بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی چیست؟

توسط شبنم توایی
|
7 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  7 دقیقه
بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی چیست؟

در این مقاله مراحل دستیابی به بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، را بررسی کرده و برنامه‌ریزی برای جمع‌‌آوری تدریجی، متعادل‌سازی و سودآوری در چنین شرایطی را فرا می‌گیریم.

احساسات بزرگترین دشمن سودآوری در هر بازار مالی، به‌خصوص بازار ارزهای دیجیتال، هستند؛ پس برای سربلند بیرون آمدن از چرخه‌های صعودی این بازار با پرتفولیویی تحول‌آفرین، باید یاد بگیریم که بر احساسات خود مسلط باشیم و با تدوین بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، برنامه‌ریزی روشنی در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری دقیق در پروژه‌های مسلط بازار کریپتو داشته باشیم.

متعادل‌سازی پرتفولیو و توجه به کسب سود از پروژه‌های مختلف در طول این مسیر، دو اصلی هستند که از اهمیت بالایی برخوردارند.

جمع‌‌آوری تدریجی برای بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی

اولین مرحله برای شروع و داشتن بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، برنامه‌ریزی مناسب برای جمع‌‌آوری تدریجی است. چنانچه قبلا چرخه‌ای صعودی را تجربه کرده باشید، حتما می‌دانید که این دوره، بهترین زمان برای به دست آوردن پول واقعی است. یکی از نقل قول‌های مالی مورد علاقه کارشناسان در این‌باره، مربوط به فردی به نام شلبی کالوم دیویس است که می‌گوید:

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  شما بیشتر پول و سود خود را در بازاری نزولی به دست می آورید، البته در آن زمان، متوجه این موضوع نمی‌شوید.

  در بازاری نزولی، اما پویا، پول واقعی با تحقیق و جمع‌آوری تدریجی دارایی پروژه‌هایی با پایه‌های قوی به دست می‌آید؛ دارایی‌هایی بزرگ، پروتکل‌های ترند روز، توکنومیک‌های هم‌راستا، تیم‌های توسعه‌دهنده معتبر، بازده واقعی و …. عناصر کلیدی در این مرحله که باید به آن‌ها توجه کرده و هرکدام را به دقت اجرا کنید، به شرح زیر است:

  • تخصیص‌ها سرمایه‌های کوچک و متنوع به پروژه‌های خرد و نوپا
  • تخصیص‌ها سرمایه‌ متوسط به رمزارزهای موفق بازار و پروژه‌های موفق
  • تخصیص سرمایه بزرگ به اتریوم، بیت کوین و یک یا دو پروژه لایه یک که سودآوری آن‌ها ثابت‌شده است.
  • اصراری به نگه‌داری رمزارزهای پروژه‌هایی که مکررا شکست می‌خورند یا یا تغییرات نامطلوب مادی دارند، نداشته باشید و با خالی کردن کیف‌ پول‌های خود از این ارزهای دیجیتال، ضرر را کاهش و ادامه دهید.
  • درگیر ترس جاماندن از بازار – فومو (FOMO) یا ترس، قطعیت نداشتن و شک – فاد (FUD) بازار کریپتو نشوید. زمانی که بازار نزولی کمی نوسان را تجربه می‌کند و برخی افراد عزادار دستاوردهای از دست‌رفته خود هستند، هنگامی که رقبا به خاطر از دست دادن سهم بازار شیون می‌کنند یا بیت کوین ماکسیمالیست‌ها از روایت‌های قدیمی سودآوری از شت کوین‌ها ابراز تاسف می‌کند، مقدار زیادی فاد و فومو وجود خواهد داشت و شما باید احساسات خود را در برابر آن‌ها مقاوم نگه دارید.
  • شاید سخت‌ترین تمرین، این باشد که خود را برای فرصتی باورنکردنی، آماده کنید. گاهی اوقات لازم است تا یک فرصت کوچک را به نفع فرصتی بزرگتر در آینده، از دست بدهید؛ قطعا نمی‌توانید از تمام فرصت‌های موجود بهره ببرید.
  • خود را معرض لانچ‌پدهای مناسب و پلتفرم‌های فروش خصوصی قرار دهید. زیر نظر گرفتن این پلتفرم‌ها، کمک می‌کند تا با آماده شدن بازار برای روندی صعودی، بازدهی عظیمی داشته باشید.
  • برای خود فهرست خرید آماده کنید. تحقیق کنید و لیستی از پروژه‌هایی را آماده کنید تا بتوانید از فروپاشی‌های اقتصادی، انحلال‌ها یا سایر افت‌های قیمتی، جان سالم به در برده یا حتی درآمد کسب کنید.

  مثالی ریسک‌پذیر، از بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، عبارت است از: یک‌سوم از سرمایه خود را به بیت کوین، یک‌سوم را به اتریوم و یک‌سوم را به آلت کوین اختصاص دهید. اطمینان حاصل کنید که تخصیص سرمایه خود را متناسب با تحمل ریسک و بازه‌های زمانی خود تنظیم کرده باشید. مهم‌ترین نکته، پس از آنکه در در مسیر موفقیت‌های کوچک قرار گرفتید، این است که آرزوی دستیابی به دستاوردهای تحول‌آفرین نداشته باشید.

  متعادل‌سازی و توسعه پورتفولیو برای بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی

  با شروع بازار گاوی، مهمترین جنبه برای داشتن بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، متعادل‌سازی پورتفولیو و کیف پول‌ ارز دیجیتال است. برخی رمزارزها با افزایش قیمتی باوردنکردنی، بخش بزرگی از پورتفولیوی شما را تشکیل می‌دهند و ارزش برخی دیگر هم ثابت باقی می‌مانند و می‌توانید سهم کمی از سبد ارزهای دیجیتال خود را به آن‌ها اختصاص دهید؛‌ با این حال، برخی از رمزارزهای هم تنها ضرر و زیان به سرمایه شما وارد خواهند کرد و باید به طور کامل کنار گذاشته شوند.

  متعادل‌سازی و توسعه پورتفولیو برای بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی

  زمانی که روندی صعودی کامل شد، ممکن است بخواهید منابع و سرمایه خود را به عرضه اولیه صرافی‌های غیرمتمرکز یا IDO ها (مخفف Initial DEX Offering)، فروش خصوصی (Private Sale) و فروش سید (Seed Sale) اختصاص دهید. فروش Seed، معمولاً در مرحله قبل از عرضه اولیه کوین (ICO) اتفاق می‌افتد؛ در این بازه زمانی، مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه اغلب ناچیز است و هدف اصلی آن هم دریافت بودجه برای فرآیند ICO بیشتر است.

  این تخصیص سرمایه، به‌عنوان بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، باید به دقت مدیریت شود، چرا که مراحل به دست آوردن دارایی کمی طاقت‌فرسا، ارزش‌گذاری‌ها هنوز کمی بالا و رقابت در لانچ‌پد‌ها به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. کارشناسان معتقدند که در چنین شرایطی، پلتفرم‌های مناسب، بزرگ‌ترین برنده‌های بازار صعودی خواهند بود. به عقیده برخی، بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی به شرح زیر است:

  • اولین قدم در مسیر دستیابی به بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، سرمایه‌گذاری‌های کوچک و متنوع در کوین‌ها و توکن‌های مختلف است تا در نهایت بتوانید بهترین پلتفر‌ها و روندها را شناسایی کنید.
  • سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر را سکوهای پرتاب اثبات‌شده و موفق (ارزهای دیجیتالی که امتحان خود را پس داده‌اند) اختصاص دهید.
  • از سود حاصل از سرمایه‌گذاری بالا، برای افزایش سرمایه‌گذاری خود استفاده کنید. حریص نباشید، برای تخصیص‌ سرمایه‌‌های بزرگ‌تر، تنوع رمزارزها را افزایش دهید تا در صورت شکست، باز هم اثرات منفی مادی زیادی شما را تهدید نکنند.
  • با رشد سرمایه‌گذاری، سرمایه اولیه را برای سرمایه‌گذاری مجدد در پروژه‌های جدید یا حتی فروش، بیرون بکشید.
  • با طولانی‌شدن بازار صعودی، تعداد رمزارزها را کاهش دهید و زمانی که احساس کردید انجام این کار دشوار است، شروع به فروختن توکن‌های لانچ‌ پد کنید. وقتی فومو قوی می‌شود، دیگر زمان خرید نیست.
  • بیش از حد فعال نباشید، گاهی اوقات بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی این است که اصلاً هیچ کاری انجام ندهید. معاملات بیش از حد، به احتمال زیاد به پورتفولیوی شما آسیب می‌زند. حرکات دقیق هوشمندانه انجام دهید و چنانچه مطمئن نیستید، اصلاً قدمی برندارید.
  • خودتان را مجبور کنید تا روندها و پروتکل‌های جدید را زیر نظر داشته باشید. حتی اگر هم در بازار فعالیتی ندارید و نمی‌توانید روی دارایی دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنید، بدون در نظر گرفتن این موضوع، خود را در جریان بازار قرار دهید. کسب دانش درباره بازار ارزهای دیجیتال و کسب درآمد از آن، تفاوت وجود دارد.
  • با کارشناسان، مشاوران و افراد آگاه در دنیای ارزهای دیجیتال ارتباط برقرار کنید، رفتار آن‌ها را در بازار زیر نظر بگیرید و فرصت‌هایی که ممکن است سودآور باشند را از دست ندهید.
  • ترند‌های توییتری را دنبال کنید؛ البته هرگز ایده‌های سرمایه‌گذاری افراد مختلف در این پلتفرم را قانونی اجتناب‌ناپذیر در نظر نگیرید و آن‌ها را تنها اهدافی برای تحقیقات خود تلقی کنید.
  • لوریج تعیین نکنید! جذبه‌ای که در تعیین کردن لوریج وجود دارد، تمامی فرصت‌ها را از بین خواهد برد؛ پس برای داشتن بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی از تعیین لوریج برای معاملات خود اجتناب کنید.
  • مهم‌تر از همه در انتخاب بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، برنامه‌ریزی دقیقی برای سودآوری در طول این دوره داشته باشید.

  سودآوری از بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی

  اغراقی در کار نیست؛‌ بیرون کشیدن به‌موقع سود از پورتفولیو، مهمترین پس از به‌کارگیری بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی است. حقیقت این است که پول درآوردن از حفظ آن، آسان‌تر است. نکته کلیدی در این استراتژی، داشتن برنامه‌ای خاص و پایبندی به آن است. اما ابتدا باید حقیقتی بسیار مهم را گوشزد کنیم: هیچ شخصی، با داشتن استراتژی، به بالاترین سود دست پیدا نمی‌کند و هیچ فردی هم با خاک یکسان نمی‌شود.

  سودآوری از بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی

  به این معنی که ممکن است صدایی در سر شما بگوید که فرصت‌های زیادی برای سودآوری دارید: می‌توانستید فلان ارز دیجیتال را ۳۰ درصد بالاتر بفروشید، باید منتظر می‌ماندید تا بهمان رمزارز را ۲۰ درصد ارزان‌تر خریداری می‌کردید، باید بیشتر می‌خریدید و … توصیه ما این است که این صدا‌ها را نشنیده گرفته و به جای سوگواری برای سودهایی که ممکن بود به دست آورده باشید، از سودی که دارید بهره ببرید.

  در ادامه بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی را برای بیرون کشیدن سود حاصل از سرمایه‌گذاری در رمزارزها را معرفی می‌کنیم (دقت داشته باشید که این استراتژی صرفا پیشنهاد است و شما باید حتما خودتان تحقیقات کافی و لازم را انجام دهید):

  • ۲۵ درصد از سودآوری بیت کوین
  • ۲۵ درصد از سودآوری اتریوم
  • ۲۵ درصد از سودآوری آلت کوین‌های جدید و نوظهور
  • ۱۵ درصد از استیبل کوین (برای استفاده در فرصت‌های بزرگ یا در امان ماندن از افت‌های قیمتی غیرمنتظره)
  • ۱۰ درصد از ارز فیات در کیف پول سر

  گفتار پایانی

  بهترین استراتژی در بازاری کاملا صعودی، در کل خیلی ساده به نظر می‌رسد … جمع‌‌آوری تدریجی، متعادل‌سازی و سودآوری! با این حال، زمانی که در شرایط واقعی قرار می‌گیرید، دیگر قضیه به این سادگی‌ها نیست! در بازار ارزهای دیجیتال، همه برای کسب سود بیشتر با هم رقابت می‌کنند. برنده واقعی شخصی است که بتواند احساسات خود را شناخته و کنترل کند؛ تنها موضوعی که قطعیت دارد این است که در دنیای کریپتوکارنسی هیچ قطعیتی وجود ندارد.

  دانلود کتابچه نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال

  در این کتابچه با نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال آشنا می‌شوید. از نحوه ثبت‌نام تا آشنایی با مزایا و معایب این گونه وام‌ها مطلع می‌شوید.

   در این بازار، زمانی که اینفلوئنسرها سودهای نجومی خود را در پلتفرم‌های مختلف تبلیغ می‌کنند، معمولا نشان‌دهنده این موضوع است که بازار رمزارزها دارد به اوج خود نزدیک می‌شود. اما مراقب فومو باشید! زمانی که برای جا نماندن از بازار ترس شدیدی را احساس کردید و دیدید که دیگران پول‌های هنگفتی را در بازار جابجا می‌کنند؛ اجتناب از خرید، کار آسانی نیست. زمانی که خیال کردید همه بالا و پایین‌های بازار را می‌شناسید و خود را نابغه پنداشتید، بدانید که پایان اوج نزدیک است و درست در همین زمان باید احساسات خود را کنترل کرده و ورای بازار را مشاهده کنید.

   اشتراک گذاری:
   دیدگاه‌ها
   در پاسخ به دیدگاه کاربر