3 رمزارز برتر در واچ لیست هفتگی بیت پین (17 تیر 1403)

تاریخ: 17 تیر 1403
زمان مطالعه:  13 دقیقه
3 رمزارز برتر در واچ لیست هفتگی بیت پین (17 تیر 1403)

بازار ارزهای دیجیتال دنیایی پویا و گسترده‌است. به همین خاطر همیشه دارای موقعیت‌های فراوان سودده است که بازدهی زیادی را برای سرمایه‌گذاران محقق می‌کنند. به عنوان مثال ارز نات کوین سود زیادی را برای سرمایه‌گذارانش به عمل آورد؛ ولی چطور باید این ارز را از قبل شناسایی و روی آن سرمایه‌گذاری می‌کردیم؟ در واقع، چالشی که علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال دارند این است که نحوه شناسایی این‌گونه ارزها در بازار ارز دیجیتال، سخت است.
از همین رو، تیم تحلیلی بیت پین با ترکیب تحلیل فاندامنتال و تکنیکال، ارز دیجیتال‌هایی که مستعد رشد هستند و می‌توانند بازدهی مناسبی را برای شما داشته باشند، شناسایی کرده و به شما معرفی می‌کنند. شما می‌توانید با داده‌های موجود در این واچ لیست، تصمیم‌گیری آگاهانه در جهت سرمایه‌گذاری داشته باشید.

تحلیل 3 رمزارز مستعد صعود

این هفته در واچ لیست هفتگی بیت پین به تحلیل و بررسی 3 ارز دیجیتال مستعد رشد در بازار رمزارزها می‌پردازیم که می‌توانند بازدهی مناسبی برای پرتفوی شما داشته باشند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  تحلیل فاندامنتال رمزارز گراف | GRT

  ارز GRT

  ارز GRT

  پروژه گراف در کدام حوزه بلاک چین کار می‌کند؟

  گراف (The Graph)، پروتکل پایگاه‌داده است که برای بازیابی داده‌های شبکه اتریوم و سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز (IPFS) استفاده می‌شود و به اکثر پروژه‌های فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (Defi) خدمات ارائه می‌دهد.

   پروژه گراف (GRT) در حال حاضر از بازیابی داده‌های سه شبکه پشتیبانی می‌کند و این شبکه‌ها به شرح زیر هستند:

   همچنین این پروژه قصد دارد تا در آینده از شبکه‌های بیشتری پشتیبانی کند.

   گراف توکن در کدام شبکه‌های بلاک چین مبادله می‌شود؟

   گراف توکن در شبکه‌های اتریوم، آوالانچ، سولانا، آربیتروم، نیر و Sora تبادل می‌شود.

   بررسی جامعه گراف توکن

   جامعه گسترده باعث می‌شود تا یک پروژه معتبر و باارزش شود. جامعه گراف در توییتر با 337 هزار نفر دنبال‌کننده و 7683 پست، دارای جامعه فعال و نسبتاً معتبر است. این موضوع باعث می‌شود تا ارز دیجیتال GRT باارزش تلقی شود.

  شبکه اجتماعی توییتر گراف

  شبکه اجتماعی توییتر گراف

  نقشه معامله‌گران لیکویید شده

   در این بخش، به بررسی سطح‌های قیمت که نشان‌دهنده حجم سفارش‌های معامله‌گران طبق نرخ‌های ثبت شده است و احتمال دارد روی قیمت تأثیرگذار باشند، می‌پردازیم.

   مطابق تصویر زیر:

  • محدوده 0.1669 الی 0.1726 دلار به‌عنوان یک محدوده حمایتی تلقی می‌شود و ممکن است از افت قیمت جلوگیری کند.
  • ناحیه 0.2252 الی 0.2285 دلار سطح مقاومتی است که اعتبار بالایی دارد و می‌تواند مانع افزایش قیمت شود.
  •  قیمت 0.1937 الی 0.1990 دلار، دومین سطح قیمت که از اعتبار کمتری برخوردار است و می‌تواند از افزایش قیمت ممانعت کند.
  فاندامنتال گراف

  فاندامنتال گراف

  بررسی اندیکاتور آدرس‌های فعال روزانه

   این اندیکاتور به بررسی آدرس‌های فعال شبکه می‌پردازد که در روز به چه اندازه شبکه را شلوغ می‌کنند.

  این اندیکاتور به کف 3 ماه اخیر خود رسیده و در حال حاضر خیز صعودی برداشته است. این اندیکاتور در یک ماه اخیر در حال ایجاد کف‌های بالاتر از هم بوده که احتمال ایجاد روند صعودی را افزایش می‌دهد. به همین دلیل احتمال می‌دهیم روند آدرس‌های فعال روزانه صعودی شود و همراه آن قیمت گراف توکن هم‌ افزایش یابد.

  آدرس‌های فعال روزانه گراف

  آدرس‌های فعال روزانه گراف

  بتا و همبستگی GRT

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.74 1.65 بیت‌کوین (BTC)
  0.87 1.76 توتال 2(TOTAL2)
  • همبستگی: این توکن، همبستگی بالایی نسبت به دوشاخص تعریف شده دارد که ریسک پرتفوی را زیاد می‌کند. این موضوع می‌تواند در بازار صعودی، سود خوبی برای سرمایه‌گذار محقق کند.
  • بتا: بتای گراف بیش از 1 بوده و دارای بازدهی بیشتر از بیت کوین است. همچنین، این موضوع ریسک پرتفوی را افزایش می‌دهد. GRT برای افراد پرریسک مناسب است.

  تحلیل تکنیکال رمزارز گراف | GRT

  با بررسی نمودار رمزارز گراف در تایم فریم ۱۲ساعته، می‌بینیم که قیمت در حال حرکت در یک کانال نزولی است و پس از برخورد به ناحیه حمایت و تقاضا واقع در کف کانال مشخص شده (ناحیه سبزرنگ)، افزایش قیمت را تجربه کرد و توانست با رشد قیمت همراه باشد. درصوتی‌که قیمت توانایی حفظ این ناحیه حمایتی را داشته باشد، می‌تواند به سمت نواحی مقاومتی که در نمودار قابل مشاهده است حرکت صعودی‌اش را ادامه دهد و روندی افزایشی در میان‌مدت داشته باشد.

  خرید گراف

  نمودار گراف

  باتوجه‌به نمودار، چند ناحیه مهم به‌عنوان نواحی عرضه و تقاضا برای این رمزارز وجود دارد. این نواحی عبارت‌اند از:

  • ناحیه حمایت و تقاضا در قیمت 0.1491 الی 0.1644 دلار
  • سطح مهم حمایت استاتیک واقع در قیمت 0.1243 دلار
  • مناطق مهم عرضه و مقاومت واقع در 0.2249 و 0.3535 دلار

  همچنین سایر سطوح مهمی که می‌توان برای این رمزارز زیر نظر داشت، در تصویر نمودار مشخص شده است.

  تحلیل فاندامنتال چین لینک | LINK

  رمزارز چین لینک

  رمزارز چین لینک

  چین لینک در کدام قسمت از بلاک چین فعالیت می‌کند؟

   چین لینک در سال 2017 ایجاد شد. این پروژه روشی است که پیچیدگی‌های فنی بلاک چین را پنهان می‌کند و رابط کاربری ساده از بلاک چین را به کاربر ارائه می‌دهد. این شبکه با استفاده از اوراکل‌های غیرمتمرکز به بلاک چین‌ها امکان می‌دهد تا به طور امن از اطلاعاتی که در منابع خارجی مانند سایت‌ها یا پایگاه‌داده سیستم‌ها موجود است برای رویدادها و روش‌های پرداخت استفاده کنند. این پروژه، اطلاعاتی را که در خارج از حوزه بلاک چین است را برای تبدیل‌شدن آن‌ها به قراردادهای هوشمند در جهت توافقات دیجیتال به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد.

   چین لینک، پروژه متن‌ باز (Open Source) گسترده است که توسط جامعه ارزدیجیتال و توسعه‌دهندگان بلاک چین، اداره می‌شود.

  برای آشنایی بیشتر با پروژه چین لینک، می‌توانید مقاله چین لینک چیست را مطالعه فرمایید.

  LINK روی کدام شبکه‌های بلاک چین معامله کرد؟

   لینک را می‌توان روی شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین (BEP20)، سولانا، HECO ،Gnosis Chain ، فانتوم و پالیگان معامله نمود.

  بررسی جامعه LINK

  صفحه X چین لینک دارای 1 میلیون و 100 هزار دنبال‌کننده و 7504 پست بوده و جامعه‌ای فعال و بسیار معتبر را در بر گرفته و نشان‌دهنده فعالیت فراوان تیم پروژه نیز است. این جامعه باعث می‌شود تا اعتبار پروژه بالا رفته و سرمایه‌گذاران بیشتری به رمزارز LINK جذب شوند.

  شبکه ایکس چین لینک

  شبکه ایکس چین لینک

  بررسی نمودار معامله‌گران لیکویید شده چین لینک

   طبق تصویر زیر:

  •  محدوده 14.61 الی 15 دلار به‌عنوان محدوده مهم قیمت محسوب می‌شود که از اعتبار بالایی برخوردار است و می‌تواند از افزایش قیمت جلوگیری کند.
  • قیمت 13.85 الی 14 دلار محدوده مقاومتی است که اعتبار کمتری دارد ولی می‌تواند به‌عنوان سد مقاومتی عمل کرده و از افزایش قیمت ممانعت کند.
  • ناحیه 11.69 الی 11.92 دلار، سطح حمایتی است و می‌تواند مانع افت قیمت شود.
  • محدوده قیمت 12.14 الی 12.42 دلار، سطح قیمت است که می‌تواند به‌عنوان سد حمایتی عمل کند و مانع کاهش قیمت شود.
  فاندامنتال لینک

  فاندامنتال لینک

  بررسی همبستگی و بتا LINK

  ضریب همبستگی و بتای چین لینک به شرح زیر است:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.65 1.11 بیت‌کوین (BTC)
  0.77 1.20 توتال 2(TOTAL2)
  • همبستگی: همبستگی این توکن نسبت به بیت‌کوین و توتال 2، بالا است. این امر باعث می‌شود تا ریسک پرتفوی افزایش یابد و نوسانات سبد سرمایه‌گذاری بیشتر شود.
  • بتا: این کوین دارای بتای بالای 1 است و همچنین نوسانات بالایی دارد. لینک می‌تواند در شرایط مناسب صعودی بازار بازدهی بیشتری از شاخص بازار ارزدیجیتال (بیت کوین) به عمل آورد. در این صورت ریسک سبد سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد ولی در عین حال سود زیادی برای سرمایه گذار محقق می‌کند.

  تحلیل تکنیکال چین لینک | LINK

  با توجه به نمودار لینک در تایم فریم روزانه، می‌بینیم که در نزدیکی محدوده مهم تقاضا و حمایت خود قرار دارد. لینک پس از روند اصلاحی که داشت، توانست به محدوده حمایت خود برسد و در حال حاضر بالای این محدوده قرار گرفته است. درصورتی‌که قیمت موفق به حفظ این ناحیه شود، می‌توان انتظار داشت تا ناحیه بعدی عرضه و مقاومت، افزایش داشته باشد.

  خرید لینک

  تکنیکال چین لینک

  در حال حاضر چند ناحیه مهم به‌عنوان نواحی عرضه و تقاضا برای لینک وجود دارد. این نواحی عبارت‌است از:

  • سطح استاتیک حمایت و تقاضا واقع در قیمت 9.437 دلار
  • بیس بسیار مهم حمایتی واقع در 10.556 الی 11.537 دلار
  • سطح عرضه و مقاومت مهم در قیمت 15.568 دلار

  همچنین سایر سطوح مهمی که برای لینک وجود دارد، در تصویر نمودار مشخص شده است.

  تحلیل فاندامنتال یونی سواپ | UNI

  ارز دیجیتال یونی سواپ

  ارز دیجیتال یونی سواپ

  رمزارز یونی سواپ چگونه فعالیتی در حوزه بلاک چین دارد؟

  یونی سواپ، صرافی معاملاتی غیرمتمرکز ی(DEX) است که برای انجام معاملات توکن‌ها در حوزه دیفای استفاده می‌شود و به عنوان یک بازارساز خودکار (AMM) در حوزه صرافی‌ها فعالیت می‌کند. این صرافی دارای استخرهای نقدینگی است تا معاملات توکن‌ها سریع‌تر در این صرافی انجام شوند و حجم معاملات افزایش یابد.

  صرافی یونی سواپ با ارائه استخرهای نقدینگی خودکار، توانسته مشکلات مسائل نقدینگی را حل کند و به یکی از صرافی‌های محبوب در بین کاربران ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

  برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال UNI، می‌توانید مقاله یونی سواپ (UNISWAP) چیست را بخوانید.

  بررسی جامعه UNI

  یونی سواپ، جامعه یک میلیون و 300 هزار نفری دارد که از اعتبار بالایی برخوردار است. همچنین با 3900 پست در شبکه اجتماعی X دارای تیم پروژه نسبتاً فعال است که ارز دیجیتال UNI را کاملا معتبر و با ارزش می‌کند.

  توییتر یونی سواپ

  توییتر یونی سواپ

  یونی سواپ توکن روی کدام شبکه‌های بلاک چین مبادله می‌شود؟

  یونی سواپ را در شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین (BEP20)، سولانا، HECO ،Gnosis Chain، پالیگان، Sora، آوالانچ، Terra Classic، نیر، Hoo Smart Chain، آربیتروم تبادل می‌کنند.

  بررسی اندیکاتور NetFlows

  این اندیکاتور، ورودی‌های کوین‌ به صرافی را از خروجی کوین‌ از صرافی به کیف پول کم می‌کند و در نهایت عدد خالص جریان شبکه را ارائه می‌دهد.

  مطابق عکس زیر، این شاخص اخیراً سقف‌های پایین‌تر از هم می‌زند که نشان‌دهنده کاهش خالص جریان شبکه و افزایش خروجی‎‌هاست. همچنین این موضوع بیانگر افزایش هولدرها است. بنابراین، احتمال می‌دهیم روند اندیکاتور خالص جریان شبکه نزولی شود و همراه آن قیمت UNI افزایش یابد.

  خالص جریان شبکه یونی سواپ

  خالص جریان شبکه یونی سواپ

  بررسی همبستگی و بتا UNI در تایم فریم روزانه

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.68 1.73 بیت کوین (BTC)
  0.79 1.77 توتال 2 (TOTAL2)
  • همبستگی: یونی سواپ، همبستگی بالایی نسبت به بیت کوین دارد. این رمزارز واکنش زیادی در موقع نوسانات به قیمت بیت کوین نشان داده که موجب افزایش ریسک سبد سرمایه‌گذاری می‌شود.
  • بتا: UNI با بتای بیشتر از 1 دارای نوسانات بیشتری نسبت به بیت کوین است که موجب افزایش بازدهی برای پرتفوی سرمایه‌گذاران می‌شود.

  تحلیل تکنیکال یونی سواپ | UNI

  با مشاهده نمودار رمزارز یونی در تایم فریم ۱۲ساعته، خواهیم دید که این ارز در حال حرکت در الگوی فشردگی خود است و در حال حاضر در میانه این فشردگی قرار دارد. انتظار می‌رود یونی پس از تامین نقدینگی کافی، به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کرده و در روند صعودی‌اش به اهداف مشخص شده در تصویر (محدوده ۱۰ دلار) برسد.

  خرید یونی سواپ

  نمودار تکنیکال یونی سواپ

  در حال حاضر نواحی مهمی که می‌توان به‌عنوان حمایت و تقاضا برای این رمزارز در نظر داشت، عبارت‌است از:

  • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت 6.760 الی 7.672 دلار
  • ناحیه استاتیک حمایت واقع در قیمت 5.724 دلار

  همچنین سایر سطوح مهمی که برای این رمزارز وجود دارد، در تصویر نمودار مشخص شده است.

   

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین

  تیم تحلیل آکادمی بیت پین به ارائه تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال از بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد و با استفاده از داده‌ها و اطلاعات به‌روز، تلاش می‌کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی و ریسک‌ها را مدیریت کند. هدف این تیم کمک به سرمایه‌گذاران برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و سودآور در دنیای ارزهای دیجیتال است.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

  تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

  نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر