تجسم آینده دیفای با ارز دیجیتال Radiant Capital و توکن RDNT

تاریخ انتشار: 9 مرداد 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 6 شهریور 1402
زمان مطالعه:  10 دقیقه
ارز دیجیتال Radiant Capital

تا همین اواخر، پروژه‌های رمزارزی به طور کامل سودآور نبودند. در واقع، ساختار بیشتر آن‌ها به‌گونه‌ای نبود که بتوان برای کسب درآمد در دنیای واقعی استفاده کرد، اما جدیداً در فضای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) روند جدیدی برای ایجاد بازده‌های واقعی و تولید توکن‌ها با کاربردی مفید در دنیای واقعی شکل گرفته است. برای مثال، بسیاری از پلتفرم‌های دیفای که اکنون فعالیت می‌کنند، امور وام‌دهی و استقراض را تنها در یک زنجیره ارائه می‌دهند که این موضوع باعث تفکیک سرمایه می‌شود. اینجاست که ارز دیجیتال Radiant Capital به میان آمده و نیاز به پلتفرم دیفای کراس چینی را برطرف می‌کند. در عین حال، بازدهی واقعی را نیز ایجاد کرده و به کسب درآمد کمک می‌کند، اما ارز دیجیتال Radiant Capital چیست و چطور می‌توانیم برای خرید ارز دیجیتال RDNT اقدام کنیم؟

در این مقاله قصد داریم راجع به ارز Radiant Capital و توکن RDNT صحبت کنیم. از ویژگی‌ها و کاربردهایشان بگوییم و مزایا و معایبش را بیان کنیم. اگر قصد خرید ارز RDNT را دارید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال Radiant Capital چیست؟

رادیانت کپیتال (Radiant Capital) پلتفرم وام‌دهی شبکه Omni است که به کاربران اجازه می‌دهد با وام‌دهی به متقاضیان، سود دریافت کنند. برخلاف بسیاری از پروژه‌ها که امکان دریافت وام را فقط در یک زنجیره و تنها با توکن بومی آن ارائه می‌دهند، رادیانت کپیتال اجازه دریافت وام با ارز دیجیتال را در چندین زنجیره فراهم می‌کند.

در واقع، تا پیش از این، اگر کاربری قصد داشت دارایی بلاک چینی را با دارایی بلاک چین دیگری مبادله کند، باید از طریق یک سری تراکنش‌های متعدد و زمان‌بر اقدام کند. این موضوع باعث ایجاد پراکندگی نقدینگی می‌شود که ممکن است منجر به تجربه ضعیف وام‌دهی و دریافت وام شود.

ارز دیجیتال RNDT

Radiant Capital با ارائه پلتفرم وام‌دهی و دریافت وام کاربرپسند و کراس چینی این مشکل را برطرف کرده است. در حقیقت، هم تجربه وام‌دهی و هم دریافت وام را بسیار ساده و جذاب‌تر می‌کند. هدف این پروژه تبدیل به اولین پلتفرم بازار پول Onmichain است که در آن کاربر می‌تواند هر یک از دارایی‌های اصلی کریپتویی خود را تحت عنوان وثیقه واریز کرده و از بلاک چین‌های مختلف اقدام به دریافت وام کند. از طرفی، کاربرانی که به سایرین وام می‌دهند، سود قابل‌توجهی را به دست آورده و به کسب درآمد بپردازند.

بیایید با یک مثال پیش رویم. کاربر X بخش عمده‌ای از سرمایه خود را در آربیتروم نگه داشته است، اما در این حین پروژه‌ای را می‌یابد که می‌خواهد با آن در Avalanche  تعامل داشته باشد. به طور معمول کاربر X باید وجوه را در Arbitrum قرض گرفته و سپس آن‌ها را به Avalanche که شامل مجوزهای متعدد و چندین تراکنش است، منتقل کند. Radiant همه این اقدامات قرض گرفتن و پل زدن را در یک تراکنش واحد انجام می‌دهد. در نهایت، کاربر X وام را در زنجیره مبدأ بازپرداخت می‌کند.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  تاریخچه ارز دیجیتال Radiant Capital

  بنیان‌گذاران و توسعه‌دهندگان اولیه ارز دیجیتال Radiant Capital بودجه توسعه این پروژه را به طور کامل تأمین کردند. این پلتفرم ابتدا در جولای ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد و از آن زمان، تیم توسعه‌دهنده آن با بازخوردها و فرصت‌هایی مواجه شد که بهبود تجربه کاربر برای دریافت یا استقراض وام را به همراه داشت. طبق اسناد رادیانت، تیم اصلی آن ۵ عضو دارد: جورج، تام، آرون، لیام و راجر.

  این تیم اکنون جهت ارائه بهترین پلتفرم omnichain ممکن، توسعه Radiant v2 را با به‌روزرسانی‌های هیجان‌انگیز آغاز کرده است.

  Radiant DAO دارای بیش از دوازده عضو اصلی است که به شناسایی نقاطی که نیاز به بهبود دارند، می‌پردازند. امنیت اولویت اصلی آن‌هاست و همواره در این راستا حرکت کرده‌اند. برای نمونه، حسابرسی Radiant Capital با Solidity Finance و PeckShield با موفقیت انجام شده است.

  ارز RDNT چیست؟

  RDNT توکن بومی پلتفرم Radiant Capital و بر اساس استاندارد توکن لایه صفر OFT-20 است. این ارز برای پرداخت سود وام، جریمه در صورت برداشت زودهنگام و انتشار نقدینگی RDNT استفاده می‌شود.

  توکنومیکس RDNT

  تاکنون، ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳، نزدیک به ۵.۲۷ میلیون دلار به صورت RDNT به لاکرها پرداخت شده است. در ابتدا، انتشار RDNT در یک دوره دوساله رخ داد و سپس این مدت به پنج سال افزایش یافت تا مدت‌زمان دوام این پلتفرم نیز طولانی‌تر شود. عرضه فعلی ارز RDNT کمی بیش از 208 میلیون و کل عرضه آن ۱ میلیارد توکن است.

  توکنومیکس RNDT

  نیمی از توکن‌ها به عنوان مشوق مشارکت برای وام‌گیرندگان و تأمین‌کنندگان نقدینگی منتشر می‌شود. ۲۰ درصد دیگر هم به ارائه‌دهندگان استخر نقدینگی ۲ اختصاص می‌یابد. ۲۰ درصد نیز به تیم توسعه تعلق گرفته و مابقی برای مشاوران و مشارکت‌کنندگان اصلی محفوظ است.

  رادیانت کپیتال چگونه کار می‌کند؟

  Radiant Capital یک بازار پولی مشابه Aave است که بر روی شبکه آربیتروم (Arbitrum) و BNB Smart Chain و با استفاده از فناوری لایه صفر ساخته شده است. همان‌طور که در مورد تمام محصولات دیفای صادق است، قراردادهای هوشمند به جای واسطه‌ها برای تراکنش‌ها استفاده می‌شود. این ویژگی، کاهش هزینه‌ها و سرعت‌بخشیدن به روند پردازش را به همراه دارد.

  Radiant Capital به کاربرانش این امکان را می‌دهد که دارایی‌های خود را از بلاک چین‌های اصلی واریز کرده و سایر کاربران آن دارایی‌ها را بدون واسطه قرض بگیرند. کسانی که به این پلتفرم کمک مالی می‌کنند، می‌توانند بازدهی قابل‌توجهی داشته و به کسب درآمد بپردازند. این درآمد از طریق قفل‌کردن دارایی‌ها و کارمزد وام ایجاد می‌شود. Radiant Capital همچنین واریزهای خودکار را از طریق حلقه 1-Click ارائه می‌دهد.

  در این پلتفرم امکان تامین نقدینگی یا استقراض دارایی‌هایی مانند DAI، USDC، USDT، ETH و WBTC وجود دارد.

  ازطرفی، هدف این پروژه تبدیل به اولین پلتفرم بازار پول Omnichain است. Omnichain به زیرساخت فناوری مبتنی بر بلاک چین اشاره دارد که امکان تعامل و ارتباط یکپارچه بین شبکه‌های مختلف بلاک چین را فراهم می‌کند. در مورد ارز دیجیتال Radiant Capital (RDNT)، ایجاد اولین بازار پول omnichain در بالای لایه صفر به این معنی است که پلتفرم قصد دارد نوع جدیدی از بازار مالی غیرمتمرکز را ارائه دهد که می‌تواند در چندین شبکه بلاک چین فعالیت کند.

  لازم به توضیح است که لایه صفر یا LayerZero زیرساخت فناوری‌ای است که هدف آن ارائه راه‌حلی با کارایی بالا و مقیاس‌پذیر برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و شبکه‌های بلاک چین است. Radiant Capital با ایجاد بازار پول خود در بالای LayerZero، قصد دارد پلتفرمی ایجاد کند که تجارت سریع و ایمن طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال، از جمله توکن‌های بیمه و سایر محصولات مالی امکان‌پذیر باشد.

  چه عواملی ارز دیجیتال RDNT را منحصربه‌فرد کرده‌اند؟

  ارز دیجیتال  Radiant Capital دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم، اما برخی از این عوامل باعث تمایز این پروژه از سایر پلتفرم‌ها شده است. این عوامل عبارت‌اند از:

  • زیر ساخت Radiant Capital به کاربران قابلیت همکاری یک‌پارچه بین بلاک چین‌های مختلف و دارایی‌های دیجیتالی را ارائه می‌دهد.
  • کاربران می‌توانند توکن‌های RDNT را در پلتفرم قرارداد هوشمند multiFeeDistribution قفل کنند تا در رأی‌گیری و حکمرانی Radiant DAO مشارکت داشته باشند.
  • ارائه‌دهندگان وام، توکن‌های RDNT و سهمی از کارمزدهای پلتفرم را به عنوان سود دریافت می‌کنند.
  • شرکای رادیانت کپیتال عبارت‌اند از Layer Zero Labs، ChainLink، Lido، PancakeSwap و غیره.
  • پروتکل Radiant v2 توسط شرکت‌های امنیتی مختلف از جمله BlockSecTeam، Peckshield و Zokyo مورد بررسی قرار می‌گیرد تا از امنیت وجوه کاربران اطمینان حاصل شود.

  ویژگی‌های ارز Radiant Capital چیست؟

  با این‌که پلتفرم‌های وام‌دهی مختلفی در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما رادیانت کپیتال عنوان اولین بازار پول omnichain را از آن خود کرده است. این پلتفرم برای تولید بازدهی واقعی و کسب درآمد از طریق چندین مکانیسم درآمدزایی طراحی شده است. برای درک کامل ارز دیجیتال Radiant Capital، بیایید نگاهی دقیق‌تر به ویژگی‌های آن بیندازیم.

  دریافت وام

  ارز دیجیتال رادیانت کپیتال از طریق مکانیسم استقراض خود به کاربران سود می‌دهد. به عبارت بهتر، کاربرانی که دارایی‌های ارزشمندی دارند و به آینده آن‌ها امیدوارند، مجبور نیستند آن‌ها را به منظور داشتن نقدینگی بفروشند. آن‌ها می‌توانند دارایی‌های خود را نگه داشته و با ارائه آن‌ها به عنوان وثیقه، وام دریافت کنند. در این صورت، هم ارزش دارایی‌هایشان حفظ می‌شود و هم نقدینگی دارند.

  وام‌گیرندگان مسئول پرداخت کارمزد و بهره وام هستند. این موارد برای جبران خسارت‌های Radiant DAO و ارائه‌دهندگان نقدینگی در نظر گرفته شده است. علاوه‌براین، وام‌گیرندگان باید اطمینان حاصل کنند که ارزش وثیقه آن‌ها کمتر از مقدار دارایی‌های وام گرفته شده نباشد. در غیر این صورت، با فرایند لیکویید شدن حساب مواجه می‌شوند.

  دانلود کتابچه نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال

  در این کتابچه با نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال آشنا می‌شوید. از نحوه ثبت‌نام تا آشنایی با مزایا و معایب این گونه وام‌ها مطلع می‌شوید.

   حلقه 1-Click

   بسیاری از کاربران تمایل دارند به‌تدریج دارایی‌هایشان را به پلتفرم واریز کنند. ارز دیجیتال Radiant Capital، این خواسته را برآورده کرده است. حلقه 1-Click پلتفرم رادیانت کپیتال در این راستا حرکت کرده و راه ساده‌تری را برای افزودن نقدینگی در طول زمان به کاربران ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند به جای واریز دستی به سرمایه مشارکتی خود، اقدام به خودکارسازی واریز‌هایشان کنند تا به طور پیوسته به سمت دستیابی به اهداف خود حرکت کنند.

   لیکویید شدن حساب

   ارز دیجیتال Radiant Capital از فرایند لیکویید شدن استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بدهی وام‌گیرندگان هرگز کمتر از ارزش وثیقه آن‌ها نمی‌شود. اغلب، این اتفاق زمانی می‌افتد که ارزش دارایی وثیقه کاهش می‌یابد. همچنین اگر مانده بدهی وام‌گیرنده افزایش یابد، ممکن است این اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از لیکویید شدن حساب، کاربر می‌تواند برخی از وجوه قرض گرفته شده را برگرداند. راه‌حل دیگر واریز وجوه اضافی است.

   استیکینگ و وام‌دهی

   ارز دیجیتال Radiant Capital از کاربرانی که نقدینگی را وارد پلتفرم می‌کنند، پشتیبانی می‌کند. کاربران می‌توانند با قفل‌کردن دارایی‌های خود در این پلتفرم، آن‌ها را به عنوان وام به متقاضیان ارائه دهند. در ازای مشارکت کاربران از این طریق، سود قابل‌توجهی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. در واقع، بازدهی بیشتری دریافت کرده و درآمد کسب می‌کنند.

   کاربران حداقل باید 5% از RDNT خود را قفل کنند تا واجد شرایط کسب توکن RDNT باشند. مدت زمان واگذاری اخیراً از ۲۸ روز به ۹۰ روز افزایش یافته است. همچنین، هر زمانی که وام‌دهنده بخواهد دارایی‌های قفل‌شده خود را پس گیرد، می‌تواند مشخص کند که دارایی‌ها را به کدام زنجیره ارسال کند.

   نقشه راه Radiant Capital

   درحالی‌که بسیاری از پروژه‌های کریپتویی سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر را دریافت می‌کنند، Radiant Capital چنین نبوده است. این پروژه به طور کامل توسط تیم توسعه و بنیان‌گذاران آن تأمین شده است. این پروژه در جولای ۲۰۲۲ راه‌اندازی و بلافاصله به‌عنوان اولین پلتفرم omnichain در فضای وام‌دهی برجسته شد. درحالی‌که اولین نسخه این پلتفرم به سرعت مورد استقبال کاربران قرار گرفت، برخی اظهار دارند که عملکرد آن در برخی زمینه‌ها مثل مسائل مربوط به mercenary farming و کارمزد نسبتاً بالا باید اصلاح شود. به‌این‌ترتیب، تیم توسعه در چند ماه گذشته سخت کار کرده است تا این تغییرات را با عرضه نسخه جدید به نام Radiant v2 برطرف کند.

   Radiant v2

   Radiant v2 نسخه بهبودیافته پلتفرم Radiant Capital است که در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۲۳ منتشر شد. نسخه جدید همچنان از وام‌دهی omnichain پشتیبانی می‌کند، اما کارمزد‌های آن کاملاً رقابتی شده است.

   این نسخه همچنین دارای به‌روزرسانی‌هایی برای جلوگیری از mercenary farming است. فرایند حکمرانی با رأی‌گیری فوری نیز در این نسخه بهبود یافته است. علاوه‌براین، در این نسخه تقریباً ۲۴ گزینه برای وثیقه وجود دارد.

   خریدوفروش ارز دیجیتال RDNT

   پلتفرم‌ها و صرافی‌های مختلفی برای خریدوفروش ارز دیجیتال RDNT وجود دارد. صرافی بیت پین یکی از گزینه‌های معتبر و قابل‌اعتمادی است که امکان خرید ارز دیجیتال RDNT را فراهم می‌کند. مراحل خرید و فروش این ارز در بازار آنلاین بیت پین بسیار ساده است. فقط کافی است حساب کاربری خود را ایجاد کرده و با افزایش موجودی، به خرید این ارز در بیت پین بپردازید.

   چنانچه قصد فروش ارز دیجیتال RDNT را نیز داشته باشید، صرافی بیت پین در خدمت شماست. با ایجاد حساب کاربری، مراجعه به صفحه خرید آسان و کلیک بر روی فروش می‌توانید در عرض چند دقیقه ارزهای دیجیتال خود را به فروش رسانید.

   ثبت‌نام کن و ۳۰۰ هزار پپه، پاداش بگیر!

   با ثبت‌نام در بیت‌پین و احراز هویت سطح ۲، ۳۰۰۰۰۰ ارز دیجیتال پپه پاداش دریافت کنید!

   ثبت‌نام و دریافت پاداش

   آیا Radiant Capital امن است؟

   ارز دیجیتال Radiant Capital تا حد زیادی امن و قابل‌اعتماد محسوب می‌شود؛ چرا که با موفقیت توانسته ممیزی‌های انجام شده توسط شرکت‌های حسابرسی سطح بالا مانند Zokyo، Peckshield، Solidity Finance و Blocksec را پشت سر بگذارد. این ممیزی‌ها استحکام اقدامات امنیتی پلتفرم را تضمین می‌کنند.

   علاوه‌براین، ایمنی Radiant Capital را تاحدودی می‌توان با توجه ارزش کل قفل شده (TVL) که بیش از ۴۰۰ میلیون دلار است، تضمین کرد. این میزان TVL نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران به امنیت پلتفرم و پتانسیل آن در بازدهی است.

   گفتار پایانی

   Radiant Capital پروتکل دیفای قوی، ایمن و کارآمد است که وام‌دهی دارایی‌های دیجیتالی و کسب درآمد را تسهیل می‌بخشد. ویژگی‌هایی که این پلتفرم داراست، باعث شده تا جزو بهترین پروژه‌های وام‌دهی به شمار رود. رادیانت کپیتال با ساده‌سازی روند وام‌دهی بین چند زنجیره توانسته توجه بسیاری از علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند. از این رو، می‌توان آینده این ارز دیجیتال را درخشان تصور کرد. از طرفی، نسخه جدید آن با نام Radiant v2 نیز که به‌تازگی عرضه شده، بسیاری از ایرادات و نواقص را برطرف کرده است که همین مورد نیز می‌تواند باعث محبوبیت بیشتر آن در آینده شود.

   نظر شما راجع به این ارز دیجیتال چیست؟ آیا می‌تواند کلیه پروژه‌های کریپتویی وام‌دهی را تحت تأثیر قرار داده و با کنارزدن آن‌ها به صدر لیست بهترین پروژه‌های وام‌دهی دست یابد؟

   مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط برای اهداف آموزشی هستند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

   سؤالات متداول

   • ارز دیجیتال Radiant Capital چیست؟

   Radiant Capital پلتفرمی است که امکان وام‌دهی و دریافت وام در قالب ارز دیجیتال را به ساده‌ترین شکل ممکن برای کاربران فراهم می‌کند.

   • Radiant Capital از چه زنجیره‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

   Radiant Capital با توکن اصلی RDNT، در حال حاضر در شبکه‌های Arbitrum و BNB Chain فعالیت می‌کند. این پروژه برنامه‌هایی برای گسترش به دیگر شبکه‌های لایه ۲ و شبکه اصلی اتریوم را در نظر دارد.

   • آیا ارز دیجیتال RDNT ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

   از آنجایی که این ارز دیجیتال به‌تازگی موردتوجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته، انتظار می‌رود، ارزش سرمایه‌گذاری بالایی داشته باشد، اما همواره به یاد داشته باشید که ارزش کلیه ارزهای دیجیتال ثابت نیست و احتمال تغییر در آن‌ها وجود دارد؛ بنابراین، توصیه می‌کنیم هیچ‌وقت کل دارایی‌های خود را بر روی یک ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنید.

   عارفه رهبری

   عارفه رهبری

   تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

   مطالب نویسنده
   اشتراک گذاری:

   مطالب مشابه

   معرفی ارز دیجیتال MEW؛ میم کوینی گربه‌ای در دنیای سگ‌ها

   میم کوین MEW که از پروژه‌های بلاک چینی جدید در بستر شبکه بلا ...

   پروژه و ارز دیجیتال اتنا (ENA): پروتکلی با استیبل‌کوین USDe

   شبکه بلاک چین اتریوم تا به امروز با ارائه فضای دیفای و اقتصا ...

   دیدگاه‌ها
   در پاسخ به دیدگاه کاربر