول متا مسک از فیلتر شکن باید استفاده کرد یا آیدی گوشیو تعغیرداد باید از سیستم pc استفاده کرد

مصطفی

ارز پای را چطور می بینید؟ آیا کلاه برداریه؟

نجات

سلام.خیلی زیبا وعالی بود،البته مقداری تلاش هم حتما لازمه واگر بصورت تصویری میشد خیلی عالیتر میشد،ولی در کل سپاسگزار آموزش عالیتون هستم.

کارشناس محتوا

سلام دوست خوب من
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم.
موفق باشید.

پرویز

درودبرشما، من تعدادی فسیل میلیون سالی دارم، ایا از طریق (ان اف تی) میتوانم انها برای فروش عرضه کنم، سپاسگزارم راهنمایی بفرمایید.

کارشناس محتوا

سلام پرویز عزیز
بصورت کلی هر چیزی که بتونید به فایل دیجیتال تبدیل کنید، قابلیت NFT شدن پیدا می‌کنند.

زینب

سلام. من 15سال کارم اجرا طرح ها برای لباس ولی هیچ وقت نتونستم به جایی که میخواستم برسم. کسی رو میشناسید سفارش بده من کار های اجرای طرح شو بزنم. که بتونم درامد ی داشته باشم؟

جعفر آبروی

ممکنه یه نفر یک اثر رو چند بار ان اف تی کنه این چطور میشه؟

جعفر آبروی

مطالبتون عالی و قابل فهم بود تشکر میکنم

جعفر آبروی

فرض کنید من یک قطعه آواز از شجریان دارم که هیچکس ندارد اگر آنرا ان اف تی کنم و منتشر کنم نفر دیگری متواند انرا ضبط کند و او هم انر ا ان اف تی کند؟

فرشید فرامرزیان

سلام. با چه اندازه سواد ودر کدام زمینه علوم نرم افزار میتوان به دنیای ساخت NFT وارد شد؟

باتشکر از مدیر محتوا به خاطر توضیحات شیوا

حامد

،NFT کجا باید ساخت؟ سایت داره یا app ?

MRZ

درود بر شما
بزرگوار فرمایش دادین به زودی ،
مشخص هست که چه موقع این کلیپ رو آماده می‌کنید ؟
متشکرم

کارشناس محتوا

دوست خوبم تاریخ دقیقی نمیتونیم به شما عرض کنیم.
تلاش میکنیم تا بزودی اجرا بشه.
موفق باشید.

حامد

سلام، NFT اپلیکیشن داره یا نه؟

خلیل

سلام،بنظر من دست دلال رو کوتاه میکنه و ارزش واقعی کار به صاحبش برمیگرده

فاطیما

اگر مثلا من برج ایفل را nft کنم و بفروشم و کسی دیگه دوباره همون کار را انجام بده مثلا رنگش را عوض کنه هم امکانش هست درسته؟! منظورم هست در خصوص بازاریایی چه پارامترهایی مهم و تاثیر گذاره که بهتر فروخته بشه.عالی بود توضیحاتتون مرسی

فاطمه

پس ساخت ان اف تی برای افراد معروف مناسبه که اثری خلق کنند و طرفدارانشون خریداری کنند؟؟ یا مثلا شرکت ها و سازمان های صاحب نام!

کارشناس محتوا

دوست خوبم
تنها برای افراد معروف نیست
همه میتونن اثر هنریشونو رو مثلا در قالب عکس،فیلم به NFT تبدیل کنند و اقدام به فروشش کنند .
ارزش NFT هم، توسط بازار و مکانیزم عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود

محمود

سلام
آیا برای ورود به بازار NFTنیاز به مسلط بودن به زبان انگلیسی هست یا خیر؟

S

بسیار عالی بود توضیحاتتون

مجتبی امجدی پناه

باسلام ممنونم مطالب جالبی ایراد فرمودیدنقاشم میخواستم آثارم رو تو nftبه اشتراک بزارم ممکنه منو راهنمایی بفرمایید

پریا

سلام.
برای ایجاد Nft چقد باید هزینه داد? آیا برای بارگزاری هر Nft باید جداگانه کارمزد داد?
این Nft هایی که میسازیم، محدودیت زمانی ندارن? و میشه تا زمان فروش در کالکشن باقی بمونن?

سودابه

سلام و سپاس
بازاریابی nft چگونه هست؟

محمد

خیلی عالیه کاش اطلاعات بیشتری داشتم

احمد

چطور میشه اثر هنری رو به آن اف تی تبدیل کرد یا آن اف تی تولید کرد؟

کريم

درود فراوان بر شما و همکاران
قربونتون برم که‌ پیچیدگی های دنیای مجازی و دیجیتال رو برای ما قابل فهم و درک میکنید..
پایدار و مانا باشید.

یحیی

عالی بود

کارشناس محتوا

درود بر شما کریم عزیز
خوشحالیم که از مطالعه این محتوا راضی بودید.
شاد و پرسود باشید دوست خوبم

علی

سلام خسته نباشین ممنون از متن کامل و پرمحتوا

asya

سلام من رمز ان اف تی یادم رفته چطوری دوباره واردش بشم؟

amir ali

خیلی حال کردم خیلی عالی بود همرو خوندم 30 تا هم نظر با امتیاز 5 دادم باگ داشت ولی کلن خیلی حال کردم

کارشناس محتوا

امیر علی عزیز
خوشحالیم که از محتوای آموزشی ما راضی بودید
شاد و پرسود باشید

عارفه

سلام ان اف تی pougame از سایت اوپن سی بخرین الان قیمتش پایینه قرار خیلی سود بده .

قوامی

سلام
میشه طراحی فضاهای مختلف رو به nft تبدیل کرد؟ مثلاً رندرهای طراحی داخلی

سید سعید هاشمی

متشکر از اطلاعات خوب شما. جمع بندی خوبی بود. حس میکنم کمی مطلب رو پیچیده نوشتین و ساده تر هم میشد توضیح داد. من چون در مورد NFT ها مطالعه داشتم خیلی سخت نبود اما حس میکنم کسی که تازه بخواد در این مورد چیزی بدونه، نیاز داره اصطلاحات سبک تری استفاده بشه.
در هر صورت ممنون از شما. اولین باره سایتتون رو میبینم. بوکمارک میکنم داشته باشم. تشکر

هانی

سلام خوبید میشه ان اف تی رو بصورت ساده توضیح بدید ممنون میشم

پریس

میشه برای من به زبان سلیس توضیح بدید.ممنونم

Saeid

سلام اره دقیقا من که خیلی گیج شدم

پری

سلام.منم متوجه نشدم کامل برای اینکه تازه میخوام اشنا بشم..ممنون

کارشناس محتوا

آقای هاشمی عزیز
ممنونیم از همراهیتون،
به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد برای رفع ابهام و پیچیدگی.

سلامت و پرسود باشید

مهدی قائمی

سلام
آیا یک اختراع رو میشه به صورت nft عرضه کرد؟؟

غظنفر رو ستا

سلام من از چه طریقی می توانم اطلاعاتم رادر مورد nftزیاد کنم چون برای اولین بار این اسم را شنیده ام

کارشناس محتوا

سلام دوست خوب من
به لینک زیر مراجعه کنید و مطالعه کنید
https://bitpin.ir/academy/what-is-nft/
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم

احسان

لطفا اموزش صفر تا صد nft,؟؟

کارشناس محتوا

سلام احسان عزیز

به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد

فرح اَردکی

سلام من مجسمه سازم و مایل هستم یک یا چند نمونه از کارهایم رو در nftوارد بکنم .هیچ تجربه ای هم ندارم.در صورت امکان راهنمایی کنید.سپاس

کارشناس محتوا

سلام دوست خوبم
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم

شاد و پرسود باشید

mehrdad254

سلام. خیلی ممنون بابت این مقاله عالی و روان . من یه سوالی که برام پیش اومده در مورد کد این nft ها است. منظورم این که با چه زبان برنامه نویسی نوشته میشن؟ اصلا این شبکه بلاک چین اتریوم چطوری این nft ها رو میسازه؟ کلی تر بپرسم چه دانش برنامه نویسی نیاز هست که بشه با این شبکه بلاک چین اتریوم کار کرد و nft ساخت ؟

هانی

سلام وقت بخیر، من ی پسر ۴ ساله دارم که ماشینای خیلی خاص طراحی میکنه ایا امکانش هست اونو تبدیل به NFT کرد؟ اموزش کی داخل سایت میزارین

کارشناس محتوا

سلام دوست خوبم
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم
موفق و شاد باشید.

فاطمه قصابزاده

سلام و درود
برای فروش در بازار nft باید چه دانشی داشته باشیم و یا از کجا شروع کنیم؟

محمد

سلام
پولی که از طریق فروش nft بدست میاد قابل استفاده ست ؟ مثلا من یه طرحی رو ۲۰ اتریوم بفروشم ، با انتقال اون ۲۰ اتریوم به کیف پولم ، معادلش پول دارم یا اون ۲۰ اتریوم رو فقط میتونم توی شبکه جهت تبادل استفاده کنم و عملا چیزی دستم رو نمیگیره؟؟

لیلا

سلام
خوبی ایا میتونی منم کمک کنی محمد جان

مهدی

سلام تعداد ۵۰۰۰ واحد uma صندوق ETF هات بیت معامله شده ولی چهار پنج دفعه از روز خرید به قیمت ارز اصلی رسیده ولی این صندوقش هیچ تکان نخورده برعکسش حرکت کرده. مکانیسم این etf چطوری هست یا این صرافی کلاهبرداری هست؟ ۸۰۰ دلار من در عرض نیم ساعت دامپ شد به ۸۰ دلار خیلی سریع همین که من خریدم از آن موقع چند بار به ۷ دلار زمان خرید ارز اصلی رسیده ولی این صندوق ETF uma1D3s تکان نخورده و روی ۸۰ تا ۹۰ دلار در نوسان هست یعنی ۸۰۰ درصد نزول به خاطر فقط ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش ارز اصلی uma

کیان

سلام.من یه گواهینامه ثبت اختراع دارم.
کاریکاتوریست هم هستم(ناشناس و خیلی کم کار میکنم)
میشه اینها رو بعنوان nft فروخت؟

کارشناس محتوا

سلام کیان عزیز
ان اف تی بیشتر آثاری که امکان تبدیل به فرمت مجازی مثل موسیقی، عکس، نوشته و… رو دارند، پوشش میده.
بله میتونید از آثارتون در NFT استفاده کنید
شاد و پرسود باشید دوست خوبم

امیرحسین

یه سوال الان مثلا نیمار یه nft میمون داده بعد من عکس همون میمونرو بزارم پروفایل تلگرامم ریپورت میشم؟؟؟؟

ایمان

چطور بسازیم مطمنم مثل بیت کویین گرون میشه

ایمان

متن خوبی بود حیف پول نیست بخریم دقیا مثل بیت کویین که میدونستم گرون میشه وپول برا خرید نداستم کسی که پول داره حتما بخره که بعدا پشیمون نشه

میلاد

سلام، از کجا بخریم؟ قیمتشون چقده؟

حسن

باسلام بفرماييد در كيف پول مون چه رمز ارزهايى ميتوان نگهدارى كرد

Hosin

ممنون از لطف تون عالی

کارشناس محتوا

ممنونیم ازت حسین عزیز
شاد و پرسود باشید

علی سنجی

سلام
من تو کار پارچه مبلی هستم
از طریق NFT
میتونم پارچه های انحصاری خودم را بفروشم ؟

محمد

سلام
سابقه توکن ها و خصوصا nft به چه سالی برمیگرده
مننون

وحید

مطلب خیلی قابل فهم و روان گفته شده بود تشکر

مم

آیا افراد تازه کار میتونن nft درست کنند؟

کوروش غفارزاده

ایا میشه nft رایگان به دست اورد؟؟

مهدی

واقعا ممنون توضیحات کامله تواین سایت راستش میخاستم درمورد نمودار ها و تفاوت شکلهاشون واسمهای این شکلها وبرسی بازار از این راه بیشتر بدونم که توسایت نبود

اشک

خیلی واضح بهمراه مثالهای قابل فهم . ممنون از شما

Alirreza

اگه یه عکسی که خودم طراحی کرده باشم بخوام nft کنم و ب فروش بزارم باید چیکا کنم

امیرجواد

سلام هولد کردن ارز چه شکلی هست و ار کجا میشه هولد کرد

Alikhani

هولد یعنی نگهداری. فارسی میشه نگهداری انگلیسی میشه هولد.

محمد

آموزش ساخت و فروش nft رو کجا باید پیدا کنیم؟ شما کجا توضیح دادین درموردش

میلاد

سلام، کجا منتشرش میکنید ویدئورو؟

مهدی شان

باید از طریق یه سایت اقدام کنی , که با سایت rarible میتونی رایگان ان اف تی بسازی

جاوید

ترون هم هم nft طراحی کرده وای در این مقاله اشاره نشده
در کیف پول ترون لینک براحتی میتونید nft تهیه کنید

آکادمی بیت‌پین

سلام کاربر عزیز
در این مقاله به تعدادی از معروف ترین NFTها پرداخته شده است، حتما پروژه های دیگری در بازار وجود دارد.

محمد

سلام اگه منظورت پاداش ها یا امتیازات داخل کیف پول ترون هستش ما هم به دست آوردیم ولی اون به چه دردی میخوره؟

196
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x