ایردراپ چیست؟ لذت دریافت ارز دیجیتال رایگان با Airdrop!

توسط شبنم توایی
|
8 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  9 دقیقه
ایردراپ چیست؟ ارز دیجیتال رایگان

ایردراپ، نوعی استراتژی بازاریابی است که توسط توسعه‌دهندگان یک پروژه برای توزیع رایگان توکن پروژه خود به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران، به کار گرفته می‌شود؛ هدف اصلی این فرآیند، جلب توجه مخاطبان به پروژه‌های جدید در حوزه ارزهای دیجیتال است.

رمزارز یا ارز دیجیتال نوعی پول دیجیتالی است که بر مبنای بلاک چین ایجاد شده و از طریق صرافی آنلاین یا روش‌های دیگر، قابل خرید و فروش یا تبدیل به دیگر دارایی‌ها است. شما به چند روش می‌توانید ارز دیجیتال به‌دست بیاورید؛ خرید ارز دیجیتال و شرکت در ایردراپ‌، دو روش متداول برای به‌دست آوردن ارزهای دیجیتال هستند. گاهی برای تبلیغ یا معارفه پروژه‌ای جدید، بخشی از رمز‌ارزهای آن پروژه به‌صورت رایگان و توسط تیم توسعه‌دهنده بین کاربران توزیع می‌شود. به این توزیع رایگان، ایردراپ می‌گویند و توسط پدیدآورندگان یک رمزارز جدید تبلیغ می‌شوند و توکن‌های مورد نظر به والت دارندگان آن رمزارز واریز می‌گردد.

ایردراپ (Airdrop) را می‌توان فرصتی برای آشنایی با رمزارزهای جدید و افزایش سود برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفت.

کاربران برای دریافت ایردراپ، معمولا باید برخی شرایط را مانند داشتن کیف‌ پول اتریوم، عضویت در کانال‌های تلگرام یا توئیتر و ثبت‌نام در وب‌سایت‌هایی خاص را برآورده کنند؛ مقدار مشخصی از آن را در اختیار داشته باشند یا یک‌سری فعالیت‌های ساده مانند انتشار مطالبی در مورد آن رمزارز در شبکه‌های مجازی، نوشتن محتوا برای سایت و غیره را انجام دهند.

ایردراپ چیست؟

ایردراپ به معنی ارسال رمزارزهای رایگان از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز یا وب‌سایت مربوطه به برخی کاربران است. بیشتر مواقع شرکت‌های تازه تاسیس بر پایه بلاک چین، از این روش برای تبلیغ و افزایش کاربران خود استفاده می‌کنند. علاوه‌بر این برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال و ارائه‌دهندگان کیف پول نیز برای جذب کاربران جدید یا حفظ مشتریان قبلی خود، ایردراپ انجام می‌دهند.

ایردراپ

برای اطلاع از اخبار مربوط به ایردراپ هر پروژه، می‌توان به وب‌سایت توسعه‌دهندگان رمزارز آن یا صفحات مجازی مراجعه کرد. این توکن‌های رایگان به دو صورت توزیع می‌شوند:

 • نوع اول که بدون اعلان رسمی است، توسعه دهندگان رمز‌ارز به کاربرانشان توکن رایگان اهدا می‌کنند؛ بنابراین امکان اطلاع از زمان و مقدار آن فراهم نیست.
 • نوع دوم هم، معمولاً در شرکت‌های نوظهور، برای جذب مخاطب و با اطلاع قبلی، اتفاق می‌افتد و در آن توکن‌های رایگان بین افراد توزیع می‌شود.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  انواع مختلف ایردراپ‌

  همان‌طور که گفتیم ایردراپ، روشی برای توزیع رایگان توکن‌های ارز دیجیتال به کاربران است. این روش معمولاً برای جلب توجه به پروژه‌های جدید و افزایش آگاهی و مشارکت کاربران در آن‌ها استفاده شده و به شکل‌های مختلفی انجام شوند. برخی از انواع رایج ایردراپ عبارت‌اند از:

  استاندارد یا Standard Airdrop

  کاربران برای دریافت توکن نیاز به انجام کار خاصی ندارند؛ هدف: تشکر از کاربران فعال یا حامیان پروژه انجام می‌شود.

  بونتی یا Bounty Airdrop

  کاربران برای دریافت توکن باید فعالیت‌های ساده‌ای را انجام دهند؛ این فعالیت‌ها ممکن است شامل عضویت در کانال یا گروه تلگرام، ریتوئیت کردن پست‌های توییتر، نظر دادن در وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی و … باشند. هدف:‌ تبلیغ و اطلاع‌رسانی برای پروژه است.

  انحصاری یا Exclusive Airdrop

  کاربران برای دریافت توکن باید شرایط خاصی داشته باشند؛ برای مثال مقدار مشخصی از رمزارزی دیگر را در کیف پول خود نگه دارند یا در صرافی خاصی ثبت‌نام کرده باشند. هدف: جذب کاربر است.

  هاردفورک یا Hardfork Airdrop

  کاربران باید رمزارزی خاص را در کیف پول خود داشته باشند تا بتوانند توکن‌های پروژه‌ای جدید را به عنوان فورک آن رمزارز، دریافت کنند. برای مثال وقتی بلاک چین بیت‌کوین، هاردفورک شد و بلاک چین بیت کوین کش به وجود آمد، به تمام کسانی که بیت‌کوین دشتند، مقادیر مساوی بیت‌کوین کش نیز داده شد. هدف: حمایت و تأثیرگذاری روی شبکه قبلی است.

  برخلاف آنچه به نظر می‌رسد، تمام ایردراپ‌ها معتبر و سودآور نیستند. برخی از ایردراپ‌ها ممکن است کلاهبرداری باشند و از کاربران بخواهند که اطلاعات شخصی یا مالی خود را به اشتراک بگذارند یا پولی را پرداخت کنند. برای تشخیص معتبر بودن ایردراپ، لازم است که به چند نکته توجه کنید:

  • وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی پروژه: پروژه‌ای معتبر، وب‌سایت رسمی و حرفه‌ای با دامنه مناسب داشته، در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، ایکس (توییتر سابق)، فیسبوک و … حضور دارد و با کاربران ارتباط برقرار می‌کند. اگر پروژه‌ای تنها یک فرم ثبت‌نام یا یک صفحه تلگرام داشت، ممکن است مشکوک باشد.
  • شفافیت و قابلیت ردیابی: پروژه‌ای معتبر باید اطلاعات کافی در مورد خود، تیمش، هدف پروژه و رویدادهایش در اختیار عموم قرار دهد. علاوه‌بر‌این باید قابل ردیابی باشد و به نظرات و نقدهای کاربرا، پاسخ دهد. اگر پروژه‌ای اطلاعات نامعلوم یا مبهم داشته باشد، باید به آن شک کرد.
  • شرایط و الزامات: پروژه‌ای معتبر باید شرایط و الزامات شرکت در ایردراپ را به صورت شفاف و منطقی تعیین کند. برای مثال، باید مشخص باشد که چه تعداد توکن در ایردراپ توزیع می‌شود، این تعداد چگونه محاسبه می‌شود و چه زمان و به چه نحوی به کاربران پرداخت می‌شود. علاوه‌بر‌این، الزامات شرکت در ایردراپ باید منطبق با هدف پروژه باشد. برای مثال، اگر پروژه‌ای از کاربران بخواهد که پول یا رمزارز خود را برای آن‌ها ارسال کند یا اطلاعات حساس خود را به اشتراک بگذارند، ممکن است کلاهبردار باشد.

  شرکت در ایردراپ‌ و دریافت ارز دیجیتال رایگان

  تا اینجا با مفهوم ایردراپ آشنا شدیم و فهمیدیم که شرکت در ایردراپ‌های رایگان نیازمند انجام یک‌سری اقدامات است. اولین قدم برای این کار، داشتن کیف پولی مناسب است. معمولاً توکن‌هایی که در ایردراپ‌ها توزیع می‌شوند، مبتنی بر شبکه اتریوم هستند، پس پیشنهاد می‌کنیم برای این کار، از والت اتریوم استفاده کنید. البته تنها داشتن والت اتریوم کافی نیست و باید در آن به‌طور مستمر فعالیت داشته باشد؛ چرا که عموماً توکن‌های رایگان به کاربران فعال اعطا می‌شوند.

  انواع ایردراپ

  اقدام بعدی که باید انجام دهید، ایجاد حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و همچنین ساختن ایمیل است؛ بیشتر توسعه‌دهندگان رمز‌ارزها از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، فیس‌بوک و توییتر به تبلیغ و اطلاع‌رسانی‌های در مورد ایردراپ‌های پروژه‌های خود می‌پردازند. آن‌ها برای افزایش تعداد مخاطبان از کاربران می‌خواهند تا در صفحات مجازی خود به تبلیغ و اطلاع‌رسانی پروژه کمک کرده و در ازای این کار، به عنوان پاداش، توکن رایگان دریافت کنند.

  توکن در ایردراپ، چه تفاوتی با کوین دارد؟ 

  به هر دارایی دیجیتال که از طریق تراکنش قابل نقل و انتقال باشد، توکن می‌گویند. این دارایی‌ها در بستر بلاک چین و بر اساس خصوصیاتی که توسعه‌دهندگان آن‌ها تعریف می‌کنند، ایجاد می‌شوند. توکن‌ها بلاک چین مستقل ندارند و وابسته به بلاک چین سایر شبکه‌ها هستند، اکثر این توکن‌ها در شبکه اتریوم ایجاد می‌‌شوند و لزوماً هم ارز نیستند؛ میتوان از آن‌ها تنها برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده کرد.

  اخیراً سازمان‌ها و شرکت‌های نوظهور به‌خصوص در زمینه خدمات پولی و مالی برای توسعه کسب‌و‌کار و جذب کاربران بیشتر، اقدام به ایجاد و اعطای توکن به مخاطبان می‌کنند. اگر در شبکه‌های اجتماعی، ایردراپ‌ها را دنبال می‌کنید یا منتظر دریافت توکن هدیه، در قبال فعالیت مورد انتظار آن‌ها هستید، تا پیش از دریافت توکن در والت خود از صفحات مجازی توسعه‌دهندگان خارج نشوید؛ چرا که ممکن است به این بهانه از ارسال توکن برای شما خودداری کنند.

  کوین و توکن هر دو در بستر بلاک چین ایجاد می‌شوند؛ اما کوین بر خلاف توکن، تحت شبکه بلاک چین اختصاصی خود ایجاد می‌شود. تفاوت دیگر بین کوین و توکن در ارزش آ‌ن‌ها است. کوین‌ها به عنوان رمزارز شناخته می‌شوند و می‌توانند در مقابل دریافت کالا یا خدمات پرداخت شوند؛ اما توکن‌ها علاوه بر به‌کارگیری در سیستم‌های پرداخت، استفاده‌های گوناگون دیگری هم دارند.

  تفاوت کوین و توکن

  ایجاد توکن، نیاز به فرایندهای پیچیده ندارد و افراد دارای مهارت در زمینه‌های کدنویسی و نرم‌افزاری هم می‌توانند آن‌ها را ایجاد کنند، اما کوین‌ها به سادگی ایجاد نمی‌شوند و هر فردی از پس خلق و پشتیبانی آن‌ها بر‌نمی‌آید. همچنین نحوه توزیع کوین با توکن متفاوت است. کوین‌ها از طریق استخراج و با استفاده از تجهیزات قدرتمند و محاسبات پیچیده به‌دست می‌آیند ولی توکن‌ها می‌توانند با برگزاری عرضه اولیه، توزیع شوند.

  انواع توکن

  همان‌طور که گفته شد، توکن‌ها بر خلاف کوین‌ها که به‌عنوان رمزارز استفاده می‌شوند، کاربردهای متنوعی دارند. طبقه‌بندی توکن‌ها بر مبنای ویژگی‌هایی است که ارائه می‌دهند. یکی از انواع آن‌ها توکن بهادار است که مشابه سهام عمل می‌کنند و تحت پشتیبانی مراجع قانونی عرضه می‌شود. بنابراین در صورت متضرر شدن شرکت ارائه‌دهنده، مراجع تضمین‌کننده، امکان جبران خسارات را فراهم می‌کنند.

  دسته دیگر، توکن‌های کاربردی هستند که به مالکان اجازه دریافت خدمات یا محصولات شرکت را می‌دهند؛ این دسته از توکن‌ها بر خلاف دسته قبلی، ملزوم به تبعیت از قوانین تدوین‌شده در زمینه توکن‌ها نیستند. دسته بعدی، توکن‌های پرداخت هستند و کاربران با خرید آن‌ها، می‌توانند کالا یا خدمات شرکت‌های پشتیبانی کننده را دریافت کنند.

  پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال چیست؟

  دسته‌ای دیگر از توکن، موسوم به توکن سهامی است که به توکن بهادار شباهت‌هایی دارد؛ اما فقط در همان شرکت قابل استفاده و معتبر است؛ معمولاً اعتماد به این دسته از توکن‌ها، کم‌تر است.

  نحوه برداشت توکن‌های ایردراپ

  اگر در ایردراپ‌ها شرکت کنید، معمولاً چند هفته زمان می‌برد تا توکن‌های رایگان به کیف پول شما واریز شود. برای اطلاع از واریز توکن‌ها، بایستی به وب‌سایت اتر اسکن (Etherscan) مراجعه نمایید و آدرس ای‌تی‌اچ خود را در آن جستجو کنید. پس از دریافت توکن‌ها می‌توانید به والت خود وارد شده و تراکنش‌های مدنظر را انجام دهید یا از حساب خود برداشت کنید.

  مراقب کلاهبرداری‌های ایردراپ باشید

  بالاتر اشاره کردیم که همه ایردراپ‌ها ایمن نیستند و ممکن است با اهداف کلاهبرداری برگزار شوند. در صورتی که ایردراپی از شما طلب پرداخت هزینه کرد، بدانید که این پروژه، کلاهبرداری است و از پرداخت هزینه خودداری کنید. گاهی اوقات در قالب ایردراپ برای والت شما، مبالغ اندکی ارسال می‌کنند و از این طریق ممکن است به برخی از اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده و از شما سواستفاده کنند؛ البته تنها در صورتی که آدرس عمومی شما، آشکار شود.

   مراقب حساب‌های جدیدی که در Bitcointalk، فیسبوک و توییتر ایجاد می‌شوند و به تبلیغ ایردراپ‌ها می‌پردازند، باشید؛ این حساب‌ها معمولا قابل اعتماد نیستند.

  چنانچه در در والت اصلی خود، مبالغ بالایی پس‌انداز کرده‌اید، برای اطمینان از نفوذ نکردن کلاه‌برداری به دارایی‌هایتان، بهتر است والتی جدید ایجاد کرده و با آن در ایردراپ شرکت کنید؛ چرا که امکان سرقت از والت شما با برخی روش‌ها، وجود دارد. ضمنا همواره این نگرانی را داشته باشید که افرادی کلاهبرداری منتظر هستند تا با یک حرکت نادرست شما، دارایی کیف پول‌تان را به سرقت ببرند.

  امنیت در ایردراپ

  بنابراین، اولاً به هیچ عنوان کلید خصوصی خود را برای دیگران ارسال نکنید؛ زیرا لزومی ‌برای این کار وجود ندارد. دوما تحت هیچ شرایطی برای شرکت در ایردراپ‌ها پول ارسال نکنید؛ چراکه تمامی ایردراپ‌ها رایگان هستند و اگر با درخواست پول از طرف آنان مواجه شدید، مطمئن باشید که این پروژه کلاهبرداری است. سوما از رسمیت ایردراپ اطمینان حاصل کرده و اطلاعات مربوط به آن‌ را از طریق صفحات رسمی و معتبر پیگیری کنید.

  بهترین منابع برای دریافت ایردراپ

  در ادامه چند منبع برای یافتن ایردراپ‌ها و شرکت در آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

  • coinmarketcap.com
  • airdrops.io
  • airdropalert.com
  • airdropbob.com
  • icomarks.com
  • AirdropAlert
  • Airdrop King
  • Airdrops.io
  • AirdropsMob
  • Aridrops.live
  • Airdropster
  • ۹۹Airdrops
  • Airdropter
  • Airdroprating.io
  • Airdrop Land
  هشدار: آکادمی بیت پین، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال عملکرد این سایت‌ها ندارد!

  تجربه کاربران ایرانی از شرکت در ایردراپ‌ ارزهای دیجیتال

   تجربه کاربران ایرانی از شرکت در ایردراپ‌ ارزهای دیجیتال

  نظر یکی از کاربران ایرانی در مورد ایردراپ ها

  سوالات متداول

  • ایردراپ به چه معناست؟

  ایردراپ به معنی ارسال رمزارزهای رایگان از طرف پدیدآورندگان یک رمزارز جدید و یا سایت مربوطه به برخی کاربران با هدف معرفی خدمات خود و جذب کاربران جدید است.

  • توکن چیست؟

  به هرگونه دارایی که از طریق تراکنش‌های رمزنگاری شده و در بستر بلاک چین قابل انتقال باشد، توکن می‌گویند.

  • آیا توکن همان کوین است؟

  خیر؛ توکن با کوین تفاوت دارد. کوین بر خلاف توکن که تحت شبکه بلاک چین اختصاصی خود ایجاد می‌شود، بر روی شبکه‌های بلاک چین عمومی قابل ایجاد شدن است. همچنین کوین‌ها به عنوان رمز ارز شناخته می‌شوند و می‌توانند در مقابل دریافت کالا یا خدمات پرداخت شوند؛ اما توکن‌ها استفاده‌های گوناگونی دارند.

  • انواع توکن‌ها کدام‌اند؟

  توکن‌ها بر اساس خدمات و ویژگی‌هایی که ارائه می‌کنند طبقه‌بندی می‌شوند که شامل توکن‌های بهادار، کاربردی، پرداخت و سهامی است.

  • آیا شرکت در ایردراپ‌ها هزینه دارد؟

  خیر! شرکت در ایردراپ‌ها رایگان است؛ در غیر این صورت با یک برنامه کلاه‌برداری روبرو هستید.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 107 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. داریوش مهرافزا
   داریوش مهرافزا | 5 اسفند 1402

   برای روشن کردن اذهان کاربران مخصوصاً تازه کارانی چون حقیرواموزش بسیار مفیدتان کمال تشکر و امتنان را دارم پاینده باشید

  2. محمد جواد
   محمد جواد | 12 بهمن 1402

   از اطلاع رسانی خوب شما بسیار ممنونم
   خدا اجرتون بده

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 12 بهمن 1402

    سلام محمدجواد عزیز
    ممنون از همراهی شما.

  3. محمدرضا زینالی
   محمدرضا زینالی | 24 دی 1402

   سلام چجوری من وار نوت کوین بشم میشه راهنمایی کنین

  4. برزونوروزی
   برزونوروزی | 20 دی 1402

   سلام در مورد فروش ایردراپ ها اطلاعاتی بدهید.ممنون

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 20 دی 1402

    سلام برزو عزیز
    نحوه فروش هر ایردراپ متفاوته. باید در کامیونتی اون پروژه درباره‌ش جستجو کنین.

  5. امین نیکمهر
   امین نیکمهر | 23 آذر 1402

   سلام آیا راجع به ایردراپ های لایه ۲ اتریوم هم که از اعتبار برخوردار هستند میشه گفت که ایردراپ ندن یا کلاهبرداری باشن(البته منظورم اونایی هست که دیگ حداقل ۲ میلیون کاربر دارن)

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 23 آذر 1402

    سلام امین عزیز
    واقعا با قطعیت نمیشه گفت؛ نه ایردارپشون مشخصه، نه احتمال اسکم بودنشون.
    همینطور که کسی فکر نمی‌کرد dYdX اون همه ایردراپ بده، کسی احتمال اسکم بودن LUNA با اون همه طرفدار و سرمایه‌گذار رو نمیداد.

  6. rashd
   rashd | 7 آذر 1402

   دوست دارم پیشرفت کنم برای زندگی خودم

  7. علی میرزائی
   علی میرزائی | 10 مهر 1402

   سلام مدتی هسته در ولتم تعدادی ان اف تی بصورت تیردراپ می اید وقیمت هرکدام5هزار usdcنوشته لکن من هیچ اطلاع از اینکه چظور نقدش کنم ندارم فقط سایت یکی باز کردم پیام گوگل امد این ادرس قلابی هسته shibnft.cc ویاshibi.io ممنون راهنمایی کنید

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 11 مهر 1402

    سلام علی عزیز
    احتمال خیلی زیاد این NFTها کلاهبرداری هستند. به هیچ عنوان کیف پول خودتون رو به سایت‌های نامطمئن و غیررسمی متصل نکنید. زیرا امکان خالی کردن ولت شما بسیار بالاست.
    موفق باشید.

  8. محمدغرباوی
   محمدغرباوی | 9 مهر 1402

   بنده واردایردراپ عضوشدم

  9. علیرضا عسکرزاده حردانی اصل
   علیرضا عسکرزاده حردانی اصل | 24 شهریور 1402

   چنتا ایردراپ دارم که از طریق سایت گرفتم به کیف پولم واریز شده و از طریق poooin خرید بیشتر کردم الا اونارو فعلا نمیتونم بفروشم مثال bnb classic دارم که ۲۰۲۱ خریدم ۳۰دلار الا بیشتر از ۱۱۰۰۰۰هزار دلاره واجازه فروش نمیده باید تا زمان لیست شدن منتظر ماند یا که اسکمه هر مدت تغیر میکنه ولی پایین تر از این قیمتی که گفتم نمیاد درضمن موقعی که خرید ۸صفر داشت الا ۴تا داره ۲سال نیمی هست دارمش بین هولدرها نگاه میکنم تا ردیف از ۱ _۱۷ صرافی های بزرگ هولدر هستن ایا امیدی هست

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 3 مهر 1402

    سلام علیرضا عزیز
    اگر خبری از لیست شدن باشه، در کامیونتی خودشون اعلام می‌کنند. بهتره که از خودشون پیگیر باشید. متاسفانه نمی‌دونم که امیدی هست بهش یا نه.
    موفق باشید.

  10. sinadata
   sinadata | 13 شهریور 1402

   چه فایده وقتی نمیشه فروختش ، یا وقتی هم بشه فروخت سریع ورژن ۲ همون ارز عرضه میشه که ورژن ۱ رو پایین نگه میداره

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 14 شهریور 1402

    سلام دوست عزیز
    سوال خودتون رو واضح‌تر بفرمایید تا شما رو راهنمایی کنیم.
    موفق باشید.

  11. عبدالرسول
   عبدالرسول | 3 خرداد 1402

   Very good

  12. ALI
   ALI | 24 اردیبهشت 1402

   سلام ایا ایردراپ نفری ۵۰۰ میلیون هست یا ۵۰۰ میلیون بین افراد شرکت کننده پخش میشه ؟

   • آراد فنایی
    آراد فنایی | 10 شهریور 1402

    بین همه پخش میشه.

  13. ولی فتحی
   ولی فتحی | 22 اردیبهشت 1402

   واقعا اموزنده بود انسان زمانی راه سر ش میره که طمع مکنه باید رکس پزیرباشیم

  14. iran2054
   iran2054 | 16 اردیبهشت 1402

   با سلام مطلب خوب و مفیدی بود .
   ممنون از سایت خوبتون 🙂

   • متینه ممتاز
    متینه ممتاز | 17 اردیبهشت 1402

    سلام دوست عزیز
    خوشحالیم که مطالب آکادمی بیت پین براتون مفید واقع شده.
    موفق باشید.

  15. افشین
   افشین | 19 فروردین 1402

   سلام یه ایرداپ به کیف پول ما واریز شده و الان سه ماه تو حساب من هستش و نمیتونیم به کیف پول دیگری انتقال دهیم ،از چند نفر پرسیدم میگن هنوز آزاد نشده ، یعنی چند وقت دیگر باید منتظر باشم تا آزاد بشه ؟ آیا آزاد میشه یا فیک هستش

   • متینه ممتاز
    متینه ممتاز | 20 فروردین 1402

    سلام دوست عزیز
    مشکلتون رو با پشتیبانی بیت پین در میون بذارید.
    پشتیبانی بیت پین فعلا از طریق اپلیکیشن فعال هست. علاوه بر این مورد میتونید از طریق شماره ۰۱۳۹۱۰۳۳۳۳۳ هم با پشتیبانی ارتباط بگیرید.
    موفق باشید.

  16. علی
   علی | 17 فروردین 1402

   عالی بود ممنون

   • متینه ممتاز
    متینه ممتاز | 20 فروردین 1402

    سلام علی عزیز
    ممنونیم از نظرات دلگرم‌کننده شما.
    به امید معاملات پرسود شما در بیت پین

  17. مهدی
   مهدی | 27 دی 1401

   سلام ایردراپ رو از کجا میشه گرفت

  18. ابراهیم صفوی
   ابراهیم صفوی | 18 دی 1401

   سلام دوستان عزیز ایا وارد شدن به دنیایی ارز دیجیتال سخته و سواد واطلاعات زیادی می خواد لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  19. ابراهیم صفوی
   ابراهیم صفوی | 18 دی 1401

   سلام دوستان ایا وارد شدن به دنیایی ارزدیجیتال سواد بالای می خواد

  20. محمدکاظم‌سلطانزاده
   محمدکاظم‌سلطانزاده | 10 آذر 1401

   برنامه‌ای‌است‌مدروزدرواقع‌‌دکورصرافی‌هاومغازه‌های‌خریدارزوخیلی‌جاهای‌دیگه‌شبیح‌این‌برنامه‌است

  21. مهرداد
   مهرداد | 16 آبان 1401

   درود میخاستم راهنماییم کنید مقدار زیادی ایردراپ به کیف پولهای تراست ومتامسک من اومده ارسال شده اما فقط میتونم از طریق کیف پول که وارد اتراسکن میشم تمام مشخصات ومقدارو ببینم ولی داخل کیفم نشسته ،اما چطور اینهارو وارد کیفم کنم وثبت بشه واینکه از همان طریق اتر و تتراسکن اگر راهی هست راهنمایی فرمایید سپاسگزارم

  22. سیدعلی مرندی
   سیدعلی مرندی | 15 آبان 1401

   باسلام.اینکه هموطنانمون ار اطلاع رسانیاتون میتونن شروع به فعالیت بهتر و با آگاهی و دانش در ارتباط باریسک پذیری و آشنایی با مفاهیم کلمات در رمز ارزها شوند تاثیر خوب و قابل درک برای سرمایه گذاران است همچنبن مناسب برای افرادی همچون من که میخواهند با حداقل سرمایه وحتی بدون سرمایه اولیه وارد جهان برتر هوش مصنوعی و علمی متافیزیک شوند
   باتشکر و قدردانی از اطلاعات درست و بجای شما

   • متینه ممتاز
    متینه ممتاز | 15 آبان 1401

    سلام علی عزیز
    ممنون از نظر مثبت شما. خوشحالیم که از مطالب ارائه شده راضی بودید.
    به امید معاملات پرسود شما در بیت پین.

  23. منصور حقیقت
   منصور حقیقت | 14 آبان 1401

   من از طریق دوستان به این کانال معرفی سدم هنوز چیزی نمی دونم

   • کارشناس محتوا ۱
    کارشناس محتوا ۱ | 14 آبان 1401

    سلام منصور عزیز
    برای کسب اطلاعاعت حتما مقاله‌های اکادمی رو از سطح مبتدی شروع کنید.
    اگر سوالی بود از ما بپرسید.

  24. محمدکاظم‌سلطانزاده
   محمدکاظم‌سلطانزاده | 26 مهر 1401

   ازاون‌وقتی‌که‌بااین‌برنامه‌باارزپول‌دیجیتال‌وایرداپ‌اشناشدم‌‌درکارهام‌هم‌جدی‌ترشدم

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 26 مهر 1401

    سلام محمد عزیز
    چه تجربه جالبی
    خوشحال می‌شیم بدونیم چرا در برنامه‌های زندگی هم جدی‌تر شدید؟

  25. ارسلان دولتخواه
   ارسلان دولتخواه | 13 مهر 1401

   آیادر سالجاری بیت پین برنامه ایر دراپ داشته است لطفا نام ببرید ؟

  26. مجتبی رضائیان
   مجتبی رضائیان | 8 مهر 1401

   ا با درود چنانچه اگر هر مطلب یا آدرس آموزشی در قالب یک مثال در باکسی زیر همان مطلب اضافه گردد ،فهم موضوع راحت‌تر انجام می شود ،با احترام

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 10 مهر 1401

    سلام مجتبی عزیز
    خیلی ایده خوبی هست. سعی می کنیم حتما در مقالات جدید نظر شما را اعمال کنیم.
    مرسی از همراهی گرم شما

  27. علی اصغرقاسم
   علی اصغرقاسم | 26 مرداد 1401

   راستش بااینکه هنوز ثبت‌نام نکردم به دلایلی اماجدی جدی جذب وعاشق این برنامه شدم ویکی ازداراییهای جذاب و باشکوه من خواهدشد……ان شاالله وتو.گوشی من …تا حالا خوب بامن کارکردی..بازم اگه کار کنیم تا بتونم یه گوشی بخرم تورومیزارم سرپرست وهم جای ثابت واستراحت ……‌‌ ‌‌‌‌تاهمیشه ….‌ن

  28. محمد
   محمد | 13 خرداد 1401

   سلام.میشه در مورد آی تی اچ توضیح بدید.

  29. امیر مرتضوی
   امیر مرتضوی | 12 اردیبهشت 1401

   خیلی ممنون بابت مطالبی که به اشتراک گذاشتید واسه من واقعا آموزنده و مفید بود اگه لطف کنید و منو راهنمایی کنید ممنون میشم من از روزی که دارم بازی واسه کسب درآمد انجام میدم پیامهای تبلیغاتی زیادی دریافت میکنم میشه بگید چجوری اونها رو به فارسی ترجمه کنم و لازمه که هرچیزی که تو پیامها گفته شده رو انجام بدم ؟ممنونم

  30. علی
   علی | 5 اردیبهشت 1401

   درود به شما دوستان گرامی، از مطالبتون استفاده کردیم.

   • کارشناس محتوا
    کارشناس محتوا | 7 اردیبهشت 1401

    درود علی جان
    مرسی که همراهمون هستی
    به امید موفقیت برای تو ، دوست عزیزِ بیت پین .

  31. نازنین زهرا سپهرنیا
   نازنین زهرا سپهرنیا | 9 فروردین 1401

   ایردراپ دوج وان دریافت کردین؟

  32. مریم عبداللهی
   مریم عبداللهی | 8 فروردین 1401

   با سلام
   من دوتا ولت دارم و به هر دو ولتم ایردراپ گرفتم و به هر دو واریز شده ،مثل متاوار و ترک و….آیا زمان فروش هر دو فروش میرن؟
   ممنونم از شما

   • حمید
    حمید | 20 مرداد 1401

    سلام خوب هستین خانوم عبداللهی.شرمنده لطف میکنی توضیح بدیدکه باید چکار کنیم .از چه طریقی باید اقدام کنیم .و همین که هرکسی میتونه انجام بده یا نه باید افرادی که تخصص کافی دارن باید اونا برات انجام بدن .
    ممنون میشم اگه لطف کنی راهنمایی کنید 🌹🌹🙏🙏

    • کارشناس محتوا
     کارشناس محتوا | 23 مرداد 1401

     حمید عزیز امیدواریم خانم عبدالهی بتونن در به دست آوردن سود به شما کمک کنند.
     اما قبل از هر کاری یادتان باشد تحقیق زیادی بکنید. بیت پین هیچ گونه مسئولیتی در قبال ایردراپ ها به جز ایردراپ هایی که به صورت رسمی اعلام میکند ندارد.

   • محمد
    محمد | 16 بهمن 1401

    سلام خیر معمولا ایردراپ ها درزمان لیست شدن در صرافی متمرکز قابل فروش هستن تعدادکمی ومحدود قابل فروش در صرافی غیر متمرکز هستن

  33. reza
   reza | 1 فروردین 1401

   چطور میشه مثلا اکانت کیف پولمونو متصل کردیم به یه سایت اتصالشو برداریم

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 15 فروردین 1401

    تو گوگل سرچ کنید: Disconnect wallet from a dapp+نام کیف پول تا با نحوه غیرفعال کردن یک اپلیکیشن غیرمتمرکز رو ببینید.

  34. reza
   reza | 1 فروردین 1401

   سلام وقتتون بخیر اخیرا یه ارز به اسم meta ufo به ایردراپ زیاد دادن معروف شده مثلا ثبت نام توی این ایر دراپ ۷۰۰ دلار میده و واقعا هم ارزش توی کیف پولت میاد هم قیمت خورده توی تراست والت بنظرتون بازم امکانش هست تاریخی که گفته مشکلی پیش بیاد اسکم اینا؟

  35. اشی
   اشی | 20 اسفند 1400

   سلام یک ایر دراپ واقعی که ۴۰ توکن به حساب میزنه

  36. مهدی
   مهدی | 14 اسفند 1400

   سلام .من آدرس کیف پول اصلی یعنی همون تراس والت رو دادم .ممکنه کلاهبرداری پیش بیاد .در مورد ارز متاوار ..البته خیلی هم موجودی ندارم که بخواد زحمت بکشه کلاهبرداری کنه .چیکار کنم .فقط آدرس رو دادم و گفت ۲۴ ساعت دیگه توزیع میشه .هنوز چیزی نیومده .

  37. عرشیا
   عرشیا | 10 اسفند 1400

   سلام.
   بنظرتون ایردراپ ترک(Terk) اسکم میشه!؟

  38. فاطمه
   فاطمه | 6 اسفند 1400

   یه ایدراپ معتبر می‌شناسید معرفی کنید، من تازه امروز متوجه شدم

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 8 اسفند 1400

    سلام
    معرفی ایردراپ کمی سخته چون اکثر ایردراپ ها اسکم هستند.

  39. فربد
   فربد | 27 بهمن 1400

   اگر برای دریافت ایردراپ ها یک کیف پول جدا ایجادکنیم که خارج از ارزهای اصلیمون باشه باعث نمیشه چون تو اون کیف پول جدید هیچ خرید و فروشی نداریم کیف پولمون غیرفعال تلقی بشه و بهش ایردراپ تعلق نگیره?

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 2 اسفند 1400

    سلام
    نه به هیچ وجه، اتفاقا پیشنهاد میشه این کار رو انجام بدین تا امنیتتون به مشکل بر نخوره.

  40. پکیا
   پکیا | 24 بهمن 1400

   ایردراپ فقط #bluesparrow token هم روزانه، هفتگی، ماهانه
   فقط با داشتن ۲۵۰ میلیارد تو ولتت، نیاز به هیچ کاری هم نیست، خودشون واریز می کنند

   • محمد
    محمد | 13 اسفند 1400

    سلام الان من مقداری ایرداپ دارم الان باید چیکارش کنم چطوری نقد کنم؟؟؟
    میگن ی تاریخی هست اون موقع می تونی نقد کنی درسته؟؟
    اگع اینجوری هست اون موقع کی هست دقیقا چه موقع میشه که نقدش کرد

    • کارن آهنگری
     کارن آهنگری | 14 اسفند 1400

     سلام دوست عزیز
     ایردراپ چه توکن و کوینی؟
     تو خود شبکه‌های اجتماعی اون ایردراپ دنبال این موضوع باشید و بهتون کمک میکنه.

     • محمد
      محمد | 13 خرداد 1401

      نه.میخوام بدونم اصلا آی تی اچ به چه دردی میخوره .

    • محمد
     محمد | 13 خرداد 1401

     معمولا وقتی داری ایردراپ رو میگیری تو سایتش زمانش مثل تایمر بهت نشون داده میشه.

   • شاه خاوری
    شاه خاوری | 15 دی 1401

    سلام جناب.۲۵۰ میلیارد چی داشته باشته باشیم تو ولتمون

  41. جعفر
   جعفر | 14 بهمن 1400

   سلام من امروز یه ایردراپ تحت عنوان نذار در یک برنامه به اسم pay tripدریافت کردم چقدر ارزش دلاری اینه ۵۰ نذار هست

  42. هژیر
   هژیر | 13 بهمن 1400

   سلام و ممنون بابت سایت بی نظیرتون در مورد ارزهایی که پیش فروش میشن و قیمتشون پایین تر از قیمت واقعیشون هست نظرتون چیه من خودم متاکینگ توی پیش فروشش خریدم بنظر شما خوبه یا خیر

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 17 بهمن 1400

    سلام هژیر عزیز
    در مورد ایردراپ‌ها هیچ نظری رو نمیشه داد و تمام نتیجه بستگی به صداقت تیم توسعه در اجرا بستگی دارد.

   • SADEGH
    SADEGH | 11 اسفند 1400

    سلام
    منم این ارز رو تو پیش فروش گرفتم ولی نمیشه فروخت گفتن میتونین 5 روز دیگه 50% رو بفروشین ولی نمیشه

  43. محمد صادق کارگر
   محمد صادق کارگر | 29 دی 1400

   آیا این ایرداپ هایی که دریافت اونها سختتر هست معتبرتر هست؟
   مثل koi-metaverse

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 30 دی 1400

    سلام محمدصادق عزیز
    بیشتر ایردراپ ها اسکم هستند و کم پیش میاد که یه ایردراپ درست باشه.

  44. وحیدسبب دوست
   وحیدسبب دوست | 21 دی 1400

   باسلام وخسته نباشید.
   اگه ایردراب تو شبکه اتریوم داشته باشیم،کارمزد تبدلش چقدر میشه،منظور کارمزد شبکه اتریوم چقدره،یک مبلغ ثابته یاباتوجه به ارزش معامله حساب میشه؟

  45. مهدی
   مهدی | 14 دی 1400

   سلام
   تفاوت ایردراپ با عرضه اولیه صرافی چیه؟

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 15 دی 1400

    سلام
    یکی از استراتژی‌های توسعه دهنده ها در عرضه اولیه، می‌تونه ایردراپ باشه.
    تو ایردراپ با انجام مراحل مختلف و مشخص شده توسط توسعه دهنده‌های پروژه، به صورت تصادفی یا روش‌های دیگه، بخشی از عرضه‌ی اولیه توزیع میشه.

  46. نادر باستانی
   نادر باستانی | 3 دی 1400

   باسلام.امکان معرفی ایردراپ توسط شما به کاربران وجود دارد

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 4 دی 1400

    سلام
    پروژه‌های ایردراپ ممکنه اسکم باشه و یا اینکه با وجود انجام مراحل، هیچ سودی به کاربران نرسونه.
    برای همین امکان معرفی ایردراپ توسط تیم بیت پین وجود نداره.
    شما از طریق سایت کوین مارکت کپ می تونید لیست ایردراپ ها رو ببینید.

  47. Mehrdi
   Mehrdi | 2 دی 1400

   سلام بیت پین کیف پول solo رو پشتیبانی نمیکنه؟ میخوام به این کیف پول ریپل انتقال بدم میزنه آدرس مقصد صحیح نمیباشد. چه کار کنم؟ خواهش میکنم زودتر جواب بدید. باید تا فردا انتقال بدم. اگر نمیشه لطفا راهنماییم کنید که چجوری از طریق تراست ولت ریپل به کیف پول سولو انتقال بدم؟ ممنون میشم.

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 4 دی 1400

    سلام دوست عزیز
    برای دریافت راهنمایی و حل این مشکل، لطفا با پشتیبانی و چت آنلاین در تماس باشید.

  48. امیر حاجی غلام
   امیر حاجی غلام | 1 دی 1400

   سلام خسته نباشید
   میخواستم بدونم که در ایردراپ در قسمت Link to retweeted post باید چه چیز وارد کنیم؟

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 1 دی 1400

    سلام
    در این قسمت باید لینک ریتوییت مربوط به ایردراپ رو وارد کنید.

  49. مجید
   مجید | 25 آذر 1400

   سلام
   من تعداد 15000 رمز ارز mneb دریافت کردم آیا میشه برداشت کرد …؟؟؟
   اگه میشه لطفاً کمک کنید . ممنون

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 26 آذر 1400

    سلام مجیدجان
    امکان برداشت ایردراپ‌ها اکثر مواقع به سختی انجام میشه و این پروسه کاملا مربوط به شرکتی هست که ایردراپ رو برگزار کرده.
    شما باید آموزش‌های مربوط رو در سایت خود شرکت و انجمن‌ها مطالعه کنید. در این مورد اطلاع خاصی نداریم.

    • مجید
     مجید | 26 آذر 1400

     ممنون از زحمات شما عزیزان
     همین قدر که لطف کردین و وقت گذاشتین ممنون

   • Abmo
    Abmo | 29 آذر 1400

    این تعداد رمز ارز که به شما داده شده به معنی دارایی شما نیست
    یعنی شما در کیف پولتون میتونید طی مدت زمان طولانی اینو استخراج کنید اونم با پرداخت اتر
    در کل چیز خاصی نیست

    • SIAVASH RANJBAAR
     SIAVASH RANJBAAR | 31 اردیبهشت 1401

     سلام دوستان عزیز من یک خواهش دارم اگر اطلاعات در مورد موضوع مطرح شده رو ندارید لطف کنید دیگه اطلاعات غلط و گمراه کننده و گیج کننده ندید .دوستی که در مورد ارز mneپرسیده و این دوستمون جواب داده باید عرض کنم اصلا جواب ایشون درست نیست نمیدونم چه اصراری برای دادن مشورت فیک و اشتباه دارید اینجا هستیم تا به هم کمک کنیم و اطلاعات مربوط به مسائل خاص رو که همیشه پیش نمیاد و همگان در آن اطلاعات ندارن در اختیار همدیگه قرار بدیم البته اگر واقعا اطلاعات رو داریم و خودمون رفتیم ونتیجه رو گرفتیم و بعد قاطع اعلام کنید .خب دوست من شما که به این قطعیت جواب دوستمون رو درمورد mne دادید میشه بپرسم از کجا وچه اطلاعات دیگه در این مورد ارز رو میدونید ؟
     فکر نکنم دوستان من هم دوسال پیش mne گرفتیم و11000دلار بابت 150000mne پرداخت کرد وتا 13000 دلار هم بالا رفت ولی یکروز صبح شنبه دیدم یک دلار هم تو ولت نیست ولی هنوز 150000 mne دارم .دوسال گشتم تا راه تبدیل این ارز که الان لیست شده و قیمت دارد را پیدا کنم من خیلی حقیقت اذیت شدم ولی هر دوستی تمایل داشت به شماره تماس بنده ۰۹۰۲۱۲۲۰۳۰۴ که این شماره شماره اهراز بنده در صرافی بیت پین است تماس داشته تا اطلاعات دقیق این ایردراپ که زمان اولین ۳۰۰۰۰دلار شدنBtc بود روتا امروز که بازهم نزدیک به این قیمت است قرار دهم کاملا رایگان وتنها شرط اینکه عضو صرافی بیت پین باشید بنده سیاوش رنجبر هستم اگر دوستان در صرافی صلاح میبینن این بلند نامه بنده رو در صفحه قرار بدهید.البته درست هست این سئوال و جوابها برای ۵ماه قبل باشد ولی مطمئن هستم هنوز دوست عزیزمون جوابی برای ارز مینیریوم یا mne را ندارد من هم یک سال پیش از تیم محتوا این سئوال رو پرسیدم ورفتم تا امروز در خدمت تمام دوستان بیت پینی عزیز هستم.
     با تشکر از گروه واقعا عالی محتوا و واچ لیست بی‌نظیر بیت پین خیلی به به هستین 😉👍❤

  50. Mohammad
   Mohammad | 24 آذر 1400

   دوستان هنگام دریافت ایردراپ حتما به نکات زیر توجه کنید
   ۱ به هیچ عنوان ایدراپ هارو به ولت اصلیتون نفرستید
   ۲ خیلی از ایردراپ ها فیک هستن و واریزی ندارند
   ۳ برای دریافت ایردارپ ها هیچ گونه هزینه ای آنجام ندهید (حتی مبالغ بسیار ناچیز که به عنوان هزینه انجام تراکنش میخواهد دریافت کنند)
   ۴ به هیچ عنوان ۱۲ کلمه ولتتون رو برای دریافت ایردراپ به کسی ندید
   درضمن اینم بگم که خیلی از ایردراپ ها فیک هستن و واریزی ندارند یا اگر هم دارند نقد نمیشن معمولا
   یک تاریخی رو اعلام میکنند که توی اون تاریخ نقد نمیشن 😁
   من حدود ۱۵۰ تا ایردراپ انجام دادم که فقط ۲۵ تا از اونها واریزی داشتند که از اون ها هم فقط یکیشون قابل نقد کردن داشت توی تاریخ مشخصش
   و اینکه دارید دیگه یه تیر توی تاریکی میزنید پس زیاد توقع نداشته باشید
   انشاالله همتون همیشه همیشه پرسود باشید ❤️

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 25 آذر 1400

    سلام کاربر عزیز و وفادار
    ممنونیم از اینکه تجربیات با ارزشتون رو در اختیار کاربرامون گذاشتید. با اجازه اسکرین شات کامنت شما رو در انتهای نوشته درج می کنیم.

   • فاطمه
    فاطمه | 6 اسفند 1400

    میشع اونی که نقد شد رو،بمن معرفی، کنی🥲

   • راحیل
    راحیل | 17 اسفند 1400

    بعد همون ی دونه ایردراپ شما ارزشش چقدر بود و همه ی این ۱۵۰تا ایردراپ رو توی چ‌مدتی انجام دادید؟

  51. شمس الدین ملکی
   شمس الدین ملکی | 22 آذر 1400

   سلام از توضیحات جامع و کامل شما در زمینه ایردراپ ها سپاسگزارم.

  52. محمدرضا نعمتی
   محمدرضا نعمتی | 22 آذر 1400

   سلام
   من ماسک توکن و بایرن مونیخ دارم نمیدونم چیکار کنم ماسک لوگو گرفته تو تراست ولت امابایرن نیومده

  53. MohAmaD
   MohAmaD | 22 آذر 1400

   سلام وقتتون بخیر
   درباره METAMUSK اینروزا سروصدا کرده بنظرتون کلاهبرداریه ؟؟!!
   البته حدود ۳۰میلیون متاماسک هم واریزی داشته

  54. غیاثی
   غیاثی | 21 آذر 1400

   باعرض سلام ، چطور می تونم سرعت server mining بر روی اندروید موبایل افزایش بدم ؟ ممنون

  55. سعید
   سعید | 21 آذر 1400

   سلام بنده از طریق کیف پول تراست والت از طریق صرافی پیکن سواپ چند ایردارپ دریافت کردم ولی دریافت با کارمزد بود مشکلی نداره به نه نظر شما اخه گفته بودین ایردراپ کاملا رایگانه

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 21 آذر 1400

    دریافت ایردراپ رایگان هست و لازم نیست که هزینه بپردازید! اما برای تبدیل ارز دیجیتال دریافت شده به ارزهای دیگه و یا انتقال به کیف پول های دیگه باید کارمزد مربوطه رو پرداخت کنید.

    • najafi
     najafi | 3 دی 1402

     سلام وقتتون بخیر
     برای کسی که هیچ سر رشته ای نداره چجوری میتونه اموزش ببینه.

     • مبین حسینی
      مبین حسینی | 4 دی 1402

      سلام دوست عزیز
      پیشنهاد می‌کنم اول دوره آموزشی رایگان ارز دیجیتال رو نگاه کنین، بعدش کم کم با ورود به این عرصه، اطلاعات رو بدست میارین. یهو و فقط با خوندن تئوری نمیشه یاد گرفت.

  56. مقدسی
   مقدسی | 21 آذر 1400

   درود بر شما
   بنده چندین ایردراپ دریافت کردم و در ولتم میباشد برای فروش در سایتهایی ک از طریق خود ولت باز میکنم برای فروش کارمزد تراکنش به bnb یا دلار تتر میخواد ایا برای فروش نیاز به پرداخت کارمزد هست یعنی بنده پرداخت کنم برای فروش سایتم peecoin هست در تراست ولت به سایت متصل شدم

   • کارن آهنگری
    کارن آهنگری | 21 آذر 1400

    سلام
    برای انتقال و فروش با توجه به ارز دیجیتال مربوطه، باید کارمزد پرداخت کنید.

    • منصور
     منصور | 23 دی 1400

     سلام من چجوری ارز رایگان دریافت کنم

    • حمید
     حمید | 20 مهر 1402

     سلام اموزش ایر دراپ ندارید

  57. محسن
   محسن | 19 آذر 1400

   وراسیتی چرا به فروش نمیره

  58. فرهاد
   فرهاد | 13 آذر 1400

   kheili khoob

  59. فرزاد رئوفی
   فرزاد رئوفی | 13 آذر 1400

   awli bood mamnon az saite khobeton