با سرمایه کم چه ارزی بخریم؟ 14 تا ارز دیجیتال ارزان

تاریخ انتشار: 28 آذر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 10 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  12 دقیقه
بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید با سرمایه کم

بزرگ‌ترین چالش پیش روی هر فعال یا تازه‌کار در بازار ارز دیجیتال، نبود سرمایه اولیه بزرگ برای شروع سرمایه‌گذاری است، بااین‌حال همچنان راه‌های زیادی برای خرید ارزهای دیجیتال با سرمایه کم وجود دارد. در این مقاله بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید یا سرمایه‌گذاری با سرمایه کم را معرفی خواهیم کرد و به راحت‌ترین روش قادر به کسب سود از این ارزهای دیجیتال خواهید بود.

اگر شما نیز سرمایه‌گذاری کوچکی در بازار ارز دیجیتال هستید و با این چالش بزرگ روبه‌رو شده‌اید، این مقاله از بیت پین، نقشه راه مناسبی برای شناخت ارزهای دیجیتال مناسب با سرمایه کم است. پس توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا در کنار هم با این روش‌ها کمی بیشتر آشنا شویم.

آیا خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم امکان‌پذیر است؟

اگر در بازار ارز دیجیتال فعالیت می‌کنید و سؤال شما این است که آیا خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم امکان‌پذیر است، باید بگوییم بله امکان آن وجود دارد. امروزه با تنوع بسیار شدید در ارزهای دیجیتال، دیگر مانند سال‌هایی مانند 2012 یا 2013 قدرت انتخاب کمی ندارید و همچنان ارزهای دیجیتال مستعدی در بازار یافت خواهند شد که ارزش مارکت پایینی دارند. برای آشنایی بیشتر، در این بخش به روش‌های متعدد خرید ارزهای دیجیتال با سرمایه کم اشاره خواهیم داشت و در ادامه مقاله، چندین پروژه مستعد سرمایه گذاری با سرمایه کم به شما معرفی می شود.

 • شرکت در ایردراپ‌ها (ریسک کم)
 • شرکت در عرضه اولیه توکن‌ها (ریسک بالا)
 • استفاده از معاملات اهرمی فیوچرز، آپشن (ریسک متوسط)
 • پخش سرمایه در چندین میم کوین مستعد رشد (بسیار پر ریسک)
 • خرید پله‌ای ارزهای دیجیتال مستعد (ریسک متوسط)
 • استفاده از امکانات حوزه دیفای (ریسک متوسط)

حداقل سرمایه برای خرید ارزهای دیجیتال

حداقل سرمایه برای خرید ارزهای دیجیتال، کاملاً مفهومی شخصی است و طبق هدف سرمایه‌گذاری معین می‌شود. کسی تا به امروز نمی‌تواند ادعا کند که دلیل اصلی سود و یا ضرر حاصل از سرمایه‌گذاری یا ترید، تنها در سرمایه موردنیاز خلاصه شده است و عوامل متعددی در آن درگیر هستند. تا به امروز دیدگاه‌های بسیار مخرب و اشتباهی در بین سرمایه‌گذاران و تریدها رواج پیدا کرده که یکی از معمول‌ترین آن‌ها، سرمایه یا بودجه کم را علت ناموفق بودن یک سرمایه‌گذاری دانستن است. این دیدگاه از لحاظ فنی کاملاً اشتباه بوده و هیچ حداقل و حداکثری برای تعیین موفقیت یا شکست سرمایه‌گذاری تا به اکنون وجود ندارد.

سرمایه شما چه 100 دلار و چه 10000 دلار باشد، اولین و مهم‌ترین استراتژی، حفظ سرمایه به صورت امن با پوشش ریسک است. این روش در کنار ریسک کم شاید بازدهی کمتری داشته باشد، اما حاشیه امن‌تری را برای حفظ دارایی شما فراهم می‌کند. بااین‌حال، هر نوع سرمایه‌گذاری که انتخاب می‌کنید باید با شخصیت شما سازگار باشد و هدف از پیش تعیین‌شده‌ای را باید برای آن در نظر بگیرید. کلید اصلی یک سرمایه‌گذاری موفق، ایجاد هدفی در بلندمدت در کنار قبول‌کردن ریسک وارده به شما است.

با سرمایه کم سراغ کدام ارزهای دیجیتال برویم؟

باتوجه‌به گستردگی ارزهای دیجیتال تا به امروز، توصیه می‌شود که با سرمایه کم به سراغ ارزهای دیجیتال مستعدی بروید که یا در حال راه‌اندازی توکن هستند، ارزش مارکت پایینی را به نسبت پتانسیل خود دارند و یا در حوزه روبه‌رشدی فعالیت می‌کنند. پس از تحقیق دربارهٔ موارد ذکر شده در بالا، ارزهای دیجیتال را به‌صورت لیست، یادداشت کنید. برای مثال، اگر قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت را دارید به دنبال پروژه‌های معتبرتر بروید و اگر به دنبال نوسانات گیری قیمتی یا سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت هستید، با سرمایه کم در بازارمیم کوین‌ها یا شت کوین‌ها، ورود کنید.

فهرست ارزهای دیجیتال برای خرید با سرمایه کم

دنبال حوزه‌های ترند و محبوب در ارزهای دیجیتال باشید، ایردارپ‌های معتبر را شناسایی کنید و در نحوه شرکت در آنها تحقیق کنید. اگر پروژه‌ای مستعدی را در بازار ارز دیجیتال پیدا کردید، در عرضه اولیه توکن‌ها شرکت کنید و اگر سود مناسبی کسب کردید به فروش برسانید. ارزهای دیجیتالی مانند میم کوین یا شت کوین‌ها، به دلیل ارزش پایین مارکت یا ارزان‌بودن توکن می‌توانند برای سرمایه کم جذاب باشند، بااین‌حال برای جلوگیری از خرید توکن‌های اسکم یا کلاهبرداری به‌خوبی درباره پروژه تحقیق کنید تا درگیر پامپ و دامپ این پروژه‌ها نشوید.

برای سرمایه‌گذاری بلندمدت، ابتدا باید بپذیرید که قادر به شکست‌دادن بازارهای مالی و شناسایی هر کف و سقف قیمتی نخواهید بود و بهترین قیمتی که خریداری می‌کنید، در واقع قیمتی است که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اید.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  فهرست ارزهای دیجیتال برای خرید با سرمایه کم و ارزانترین ارزهای دیجیتال

  با درنظرگرفتن تمامی مفاهیم بالا، اکنون قصد داریم فهرستی از ارزهای دیجیتالی را که برای خرید با سرمایه کم مناسب هستند معرفی کنیم. ارزهای دیجیتال ذکر شده در این فهرست، مناسب‌ترین گزینه‌ها برای خرید یا سرمایه‌گذاری با سرمایه کم در ایران هستند و می‌توانید با مراجعه به صرافی بیت پین با کمترین کارمزد و بهترین قیمت آنها را خریداری کنید.

  دوج کوین (DOGE)

  دوج کوین، به‌عنوان اولین میم کوین دنیای ارزهای دیجیتال، در سال 2013 راه‌اندازی شد و با محبوبیت و طرف‌داری از سوی افراد مشهوری مانند ایلان ماسک و سایر افراد در فضاهای اجتماعی، تنها در طول 3 سال بازدهی خیره‌کننده‌ای معادل 3000% را ثبت کرده است. باتوجه‌به محبوبیت بسیار بالای دوج کوین در بین فعالان ارزهای دیجیتال در فضاهای مجازی، در بازارهای گاوی سرمایه مناسبی به این پروژه وارد می‌شود می‌تواند برای سرمایه کم گزینه‌ای مناسب به نظر برسد. بااین‌حال، این پروژه در واقع یک شت کوین بوده و سرمایه‌گذاری در آن ریسک‌های به‌خصوص خود را نیز دارا است.

  شیبا اینو (SHIB)

  شیبا اینو، میم کوین معروف با لوگوی سگ محبوب در فضای میم‌های اینترنتی، در سال 2020 توسط صاحب ناشناس خود ریوشی راه‌اندازی شده است و در طول سال‌های اخیر با فراهم‌شدن قابلیت‌های متعدد در بلاک چین شیبا اینو، این پروژه طرف‌داران خاص خود را دارد. این پروژه، در کنار آنکه میم کوین یا شت کوین شناخته می‌شود، دارای قابلیت‌های دیفای، صرافی غیرمتمرکز، مجموعه NFT و بلاک چین لایه دومی مخصوص به خود است و باتوجه‌به ارزش پایین توکن آن، می‌تواند برای خرید با سرمایه کم مناسب باشد.

  جاست (JST)

  ارز دیجیتال جاست (JST)، توکن بومی پلتفرم دیفای جاست است که از پروژه‌های مستعد ارز دیجیتال و فضای غیرمتمرکز دیفای محسوب خواهد شد. این توکن بومی در این پلتفرم که امکان دریافت وام، وثیقه‌گذاری و ضرب استیبل کوین، پل بلاک چینی و صرافی غیرمتمرکز را فراهم کرده است، نقش بسیار مهمی دارد و می‌تواند مستعد رشد مناسبی باشد. این توکن تا زمان‌نگارش این مقاله با قیمت 0.03 دلار در حال معامله است و در بازارهای گاوی ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری با سرمایه کم، می‌تواند گزینه ای مناسب تلقی شود.

  آیا خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم امکان‌پذیر است؟

  چیلیز (CHZ)

  پروژه چیلیز، یک پلتفرم بلاک چینی برای توکن‌های هواداری مبتنی بر حوزه NFTها در ارزهای دیجیتال است که تمام امکانات آن حول فضای بازی‌ها و رویدادهای ورزشی ایجاد شده است. این توکن به‌جرئت یکی از تأثیرگذارترین پروژه‌ها در حوزه NFT محسوب می‌شود و می‌تواند آینده درخشانی را داشته باشد. قیمت توکن چیلیز در زمان‌نگارش این مقاله، تنها 0.07 دلار است و طبق فهرست، می‌تواند برای خرید با سرمایه کم در لیست شما نیز زیر نظر گرفته شود.

  آیوتا (IOTA)

  این پروژه ارز دیجیتال جذاب به نام آیوتا (IOTA)، یک پروژه مبتنی بر حوزه اینترنت اشیا است که تبادل ارزش و داده بین انسان و ماشین را تسهیل می‌کند. آیوتا دارای شبکه‌ای بسیار مقیاس‌پذیر و سریع است و امکان تراکنش‌های مالی ایمن را بهبود می‌بخشد. این پروژه و توکن بومی آن که با نام MIOTA نیز شناخته می‌شود، با درنظرگرفتن پیشرفت تکنولوژی و فناوری به‌روز، می‌تواند در آینده حرف زیادی برای گفتن داشته باشد و برای سرمایه‌گذاری با سرمایه کم در بلندمدت استفاده شود.

  گراف (GRT)

  با همه‌گیرشدن فضای هوش مصنوعی و رشد صنعت‌های مبتنی بر آن مانند ChatGPT، توجه بسیاری از مخاطبان ارز دیجیتال به سمت حوزه Web3 و پروژه‌هایی مانند گراف متمرکز شده است. این پروژه فعال در حوزه Web3، امکان جمع‌آوری، پردازش و ذخیره‌سازی داده‌ها را از برنامه‌های مختلف بلاک چین تسهیل می‌کند و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا به طور مؤثر اطلاعات را از بلاک چین بازیابی کنند. این پروژه جذاب در فضای بلاک چین، خبر از راه‌اندازی دستیار هوش مصنوعی خود را در سال 2024 داده است و با جو مثبت حول هوش مصنوعی، توکن گراف می‌تواند برای سرمایه‌گذاران کوچک نیز مناسب باشد. لازم به ذکر است که قیمت این توکن در زمان‌نگارش این مقاله تنها 0٫15 دلار است. برای اطلاعات بیشتر درباره هوش مصنوعی چیست، کلیک کنید.

  سینگولاریتی نت (AGIX)

  پروژه سینگولاریتی نت (AGIX) را می‌توانیم ترکیبی از فضای هوش مصنوعی ادغام شده بر بستر بلاک چین بنامیم. این پروژه بلاک چینی، باهدف ایجاد پروتکلی برای اتصال هوش مصنوعی و ابزارهای یادگیری ماشین پیاده‌سازی شده است و توسط جامعه‌ای غیرمتمرکز از طریق توکن بومی خود مدیریت می‌شود. این پروژه، باتوجه‌به پتانسیل مناسب و ارزش پایین توکن (30 سنت در زمان نگارش این مقاله)، می‌تواند گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری با سرمایه کم باشد.

  لوپرینگ (LRC)

  پروژه لوپرینگ، به‌عنوان شبکه‌ لایه دومی اتریوم، صرافی غیرمتمرکزی بسیار جذاب است که از قابلیت zkRollup بهره برده و به مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم کمک می‌کند. این صرافی غیرمتمرکز با استفاده از فناوری ring-sharing، سفارش‌ها را دسته‌بندی می‌کند تا تمامی آنها با تراکنشی واحد ترکیب شوند و مقیاس‌پذیری و کارایی صرافی بهبود یابد. این پروژه باتوجه‌به ساختاری بسیار فنی و پشتیبانی از رول‌آپ‌های دانش صفر (zkRollup)، گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری با سرمایه کم خواهد بود. قیمت هر توکن LRC تا زمان‌نگارش این مقاله، 0٫26 دلار است.

  استپ ان (STEPN)

  پروژه استپ ان (STEPN)، پلتفرمی مبتنی بر حوزه گیمفای بر روی بل سولانا است. با این پروژه می‌توانید در کنار پیاده‌روی و فعالیت ورزشی، توکن STEPN به‌عنوان پاداش کسب کنید. این پروژه به دلیل پیشتازی در حوزه NFT و گیمینگ، گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری با سرمایه کم است. قیمت هر توکن STEPN تا زمان‌نگارش این مقاله، 0.24 دلار است که در کنار کاربرد سرمایه گذاری، امکان استفاده در برنامه و خرید NFT نیز مهیا شده است.

  ریپل (XRP)

  ریپل (XRP)، یک شبکه و پروتکل پرداخت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که با ارز دیجیتال بومی خود به نام XRP پشتیبانی می‌شود. این ارز دیجیتال به‌جرئت یکی از شناخته‌شده‌ترین پروژه‌های ارز دیجیتال به‌حساب می‌آید و در بازارهای گاوی، میزبان ورودی سرمایه مناسبی نیز خواهد بود. این ارز دیجیتال با توجه بیشینه بلند خود در این بازار، به‌عنوان پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ مارکت کپ، گزینه مناسب دیگری برای سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذاری با بودجه کم است.

  کاردانو (ADA)

  با قیمت کمتر از 1 دلار، کاردانو با رمزارز ADA، یکی از ارزان‌ترین ارزهای دیجیتالی که بر اساس پروتکل اجماع اثبات سهام به نام Ouroboros ساخته شده و می‌تواند تراکنش‌ها را بدون هزینه‌های بالای کارمزد تایید کند.

  کاردانو تا اینجای کار رکورد چشمگیری داشته و طبق گفته InvestorPlace، تا اواخر سال 2021، بیش از 20 میلیون تراکنش را بدون توقف پردازش کرده؛ اخیراً هم ADACash را راه‌اندازی کرده، توکن پاداشی که در کمتر از یک ماه 10000 کاربر به دست آورد. به گزارش InvestorPlace، ارتقایی به نام Hydra که در یک سری از پروتکل‌ها اجرا می‌شود، باید فیدهای پردازش را به‌طور چشمگیری افزایش دهد، که می‌تواند باعث افزایش قیمت‌ها شود.

  استلار (XLM)

  Stellar شبکه پرداخت خود را دارد و از توکن‌های XLM به عنوان ارز داخل شبکه استفاده می‌کند. این شبکه برای هر فردی کاربردی است، با این حال بیشتر برای اتصال مؤسسات مالی که تراکنش‌های بزرگ انجام می‌دهند، استفاده می‌شود. در شبکه استلار، ، برخلاف شبکه‌های بلاک چین سنتی یا حتی رقیب، تراکنش‌ها را می‌توان تقریباً آنی و بدون هیچ هزینه‌ای انجام داد.

  سندباکس (SAND)

  سند باکس (Sandbox) متاورسی مبتنی بر بلاک چین است، بازی مجازی که از مدل بازی برای کسب درآمد یا همان P2E استفاده می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را در قالب NFT ایجاد کرده، بخرند، یا بفروشند . آن‌ها همچنین می‌توانند بازی‌های خود را ساخته و کسب درآمد کرده و هر زمان که کسی بازی‌های توسعه داده شده توسط آن‌ها را بازی کرد، توکن SAND به دست آورد.

  دیسنترالند (MANA)

  دیسنترالند (Decentraland) با توکن MANA، بازی واقعیت مجازی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. این بازی به‌‌عنوان دنیای مجازی سه‌بعدی توصیف می‌شود که در آن کاربران زمینی را خریداری کرده و توسعه می‌دهند و از آن کسب درآمد می‌کنند، کالاها و خدمات را خریداری کرده و از سایر املاک بازدید می‌کنند.

  راهکارهایی برای افزایش سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال

  با احتساب رشد شدید حوزه دیفای و راه‌حل‌های بلاک چینی متعدد، تا به امروز راهکارهای زیادی برای افزایش سرمایه در بازار ارز دیجیتال فراهم شده است و اکنون سرمایه‌گذاران خرد یا کوچک نیز امکان رشد و افزایش دارایی خود را خواهند داشت. امروزه چه تریدر و چه سرمایه‌گذار باشید، همیشه احساس نیازی به افزایش سرمایه خود پیدا خواهید کرد و بخش مهمی از اثربخشی و موفقیت شما در این راه نیز به همین نکته کلیدی گره‌خورده است؛ بنابراین بهتر است برای حل این معما به‌ظاهر سخت، اما ساده به سراغ معرفی چندین راهکار کاربردی برای افزایش سرمایه در بازار ارز دیجیتال برویم.

  راهکارهایی برای افزایش سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال

  به‌عنوان یک تریدر، بخش مهمی از پروسه تریدینگ، اطمینان از افزایش سرمایه در طولانی‌مدت است و بسیاری از تریدرها امروزی با این چالش مهم روبه‌رو هستند. در این بخش باتوجه‌به مهم‌ترین چالش‌ها و نیازهای تریدرها، اصلی‌ترین راهکارهای افزایش سرمایه برای ترید ارزهای دیجیتال معرفی می‌شود.

  پراپ فرم‌ها

  اگر تریدر خبره‌ای هستید و تنها مشکل شما، سرمایه‌ای بسیار کم برای شروع معاملات ارزهای دیجیتال و یا سایر دارایی‌های پایه است، بهترین گزینه پیش روی شما پراپ فرم‌ها هستند. در پراپ فرم‌ها، پس از گذراندن چالش‌ها، به‌راحتی سرمایه اولیه خود را دریافت خواهید کرد و دیگر سرمایه ناچیز مشکلی برای کسب سود شما نخواهد بود.

  بازار فیوچرز یا آتی / پرپچوال / آپشن

  در دنیای ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای مالی، در کنار بازار نقدی که به آن اسپات نیز می‌گویند، امکان معاملات آتی یا لحظه‌ای نیز وجود دارد و متناسب با نیاز شما، امکان استفاده از بازار آتی یا فیوچرز با قراردادهای دارای انقضا، بازار آتی بدون قرارداد انقضا یا پرپچوال و بازار اختیار معامله یا آپشن فراهم است. با استفاده از معاملات اهرمی در بازار فیوچرز و آپشن، امکان افزایش سرمایه برای تریدرها ایجاد شده است که تنها برای تریدرهای ماهر توصیه می‌شود. بازارهای آتی در کنار پتانسیل رشد سرمایه شما، ریسک بسیاری زیادی نیز با خود به همراه دارند، بنابراین قبل از انجام هر معامله به‌خوبی درباره این بازارها تحقیق کنید.

  مارجین تریدینگ

  مارجین تریدینگ، یکی دیگر از راهکارهای افزایش درآمد برای تریدرهای ارز دیجیتال است. در این نوع معاملات در صرافی‌ها، شما امکان قرض گرفتن سرمایه یا فاند را از صرافی خواهید داشت و می‌توانید با این مقدار سرمایه به ترید بپردازید و سود بیشتری کسب کنید.
  این میزان سرمایه، مانند یک وام به هر کاربر تعلق می‌گیرد که دارای نرخ بهره متغیر است. استفاده از قابلیت مارجین تریدینگ نیز راهکاری مناسب برای تریدرها برای افزایش سرمایه به شمار می‌رود.

  راهکارهای افزایش سرمایه برای سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال

  اکنون پس از گذری بر راهکارهای افزایش سرمایه برای تریدرهای ارز دیجیتال، بهتر است به سراغ سرمایه‌گذاران برویم. در این بخش نیز مانند بخش تریدرها، به چندی از بهترین روش‌های افزایش سرمایه برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت اشاره خواهیم کرد که برای هر فرد با هر سرمایه‌ای مناسب باشد.

  دریافت وام ارز دیجیتال

  یکی از پایه‌ترین راه‌ها برای افزایش سرمایه در بازار ارز دیجیتال، دریافت وام‌های غیرمتمرکز است. برای دریافت وام ارز دیجیتال تنها کافی است که به پروژه‌های به نامی مانند، Aave یا Maker Dao مراجعه کنید و به‌صورت غیرمتمرکز با قابلیت قراردادهای هوشمند وام بگیرید. این وام‌ها می‌توانند در مدت‌زمان قفل‌شدن وثیقه شما برای سرمایه‌گذاری در سایر ارزهای دیجیتال و دیگر قابلیت‌های دیفای مورداستفاده قرار گیرند و در طولانی‌مدت بازدهی شما را به طرز قابل‌توجهی افزایش دهند.

  اگر نیاز به نقدینگی برای خرید ارزهای دیجیتال یا وام اعتباری دارید، این امکان در صرافی بیت پین نیز مهیا شده است که برای دریافت آن تنها کافی است به بخش بیت لون مراجعه کنید.

  استفاده از قابلیت استیکینگ، لیکویید استیکینگ

  استفاده از قابلیت استیکینگ و یا لیکویید استیکینگ، امروزه یکی از پرطرف‌داران ترین راه‌ها برای افزایش سرمایه در ارزهای دیجیتال است و تا به اکنون بسیاری از پلتفرم‌های بلاک چینی به‌صورت متمرکز و غیرمتمرکز این امکان را فراهم می‌کنند. با استفاده از این قابلیت استیکینگ، در کنار نگهداری یا هولد بلندمدت دارایی خود، به نسبت سرمایه استیک شده، سود مناسبی نیز دریافت خواهید کرد. قابلیت استیکینگ، اکنون در صرافی بیت پین نیز مهیا شده است و با مراجعه به بخش استیکینگ، در کنار نگهداری امن دارایی خود، از سود استیکینگ صرافی بیت پین نیز کسب درآمد خواهید کرد.

  نکات مهم در معامله ارزهای دیجیتال با سرمایه کم

  انجام معامله در بازار ارزهای دیجیتال با میزان سرمایه کم، با احتساب ذات نوسانی این دارایی‌ها، می‌تواند بسیار پر ریسک و خطرناک باشد. پس بهتر است قبل از انجام فعالیت خود، به نکات مهم در معامله ارزهای دیجیتال با سرمایه کم به‌خوبی توجه کنید.

  • هیچ‌گاه تمام سرمایه خود را در میم کوین‌ها یا سایر شت کوین‌ها دخیل نکنید.
  • برای کاهش ریسک وارده در سرمایه‌گذاری خود از روش ورود پله‌ای استفاده کنید.
  • در انجام معاملات ارزهای دیجیتال، در استفاده از اهرم به‌شدت احتیاط کنید.
  • ریسک بیشتر هیچگاه به معنی سود بیشتر نخواهد بود، بلکه نکته اصلی حفظ سرمایه است.
  • تنها پس از تحقیق و بررسی کامل سرمایه‌گذاری یا ترید کنید.

  در تکمیل و جمع‌بندی نکات بالا، بازارهای مالی به دلیل کارآمدی و پویایی خود دارایی چرخه‌های متعددی هستند و پیش‌بینی قیمت آینده و چشم‌انداز هر دارایی، شاید امری غیرممکن به نظر برسد. بااین‌حال، بهترین رویکرد در بازارهای مالی، شناخت میزان ریسک و هدفمندتر کردن سرمایه‌گذاری با برنامه‌ریزی منظم است.

  سؤالات متداول

  آیا معامله ارزهای دیجیتال با سرمایه کم به‌صرفه است؟

  معاملات ارزهای دیجیتال، مانند هر بازار مالی دیگر با سرمایه کم، دارای مزایا و معایب به‌خصوص خود است. بااین‌وجود، اگر به‌خوبی بر نحوه سرمایه‌گذاری یا ترید ارزهای دیجیتال مسلط باشید، با سرمایه کم نیز قادر به پیشرفت خواهید بود و استفاده از نکات بررسی شده در این مقاله، انجام معاملات ارز دیجیتال را برای شما به‌صرفه می‌کند.

  بهترین استراتژی معاملاتی با سرمایه کم در بازار ارز دیجیتال چیست؟

  بهترین استراتژی معاملاتی که در بازار ارز دیجیتال با سرمایه کم، قادر به پیاده‌سازی است، سیستمی بر مبنای پوشش ریسک و مدیریت سرمایه شما خواهد بود. هر چه در طول بلندمدت قادر به حفظ سرمایه خود با کاهش حاشیه ریسک خود باشید، درصد موفقیت شما نیز بیشتر است. این پلن‌های معاملاتی می‌توانند به نسبت سرمایه اصلی شما، با ترکیب استفاده از چندین بازار مانند فیوچرز، آپشن و… توسعه یابند.

  مقدار سود معقول با سرمایه کم در بازار کریپتو چقدر است؟

  در بحث ترید یا انجام معاملات ارز دیجیتال و سایر بازارهای مالی، مقدار سود معقول به نسبت سرمایه کم یا زیاد شما سنجیده نمی‌شود، بلکه عملکرد بلند مدتی شما با استفاده از درصد برد یا وین ریت معاملاتی شما مورد سنجش قرار خواهد گرفت. به‌طورکلی در بحث ترید، عملکرد بلند مدتی 1-2 ساله و دارابودن وین ریت بالای 55 درصد ، نشان از عملکرد خوب شما خواهد بود.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بهترین جایگزین نات کوین برای کسانی که آن را از دست دادند!

  موفقیت عظیم نات کوین (Notcoin) در هفته‌های اخیر، موج عظیمی د ...

  ارز دیجیتال بهتر است یا بورس؟ مقایسه بورس و ارز دیجیتال

  امروزه جو بازارهای مالی و کسب سود از طریق این بازارها، به‌ان ...

  هر آنچه باید دررابطه‌با تجارت با ارز دیجیتال بدانید!

  اگر قصد دارید به دنیای تجارت با ارز دیجیتال قدم بگذارید، قبل ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر