اینجکتیو (INJ) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ)

توسط کارن آهنگری
|
20 بهمن 1400
|
زمان مطالعه:  7 دقیقه
اینجکتیو (INJ) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ)

ایجاد صرافی کاملا غیرمتمرکز و شیکه‌های عمومی یکی از اصلی‌ترین اهداف پروژه‌ای در حوزه رمزارزها به نام اینجکتیو پروتکل است. ساز و کار این پروتکل به گونه‌ای است که صرافی آن فقط توسط کاربرانی اداره می‌گردد که دارای توکن INJ هستند، بنابراین هیچ سازمان و دولتی به صورت مستقیم آن را کنترل نمی‌کند. در این مقاله برآنیم تا اطلاعاتی را در مورد پروتکل اینجکتیو و همچنین ارز دیجیتال آن ارائه دهیم تا با توجه به شناخت کاربران علاقه‌مند به اینجکتیو، فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی ایجاد و مورد استفاده قرار گیرد.

اینجکتیو (INJ) چیست؟

ایده اینجکتیو از ایجاد یک مرکز مبادلات غیرمتمرکز ایجاد شد به صورتی که کاربران دارای ارز دیجیتال آن کنترل شبکه را در دست بگیرند. این پروژه کار خود را به صورت رسمی در سال ۲۰۲۰ آغاز کرد. شبکه‌ای غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه اتریوم است که از دو لایه نشکیل شده و دسترسی کاربران را به شبکه دیفای آسان می‌کند. تیم سازنده این پروتکل با از میان برداشتن محدودیت‌های DEX به کاربران خود کمک می‌کنند تا سرعت معاملات افزایش یافته و نقدینگی بیشتر شود.

این شبکه دارای یک صرافی با نام Injective Exchange دارد که تمام معاملات در آن انجام می‌گردد. این صرافی از سیستم عامل غیرمتمرکز استفاده می‌کند در حالی که همه داده‌ها و ابزارهای آن کاملا عمومی هستند. این برنامه نیز به سرمایه گذاران خود متکی است تا نقدینگی آن تامین گردد و در ازای این کار پاداش دریافت کنند.

این پروژه دارای یک ارز دیجیتال به نام اینجکتیو با نماد اختصاری INJ است که در حال حاضر در رتبه ۱۵۴ بازار رمزارز‌ها قرار دارد. به دلیل قرارگیری این توکن بر پایه اتریوم می‌توان حدس زد که این رمزارز دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی باشد. این رمزارز را می‌توان در طبقه توکن‌های چند منظوره دسته‌بندی کرد.

خرید ارز اینجکتیو INJ

نماد اختصاری اینجکتیو

نماد اختصاری اینجکتیونماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری اینجکتیو نیز همان طور که در بالا نیز گفته شد، INJ است که فقط کافیست با تایپ این نماد در نوار مربوط به جستجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جستجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  مخترع اینجکتیو (INJ) چه کسی است؟

  آزمایشگاه‌های اینجکتیو، مکان‌هایی برای تولید توکن اینجکتیو هستند که اریک چن یکی از بنیان گذاران این آزمایشگاه هاست. اریک چن دارای لیسانس علوم مالی از مدرسه کسب و کار اشترن نیویورک است. چن فعالیت خود در این حوزه را در سال ۲۰۱۴ شروع کرد. وی در ابتدا عضو تحقیقاتی در Desay Sv Automotive بود. سپس به عنوان یک تحلیلگر به AXA پیوست. در سال ۲۰۱۷ عنوان محقق نوآوری سرمایه را اخذ نمود و در سال ۲۰۱۸ اینجکتیو را تاسیس کرد. از طرفی آلبرن چون فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۷ سمت مهندسی در لینک گلوبال را داشت. وی در اوایل سال ۲۰۱۸ به عنوان مهندس کامپیوتر در آمازون مشغول به کار شد اما پس از مدت کوتاهی به اریک چن پیوست و برای راه‌اندازی و توسعه پروتکل اینجکتیو با وی همکاری کرد. آلبرت چون هم اکنون مدیر ارشد فنی پروتکل اینجکتیو است.

  هدف از ساخت اینجکتیو (INJ)

  هدف اصلی از ساخت اینجکتیو ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز و شبکه‌های عمومی است به صورتی که کاربرانی که دارای توکن INJ هستند بتوانند بدون دخالت هیچ مرجع متمرکزی، کنترل پروژه را در دست گرفته و آن را توسعه دهند. بنیاد بلاک‌چین اینچکتیو، اینجکتیو چین نام دارد که یک دفتر غیرمتمرکز بوده و عناصری از ماشین مجازی اتریوم را به کار می‌گیرد.

  کاربردهای اینجکتیو (INJ)

  اینجکتیو پروتکل در واقع DEX را بهبود می‌بخشد. جدیدترین نسخه‌های DEX از نوآوری‌هایی استفاده می‌کند که کاملا غیرمتمرکز است. به طور مثال این پروژه با برخی از عملکردهای مالی غیرمتمرکز یک بستر سازگار، متنوع و همچنین منعطف ایجاد می‌کند. امکان نقدینگی بهتر، اجرای سریع‌تر و تنوع بیشتر را ایجاد می‌کند. می‌توان گفت اولین مبادله واقعا غیرمتمرکز در آن رخ می‌دهد.

  اکوسیستم پروتکل اینجکتیو (INJ)

  اکوسیستم پروتکل اینجکتیو (INJ)

  اینجکتیو (INJ) چگونه کار می‌کند؟

  اینجکتیو چین، ستون‌هایی برای پلتفرم ایجاد می‌کند و نقش بسزایی در عملکرد مولفه‌های اصلی پروتکل دارد. سفارشات در Exchange Client ۰x، تمرکززدایی را ارائه کرده و کارایی معاملات را افزایش می‌دهد. در این جا سفارشات می‌توانند با تسویه حساب رله‌های زنجیره جانبی را روی زنجیره فعال کنند که این سفارش‌سازی توسط نودهای INJ میزبانی می‌شوند. سپس هماهنگ کننده‌هایی وجود دارد که از ربات‌هایی برای نظارت را منجر می‌کنند. با این ربات‌ها معاملات در کمتر از یک ثانیه انجام می‌شوند که همین امر باعث می‌شود خروج معاملات گران از صرافی رخ دهد. اینجکتیو پروتکل از یک عملکرد تاخیر قابل تایید استفاده می‌کند تا سفارش‌های جدید جلوتر از سفارش‌های قبلی قرار نگیرند. این پروتکل دارای پل توکن دو جهته است. بدین صورت که توکن بریج برای انتقال رمزهای ERC-20 لازم است. این پل در شبکه Cosmos ایجاد شده که این مناطق پین بلاک چین‌های مبتنی بر حساب هستند که بین مناطق Cosmos و بلاک چین‌های بیرونی پل می‌شوند. مسیر پل در اینجکتیو پروتکل، از طریق قرارداد هوشمند منطقه INJ Peg، از طریق سرویس رله به ماژول پل اتریوم و از طریق آدرس COSMOS است.

  خرید و فروش اینجکتیو (INJ) چگونه است؟

  خرید و فروش ارز دیجیتال اینجکتیو نیز همانند رمزارزهای دیگر در صرافی‌هایی مانند بیت پین، بایننس، پنترا، هشد، بیلکسی، هوبی گلوبال، یونی سواپ و صرافی‌های معتبر دیگر که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و از طریق ارسال آدرس کیف پول‌های سازگار با آن، انجام می‌گردد. برای خرید و فروش می‌بایست ابتدا در وب سایتی معتبر مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. سپس برای خرید و یا فروش اینجکتیو اقدام کنید.

  مزایای اینجکتیو (INJ)

  • سرعت بالا در مبادلات رمزارزها در بین پلتفرم‌های مختلف
  • هزینه پایین در مبادلات رمزارزها در بین پلتفرم‌های مختلف
  • دارای قابلیت نظرسنجی خودکار و مدیریت مبتنی بر جمع محوری
  • تعبیه سیستم ماینینگی که باعث افزایش ارزش توکن اینجکتیو گردد.

  بهترین کیف پول‌های اینجکتیو (INJ)

  اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگه‌داری یا معامله ارز دیجیتال اینجکتیو را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال اینجکتیو را به شما معرفی می‌کنیم.

  انواع کیف پول سخت افزاری اینجکتیو

  • کیف پول ترزور (Trezor)
  • کیف پول لجر (Nano X)

  انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ اینجکتیو

  • کیف پول مای اتر ولت (MyEtherWallet)
  • کیف پول موبایلی تراست ولت (Trust Wallet)

  معماری شبکه اینجکتیو (INJ)

  ساختار تبادل اینجکتیو پروتکل ابزاری عمومی است که کاربران می‌توانند بازارهای مشتقه شخصی ایجاد کنند. همچنین این ساز و کار، مالکیت را نیز برای کاربران به ارمغان می‌آورد. پروتکل اینجکتیو با استفاده از پل ارتباطی بین Cosmos و اتریوم برای ارتباط بین بلاک چین، بر روی Cosmos SDK ساخته شده تا کاربران به صورت کاملا غیرمتمرکز تجارت کرده و به معامله بپردازند. پروتکل اینجکتیو در مقایسه با DEX دارای قابلیت هزینه کمتر و سرعت بالاتر معاملات است. این پروتکل شامل ۴ دامنه مشتری، سرویس، Cosmos و اتریوم است که ستون‌های پلتفرم اینجکتیو پروتکل هستند. دامنه مشتری رابط کاربری است که معامله گران در زمان انجام مبادلات در صرافی‌ها با آن رو به رو می‌شوند. دامنه سرویس در این پروتکل بسیار مهم است زیرا API و EVM در آن هستند. این لایه، لایه خدمات است که نودهایی که مسئول اتصال به EVM، فرآیندهای لایه داده و رله تراکنش هستند را فراهم می‌کند. دامنه Cosmos نیز جایی است که زنجیره اینجکتیو در آن حضور دارد. همچنین با ترکیب ماشین مجازی اتریوم و قرارداد هوشمند Cosmos SDK، اثبات کار اتریوم در بالای مدل اجماعی امکان‌پذیر است.

  پیش بینی وضعیت آینده اینجکتیو (INJ)

  پیش بینی وضعیت آینده اینجکتیو (INJ)

  شبکه اینجکتیو با کمک گرفتن از پروتکل فیوچرز قصد دارد از سوآپ دائمی و CFD به صورت غیرمتمرکز پشتیبانی کند. بنابراین در تمام بخش‌ها می‌توان از رمزارز INJ استفاده کرد. این تغییرات بر اساس رای گیری‌ها انجام می‌شود. همان طور که می‌دانید رمزارزها آینده مشخصی ندارند اما با توجه به توسعه و محبوبیت روز به روز دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین می‌توان با بررسی نمودارها و تحلیل‌های قیمتی و همچنین پیگیری اخبار روز در مورد هر یک از آن‌ها تصمیمات جهت سرمایه‌گذاری در آن‌ها گرفت. از این رو با توجه به مزایای رمزارز INJ و اینجکتیو پروتکل و همچنین سابقه قیمتی این رمزارز می‌توان تصمیماتی در خصوص خرید و سرمایه‌گذاری در آن اتخاذ کرد.

  گفتار پایانی!

  پروتکل اینجکتیو شبکه‌ای غیرمتمرکز است که بر معاملاتی تمرکز دارد که به صورت غیرمتمرکز صورت می‌گیرند. این شبکه تلاش می‌کند سرعت و امنیت مبادلات را افزایش دهد. Cosmos SDK زنجیره جانبی را پشتیبانی می‌کند. این پروتکل مقیاس‌پذیری اتریوم را افزایش می‌دهد. همچنین معاملات در آن هزینه پایینی دارند. نماد اختصاری توکن اینجکتیو INJ است که در حال حاضر با قیمت 9.4 دلار معامله می‌شود.

  فروش ارز اینجکتیو INJ

  سوالات متداول!

  • چه مدت زمانی طول می‌کشد تا یک معامله در اینجکتیو پروتکل صورت پذیرد؟

  با توجه به ویژگی‌های این پروتکل باید گفت معاملات در آن به صورت آنی انجام می‌گیرد.

  • روش کار اینجکتیو پروتکل چگونه است؟

  همان‌طور که می‌دانید این رمزارز در سال ۲۰۲۰ ارائه شد و توسط شرکت بایننس پشتیبانی می‌شود. این پروتکل از ساختار DAO برای مدیریت پروژه استفاده می‌کند. همچنین تبادل با بقیه رمزارزها و ارزهای فیات را در بستری ایمن انجام می‌دهد.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر