معرفی بهترین بازی های کریپتویی و بلاکچینی برای کسب درآمد رایگان!

معرفی بازی‌های بلاک‌چینی مبتنی بر Play2earn برتر در نسخه‌های اندروید و آی او اس (ios)؛

بلاکچین در زمینه های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این زمینه ها که با محبوبیت NFT ها مورد توجه قرار گرفته بازی های رایانه ایست. در این نوشتار به معرفی 10 بازی برتر بلاکچین خواهیم پرداخت.

بازی های کریپتویی: بازی‌های بازی کن و پولدارشو (Play2Earn)، متعلق به صنعت گیم‌فای (GameFi) که به سرعت در حال رشد هستند، تأثیر قابل توجهی در عرصه رمزارزها برجای گذاشته‌اند. در این سیستم، به بازیکنان اجازه داده شده تا کنترل دارایی‌های خود درون بازی را در اختیار بگیرند، که این امر فرصت کسب درآمد را برای آن‌ها ایجاد کرده است. روز به روز بر تعداد چنین بازی‌هایی اضافه می‌شود، و بیشتر آن‌ها با رایانه‌های رومیزی و دستگاه‌های تلفن همراه سازگار هستند. تعدادی از این بازی‌ها هنوز در دست توسعه هستند، در حالی که برخی نسخه‌های آلفا و بتا خود را به صورت عمومی در دسترس قرار داده‌اند.

به لطف طراحی و عرضه چنین بازی‌هایی توسط توسعه‌دهندگان برای گیمرهای موبایل، صنعت بازی‌های بلاک چین وارد بازار جدیدی شده که پتانسیل عظیمی برای کسب درآمد دارد. به طور تقریبی بیش از 60 الی 70 درصد افرادی که از فناوری بلاک‌چین و بازی‌های بلاکچینی استفاده می‌کنند، دارای تلفن‌های هوشمند هستند و به طور منظم از آن‌ها استفاده می‌کنند. در برخی از کشورها، مردم دارای چندین دستگاه تلفن همراه هستند که این مسئله آن‌ها را به مخاطبان هدف برای بازی‌های بلاک چین Play2Earn تبدیل می‌کند که قادر است نرخ وفاداری بازیکنان را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند.

بازی های کریپتویی و بلاکچینی مبتنی بر Play2Earn

بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

آکسی اینفینیتی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و دو توکن با نام‌های AXS و SLP دارد.
آکسی اینفینیتی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و دو توکن با نام‌های AXS و SLP دارد.

بازی اکسی اینفینیتی طراحی شده توسط توسعه‌دهندگان فیلیپینی به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی های کریپتویی و Play2Earn، زندگی بسیاری از مردم را در سراسر جهان تغییر داده است. امروزه بازیکنان سراسر جهان پس از ترخیص از محل کار تمام وقت خود برای کسب درآمد وی این بازی می‌گذارند.  تمرکز بازی در جمع‌آوری، پرورش و مبارزه با هیولا، در حالت بازیکن در مقابل محیط زیست (PvE) یا بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) است.

بازیکنان در قالب اکسی اینفینیتی شاردز (Axie Infinity Shards) و اسموث لاو پوشن (Smooth Love Potions) پاداش دریافت می‌کنند. به طوری که، امکان خرید و فروش دارایی و هیولاها در بازار داخلی اکسی اینفینیتی یونیورس (universe Axie Infinity) فراهم است. این بازی مستلزم آن است که بازیکنان حداقل سه محور داشته باشند تا بتوانند در هر نبرد شرکت کنند. کسانی که تازه وارد بازی شده‌اند و سرمایه کافی برای خرید رمزارز اکسی (Axies) ندارند، می‌توانند از بورسیه تحصیلی Axie Infinity استفاده کنند.

خرید ارز دیجیتال آکسی

بازی دنیای کشاورزان (Farmers World)

بازی دنیای کشاورزان همانطور که از نامش پیداست، بازیکنان را مجاب می‌کند تا با استفاده از ابزارها، منابع و زمین‌های مختلف برای ایجاد مزارع و برداشت آن‌ها به کشاورزی پردازند. این بازی که مبتنی بر بلاک چین وکس (WAX) ساخته شده، اواخر رشد چشمگیری در دنیای کریپتو داشته است. بازی دنیای کشاوررزان کاربران را ملزم به داشتن توکن‌های غیرمثلثی (NFT) خاصی برای مشارکت می‌کند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند با نبرد با سایر کشاورزان پاداش دریافت کنند و منتظر تکمیل محصول خود باشند.

بازی مانستا اینفینیتی (Monsta Infinite)

بازی مانستا اینفینیتی یکی از بازی‌های مبتنی بر هیولا است که پتانسیل عظیمی برای تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین بازی های عرصه Play2Earn در جهان را دارد. بازیکنان باید سه مانستا (Monsta) را از بازار بگیرند تا در نبردها شرکت کنند. هر مانستا دارای شش کارت مهارت، دو کارت حمله و دو کارت دفاع در بازی است.

بازی بینمون (Binemon)

زمان زیادی گذشت تا میم توکن‌های غیر مثلثی (Meme NFTs) تأثیر خود را روی بازی های Play2Earn بگذارند. بینمون عناصر متعددی از جمله کلکسیون‌ها، گاچا(gacha)، سبک نقش‌آفرینی (RPG) و ماجراجویی را در یک جهان ترکیب می‌کند. بازیکنان می‌توانند ارتش حیوانات خانگی خود را برای نبرد در محیط PvE یا PvP بسازند. بازیکنان می توانند امبورسیا (Ambrosia) را که یکی از سه ارز درون بازی است دریافت کنند. خرید مونس (Mons) نیز از طریق مارکت با استفاده از ارز دی آر کی (DRK)، یکی از ارزهای بومی امکان‌پذیر است.

بازی دویکین‌ها (Devikins)

ذهنیت بازیکن محور (در اولویت قرار داشتن بازیکنان) در مجموعه مونولبز (MoonLabs)، تیم توسعه دهنده بازی دویکین‌ها، بسیار مهم است. آن‌ها سعی دارند تا تمرکز اصلی خود را روی رضایتمندی بازیکنان خود بگذارند و طراحی بازی را در راستای جلب نظر آن‌ها انجام دهند. در دنیای در حال گسترش دویکین‌ها، بازیکنان می‌توانند شخصیت‌ها را جمع‌آوری کرده و شخصیت‌های جدیدی ایجاد کنند تا فهرست آن‌ها قوی‌تر و تکمیل‌تر شود.

سبک نقش‌آفرینی مبتنی بر نوبت دارای یک سیستم رزمی به سبک نقش‌آفرینی ژاپنی (JRPG) با عنصر تاماگوچی (Tamagotchi) است. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند با استفاده از توکن دویکین (DVK) شخصیت‌ها را در بازار داخلی خرید و فروش کنند.

بازی گیاه در مقابل ارواح (Plant vs Undead)

گیاه در مقابل ارواح یک بازی رایگان برای نسخه موبایل است
گیاه در مقابل ارواح یک بازی رایگان برای نسخه موبایل است.

کسی که بازی گیاهان در برابر زامبی‌ها (Plants vs. Zombies) را انجام داده باشد، به سرعت گیم پلی اصلی بازی گیاه در مقابل ارواح را درک می‌کند. این پلتفرم یکی از بازی های کریپتویی محبوب و به صورت بازی دفاعی مبتنی بر برج چند نفره است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا مالکیت گیاهان خود را در قالب توکن‌های غیرمثلثی (NFT) در اختیار داشته باشند. گیاه در مقابل ارواح یک بازی رایگان برای نسخه موبایل است که از مکانیزم Play2Earn پیروی می‌کند. در برزیل، بازی گیاه در مقابل ارواح از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است، زیرا به بازیکنان خود اجازه می‌دهد بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای پاداش دریافت کنند.

بازی موباکس (MOBOX)

موباکس یکی دیگر از اکوسیستم‌های Play2Earn است که در ازای مشارکت به کاربران خود پاداش می‌دهد. بازی‌‌های متعددی در زیر مجموعه موباکس وجود دارد، از جمله موبوفارمر (MOMO Farmer)، توکن مستر (Token Master)، ترید اکشن (Trade Action) و غیره. موباکس موفق شده، مکانیزم‌های توکن‌های غیر مثلثی و دیفای (DeFi) را در یک اکوسیستم جذاب ترکیب کند تا در آن بازیکنان بتوانند استراتژی‌هایی را برای بهینه‌سازی عملکرد خود و دستیابی به توکن‌های غیرمثلثی منحصر به فرد به کار گیرند. مشابه سایر بازی‌های مبتنی بر Play2Earn ، موباکس دارای مارکت داخلی برای خرید، فروش و تجارت اقلام است.

بازی قلمرو (Realm)

ترکیب چند عنصر در یک بازی همیشه یک آزمایش سخت برای توسعه‌دهندگان بوده است. بازی قلمرو طیف وسیعی از موسیقی‌ها، هنر و تجربه بازی را با هم ترکیب می‌کند تا اثر نهایی خود را خلق کند. نسخه نهایی بازی شامل پورتال‌های ای آر (AR) برای بازیکنان می‌تود تا خود برای سفر در اعماق بی‌کران میکروورس‌ها (Microverses) مهیا کنند.

قلمرو به عنوان یک بازی ترکیبی ان اف تی محور (Mixed-Reality NFT) به بازیکنان اجازه می‌دهد تا توکن‌های غیرمثلثی کمیاب و توکن‌های رآلم (REALM) را برای تسلط بر قلمروها کاوش کنند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند حیوانات خانگی تعاملی سه بعدی را جمع‌آوری و پرورش دهند که بسته به حوزه‌ای که از آن‌ها بازدید می‌کنند، تکامل می‌یابند. هنرمندان می‌توانند قلمروهای جدیدی ایجاد کرده و حق و حقوق امتیازات را تقسیم کنند.

بازی شکارچیان پاداش (Reward Hunters)

شکارچیان پاداش به عنوان یکی از جدیدترین بازی‌های عرصه Play2Earn در آی‌ او‌ اس (iOS) و اندروید، دارای حالت بتل رویال (Battle Royale)، دنیای باز، تنظیمات قرون وسطایی و چندین آواتار است. بازیکنان می‌توانند در نبردهای تن به تن شرکت کنند یا یک بازی هشت نفره انجام دهند که در آن آخرین بازیکن برنده است. این بازی که در سبک بتل رویال ام اور پی جی (Battle Royale MMORPG) قصد دارد در آینده رویدادهای شرط‌بندی و مسابقات قهرمانی هفتگی را در کنار سایر ویژگی‌های خود قرار دهد. برای مشارکت، کاربران باید توکن آر اچ تی (RHT) را بدست آورند، زیرا آن‌ها را واجد شرایط دریافت پاداش‌های توکن بایننس (BNB) می‌کند.

بازی تک‌ تیرانداز رمزارز (Crypto Shooter)

بازی های کریپتویی؛ بازی تک‌ تیرانداز رمزارز (Crypto Shooter)
بازی های کریپتویی؛ بازی تک‌ تیرانداز رمزارز (Crypto Shooter)

اگرچه بازی‌های متعددی با عنوان کریپتو شوتر (Crypto Shooter) یا همان تک تیرامداز رمزارز وجود دارد، اما یکی از آن‌ها به طور انحصاری برای نخسه موبایل طراحی شده است. بازیکنان باید به اسپارکی کمک کنند تا بچه گنجشک‌هایش را با تطبیق و ایجاد حباب‌ها (مثل بازی‌های جورچین) نجات دهد. بازیکنان می‌توانند بیش از پنج نقشه و 100 سطح را برای تکمیل چالش‌های جدید کاوش کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند توکن اسپارک پوینت (SparkPoint) را جهت خرید تقویت‌کننده برای ترکیدن سریع‌تر حباب‌ها دریافت کنند. بازی به طور کامل رایگان است، اگرچه بازیکنان به طور مرتب تبلیغات را مشاهده می‌کنند.

 

کلام آخر!

بازی های Play2Earn در بلاک چین به طرق مختلفی تأثیر به‌سزایی روی روحیات بازیکنان می‌گذارد. در حالی که برخی از بازی‌ها ممکن است هنگام ورود نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه داشته باشند، برخی دیگر برای کاربران در سراسر جهان رایگان هستند.

بازی های Play2Earn در بلاک چین

صنعت بازی‌های ویدیویی در دوراهی بین ادامه مسیر فعلی و توانمندسازی گیمرها قرار دارد. علاوه بر این، استفاده از فناوری بلاک چین و توکن‌های غیرمثلثی به توسعه‌دهندگان و هنرمندان مشتاق بازی این فرصت را می‌دهد که بر این صنعت نوپا تأثیر بگذارند.

سوالات متداول

آیا بازی‌های بلاک چینی سودآور هستند؟

بله، در صورتی که از مهارت بالایی برخوردار باشید و به خوبی در خصوص این سبک از بازی‌ها مطالعه کرده باشید، می‌توانید از این راه کسب درآمد کنید.

چگونه می‌توان وارد حوزه گیم‌فای شد؟

حوزه گیم‌فای نیز مانند دیفای از طریق کیف‌ پول‌های تعیین شده از سوی شبکه‌های اتریوم و بایننس قابل دسترسی هستند.

4.5/5 - (85 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

24 نظرات
 1. ..

  چطور میشه دانلود کرد این بازی هارو

 2. بهار

  برای بازی های کریپتویی نیاز به vpn هستش؟

  1. تیم تولید محتوا

   سلام
   برای فعالیت در بیت پین و معامله، نیاز به وی پی ان ندارید.

 3. زهرا

  با سلام توی ایران چجوری میشه برداشت کرد؟

  1. تیم تولید محتوا

   سلام
   با تبدیل به ارزهای مختلف مثل اتریوم و بیت کوین و انتقال به حساب یکی از صرافی های ایرانی و تبدیل به تومان می تونید درامدتون رو برداشت بزنید.

 4. حسن

  وقت بخیر
  چرا بینمون به متامسک وصل نمیشه؟ممنون میشم توضیح بدین

  1. تیم تولید محتوا

   سلام
   با سیستم دیگه ای تست کردید؟
   چه راه‌هایی رو بررسی کردید؟ اینجا بفرمایید تا بتونیم کمک کنیم.

 5. رضا

  سلام وقت بخیرچرا اسم بازی crazy defence رو نزاشتید

  1. تیم تولید محتوا

   سلام رضای عزیز.
   این محتوا به زودی آپدیت میشه و بازی‌های جدید مثل Crazy Defence رو هم معرفی می کنیم.
   خوشحال میشیم تجربه‌ای که از بازی کردن کرزی دفنس داشتید برامون بنویسید.

   1. احسان

    تو بازی crazy defence من نموتونم با اکانت جیمیلم لاگین کنم کسی میدونه مشکل چیه ؟

 6. احمد

  سلام بنده دنبال بازی های رایگان هستم اگه میشه چند تا بازی رایگان معرفی کنید و اینکه ایا بازی کیوتی بلاک چین معتبر هست یا خیر ممنون میشم پاسخ بدین

  1. تیم تولید محتوا

   سلام
   به زودی پلتفرمی رو معرفی می کنیم که اطلاعات کاملی از بازی‌ها رو می‌تونید از طریق این پلتفرم، دریافت کنید.

 7. الهام

  سلام وقتتون بخیر
  کدوم یک از بازی ها بدون سرمایه گذاری و کاملا رایگان میشه بازی کرد و درآمد کسب کرد

  1. تیم تولید محتوا

   بازی‌هایی مثل تتان آرنا که به‌تازگی ترند شده رو می‌تونید رایگان بازی کنید.
   اما به زودی یک محتوا در مورد پلتفرم معرفی بازی‌های رایگان و پولی منتشر می‌کنیم تا به سادگی بتونید بازی‌ها رو پیدا کنید.

 8. Ebrahim

  بهترین بازی ‌رو از هر لحاظ معرفی میکنید

  1. تیم تولید محتوا

   سلام ابراهیم عزیز
   به زودی ویدیوی کاملی در مورد نحوه پیدا کردن بازی مورد نظر منتشر می کنیم.

 9. آرمان خوشرو

  با سلام . من mobox را بازی می کردم و به جاهای خوبی هم رسیده بودم ولی وارد حساب کاربری من نمیشه و پیغام میده حساب شما مسدود و حذف شده است . ممنون میشم راهنماییم کنید . باتشکر

  1. تیم تولید محتوا

   سلام آرمان عزیز.
   چه خطایی رو میده؟ متن خطا رو بنویسید.
   و اینکه از وی پی ان پرسرعت (ترجیحاً اوپن وی‌پی‌ان) استفاده می‌کنید؟

 10. محمد

  سلام اگر تلگرام یا واتساپ دارید ادرس برامون میزارید

  1. تیم تولید محتوا

   سلام محمد عزیز
   کانال تلگرام ما:
   https://t.me/bitpin

 11. علی

  سلام بازی بدون nft هم معرفی کنید بازی بکنی توکن دریافت بکنی چون بازیهای کارتی یه مشکل که دارند ممکنه که کاراتهایnft شمار رو کس نخره اونقت باید چیکار گرد

 12. سارا

  من خیلی وقتی گیاه و زامبی رو بازی میکنم اما نمیدونم چجوری عزش کسب درآمد کنم؟!

 13. سجاد

  با سلام
  بازی هایی که معرفی کردید از کجا میتونیم دانلود کنیم؟

  1. تیم تولید محتوا

   سلام سجاد عزیز
   از سایت https://playtoearn.net/ می‌تونید جزییات بازی‌ها رو ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.