استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟ آشنایی با نحوه کار آن

در ابتدا بهتر است به معنا، مفهوم و کارایی این واژه انگلیسی یعنی Cloud Mining بپردازیم. استخراج ابری یا Cloud Mining فرایندی است که برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین، با استفاده از قدرت رایانش ابری و Cloud Mining با داشتن سخت‌افزار یا به‌صورت اجاره‌ای و بدون نصب و اجرای مستقیم سخت‌افزار و نرم‌افزار مرتبط صورت می‌گیرد.

تنها کاری که لازم است مشتری‌ها انجام دهند، این است که قراردادها یا سهام معدن را ثبت کرده و آن‌ها را خریداری کنند. فراموش نکنید استخراج ابری شامل یک خرید مشخص از یک نهاد مرکزی است که مدیریت و مالک یک یا چند مزرعه ماینینگ را بر عهده دارد.

تصور کنید می‌خواهید 10 TH/s قدرت استخراج بیت‌کوین را از یکی از پلتفرم‌های استخراج ابری خریداری کنید. چنین پلتفرم‌هایی می‌توانند بعضی از سخت‌افزارهای استخراج بیت‌کوین خود را به کاربران اجاره دهند که بدین وسیله می‌توانند با قیمت مشخصی در بازار به وجه مورد نظر خود برسند.

بیشتر اوقات کاربران هزینه اولیه‌ای را به مراکز پرداخت می‌کنند که با توجه به استخراج، مقدار این هزینه متفاوت است و به آن‌ها این قابلیت را می‌دهد تا بتوانند با نهاد ارائه‌دهنده خدمات مربوط برای استخراج ابری، قرارداد یک یا حتی چندین ساله ببندند.

استخراج ابری

استخراج ابری نوعی استخراج از راه دور است. در این روش سرمایه‌گذاری کاربران می‌توانند قراردادهای استخراج ابری را از طریق وب‌سایت مربوط به دست بیاورند، ظرفیت رایانه را برای استخراج ارز دیجیتالی مدنظر اجاره کرده و درنهایت بتوانند از این طریق به درآمد پایداری برسند.

سرمایه‌گذاری در استخراج ابری هیچ‌گونه نیازی به داشتن تجهیزات حرفه‌ای، ذخایر دانش غنی در این زمینه و بهره‌برداری و یا نگهداری بدون وقفه ۲۴ ساعته ندارد. توجه داشته باشید که در این راستا، تمامی وب‌سایت‌های مربوط به استخراج ابری، به شما در همه موارد کمک کرده و راهنمایی‌تان می‌کنند.

تنها کاری که باید برای سرمایه‌گذاری در استخراج ابری انجام دهید، خرید قرارداد استخراج ابری است. استخراج ابری فرآیندی است که برای رایانه‌های قدرتمندی که پلتفرم‌های مربوطه کوین‌هایی مانند بیت‌کوین، لایت کوین و دوج کوین را استخراج می‌کنند، به کار می‌رود. همچنین می‌توانید به‌ جای خرید رایانه‌های گران‌قیمت برای استخراج این کوین‌ها، قدرت محاسباتی یک ماینر تخصصی را از یک شرکت استخراج ابری مستقر در هر کجای دنیا اجاره کرده و دیگر به رایانه‌هایی با مدل بالا نیازی نداشته باشید.

حتما بخوانید: چگونه با خرید بیت کوین می‌توان ثروتمند شد؟

ماینینگ با اطمینان خاطر از غیرمتمرکزبودن اعتبارسنجی تراکنش‌ها، امنیت بلاک چین را حفظ و ضمانت می‌کند. زمانی که کاربران تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند، به آنان پاداش‌های بلوکی تعلق می‌گیرد. در سال‌های گذشته ماینرها برای استخراج ابری بیت‌کوین از تجهیزات استخراج پیچیده‌ای استفاده می‌کردند که با افزایش تعداد این ماینرها، پاداش‌های بلاک به کاربران کاهش یافت و در فواصل زمانی مختلف تقریباً به نصف تبدیل شد.

استخراج ابری تنها برای سیستم‌هایی کار می‌کند که ارزهای دیجیتال جدید را با نیروهای محاسباتی استخراج می‌کنند؛ برای مثال استخراج کوین از پلتفرم‌هایی مانند بیت‌کوین و بلاک‌چین اصلی اتریوم.

توجه داشته باشید که استخراج ابری به‌ هیچ‌ عنوان برای سیستم‌های اثبات سهام اجرا نخواهند شد، بلکه این اجازه را به کسانی می‌دهد که تعدادی کوین از دارایی‌ خود را در پلتفرم شبکه قفل می‌کنند که با استفاده از آن می‌توانند در اعتبارسنجی بلاک‌های جدید پلتفرم شرکت کنند و در مقابل آن، مالکان کوین‌می‌توانند ارز دیجیتال تازه ضرب‌شده را کسب کنند.

با این حال استخراج ابری علاوه بر تمام مزیت‌هایی که دارد، خطرات احتمالی نیز دارد که در ادامه به بیشتر آن‌ها خواهیم پرداخت. وقتی مین‌های ابری را اجاره می‌کنید، خطر کمتری درآمد شما را تهدید می‌کند؛ زیرا همان‌ طور که گفته شد، خرید ماشین‌های استخراج، نگهداری از آن‌ها و مراحل اجرایی روی این ماشین‌ها برای کاربران بسیار پرهزینه و خطرناک است.

مراحل استفاده از Cloud Mining

برای سرمایه‌گذاری و استخراج ارز دیجیتال از طریق Cloud Mining کافی است مراحل زیر را دنبال کنید و البته قبل از آن درباره تمامی نکات گفته‌شده و مزایا و معایب آن مطالعه داشته باشید.

۱. در ابتدا تصمیم بگیرید؛ زیرا برای شروع استخراج ابری باید یک شرکت استخراج ابری را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. برای دریافتن و فهمیدن شرکت‌هایی که مناسب و مورد علاقه شما هستند، حتماً در ابتدا تحقیق کنید.

۲. می‌توانید با خواندن نظرات کاربران در پلتفرم‌های آنلاین و پرس‌وجو از آن‌هایی که سال‌هاست در این زمینه تجربه دارند، متوجه شوید کدام ارائه‌دهندگان استخراج ابری کلاه‌بردار و کدام یک از آن‌ها قانونی و ایمن هستند.

۳. پس از آن نوبت آن است، کوینی را که قصد استخراج را دارید، انتخاب کنید. هنگامی که درمورد استخراج آن کوین مطمئن شدید، برای بازکردن یک حساب کاربری در شرکت استخراج ابری مدنظر خود ابتدا باید ثبت‌نام کنید.

۴. در مرحله بعد، درباره اینکه چه تعداد منابع را می‌خواهید متعهد کنید، تصمیم‌گیری لازم را انجام ‌دهید. سپس شما می‌توانید در کنار زندگی روزمره خود درآمدی منفعلانه و غیرمتمرکز کسب کنید.

مزایای استفاده از استخراج ابری

این فرایند نیازی به داشتن دانش فنی بالا ندارد. این نوع استخراج برای مبتدیانی است که به‌دنبال راه‌هایی برای استخراج بیت‌کوین هستند. این یک سرویس بسیار ساده و سریع برای استفاده است و به هیچ دانش بالایی درباره استخراج ارزهای دیجیتال نیاز ندارد.

حتما بخوانید: آموزش تبدیل ریال به رمز ارز (ارز دیجیتال)

در این میان، نیازی به دانستن این ندارید که ASIC، استخر ماینینگ یا مزرعه ماینینگ چه چیزهایی هستند. لازم نیست بدانید چگونه از ابزارهای ماینینگ استفاده کنید یا چه پروتکل‌هایی را به کار ببندید و حتی چگونه به استخر ماینینگ (Stratum یا دیگر پلتفرم‌ها) متصل شوید.

تنها کافی است به‌سادگی یک حساب کاربری را بسازید و هزینه آن را با توجه به مقدار و نوع هش‌ریتی که قصد خرید آن را دارید، پرداخت کنید. در نظر داشته باشید هر چه هش‌ریت بیشتر باشد، درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود. سرویس را فعال کنید تا از این طریق درآمد مستقیم به حساب کاربری شما واریز شود.

همچنین نیازی به خرید سخت‌افزارهای مربوط نیست. همچنین یکی دیگر از مزایای استخراج ابری این است که نیازی به خرید تجهیزات ماینینگ نیست؛ یعنی شما نیازی به مطالعه بهترین ASIC ها یا کارت‌های ویدئویی برای استخراج ندارید.

همین مسئله موجب صرفه‌جویی در زمان کاربران می‌شود. خرید و نصب و تنظیم سخت‌افزار شاید سرگرم‌کننده‌ترین بخش ماینینگ برای کاربران باشد. بی‌شک مزیت واقعی استخراج ابری این است که چون شما مالک حقیقی ASIC یا GPU خاصی نیستید، نگران کاهش ارزش و به‌روزرسانی تجهیزات خود نخواهید بود.

این فرایند بدون پرداخت هزینه‌های عملیات، بدون گرما و بدون سر و صدای آزاردهنده است. آیا تا به حال تجربه کار با Antminer S9 را داشته‌اید؛ دستگاهی که بیت‌کوین استخراج می‌کند. این دستگاه ۱۵۰۰ وات برق در ساعت مصرف کرده و گرمای زیادی تولید می‌کند؛ درنتیجه به‌دلیل سیستم خنک‌کننده‌ای که دارد، صدایی خشن و گوش‌خراش از خود منتشر می‌کند.

به‌راحتی می‌توان فهمید این‌ها وسایلی نیستند که در خانه و محل زندگی افراد نگهداری و از آن‌ها استفاده شوند. این دستگاه‌ها به محیطی مناسب با تهویه مناسب، دور از فضای زندگی یا ایزوله و کاملاً مجزا از آن نیاز دارند. همین امر درباره ریگ‌های استخراج با چندین پردازنده گرافیکی نیز صدق می‌کند؛ اگرچه در این مورد، سطح نویز و پراکندگی آن معمولاً کمتر از این نوع دستگاه است.

استخراج ابری چیستداشتن یک یا چند ASIC برای استخراج بیت‌کوین نیز به مقدار زیادی برق نیاز دارد؛ برای مثال کسی که در یک آپارتمان زندگی می‌کند، به‌سختی می‌تواند بیت کوین را در خانه خود استخراج کند؛ به همین دلیل استخراج ابری می‌تواند تنها گزینه و درواقع بهترین گزینه باشد. با افزایش قدرت هش شما، احتمال یافتن یک بلوک و سپس دریافت پاداش در بیت‌کوین نیز افزایش می‌یابد.

این مسئله سبب ایجاد یک رقابت واقعی و نزدیک بین ماینرهای مختلف می‌شود؛ به همین دلیل ماینرها در بیشتر موارد گرد هم می‌آیند تا هش‌های خود را جمع‌آوری کنند و درنتیجه شانس موفقیت خود را افزایش دهند. بیت‌کوین و بیشتر ارزهای دیجیتال دیگر به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که غیرمتمرکز باشند.

آیا در استخراج ابری کاربر محدود به استخراج تنها برخی از کوین‌هاست؟ درنهایت یک جنبه نسبتاً مهم مربوط به کوین‌هایی است که استخراج خواهند شد. استخراج ابری معمولاً به محبوب‌ترین ارزهای اصلی محدود می‌شود و تنها می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید.

می‌توان گفت این مسئله به‌گونه‌ای به نفع کاربران است؛ زیرا شما در همین راستا تنها ارزهای دیجیتال اثبات‌شده و درنتیجه مطمئن را استخراج خواهید کرد. با این حال بیشتر می‌توان با استخراج کوین‌های جدید در اولین روز، زمانی که سختی و گسترش آن در حداقل‌ترین و کمترین حالت ممکن است، سود خوبی به دست آورد.

گفتار پایانی!

با تمامی مزیت‌های نام برده‌شده، استخراج ابری معایب منحصربه‌خود را دارد که یکی از بزرگ‌ترین و شایع‌ترین آن‌ها کلاه‌برداری است. تعداد زیادی کلاه‌برداری به‌خوبی شناخته شده‌اند. در دنیای ارزهای دیجیتال، شرکت‌های تقلبی جعلی بسیاری با هدف کلاه‌برداری وجود دارند. صنعت ماینینگ ابری بیشتر کانون توجه چندین پلتفرم تقلبی بوده است که قراردادهای استخراج جعلی را می‌فروختند یا به کاربران خود پولی در ازای استخراج پرداخت نمی‌کردند؛ به همین دلیل کسانی که به استخراج ابری علاقه‌مند هستند، باید برخی بررسی‌ها و بازرسی‌ها را انجام دهند و همچنین تنها به بهترین پلتفرم‌های استخراج ابری تکیه کنند. با مطالعه کافی روی این مقاله و نحوه کار با استخراج ابری، مزایا و معایب آن می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرند.

سوالات متداول

  • استخراج از راه دور چیست؟

به استخراج از راه دور اصطلاحا استخراج ابری گفته می‌شود. در استخراج ابری کاربران می‌توانند طریق وب‌سایت قراردادهای مربوطه را به دست بیاورند؛ همچنین ظرفیت رایانه را برای استخراج ارز دیجیتالی مدنظر اجاره کند و به درآمد مورد نظر خود برسند.

  • مزایای استفاده از استخراج ابری چیست؟

این نوع استخراج برای افرادی است که به دنبال استخراج بیت‌کوین هستند اما دانش کافی ندارند؛ پس با هر سطی از اطلاعات درباره ارز دیجیتال می‌توانید به استخراج ابری بپردازید. استخراج ابری همچنین نیازی به خرید سخت‌افزارهای مربوطه ندارد. استخراج ابری بدون پرداخت هزینه‌های عملیات و صرف انرژی مضاعف انجام می‌شود.

4.7/5 - (8 امتیاز)


اشتراک در
اطلاع از
guest

7 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تقی محمدجعفری

ببخشید این پلتفرم هایی که برای ثبت نامشون یه مقداری بونوس هدیه میدهند برای شروع ماین کردن. ایا برق توسط کاربر خریداری نشه امکان برداشت از حاصل این ماین رایگان هست یا نه؟

شهرام

استخراج ابری خیلی پر ریسک هست. مخصوا در زمانی که درآمد حاصل از ماین کردن بسیار پایین تر از هزینه های جاری هست. و اغلب شرکت ها کاه برداری هستن

محمدرضا

سلام توضیحات خوبی بود ممنون اما اگر امکان داره یک یا چند شرکت معتبر برای سرمایه گذاری معرفی می‌کردید یا حداقل مسیر تحقق بر روی این شرکت‌ها را آموزش میدادید
دوم اینکه با توجه به اینکه ما تحریم هستیم انتقال سود پول به حساب ما و تبدیل آن وجود دارد با تشکر از شما

مدیر محتوا

سلام محمدرضا عزیز، ممنونیم از اینکه این مقاله رو مطالعه کردید. در مورد شرکت‌هایی که تو حوزه استخراج ابری فعالیت می‌کنند نمی‌تونیم چیزی رو پیشنهاد بدیم. نیاز هست که خودتون با جست‌وجو تو کامیونیتی کریپتو، به شرکت‌های معتبر برسید. در مورد انتقال سود به حسابتون با توجه به تحریم‌ها هم باید بگم که مشکلی وجود نداره و به صورت رمزارز به کیف پول دیجیتالی شما واریز می‌شه.

محسن

دارم وارد میسم

رضائی کیا

سلام وقت بخیر
امکان ورود به کیف پول بدلیل عدم ارسال کد تأیید وجود ندارد لطفا راهنمایی نمایید سپاس

کارشناس محتوا ۱

سلام رضای عزیز
لطفا برای بررسی بیشتر با پشتیبانی 24 ساعته بیت پین در تماس باشید.

7
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x