ترید ارز دیجیتال چیست؟ تریدر به چه کسی گفته می‌شود؟

توسط شبنم توایی
|
4 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  12 دقیقه
ترید ارز دیجیتال چیست؟ تریدر به چه کسی گفته می‌شود؟

ترید ارز دیجیتال به فعالیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم گفته می‌شود و تریدر هم فردی است که با تحلیل بازار، استراتژی‌های مختلف و ابزارهای مالی، سعی می‌کند از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال سود کسب کند.

ترید ارز دیجیتال در اصطلاح به معنی خرید و فروش ارز دیجیتال به منظور دریافت سود از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال است و یکی از روش‌های محبوب و پردرآمد سرمایه‌گذاری در دنیای امروز است. ترید یا معامله، یکی از مفاهیم اصلی در علم اقتصاد است که در آن تریدر یا همان خریدار در قبال دریافت خدمات یا محصول، به فروشنده پول پرداخت می‌کند؛ این اصطلاح در دنیای ارزهای دیجیتال به فعالیت خرید و فروش رمزارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل گفته می‌شود که به عنوان نقدینگی جهانی، پول بدون نظارت و سرمایه‌گذاری آینده شناخته می‌شوند.

درواقع، در بازار ارز‌های دیجیتال، اصطلاح ترید کردن (Trading) بیشتر به معاملات کوتاه‌مدتی اشاره دارد که در آن‌ها، کاربر از نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال سود دریافت می‌کند؛ تریدر هم فردی است که با استفاده از تحلیل بازار، استراتژی‌های مختلف و ابزارهای مالی، سعی می‌کند از نوسانات قیمت این ارزهای دیجیتال سود کسب کند. روش‌های زیادی برای ترید ارز دیجیتال وجود دارد که باعث کسب سود در بازه‌های زمانی کوتاه و بلندمدت می‌شوند. در این مقاله از بیت پین، به طور کامل با مفهوم ترید ارز دیجیتال، نکات مهم مربوط به این فعالیت، روش‌های ترید و چگونگی انجام آن‌ها توسط تریدرها آشنا می‌شوید.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

ترید ارز دیجیتال یعنی خرید و فروش ارزهای دیجیتال با هدف کسب سود! ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین و اتریوم، دارایی‌های دیجیتالی هستند که از طریق الگوریتم‌های رمزنگاری ایجاد شده و مدیریت می‌شوند. این ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های آنلاین به یکدیگر تبدیل می‌شوند و می‌توان در بسیاری از کشورها، از آن‌ها برای خرید کالاها و خدمات یا سرمایه‌گذاری استفاده کرد.

ترید ارز دیجیتال می‌تواند، فعالیتی سودآور یا بسیار پرخطر باشد؛ قیمت ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی است و ممکن است ارزش این دارایی‌ها در عرض چند دقیقه به شدت تغییر کند. به همین دلیل هم لازم است تا حتما قبل از شروع به ترید ارز دیجیتال، تحقیقات کاملی انجام داده و از خطرات این مسیر آگاه باشید‌؛ چنانچه به ترید ارز دیجیتال علاقه‌مند هستید، باید چند نکته زیر را در نظر داشته باشید:

 • ابتدا صرافی ارز دیجیتال معتبری انتخاب کنید؛ صرافی‌های ارز دیجیتال، پلتفرم‌هایی هستند که به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را می‌دهند.
 • سپس باید کیف پول ارز دیجیتال ایجاد کنید؛ کیف پول ارز دیجیتال، مکانی برای ذخیره ارزهای دیجیتال شما است.
 • قبل از شروع به ترید ارز دیجیتال، در مورد بازار رمزارزها تحقیق کرده و از خطرات آگاه شوید.
 • یک استراتژی معاملاتی انتخاب کرده و از آن پیروی کنید.
 • مدیریت ریسک را در نظر داشته باشید و فقط آن مقدار پول را که می‌توانید از دست بدهید، ترید کنید.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

ترید ارز دیجیتال، فعالیتی پیچیده است و نباید بدون انجام تحقیقات و آماده‌سازی کافی شروع شود. با این حال، اگر به درستی انجام شود، می‌تواند فعالیتی سودآور باشد. هم سرمایه‌گذاران و هم تریدرها در بازار ارزهای دیجیتال برای دریافت سود تلاش می‌کنند، اما برای رسیدن به این سود، از روش‌های متنوعی بهره می‌برند.جان مینارد کینز (John Maynard Keynes)، اقتصاددان برجسته قرن بیستمی، درباره سرمایه‌گذاری در دنیای رمزارزها و سودآوری از ترید ارز دیجیتال، می‌گوید:

سرمایه‌گذاری موفق، پیش‌بینی کردن پیش‌بینی‌های دیگران است.

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  تریدر ارز دیجیتال کیست؟

  تریدر ارز دیجیتال به کسی گفته می‌شود که در بازار ارزهای دیجیتال از طرف خودش یا افراد حقیقی و حقوقی دیگر، به خریدوفروش رمز ارزها می‌پردازد. تریدرها، افرادی هستند که تلاش می‌کنند در روندهای صعودی یا حتی نزولی بازارهای دیجیتال سود دریافت کنند. سرعت معامله‌های آن‌ها بسیار سریع‌تر از سرمایه‌گذاران است و ممکن است به‌دنبال سود کمتری از هر معامله باشند؛ چرا که بیشتر آن‌ها به‌صورت همزمان چندین سهم را معامله می‌کنند. درآمد اصلی تریدرها از همین سودهایی است که در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت از نوسانات بیت‌کوین یا  آلت‌ کوین‌ ها کسب می‌کنند.

  تریدر ارز دیجیتال، فردی است که ارزهای دیجیتال را با هدف کسب سود خرید و فروش می‌کند. او با استفاده از تحلیل‌های تکنیکال و تحلیل‌های فاندامنتال، روند قیمت ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کرده و در زمان مناسب وارد بازار شده یا از آن خارج می‌شود. تریدرهای ارز دیجیتال به دو دسته کلی تقسیم شوند:

  • تریدرهای روزانه: این تریدر‌ها، ارزهای دیجیتال را در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، معمولاً یک روز یا کمتر، خرید و فروش می‌کنند. آن‌ها از نوسانات کوتاه‌مدت قیمت ارزهای دیجیتال برای کسب سود استفاده می‌کنند.
  • تریدرهای بلندمدت: این تریدر‌ها، ارزهای دیجیتال را در بازه‌های زمانی بلندمدت، معمولاً چند ماه یا چند سال، خرید و فروش می‌کنند. آن‌ها به رشد بلندمدت ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند و از نوسانات کوتاه‌مدت قیمتی رمزارز نگران نیستند.

  هر دو گروه بالا در بازار ارز دیجیتال حضور دارند، انتخاب اینکه در بازار ارزهای دیجیتال تریدر باشید یا سرمایه‌گذار، تا حد زیادی بستگی به اهداف و شرایط شما دارد.

  امروزه با افزایش حجم بازارهای مالی، تعداد افرادی که مشغول‌ ترید هستند، زیاد شده، بنابراین می‌توان گفت که‌ ترید ارز دیجیتال در عصر حاضر، به‌عنوان یک حرفه شناخته می‌شود. باید به این نکته توجه کنید که برای تریدر شدن باید انگیزه‌ی قوی، صبر کافی و علاقه‌ زیادی به یادگیری مباحث ترید داشته باشید. برای شروع به ترید ارز دیجیتال، به سرمایه‌ زیادی نیاز نخواهید داشت و با حداقل سرمایه، می‌توانید ترید ارزهای دیجیتال را شروع کنید. تریدرهای ارز دیجیتال می‌توانند از روش‌های مختلف زیر برای ترید استفاده کنند:

  • تحلیل تکنیکال: تحلیل تکنیکال، استفاده از داده‌های تاریخی قیمت برای پیش‌بینی روند آینده قیمت است.
  • تحلیل فاندامنتال: تحلیل فاندامنتال، استفاده از عوامل اقتصادی و بنیادی برای پیش‌بینی روند آینده قیمت است.
  • تحلیل احساسات بازار: تحلیل احساسات بازار، استفاده از عوامل روانی برای پیش‌بینی روند آینده قیمت است.

  برای ترید ارز دیجیتال از کجا شروع کنیم؟

  ترید ارزهای دیجیتال یکی از روش‌های محبوب و پردرآمد سرمایه‌گذاری در دنیای امروز است. قدم اول برای شروع به ترید ارز دیجیتال، انتخاب صرافی ارز دیجیتال معتبر و ایجاد حساب کاربری در آن است. در مطلب‌های قبلی در مورد معیارهای انتخاب صرافی ارز دیجیتال معتبر و بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران صحبت کرده‌ایم. با کمک این مقالات می‌توانید صرافی ارز دیجیتالی با خدمات مناسب انتخاب کنید. با توجه به قوانین و شرایط صرافی‌ها، لازم است که مراحل ثبت‌نام در صرافی را به ترتیب انجام دهید؛ انتخاب کیف پول و احراز هویت، از مراحل اصلی فعال‌سازی حساب کاربری برای ترید ارز دیجیتال هستند.

  برای ترید ارز دیجیتال از کجا شروع کنیم؟

  شما با داشتن حساب کاربری فعال در صرافی ارز دیجیتال، به‌سادگی می‌توانید ترید کنید؛ برای مثال، می‌توانید دلار را با ارز دیجیتال بیت کوین معامله کنید. بستر صرافی‌های آنلاین به شما کمک می‌کنند دارایی‌های خود را مدیریت کنید. پس به طور کلی برای شروع ترید ارزهای دیجیتال، باید مراحل زیر را طی کنید:

  • انتخاب صرافی ارز دیجیتال: صرافی ارز دیجیتال، پلتفرم آنلاینی است که امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. صرافی‌های زیادی وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بعضی از عواملی که باید در انتخاب صرافی توجه کنید عبارت‌اند از: حجم معاملات، هزینه‌ها، امنیت، قوانین و مقررات، پشتیبانی مشتری و طیف ارزهای دیجیتال قابل معامله.
  • ثبت نام و احراز هویت: پس از انتخاب صرافی مناسب، باید در آن ثبت‌نام کرده و هویت خود را تایید کنید. بسته به قوانین و مقررات هر صرافی، ممکن به ارائه مدارک شناسایی، آدرس، شماره تلفن و گاها حساب بانکی خود نیاز داشته باشید؛ این فرآیند ممکن است چند روز زمان ببرد.
  • واريز پول: پس از تأييد هويت، باید به حساب صرافی خود، پول واريز كنيد. بسته به صرافی، ممكن است بتوانيد با كارت اعتباری، حساب بانكی، كيف پول ديجيتال يا حتی به صورت نقدی پول  واريز كنيد. هزينه‌ها و زمان واريز نيز بستگی به روش پرداخت شما دارد.
  • خرید و فروش یا ترید ارز دیجیتال: پس از واريز پول، می‌توانيد با استفاده از صفحات وب يا نرم‌افزار‌های صرافی‌ها، به خرید و فروش یا همان ترید ارزهای ديجيتال بپردازيد. لازم اس تا قبل از هر تصميم، با قوانین و شروط هر وب‌سایت يا نرم‌افزار آشنا باشيد.

  معرفی ابزارهای تحلیلی در ترید ارز دیجیتال

  سرمایه‌گذاران و تریدرهای ارزهای دیجیتال، با توجه به شرایط بازارهای مالی که در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از ابزارهای تحلیلی متفاوتی برای بررسی و شناسایی نقاط مهم معاملاتی استفاده می‌کنند. در کل، دو روش اصلی یعنی تحلیل فاندامنتال (بنیادی) و تحلیل تکنیکال، برای بررسی بازار و پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود؛ اما برای ترید ارز دیجیتال، باید با بازار، قوانین و استراتژی‌های مختلف آشنا باشید. برای این منظور، استفاده از ابزارهای تحلیلی می‌تواند به شما کمک کند.

  قبل از توضیح بیشتر درباره تحلیل فاندامنتال (بنیادی) و تحلیل تکنیکال، چند نمونه از ابزارهای تحلیلی در ترید ارز دیجیتال را معرفی خواهیم کرد:

  • Dash 2 Trade: ابزاری نسبتا جدید که داده‌های پیشرفته‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ الگوریتم زیربنایی این ابزار، چندین معیار مختلف را مانند پلتفرم‌های رسانه‌ای اجتماعی ردیت، تلگرام و توئیتر را در طول روز بررسی و تحلیل می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از آن، نوسانات قیمتی، حجم معاملات، شاخص‌های فنی و سطح خطر را مشاهده کنید.
  • TradingView: ابزاری حرفه‌ای برای نمایش نمودار‌هایی با کيفيت بالا! شما مي‌توانيد با استفاده از TradingView، نوسانات قيمتی، الگوها، روندها و سطح حمايت و مقاومت را ببينيد. همچنین، می‌توانيد با استفاده از ابزار‌های تحليل فنی، استراتژی خود را بهبود بخشيده و با ساير تریدر‌ها ارتباط برقرار کنید.
  • 3Commas: ابزاری عالی برای ساخت ربات ترید خودكار است که به شما كمک می‌كند با استفاده از استراتژی‌های از پيش تعريف‌شده يا سفارشی، تصميم گرفته و حد ضرر و حد سود خود را تعيين كنيد.

  موارد بالا، تنها چند نمونه از ابزارهای تحلیلی در ترید ارز دیجیتال هستند. شما می‌توانید با جستجو در وب، ابزارهای دیگری را نیز پیدا کنید. اما مهمترین نکته این است که با استفاده از این ابزارها، دانش و تجربه خود را افزایش داده و با تحلیل داده‌ها، استراتژی مناسب خود را پیدا کنید.

  برای موفقیت در ترید ارز دیجیتال، تنها داشتن ابزار کافی نیست، بلکه باید بتوانید از ابزارها به درستی استفاده کنید.

  تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

  تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با این فرض که تغییرات قیمتی در تاریخ در حال تکرار هستند، انجام می‌شود. بررسی نمودارهای قیمتی به ما نشان می‌دهد که اوضاع بازار در آینده چطور خواهد بود. در این تحلیل، تاریخچه فعالیت‌های معاملاتی بررسی‌شده و برای پیش‌بینی فرصت‌های معاملاتی تلاش می‌شود. مواردی مثل حجم معاملات، الگوهای نموداری، اندیکاتورها و ابزارهای نموداری بسیاری از ابزارهای این روش هستند. هدف اصلی در تحلیل تکنیکال، ارزیابی قدرت یا ضعف در یک بازار مشخص است.

  اما تحلیل تکنیکال، فقط برای پیش‌بینی قیمت احتمالی در آینده استفاده نمی‌شود. بلکه می‌تواند به‌عنوان یک چارچوب در مدیریت ریسک عمل کند. بررسی و تعیین میزان ریسک (حد ضرر و سود)، گام اول در ترید محسوب می‌شود. تحلیل تکنیکال، روش تحلیلی بسیاری از تریدرهای ارزهای دیجیتال است.

  تحلیل فاندامنتال در ترید ارز دیجیتال

  تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی، روش دیگری است که در این مطلب بررسی و معرفی می‌کنیم. در تحلیل فاندامنتال، تریدرها در تلاش برای تعیین ارزش ذاتی یک دارایی با بررسی عوامل داخلی و خارجی تأثیرگذار روی قیمت دارایی موردنظر هستند. با مطالعه‌ی دقیق این عوامل، می‌توان مشخص کرد که آیا ارزش فعلی آن کم‌تر از ارزش ذاتی است یا خیر؟!

  به‌طور مثال، قصد داریم در مورد افرادی که روی یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری، مشارکت کرده‌اند، اطلاعات کسب کنیم یا در مورد گروهی که روی یک پروژه قابل سرمایه‌گذاری کار می‌کنند، مطالعه و تحلیل انجام دهیم. هدف ما از انجام این تحقیق و بررسی، این است که بفهمیم آیا آن دارایی بیش‌از حد ارزش‌گذاری شده است یا خیر؟

  در تحلیل بنیادی هدف نهایی، تجزیه‌وتحلیل ارزش و قیمت ذاتی یک دارایی و مقایسه آن با قیمت فعلی است.

  پس از کسب اطلاعات، می‌توانیم از آن‌ها برای ورود به معاملات ارز دیجیتال استفاده کنیم. معامله دارایی‌هایی با نوسان قیمتی بالا همچون ارزهای دیجیتال، به‌مهارت و تخصص زیادی نیاز دارد. انتخاب استراتژی، به‌دست آوردن ادراک درستی از دنیای وسیع معاملات (ترید کردن)، تسلط پیدا کردن بر تحلیل تکنیکال و فاندامنتال موضوعات کاربردی هستند که باید بیشتر در مورد آن‌ها بیاموزیم.

  معرفی شش استراتژی ترید ارز دیجیتال

  برای ترید و دریافت سود از ارزهای دیجیتال، چندین استراتژی وجود دارد. از جمله استراتژی‌های اصلی‌ترید ارزهای دیجیتال می‌توان به نوسان‌گیری (Swing Trading)، معامله بر اساس خط روند (Position Trading)، معاملات روزانه (Day Trading)، معاملات محدود نوسان (Range Trading)، اسکالپینگ (Scalping) و سرمایه‌گذاری (Investing) اشاره کرد.

  نوسان‌گیری (Swing Trading)

  سوئینگ تریدینگ (Swing Trading) یا نوسان‌گیری، یک روش معاملاتی است که هدف آن کسب سود با تمرکز روی نوسان قیمت ارزهای دیجیتال در طی مدت‌زمان چندین روز یا چندین هفته است (این یک استراتژی بلندمدت است). تریدر با کمک تحلیل تکنیکال، قیمت‌های بازار را پیش‌بینی می‌کند و ارزی را می‌خرد که ممکن است تا ماه‌ها آن را نفروشد یا ممکن است بر اساس تحلیل‌هایی که انجام می‌دهد، ارزی را چند ماه دیگر خریداری کند. اگر توانایی تجزیه‌وتحلیل الگوها و تشخیص نقاط مقاومت و حمایت احتمالی را دارید، تمرکز بر سوینگ تریدینگ می‌تواند به شما در کسب سود کمک کند.

  پوزیشن تریدینگ (Position Trading)

  پوزیشن تریدینگ، روش‌ترید بلندمدت دیگری برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. در روش پوزیشن تریدینگ (Position Trading)، تریدر بر اساس تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال، فرصت‌های مناسب خریدوفروش برای بازه‌ی زمانی حدود ۳ تا ۱۲ ماه را در نظر می‌گیرد و هیجانات خود را تا رسیدن به نقطه‌ی مورد هدف، کنترل می‌کند. پوزیشن تریدینگ، ساده‌ترین استراتژی ترید است که البته نیازمند نظم و انضباط زیادی است. این استراتژی به دلیل اهداف سوددهی در بلندمدت، شباهت بسیاری به سرمایه‌گذاری دارد.

  انجام معاملات روزانه (Day Trading)

  معاملات روزانه روشی هستند که در آن تریدر در تلاش برای کسب سود در بازه‌ی زمانی چند ساعت یا یک‌روز است. در این روش، تریدرها با کمک تحلیل تکنیکال و بررسی نمودارهای ساعتی قیمت‌ها، وارد معامله می‌شوند. این روش در مقایسه با روش اسکالپینگ (روش پنجم)، درصد سود بالاتری از هر معامله دارد.

  ترید در محدوده نوسان (Range Trading)

  معاملات محدوده نوسان یا رنج، نوعی معامله‌ی روزانه است که با هدف تعیین یک دامنه انجام می‌شود. یعنی تریدر، بازه زمانی مثلاً یک هفته‌ای را در نظر می‌گیرد. در این روش تمرکز تریدر روی خرید در روند صعودی یا خرید پس از روند نزولی در بازه‌ی زمانی ساعتی و یا روزانه است.

  اسکالپینگ (Scalping)

  این روش، شبیه معاملات روزانه است. در ترید با روش اسکالپینگ، تریدر می‌تواند در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاه در حد چند ثانیه و یا دقیقه، از تغییرات کوچک سود دریافت کند. این‌کار نیاز به تمرکز و بررسی مداوم نمودار قیمت دارد. اگر در استفاده از روش‌های تحلیل تکنیکال که قبلاً در آکادمی بیت‌پین توضیح داده‌ایم، مهارت دارید، ممکن است بتوانید با سرعت بالا، کسب درآمد کنید. البته باید مهارت قابل توجهی در مدیریت ریسک داشته باشید. شما با هر ترید به روش اسکالپینگ می‌توانید سود ناچیزی کسب کنید و اما جمع این سودها در طولانی‌مدت، می‌تواند چشمگیر باشد.

  سرمایه‌گذاری

  با اینکه در ابتدای مقاله ترید را به معنای سرمایه‌گذاری کوتاه و بلندمدت معرفی کردیم، اما بیشتر افراد فعال در بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری را ترید نمی‌دانند. چون ترید کردن یعنی قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که بتوان از آنها کسب سود کرد. اما سرمایه‌گذاری درواقع به معنای در اختیار گرفتن مالکیت یک دارایی به‌عنوان ذخیره ارزش است که با هدف کلی افزایش این ارزش در طول زمان، انجام می‌گیرد.

  سرمایه‌گذاری

  برای مثال وارن بافت، شش‌امین ثروتمند حال حاضر جهان، یک سرمایه‌گذار است. او سهام را بیشتر با اهداف بلندمدت می‌خرد. در واقع وارن بافت یک سرمایه‌گذار واقعی است. در این روش نیازی به دیدن قیمت‌ها و بررسی دقیق نمودارها نیست، مگر اینکه افراد بخواهند دارایی خود را با قیمت مناسبی افزایش دهند. بنابراین، از دیدگاه بسیاری از افراد، سرمایه‌گذاری، ترید نیست؛ اما چون در این استراتژی هم خریدوفروش انجام می‌شود و هم روش مناسبی برای افرادی است که توانایی یا فرصت ترید با استراتژی‌های معرفی‌شده را ندارند.

  گفتار پایانی

  ترید ارز دیجیتال به شرایطی مثل زمان و فعالیت تریدر بستگی دارد و با استراتژی‌های گوناگونی انجام می‌شود. به‌صورت کلی، هر چقدر چارچوب زمانی تریدر کوتاه‌تر باشد، نیاز به مهارت و زمان بیشتری است. برای همین استراتژی‌های معاملاتی کوتاه‌مدت مثل‌ترید روزانه و اسکالپینگ برای افرادی که مبتدی هستند، پیشنهاد نمی‌شود. با کمک این روش‌های ترید، می‌توان از کوچک‌ترین تغییرات بازار، در حد دقیقه یا روزانه، کسب سود کرد.

  در مقابل، استراتژی‌های بلند مدت‌تر، زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری به تریدر می‌دهند و به‌همین دلیل نیاز به‌مهارت و دانش بالایی ندارند. تریدرهای تازه‌کار با کمک استراتژی‌های بلند مدت می‌توانند با خرید ارز دیجیتال در اهداف بلندمدت، سود ببرند.

  نکته‌ی مهمی که باید توجه کنید، این است که روش‌های کوتاه‌مدت نیاز به دانش و تسلط بیشتری نسبت به روش‌های بلندمدت دارند، اما در عمل، این استراتژی‌های بلندمدت هستند که بیشترین سود را برای تریدرها به‌همراه دارند. برای مثال، تریدرهای باهوشی که در سال ۲۰۱۲ و زمانی که قیمت بیت کوین زیر ۱ دلار بود، حجم بالایی از آن را خریدند و پس از گذشت چند سال، بیشترین سود را از بازارهای دیجیتال بردند.

  امیدواریم که شما هم با تشخیص نقاط ورود و خروج مناسب، از بازار ارزهای دیجیتال سود کسب کنید اما همچنان تأکید می‌کنیم که در معاملات بازار ارزهای دیجیتال، هیجانی عمل نکنید. برای ما بنویسید که شما از کدام روش برای تحلیل ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنید؟ در بازار ارزهای دیجیتال تریدر هستید یا سرمایه‌گذار؟

  سوالات متداول

  ترید ارز دیجیتال چیست؟

  ترید به معنی خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال است.

  تریدر به چه کسی گفته می‌شود؟

  به کسی که با اهداف کوتاه‌مدت یا بلندمدت وارد معاملات ارزهای دیجیتال می‌شود، تریدر گفته می‌شود. البته در بین افراد فعال در بازار سرمایه، افرادی که با اهداف بلند مدت وارد بازار می‌شوند سرمایه‌گذار یا هولدر (Holder) شناخته می‌شوند.

  بهترین روش تحلیل ارزهای دیجیتال کدام است؟

  انتخاب روش تحلیل ارزهای دیجیتال به شرایط زیادی بستگی دارد. اگر قصد ترید در کوتاه‌مدت دارید، تحلیل تکنیکال می‌تواند روش مناسبی برای بررسی بازار باشد.

  کدام روش ترید ارزهای دیجیتال سود بالایی دارد؟

  استراتژی‌های کوتاه‌مدت مهارت بالایی نیاز دارند اما این استراتژی‌های بلندمدت هستند که به تریدرها سود بیشتری می‌دهند.

  فرق ترید ارزهای دیجیتال و ترید فارکس چیست؟

  ترید ارزهای دیجیتال و ترید فارکس بیشتر شبیه به هم هستند. در هر دو بازار سرمایه، روش‌های تکنیکال و فاندامنتال برای تحلیل و پیش‌بینی استفاده می‌شوند.

  4.6/5 - (10 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر