۷ نکته مهم در مورد ترید ارزهای دیجیتال که احتمالا نمی‌دانید!

روزانه اخبار و گزارش‌هایی را در خبرگزاری‌ها و نشریات مختلف در مورد اصلاح بازار و سردرگمی تریدرهای ارزهای دیجیتال در مقاطع مختلفی می‌شنویم. برخی از این خبرگزاری‌ها مانند رسانه ای‌بی‌سی نیوز (ABC NEWS)، از ماه‌ها قبل حباب احتمالی قیمت‌های بازار را گزارش کرده بودند.

اما مشکل دقیقاً همین است، به نظر می‌رسد که همه‌ی رسانه و افراد به این مسئله اشاره می‌کنند، اما در عمل، کسی علاقه‌ای به ارائه راه‌حل ندارد. در این بین کسانی هم که به‌اندازه‌ی کافی اطلاعات دارند، با دریافت هزینه‌ها به‌صورت دوره‌های آنلاین، وبینار و دیگر موارد، افراد تازه‌وارد را راهنمایی می‌کنند.

به همین دلیل است که در این مقاله آکادمی بیت پین، ۱۰ نکته مفید که می‌تواند برای ترید ارز دیجیتال مفید باشد را با شما به اشتراک می‌گذاریم. همچنین در این نوشته برخی از ناپایدارترین ارزهای دیجیتالی که باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید و بهترین آن‌ها برای ترید و معامله را معرفی می‌کنیم.

این نکات با ارزش‌تر از قوانین روتین ترید است، مثل قوانینی که سربازان در جنگ با خون خود می‌نویسند.

چرا این نکات مهم هستند؟

اگرچه در اینجا، ما در مورد به خطر انداختن جان انسان‌ها صحبت نمی‌کنیم، اما از دست دادن دارایی و کوین‌های خود در معاملات، بدون راهنمایی مناسب، کمتر از به خطر انداختن جان خود و دیگران نیست.

بنابراین چطور می‌توان از انجام این اشتباهات پرهزینه جلوگیری کرد؟ چطور می‌توانیم اطمینان داشته باشیم کوین‌های ما در اکثر اوقات در سمت سبز نقشه بازار ارزهای دیجیتال باشند؟

قبل از هر چیزی، شما باید درک کنید که تجارت سودآور نیاز به دانش، توجه و وقت زیادی دارد. معامله ارزهای دیجیتال، قمار نیست و نباید هم باشد. به‌جز ده نکته‌ی زیر، مطمئن شوید که به خوبی روند و میزان تقاضا و عرضه بازار را زیر نظر داشته‌اید تا بتوانید به خوبی تحلیل و پیش‌بینی کنید که چه زمانی حدسیات شما درست از آب در می‌آید. در این مقاله مهم است که مفهوم این نکات و دلایل توضیح آن‌ها را درک کنید.

پس بیایید،  با این هدف شروع کنیم.

۷ نکته‌ی مهم در معامله ارزهای دیجیتال

۱برای ورود به معاملات، انگیزه و هدف داشته باشید

ممکن است برای شما این نکته کاملاً واضح باشد اما داشتن هدف در معاملات ارزهای دیجیتال، خیلی مهم است. چه هدف شما ترید روزانه باشد یا چه سرمایه‌گذاری بلندمدت.

شما باید برای شروع معامله ارزهای دیجیتال هدف داشته باشید. معاملات ارزهای دیجیتال بازی با هیچ است. شما باید درک کنید که در طرف دیگر هر برد، ضرر مربوط به آن وجود دارد. درترید یک نفر می‌برد و نفر دیگر ضرر می‌کند.

بازار رمز ارزها توسط سرمایه‌گذاران بزرگ یا به‌اصطلاح نهنگ‌های بزرگ کنترل می‌شود. دقیقاً افرادی که هزاران بیت کوین را در بازار عرضه می‌کنند. آیا می‌توانید به خوبی رفتار نهنگ‌ها را حدس بزنید؟ نهنگ‌ها فقط یک کار انجام می‌دهند و آن‌هم این است، آن‌ها صبور هستند. آن‌ها منتظرند تا معامله گران بی‌گناهی مثل من و شما یک اشتباه کنند تا پول ما را به دلیل همین اشتباهات در دست بگیرند.

چه یک تریدر روزانه باشید و یا چه اسکالپر که در تلاش برای کسب سود در تایم فریم‌های کوتاه، در حد دقیقه و ثانیه هستند. بعضی‌ اوقات بهتر است که در معامله سود نکنید تا اینکه ضرر کنید! با سال‌ها تجزیه‌وتحلیل بازار، می‌توانیم پیشنهاد کنیم که در یک روز یا دوره، با دوری از انجام معاملات خاص، می‌توانید همچنان سودآور باقی بمانید.

خرید و فروش بیت کوین

۲حد سود و ضرر تعیین کنید!

اگر اصطلاح حد ضرر نشنیده‌اید، ویدیو آموزش سفارش حد ضرر در صرافی بیت پین را ببینید تا کاربرد این روش را درترید بهتر درک کنید.

در هر معامله‌ای که انجام می‌دهیم باید بدانیم که چه زمان از آن خارج شویم، چه در حال سود کردن باشیم یا چه در حال ضرر. پیش‌بینی و هدف‌گذاری حد ضرر و زیان، می‌تواند به کاهش ضرر درترید کمک کند. این‌یکی از مهارتی است که تریدرهای کمی این توانایی را دارند. انتخاب نقطه ضرر و خروج از معامله، تصادفی نیست و پیش‌نیاز آن، دانش و توانایی تحلیل درست است.

برای مثال اگر ۱۰۰۰ دلار در حساب خود دارید، ۹۰۰ دلار را می‌تواند حد ضرر و ۱۲۰۰ دلار را می‌توان حد سود تعیین کرد. با این کار در صورت بدترین حالت و ضرر می‌توانید در نقطه‌ای که تعیین کرده‌اید از بازار خارج شوید تا بیش از این ضرر نکنید.

اگر اصطلاح توقف معامله ضرر را نشنیده‌اید، این لینک را بررسی کنید تا به شما کمک کند درک کنید چه چیزی در مورد آن است

هر معامله‌ای که ما انجام می‌دهیم مستلزم این است که بدانیم چه موقع باید از آن خارج شویم، چه سود کنیم یا خیر. ایجاد یک سطح که ضرر و زیان را متوقف کند میتواند به شما در کاهش ضرر کمک کند. این یک مهارت بسیار نادر برای بیشتر معامله گران است.

انتخاب ضرر و توقف ضروری یک فعالیت تصادفی نیست و شاید مهم‌ترین نکته‌ای که باید در اینجا یادآوری شود این است که احساسات شما نباید از بین برود – یک امتیاز عالی برای تنظیم ضرر و زیان در حساب ارزی شما. به‌عنوان مثال، اگر سکه ۱۰۰۰ دلاری دریافت کردید، آن را به‌عنوان حداقل نقطه‌ای که می‌خواهید سکه خود را در آن معامله کنید، تعیین کنید. با این کار اطمینان حاصل می‌کنید که در صورت بروز بدترین حالت، می‌توانید با آنچه در وهله اول سرمایه‌گذاری کرده‌اید کنار بروید.

این در مورد رسیدن به نقطه‌ی حداقل سود مشخص هم صدق می‌کند. وقتی‌که به نقطه‌ی سود مشخص رسیدید، از بازار خارج شوید. حریص نباشید، چرا که این کار رنگ دلپذیری برای شما نخواهد داشت.

فومو ارزهای دیجیتال

۳به جمع فومو خوش‌آمدید!

فومو همان ترس است اما نوع احساس ترس آن با ترس‌های متداولی که در ذهنمان داریم کمی فرق می‌کند. کلمه فومو (FOMO) مخفف عبارت «Fear Of Missing Out» به معنی ترس از دست دادن یا حس جاماندگی از سود است. هنگامی‌که فردی دچار فومو می‌شود، به سبب ترسی که به خاطر از دست دادن فرصت خیالی خود دارد، اقدام به انجام یک کار هیجان‌زده می‌کند. این اضطراب و هیجان منجربه آن می‌شود که فرد، نگران عقب افتادن از دیگران به سبب از دست دادن این فرصت خیالی شود.

الگوریتم اثبات اعتبار چیست؟ حتما بخوانید: کسب سود در ترید با بک تستینگ/ بک تست ارز دیجیتال چیست؟

این ترس یکی از مشهورترین دلایل عدم موفقیت بسیاری از معامله گران در بازار کریپتوکارنسی است. وقتی‌که در حال تماشای روند رشد عجیب بازار هستید، به احتمال دیدن افرادی که در عرض چند دقیقه به خاطر پامپ (افزایش شدید و آنی قیمت) کوین‌ها به سودهای کلانی می‌رسند، جالب نباشد. صادقانه بگوییم، ما هم دوست نداریم در چنین موقعیتی باشیم.

اما لحظه‌ای که در نمودار روند قیمت، شمع‌های سبز مثل یک انسان، فریاد می‌کشند و از شما می‌خواهند که وارد شوید، بسیار مراقب باشید. در این مرحله نهنگ‌هایی که قبلاً به آن‌ها اشاره کردیم لبخند می‌زنند و در حال تماشای خرید کوین‌هایی را که قبلاً با قیمت‌های بسیار خریداری کرده‌اند، هستند. به‌طور معمول این سکه‌ها توسط معامله گران خرد، خریداری می‌شود.

اما پس از مدتی، شمع‌های قرمز به دلیل عرضه‌ی بیشتر از تقاضا، بر روی نمودار ظاهر می‌شوند که این نشان‌دهنده آغاز ضرر و کاهش دارایی‌ها است.

نکات مهم بیت کوین

۴ریسک‌ها را مدیریت کنید

خوک‌های کوچک، زیاد غذا می‌خورند، اما خوک‌های بزرگ، یک‌بار غذا می‌خورند. این یک ضرب‌المثل انگلیسی است که در مورد سود بازار و معاملات با ارزهای دیجیتال صدق می‌کند. معامله گران باهوش برای سودهای بزرگ، تلاش نمی‌کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند صبر کنند و سودهای کم اما مطمئن را از معاملات منظم با بیت کوین کسب کنند.

برای کسب سود بیشتر باید ریسک‌ها را مدیریت کنید و بدون دانش، ریسک نکنید. سود بیشتر در صبر بیشت نهفته است.

۵کوین‌های بزرگ، باعث بی‌ثباتی بازار می‌شوند

قیمت بیشتر ارزهای دیجیتال بر اساس قیمت فعلی بیت کوین است. لازم است درک کنیم که بیت کوین نسبت به ارزهای فیات، بسیار بی‌ثبات است. به بیان ساده اینکه وقتی ارزش بیت کوین بالا می‌رود، قیمت آلت کوین‌ها پایین می‌آید و برعکس.

وقتی بازار بیت کوین بی‌ثبات باشد، بازار ممکن است مه‌آلود باشد و نتوانید به خوبی تحلیل و قیمت‌ها را پیش‌بینی کنید. در این شرایط پیشنهاد می‌کنیم که اهداف نزدیک‌تر برای معاملات خود انتخاب کنید یا اینکه به‌راحتی و بدون تحلیل عمیق، وارد معامله نشوید.

حد سود و حد ضرر در بیت کوین
۶فقط به دلیل پایین بودن قیمت، خرید نکنید!

بیشتر تازه‌واردهای بازار ارزهای دیجیتال مرتکب این اشتباه می‌شوند. خرید یک کوین به دلیل اینکه قیمت آن پایین یا مقرون‌به‌صرفه به نظر می‌رسد دلیل قانع‌کننده برای خرید نیست. مثلاً شخصی را در نظر بگیرید که قصد خرید ارز دیجیتال اتریوم را دارند. اما در زمان خرید، به دلیل پایین بودن قیمت ریپل، به سراغ این ارز می‌روند. تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در یک کوین نباید زیاد به دلیل قیمت مناسب آن باشد.

درست مثل سهام بورس که با محدودیت‌های بازار خودشان، اندازه گیری می‌شوند و ارزش آن‌ها با استفاده از فروم قیمت فعلی بازار x تعداد کل سهام موجود، ارزیابی می‌شود. همین مورد در بازار ارزهای دیجیتال هم صدق می‌کند. هیچ تفاوتی بین گرفتن سکه ۱۰ دلاری با مجموع ۱ میلیون سهم در بازار و همان سکه ۱۰۰ دلاری با ۱۰۰ هزار سهم بازار، وجود ندارد. هرچه ارزش یک کوین بیشتر باشد، سرمایه‌گذاری مطلوب‌تری خواهد داشت.

۷پیشنهاد در مورد عرضه‌های اولیه (ICO)

در زمان عرضه‌ی اولیه (ICO)، شرکت‌های نوپا فرصتی برای تمام مردم فراهم می‌کنند تا از طریق فروش انبوه، سرمایه‌های شرکت افزایش یابد. در عوض، به این سرمایه‌گذارها، کوین‌هایی با قیمت کمتر نسبت به آینده، اختصاص داده می‌شود.

زمان ثابت کرده است که پس عرضه‌های اولیه، بعد از مدتی ده برابر بازدهی داشته‌اند. اما این موضوع چه فایده‌ای دارد؟ عرضه‌های اولیه به دلیل بازده بالا، نظر تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران را جلب کرده‌اند. البته ممکن است که عرضه‌های اولیه با هدف کلاه‌برداری عرضه شوند که در انتخاب این کوین‌ها هم باید تحقیق کرد.

الگوریتم اثبات اعتبار چیست؟ حتما بخوانید: سایت‌هایی که هر تریدر ارز دیجیتال باید بشناسد!

در زمان سرمایه‌گذاری روی ICO، باید بیش‌ازحد مراقب باشید. دانستن اینکه چه موقع باید روی عرضه‌ی اولیه یک کوین سرمایه‌گذاری کنید یا نکنید، علمی نیست.

بررسی سابقه تیم پشتیبان پروژه، تجزیه‌وتحلیل توانایی آن‌ها در تحقق وعده‌ها و کاربرد کوین را باید در نظر بگیرید.

عرضه اولیه ارز دیجیتال

گفتار پایانی

هفت نکته معاملاتی مهم را که در خرید بیت کوین و خرید آلت کوین باید رعایت کنید، توضیح داده شد. اما علاوه بر این، انتخاب یک صرافی معتبر برای واریز دارایی‌ها که امنیت بالایی داشته باشد هم مهم است. مرحله‌ی بعدی انتخاب یک کیف پول امن برای کوین‌های شما است. پیشنهاد می‌کنیم به سراغ دستگاه‌هایی بروید که از فضای ذخیره‌سازی آفلاین برای آلت کوین‌ها را فراهم می‌کنند.

اما در پایان، نکاتی که در بالا گفته شد چقدر برای شما مفید بود؟ کدام نکته نظر شما را بیشتر جلب کرد؟ در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

4.7/5 - (51 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمود

با سلام
از واچ لیست هفتگی که می گذارید بسیار تشکر دارم
با این که من با مدیریت غلط متضرر شدم یعنی اگه از اول همان دیدگاه شما رو به کار میبردم مطمنا موفق بودم.به هر حال مطالبتون فوق القاده مفید می باشد.می خواستم بدونم چطوری یه کیف پول غیر از کیف پول صرافی داشته باشم.
از زحماتتون متشکرم

مستوره

سلام.ممنونم بابت توضیحاتتون..ی سوال داشتم..آیا حتما بایستی ی کیف پول داشته باشیم برای ارزهای که خریدیم و یا اینکه میشه تا موقع خرید همون ارز تو کیف پول همان صرافی که ازش ارز رو خریداری کردیم نگهداری کرد؟ ممنونم میشم راهنماییم کنین

3
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x