ارز دیجیتال سایتاچین (SaitaChain) چیست؟

تاریخ انتشار: 22 تیر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 12 تیر 1403
زمان مطالعه:  6 دقیقه
ارز دیجیتال سایتاچین (SaitaChain) چیست؟

تعجبی ندارد اگر نام ارز دیجیتال سایتاما یا سایتاچِین را به تازگی شنیده باشید؛ با اینکه مدت زیادی از معرفی این پروژه بلاک چینی نمی‌گذرد اما تغییرات و فرازونشیب‌های را پشت سر گذاشته است. سایتاچین یا همان سایتامای سابق، ابتدا کار خود را به عنوان یک میم کوین آغاز کرد؛ اما بعدها برنامه‌های بلند پروازانه خود را معرفی کرد. برنامه‌هایی که محبوبیت زیادی برای آن به ارمغان آورد.

ازاین‌رو، ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم که مقاله‌ای جامع درباره این پروژه خلق کنیم. تا پایان این مقاله، پاسخ‌هایی برای این سوالات به دست خواهید آورد: ارز دیجیتال سایتاما یا سایتاچین چیست؟ ارز سایتاما چه ویژگی‌هایی دارد؟ و از همه مهم‌تر، از کجا می‌توان به خرید و فروش سایتاما یا سایتاچین پرداخت؟ پس با ما همراه شوید.

ارز دیجیتال سایتاچین چیست؟

پروژه ارز دیجیتال سایتاما (Saitama) که کمی بعد از شروع به کار، نام خود را به سایتاچین (SaitaChain) تغییر داد، یک پروژه وب ۳ داینامیک با هدف توانمندسازی، آموزش و تسهیل حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) است. تیم سازنده این پروژه قصد دارد با سایتاچین، دیفای را به زندگی روزمره افراد بیاورد.

جالب است بدانید که سایتاچین کنونی، سرگذشت جالبی دارد. این پروژه در ابتدا کار خود را به عنوان یک میم کوین با نام SAITAMA و استاندارد «ERC-20» و روی بلاکچین اتریوم آغاز کرد. اما کمی بعد با تحولی عظیم، سه تغییر بزرگ را در پروژه ایجاد کرد.

 • نام پروژه را به سایتاچین تغییر داد.
 • از بلاک چین اتریوم، به بایننس چین مهاجرت کرد.
 • توکن سایتاما را با نسبت ۲:۱ به ارز دیجیتال سایتاچین کوین یا STC تبدیل کرد.
 • ماهیت پروژه را از میم کوین به یک پلتفرم بلاک چینی کاربردی در حوزه دیفای تغییر داد.

در واقع در فوریه ۲۰۱۴ (بهمن ۱۴۰۲) بود که این پروژه با ریبرند خود به سایتاچین تبدیل شد. با این کار ارز دیجیتال سایتاما کیف پول‌های کاربران نصف و به توکن STC تغییر یافت. البته این تغییر هم مدت زیادی به طول نینجامید؛ چرا که تیم توسعه‌دهنده بلاک چین لایه صفر اختصاصی SaitaChain را معرفی کرد.

حالا که تا حدودی می‌دانیم سایتاما یا سایتاچین چیست، می‌توانیم به سراغ بررسی سایر بخش‌های این رمزارز نوظهور برویم. البته قبل از آن، بهتر است به پیام زیر توجه کنید.

در بهمن ۱۴۰۲، صرافی بیت پین همزمان با پروژه سایتاما، معاملات این توکن را متوقف کرده و خرید و فروش سایتاچین کوین را به جای آن آغاز کرد. حالا شما با استفاده از دکمه زیر می‌توانید به معامله این رمزارز بپردازید.

خرید سایتاچین

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  ویژگی‌های ارز دیجیتال سایتاچین

  همانطور که گفتیم، سایتاچین اکوسیستمی مقیاس‌پذیر است که ویژگی‌ها و کاربردهای متنوعی برای آن تعریف شده که هر یک می‌توانند تحولی بزرگ در حوزه دیفای ایجاد کنند. ویژگی‌ها و کاربردهای این اکوسیستم عبارتند از:

  • کیف پول سایتاپرو (SaitaPro Wallet): کیف پولی غیر حضانتی است که امنیت بسیار بالایی دارد و می‌تواند توکن‌های این بلاک چین را در خود ذخیره کند.
  • صرافی SaitaSwap: یک صرافی غیرمتمرکز در بلاک چین سایتاچین است که قابلیت‌هایی مثل استخر نقدینگی و استیکینگ را به کاربران ارائه می‌کند.
  • سایتا کارت: کارت فیزیکی پروژه است تا کاربران بتوانند با واریز رمزارزهایی تتر، اتریوم، بایننس کوین و حتی پول فیات، در سراسر جهان از آن استفاده کنند.
  • بلاک چین لایه ۰: ساختار جدیدی از بلاک چین است که کل اکوسیستم در آن قرار گرفته است.
  • کاربرد مخفیانه: اکوسیستم سایتاچین کاربردهای مخفیانه از نوع پروتکل دانش صفر ارائه می‌کند که مجهز به پروتکل‌های DID هم هست.

  سایتاکارت‌های سایتاچین

  جالب است بدانید که کلیه کارمزدهای پرداختی در بلاک چین سایتاچین، به این صورت تقسیم می‌شود: ۸۰٪ به استخر شبکه منتقل می‌شود، ۱۰٪ برای خزانه‌داری اکوسیستم جدا می‌شود و ۱۰٪ دیگر هم سوزانده می‌شود.

  کاربرد سایتاچین

  همانطور که گفتیم، بلاک چین ارز دیجیتال سایتاما یا سایتاچین کاربردهای متنوعی دارد. همین کاربردها توکن STC را ارزشمند کرده و آن را به گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. کاربردهای ارز دیجیتال سایتاما / سایتاچین شامل موارد زیر می‌شود:

  • انتقال ارزش: بلاک چین لایه صفر SaitaChain برای پرداخت‌های سریع و کم کارمزد کاربرد دارد.
  • پرداخت کارمزد شبکه: توکن STC برای پرداخت کارمزدهای شبکه کاربرد دارد تا پروتکل‌ها و قراردادهای هوشمند در شبکه‌ای یکپارچه فعالیت کنند.
  • استیکینگ برای اعتبارسنج‌ها: اعتبارسنج‌ها ارز دیجیتال سایتاچین را در بلاک چین وثیقه گذاشته و در حفظ امنیت شبکه مشارکت می‌کنند.
  • حاکمیت شبکه: جامعه بلاک چین با استفاده از توکن‌های خود می‌توانند به پیشنهادات، ارتقای پروتکل‌ها و تصمیمات مهم حاکمیتی رأی بدهند.
  • اتصال بلاک چین به سایتاچین: توکن‌های سایتاچین می‌توانند برای اتصال زنجیره‌های جانبی به شبکه و تبدیل آن‌ها به پاراچین کاربرد داشته باشند.

  صرافی سایتاسواپ

  دلیل محبوبیت ارز دیجیتال سایتاما چیست؟

  یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت ارز دیجیتال سایتاما / سایتاچین، کارمزد تراکنش صفر آن در شبکه است که تجربه کاربری لذت‌بخش و بی‌هزینه‌ای را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. در ضمن کارمزد تراکنش‌های ETH و BSC آن هم حالا به ۲٪ رسیده که نصف مقدار قبلی است.
  ساختار کارمزد این شبکه هم به طریقی است که کاربر رغبت بیشتری برای تعامل دارد و طراحی آن به گونه‌ایست که کاربر برای شبکه نفعی ندارد، بلکه شبکه است که به کاربر خدمت می‌کند.
  علاوه‌براین، تغییر نام سایتاما به سایتاچین فقط به نام ختم نمیشد، بلکه کل هدف پروژه، ساختار توکنومیک آن و کاربردهای آن هم تحولی عظیم کرد. این پروژه قصد دارد راه‌حل‌هایی کاربردی برای چالش‌های کنونی حوزه دیفای ارائه دهد و این محبوبیت ارز دیجیتال سایتاچین را بیشتر کرده است.

  تیم سازنده ارز دیجیتال سایتاچین کیست؟

  در وبسایت رسمی سایتاچین، فردی به نام Mkay به عنوان موسس این پروژه معرفی شده است. در وبسایت آمده که Mkay با بیش از ۲۰ سال تجربه در حوزه اقتصاد و تکنولوژی، تعهد ویژه‌ای در موفقیت ارز دیجیتال سایتاچین دارد.

  هدف اصلی Mkay از تأسیس پروژه سایتاما و سایتاچین، آزادکردن پتانسیل رمزارزها و ارائه راه‌حل‌های مفید اقتصادی به مردم عادی است. طبق اطلاعات صفحه لینکدین سایتاچین، دفتر مرکزی این پروژه در شهر دبی قرار گرفته و حدود ۵۰ نفر نیز در آن فعالیت می‌کنند.

  سایتاچین در کدام صرافی‌ها معامله می‌شود؟

  بدیهی‌ست که بهترین راه برای خرید ارز دیجیتال، مراجعه به صرافی‌های ارز دیجیتال است. طبیعتاً ارز دیجیتال سایتاما یا سایتاچین هم در اکثر صرافی‌های معتبر جهان قابل خریداری است. اما همانطور که می‌دانید، احراز هویت در این پلتفرم‌ها برای کاربران ایرانی محدودیت‌های زیادی دارد. بنابراین، صرافی بیت پین به عنوان یکی از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی کشور، خرید و فروش ارز دیجیتال سایتاما و بعدها ارز دیجیتال سایتاچین را برای کاربران ایرانی فراهم کرد.

  آینده ارز دیجیتال سایتاچین چیست؟

  همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، فرآیند ریبرند سایتاما تنها به نام ختم نشد و تحولات بزرگی که در آن صورت گرفت، عزم جزم تیم سازنده را برای ایجاد اکوسیستمی قوی و کاربردی در حوزه دیفای و وب ۳ نشان داد. معرفی بلاک چین لایه صفر، صرافی غیر متمرکز و حتی سایتاکارت نشان می‌دهد که تیم توسعه‌دهنده برنامه‌های هیجان‌انگیز و بلندپروازانه‌ای برای این پروژه دارند.
  از طرفی، ساختار اقتصاد توکنی شفاف، کارمزد پایین و توکن‌سوزی مداوم این پروژه باعث شده که خرید ارز دیجیتال سایتاما یا سایتاچین، یک سرمایه‌گذاری بلند مدت و فرصتی سودآور باشد. در این مقاله تلاش کردیم که همه جوانب مرتبط با ارز دیجیتال Saitama و توکن STC را تشریح کنیم.
  اگر تجربه خرید STC را دارید و یا نظر یا سوال بخصوصی در رابطه با این پروژه دارید، می‌توانید در زیر همین مقاله با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

  سؤالات متداول

  • سایتاما اینو چیست؟

  سایتاما اینو «Saitama Inu» یک توکن تحت استاندارد «ERC-20» در شبکه اتریوم بود که در بهمن ۱۴۰۲ به ارز دیجیتال سایتاچین تبدیل شد.

  • سایتاچین چیست؟

  سایتاچین، اکوسیستمی جامع و کاربرد در حوزه دیفای است که از dApp ها و قراردادهای هوشمند وب ۳ پشتتیبانی می‌کند و توکن STC هم ارز دیجیتال بومی آن است.

  • ارز دیجیتال سایتاچین چه ویژگی‌های برتری دارد؟

  ارز دیجیتال سایتا یا سایتاچین بلاک چین لایه صفر اختصاصی، ساختار توکن‌سوزی مداوم و کارمزد تراکنش بسیار پایینی دارد و صرافی غیرمتمرکز، امکان اتصال پاراچین و حتی کارت اعتباری خود را عرضه کرده است.

  • آیا سایتاچین همان سایتاما است؟

  بله. سایتاچین همان ارز دیجیتال سایتاماست که در سال ۲۰۲۳ ایجاد شد. در طی این ریبرند، ارز دیجیتال سایتاما اینو با نسبت ۲:۱ به توکن STC تبدیل شد.

  • موسس ارز دیجیتال سایتاما کیست؟

  کارآفرینی به نام Mkay پروژه ارز دیجیتال سایتاما و سایتاچین را تأسیس کرده و دفتر مرکزی آن هم در شهر دبی قرار دارد.

  • چطور می‌توان ارز دیجیتال سایتاچین را خریداری کرد؟

  برای خرید ارز دیجیتال سایتاما یا سایتاچین باید به صرافی‌های خارجی و ایرانی مراجعه کرد که از معامله این ارز پشتیبانی می‌کنند. شما برای خرید آسان این ارز می‌توانید از طریق صرافی داخلی بیت‌پین اقدام نمایید.

  میلاد آقایاری

  میلاد آقایاری

  Fiat Free, Since 93 :) درباره کریپتو می‌نویسم. چون به نظرم راه امیدوارکننده‌ایه واسه یه کوچولو بیشتر کردن عدالت در جهان

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  توکن Soulbound چیست؟ معرفی کاربردهای توکن هویتی سول باند

  در دنیای رو به گسترش و تحول بلاک چین، متاورس‌ و ان اف تی‌ها، ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آشنایی با پلتفرم سیویک (CVC)؛ ارائه‌دهنده احراز هویت در دنیای دیجیتال

  حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی افراد و بی‌ثباتی در سیستم‌های م ...

  دیدگاه‌ها 5 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. کامبیز شاهی
   کامبیز شاهی | 3 آبان 1402

   ببخشید یادم رفت بگم من الان ۷ماه درخواست دادم ارز از استخر هنوز نیامده سایتاما

  2. کامبیز شاهی
   کامبیز شاهی | 3 آبان 1402

   سلام من ارز سایتاما رو دارم تو ورژن یک بود انتقال دادم به کیف پولم الان میگن رفته توی استخر درخواست دادیم و کد بهمون دادن وتو کیف پولم موجودی میاره بالا ولی تا میرم توش مال ورژن ۲ سری موجودی میر می‌خوام بدونم واریز میشه برام یانه الان ۲۳ملیارد ارز ازش دارم تورو خدا بهم بگین من چیکار کنم

  3. محسن
   محسن | 24 بهمن 1401

   آیا این رمز ارز برای سرمایه گذاری ارزش دارد و پشتیبانان این پروژه چه دیدافقی از نظر قیمتی برای آینده آن دارنند؟ خواهشمند ام پاسخ دهید؟

  4. MOHEB MOHAMAD ALIZAD
   MOHEB MOHAMAD ALIZAD | 14 مرداد 1401

   سلام روز بخیر الان میشه خریدش مثل بعقیه ارزها؟؟ با تشکر از دوستان خوب تیم

  5. هادی جنانی
   هادی جنانی | 29 تیر 1401

   من هنوز موفق به دریافت یک ریال هم نشدم