ارز دیجیتال Project Galaxy چیست؟ همه چیز درباره پروجکت گلکسی

تاریخ انتشار: 29 تیر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 6 شهریور 1402
زمان مطالعه:  8 دقیقه
ارز دیجیتال پروجک گلکسی (Project Galaxy) چیست؟

شاید شما هم در صدد دریافت توکن‌های رایگان در جریان ایردراپ‌ها «Air drop» بوده‌اید. برخی از پلتفرم‌ها تمهیداتی را به کار گرفته‌اند تا توکن‌های توزیع شده در ایردراپ‌ها به کاربران حقیقی برسد. یکی از همین پلتفرم‌ها، پروژه ارز دیجیتال Project Galaxy است. در ادامه قصد داریم تا ضمن معرفی این پلتفرم، چگونگی کارکرد، تیم توسعه و دیگر موارد مهم مربوط به آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

اگر شما نیز مایلید تا اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه بدست آورید تا بتوانید سرمایه‌گذاری بهتری در بازار کریپتو انجام دهید، با ما همراه شوید.

خرید پروجکت گلکسی (Project Galaxy)

ارز دیجیتال پروجکت گلکسی (Project Galaxy) چیست؟

پروجکت گلکسی یا پروژه گلکسی «Project Galaxy» یک پلتفرم دیجیتال برای اعطای اعتبار دیجیتالی به کاربران است. با توجه به غیرمتمرکز بودن فضای کریپتو، بسیاری از فعالیت‌ها در این بستر به‌صورت ناشناس انجام می‌شود؛ از این رو نمی‌توان به کیفیت و اعتبار فعالیت هر کاربر در فضای کریپتو پی برد.

اما پروجکت گلکسی کمک می‌کند که این اتفاق برای کاربران حقیقی این فضا بیفتد تا آن‌ها بتوانند از اعتباری که کسب کرده‌اند برای دریافت پاداش و امتیاز استفاده کنند. در صف بیشتر پروجکت گلکسی می‌توان گفت:

 • پروجکت گلکسی بزرگترین شبکه داده اعتبار وب 3 «Web3» در جهان است (وب 3 به نسل سوم اینترنت اشاره دارد که به‌صورت غیرمتمرکز خواهد بود).
 • پروجکت گلکسی براساس یک زیرساخت باز و مشارکتی طراحی شده است؛ از این رو به توسعه دهندگان و پروژه‌ها کمک می‌کند تا از توکن‌های غیرمثلی یا NFTها و همچنین داده‌های اعتبار دیجیتال برای ایجاد محصولات و جوامع بهتر در وب 3 استفاده نمایند!
 • کاربران می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های پروجکت گلکسی، اعتبار جمع‌آوری شده در دنیای وب 3 را نمایش دهند و تاریخچه دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار دهند. در این صورت به آسانی می‌توان به سوابق این کاربران پی برد. (کاربرانی که دارای اعتبار و سابقه مناسبی هستند، می‌توانند مورد توجه پروژه‌های متنوع قرار بگیرند و برای دریافت تسهیلات و امتیازات ویژه از اعتبار دیجیتال خود استفاده کنند!)
 • شبکه داده Project Galaxy نیز یک شبکه باز و غیرمتمرکز است، به این معنی که کاربران واقعاً مالک داده‌هایی هستند که استفاده می‌کنند.
 • پروجکت گلکسی دارای یک توکن بومی است که تحت نماد «GAL» در بازار کریپتو عرضه شده است. این توکن هم‌اینک (جولای 2022) در رتبه 252 این بازار قرار دارد.
 • توکن گال «GAL»، توکن حاکمیتی پلتفرم پروجکت گلکسی است و روی شبکه‌های اتریوم و بایننس وجود دارد.

ارز دیجیتال پروجک گلکسی (Project Galaxy) چیست؟با توجه به این که وب 3 حاصل فناوری‌های غیرمتمرکز همچون بلاکچین «Blockchain» است، حجم وسیعی از فعالیت کاربران را در بر می‌گیرد؛ اما اصلی‌ترین ویژگی‌ وب 3، حفظ حریم خصوصی کاربران و محرمانگی اطلاعات است.

حالا ممکن است گروهی از کاربران بخواهند در این قضا برای خود اعتبار دیجیتالی بسازند و از اعتبار خود در زمینه‌های مختلف بهره بگیرند. پروجکت گلکسی همان بستری است که این گروه از کاربران می‌توانند روی آن حساب کنند!

دانلود ماهنامه اسفند ماه دامیننس

اهمیت ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار کریپتو

  Project Galaxy چگونه کار می‌کند؟

  پروجکت گلکسی یک سبک اتصال «Plug-and-Play» از ماژول‌های NFT قابل تنظیم ساخته است که پروژه‌ها می‌توانند از آن برای اجرای کمپین‌ها، جمع‌آوری داده‌های مفید و صدور NFT مبتنی بر اعتبار برای کسانی که در کمپین مشارکت دارند، استفاده کنند.

  در خارج از اجرای یک کمپین نیز، پروژه‌ها می‌توانند از داده‌های جمع‌آوری شده برای راه‌اندازی یک سیستم پاداش برای مشارکت کنندگان فعال و اعضای وفادار جامعه استفاده کنند. پروجکت گلکسی برای این امر از گزینه‌های زیر استفاده می‌کند:

  • گلکسی آی‌دی «Galaxy ID»

  گلکسی آی‌دی به عنوان لینکدین وب 3 «LinkedIn Web 3» شما عمل می‌کند و می‌تواند نام کاربری جهانی شما باشد که نشان دهنده هویت‌های چند زنجیره ای/چند کیف‌پول شما در وب 3 باشد. کاربران می‌توانند اعتبار جمع‌آوری شده در دنیای وب 3 را نمایش دهند و تاریخچه دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند.

  • آن‌چین گلکسی «Galaxy OAT»

  آن‌چین گلکسی مخفف عبارت توکن دستاورد آن‌چین گلکسی «Galaxy On-Chain Achievement Token» است که اختصاراً آن را به عنوان «OAT» می‌شناسند. این گزینه تا حد زیادی به توکن‌های غیرمثلی یا ان‌اف‌تی «NFT» مربوط می‌شود.

  به طوری‌که پروجکت گلکسی از OAT به عنوان یک رکورد دیجیتال از دستاوردهای زندگی کاربران استفاده می‌کند. هدف OAT ادغام هویت آنلاین و آفلاین کاربر است. این بخش می‌تواند امکان ترکیب رویدادهای آفلاین با رویدادهای آنلاین را از طریق صدور توکن‌های NFT فراهم کند.

  در حال حاضر OAT صرفاً در پالیگان «Polygon» و استاندارد «ERC-721» که استاندارد توکن‌های غیرمثلی در شبکه اتریوم است، در دسترس قرار دارد؛ همچنین در بازار توکن‌های غیرمثلی اوپن‌سی «OpenSea» و اکثر کیف‌پول‌ها نیز پشتیبانی می‌شود.

  دو مورد فوق در پروجکت گلکسی جایگاه ویژه‌ای دارند. اما این پلتفرم دارای بخش‌های متنوع دیگری است که در کنار هم می‌توانند فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای کاربران و توسعه‌دهندگان ایجاد کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه می‌توانید وایت‌پیپر یا معرفی‌نامه متنی پروجکت گلکسی را از لینک – https://docs.galaxy.eco مطالعه فرمایید یا به وبسایت رسمی پروجکت گلکسی مراجعه نمایید.

  تاریخچه و تیم توسعه Project Galaxy

  پروجکت گلکسی برای اولین بار در ماه مارس 2021 راه‌اندازی شد؛ این پروژه بیش از 200000 کاربر مختلف را به صورت زنجیره‌ای در 7 بلاکچین مختلف جذب کرده است. اسامی و سابقه فعالیت بنیان‌گذاران پروجکت گلکسی به این قرار است:

  • هری ژانگ «Harry Zhang»

  هری ژانگ یکی از بنیان‌گذاران اصلی پروجکت گلکسی است که در سال‌های 2016 و 2017 رئیس بخش کارآفرینان چینی در برکلی «Berkeley» بوده است. البته او مدر لیسانس کامپیوتر و آمار خود را نیز از دانشگاه برکلی دریافت کرده است. او همچنین سابقه مشارکت در پروژه‌های «Lion» و «Dlive.tv» را در کارنامه خود دارد.

  اگر سابقه کاری هری ژانگ را ورق بزنیم، طبیعتاً فعالیت‌های بسیار بیشتری را نیز می‌توانیم در آن پیدا کنیم، اما ژانک هم‌اینک درگیر پروژه گلکسی است و روی توسعه آن تمرکز دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این بنیان‌گذار، می‌توانید وارد صفحه توئیتر هری ژانگ شوید.

  • چارلز وین «Charles Wayn»

  چارلز وین نیز به عنوان دیگر بنیان‌گذار پروجکت گلکسی شناخته می‌شود که او نیز مانند ژانگ در پروژه «Dlive.tv» فعالیت داشته است. پس از ادغام DLive در بیت‌تورنت «BitTorrent»، چارلز معاون سرگرمی‌های تعاملی در BitTorrent شد.

  او همچنین در سال‌های 2017 و 2018، رئیس بخش کارآفرینان چینی «ACE» در برکلی بوده است و مدرک لیسانس اقتصاد خود را نیز از دانشگاه برکلی دریافت کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این بنیان‌گذار، می‌توانید وارد صفحه لینکدین چارلز وین شوید.

  طبیعتاً تیم توسعه پروجکت گلکسی، افراد بیشتری را در بر می‌گیرد؛ به‌خصوص که این پروژه با افراد و نهادهای بسیاری وارد همکاری شده و سرمایه‌های بالای 10 میلیارد دلاری را جذب کرده است. اما دو فرد نامبرده در رأس توسعه گلکسی قرار دارند.

  نقشه راه و آینده پروجکت گلکسی

  تا به امروز، برنامه‌هایی که پروجکت گلکسی به عنوان نقشه راه خود تعیین کرده بود، با موفقیت همراه بوده است. از جمله این برنامه‌ها می‌توان استقرار روی پالیگان «Polygon»، فانتوم «Fantom»، شبکه آربیتروم «Arbitrum»، آوالانچ «Avalanche» و سولانا «Solana» را عملی کرده است. البته توسعه این پروژه برای سال 2023 نیز برقرار است و لانچ ورژن دوم شبکه گلکسی در سال 2023 عملی خواهد شد.

  با توسعه زیرساخت‌های پروجکت گلکسی، طبیعتاً ارزش توکن بومی این پلتفرم نیز در بازار کریپتو با رشد همراه خواهد بود. اما این که نهایتاً این پروژه به کجا خواهد رسید، مانند دیگر پلتفرم‌های رمزارزی مشخص نیست. بنابراین باید منتظر باشیم و ببینیم که پروجکت گلکسی تا کجا پیش خواهد رفت؟!

  توکن GAL در کدام صرافی‌ها قابل خرید است؟

  همان‌ طور که اشاره کردیم، با توسعه پروجکت گلکسی، ارزش توکن بومی این پلتفرم نیز در بازار کریپتو افزایش خواهد یافت. از این رو بسیاری از افراد مایل هستند تا روی این توکن سرمایه‌گذاری کنند. از جمله صرافی‌های رمزارزی بین‌المللی صرافی بایننس «Binance» و از معتبرترین صرافی‌های ایرانی بیت پین است که می‌توان برای خرید توکن GAL به آن‌ها مراجعه کرد.

  حتما بخوانید: 4 آلت کوین برای تنوع بخشیدن به حساب‌های رمز ارز شما

  می‌بینید که اگرچه توکن گال، یک توکن نوظهور است، اما در مشهورترین صرافی‌های رمزارزی جهان لیست شده است. این موضوع می‌تواند نشانه اعتبار این توکن باشد. البته به دلیل این که فعالیت در صرافی‌های بین‌المللی به دلیل تحریم‌ها برای کاربران ایرانی با چالش همراه است، بنابراین برای خرید توکن گال می‌توان روی صرافی‌های داخلی حساب کرد.

  خوشبختانه صرافی‌های داخلی نیز از معامله این توکن پشتیبانی می‌کنند.

  اگر قصد خرید مستقیم و آسان این توکن را دارید، همین حالا می‌توانید وارد بخش خرید آسان صرافی بیت‌پین شده و پس از طی کردن مراحل ثبت‌نام و احراز هویت، برای خرید توکن GAL اقدام نمایید.

  کیف‌پول‌های مناسب برای نگهداری توکن GAL کدامند؟

  با توجه به این که توکن گلکسی روی دو پلتفرم اتریوم و بایننس اسمارت‌چین اجرا می‌شود، کیف‌پول‌های مشهوری می‌توانند برای نگهداری این ارز مورد استفاده قرار بگیرند که از جمله آن‌ها می‌توان سه مورد زیر را نام برد:

  شما می‌توانید پس از خرید توکن GAL، برای نگهداری میان‌مدت یا طولانی‌مدت این ارز می‌توانید آن را به کیف‌پول‌های نامبرده انتقال دهید.

  گفتار پایانی!

  پروجکت گلکسی، یکی از پروژه‌های کریپتو است که هدف متفاوت و بزرگی را دنبال می‌کند. در واقع پروجکت گلکسی به دنبال ایجاد هویت دیجیتال برای کاربرانی است که می‌توانند از اعتبار خود در جهت بهبود عملکرد و ارائه محصولات خود در بستر وب 3 استفاده کنند.
  این اعتبار شامل توسعه توکن‌های غیرمثلی «NFT» هم می‌شود. توکن بومی این پلتفرم یعنی GAL در بازار کریپتو مبادله می‌شود. به نظر شما توسعه پروجکت گلکسی، چقدر می‌تواند روی افزایش نرخ توکن آن نقش داشته باشد؟ آیا شما روی این توکن سرمایه‌گذاری می‌کنید؟

  سؤالات متداول

  • ارز دیجیتال Project Galaxy چیست؟

  پروجکت گلکسی یک پلتفرم غیرمتمرکز است که با هدف ایجاد اعتبار دیجیتالی برای کاربران کریپتو شروع به کار کرده است. این اعتبار در نسخه بعدی اینترنت، یعنی وب 3 قابل استفاده و دسترسی است.

  • نماد ارز دیجیتال بومی پروجکت گلکسی در بازار کریپتو چیست؟

  توکن بومی و حاکمیتی پلتفرم پروجکت گلکسی در بازار کریپتو تحت نماد «GAL» ارائه شده است.

  • آیا توکن GAL برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

  اگرچه پروجکت گلکسی مورد توجه بسیاری از کاربران کریپتو قرار دارد، اما یک پروژه نوظهور است و سرمایه‌گذرای روی آن، مانند هر ارز دیجیتال دیگر با ریسک همراه است. بنابراین با انجام تحلیل‌های شخصی و دقیق می‌توانید بخشی از سرمایه خود را به سرمایه‌گذاری روی آن اختصاص دهید.

  • چطور می‌توان توکن GAL را خریداری کرد؟

  برای خرید هر ارز دیجیتال باید به صرافی آنلاین مراجعه شود. برای خرید آسان توکن GAL نیز همین حالا می‌توانید در صرافی داخلی بیت‌پین ثبت‌نام نمایید و این توکن را به کیف‌پول دیجیتالی خود بیفزایید.

  آکادمی بیت‌پین

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر