آموزش تصویری ساخت و مینت NFT رایگان و فروش در اوپن سی (OpenSea)

تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 9 آبان 1402
زمان مطالعه:  13 دقیقه
آموزش تصویری ساخت NFT رایگان و فروش ان اف تی در اوپن سی (OpenSea)

دنیای توکن‌های غیرقابل یا همان NFTها، به یکی از موضوعات ترند در سال‌های اخیر تبدیل شده و به همین دلیل هم بسیاری از کاربران به‌دنبال آموزش ساخت و مینت NFT رایگان هستند. خرید و فروش NFTها در اخبار حوزه کریپتو، سروصدای زیادی به پا کرده و بر همین اساس ما هم در بیت پین تصمیم گرفتیم تا روش ساخت NFT رایگان را در پلتفرم‌های OpenSea و Rarible به شما آموزش دهیم. در این نوشتار می‌خوانیم که چگونه NFT بسازیم و بفروشیم و به بیانی دقیق‌تر، خیلی ساده و مفید نحوه مینت ان اف تی در اوپن سی و بازاریابی برای فروش آن را آموزش می‌دهیم و در نوشتارهای بعدی هم به نحوه ساخت و مینت ان اف تی در رریبل (Rarible) خواهیم پرداخت. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه شما هم بتوانید به‌صورت ساده و آسان، ان اف تی‌های خود را بسازید، این نوشتار را تا انتها دنبال کنید. خوشحالیم که در آکادمی بیت پین، می‌توانیم به افزایش دانسته‌های شما کمک کنیم.

توکن NFT چیست؟

در نوشتار NFT چیست؟ به‌طور کامل توکن‌ غیرقابل تعویض یا همان ان اف تی را معرفی کردیم، در این قسمت به‌طور خلاصه خواهیم گفت که NFT چیست و چه کاربردی دارد؟

به‌طور کلی ما در دنیای کریپتوکارنسی، ۳ نوع توکن داریم:

 • توکن قابل تعویض: ارزهای دیجیتال، پول فیات و هرآنچه بتوان آن را با مثل دیگرش معاوضه کرد.
 • توکن با قابلیت تعویض نصف و نیمه: مثل بلیت کنسرت، اتوبوس و هرآنچه اعتبار و ارزشش وابسته به تاریخ و محدود است.
 • توکن غیرقابل تعویض: نقاشی، آهنگ و هرآنچه امکان جایگزینی و معاوضه با مثل خود را ندارد.

به‌طورک کلی به هر اثری که تنها یک نسخه از آن برای خریدوفروش یا معامله وجود داشته باشد، NFT (کوتاه‌ شده عبارت Non-Fungible Token و به معنای توکن غیرقابل تعویض) می‌گویند. برای مثال، از نسخه اصلی نقاشی لبخند مونالیزا،  تنها یک نسخه وجود دارد و هر نقاشی دیگری که حتی کاملا شبیه به این اثر باشد، ارزشی به اندازه‌ی آن نخواهد داشت. بیشتر آثار یکتا، ارزش خود را مدیون خالق خود هستند؛ درست مانند همین نقاشی که اثر داوینچی، هنرمندی مشهور است.

بیشتر آثاری که می‌توان به NFT تبدیل کرد، عبارت‌اند از:

 • نقاشی‌ها، تصاویر
 • ویدیو، فیلم
 • موسیقی
 • محتوای متنی
 • هرآنچه قابلیت تبدیل به فایل تصویری یا صوتی را داشته باشد.

حال که به‌طور خلاصه با مفهوم NFT آشنا شدید، به بخش مهم آموزش ساخت و مینت NFT رایگان می‌رسیم. برای این‌که بتوانید مثل این آموزش، آثار خود را به NFT تبدیل کنید، کافیست که گام‎‌به‌گام با ما همراه باشید و درانتهای مقاله‌ هم، اگر موضوعی برایتان مبهم بود، در بخش دیدگاه‌ها برایمان بنویسید تا در اولین فرصت، شما را راهنمایی کنیم.

سایت اوپن سی (OpenSea) چیست؟

سایت اوپن‌سی، یکی از اولین و بهترین سایت‌های خرید و فروش NFT در دنیاست. سایت OpenSea به شما کمک می‌کند تا فایل‌های خود را در شبکه‌های مختلف، توکنیزه کرده و به NFT تبدیل کنید. سپس می‌توانید آن‌ها را معامله کرده و با فروش این ان‌اف‌تی‌ها به درآمد برسید.

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  آموزش ساخت NFT در Opensea

  راه‌اندازی یک مجموعه (Collection) NFT و ساخت NFT در OpenSea بسیار ساده است؛ البته به شرطی که تمام موارد گفته شده در آموزش مینت NFT را درست انجام دهید.

  پیش‌نیازهای لازم برای ساخت NFT رایگان در اوپن سی

  • کیف پول متامسک

  کیف پول متامسک، یکی از برترین کیف پول‌ها برای نگه‌داری و خرید و فروش NFT است. برای مینت ان اف تی، ابتدا لازم است تا این کیف پول را روی گوشی یا مرورگر وب خود نصب و فعال کنید. پیش‌تر در آکادمی بیت پین درباره‌ی آموزش نصب و استفاده از کیف پول متامسک به‌طور کامل تمامی قدم‌ها برای نصب و استفاده از این والت را توضیح داده‌ایم.

  • اضافه کردن شبکه‌ی پالیگان (متیک) به متامسک

  در پلتفرم اوپن سی، شما این امکان را خواهید داشت تا در شبکه‌های اتریوم، پالیگان و سولانا (جدید)، ان اف تی ضرب یا به ‌اصطلاح مینت کنید. در این آموزش با توجه به اینکه قصد داریم یک NFT رایگان بسازیم، شبکه‌ی مد نظر ما، پالیگان است. بنابراین، نیاز است که این شبکه را به کیف پول متامسک اضافه کنیم.

  برای نحوه‌ی اضافه کردن شبکه پالیگان به متامسک، پیشنهاد می‌کنیم که آموزش زیر را کامل انجام دهید:

  اضافه کردن شبکه پالیگان به متامسک

  • ایمیل

  برای مدیریت بهتر پروفایل اوپن سی خود، از ایمیلی معتبر استفاده کنید.

  با توجه به موارد گفته شده، حالا وقت آن است که به مینت کردن NFT رایگان در شبکه پالیگان پلتفرم اوپن سی بپردازیم. اصطلاح مینت کردن (Mint) در لغت به معنای ضرب کردن است. مانند ضرب کردن سکه، در اینجا هر جا از کلمه‌ی مینت استفاده شد، منظور ما ساخت خواهد بود.

  ساخت اکانت در سایت OpenSea برای مینت NFT

  در گام اول، نیاز است که اکانتی رایگان در پلتفرم اوپن سی بسازید؛ چنانچه کیف پول متامسک خود را از پیش نصب و تنظیمات اضافه کردن شبکه پالیگان به آن را انجام داده باشید، برای ساخت اکانت در اوپن سی، تنها کافیست تا کیف پول متامسک خود را به آن متصل کرده و اجازه‌ی دسترسی به اوپن سی را به آن بدهید.

  • برای این کار وارد سایت اوپن سی به نشانی OpenSea.io شده و سپس طبق راهنمای تصویری زیر، روی گزینه Create (مشخص شده در تصویر زیر) کلیک کنید.

  آموزش کامل ساخت NFT رایگان و فروش ان اف تی در اوپن سی (OpenSea)

  • حالا شما وارد صفحه‌ی جدید می‌شوید و باید متامسک را به‌عنوان کیف پول خود، انتخاب کنید. پس از کلیک روی Matamask، اوپن سی از شما اجازه‌ی دسترسی به آن را می‌خواهد، که باید تایید کنید.

  دسترسی‌های مورد نیاز به متامسک را تایید کنید.

  • دسترسی‌های مورد نیاز به متامسک را تایید کنید.

  به شما تبریک می‌گوییم. به همین سادگی توانستید گام اول را به درستی انجام داده و یک اکانت در پلتفرم اوپن سی برای ساخت و مینت کردن، ایجاد کردید.

  ساخت و مینت NFT در OpenSea

  برای مینت و ساخت اولین NFT، شما باید چند مرحله را انجام دهید. نگران نباشید، در ادامه‌ی این آموزش، به طور کامل و قدم‌به‌قدم این مراحل را توضیح می‌دهیم. پس از اتصال کیف پول و در ابتدا طبق تصویر زیر، گزینه‌ی Create را از صفحه‌ی اصلی OpenSea انتخاب کنید و سپس مراحل زیر را اجرا کنید.

  ساخت NFT در OpenSea

  آموزش آپلود فایل در اوپن سی

  برای ایجاد NFT در Opensea ابتدا فایل موردنظر خود را انتخاب و در بخش مربوطه، آپلود کنید. برای این کار کافی‌ است فایل مورد نظر را درگ کرده  و در باکس مربوطه (شماره ۱)، دراپ کنید، البته با کلیک روی تصویر خالی هم، می‌توانید فایل را انتخاب و آپلود کنید.

  دقت کنید که فرمت‌های مجاز و قابل آپلود و تبدیل به NFT در اوپن سی، عبارت‌اند از: MP3, WEBM, MP4, SVG, GIF, PNG, JPG, GLB, OGG, WAV و GLTF

  علاوه‌بر‌این، حداکثر حجم قابل آپلود در پلتفرم اوپن سی، ۱۰۰ مگابایت است و فایلی با حجمی بیشتر از این مقدار را نمی‌توانید به NFT تبدیل کنید.

  آپلود فایل در اوپن سی

  • در بخش بعدی (شماره ۲)، باید عنوان و نامی برای NFT خود انتخاب و وارد کنید. حتما توجه کنید که این نام به‌عنوان مشخصه‌ی اصلی NFT شما خواهد بود و کاربران تنها از طریق همین عنوان می‌توانند با جستجو به آن اثر برسند؛ همچنین توجه داشته باشید که انتخاب عنوان جذاب در ترغیب کاربران به خرید و بازاریابی اثر شما، کمک زیادی می‌کند. امکان مینت NFT بدون وارد کردن نام وجود ندارد و این مرحله، اجباری‌ است.
  • در گام بعدی (شماره ۳)، شما می‌توانید لینکی خارجی را برای NFT وارد کنید. کاربرد این باکس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اثر یا مشاهده سایر آثار و ارتباط با شما است؛ می‌توانید آدرس بلاگ، اینستاگرام، تلگرام، توییتر و… را در این باکس وارد کنید. البته هیچ اجباری در تکمیل این قسمت نیست، اما تکمیل آن باعث می‌شود که کاربران در صورت تمایل بتوانند راحت‌تر با شما ارتباط برقرار کنند.

  وارد کردن توضیحات

  • در این مرحله (شماره ۴) شما می‌توانید متنی را به‌عنوان ارائه توضیحات برای اثر یا NFT خود بنویسید. این شرح، می‌تواند خلاصه‌ای از داستان اثر یا هر اطلاعات دیگری‌ درباره آن باشد و به بازاریابی بهتر محصول شما کمک می‌کند.

  انتخاب کالکشن

  • در این مرحله (شماره ۵)، می‌توانید کالکشن یا مجموعه‌ای برای NFT خود انتخاب کنید. اگر هیچ مجموعه‌ای انتخاب نکنید، سایت اوپن‌سی به‌طور پیش‌فرض، مجموعه‌ای بدون نام ایجاد کرده و NFT شما را در آن قرار می‌دهد.
  • در بخش‌های ۶، ۷ و ۸ می‌توانید مشخصه و ویژگی‌های مربوط به اثر خود را وارد کنید؛ اضافه کردن این موارد کاملا اختیاری است.
  • در بخش بعدی (شماره ۹) می‌توانید هر محتوایی که تمایل دارید را با مالک و خریدار NFT، به اشتراک بگذارید! برای مثال این بخش می‌تواند فایل، کلید دسترسی و یا لینک مخصوصی باشد که هیچ فرد دیگری، غیر از صاحب ان اف تی، نمی‌تواند آن را ببیند.
  • گزینه بعدی (شماره ۱۰) بسیار بسیار مهم است، با فعال کردن این گزینه باید به پلتفرم اطمینان دهید که فایلی که قصد تبدیل آن به NFT را دارید، به‌هیچ وجه یک محتوای غیراخلاقی، توهین‌آمیز و غیرقانونی نیست؛ تایید این گزینه، اجباری است.

  انتخاب شبکه بلاک‌ چین

  مرحله انتخاب شبکه بلاک‌ چین در ساخت NFT، بسیار مهم است؛ چراکه شبکه‌ی بلاک چین پیش‌فرض برای مینت ان اف تی در اوپن‌سی، شبکه اتریوم در نظر گرفته می‌شود. مینت NFT در شبکه اتریوم، ملزم به پرداخت کارمزد مینت، قبل از فروش آن است، اما اگر هنگام انتخاب شبکه بلاک‌ چین، بلاک چین پالیگان (POLYGON)، را وارد کنید، می‌توانید به‌طور رایگان به ساخت NFT بپردازید و تنها در صورت فروشش، کارمزد مینت ان اف تی را به اوپن سی پرداخت کنید. پس از انتخاب شبکه، روی گزینه‌ی Create کلیک کنید.

  نکته: امکان انتخاب تعداد تبدیل به ان اف تی در شبکه اتریوم فعال نیست، اما پس از انتخاب گزینه پالیگان، قسمت Supply فعال می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا تعداد دلخواه خود را برای تبدیل به ان اف تی این محصول، تعیین کنید.

  پس از کلیک روی گزینه‌ی Create، باید ثابت کنید که ربات نیستید.

  تبریک!!! شما توانستید که یک NFT در شبکه بلاک چین پالیگان بسازید! اما به‌نظر من، مرحله‌ی اصلی در ساخت و فروش ان‌اف‌تی، تعیین قیمت و بازاریابی درست، برای فروش آن است.

  در این بخش ما یک ان اف تی با نام بیت پین خلق کردیم.

  نحوه فروش NFT در سایت اوپن سی OpenSea

  حالا که شما اولین NFT خود را مینت کرده‌اید، می‌توانید به پاسخ سوال چطور در اوپن سی، ان اف تی بفروشیم، هم دست پیدا کنید. به‌طور معمول، هدف بیشتر افراد از ساخت NFT، فروش و کسب درآمد از آن است. پس بهتر است این قسمت را نیز به‌طور کامل با ما همراه باشید تا به طور کامل با مراحل فروش NFT آشنا شوید.

  درست مانند راهنمای زیر، پس از مینت NFT، به صفحه‌ای مشابه هدایت می‌شوید. پس از آن، باید روی گزینه‌ی Sell کلیک کرده و مراحل فروش NFT را شروع کنید.

  فروش NFT با قیمت تعیین شده و ثابت

  زمانی که شما روی گزینه Sell کلیک می‌کنید، به‌صفحه‌ی مانند تصویر زیر هدایت می‌شوید؛ در این صفحه، شبکه‌ی ETH با رنگ بنفش دیده می‌شود که به معنای این است که ان اف تی شما روی شبکه پالیگان مینت شده است. طبق راهنمای زیر، می‌توانید این صفحه را کامل کنید:

  Amout: قیمت خود را برای فروش وارد کنید.

  Duration: در این‌جا می‌توانید مدت زمان فعال بودن فروش را تعیین کنید.

  Reserve for specific buye: با فعال کردن این گزینه، باکسی متنی نمایان می‌شود. در صورتی که می‌خواهید این ان‌اف‌تی، تنها برای یک نفر قابل خرید باشد، می‌توانید آدرس کیف پول او را در این قسمت وارد کنید. دقت کنید که در صورت وارد کردن آدرس کیف پول خریدار در این بخش، هیچ کاربر دیگری نمی‌تواند این ان اف تی را بخرد.

  در نهایت در بخش Fees، درصد کارمزد را که ۲٫۵ درصد است، مشاهده خواهید کرد؛ این هزینه، پس از فروش NFT از قیمتی که برای ان اف تی تعیین کردید، کسر می‌شود. پس از انجام مراحل بالا، کلید Complete listing فعال می‌شود و با زدن این دکمه، ان اف تی شما آماده‌ی معامله خواهد بود.

  تصویر زیر، اثر ان اف تی بیت پین در پلتفرم اوپن سی است که قابل معامله است. البته چون خالق اثر خودمان هستیم، کلید Buy now فعال نیست.

  بازاریابی NFTهای ایجاد شده

  پس از آموزش مینت ان اف تی رایگان یا کم هزینه، زمان آن است تا NFT خود را تبلیغ کنید تا کاربران از وجود و ارزش خرید آن آگاه شوند و از میان انبوهی از توکن‌‎ها، ان اف تی شما را انتخاب نمایند یا به عبارت دیگر برای آن بازاریابی کنید؛ برای این کار می‎‌توانید:

  • در تقویم NFT جای بگیرید؛ این تقویم یکی از مهم‎ترین راه‌های نمایش اثر شما است و می‌‎توانید با کلیک روی لیست رویداد، ورودی تاریخی که NFTهای خود را منشر می‎‌کنید را تنظیم کرده و پس از پر کردن جزییات مورد نیاز، روی گزینه ارسال کلیک کرده و فهرست خود را در بخش دراپ‌های آینده مشاهده کنید.
  • از رسانه‌های اجتماعی بهره ببرید؛ این رسانه‎‌ها از جمله توییتر، تیک تاک، دیسکورد، اینستاگرام و Reddit کارآمدترین ابزار برای تبلیغ توکن‌‎های شما به حساب می‌آیند، که نه تنها به هزینه زیادی نیاز ندارد، بلکه با استفاده از هشتگ‌های مناسب و تصاویر جذاب و متن‌های بی‎‌نظیر و استفاده درست از دیگر قابلیت‌‎های آن‌ها، می‌توانید به راحتی خریداران یا حتی کلکسیونرهایی برای NFT خود بیابید.
  • با هنرمندان و اینفلوئنسرها همکاری کنید؛ به هرحال در عصر حاضر، این دو گروه جایگاه ویژه‌ای نزد افراد دارند و پس از آموزش ساخت ان اف تی و ایجاد توکن‌ها، استفاده از آن‌‎ها برای افزایش آگاهی افراد و تبدیل شدن آن‌ها خریدار، بسیار موثر خواهد بود.

  آموزش فروش NFT در Opensea

  اوپن‌سی (Opensea) یکی از محبوب‌ترین بازارها برای خرید و فروش فایل‌هایی در قالب NFT است. از این رو بیشتر افراد دوست دارند تا با آموزش فروش NFT در Opensea آشنا شوند. این آموزش دارای مراحل زیر است:

  • آماده کردن کیف‌پول

  قبل از هرچیز باید کیف‌پول متامسک «Metamask» را روی مرورگر کروم خود نصب کرده باشید. سپس مقداری ارز دیجیتال اتر (ETH) را در آن قرار داده باشید.

  • ایجاد اکاونت در اوپن‌سی و اتصال آن به کیف‌پول

  با فیلترشکن فعال وارد وبسایت اوپن‌سی https://opensea.io شوید. پس از ورود به این وبسایت، از منوهای بالای صفحه، روی آدمک کلیک کرده و سپس گزینه «Profile» را انتخاب نمایید.
  در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا کیف‌پول خود را به اوپن‌سی متصل کنید. در بین گزینه‌های موجود، باید روی گزینه مربوط به کیف‌پول متامسک کلیک نمایید. حالا صفحه دیگری باز می‌شود که از شما می‌خواهد اکاونت متامسک خود را انتخاب کنید و روی «Next» بزنید. در مرحله بعد با کلیک روی دکمه‌ی «Connect» اتصال کیف‌پول متامسک به اوپن‌سی انجام خواهد شد.

  • فروش NFT در اوپن‌سی

  وقتی وارد اکانت کاربری خود در وبسایت اوپن‌سی شدید، باید به قسمت پروفایل خود بروید. سپس وارد کلکسیون آثار هنری یا NFTهای خود شده و آن NFT مورد نظرتان را انتخاب نموده و روی آن کلیک کنید. حالا با باز شدن پنجره مربوط به آن اثر، روی دکمه‌ی آبی‌رنگ فروش (Sell) ضربه بزنید.

  حالا صفحه دیگری برای شما باز می‌شود که باید در آن اطلاعاتی مانند قیمت را وارد کرده، سپس روی کامل شدن فهرست (Complete Listing) کلیک کنید. با انجام این کار، اثر شما برای فروش در اوپن‌سی برای دیگر کاربران قابل مشاهده و خرید خواهد بود. برای دیدن اثراتی که برای فروش قرار داده‌اید، می‌توانید بخش Activity در اوپن‌سی را مشاهده کنید.

  گفتیم که از قبل باید کیف‌پول متامسک خود را با رمزارز اتر (ETH) شارژ کرده باشید، چراکه اوپن‌سی برای قرار دادن اثر شما برای فروش از حساب کیف‌پول شما برداشت کرده و پس از فروش نیز، وجه را به کیف‌پول شما واریز خواهد کرد. اگر اولین بار است که اثر هنری خود را در اوپن‌سی قرار می‌دهید، می‌توانید از یک فرد باتجربه‌تر کمک بگیرید.

  گفتار پایانی

  در این آموزش تلاش کردیم که به‌طور کامل و با ذکر جزئیات، گام‌به‌گام مینت یک ان اف تی را به‌صورت رایگان در بستر شبکه پالیگان، مرور کنیم. آموزش ساخت NFT رایگان هم به‌صورت تصویری و هم ویدیویی در این مقاله، قابل مشاهده است. با توجه به ترند شدن NFTها، اگر شما هم دوست دارید بدانید چگونه NFT بسازیم و بفروشیم که با این روش، کاملا رایگان و بدون پرداخت کارمزد، می‌توانید ان اف تی بسازید. با وجود این‌که این آموزش کامل بود، اما هر قسمت که برایتان مبهم بود را در بخش دیدگاه‌ها بپرسید تا در اسرع وقت به سوالات شما، پاسخ دهیم.

  سوالات متداول

  • ساخت و مینت NFT چگونه است؟

  در این آموزش به‌طور کامل توضیح داده‌ایم که چطور NFT بسازید؛ پس از مطالعه‌، می‌توانید به‌سادگی و رایگان در سایت اوپن سی، ان اف تی بسازید.

  • چطور NFT بفروشیم؟

  با کمک پلتفرم اوپن سی، می‌توانید پس از مینت NFT، آن‌ها را برای فروش در بازار OpenSea قرار دهید. کارمزد ساخت ان اف تی پس از فروش آن، از مبلغ کسر می‌شود.

  • هزینه مینت NFT چقدر است؟

  ساخت NFT در بستر شبکه‌ی پالیگان، رایگان است، ما در صورت استفاده از بستر شبکه اتریوم، باید با توجه به گس فی، کارمزد بپردازید.

  • مینت NFT چیست؟

  به فرایند ساخت یک یا چند توکن غیر قابل تعویض (NFT)، مینت کردن می‌گویند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  همستر کامبت چیست؟‌ آموزش استخراج و دریافت ایردراپ Hamster Kombat

  بازار بازی‌های تلگرامی، داغ داغ است. نات کوین به عنوان پرچمد ...

  ارز دیجیتال TapSwap چیست؟ آموزش کامل نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها 144 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. علی رضاولایتی
   علی رضاولایتی | 3 فروردین 1403

   سلام وقت بخیر سال نو رو خدمت شما تبریک میگم
   مقاله بسیارعالی و کامل بود
   تشکر از مطلب ارزشمند شما

   • عارفه رهبری
    عارفه رهبری | 5 فروردین 1403

    سلام علی عزیز
    خوشحالیم که این مقاله براتون مفید بوده
    موفق و پر سود باشید.

  2. حامد عالمی
   حامد عالمی | 18 اسفند 1402

   سلام داداش خداقوت… میگم برای ساخت nft در حال حاضر به پول خودمون چقد پالیگان بخریم که کافی باشه برای گس فی مثلا 3تا 4 عکس.. برا سایت اپن سی… باید پالیگان بخریم منتقل کنیم به آدرس کیف پول متامسکمون درسته؟!

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 20 اسفند 1402

    سلام حامد عزیز
    بستگی به کارمزد شبکه داره. شبکه پالیگان ارزون هست و فکر می‌کنم 5 دلار کافی باشه.
    بله، مراحل رو درست گفتین.

  3. محمدرضا
   محمدرضا | 8 اسفند 1402

   سلام وقت بخیر
   آیا سایت OpenSea برای کاربران ایرانی فعال هست و میتونیم آثار هنری خودمون رو اونجا برای فروش بذاریم؟
   و اینکه برای شروع باید کیف پولمون مقدار مشخصی شارژ بشه؟
   و سوال آخر اینکه آیا سایت gateway-nfts.com معتبر هست؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 8 اسفند 1402

    سلام محمدرضا عزیز
    اوپن سی کاربران ایرانی رو تحریم کرده و بهتره که از پلتفرم‌های جایگزین استفاده کنین که ریسکش کمتر باشه.
    مقدارش دلخواه هست و معمولا به اندازه پرداخت گس فی کافی هستش.
    خیر، معتبر نیست.

  4. میلاد
   میلاد | 3 اسفند 1402

   سلام وقت بخیر من با تلفنم انجام دادم اما در مرحله آخر از MATIC میخواد

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 5 اسفند 1402

    سلام میلاد عزیز
    بله، کمی متیک برای مصرف شدن به عنوان کارمزد شبکه بلاک چین نیاز هست که در کیف پول خودتون داشته باشین.

  5. سینا
   سینا | 27 بهمن 1402

   راستش زیاد در مورد NFT درک صحیحی ندارم مثلا الان من یه عکس یا انیمیشن درست میکنم و تبدیلش میکنم به توکن NFT و با قیمت زیادی موفق به فروشش میشم، خوب برای خریداران چه سودی داره اون انیمیشن یا اون عکس و قتی در دسترس همه قرار میگیره یعنی همه دارنش دیگه ارزشش به چیه؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 29 بهمن 1402

    سلام سینا عزیز
    خاصیت NFT، منحصربه‌فرد بودنشه. خود عکس یا انیمیشن به خودی خود منحصربه‌فرد نیست. به قول شما به راحتی در دسترس همه هست و می‌تونن دانلودش کنن.
    چیزی که یه NFT رو منحصربه‌فرد می‌کنه، آدرس قرارداد هوشمند اون NFT هست. هر NFT یه آدرس منحصربه‌فرد داره که اون آدرس حاوی اطلاعاتی مثل کیف پول کسی که مینت کرده و… اینطور چیزا اون NFT رو منحصربه‌فرد می‌کنه.

    مثال یه ماشین قدیمی کلکسیونی رو در نظر بگیرین. از اون ماشین فقط 1 دونه هست که بازسازی شده و مثل روز اول می‌درخشه. بقیه می‌تونن عکسشو داشته باشن، ولی خودشو احتمالا نه.
    برای مالک اون ماشین شدن باید چه چیزی رو داشته باشن؟ سند ماشین، درسته؟ در بلاک چین هم دقیقا همین سند رو داریم.
    امیدوارم توضیحاتم کمک کرده باشه بهتون.

  6. سینا
   سینا | 27 بهمن 1402

   سلام وقتتون بخیر ببخشید ما یه فرش خیلی قدیمی داریم آیا میشه تبدیلش کرد به NFT؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 29 بهمن 1402

    سلام سینا عزیز
    فرش به خودی خود نوعی NFT محسوب میشه. دارایی یکتا و منحصربه‌فرد محسوب میشه.

    خود فرش رو نه، ولی عکسش رو میشه تبدیل به NFT کرد.

  7. امیرحسین‌جلالی
   امیرحسین‌جلالی | 23 بهمن 1402

   سلام خسته نباشید یه مشتری خارجی برای اثار هنری دارم روی شبکه اتریوم میخواد خرید انجام بده میخواستم ببینم بره مینت کردن چقدر باید پرداخت بشه اول و چقدر باید کیف پولو شارژ کنم؟

  8. محمد
   محمد | 28 دی 1402

   متاسفانه باید بگم این اموزشی که شما گذاشتین برای قله الان اینجوری نیست
   هم ظاهر تغیر کرده و هم دیگه نمیشه رایگان NFT ساخت و اول کارمزد میگیره و منتظر فروش نمیشینه
   حتی پالیگون که 0.01 دلار کارمزد میگیره و این کارو بر ایرانیا سخت کرده

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 2 بهمن 1402

    سلام محمد عزیز
    ممنون از دقت شما. حتما مقاله رو در لیست آپدیت قرار میدیم.
    ممنون از همراهی شما.

   • م
    م | 15 اسفند 1402

    متیک قیمتش یک دلاره از صرافیهای داخلی میشه خرید و انتقال داد به تراست والت یا متامسک یا سیف پل و بعد هزینه شبکه رو پرداخت کرد

  9. احسان رضایی
   احسان رضایی | 21 دی 1402

   درود بر شما
   سایت nexzifylab.com رو برای nft و mint کردن میشناسید
   معتبر هستش؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 23 دی 1402

    سلام احسان عزیز
    نه، معتبر نیست. از پلتفرم‌های معتبر برای مینت NFT استفاده کنین.

  10. ایمان بابایی
   ایمان بابایی | 17 دی 1402

   سلام و وقت بخیر یه پیج تلگرام هست هر روز یه nft معرفی میکنه زیر عکس اون nft یه آدرس الکترونیکی هست که باید روش بزنی وارد opensea میشه تا اینجای کار مشکلی نیست ولی نکته شک برانگیز ماجرا اینجاست که تغریبا نیم ساعت بعد اون nft یه رشد چشمگیر کرده و میگه بفروشین سریع معمولا حداقل دو یا سه برابر قیمت، و اینکه طریقه خرید و فروش اصلا طبق روال معمول نیست، یعنی میگه اون ادرس و تراست ولتت کپی کن اینجوری بخر واسه فروششم همینطور، به نظر شما این پیج کلاهبردار نیست؟ یعنی با کپی کردن اون ادرس تو سرچ تراست ولت امکان هک شدن یا خالی کردن تراست ولت امکان داره؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 19 دی 1402

    سلام ایمان عزیز
    اینطور افراد عموما کلاهبردار هستن.
    NFTها کلا براساس کامیونتی خرید و فروش میشن. یعنی یه نفر باید باشه که از شما بخره؛ مثل توکن یا کوین‌ها در صرافی نیست که اوردر بوکی باشه و افراد مدام درحال معامله باشن.

   • Moji
    Moji | 3 بهمن 1402

    کپی کردن توی مرورگر کیف پولتون مشکل خاصی پیش نمیاد ولی خرید میکنید و اینجا دقیقا خودشون فروشنده اند که اون اثر رو طراحی کردن و به گفته خودشون سیگنال می فرستن توی کانال تلگرامی و به بعدش هم که بعید میدونم واسه فروشش پولی بتونی بگیری تنها هم نیستند گروه هستن که کارشون همینه ….
    مورد دیگه که هیچ راه ارتباطی به پشتیبانی و ادمیناشون نیست و اگه باشه موردشون اینه که به دلیل بالا بودن پیام ها صبور باشید و …و روزانه تعداد دنبال کننده هاشون معمولا رو به ریزش هست که متاسفانه میتونیم بگیم مالباخته ها باشند و …
    اثر یا … خلق میکنن توی سایت opensea.io برای فروش میذارن سیگنال و می فرستند کانال تلگرامی و … بعد هم … شایدم برداشت من اشتباهه !!!

  11. زهتابیان
   زهتابیان | 14 دی 1402

   سلام ممنون عالی بود بعد از آپلود تصاویر و ثبت ان اف تی و بعد از پرداخت گس فی برای ارسال کد توکن و شماره هوشمند مشکل دارم لطفا توضیح بفرمایید چرا نه بصورت دستی و نه خودکار نمی آید مشکل کجاست– من سه تا از آثارم را کالکت کردم اما نمی تونم پیداش کنم. کجا رفته چکار کنم یک ۴۳ دلار-و ۳۶-و ۲۴ دلار در اوپن سی گس فی پرداخت کردم

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 19 دی 1402

    سلام دوست عزیز
    با پشتیبانی اوپن سی در ارتباط باشین.

  12. ارشیا باقری
   ارشیا باقری | 9 دی 1402

   سلام بنده کیف پول و‌‌‌‌…. ایجاد کردم طبق توضیحات و عکس های این صفحه جلورفتم به هنگام لمس گزینه ایجاد کیف پول منتخب رو انتخاب میکنم ولی مجدد همان صفحه اوپن سی باز میشود ؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 10 دی 1402

    سلام ارشیا عزیز
    ممکنه بخاطر VPN و IP باشه.

  13. طاها
   طاها | 5 دی 1402

   سلام خسته نباشید من یه nft خریداری کردم و الان روی فروش زدم ولی هنوز که هنوزه کسی نخریده و پول من همون‌جوری مونده برای اینکه پولم رو برگردونم باید چیکار کنم

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 6 دی 1402

    سلام طاها عزیز
    بازار NFT کاملا P2P هستش و باید شخصی پیدا بشه که NFT رو از شما خریداری کنه.

    • طاها
     طاها | 16 دی 1402

     ببخشید برای تبلیغ پیدا کردن شخصی برای خرید باید چیکار کنم و تو چه سایت هایی تبلیغ کنم

     • مبین حسینی
      مبین حسینی | 19 دی 1402

      باید در کامیونتی NFT فعالیت داشته باشین.
      توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی برای اینکار مناسب هستن.

  14. غلامرضا ممانی
   غلامرضا ممانی | 4 دی 1402

   سلام تشکر ازشما.

  15. سلمان
   سلمان | 3 دی 1402

   سلام اقا مبین
   در سایت https://mintartcraft.com/ چطور میشه بدون پرداخت fee اثرمون رو مینت کنیم ؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 3 دی 1402

    سلام سلمان عزیز
    این سایتی که فرستادین کلاه برداری هستش، از پلتفرم‌های معتبر استفاده کنین.
    بدون پرداخت فی، امکان مینت وجود نداره. اگر برای کالا یا خدماتی، پولی پرداخت نمی‌کنین، بدونین که خودتون کالا هستین.

  16. حسینی
   حسینی | 1 دی 1402

   سلام
   وقتتون بخیر
   برای ساخت nft حتی در بستر پایگان هم سه دهم درصد دلار هزینه میخواد ، وگرنه سیو نمیکنه ، درگاه بانکی برای ایران هم فعال نیست، چیکار باید بکنیم

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 2 دی 1402

    سلام دوست عزیز
    وقت شما هم بخیر
    باید مقدار متیک یا همون پالیگان در صرافی ایرانی مثل بیت پین که درگاه پرداخت ریالی داره، خریداری کنین و به کیف پول خودتون انتقال بدین. بعدش برای ساخت nft اقدام کنین و هزینه گس فی رو پرداخت کنین.

    • محمد
     محمد | 3 دی 1402

     سلام خسته نباشید چرا تو اموزش ها میگن رو شبکه پلیگان گز فی رو موقع فروش کم میکنهه ولی توی سایت باز هم گز فی میخواد؟

     • مبین حسینی
      مبین حسینی | 4 دی 1402

      سلام محمد عزیز
      ممکنه که پلتفرم اوپن سی تغییراتی در روال کاری خودش داده باشه.
      آخرین اطلاعات رو از بخش راهنما و faq اوپن سی مطالعه کنین.

  17. علی محمدی
   علی محمدی | 14 آذر 1402

   سلام خسته نباشید بهترین برنامه که جایگزین برنامه open sea می‌تونه باشه رو میشه معرفی کنید

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 15 آذر 1402

    سلام علی عزیز
    فاندیشن رو شنیدم که بد نیست، ولی بازم خودتون بیشتر تحقیق این باره داشته باشن.
    موفق باشید.

   • حمید
    حمید | 3 دی 1402

    راریبل

  18. حسن ح
   حسن ح | 12 آذر 1402

   وقت بخیر من در اوپن سی میخام nft بفروشم میزنه اکانت دی سیبل شده

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 12 آذر 1402

    سلام حسن عزیز
    پلتفرم opensea ایران رو تحریم کرده و کاربران ایرانی نمی‌تونن ازش استفاده کنن.
    بهتره که از پلتفرم‌های معتبر جایگزین استفاده کنین، مثل فاندیشن

  19. لیلا
   لیلا | 16 آبان 1402

   سلام لطفا در باره برداشت وجه از پلتفرم mintsea رو میفرمایید گفتن باید هزینه درصد خود سامانه رو از کیف پولمون واریز کنیم تا بتونیم وجه داخل حساب کاربریمون رو فعال و برداشت بزنیم

  20. sara
   sara | 13 آبان 1402

   سلام وقت خوش
   چجوری میشه تو objkt یک nft رو قیمتش رو صفر(رایگان) گذاشت؟

  21. احمد حسنی
   احمد حسنی | 8 آبان 1402

   سلام چه جوری شبکه متیک به اتریوم تبدیل کنیم باید ان اف تی رو حذف کنیم ایا امکانش هست ؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 13 آبان 1402

    سلام احمد عزیز
    دقیقا متوجه سوال شما نشدم. توکن‌های شبکه اتریوم با شبکه پالیگان متفاوت هستند.

  22. آرش اختری
   آرش اختری | 1 آبان 1402

   با سلام و وقت بخیر و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان.
   مطلب آموزش ساخت متا مسک و تغییر پایگان رو انجام دادم و با گوشی وارد سایت اوپن سی شدم و در قسمت create اقدام به ساخت اکانت کردم اما بر خلاف بخش آموزش مجددا ازمن در خواست کیف پول رو کرد و یا ساخت اون رو و هیچ صفحه ای مثل شکل آموزش نیومد تا من متا مسک رو تیک بزنم، ضمنا صفحه ای که در اوپن سی باز میشه اصلا شبیه صفحه ای نیست که در تصویر آموزشی گذاشتیدلطفا راهنمایی بفرمایید

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 2 آبان 1402

    سلام آرش عزیز
    ممکنه که از زمان انتشار مقاله، اوپن سی تغییراتی در رابط کاربری خودش داشته باشه. ضمن اینکه پلتفرم اوپن سی تحریم‌هایی برای کاربران ایرانی داره و ممکنه که دارایی شما فریز بشه اونجا. بهتره که از پلتفرم‌های جایگزین استفاده کنید.
    به امید موفقیت شما

  23. علیرضا
   علیرضا | 1 آبان 1402

   سلام و وقت بخیر
   برای نحوه ی نقد کردن از متامسک هم آموزشی دارید؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 2 آبان 1402

    سلام علیرضا عزیز
    دارایی خودتون رو به صرافی داخلی مثل بیت پین انتقال بدید، در صرافی تبدیل به تومان کنین و سپس دارایی رو به حساب بانکی خودتون واریز کنین.

  24. گالری اسموچ
   گالری اسموچ | 30 مهر 1402

   سلام ممنون از مقاله خوبتان
   آیا پلتفرم زیر برای ایجاد و فروش آثار هنری معتبر است:
   exploreworldnft.com
   ممنون

  25. فرهاد
   فرهاد | 22 مهر 1402

   سلام خسته نباشید
   به هیچ عنوان نمیتونم کیف پول متامسک رو به اپن سی وصل کنم، اصلا openseaخطا عدم نصب شدنmetamaskرو میده در صورتی که نصب هستش، یکبار هم حذف و نصب کردم همچنان نشده.

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 24 مهر 1402

    سلام فرهاد عزیز
    پلتفرم Opensea برای کاربران ایرانی تحریم‌هایی اعمال کرده و ممکنه که به این دلیل باشه که کیف پول متصل نمیشه. بهتره که از پلتفرم‌های جانبی استفاده کنید.

  26. نرگس
   نرگس | 11 مهر 1402

   سلام ببخشید آموزش به صورت فیلم یا به صورت حضوری ندارین

   • عارفه رهبری
    عارفه رهبری | 12 مهر 1402

    سلام نرگس عزیز
    فعلا آموزش ویدیویی نداریم ولی سعی می‌کنیم تو آپدیت‌های بعدی حتماً به مقاله اضافه‌ش کنیم.

  27. امیر روشناس
   امیر روشناس | 26 شهریور 1402

   سلام استاد،بسیار عالی از توضیحات مختصرومفیدتان !

  28. فرزانه
   فرزانه | 22 شهریور 1402

   سلام ببخشسد هنوزاپن سی رایگانه؟
   از من رو شبکه پالیگان واسه فروش ان اف تی پول میخواد

  29. بهروز عبدلی
   بهروز عبدلی | 17 شهریور 1402

   سلام بر شما دوست گرامی یه سوال داشتم از کجا بفهمم که nft من فروش رفته ؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 19 شهریور 1402

    سلام بهروز عزیز
    از طرف پلتفرم احتمالا برای شما اعلانی ارسال خواهد شد. بهتره این موضوع رو از پشتیبانی پلتفرم مورد نظرتون پیگیری کنید.
    موفق باشید.

  30. m_r1350
   m_r1350 | 16 شهریور 1402

   سلام وقت بخیر ضمن تشکر از آموزشهای شما فکر کنم در زمان فروش یک مرحله برای فروش از قلم افتاده و آن هم انتخاب مالک اثر برای بهرمندی از درآمد اثر در فروش های بعدی می باشد . یک پیشنهاد برای مجموعه خوب شما که نحوه ارتباط در شبکه های اجتماعی برای فروش اثر را نیز آموزش دهید .
   یک سوال هم داشتم در مورد اینکه چگونه میتوانید راهنمایی و پشتیبانی کنید تا افراد بتوانند آثار خوب ان اف تی سرمایه گذاری کنند و بعد بتوانند با راهنمایی دوستان پشتیبانی خوب شما آن اثر خریداری شده را بعد از مدتی برای کسب سود بفروش برسانند و در این کنش شرکت خوب شما نیز از آن بهرمند گردد

  31. دری
   دری | 14 شهریور 1402

   سلام من تمام مراحل رو انجام دادم ولی وقتی رو گزینه creat میزنم بعد از تایید ربات نبودن میزنه please wait و هیچوقت تموم نمیشه . نمیدونم مشکل از کجاست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 14 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    اخیرا پلتفرم اوپن‌سی تحریم‌هایی برای کاربران ایرانی گذاشته، ممکنه به این دلیل باشه که جلوتر نمی‌ره. بهتره که پلتفرم‌های دیگه استفاده کنید و ریسک فریز شدن آثارتون رو به حداقل برسونید.
    موفق باشید.

    • نرگس
     نرگس | 21 مهر 1402

     سلام اگه اثارمون فریر بشن راهیی وجود داره که از فریز خارجشون کنیم

     • مبین حسینی
      مبین حسینی | 22 مهر 1402

      سلام
      اطلاعاتی در این مورد ندارم. ولی احتمالش بسیار پایین هست که دارایی از فریز خارج بشه.

  32. محمد رضا مشیر
   محمد رضا مشیر | 14 شهریور 1402

   با سلام . ممنون از آموزشهای خیلی خوبتون .بعد از ساخت ان اف تی و گذاشتن برای فروش (طبق دستورات شما مراحل رو انجام دادم ) البته تا قبل از رفتن به قسمت تقویم . حالا از کجا متوجه بشیم اصلا کسی اومده ببینه ان اف تی ما رو ؟ یا اگر بخواد بخره ما از کجا بفهمیم؟
   ممنون از شما

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 14 شهریور 1402

    سلام محمد رضا عزیز
    برای دیده شدن NFT خودتون، باید اون رو تبلیغ کنید. توییتر یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای مشارکت در کامیونتی NFT هست.
    اگر NFT از شما خریداری بشه، برای شما از طرف پلتفرم اعلان ارسال خواهد شد که NFT شما به فروش رسیده است.
    موفق و پرسود باشید.

  33. م ..
   م .. | 3 تیر 1402

   سلام من انفتی رو شبکه پالیگان ساختم و قیمتش هم براساس اتریوم گذاشتم ولی خریدار گفت باید روی شبکه اتریوم باشه تا بتونه به اتریوم بخره !

  34. مریم
   مریم | 16 خرداد 1402

   سلام وقتتون بخیر من نقاشی‌های خودم را درسایت اپن سی به صورتnftوبروی شبکه پالیگان بارگذاری کردم ولی چند نفر میخوان اونا رو بخرن همشون میگن اپن سی ارور میده میشه لطف کنید راهنمایی کنید

  35. پدرام
   پدرام | 10 خرداد 1402

   درود
   برای فروش اثر هنری در سایت اپن دسی به ارزش 20 اتریوم چقدر پول باید بعنوان دفروشنده در کیف پول من باشد ؟
   و آیا جایی در سایت باید به اپن سی اجازه برداشت کارمرد بدهم ؟

  36. علی
   علی | 29 اردیبهشت 1402

   سلام خسته نباشید
   یک سوال داشتم، من هر خریداری که میخواد ازم Nftبخره بهم میگه کالکشن شما یا Nftشما بررسی نشده و ایمن نیست،، مشکل از کجاست؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 3 خرداد 1402

    سلام علی عزیز
    با پشتیبانی پلفترمی که داخلش فعالیت می‌کنید در ارتباط باشید.
    ممنون از همراهی شما

  37. کاربر
   کاربر | 14 اردیبهشت 1402

   سلام وقتتون بخیر
   فرمودید که ما در صورت استفاده از بستر شبکه اتریوم، باید با توجه به گس فی، کارمزد بپردازید،
   مبلغ این کارمزد چقدر هستش ؟
   و این که هزینه پرداختی برای گس فی با درصد کارمزدی که بعد از فروش هر NFT باید پرداخت کنیم یکی هستش یا خیر دو هزینه جداگانه هستند ؟

   وسوال دیگه این که هزینه های ساخت در بازار هایی مثل فاندیشن چگونه هستش ؟
   به صورت کلی چند پرداخت در فاندیشن وجود دارد ؟ زمان پرداخت ها قبل از فروش یا بعد از فروش NFT هستند ؟ و مبالغ پرداختی چقدر هستند؟

   ممنون میشم لطف کنید و به سوالاتم پاسخ بدید.

  38. شاهین
   شاهین | 12 اردیبهشت 1402

   سلام خسته نباشید
   من مدتی است در opensea و در بلاک چین Polygon تعدادی nft ساخته و برای فروش گذاشته ام ولی خریداران با مشکل مواجه میشوند من هیچ وقت کیف پول خودرا شارژ نکردم آیا ممکن است بخاطر عدم موجودی کیف پولم باشد؟
   آیا کیف پولم را با متیک شارژ کنم مشکل حل می‌شود؟
   میگم متیک چون بلاک چین من Polygon می باشد پرداختی هایم باید با متیک باشد و اینکه برای تغییر قیمت nft ها بر حسب متیک ازم هزینه میخواد
   لطفا جواب بدید ممنون میشم

  39. محمد
   محمد | 11 اردیبهشت 1402

   سلام زمان ساخت nft در اخرین مرحله برای تایید ساختن این پیغام میاد.

   star_border

   To freeze your metadata, you must create your item first
   مشکل چیه؟؟

  40. احمد
   احمد | 8 اردیبهشت 1402

   سلام خسته نباشید من nft رو ساختم قسمت اخر که میزنه من ربات نیستم و که میزنم عکس میاد مثلا دوچرخه را داخل مربع پیدا کن همشا میزنم ولی نمیشه دوباره میاد از اول باید چکار کنم؟

   • متینه ممتاز
    متینه ممتاز | 12 اردیبهشت 1402

    سلام احمد عزیز
    به احتمال زیاد تعداد عکس‌هایی که انتخاب میکنید، درست نیست.
    در زیر reCAPTCHA علامت refresh قرار داده شده.
    اون رو بزنید تا تصاویر جدید براتون بیاد و مجددا انتخاب کنید.
    موفق باشید.

  41. ali
   ali | 28 فروردین 1402

   سلام آیا اپنسی برای فروش ان اف تی درخواست 0.2 اترویم می خواد؟

  42. Komaster
   Komaster | 23 فروردین 1402

   سلام من روی شبکه پالیگان آن اف تی پینت کردم و رایگان هم بود
   ولی وقتی میخوان ازم بخرن میگن که ارور میده و نمیتونیم پول رو برات واریز کنیم
   مشکلش چیه؟
   به پشتیبانی اوپن سی هم که پیام میدم میگه باید 0.22 ETH گس فی پرداخت کنی
   در حالی که من روی پالیگان که رایگانه و بعدا کارمزد رو کم میکنه آن اف تی ساختم
   چیکار کنم؟

   • مهران بابایی
    مهران بابایی | 20 اردیبهشت 1402

    سلام وقت شما بخیر
    لطفا سوالاتون رو از بخش فنی بپرسید تا کامل راهنماییتون کنن
    موفق باشید

  43. طاهره
   طاهره | 22 فروردین 1402

   سلام وقت بخیر ارور TrustWalletConnect.WCError error 1. در سایتopensea به چه علتیه؟ من از کسی پرسیدم میگن بخاطر اینترنته آیا درسته؟ من همه مراحل و میرم جایی که باید ی ریکوئست به trust wallet بیاد این پیغام ظاهر میشه. ممنون میشم از پاسخگوییتون
   

   • hamid
    hamid | 13 شهریور 1402

    منم همین مشکل رو داشتم نمیتونستم وصل کنم کیف پول رو .
    راهش اینه ک‌ برای وصل کردن ولت. از توی کیف پولت بری توی مرورگری ک داره از اونجا وارد اوپن سی بشی بعد از اونجا مراحل وصل کردن کیف پولت رو ادامه بدی ک بسادگی وصل بشه

  44. رضا
   رضا | 18 فروردین 1402

   من به راحتی با تراست ولت وصل شدم و نقاشی رو گذاشتم

   • محمدرضا
    محمدرضا | 4 اردیبهشت 1402

    میشه کمک منم بکنی

   • زهرا
    زهرا | 9 آبان 1402

    راهنماییم میکنین ممنون میشم

  45. اوجی
   اوجی | 18 فروردین 1402

   سلام وقت بخیر ، من متامسک رو نصب کردم رو گوشی ولی تو ایران تحریم شده باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

   • متینه ممتاز
    متینه ممتاز | 20 فروردین 1402

    سلام دوست عزیز
    بله ایران تحریم شده.
    برای دسترسی باید از سرویس های تغییر آی پی استفاده کنید.
    موفق باشید.

  46. شاهین
   شاهین | 22 اسفند 1401

   من در بخش مینت موندم هر کاری میکنم نمیتونم وصلش کنم لطفا منو راهنمایی کنید .

  47. خیری
   خیری | 15 اسفند 1401

   ایرانیا به هیچ عنوان تو داخل کشور نمیتونن از اوپن سی استفاده کنند چونکه فیلتره و با فیل-ترشکن هم بری میگه حق استفاده از پروک-سی ها رو نداری ،اما میشه بدون فیلترشکن از رمزینکس استفاده کنی کارمزدشم به ازای هر عکس ۰.۲پالیگانه که خوبه ،در کل هر فروشگاهی که nftمیزاری باید براش تبلیغ کنی وگرنه هیچکدوم از اونا فروش نمیره توصیه من اینه اگه سایت پربازدید یا پیج بافالور بالا یا پول کافی برا تبلیغ ندارید قید ان اف تی رو بزنید

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 15 اسفند 1401

    سلام کاربر عزیز
    ممنونیم از راهنمایی و دیدگاه شما.
    بله، پلتفرم اوپن سی ایرانی‌ها رو تحریم کرده و با ترفندهای زیادی باید وارد این پلتفرم بشیم تا بتونیم با حساب کاربری، کار کنیم.

  48. Faeze
   Faeze | 11 اسفند 1401

   سلام. من توی اوپن سی نقاشیم رو گذاشتم با پلیگان ولی بازم ازم هزینه می خواد. چیکار باید بکنم؟؟

  49. بهمن
   بهمن | 11 اسفند 1401

   سلام آقای مدیر ،ارسال و فروش nftتو شبکه پولیگان رایگان نیست ،۱دلار هزینشه

  50. Eli
   Eli | 2 اسفند 1401

   سلام هنوز هم پالیگان رایگانه؟کسی بتازگی ثبت داشته؟

  51. جعفرنظری
   جعفرنظری | 9 بهمن 1401

   سلام استاد من ارز انکرپروتکل دربیت پین خرید کردم چطوری میتونم وام بدم یا وام بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  52. Ahmad
   Ahmad | 3 بهمن 1401

   با سلام
   من این مطلب رو خوندم و واقعاً مطلب بسیار کاربردی و مفیدی بود و از این بابت از شما بسیار سپاسگزارم
   فقط یک نکته رو به نظر می‌رسه اشتباه اشاره کردید که اتفاقاً نکته مهمی هم هست و به نظرم باید اصلاح بشه
   در مورد شماره 10 در هنگام ساخت (مینت) دو تا نکته هست:
   اول اینکه اگر چیزی ضروری باشه به صورت گزینه قرار داده نمی‌شه و طبیعتاً همه ملزم به رعایتش هستن
   دوم اینکه مفهوم Explicit and Sensitive Content به معنای محتوای آزاردهنده، ناخوشایند یا همچین چیزی هست، یعنی چیزی که شاید همه مایل به دیدنش نباشن یا برای افراد خاصی مثلاً کودکان یا . . . مناسب نباشه. طبق اعلام خود OpenSea در بخش پشتیبانی، امکان قرار دادن چنین محتواهایی هم در این پلتفرم وجود داره، اما باید این گزینه رو براش فعال کنید که افراد متوجه بشن این مورد جزو اون محتواها هست. در حقیقت فعال کردن این گزینه باعث می‌شه افرادی که به صورت جستجوی امن (Safe Search) اقدام به پیدا کردن موارد مد نظرشون می‌شه، چنین محتواهایی رو در نتایج جستجوی خودشون نبینن. به نوعی یک محدودیت برای توکن شما ایجاد می‌کنه.
   بنابراین اگر محتوایی شامل چنین مواردی نیست، اتفاقاً نباید این گزینه براش فعال بشه که در همه جستجوها قرار بگیره. این مورد در توضیحات مطلب دقیقاً برعکس اشاره شده که باید اصلاح بشه.

   • مهران بابایی
    مهران بابایی | 4 بهمن 1401

    سلام احمد عزیز.
    ممنون از نظرتون، مواردی که اعلام کردید حتما به تیم محتوا ارجاع داده میشه و در صورت نیاز حتما اصلاح میشه.
    با تشکر از شما.

  53. آرش موسایی نژاد
   آرش موسایی نژاد | 2 بهمن 1401

   عالیه ولی با قطعی اینترنت چیکار کنیم
   من یه نقاش هستم و چند پیشنهاد خرید از آثارم شد ولی برای خودم و مردم ایران متاسفم که همه پیشرفت میکنند و ما در قعر بی فرهنگی هستیم

  54. hamid
   hamid | 13 دی 1401

   سلام وقت بخیر
   شما گفتید که ساخت ان اف تی در شبکه پولیگان رایگان است ،تو یه قسمت دیگه گفتید که باید کیف پول متاسک رو با اتریوم شارژ کرده باشیم که شبکه اپن سی کارمزد برداره
   بدون شارژ اتریوم میشه ان اف تی رو فروخت؟؟

  55. behnam
   behnam | 13 آذر 1401

   سلام استاد من چندین کار در اپن سی دارم از پیکسل های سه بعدی تا عکس میخواستم انها رو به دو مجوعه تقسیم کنم میشه راهنمایی بفرمایین

  56. مجیدحسنی
   مجیدحسنی | 25 مهر 1401

   WpN

  57. مجیدحسنی
   مجیدحسنی | 25 مهر 1401

   من برنامه‌ فیلترشکن وی پی ان میخام

  58. Ali
   Ali | 12 شهریور 1401

   ببخشید من الان ۱۰۰۰تا کالکشن دارم میخوام چندتاشو به صورت ایردراپ هدیه بدم چجوری میشه .امکان پذیر هستش

  59. احمد
   احمد | 19 مرداد 1401

   سلام .من یک تصویر در دو حساب nft کردم.چطور میگن که هر nft منحصر بفرده و از هر nft یک نسخه هست؟

  60. علیپور
   علیپور | 13 مرداد 1401

   سلام ببخشید اونایی که عکس میزارن نو اوپن سی چجوری سود میکنن

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 15 مرداد 1401

    درآمد NFT از طریق فروش هست.

    • Amin
     Amin | 17 بهمن 1401

     سلام یعنی وقتی که اثر خلق شده به فروش رسید در معامله های بعدی آن اثر به خالق اثر درصد سودی نخواهد رسید؟

  61. sohrvardi
   sohrvardi | 12 تیر 1401
   • این خطایی است که با آن مواجه شدم لطفا راه حل رفع این خطا راتوضیح دهید.
   • اگر هم راه حلی وجود ندارد الکلی ملت را فیلم نکنید.
   • [‘Sorry, this asset name is not available. Please contact us if you believe this is in error.’]
   • حمزه
    حمزه | 9 آذر 1401

    سلام
    من تا انتها رفتم با گوشی موبایل بعد میگه ثابت کنید شما یک انسان هستید ولی هیچ جدولی چیزی نیومد الان موندم چطوری بهش ثابت کنم وقتی گزینه ای نداره لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنونم

   • ilyar
    ilyar | 26 فروردین 1402

    اسم کارتو عوض کن روش حساسیت داره

  62. 011
   011 | 27 خرداد 1401

   سلام خسته نباشید
   من اگ بخام قیمت رو ان اف تی ک ساختم نزارم
   و اونو در مزایده بزارم ک خودشون تو تایم زمانی ک مشخص میکنم قیمت بزارن باید چجوری اینکارو انجام بدم؟؟؟؟

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 5 تیر 1401

    سلام
    در این مورد به زودی آموزش می‌ذاریم.

  63. سعید
   سعید | 21 خرداد 1401

   سلام
   وقت بخیر
   اول تشکر از آموزشتون
   دوم من یه راهنمایی میخوام
   متا ماسک برای کرئم دسترسی هایی رو میخواد که من به هیچ وجه مایل نیستم این دسترسی هارو بدم و در اپ موبایل هم قابلیت تغییر شبکه به پولیگان رو ندیدم،اگر امکان راهنمایی باشه که بفرمایید به غیر از متا ماسک کیف پول دیگه ای هست که کار باهاش از جهاتی که من گفتم بهتر باشه ؟
   ممنون

  64. هادی کاظمی
   هادی کاظمی | 20 خرداد 1401

   سلام استاد ممنون از آموزش
   من NFT ساختم ولی در مرحله فروش با خطا مواجه شدم
   در قسمت Confirm listing از من MATIC میخواست

  65. Ali Hasani
   Ali Hasani | 18 خرداد 1401

   سلام استاد
   من ۲ تا کالکشن دارم با چند تا آیتم
   همه رو با شبکه پالیگان کریت کردم
   ولی الان نمیره توی سایت
   میگه باید switch network بکنی
   و gas fee میخواد باید پرداخت کنم تا بره داخل پروفایل خودم چی کنم ؟؟؟؟؟

   • mehdi
    mehdi | 11 مرداد 1401

    کافیه شبکه ی پالیگان رو به متامسک خود ادد کنید، اگر این کارو انجام دادید از شما می خواد متامسک خودتون رو از شبکه ی دیگری به شبکه ی پالیگان سوییچ کنید. می تونید از مقاله ی ما در سایت مرجع metaverse-age.com کمک بگیرید

  66. amir
   amir | 17 خرداد 1401

   account data’ object has no attribute’ _meta’ این خطا رو چگونه میشه رفع کرد؟

   • mehdi
    mehdi | 11 مرداد 1401

    کافیه یک بار سایت رو رفرش کنید

  67. Mahan
   Mahan | 13 خرداد 1401

   سلام ممنون از آموزش تون فقط نمی دونم چرا سایت اوپن سی برا من باز نمیشه و فکر کنم تحریم باشه
   باید وی پی ان بزنم ؟؟

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 21 خرداد 1401

    سلام دوست خوبِ بیت پین
    بله تحریم شده، وباید از سرویس های تغییر آی پی استفاده کنید.

    موفق باشید.

  68. علي
   علي | 31 اردیبهشت 1401

   سلامسايت opensea پيام خطاي زير را مي دهد.
   چكار بايد كرد؟
   Access denied Error code 1020You do not have access to opensea.io.
   The site owner may have set restrictions that prevent you from accessing the site. Contact the site owner for access or try loading the page again.

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 14 خرداد 1401

    سلام علی عزیز
    با فیلترشکن وارد شدید؟
    آی پی چه کشوری؟
    لطفا این سوالات رو پاسخ بدین

   • mehdi
    mehdi | 11 مرداد 1401

    باید پروفایل خود در سایت اوپن سی رو تکمیل کنید و با کدی که به ایمیل شما ارسال میشه احراز هویت انجام بدین همچنین می تونید مقالات مارا در سایت مرجه metaverse-age.com دنبال کنید تا جواب تمام سوالات خودتون رو دریافت کنید همچنین درسایت metaverse-age.com می تونید از مشاوره رایگان گروه ما استفاده کنید.

  69. رضا
   رضا | 26 اردیبهشت 1401

   خیلی عذر میخوام استاد، به دلیل سنگینی عملکرد اپلیکیشن metamask و اتصال به OpenSea از طریق مرورگر داخلی؛ میخوام از طریق نصب extension بر روی مرورگر گوشی به متامسک دسترسی داشته باشم.
   متأسفانه مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس در گوشی از extensionها پشتیبانی نمیکنن و فقط تونستم مرورگر kiwi browser را پیدا کنم؛ از نظر شما به این مرورگر میشه اعتماد کرد؟
   اگر مرورگر دیگری میشناسید لطفا معرفی کنید.

  70. رضا
   رضا | 26 اردیبهشت 1401

   سلام استاد.
   در قسمت collection هیچ گزینه‌ای برای انتخاب وجود نداره!
   هر کلمه‌ای رو هم وارد میکنم هیچ نتیجه‌ای به نمایش در نمیاد.

   • mehdi
    mehdi | 11 مرداد 1401

    شما برای انتخاب کالکشن نیاز دارید که از قبل یک کالکشن درست کرده باشید برای آموزش های بیشتر می تونید به وبسایت مرجع metaverse-age.com مراجعه کنید تا پاسخ تمام سوال های خودتون رو پیدا کنید

  71. احمد
   احمد | 22 اردیبهشت 1401

   سلام دوست گرامی .ممنون میشم اگه بشه راهنمایی کنی. یه نقاشی دارم که خیلی ارزش بالایی داره بنظر شما با nft کردن آن میتوان مطمئن شد که کسی از کپی برداری نکنه ،و ایا با منیت رایگان از امنیت آن کاسته میشه؟

   • mehdi
    mehdi | 11 مرداد 1401

    خیر، خداروشکر ان اف تی ها قابل کپی نبوده و خیالتان راحت باشد

  72. رضا
   رضا | 20 اردیبهشت 1401

   عذر میخوام استاد، این مطلب رو چند لحظه پیش در یکی از سایتها در مورد معایب بلاکچین پالیگان دیدم؛
   *در بلاکچین Polygon هیچ حراجی برای NFT ها وجود ندارد زیرا ویژگی حراج فقط در بلاکچین اتریوم در دسترس است*
   نظر شما در این مورد چیست؟
   طبق مطالبی که شما ذکر فرمودید، حراج در opensea اتفاق میوفته و ربطی به بلاکچین نداره!!!
   اینم لینکش(دو پاراگراف آخر) :
   https://sibnal.com/blog/ethereum-or-polygon,-the-future-of-nfts-and-dapps

  73. رضا
   رضا | 20 اردیبهشت 1401

   استاد، خیلی ممنون از پاسخگویی‌تون و شرمنده‌م بابت تعداد بالای سوالاتم.
   تا اینجا رو زحمت دادم، لطفا به این 3 سوال هم پاسخ بدید.
   پس از ثبت nft امکان ویرایش آن وجود دارد؟
   اگر یک اثر هنری در شبکه اتریوم مینت بشه، شخصی دیگه‌ای میتونه همون اثر رو در بلاکچین‌های دیگه مینت کنه؟
   هزینه مینت به حجم فایل نیز بستگی دارد یا ثابت است؟(در شبکه اتریوم و پالیگان)
   فایل ویدئویی که ساختم دارای حجم 92 مگابایت است.

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 24 اردیبهشت 1401

    سلام رضا جان
    _بله امکان ویرایش وجود داره منتها امکان ویرایش قیمت و یه سری جزئیات دیگه،بصورت کلی نمیتونیم تغییر خاصی ایجاد کنیم.
    _فعلا ممکنه بشه اینکارو انجام داد اما در آینده، دنیای NFT خیلی متفاوت تر از چیزی خواهد بود که الان هست و ممکنه قانون کپی رایت رو اعمال کنن.
    _خیر، هزینه مینت اصلا به حجم فایل بستگی نداره.

    موفق باشی.

  74. رضا
   رضا | 19 اردیبهشت 1401

   عذر میخوام دو سوال دیگه هم از خدمتتون داشتم، در صورت ضرب NFT در شبکه پالیگان، میشه اتریوم را برای ارز پرداختی خریدار انتخاب کرد؟
   اگر کیف پول متامسک بر بستر بلاکچین پالیگان باشد مشکلی برای انتقال اتریوم از OpenSea به کیف پول (در صورت فروش NFT) بوجود نمیاد؟

   بسیار سپاسگزارم.

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 20 اردیبهشت 1401

    رضا جان
    _وقتی که روی شبکه پالیگان مینت کردی باید روی همون شبکه همون کوین رو پرداخت کنی.
    _توکن رپِد شده اش رو باید انتقال بدی.
    این موضوع رو کاملتر توی ویدیوهای بعدی حتما توضیح میدیم.

    مرسی از سوالِ خوبت.
    موفق و پرسود باشی.

  75. رضا
   رضا | 19 اردیبهشت 1401

   استاد، اینکه فرمودید در مرحله فروش کارمزد رو برمیداره؛ کارمزدش رو از مبلغ خریداری شده برداشت میکنه؟
   اگه فردی در مزایده شرکت کنه و مثلا یک اتریوم پیشنهاد بده، پیشنهادش رو میتونه لغو کنه؟
   اگه مزایده مثلا یک هفته‌ای باشه آیا میتوانم تمام پیشنهادات رو در صورت پایین بودن قیمت پیشنهادی لغو کنم و مزایده انجام نشه؟
   چرا با وجود رایگان بودن شبکه پالیگان، عده زیادی از شبکه اتریوم برای ضرب NFT استفاده میکنند؟!!!
   لطفا توی ویدئوتون این موارد را نیز پاسخ بدید.

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 20 اردیبهشت 1401

    رضا جان
    بله در مرحله فروش، کارمزد رو برمیداره.وقتی به فروش بره از اون یک اتر ، 2.5 درصدش رو برمیداره باقیش رو به کیف پول واریز میکنه.
    بله،پیشنهادش رو هم میتونه درپلتفرم لغو کنه تا وقتی که تایید نکرده باشه،هیچ مشکلی نیست.
    بله میشه همه پیشنهادات رو لغو کرد.
    ببینید اتریوم اعتبار بالایی داره مثلا اگر من باور داشته باشم که اثر هنریم با ارزشه،میرم براش هزینه میکنم و توی شبکه اتریوم مینت میکنم. این باعث میشه که اعتبار اون اثر بیشتر بشه
    هنرمندهایی که آثارشون رو روی اتریوم مینت میکنن ، آثارشون از درجه اعتبار بیشتری برخورداره.

  76. علی
   علی | 19 اردیبهشت 1401

   عالی بود

  77. امیررضا
   امیررضا | 18 اردیبهشت 1401

   سلام از کجا باید متوجه بشیم ان اف تی ما خریدار داشته یا نه پول اتریوم به کیف پول ما اضافه میشه ؟؟

  78. امیررضا
   امیررضا | 18 اردیبهشت 1401

   آیا برای اینکار باید سایت اوپن سی را با گوشی باز کنم و بعد اتصال کیف پول رو انجام بدم ؟؟

  79. امیررضا
   امیررضا | 18 اردیبهشت 1401

   سلام لطفا نحوه اتصال اوپن سی به کیف پول متامسک نسخه موبایل توضیح دهسد من کیف پول متامسک روی نسخه آیفون دارم چگونگی اتصال اوپن سی به نسخه موبایل رو بفرمایید با سپاس

  80. مجتبی پرتوی
   مجتبی پرتوی | 18 اردیبهشت 1401

   سلام ، در قسمت آپلود فایل ، چه نوع فایلی باید آپلود کنیم ، و از کجا بفهمیم قیمت ان آف تی من چقده و باید چه قیمتی بزارم که فروش بره ، ممنون

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 18 اردیبهشت 1401

    مجتبی عزیز سلام
    در ابتدا شما باید یک فایل را که به عنوان NFT انتخاب کرده‌اید، در بخش مربوطه آپلود کنید. برای این کار کافی‌ است فایل مورد نظر را درگ کرده و در باکس مربوطه، دراپ کنید.
    همین طور با کلیک روی تصویر خالی، فایل را می‌توانید انتخاب و وارد کنید.
    دقت کنید که فرمت‌های مجاز و قابل آپلود و تبدیل به NFT در اوپن سی، موارد زیر هستند:
    MP3, WEBM, MP4, SVG, GIF, PNG, JPG, GLB, OGG, WAV و GLTF
    همچنین حداکثر حجم قابل آپلود در این پلتفرم، ۱۰۰ مگابایت است و بیشتر از این را نمی‌توانید به NFT تبدیل کنید.
    برای راهنمایی بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

    https://bitpin.ir/academy/mint-nft-opensea/

  81. رضا
   رضا | 17 اردیبهشت 1401

   عرض سلام و ادب خدمت شما.
   آموزش‌تون بهترین و کاملترین آموزشی بود که توی سایتهای مختلف دیدم.
   عذر میخوام چند سوال از خدمتتون داشتم:
   در صورت استفاده از شبکه پالیگان، نیازی به خرید رمزارز ماتیک و انتقال آن به کیف پول متامسک وجود دارد؟
   در یکی از سایتها نوشته شده که در صورت استفاده از این شبکه، ضرب NFT و ثبت در بلاکچین انجام نمیشه و احتمال اینکه NFT موردنظر توسط فرد دیگری کپی و ضرب بشه زیاده؛ آیا این موضوع صحت دارد؟
   آیا میتوان NFT را در شبکه پالیگان ضرب کرد؟
   برای ثبت مزایده در OpenSea باید مبلغی پرداخت نمود؟ در صورت دربرداشتن هزینه برای مزایده‌های بعدی نیز باید مبلغ دیگری پرداخت نمود؟
   با آرزوی موفقیت و پیشرفت روزافزون برای شما

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 19 اردیبهشت 1401

    سلام رضای عزیز
    امیدوارم که کیف پولت همیشه پر سود باشه.
    ساخت ان اف تی روی شبکه پالیگان، تو شروع هیچ کارمزد و هزینه ای نداره! وقتی که ان اف تی مینت می کنید، تو مرحله ی فروش کارمزد رو برمیداره. اما روی شبکه ی اتریوم، نیاز هست که شما اتر بخرید تا بتونید موقع مینت کردن کارمزدش رو بپردازید. اینکه موقع استفاده از شبکه پالیگان، ان اف تی انجام نمیشه، درست نیست! چون که وقتی شما تو شبکه ی پالیگان ان اف تی مینت می کنید، خیلی ساده تو شبکه ی بلاکچین پالیگان اوکی میشه و نیازی نیست که متیک بخرید.
    موضوع کپی شدن آثار هم کم و بیش وجود داره، اما پلتفرم ها دنبال پیاده کردن سیستمی هستند که نشه به سادگی کپی کرد و آثار کپی رو تو شبکه ها شناسایی و مینت کردنش رو جلوگیری کنن.
    26 اردیبهشت ماه، آموزش ساخت ان اف تی به صورت ویدیویی و کامل تو همین صفحه منتشر میشه و با دیدن اون ویدیو می تونید تو شبکه ی پالیگان برای ساخت NFT اقدام کنید.
    برای ثبت مزایده تو اوپن سی اگر منظورتون آثار خودتون هست، هیچ نیازی به پرداخت هزینه نیست.
    اما اگه منظورتون خرید ان اف تی تو مزایده ست، باید موجودی رو داشته باشید تا فریز بشه و در صورت تایید فروشنده از کیف پولتون برداشته میشه.
    رضاجان امیدوارم که تونسته باشیم جواب سوالاتت رو کامل بدیم. اما باز هر سوالی بود حتما بپرس تا در حد توان، پاسخ بدیم.

    • رضا
     رضا | 19 اردیبهشت 1401

     سلام استاد، از اینکه به سوالاتم پاسخ دادید بسیار سپاسگزارم. به جواب تمام سوالاتم رسیدم.
     منتظر انتشار ویدیوی شما نیز خواهم ماند.
     بنده یک انیمیشن ساختم و با توجه به توضیحاتی که شما دادید فکر میکنم قابل کپی برداری نباشه.
     در هیچ جای دیگه‌ای اونو نشر نداده‌ام و به احتمال زیاد هیچ مشابهی هم نداره.

     • کارشناس محتوا
      کارشناس محتوا | 20 اردیبهشت 1401

      سلام رضا جان
      خواهش می کنم در حد توان انجام وظیفه میکنیم.
      بسیار عالی به امید موفقیت های شما دوست عزیزمون.