۱۰ تریدر برتر جهان چه کسانی هستند؟

تاریخ انتشار: 11 تیر 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 24 تیر 1403
زمان مطالعه:  10 دقیقه
بهترین تریدرهای جهان همانند مهره‌های کلیدی در شطرنج

بازارهای مالی با رشد قابل‌توجه خود در طول دهه‌های اخیر، میزبان تریدرهای حرفه‌ای با میزان دارایی قابل‌توجهی بوده‌اند. از طرفی، به عقیده بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ، شناخت ۱۰ مورد از بهترین تریدرهای جهان، می‌تواند مسیر اقتصادی هر فردی در بازارهای مالی را تغییر دهد.

در این مقاله آکادمی بیت پین، قصد معرفی ۱۰ مورد از بهترین تریدرهای بازارهای ارز دیجیتال و فارکس را داریم که توانسته‌اند به موفقیت چشمگیری دست یابند. پس برای آشنایی کامل با اشخاص مهم بازارهای مالی، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهترین تریدرهای جهان چه کسانی هستند؟

از معدود سؤالاتی که شاید در ذهن هر تریدر تازه‌کار امروزی شکل گیرد، این است که بهترین تریدرهای جهان چه کسانی هستند؟ یا چگونه این افراد توانسته‌اند به چنین ثروت قابل‌توجهی دست یابند؟

امروزه دسته‌بندی گسترده‌ای از بهترین تریدرهای جهان در سایت‌ها و وبلاگ‌ها دیده می‌شود که هرکدام تریدرها را از دیدگاه‌های مختلفی دسته‌بندی کرده و مهارت آنها را در طول مدت فعالیت خود می‌سنجند.

با این حال، بهترین تریدرهای جهان در بازارهای مالی، طبق نظر منابع رسمی، به اشخاصی اشاره می‌کند که در طول فعالیت خود در بازار مالی مربوطه، بهترین عملکرد را داشته یا بیشترین دارایی را برای خود اندوخته‌اند. این افراد می‌توانند، در دسته‌های بهترین تریدر بازار کریپتو، فارکس، بورس و هرگونه بازار مالی مشتقه دیگر جای گیرند.

جهت آشنایی بیشتر شما با بهترین تریدرهای جهان تا به امروز، اسامی این اشخاص را به همراه معرفی کوتاه از مسیر زندگی و اقتصادی آنها درج کرده‌ایم. در هر بخش، علاوه بر آشنایی با هر تریدر معروف، با میزان دارایی در اختیار، مسیر زندگی و استراتژی‌های مالی آنها آشنا خواهید شد.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  جورج سوروس (George Soros)

  جورج سوروس، با لقب «مردی که بانک انگلستان را شکست داد»، به‌عنوان چهره افسانه‌ای در دنیای مالی، از بهترین تریدرهای جهان تا به امروز است. جورج که سابقه درخشانی را در بازارهای مالی، به‌خصوص بازار سهام و فارکس دارد، بخش مهمی از شهرت خود را در بحران مالی سال 1992 کسب کرده است.

  خطاب‌شدن سوروس به‌عنوان شکست دهنده بانک انگلستان ریشه در داستان جالبی دارد. در سال ۱۹۹۲، زمانی که حتی بسیاری از سیاستمداران خبری از نزدیک شدن بحران مالی بزرگ نداشتند، سوروس با تحقیقات و تحلیل اقتصادی، زمین بازی را به سمت خود چرخانده و همگان را حیرت‌زده کرد.

  جورج سورس، در سال ۱۹۹۲ تنها با پوزیشن فروشی واحد بر روی پوند انگلیس، تنها در یک روز موفق به کسب یک میلیارد دلار شد. اتفاقی که باورش، تا به آن زمان برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ و شرکت‌های آسیب دیده دور از انتظار بود.

  با نگاهی به زندگینامه سوروس، می‌بینیم که او مسیر تجاری و آموزشی خود را پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه اقتصاد لندن آغاز کرده است. سورس، پس از تکمیل تحصیلات اقتصادی، سابقه درخشانی را نیز به‌عنوان تریدر، مدیر کمپانی‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های مالی در پرونده دارد.

   دارایی خالص جورج سورس تا زمان‌نگارش این مقاله، حدود ۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

  بیل لیپشوتز (Bill Lipschutz)

  بیل لیپشوتز، از دیگر تریدرهای افسانه‌ای و ماندگار در بازارهای مالی به شمار می‌رود که نام آن برای تریدرهای قدیمی بازار جهانی فارکس آشنا است. این تریدر بزرگ که تا به امروز بیش از ۲ میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد، تنها با ارثیه‌ای معادل ۱۲ هزار دلار، مسیر اقتصادی خود را آغاز کرده و به موفقیت بزرگی دست یافت. 

  بیل لیپشوتز

  موفقیت بزرگ لیپشوتز، در توانایی او برای ایجاد سود مداوم در بازار بسیار رقابتی فارکس تعریف می‌شود. لیپشوتز که به صبر و انضباط در معامله‌گری معروف است، استراتژی شخصی خود را استوار روی مدیریت ریسک و اجتناب از اهرم بیش از حد می‌داند که به او کمک کرده است تا سودآوری خود را در طولانی‌مدت حفظ کند.

  استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)

  استنلی دراکن میلر، با دارایی خالص تقریباً ۲ میلیارد دلار، به خاطر ارتباطش با جورج سوروس و نقش مهمش در مدیریت صندوق‌های مالی متعدد، شهرت بالایی دارد. وی علاوه بر شهرت بالا در بین سرمایه‌گذاران، از بهترین تریدرهای جهان نیز به شمار می‌رود که ناشی از تیز هوشی او در دنیای اقتصاد است.

  استنلی دراکن میلر

  رویکرد معاملاتی دراکن میلر به گفته خود، شامل ارزیابی مداوم شرایط بازار و تمایل به انطباق با شرایط متغیر است. به عقیده دراکن میلر، علاوه بر مدیریت ریسک و سرمایه و داشتن برنامه برای هر موقعیت معاملاتی، هر تریدر باید استاد بازی یا رویکرد دفاعی نیز باشد.

  بازی دفاعی در دیدگاه دراکن میلر، نوعی استراتژی ضروری است که به آماده‌شدن برای تحولات غیرمنتظره بازار اشاره کرده و چارچوبی از شرایط ایدئال را برای جلوگیری از غافل‌گیر‌شدن تریدرها در شرایط سخت را تعریف می‌کند.

  وارن بافت (Warren Buffett)

  وارن بافت، سرمایه‌گذار خبره در بازارهای مالی، به عقیده برخی از منابع، به‌عنوان بهترین تریدر جهان نیز شناخته می‌شود. وارن بافت که از سن ۱۱ سالگی سرمایه گذاری و مسیر اقتصادی خود را آغاز کرده است، تا به امروز سرمایه‌ ای بالغ بر ۱۳۵ میلیارد دلار در اختیار دارد.

  وارن بافت

  بافت که در سال ۱۹۳۰ در شهر کوچک نبراسکا به دنیا آمد، در مقطع جوانی و طی ۳ سال، موفق به فارغ‌التحصیلی از دانشگاه شد و پس از آن فعالیت خود را در بازارهای سرمایه جدی‌تر کرد.

  طبق گفته بافت، اولین سرمایه‌گذاری او در سال ۱۹۵۶ رقم خورده است. او با جمع‌آوری ۱۰۰ هزار دلار با کمک فامیل و دوستان خود، سرمایه‌گذاری خود را آغاز کرده و تا در عرض کمتر از ۶ سال، تبدیل به میلیونر شد. وارن بافت که به گوش هر فعال بازار مالی آشناست، دلیل پیشرفت خود را صبر و برنامه‌ریزی برای آینده می‌داند.

  استیون کوهن (Steven A. Cohen)

  استیون کوهن، صاحب کمپانی مدیریت دارایی Point72، از دیگر تریدرهای مطرح و شناخته شده جهان به شمار می‌رود. کوهن که ثروتی معادل ۱۷ میلیارد دلار را دارد، راز موفقیت خود را در تحلیل فاندامنتال شرایط بازار خلاصه می‌کند.

  استیون کوهن

  این مشاور اقتصادی و مدیر صندوق مدیریت دارایی، با خرید سهم‌هایی ارزشمند در قیمت کم، موفق به کسب ثروت و موفقیت شده است. استیون کوهن، مهارت بالایی را در خریداری و فروش سهام و دارایی‌ها در کوتاه‌مدت داشته و با شکار فرصت‌های خرید سعی در مدیریت دارایی خود دارد.

  ریچارد دنیس (Richard Dennis)

  اگر به فهرست بهترین تریدرهای جهان نگاه کنیم، بدون شک همیشه اسم ریچارد دنیس، ملقب به «شاهزاده گودال» دیده می‌شود. دنیس، تریدینگ را از ۱۷ سالگی در زادگاه خود شیکاگو آغاز کرد و با تلاش مکرر خود توانست به موفقیت بزرگی دست یابد.

  ریچارد دنیس

  ریچارد دنیس، در اوایل سال ۱۹۷۰، با سرمایه گذاری ۱۶۰۰ دلار که آن را از دوستان خود قرض گرفته بود، در طول شش سال، ثروتی بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار را کسب کرد که پس از این اتفاق به او لقب شاهزاده گودال در بین تریدرها داده شد.

  با نگاهی به روش و دیدگاه معاملاتی دنیس، هسته اصلی فلسفه تریدینگ او در شناخت روند است که شامل شناسایی و دنبال‌کردن روندهای موجود بازار می‌شود. او بر اهمیت نظم، مدیریت ریسک و پایبندی به سیستم معاملاتی کاملاً تعریف شده تأکید می‌کند که لازمه ثبت معاملاتی همیشه سودده است.

  تا زمان‌نگارش این مقاله، اطلاعاتی به‌روز برای تخمین ارزش دارایی ریچارد دنیس در دسترس نیست. با این حال، طبق گفته منابع معتبر، ثروت تخمینی وی در زمان اوج خود، به ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

  پل تئودور جونز (Paul Tudor Jones)

  پل تئودور جونز متولد ۲۸ سپتامبر ۱۹۵۴، به عنوان معامله‌گری ماهر و منظم، به دلیل ارائه استراتژی‌ های تجاری کلان خود در طول زمان، از دیگر تریدرهای مطرح جهان به شمار می‌رود. جونز، از معدود تریدرهایی در بازارهای مالی است که تاکید زیادی روی استفاده از چندین روش تحلیلی دارد.

  پل تئودور جونز

  جونز، از ترکیب استراتژی‌های معاملاتی تحلیل تکنیکال و روش‌های تحلیل اقتصاد کلان برای انجام معاملات خود استفاده می‌کند.

   بخش مهمی از محبوبیت جونز به دلیل پیش‌بینی سقوط بازار در سال ۱۹۸۷ و سود بردن از آن است. پس از این پیش‌‎بینی درست و گسترش نگرش اقتصادی چشمگیر جونز، توجه عمده‌ای از تریدرها به سمت او جلب شده و از استراتژی‌های مالی وی استفاده کردند. ارزش خالص دارایی جونز تا به امروز ۷.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

  ری دالیو (Ray Dalio)

  ریموند دالیو معروف به ری دالیو، از بهترین تریدرهای بازار جهانی تا به امروز است که مدیریت صندوق تأمینی بزرگ Bridgewater Associates را بر عهده دارد. این کمپانی هج فاند بزرگ که در سال ۱۹۷۵ توسط دالیو تاسیس شده است، تا به امروز به‌عنوان بزرگ‌ترین صندوق تامینی جهان شناخته می‌شود.

  ری دالیو

  دالیو، بخش مهمی از تداوم سرمایه‌گذاری و موفقیت خود را مدیون نظم و اصول اولیه‌ای در معامله‌گری می‌داند که تمامی آن‌ها در کتاب پرینسیپلز «Principles» به نگارش خودش مطرح شده است. با نگاهی به بخش‌های مهم کتاب، دالیو، موفقیت هر فرد را در درک روندهای کلان اقتصادی و مدیریت منظم ریسک تعریف می‌کند.

  ری دالیو، تا زمان‌نگارش این مقاله در سال ۲۰۲۴، دارایی خالصی معادل با ۲۰ میلیارد دلار دارد.

  چان پنگ ژائو (Changpeng Zhao)

  چان پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، به عقیده بسیاری از تریدرهای ارز دیجیتال، بزرگ‌ترین و بهترین تریدر بازار ارز دیجیتال نامیده می‌شود. چان پنگ ژائو که نقش مهمی را در بازار کریپتوکارنسی ایفا می‌کند، از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را در بازار ارز دیجیتال آغاز کرده است.

  چان پنگ ژائو

  ژائو که با نام «CZ» نیز شناخته می‌شود، برای اولین‌بار نام بیت کوین را در بازی پوکر از زبان دوستش می‌شنود. وی پس از گذشت دو سال مطالعه و یادگیری بیت کوین، در سال ۲۰۱۵، تنها آپارتمان خود را فروخته و با آن بیت کوین می‌خرد.

  وی تنها پس از گذشت دو سال و ثروت کلانی که از خریداری بیت کوین به دست می‌آورد، صرافی ارز دیجیتال خود به نام بایننس «Binance» را در سال ۲۰۱۷ تاسیس می‌کند که همچنان تا به امروز، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان است.

  ارزش دارایی‌های CZ تا زمان‌نگارش این مقاله، ۳۳ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

  بالاجی سرینیواسان (Balaji Srinivasan)

  بالاجی سرینیواسان، به لطف کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و موفقیت در ترید ارزهای دیجیتال، از جمله چهره‌های مشهور در دنیای کریپتو است. بالاجی به‌عنوان بنیان‌گذار چندین استارتاپ موفق و مدیرعامل سابق Coinbase، دارای تجربه زیادی در زمینه فناوری بلاک چین و بازارهای ارزهای دیجیتال بوده و به عقیده بسیاری از منابع، بهترین تریدر بازار کریپتو در سال ۲۰۲۴ نامیده می‌شود.

  بالاجی سرینیواسان

  او به‌خاطر تحلیل‌های اقتصادی و دیدگاه جامع خود در مورد آینده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و وب ۳ (Web3) شهرت زیادی دارد و بسیاری از فعالان ارز دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی مانند X (توییتر سابق) او را دنبال می‌کنند. 

  بالاجی سرینیواسان تا زمان‌نگارش این مقاله، دارایی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار را در اختیار داشته و همچنان در پروژه‌های جدید و نوظهور سرمایه‌گذاری می‌کند.

  کلام پایانی

  امروزه هر تریدر و سرمایه‌گذار، اشخاص مختلفی را به‌عنوان الگویی برای بهترین تریدر در نظر گرفته و از مسیر زندگی آنها درس می‌گیرد. شاید شما نیز تا به امروز از افراد زیادی در زمینه ترید و سرمایه‌گذاری الگوبرداری کرده و یا نکاتی را یاد گرفته باشید.

  با این حال، لازمه موفقیت در بازارهای مالی، هیچ‌گاه با حاشیه اطمینانی بالا، مساوی با پیروی از قانونی طلایی نبوده و نمی‌توانیم چند روش ساده را به‌عنوان راه‌حلی اصلی به هر فردی در بازار ارائه دهیم. به همین دلیل است که صبوری، تلاش و پژوهش درباره بازارهای مالی، همیشه از فعالیت به‌عنوان کسب سود، اهمیت بیشتری دارد.

  حال نوبت به نظرات شما است. به نظر شما بهترین تریدر حال حاضر جهان کیست؟ کدام تریدر به نظر شما بهترین استراتژی معاملاتی و تحلیل اقتصادی را دارد؟ برای ما در بخش نظرات بنویسید.

  سؤالات متداول

  • بهترین تریدرهای جهان چه کسانی هستند؟

  از بهترین تریدرهای جهان از لحاظ میزان ارزش خالص در اختیار، می‌توان به جورج سوروس، استیون کوهن، ری دالیو، دراکن میلر و…. اشاره کرد که هرکدام دارای سابقه درخشانی در حوزه اقتصاد هستند.

  • بهترین تریدر بازار ارز دیجیتال کیست؟

  بهترین تریدرهای ارز دیجیتال به عقیده منابع رسمی، افرادی مانند CZ، مدیرعامل بایننس و برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس شناخته می‌شوند که تا به امروز سرمایه در اختیار قابل‌توجهی را علاوه بر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به دست آورده‌اند.

  • بهترین تریدرهای جهان از چه استراتژی معاملاتی استفاده می‌کنند؟

  بهترین تریدرهای جهان، هر کدام به نوبه خود، از استراتژی‌های معاملاتی مختلفی استفاده کنند. با این حال، داشتن اصول اولیه، مدیریت ریسک و کنترل سرمایه، بخشی جدایی‌ناپذیر از برنامه‌ریزی بهترین تریدرهای جهان برای کسب ثروت در طولانی‌مدت است.

  محمد رجبی

  محمد رجبی

  من چند سالی هست که محقق بیت کوین‌ام و فکر می‌کنم بیت کوین، تنها تلاش موفق بشر برای دستیابی به آزادی مالی خواهد بود.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. اشکان.
   اشکان. | 13 تیر 1403

   دوستان عزیزی که قصد دارید از شغل ترید کسب درامد کنید.مهمترین کار در این راه اول نظم دوم نظم وسوم هم نظم .اگر پای بند به اصول معامله گری خود باشید و بطور منظم قوانین وضع شده ی خود را اجرا کنید .بدون شک موفق خواهید شد.

  2. فرشاد
   فرشاد | 13 تیر 1403

   ای بابا پورصمدی چرا داخلش نیست🤣