معرفی بهترین لانچ پدهای کریپتو برای جذب سرمایه در سال ۲۰۲۴

تاریخ انتشار: 6 خرداد 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 20 دی 1402
زمان مطالعه:  14 دقیقه
کاور بهترین لانچ پدهای کریپتو

برای معرفی بهترین لانچ پدهای کریپتو، ابتدا لازم است تا با خود عبارت لانچ پدهای کریپتو (Crypto Launchpads) آشنا شویم. لانچ پدهای کریپتو ابزاری عالی برای پروژه‌های نوظهور بلاک چینی و سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال هستند؛ فضای کریپتو هیچ محدودیتی برای استارتاپ‌های نوآورانه‌ای که به دنبال جذب سرمایه هستند، ندارد.

لانچ‌ پدهای IDO (مخفف Initial Dex Offering و به معنی عرضه اولیه توکن در صرافی‌های غیرمتمرکز) به پروتکل‌های نسل جدید کمک می‌کنند تا در فضای کریپتو، جایگاه خود را پیدا کرده و به ثبات برسند.

به دلیل ماهیت نوظهور صنعت کریپتو، ممکن است شناخت بهترین لانچ پدهای کریپتو و اعتماد به آن‌ها به لحاظ قانونی بودن، کمی مشکل به نظر برسد؛ یعنی با اینکه برخی از پروژه‌های لانچ پد در بازارهای ارزهای دیجیتال به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرده‌اند، اما برخی از آن‌ها هم اسکم و کلاهبرداری‌ از آب در‌می‌‌آیند و افراد با سرمایه‌گذاری در آن‌ها تمام توکن‌های خود را از دست می‌دهند.

پیش‌تر در مقاله لانچ پد بایننس با پلتفرم جذب سرمایه صرافی Binance با آشنا شدیم، امروز در این مقاله از بیت پین، قصد داریم، ۶ مورد از بهترین لانچ پدهای کریپتو در بازار ارزهای دیچیتال را برای جذب سرمایه در سال ۲۰۲۳ معرفی کنیم. در انتهای این مقاله شما با عواملی که یک لانچ‌ پد کریپتوی معتبر را از سایر لانچ پدها متمایز می‌کند، آشنا خواهید شد و فهرستی از بهترین لانچ پدهای کریپتو برای شروع به سرمایه‌گذاری در این بازار را در اختیار خواهید داشت.

لانچ پد کریپتو چیست؟

لانچ پد کریپتو، پلتفرمی است که به پروژ‌ه‌های جدید مبتنی بر رمزارزها کمک می‌کند تا علاوه بر جذب سرمایه لازم، جامعه‌ای از سرمایه‌گذاران مشتاق را هم برای پلتفرم خود گرد هم آورد. در بیشتر موارد، لانچ پدهای کریپتو میزبان فروش توکن‌هایی هستند که برای سرمایه‌گذاران، امکان دسترسی زودهنگام به پروژه‌های وعده‌داده‌شده، را فراهم می‌کنند؛ این توکن‌ها قبل از اینکه به صورت عمومی در صرافی‌های ارزهای دیجیتال فهرست شوند، در لانچ پد‌ها به فروش رسانده می‌شوند.

لانچ پد‌ها هم مانند بسیاری از عوامل دیگر در اکوسیستم بلاک چین، در قالب‌های مختلفی ارائه می‌شوند و پلتفرم‌های معاملاتی محبوبی مانند بایننس میزبان برخی از آن‌ها هستند، لانچ پدهای غیرمتمرکز از فناوری بلاک چین برای ایجاد پلتفرم‌های فروش توکنِ پشتیبانی‌شده توسط حاکمیت آنچین (On-chain) یا روی زنجیره‌ای، استفاده می‌کنند.

بهترین لانچ پدهای کریپتو

اکثر لانچ پدها برای بهتر دیده شدن پروژه‌های رمزارزی خود، از ICOهای جدید استفاده می‌کنند، اما برخی از پلتفرم‌ها، تخصصی‌تر هستند. برای مثال، ممکن است برخی از لانچ‌ پدهای کریپتو، به طور خاص برای پروژه‌های NFT، GameFi و متاورس (Metaverse) توسعه داده شده باشند.

با پیشرفت علم و داغ‌تر شدن بازار کریپتوکارنسی، روزبه‌روز افراد بیشتری به استفاده از لانچ پدهای کریپتویی روی می‌‌آورند و ارائه‌دهندگان هم به ناچار مجبور هستند روش‌های خلاقانه‌تری را برای انتخاب سرمایه‌گذار و حق تخصیص پیش‌فروش برای پروژه‌های جدید رمزارزی ابداع کنند. برخی، از سیستم قرعه‌کشی با قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند و برخی دیگر هم، سیستم ردیفی را برای انتخاب سرمایه‌گذار با میزان دسترسی‌های متفاوت در نظر می‌گیرند. در سیستم ردیفی، دارندگان توکن بومی می‌توانند برای دسترسی به امکانات و قابلیت‌های جدید، کوین‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  چرا از بهترین لانچ پدهای کریپتو استفاده کنیم؟

  یکی از دلایل محبوبیت بالای لانچ پدهای کریپتو، سودمند بودن‌شان برای پروژه‌های کریپتویی و سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی است:

  لانچ پد‌ها برای پروژه‌های رمزارزی جدید

  پروژه‌های نوظهور بلاک چینی، معمولا در مراحل اولیه توسعه خود، از بهترین لانچ پدهای کریپتو برای کمک به افزایش سرمایه و تامین مالی استفاده می‌کنند؛ لانچ پد‌ها همچنین راهنما و تیمی از مشاوران با تجربه را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند تا به پروژه در پیگیری اهدافش کمک کنند. علاوه‌براین، لانچ پدها برای بازاریابی و مارکتینگ پرو‌ژه‌ها هم عالی هستند؛ آن‌ها پروژه‌های جدید را در معرض دید هزاران سرمایه‌گذار بالقوه قرار می‌دهند و از طریق ارتباط بسیار خوب‌شان با اینفلوئنسرهای برتر در حوزه کریپتوکارنسی، به پذیرش عمومی پروژه‌ها کمک می‌کنند.

  لانچ پدها برای سرمایه‌گذاران

  بهترین لانچ پد‌های کریپتو، امکان دسترسی به پروژه‌های جدید و جذاب را مدت‌ها قبل از ورود آن‌ها به بازار، برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش فراهم می‌کنند؛ این دسترسی زودهنگام به استارتاپ‌هایی که قرار است در آینده‌ای نزدیک در بازار تحول ایجاد کنند، مزیتی است که تا قبل، تنها برای صندوق‌های سرمایه‌گذاریِ خطرپذیر و شرکت‌های سرمایه‌گذاری محفوظ بود.

  در گذشته‌ای نه چندان دور، یافتن پتانسیل‌های پنهان و توکن‌های ارزشمند، قبل از فهرست شدن‌شان در صرافی‌های عمومی، برای خریداران لانچ‌ پدها، دستاوردهای برجسته‌ای به همراه داشت، برای مثال، اگر توکن اکسی اینفینیتی (AXS) را، قبل از فهرست شدنش در صرافی‌ها، در لانچ پد بایننس و با با قیمت ۰٫۱۰ دلار می‌خریدید، بعد از گذشت یک سال، فیمت هر توکن آن به ۱۶۵ دلار می‌رسید.

  عوامل موثر در انتخاب بهترین لانچ پد‌های کریپتو

  تمام لانچ پدهای کریپتو، با فرایند یکسانی ایجاد نمی‌شوند و به طور متوسط هم، از میان هر ۱۰ لانچ پد، یکی موفق می‌شود تا در فهرست بهترین لانچ پد‌های کریپتو قرار بگیرد. برخی از لانچ پدها هرگز موفق نمی‌شوند و برخی هم به قصد سودآوری بیشتر پروژه‌های کلاهبرداری‌ را معرفی می‌کنند. در ادامه چند مورد از مهمترین عواملی که در انتخاب بهترین لانچ پد‌های کریپتو باید به آن‌ها دقت کنید، را معرفی می‌کنیم:

  • خوش‌نامی و شهرت خوب: اگر به لانچ پدی به طور مداوم در توییتر به‌خاطر سرقت یا ارائه اطلاعات نادرست، تهمت زده شود، بهتر است محض احتیاط از آن اجتناب کنید.
  • تاریخچه موفقیت‌: توجه به سوابق لانچ پدهای کریپتو، یکی از مهمترین عوامل در انتخاب آن‌ها است؛ معمولا لانچ پدی که در کارنامه کاری خود به رشد ده‌ها پروژه ارز دیجیتال کمک باشد، لانچ پدی قابل‌اعتماد و مناسب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.
  • اطلاعات شفاف:‌ هر لانچ پد باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که تمام اطلاعات لازم در مورد پروژه‌های بلاک چینی که میزبانی می‌کند، را خیلی شفاف ارائه دهد. این اطلاعات تعداد توکن‌ برای فروش، قیمت و دوره‌های انحصاری پیش‌فروش را شامل می‌شود.
  • سازگاری با بلاک چین: اکثر لانچ پدهای کریپتویی چند زنجیره‌ای بوده و از پروژه‌ها مختلفی در سراسر وب ۳ (Web3) پشتیبانی می‌کنند. با اینکه لانچ‌ پد‌های منحصر به یک زنجیره، ارتباطات و دانش بسیار مفیدی را در شبکه به اشتراک بگذارند، اما به خاطر داشته باشید که پروژه‌ای عالی در زنجیره‌ای در حال مرگ، ممکن است نابود شود.

  بهترین لانچ پدهای کریپتو

  تا اینجا با مهمترین عوامل موثر در انتخاب لانچ‌پدهای کریپتو و دلیل استفاده از آن‌ها آشنا شدیم، حال نوبت آن است تا بهترین لانچ‌ پدهای کریپتو را برای انتخاب و جذب سرمایه در سال ۲۰۲۳، معرفی کنیم.

  در برترین لانچ پد‌های معرفی شده زیر، مقادیری که برای دو عامل تعداد پروژه و کل سرمایه جذب شده درج شده، در زمان نگارش مقاله صحت دارند.

  لانچ پد بایننس

  جای تعجب نیست که بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، به عنوان یکی از بهترین لانچ پد‌های کریپتو در این حوزه هم معرفی شود. لانچ پد بایننس (Binance) به جزئیات توجه بی‌نظیری داشته و با فرایند دقیق بررسی پلتفرم خود، باکیفیت‌ بودن پروژه‌ها را تضمین می‌کند.

  لانچ پد بایننس

  فهرست شدن پروژه‌ای در لانچ پد بایننس، به عنوان برترین صرافی در حوزه کریپتوکارنسی، پیروزی بزرگی برای استارتاپ‌ها محسوب می‌شود و در فرایند بازاریابی آن‌ها بسیار موثر است. لانچ پد بایننس، پلتفرمی به نام لانچ پول (Launchpool) هم ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند از طریق آن، کوین‌های BNB خود را برای کسب توکن‌های جدید به اشتراک بگذارند و دیگر نیازی نخواهند داشت تا برای مشاهده پروژه‌های جدید، از پلتفرم جدا شوند.

  لانچ پد بایننس، با پشتیبانی از IEOها (مخفف Initial Exchange Offering و به معنی عرضه اولیه صرافی‌ها)، به پروژه‌هایی مانند اکسی اینفینیتی (با توکن AXS) و Stepn (با توکن GMT) کمک کرد تا رشد‌های نجومی داشته باشند.

  • تعداد پروژه: ۳۴
  • کل سرمایه جذب شده: ۱۳۰ میلیون دلار
  مزایا معایب
  شهرت و خوش‌نامی در فضای کریپتوکارنسی رقابت بالا در تخصیص بودجه
  سابقه عالی در پروژه‌های موفق
  پشتیبانی از پروژه‌ها در تمام بلاک چین‌های اصلی تعداد پایین پروژه‌های پذیرش شده به دلیل الزامات سخت
  پشتیبانی سطح بالا برای پروژه‌های جدید

  لانچ پد کوکوین

  لانچ پد کوکوین (Kucoin) که Spotlight نام دارد، یکی از بهترین لانچ پد‌های کریپتو در دنیای رمزارزها است که توسط صرافی کوکوین پشتیبانی می‌شود؛ از کوین‌های پیشگام در دیفای (DeFi) و متاورس گرفته، تا کوین‌های لایه یک اتریوم (ETH)، کوکوین، لانچ پدی برای ارائه دارد.

  لانچ پد کوکوین

  صرافی کوکوین هم درست مانند صرافی بایننس، فرآیند بررسی سخت‌گیرانه‌ای دارد و تنها کمتر از ۱۰ درصدِ متقاضیان‌ش را در کانون توجهات قرار می‌دهد؛ برخلاف سایر سرویس‌های کوکوین، Spotlight از فرایند KYC یا همان احراز هویت مشتری (Know Your Customer) برای فهرست کردن پروژه‌ها در پلتفرم خود کمک می‌گیرد. کوکوین تا به حال، میزبان چندین IEO‌ بزرگ بوده و ابزارهایی مورد نیاز برای موفقیت در بازار کریپتو را در اختیار پروژه‌های بلاک چینی جدید، قرار می‌دهد. دو مورد از برترین پروژه‌های راه‌اندازی شده از طریق لانچ پد کوکوین، عبارت‌اند از : Sui (با توکن SUI) و Victoria (با توکن VR).

  • تعداد پروژه: ۲۶
  • کل سرمایه جذب شده: ۴۳ میلیون دلار
  مزایا معایب
  فرآیند بررسی دقیق برای محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر پروژه‌های کلاهبرداری قرار دادن سرمایه‌گذاران برخی کشورهای خاص مانند ایالات متحده در لیست سیاه (Blacklist)
  سابقه قوی با سودآوری تاریخی بالا
  پشتیبانی چند زنجیره‌ای تسلط داشتن بایننس بر سهم بازار IEO

  لانچ پد دائو میکر

  دائو میکر (DAO Maker)، لانچ پدی پیشرو در حوزه کریپتوکارنسی و یکی از بهترین لانچ پدهای کریپتو در دنیای غیرمتمرکز و آنچین است. اکوسیستم دائو میکر تا به‌ حال به بیش از ۱۰۰ استارتاپ فعال در حوزه رمزارز‌ها کمک و به لطف توکن اصلی خود، DAO، حاکمیتی کاملاً غیرمتمرکز را برای آن‌ها فراهم کرده است.

  لانچ پد دائو میکر

  پلتفرم راه‌اندازی توکن دائو میکر، با میزبانی IDO (مخفف Initial Dex Offering و به معنی عرضه اولیه توکن در صرافی‌های غیرمتمرکز)، بخشی از اکوسیستم روبه‌رشدی است که خدمات استیکینگ را در ازای توکن‌های جدید ارائه می‌دهد. دسترسی به برخی از IDOها بر اساس سیستمی لایه‌بندی‌شده داده می‌شود، از همین رو خرید و نگه‌داشتن توکن‌های DAO برای تخصیص به پروژه‌های برتر، امری ضروری است.

  معیارهای انتخاب لانچ پد غیرمتمرکز دائو میکر، نسبت به فرآیند بررسی بایننس یا کوکوین، ساده‌تر است؛ با این وجود، پلتفرم IDO همچنان پروژه‌های بزرگی مانند My Neighbor Alice (با توکن ALICE) و Sweat Economy (با توکن SWEAT) را در کارنامه پروژه‌های راه‌اندازی‌شده خود، قرار داده است.

  • تعداد پروژه: ۱۱۸
  • کل سرمایه جذب شده: ۵۶ میلیون دلار
  مزایا معایب
  ارائه‌ پلتفرمی کاملا غیرمتمرکز معیارهای انتخاب نه‌چندان سخت‌گیرانه و سرمایه‌گذاری‌های پرریسک‌تر
  ارائه خدمات آنچینِ ناشناس و بدون نیاز به انجام مراحل احراز هویت (KYC-free)
  راه‌اندازی طیف گسترده‌ای از توکن‌‌های موجود نیاز به نگه‌داری توکن DAO برای دسترسی به بهترین پروژه‌ها
  پشتیبانی چند‌زنجیره‌ای شامل شبکه‌های محبوبی مانند پالیگان و سولانا

  لانچ پد BSCPad

  لانچ پد بی‌اس‌سی‌پد (BSCPad)، یکی از بهترین لانچ پد‌های کریپتو است که برای عرضه اولیه توکن‌ها در پروژه‌های اسمارت چین بایننس (BSC)، پلتفرمی غیرمتمرکز (IDO) ارائه می‌دهد. لانچ پد بی‌اس‌سی‌پد، برخلاف دیگر لانچ‌ پدهای کریپتویی، انعطاف‌پذیری چند زنجیره‌ای ندارد، اما این نقص را با بزرگ‌ترین لانچ پد انحصاری BSC بودن، جبران می‌کند.

  لانچ پد BSCPad

  آنچه باعث محبوبیت BSCPad می‌شود، رویکرد منحصر‌به‌فرد آن برای توزیع و راه‌اندازی توکن‌ها است. کاربران می‌توانند، با قرار دادن توکن‌های BSCPAD در پلتفرم و به اشتراک‌گذاری پروژه‌های در حال ظهور، در پروفایل‌های شخصی توییتر خود، شانس خود را برای برنده‌ شدن در تخصیص پروژه افزایش دهند. پس از اولین دور تخصیص برای استیکرها، توکن‌های جدید به ترتیب درخواست و حضور فروخته می‌شوند و پس از تکمیل فروش توکن، نقدینگی در پنکیک سواپ (صرافی غیرمتمرکز پیشرو در اسمارت چین بایننس) فهرست می‌شود.

  لانچ پد BSCPad به اکوسیستم اسمارت چین بایننس متصل است و از پروژه‌های رمزارزی محبوبی مانند AIOZ Network (با توکن AIOZ) و Outer Ring (با توکن GQ) پشتیبانی می‌کند.

  • تعداد پروژه: ۷۱
  • کل سرمایه جذب شده: ۱۶ میلیون دلار
  مزایا معایب
  ادغام با توییتر برای بهبود شانس تخصیص نرخ موفقیت کمتر نسبت به لانچ پد‌های غیرمتمرکز دیگر
  روش توزیع توکن منحصربه‌فرد؛ تخصیص تضمینی از طریق استیکینگ
  بزرگترین لانچ پد کریپتویی منحصر‌به‌فرد بایننس اسمارت چین امکان فروش مستقیم توکن تنها برای سطوح بالاتر

  لانچ پد سیدیفای

  بدون شک لانچ پد سیدیفای (Seedify)، از بهترین لانچ پد‌های کریپتو برای راه‌اندازی پروژه‌های گیمینگ مبتنی بر بلاک چین و پروژه‌های NFT است. سیدیفای هم مانند دیگر لانچ پدهای غیرمتمرکز، برای تخصیص بودجه از سیستمی چند‌لایه‌‌ای استفاده می‌کند که توسط توکن اصلی خود، SFUND پشتیبانی می‌شود. این لانچ پد، سطوح تمرکززدایی را جا‌به‌جا کرده و به تمام افراد اجازه می‌دهد تا ایده‌ها و پروژه‌های خود را به پلتفرم ارسال کنند؛ در نهایت این گیمر‌های سیدیفای هستند که درباره ورود پروژه‌ای از طریق فرآیند غربال‌گری و به دست آوردن فرصت میزبانی IDO، تصمیم می‌گیرند.

  لانچ پد سیدیفای

  فراتر از IDOها، سیدیفای اکوسیستمی متنوع را با توکن SFUND و استیکینگ NFT و فارم‌های نقدینگی برای کسب جوایز در قالب توکنی از پروژه‌های رمزارزی جدید، ارائه می‌دهد؛ این لانچ پد تا به حال پروژه‌های موفقی مانند Bloktopia (با توکن BLOK) و Hypercycle (با توکن HYPC) را راه‌اندازی کرده است.

  • تعداد پروژه: ۶۰
  • کل سرمایه جذب شده: ۲۰ میلیون دلار
  مزایا معایب
  لانچ پدی غیرمتمرکز با رهبری جامعه گیمرها تعداد کم ورودی به دلیل سیستم لایه‌بندی‌شده‌ی گران‌قیمت
  پشتیبانی از پروژه‌های در حال ظهور از چندین بلاک چین
  متخصص در پروژه‌های گیمینگ، متاورسی و NFT انجام فرآیند بررسی توسط گیمرهای اکوسیستم
  در دسترس بودن توکن SFUND در صرافی‌های محبوبی مانند کوکوین و بای‌بیت (ByBit)

  لانچ پد پولکا استارتر

  فریب نامش را نخورید! لانچ پد غیرمتمرکز پولکا استارتر (PolkaStarter) تنها مخصوص پروژه‌های شبکه پولکادات نیست. پولکا استارتر یکی از بهترین لانچ پدهای کریپتو در سال ۲۰۲۳ است که پلتفرمی چند‌زنجیره‌ای با استخرهای خصوصی محافظت‌شده با رمز عبور ارائه می‌دهد و مکانیسمی خلاقانه برای حراج در پلتفرم فروش توکن خود طراحی کرده است.

  لانچ پد پولکا استارتر

  در لانچ پد پولکا استارتر، کاربران با در اختیار داشتن مقدار قابل‌قبولی از توکن‌های POLS یا کسب توکن‌های جدید از طریق شرط‌بندی جوایز، می‌توانند به فرصت‌های فروش خصوصی دست پیدا کنند. پولکا استارتر در صنعت کریپتوکارنسی از شهرت زیادی برخوردار است و توسط بدنه‌ای غیرمتمرکز از سرمایه‌گذاران اداره می‌شود؛ این لانچ پد برای تازه‌واردان به حوزه رمزارزها هم عالی است، چرا که در پلتفرم IDO خود، منبعی جامع برای توضیح اصول اولیه IDOها و کمک به کاربران جدید برای برداشتن اولین گام‌ها در حوزه پیچیده دیفای ارائه می‌دهد.

  پروژه‌های رمزارزی برتری مانند Ethernity Chain (با توکن ERN) و OpenOcean (با توکن OOE) پس از راه‌اندازی با لانچ پد پولکا استارتر، سرمایه لازم را جمع‌آوری کرده و پلتفرم‌های خود را گسترش دادند.

  • تعداد پروژه: ۱۰۶
  • کل سرمایه جذب شده: ۳۲ میلیون دلار
  مزایا معایب
  بهترین لانچ پد برای پروژه‌های اکوسیستم پولکادات جمع‌آوری سرمایه‌ای کمتر از سایر لانچ پد‌های معرفی شده در این مقاله
  ارائه سیستم خلاقانه حراج برای راه‌اندازی توکن
  داشتن شهرتی قوی و سابقه‌ای قابل‌اعتماد نیاز به دسترسی به توکن بومی برای فروش توکن

  خطرات استفاده از لانچ پد‌ها چیست؟

  درست مانند هر سیستم دیگری در بازار کریپتو، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های لانچ پدها به معنای تضمین سودآوری نیست. از آنجایی که توکن‌ها اغلب در صرافی‌ها با قیمت‌های بالاتری به فروش می‌رسند، پس همیشه این احتمال وجود دارد که خریداران توکن‌های پیش‌فروش‌شده، توکن‌های خود را هنگام راه‌اندازی، برای کسب سودی ناچیز، رها کنند. پس همیشه قبل از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های رمزارزی پشتیبانی‌شده در لانچ پدها، تحقیق کامل و دقیق انجام دهید.

  توکن‌های بومی که در لانچ پدهای غیرمتمرکز استفاده می‌شوند، در نوع خود ارزهای دیجیتال فراری هستند. خرید این توکن‌ها آن‌ هم به ارزش هزاران دلار تنها برای شرکت داده شده در راه‌اندازی پروژه‌ها، می‌تواند باعث ناامیدی برخی از سرمایه‌گذاران شود و آن‌ها را از سرمایه‌گذاری منصرف کند.

  آن روی سکه

  لانچ پدهای کریپتو هیچ مسئولیتی در قبال موفقیت یا شکست پروژه‌های بلاک چین جدیدی که میزبانی می‌کنند، ندارند. در اینکه لانچ پدها به ارائه خدمات بازاریابی یا گسترش دامنه پروژه کمک می‌کنند، هیچ شکی نیست، اما موفقیت هر پروژه در نهایت به عوامل مختلف دیگری هم بستگی دارد. تمام این‌ها را گفتم که بدانید هیچ بعید نیست لانچ‌ پدهایی خوش‌نام، میزبان پروژه‌هایی باشند که بازدهی ناامیدکننده‌ای دارند.

  گفتار پایانی

  در این مقاله از بیت پین تلاش کردیم تا در کنار معرفی بهترین لانچ پد‌های کریپتو در سال ۲۰۲۳، مزایا و معایب هر کدام را نیز معرفی کنیم. برای افرادی که به دنبال سودآوری هستند و سرمایه‌گذارانی که تمایل زیادی به ریسک دارند، لانچ پدهای کریپتویی می‌توانند ابزاری عالی برای ورود به پروژه جدید بلاک چینی در بدو راه‌اندازی باشند.

  با تمام مزایا و معایبی که لانچ پد‌ها ارائه می‌دهند و با توجه به آنچه گفته شد، این شما هستید که درنهایت سود یا ضرر می‌کنید، پس همیشه قبل از هر سرمایه‌گذاری، تحقیقات لازم را انجام داده و فریب قیمت‌های پایین پیش‌فروش با تخفیف را نخورید.

  سوالات متداول

  • آیا سرمایه‌گذاری در لانچ پدهای کریپتو سودآور است؟

  برخی از سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در لانچ پدهای کریپتو و توکن‌هایی که پشتیبانی می‌کنند، به سود کلانی رسیده‌اند. با این حال، بدیهی است که مجموع تمام سرمایه‌گذاری‌ها در یک معامله صفر است، به این معنی که به ازای هر برنده، یک بازنده وجود دارد و این شما هستید که تصمیم می‌گیرید در کدام سمت بازی کنید.

  • بهترین لانچ پد‌های کریپتو در سال ۲۰۲۳ کدام‌اند؟

  بهترین لانچ پدهای کریپتو در سال ۲۰۲۳ عبارت‌اند از: لانچ پد بایننس، لانچ پد کوکوین، لانچ پد دائو میکر، لانچ پد بی اس سی پد، لانچ پد سیدیفای و لانچ پد پولکا استارتر؛ در این میان، لانچ پد بایننس، معروف‌ترین بوده و بیشتر‌ از هر لانچ پد دیگری پروژه‌های کریپتویی نوظهور، سرمایه جمع‌آوری کرده است.

  • آیا لانچ پد بایننس سودآور است؟

  در بیشتر موارد، بله. گزارش‌ها نشان می‌دهند که لانچ پد بایننس، میانگین بازگشت سرمایه‌ای در حدود ۲ هزار درصد دارد؛ اینکه آیا سرمایه‌گذاران به موقع سوار موج سودآوری می‌شوند یا خیر، به استراتژی معاملاتی خودشان بستگی دارد.

  • تفاوت لانچ پد با لانچ پول در چیست؟

  لانچ‌ پدها میزبانی برای فروش توکن هستند که در آن وجوه را با توکن‌های کریپتو مبادله می‌کنید، اما در لانچ پول‌ها، کاربران توکنی بومی را برای کسب سود از توکنی جدید و بدون نیاز به مبادله سرمایه، استیک می‌کنند.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  آموزش کامل بازی TapSwap‌ + ترفندهای سکه رایگان در بازی تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر