NFT چیست و چه کاربردی دارد؟ همه چیز درباره توکن غیر قابل تعویض

ان اف تی یا توکن غیرقابل انعطاف چیست؟

اخبار بلاک چین مانند یک انفجار رسانه‌ای در چند سال اخیر بوده است. به‌احتمال‌زیاد شما هم زمان مطالعه خبر درآمد ۶۰ میلیون دلاری یک هنرمند از فروش اثر هنری دیجیتالی با NFT از خود پرسیده‌اید «هوووم… اینجا واقعاً چه خبر است؟». من خودم این احساس را تجربه کرده‌ام، البته وقتی خبر فروش اولین توییت توسط جک دروسی به قیمت ۲٫۹ میلیون دلار را شنیدم دوباره این احساس تکرار شد. این دلیلی بود تا در این نوشتار در مورد کارکرد NFT بنویسم تا شما هم مثل من، بیشتر با این دنیای ان اف تی آشنا شوید.

ویدیوی زیر را در یوتیوب با وی‌.پی‌.ان یا فیلـ.ـتر شکـن ببینید:

پس برای آشنایی بیشتر با اینکه NFT چیست و کاربرد آن در زندگی ما انسان‌ها پیشنهاد می‌کنم این مطلب در آکادمی بیت‌پین را تا انتها دنبال کنید.

ان اف تی NFT چیست؟

ان اف تی NFT توکن‌های غیرقابل‌معاوضه هستند. آن‌ها به‌عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی صادر می‌شوند. در واقع، NFT یک قرارداد هوشمند است که با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس (که هرکسی می‌تواند از سایت‌هایی مثل گیت‌هاب دانلود کند) تنظیم و برای ایمن‌سازی آن به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود. پس از نوشتن، می‌توان آن را ذخیره یا به‌طور دائمی در قالب یک رمز (معمولاً به نام توکن ERC 721) در یک شبکه بلاک‌چین مثل اتریوم منتشر کرد.

برخی از اشکال محبوب NFTها شامل gif ،Jpegs و فیلم و همین‌طور تویئت‌ها هستند. اما درواقع هر دارایی دیجیتالی با توجه به خواست سازنده و طراح آن امکان تبدیل‌شدن به NFT را دارد. این در صورتی است که سازنده‌ی آن بخواهد یک دارایی منحصربه‌فرد داشته باشد. مثل مقالات ISI یا بلیت‌های کنسرت‌ها که متعلق به یک نفر و منحصربه‌فرد هستند.

چرا مردم حاضرند میلیون‌ها دلار را صرف خرید چیزی کنند که به‌راحتی می‌توانند از آن اسکرین شات بگیرند یا دانلود کنند؟

به‌این دلیل که NFT به خریدار اجازه می‌دهد کالای اصلی را که شامل احراز هویت داخلی است، داشته باشد؛ در نتیجه این احراز هویت مالکیت این اثر را اثبات می‌کند و توسط دیگران قابل‌استفاده نیست. در واقع، ارزش معنوی اثر با اعتبار و هویت هنرمند گره خورده است و آن‌ها می‌پذیرند که تنها یک واحد از اثر مورد نظر به صورت NFT تولید و به خریدار اهدا کنند.

GIF: Chris Torres
این گربه دیجیتالی به‌صورت توکن غیرقابل تعویض (NFT) با قیمت ۳۰۰ اتر به فروش رسید!

آیا NFT همان ارز دیجیتال است؟

برای دریافت پاسخ به این سوال که آیا ان اف تی همان ارز دیجیتال است یا خیر، پیشنهاد می‌کنم ابتدا با مفهوم توکن‌های قابل معاوضه و توکن‌های غیرقابل معاوضه که در زیر توضیح داده‌ایم آشنا شوید. آشنایی با این توکن‌ها به شما کمک می‌کند تا پاسخ این سوال را به سادگی متوجه شوید.

nft ارز دیجیتال نیست

قابلیت تعویض Fungible چیست؟

قابلیت تعویض (fungible) امکان مبادله یک دارایی با دارایی‌های مشابه بدون از بین رفتن ارزش آن گفته می‌شود. NFT مخفف عبارت Non-Fungible Token به معنی غیرقابل تعویض است. این برنامه با استفاده از سیستمی مشابه ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ساخته‌شده است. اما NFT یک تفاوت اساسی با ارزهای دیجیتال دارد. برای درک بهتر این تعریف، به مثال زیر توجه کنید.

یک اسکنانس ۱۰ هزارتومانی ازنظر ارزش با یک اسکناس ۱۰ هزارتومانی دیگر برابر است. به همین خاطر وقتی اسکناس ۱۰ هزارتومانی از کسی قرض بگیرید، لازم نیست بعدها دقیقاً همان اسکناس را پس بدهید؛ چرا که نوع دیگر آن‌هم به همان اندازه ارزش دارد. به زبان ساده یعنی ۱۰ هزار تومان برابر با ۱۰ هزار تومان است. در ارزهای دیجیتال هم این تعریف پابرجاست. یک بیت کوین با یک بیت کوین دیگر کاملاً برابر است و ارزش یکسانی دارد. اما وقتی صحبت از توکن های غیرقابل تعویض به میان می‌آید این موضوع تغییر پیدا می‌کند. توکن‌های NFT با نمونه‌های مشابه ارزش متمایزی دارند. داشتن این ویژگی باعث شده است که NFT منحصربه‌فرد ساخته شود و به همین خاطر غیرقابل تعویض باشد، مثل دارایی‌های دنیای واقعی ما همچون سنگ‌های قیمتی، آثار هنری و کالاهای لوکس دیگر. در واقع یک NFT با NFT دیگر برابر نیست!

پس به‌سادگی فهمیدیم که توکن‌های قابل تعویض توکن‌هایی هستند که بجای هم قابل معامله‌اند و ارزش آن‌ها ثابت می‌ماند. در مثال بالا بیت کوین، یک توکن قابل تعویض است زیرا صرف‌نظر از تاریخچه و مالکیت آن، ارزش یکسانی دارد و در مقابل، توکن‌های غیرقابل تعویض مثل NFT ارزش یکسانی ندارند!

تفاوت‌های زیادی بین توکن‌های قابل تعویض (Fungible) و غیرقابل تعویض (Non-Fungible) وجود دارد. برای سادگی مقایسه این دو توکن جدول زیر را مرور کنید.

توکن های قابل تعویض (Fungible) توکن های غیرقابل تعویض (Non-fungible)
همه توکن‌ها دارای خصوصیات یکسانی هستند.
یک بیت کوین، یک شمش طلا با همان وزن.
هر توکن منحصر به فرد است.
مثل شماره تلفن همراه، نام دامنه، سنگ‌های قیمتی
قابل تقسیم به واحدهای کوچک‌تر است.
مثلا اسکناس ۱۰ هزارتومانی را می‌توان
به اسکناس های ۱۰ تا ۱ هزارتومانی تقسیم کرد.
قابل تقسیم به واحدهای کوچکتر نیست.
کوچکترین واحد یک توکن است.

چرا ان اف تی NFT خریدار دارد؟

چرا ان اف تی NFT خریدار دارد؟NFT ها می‌توانند یک سرمایه‌گذاری مالی، یک خرید احساسی، یک کالای کلکسیونی یا روشی برای خریدار باشند تا مانند یک هنرمند یا یک برند، ارتباط بیشتری با خالق NFT داشته باشد. این شبیه به چگونگی جمع‌آوری تمبرهای پستی، سکه‌های قدیمی یا کلکسیون پروانه‌ها توسط افراد است.

گاهی اوقات دلیل احساسی خرید NFT باهدف تجاری گره‌خورده است. طرفداران وفادار نایک ممکن است سعی کنند یکی از تنها چند هزار جفت کفش مدل Jordan را در هنگام سقوط سهام شرکت خریداری کنند. به همین ترتیب، اگر نایک تصمیم بگیرد مجموعه‌ای از ۲۵ NFT یک gif swoosh نایک را کنار بگذارد، همان طرفداران سرسخت سعی می‌کنند یکی از آن‌ها را نیز هنگام افت قیمت خریداری کنند.

کریس آلیک، مدیر فناوری و خلاقیت فناوری در Deutsch LA عقیده دارد مردم تمایل دارند مجموعه‌ای از چیزها را در یک فضای آنلاین داشته باشند تا بتوانند پرستیژ و برند خود را در فضای دیجیتال مثل نوع لباس پوشیدن در واقعیت به نمایش بگذارند.

اکثر آدم‌ها ذاتاً تمایل به داشتن اشیاء کمیاب دارند.

همچنین NFT یک جنبه‌ی دیگر برای جامعه دارد. به‌عنوان مثال، برخی از هنرمندانی که از آثار هنری دیجیتال خود NFT ایجاد می‌کنند، به خریداران امکان دسترسی انحصاری به یک کانال خصوصی برای گفتگو می‌دهند که فقط خریداران NFT های آن هنرمند به آن دسترسی دارند، بنابراین این اتفاق باعث تشکیل یک باشگاه طرفداری انحصاری می‌شود.

آیا ان اف تی NFT قانونی است؟

کد NFT یک دارایی با امضای دیجیتالی از طرف سازنده‌ی آن است که با کمک رمز در هر سرور، مرورگر یا سیستم‌عاملی احراز هویت را انجام می‌دهد و آن را به روشی غیرمتمرکز تأیید می‌کند. بنابراین در این فضا هیچ سازمانی مسئول میزبانی NFT نیست. برای مثال اگر یک NFT برای بلیت یک کنسرت ساخته شود لازم نیست آن بلیت از طریق پلتفرم‌های فروش بلیت مثل ایران کنسرت تأیید شود چراکه به‌سادگی امکان تأیید آن در شبکه بلاک چین فراهم است.

ان اف تی NFT چگونه کار می‌کند؟

ان اف تی چطور کار می کند؟

NFT ها در یک شبکه بلاک چین ساخته‌شده‌اند که یک دفتر عمومی توزیع‌شده است و معاملات را ثبت می‌کند. این فرآیند پایه‌ی ساخت ارزهای دیجیتال است. البته NFT ها معمولاً در بلاک چین Ethereum طراحی می‌شوند.

NFT از اشیاء دیجیتال ساخته می‌شود که نامشهود است، مثل:

  • GIF ها
  • آثار هنری
  • کلکسیون‌ها
  • فیلم‌ها و موارد مهم ورزشی
  • کاور های بازی ویدیویی
  • موسیقی

به نوعی NFT ها مانند کالاهای لوکس هستند، اما در قالب فضای دیجیتال.

ان اف تی (NFT) چه ویژگی‌هایی دارد؟

ان اف تی (NFT) چه ویژگی‌هایی دارد؟در ادامه‌ی نوشتار ان اف تی چیست، به بررسی ویژگی‌های توکن‌های غیرقابل معاوضه می‌پردازیم. ویژگی‌های ان اف تی عبارت‌اند از:

قابل انتقال: برخلاف توکن‌های قابل ترید و معاوظه، ان اف تی در بازارهای خاصی خرید و فروش می‌شوند. با این وجود، ارزش آن‌ها به خاص و منحصر به‌فرد بودنشان وابسته است.

دارای اصالت: توکن‌های غیرقابل معاوضه مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین هستند؛ بنابراین می‌توانید از اصالت NFT خود مطمئن شوید؛ چرا که ایجاد چیزی جعلی در لجر تغییر ناپذیر نامتمرکز، تقریباً ممکن نیست!

تقسیم نشدنی: با اینکه این موضوع به عنوان یک قانون مشخص نشده، اما بیشتر توکن‌های غیرقابل معاوضه به واحدهای کوچک‌تر قابل تقسیم نیستند! به بیان ساده‌تر، یا شما یک اثر هنری دیجیتال را می‌خرید، یا اصلا آن را نمی‌خرید.

کمیاب: ارزش و قیمت ان اف تی به‌خاطر کمیاب بودن آن‌ها است. توسعه‌دهندگان ان اف تی‌ها هر اندازه که قصد داشته باشند می‌توانند از این توکن‌ها ایجاد کنند؛ اما با محدود کردن تعداد آن‌ها و ساخت با تعداد کم، باعث افزایش ارزش آن‌ها می‌شوند.

حافظ حق مالکیت: این مورد هم به استفاده‌ی NFT از پلتفرم‌های غیرمتمرکز اشاره می‌کند که در آن هیچ مالکی داده‌ای را پس از ثبت نمی‌تواند تغییر دهد.

یکتایی: آخرین ویژگی ان اف تی‌ها، یکتایی آن‌هاست. ان اف تی‌ها دارای زبانه‌ای (Tab) از اطلاعات ثابتی در مورد یکتا بودنشان هستند. به بیان ساده‌، این ویژگی به عنوان گواهی اصالت استفاده می‌شود.

چطور توکن NFT بخریم؟

برخلاف ارزهای دیجیتال، توکن‌های NFT در صرافی‌های ارز دیجیتال عرضه نمی‌شوند. برای خریدوفروش NFT پنج بازار اصلی وجود دارد که واحد ارزش در همه‌ی آن‌ها بر اساس اتریوم است، از بازارهای خریدوفروش NFT می‌توان به زورا (Zora)، ریربل (Rarible)، سوپر ریر (SuperRare)، نیفتی گیتوی (Nify Gateway)، اوپن سی (OpenSea) اشاره کرد.

درواقع بازارها مثل eBay برای به مزایده گذاشتن دارایی‌های دیجیتالی عمل می‌کنند، جایی که افراد می‌توانند پیشنهادات خود را برای NFT ارائه دهند یا بسته به چگونگی تنظیم فرآیند فروش NFT را به‌طور کامل خریداری کنند. معمولاً NFT ها به تعداد محدود به حراج گذاشته می‌شوند یا ممکن است با قیمت تعیین‌شده و بدون محدودیت برای خرید مستقیم در بازارها قرار داده شوند.

NFT چیست و چه کاربردی دارد؟ همه چیز درباره توکن غیر قابل تعویض
نمونه ان اف تی ایجاد شده توسط کاربران کریپتوکارنسی

کلام آخر درباره‌ی توکن NFT

توکن NFT یا توکن‌های غیرقابل تعویض، توکن‌هایی هستند که از فناوری بلاکچین برای ارتباط با یک دارایی دیجیتالی منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند که قابل تعویض با نمونه‌ی مشابه نیستند. این توکن ها در صنایع مختلف گسترش‌یافته‌اند و با بخش‌های مختلفی همچون بازی‌ها و کالاهای دیجیتال در ارتباط هستند. گرچه فضای NFT نوظهور است اما با توجه به پیش‌بینی کارشناسان این توکن ها در آینده کاربرد بیشتری در بین مردم خواهند داشت.

سوالات متداول!

  • NFT (Non-Fungible Token) چیست؟

ان اف تی NFT توکن‌های غیرقابل‌معاوضه هستند. آن‌ها به‌عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی صادر می‌شوند. در واقع، NFT یک قرارداد هوشمند است که با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس (که هرکسی می‌تواند از سایت‌هایی مثل گیت‌هاب دانلود کند) تنظیم و برای ایمن‌سازی آن به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود.

  • چرا NFTها با ارزش هستند؟

ارزش و قیمت ان اف تی به‌خاطر کمیاب بودن آن‌ها است. توسعه‌دهندگان ان اف تی‌ها هر اندازه که قصد داشته باشند می‌توانند از این توکن‌ها ایجاد کنند؛ اما با محدود کردن تعداد آن‌ها و ساخت با تعداد کم، باعث افزایش ارزش آن‌ها می‌شوند.

4.3/5 - (946 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
125 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین
امین
میهمان
15 روز قبل

چگونه ما یک nft بسازیم ؟

کارشناس پشتیبانی
کارشناس پشتیبانی
ویرایشگر
پاسخ به  امین
10 روز قبل

امین جان سلام
آموزشش رو از https://bitpin.ir/academy/mint-nft-opensea/ میتونی ببینی.

موفق باشی دوست خوبم.

محمدعلی
محمدعلی
میهمان
22 روز قبل

سلام
بسیار مفید و جامع بود
منی که هیچی از nft نمیدونستم الان کاملا با اون اشناییت پیدا کردم

کارشناس پشتیبانی
کارشناس پشتیبانی
ویرایشگر
پاسخ به  محمدعلی
19 روز قبل

درود بر محمدعلی عزیز
خداروشکر که از محتوا آموزشی راضی بودی.
خوشحالیم ازینکه کنارمون هستی و حمایتت رو داریم.
موفق باشی.

کهندانی
کهندانی
میهمان
1 ماه قبل

توضیحات کامل بود ممنون میشم اگه آموزش رو تو پیج بزارید

کارشناس پشتیبانی
کارشناس پشتیبانی
ویرایشگر
پاسخ به  کهندانی
1 ماه قبل

سلام دوست خوبم
به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد.
پرسود باشید.

دژمن برومند
دژمن برومند
میهمان
1 ماه قبل

مطلب کاملا صریح و آموزنده بود
ممنون از بیت پین🙏

کارشناس پشتیبانی
کارشناس پشتیبانی
ویرایشگر
پاسخ به  دژمن برومند
1 ماه قبل

سلام آقای برومند عزیز
سپاس از همراهی شما

رامین
رامین
میهمان
1 ماه قبل

من چطوری میتونم این برنامه رو نصب کنم و کسب درآمد کنم

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  رامین
1 ماه قبل

سلام رامین عزیز
میتونی به لینک زیر مراجعه کنی و از NFT بیشتر بدونی.

https://bitpin.ir/academy/what-is-nft/

Femim
Femim
میهمان
1 ماه قبل

میشه لطفا آدرس یوتیوب رو بدید و اینکه اطلاعات جامع تری بهمون بدید تا بتونیم از هنر عکاسی و طراحی پول در بیاریم

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  Femim
1 ماه قبل

سلام فاطمه عزیز
https://youtube.com/c/bitpin
به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد

مژگان
مژگان
میهمان
1 ماه قبل

سلام من صنایع دستی پته کرمان کار میکنم یعنی با nft کردن هنرم اون رو میتونم بدون واسطه به کل دنیا عرضه کنم درسته؟؟ بعد کسی که میخاد یک محصول با ارزش تهیه کنه چطوری میتونه اعتماد کنه یک هزینه گزاف بده که آیا هزینه ای که داده محصول بدستش برسه یا نه هرکسی اعتماد نمیکنه

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  مژگان
1 ماه قبل

مژگان عزیز
NFT ها هنر، موسیقی، ویدیو و مواردی از این دست رو با فرمت‌های مختلف عکس، فیلم و موسیقی پوشش میدهند.
با NFT نمیتونیم محصولمون رو بفروشیم
شما میتونید اثر هنریتون رو مثلا در قالب عکس،فیلم به NFT تبدیل کنید و اقدام به فروشش کنید
و مانند انواع مختلف آثار هنری، ارزش NFT شما،توسط بازار و مکانیزم عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود.
و در آخر هر چیزی رو که بشه تبدیل به یک فایل دیجیتال کرد، قابلیت تبدیل به ان اف تی رو داره.

موفق باشی دوست عزیزم

مهنوش
مهنوش
میهمان
1 ماه قبل

سلام آموزش ان اف تی رو کی میزارید؟

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  مهنوش
1 ماه قبل

سلام دوست خوبم
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم

باقری
باقری
میهمان
1 ماه قبل

سلام من یه انگشتر هخامنشی به شکل قوچ دارم میتونم nft اون رو بسازم و بفروشم

امیر عباس
امیر عباس
میهمان
پاسخ به  باقری
1 ماه قبل

سلام.من 1 مجسمه ی چندهزارساله دارم آیا میتونم روی آن قیمت گذاری و اقدام به فروش کنم؟

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  امیر عباس
1 ماه قبل

سلام دوست خوبم
هر چیزی رو که بشه تبدیل به یک فایل دیجیتال کرد، قابلیت تبدیل به ان اف تی رو داره.

صادق پور
صادق پور
میهمان
1 ماه قبل

سلام منبع مطالب بالا رو میشه لطفا بفرمایید؟

حامد
حامد
میهمان
1 ماه قبل

چطور میشه nft ساخت؟

موسی
موسی
میهمان
1 ماه قبل

سلام برای ساخت تنها یک NFT به چقدر سرمایه نیاز داریم؟

سپیده
سپیده
میهمان
1 ماه قبل

چه چیزایی باب میشه امیدوارم بتونم یاد بگیرم

Cena
Cena
میهمان
پاسخ به  سپیده
1 ماه قبل

با عرض سلام و احترام خدمت مدیر محتوا
وقتی یک nft رو میسازیم وهنوز باهاش اثری رو خرید نکردیم کجا باید نگه داریم یا وقتی بعدا اثری رو مانند عکس خریدیم این رو باید کجا نگه داریم؟!
مانند والت ارزدیجیتال جای به خصوصی دارد
ممنون میشم توضیح بدید/.

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  Cena
1 ماه قبل

دوست خوبم
وقتی یک NFT رو میسازید نمیتونید با آن ، اثر دیگه ای رو بخرید. NFT شما، منحصر به شماست و میتونید براش قیمت بگذارید و بفروشید.
برای خرید NFT از هر پلتفرمی به یک کیف پول ارز دیجیتال مخصوص آن پلتفرم نیاز دارید و این کیف پول باید از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال با رمزارزهای مورد قبول پلتفرم شارژ بشه.
بهترین کیف پول برای نگهداری ان اف تی، کیف پول متامسک (Meta Mask) هست. برای خرید و فروش و ذخیره ی NFT این کیف پول کاربرد زیادی داره. حتما کیف پول متامسک رو از سایت اصلی دانلود و نصب کنید.

موفق باشید

فرهاد
فرهاد
میهمان
1 ماه قبل

سلام وقتتون به خیر واسه متصل شدن به سایت openseaوکیف پول کدامیک باید از فیلتر شکن استفاده کنم یا آیدی گوشیمو عوض کنم یا از سیستم pc استفاده کنم

فرهاد
فرهاد
میهمان
1 ماه قبل

سلام وقت به خیر ببخشید واسه وصل شدن به opensesو کیف پول متا مسک از فیلتر شکن باید استفاده کرد یا آیدی گوشیو تعغیرداد باید از سیستم pc استفاده کرد

مصطفی
مصطفی
میهمان
1 ماه قبل

ارز پای را چطور می بینید؟ آیا کلاه برداریه؟

نجات
نجات
میهمان
1 ماه قبل

سلام.خیلی زیبا وعالی بود،البته مقداری تلاش هم حتما لازمه واگر بصورت تصویری میشد خیلی عالیتر میشد،ولی در کل سپاسگزار آموزش عالیتون هستم.

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  نجات
1 ماه قبل

سلام دوست خوب من
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم.
موفق باشید.

پرویز
پرویز
میهمان
2 ماه قبل

درودبرشما، من تعدادی فسیل میلیون سالی دارم، ایا از طریق (ان اف تی) میتوانم انها برای فروش عرضه کنم، سپاسگزارم راهنمایی بفرمایید.

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  پرویز
2 ماه قبل

سلام پرویز عزیز
بصورت کلی هر چیزی که بتونید به فایل دیجیتال تبدیل کنید، قابلیت NFT شدن پیدا می‌کنند.

زینب
زینب
میهمان
2 ماه قبل

سلام. من 15سال کارم اجرا طرح ها برای لباس ولی هیچ وقت نتونستم به جایی که میخواستم برسم. کسی رو میشناسید سفارش بده من کار های اجرای طرح شو بزنم. که بتونم درامد ی داشته باشم؟

جعفر آبروی
جعفر آبروی
میهمان
2 ماه قبل

ممکنه یه نفر یک اثر رو چند بار ان اف تی کنه این چطور میشه؟

جعفر آبروی
جعفر آبروی
میهمان
2 ماه قبل

مطالبتون عالی و قابل فهم بود تشکر میکنم

جعفر آبروی
جعفر آبروی
میهمان
2 ماه قبل

فرض کنید من یک قطعه آواز از شجریان دارم که هیچکس ندارد اگر آنرا ان اف تی کنم و منتشر کنم نفر دیگری متواند انرا ضبط کند و او هم انر ا ان اف تی کند؟

فرشید فرامرزیان
فرشید فرامرزیان
میهمان
2 ماه قبل

سلام. با چه اندازه سواد ودر کدام زمینه علوم نرم افزار میتوان به دنیای ساخت NFT وارد شد؟

باتشکر از مدیر محتوا به خاطر توضیحات شیوا

حامد
حامد
میهمان
2 ماه قبل

،NFT کجا باید ساخت؟ سایت داره یا app ?

MRZ
MRZ
میهمان
پاسخ به  مدیر محتوا
24 روز قبل

درود بر شما
بزرگوار فرمایش دادین به زودی ،
مشخص هست که چه موقع این کلیپ رو آماده می‌کنید ؟
متشکرم

کارشناس پشتیبانی
کارشناس پشتیبانی
ویرایشگر
پاسخ به  MRZ
19 روز قبل

دوست خوبم تاریخ دقیقی نمیتونیم به شما عرض کنیم.
تلاش میکنیم تا بزودی اجرا بشه.
موفق باشید.

حامد
حامد
میهمان
2 ماه قبل

سلام، NFT اپلیکیشن داره یا نه؟

خلیل
خلیل
میهمان
پاسخ به  حامد
1 ماه قبل

سلام،بنظر من دست دلال رو کوتاه میکنه و ارزش واقعی کار به صاحبش برمیگرده

فاطیما
فاطیما
میهمان
2 ماه قبل

اگر مثلا من برج ایفل را nft کنم و بفروشم و کسی دیگه دوباره همون کار را انجام بده مثلا رنگش را عوض کنه هم امکانش هست درسته؟! منظورم هست در خصوص بازاریایی چه پارامترهایی مهم و تاثیر گذاره که بهتر فروخته بشه.عالی بود توضیحاتتون مرسی

فاطمه
فاطمه
میهمان
پاسخ به  مدیر محتوا
1 ماه قبل

پس ساخت ان اف تی برای افراد معروف مناسبه که اثری خلق کنند و طرفدارانشون خریداری کنند؟؟ یا مثلا شرکت ها و سازمان های صاحب نام!

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  فاطمه
1 ماه قبل

دوست خوبم
تنها برای افراد معروف نیست
همه میتونن اثر هنریشونو رو مثلا در قالب عکس،فیلم به NFT تبدیل کنند و اقدام به فروشش کنند .
ارزش NFT هم، توسط بازار و مکانیزم عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود

محمود
محمود
میهمان
2 ماه قبل

سلام
آیا برای ورود به بازار NFTنیاز به مسلط بودن به زبان انگلیسی هست یا خیر؟

S
S
میهمان
2 ماه قبل

بسیار عالی بود توضیحاتتون

مجتبی امجدی پناه
مجتبی امجدی پناه
میهمان
2 ماه قبل

باسلام ممنونم مطالب جالبی ایراد فرمودیدنقاشم میخواستم آثارم رو تو nftبه اشتراک بزارم ممکنه منو راهنمایی بفرمایید

پریا
پریا
میهمان
2 ماه قبل

سلام.
برای ایجاد Nft چقد باید هزینه داد? آیا برای بارگزاری هر Nft باید جداگانه کارمزد داد?
این Nft هایی که میسازیم، محدودیت زمانی ندارن? و میشه تا زمان فروش در کالکشن باقی بمونن?

سودابه
سودابه
میهمان
3 ماه قبل

سلام و سپاس
بازاریابی nft چگونه هست؟

محمد
محمد
میهمان
3 ماه قبل

خیلی عالیه کاش اطلاعات بیشتری داشتم

احمد
احمد
میهمان
3 ماه قبل

چطور میشه اثر هنری رو به آن اف تی تبدیل کرد یا آن اف تی تولید کرد؟

کريم
کريم
میهمان
پاسخ به  احمد
1 ماه قبل

درود فراوان بر شما و همکاران
قربونتون برم که‌ پیچیدگی های دنیای مجازی و دیجیتال رو برای ما قابل فهم و درک میکنید..
پایدار و مانا باشید.

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  کريم
1 ماه قبل

درود بر شما کریم عزیز
خوشحالیم که از مطالعه این محتوا راضی بودید.
شاد و پرسود باشید دوست خوبم

علی
علی
میهمان
3 ماه قبل

سلام خسته نباشین ممنون از متن کامل و پرمحتوا

asya
asya
میهمان
3 ماه قبل

سلام من رمز ان اف تی یادم رفته چطوری دوباره واردش بشم؟

amir ali
amir ali
میهمان
3 ماه قبل

خیلی حال کردم خیلی عالی بود همرو خوندم 30 تا هم نظر با امتیاز 5 دادم باگ داشت ولی کلن خیلی حال کردم

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  amir ali
1 ماه قبل

امیر علی عزیز
خوشحالیم که از محتوای آموزشی ما راضی بودید
شاد و پرسود باشید

عارفه
عارفه
میهمان
3 ماه قبل

سلام ان اف تی pougame از سایت اوپن سی بخرین الان قیمتش پایینه قرار خیلی سود بده .

قوامی
قوامی
میهمان
3 ماه قبل

سلام
میشه طراحی فضاهای مختلف رو به nft تبدیل کرد؟ مثلاً رندرهای طراحی داخلی

سید سعید هاشمی
سید سعید هاشمی
میهمان
3 ماه قبل

متشکر از اطلاعات خوب شما. جمع بندی خوبی بود. حس میکنم کمی مطلب رو پیچیده نوشتین و ساده تر هم میشد توضیح داد. من چون در مورد NFT ها مطالعه داشتم خیلی سخت نبود اما حس میکنم کسی که تازه بخواد در این مورد چیزی بدونه، نیاز داره اصطلاحات سبک تری استفاده بشه.
در هر صورت ممنون از شما. اولین باره سایتتون رو میبینم. بوکمارک میکنم داشته باشم. تشکر

هانی
هانی
میهمان
پاسخ به  سید سعید هاشمی
2 ماه قبل

سلام خوبید میشه ان اف تی رو بصورت ساده توضیح بدید ممنون میشم

پریس
پریس
میهمان
پاسخ به  سید سعید هاشمی
2 ماه قبل

میشه برای من به زبان سلیس توضیح بدید.ممنونم

Saeid
Saeid
میهمان
پاسخ به  سید سعید هاشمی
1 ماه قبل

سلام اره دقیقا من که خیلی گیج شدم

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  سید سعید هاشمی
1 ماه قبل

آقای هاشمی عزیز
ممنونیم از همراهیتون،
به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد برای رفع ابهام و پیچیدگی.

سلامت و پرسود باشید

مهدی قائمی
مهدی قائمی
میهمان
3 ماه قبل

سلام
آیا یک اختراع رو میشه به صورت nft عرضه کرد؟؟

غظنفر رو ستا
غظنفر رو ستا
میهمان
پاسخ به  تیم تولید محتوا
1 ماه قبل

سلام من از چه طریقی می توانم اطلاعاتم رادر مورد nftزیاد کنم چون برای اولین بار این اسم را شنیده ام

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  غظنفر رو ستا
1 ماه قبل

سلام دوست خوب من
به لینک زیر مراجعه کنید و مطالعه کنید
https://bitpin.ir/academy/what-is-nft/
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم

احسان
احسان
میهمان
3 ماه قبل

لطفا اموزش صفر تا صد nft,؟؟

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  احسان
1 ماه قبل

سلام احسان عزیز

به زودی محتوای ویدیویی بیشتری در این مورد منتشر خواهیم کرد

فرح اَردکی
فرح اَردکی
میهمان
3 ماه قبل

سلام من مجسمه سازم و مایل هستم یک یا چند نمونه از کارهایم رو در nftوارد بکنم .هیچ تجربه ای هم ندارم.در صورت امکان راهنمایی کنید.سپاس

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  فرح اَردکی
1 ماه قبل

سلام دوست خوبم
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم

شاد و پرسود باشید

mehrdad254
mehrdad254
میهمان
3 ماه قبل

سلام. خیلی ممنون بابت این مقاله عالی و روان . من یه سوالی که برام پیش اومده در مورد کد این nft ها است. منظورم این که با چه زبان برنامه نویسی نوشته میشن؟ اصلا این شبکه بلاک چین اتریوم چطوری این nft ها رو میسازه؟ کلی تر بپرسم چه دانش برنامه نویسی نیاز هست که بشه با این شبکه بلاک چین اتریوم کار کرد و nft ساخت ؟

هانی
هانی
میهمان
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر، من ی پسر ۴ ساله دارم که ماشینای خیلی خاص طراحی میکنه ایا امکانش هست اونو تبدیل به NFT کرد؟ اموزش کی داخل سایت میزارین

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  هانی
1 ماه قبل

سلام دوست خوبم
به زودی ویدیوی آموزش کامل ساخت و ایجاد و فروش ان اف تی رو منتشر می کنیم
موفق و شاد باشید.

فاطمه قصابزاده
فاطمه قصابزاده
میهمان
3 ماه قبل

سلام و درود
برای فروش در بازار nft باید چه دانشی داشته باشیم و یا از کجا شروع کنیم؟

محمد
محمد
میهمان
3 ماه قبل

سلام
پولی که از طریق فروش nft بدست میاد قابل استفاده ست ؟ مثلا من یه طرحی رو ۲۰ اتریوم بفروشم ، با انتقال اون ۲۰ اتریوم به کیف پولم ، معادلش پول دارم یا اون ۲۰ اتریوم رو فقط میتونم توی شبکه جهت تبادل استفاده کنم و عملا چیزی دستم رو نمیگیره؟؟

لیلا
لیلا
میهمان
پاسخ به  محمد
3 ماه قبل

سلام
خوبی ایا میتونی منم کمک کنی محمد جان

مهدی
مهدی
میهمان
پاسخ به  محمد
2 ماه قبل

سلام تعداد ۵۰۰۰ واحد uma صندوق ETF هات بیت معامله شده ولی چهار پنج دفعه از روز خرید به قیمت ارز اصلی رسیده ولی این صندوقش هیچ تکان نخورده برعکسش حرکت کرده. مکانیسم این etf چطوری هست یا این صرافی کلاهبرداری هست؟ ۸۰۰ دلار من در عرض نیم ساعت دامپ شد به ۸۰ دلار خیلی سریع همین که من خریدم از آن موقع چند بار به ۷ دلار زمان خرید ارز اصلی رسیده ولی این صندوق ETF uma1D3s تکان نخورده و روی ۸۰ تا ۹۰ دلار در نوسان هست یعنی ۸۰۰ درصد نزول به خاطر فقط ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش ارز اصلی uma

کیان
کیان
میهمان
3 ماه قبل

سلام.من یه گواهینامه ثبت اختراع دارم.
کاریکاتوریست هم هستم(ناشناس و خیلی کم کار میکنم)
میشه اینها رو بعنوان nft فروخت؟

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  کیان
1 ماه قبل

سلام کیان عزیز
ان اف تی بیشتر آثاری که امکان تبدیل به فرمت مجازی مثل موسیقی، عکس، نوشته و… رو دارند، پوشش میده.
بله میتونید از آثارتون در NFT استفاده کنید
شاد و پرسود باشید دوست خوبم

امیرحسین
امیرحسین
میهمان
3 ماه قبل

یه سوال الان مثلا نیمار یه nft میمون داده بعد من عکس همون میمونرو بزارم پروفایل تلگرامم ریپورت میشم؟؟؟؟

ایمان
ایمان
میهمان
3 ماه قبل

چطور بسازیم مطمنم مثل بیت کویین گرون میشه

ایمان
ایمان
میهمان
3 ماه قبل

متن خوبی بود حیف پول نیست بخریم دقیا مثل بیت کویین که میدونستم گرون میشه وپول برا خرید نداستم کسی که پول داره حتما بخره که بعدا پشیمون نشه

میلاد
میلاد
میهمان
پاسخ به  ایمان
2 ماه قبل

سلام، از کجا بخریم؟ قیمتشون چقده؟

حسن
حسن
میهمان
3 ماه قبل

باسلام بفرماييد در كيف پول مون چه رمز ارزهايى ميتوان نگهدارى كرد

Hosin
Hosin
میهمان
3 ماه قبل

ممنون از لطف تون عالی

کارشناس محتوا
کارشناس محتوا
ویرایشگر
پاسخ به  Hosin
1 ماه قبل

ممنونیم ازت حسین عزیز
شاد و پرسود باشید

علی سنجی
علی سنجی
میهمان
4 ماه قبل

سلام
من تو کار پارچه مبلی هستم
از طریق NFT
میتونم پارچه های انحصاری خودم را بفروشم ؟

محمد
محمد
میهمان
4 ماه قبل

سلام
سابقه توکن ها و خصوصا nft به چه سالی برمیگرده
مننون

وحید
وحید
میهمان
4 ماه قبل

مطلب خیلی قابل فهم و روان گفته شده بود تشکر

مم
مم
میهمان
4 ماه قبل

آیا افراد تازه کار میتونن nft درست کنند؟

کوروش غفارزاده
کوروش غفارزاده
میهمان
4 ماه قبل

ایا میشه nft رایگان به دست اورد؟؟

مهدی
مهدی
میهمان
4 ماه قبل

واقعا ممنون توضیحات کامله تواین سایت راستش میخاستم درمورد نمودار ها و تفاوت شکلهاشون واسمهای این شکلها وبرسی بازار از این راه بیشتر بدونم که توسایت نبود

اشک
اشک
میهمان
5 ماه قبل

خیلی واضح بهمراه مثالهای قابل فهم . ممنون از شما

Alirreza
Alirreza
میهمان
7 ماه قبل

اگه یه عکسی که خودم طراحی کرده باشم بخوام nft کنم و ب فروش بزارم باید چیکا کنم

امیرجواد
امیرجواد
میهمان
پاسخ به  تیم تولید محتوا
6 ماه قبل

سلام هولد کردن ارز چه شکلی هست و ار کجا میشه هولد کرد

Alikhani
Alikhani
میهمان
پاسخ به  امیرجواد
4 ماه قبل

هولد یعنی نگهداری. فارسی میشه نگهداری انگلیسی میشه هولد.

محمد
محمد
میهمان
پاسخ به  تیم تولید محتوا
3 ماه قبل

آموزش ساخت و فروش nft رو کجا باید پیدا کنیم؟ شما کجا توضیح دادین درموردش

میلاد
میلاد
میهمان
پاسخ به  تیم تولید محتوا
2 ماه قبل

سلام، کجا منتشرش میکنید ویدئورو؟

مهدی شان
مهدی شان
میهمان
پاسخ به  Alirreza
3 ماه قبل

باید از طریق یه سایت اقدام کنی , که با سایت rarible میتونی رایگان ان اف تی بسازی

جاوید
جاوید
میهمان
10 ماه قبل

ترون هم هم nft طراحی کرده وای در این مقاله اشاره نشده
در کیف پول ترون لینک براحتی میتونید nft تهیه کنید

آکادمی بیت‌پین
آکادمی بیت‌پین
مدیر
پاسخ به  جاوید
10 ماه قبل

سلام کاربر عزیز
در این مقاله به تعدادی از معروف ترین NFTها پرداخته شده است، حتما پروژه های دیگری در بازار وجود دارد.

محمد
محمد
میهمان
پاسخ به  جاوید
5 ماه قبل

سلام اگه منظورت پاداش ها یا امتیازات داخل کیف پول ترون هستش ما هم به دست آوردیم ولی اون به چه دردی میخوره؟

125
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x