چگونه با بیت‌کوین زندگی کنیم؟ زندگی در قرن 21 با بیت کوین

تاریخ انتشار: 29 مهر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 8 آذر 1402
زمان مطالعه:  8 دقیقه

بسیاری از افراد هنوز هم بیت کوین را یک ذخیره ارزش (Store-of-Value) می‌دانند، اما بیت کوین به‌مرور در حال واردشدن به زندگی بشر است. بیت کوین در بسیاری از کشورها محبوب‌ترین ارز دیجیتال شناخته می‌شود. این موضوع سبب شده است این ارز به‌آرامی به پولی رایج برای خرید محصولات مختلف تبدیل شود.

بیت کوین به‌دلیل مزایای مختلفی که دارد، جزء بهترین ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های مالی خواهد بود. با وجود اینکه تاکنون بیش از هزاران ارز دیجیتال معرفی شده است، هنوز هم بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از بیت کوین برای پرداخت هزینه‌های خود استفاده کنند.

زندگی با بیت کوین چندان دور از تصور نخواهد بود. با وجود اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند خرید بسیاری از محصولات با استفاده از بیت کوین غیرممکن است، بهتر است بدانید در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان می‌توان همه‌چیز را با بیت کوین خریداری کرد.

فروشگاه‌های زیادی در سال‌های اخیر به وجود آمده‌اند که امکان خرید محصولات مختلف با استفاده از بیت کوین را فراهم کرده‌اند در این مقاله با این مارکت پلیس‌ها بیشتر آشنا می‌شویم و امیدواریم به زودی امکان خرید با بیت کوین در ایران نیز فراهم شود.

Cryptorefills.com یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌هایی است که زندگی با بیت کوین را یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر کرده است. در این پلتفرم کاربران می‌توانند بدون نیاز به سرویس‌های دیگر بسیاری از محصولات مورد نظر خود را در فروشگاه‌های مختلف خریداری کنند.

وجود پلتفرم‌های این‌چنینی سبب شده است در حال حاضر بتوانیم بیت کوین را یک ارز برای انجام پرداخت‌های روزانه در نظر بگیریم. البته این ارز در این راه با چالش‌هایی روبه‌روست که خوشبختانه می‌توان با استفاده از راه‌حل‌های موجود به رفع آن پرداخت.

بیت کوین به‌عنوان یک وسیله پرداخت

با اینکه در ابتدا بسیاری از کشورها قوانین مختلفی را برای مقابله با ارزهای دیجیتال ارائه کردند، با گذر زمان بسیاری از ارزهای دیجیتال توانستند به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کنند؛ به‌طوری‌که برخی کشورهای جهان به حمایت از آن‌ها پرداختند؛ برای مثال کشور السالوادور بیت کوین را یک روش پرداخت می‌داند و در حال حاضر بسیاری از فروشگاه در این کشور حجم قابل‌توجهی از تراکنش‌های خود را در طول روز با استفاده از بیت کوین انجام می‌دهند.

در همین حال که برخی تحلیلگران بیت کوین را یک ذخیره ارزش برای سرمایه‌گذاری معرفی می‌کنند، استفاده از این ارز دیجیتال برای پرداخت تراکنش‌های مالی با تقاضای بسیار زیادی روبه‌رو شده است. افراد زیادی در سراسر جهان ترجیح می‌دهند پرداخت‌های خود را با استفاده از بیت کوین انجام دهند و زندگی با بیت کوین را تجربه کنند.

پیگیری تراکنش بیت کوین

مطالعاتی که به‌تازگی توسط پلتفرم CryptoRefills انجام شده است، نشان می‌دهد بیش از ۶۶ درصد از خریداران بیت کوین این ارز دیجیتال را یک ارز برای استفاده در سیستم‌های پرداخت می‌دانند. با وجود این می‌توان نتیجه گرفت که بیشتر سرمایه‌گذارانی که در حال حاضر به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین می‌پردازند، آن را وسیله پرداخت برای خرید محصولات در آینده می‌دانند.

در نظرسنجی‌هایی که از سوی مؤسسات دیگر انجام شده است بسیاری از افراد از کشورهای مختلف جهان ادعا کرده‌اند که قصد دارند در سال پیش رو با استفاده از بیت کوین به خرید محصولات فیزیکی بپردازند. بیت کوین در کشورهایی که اقتصاد ضعیف و شکننده دارند نیز یک وسیله پرداخت منحصربه‌فرد خواهد بود.

تحقق زندگی با بیت کوین در این کشورها سبب خواهد شد تا افرادی که از خدمات بانکی محروم هستند، بتوانند از یک سیستم مالی پیشرفته استفاده کنند.

با استفاده از بیت کوین چه چیزهایی می‌توان خرید؟

با استفاده از پلتفرم‌های بین‌المللی مانند CryptoRefills زندگی با بیت کوین به‌درستی تحقق خواهد یافت. در حال حاضر، علاوه بر محصولات دیجیتال این امکان برای اشخاص وجود دارد تا محصولات فیزیکی مورد نظر خود را به‌راحتی خریداری کنند. در CryptoRefills می‌توان کارت هدیه بیشتر فروشگاه‌های معتبر را با استفاده از بیت کوین خریداری کرد. کارت‌های هدیه این امکان را برای افراد به وجود می‌آورند تا به‌راحتی خرید خود را از معتبرترین فروشگاه‌های آنلاین جهان مانند آمازون انجام دهند.

حتما بخوانید: روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

با وجود اینکه بسیاری از فروشگاه‌ها از بیت کوین برای پرداخت هزینه محصولات پشتیبانی نمی‌کنند، در حال حاضر فروشگاه‌های زیادی به وجود آمده‌اند که کاربران می‌توانند برای خرید محصولات خود با بیت کوین به آن‌ها مراجعه کنند. تعداد این فروشگاه‌ها به‌مراتب کمتر از فروشگاه‌های دیگر است، اما تقریباً تمامی محصولات را می‌توان از این فروشگاه‌ها خریداری کرد.

 • لوازم‌خانگی

به لطف فروشگاه‌هایی مانند OverStock کاربران می‌توانند به‌راحتی بخش قابل‌توجهی از لوازم خود را خریداری کنند. مبل‌ و صندلی، لوازم آشپزخانه، لوازم دکوری و محصولات خواب از جمله لوازمی هستند که در این فروشگاه ارائه می‌شوند.

OverStock با قراردادن درگاه اختصاصی برای پرداخت با ارزهای دیجیتال زندگی با بیت کوین را یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر کرده است. در حال حاضر کاربران می‌توانند در OverStock تقریباً تمامی لوازم‌خانگی را خریداری کنند و تجربه‌ای متفاوت از خرید با بیت کوین داشته باشند.

Home Depot یکی دیگر از فروشگاه‌هایی است که امکان خرید لوازم‌خانگی برای کاربران را به وجود آورده است. در این فروشگاه بیشتر لوازم‌خانگی و دکوری به فروش می‌رسد.

 • اتومبیل

شاید باور نکنید، اما با استفاده از بیت کوین حتی می‌توان اتومبیل خریداری کرده و زندگی با بیت کوین را به بهترین شکل ممکن تجربه کرد. کمپانی تسلا جزء بزرگ‌ترین کمپانی‌های خودروسازی در جهان بود که امکان خرید اتومبیل با استفاده از بیت کوین را به وجود آورد، اما به‌دلیل محدودیت‌های مختلفی که وجود داشت، مجبور شد این امکان را متوقف کند.

در حال حاضر، مارکت‌پلیس‌هایی به وجود آمده‌اند که کاربران می‌توانند برای خرید خودرو با بیت کوین به انتخاب آن‌ها بپردازند. این مارکت پلیس‌ها در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته‌اند.

BitCars یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌هایی است که امکان خرید و فروش خودرو با استفاده از بیت کوین را به وجود آورده است.

 • خوراکی‌ها

زندگی با بیت کوین زمانی محقق خواهد شد که بتوان هزینه غذا و خوراکی‌ها را نیز با استفاده از این ارز دیجیتال پرداخت. بسیاری از برندهای صنعت غذایی در سال‌های گذشته این امکان را برای کاربران به وجود آورده‌اند تا در برخی کشورها از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنند.

KFC یکی از این برندهاست که جزء اولین فروشگاه‌های رستوران‌های زنجیره‌ای به شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۸ درگاه‌های پرداخت بیت کوین را در شعب خود در کشور کانادا قرار داد.

 • خدمات سفر

از بیت کوین می‌توان برای پرداخت هزینه‌های سفر نیز استفاده کرد. با استفاده از پلتفرم‌های معتبری که در این باره به وجود آمده‌اند، پرداخت هزینه‌های سفر به‌کمک بیت کوین کار بسیار ساده‌ای خواهد بود.

با پلتفرم‌هایی مانند Travala می‌توان به‌راحتی به رزرو هتل، خرید بلیت پرواز و… با بیت کوین پرداخت.  Travalaتنها پلتفرمی نیست که امکان پرداخت با بیت کوین را برای مشتریان خود به وجود آورده است.

Expedia بزرگ‌ترین آژانس رزرو خدمات سفر نیز در حال حاضر بیت کوین را ارز دیجیتال معتبری برای پرداخت‌ها در نظر گرفته است.

 • کالاهای دیجیتال

با استفاده از بیت کوین می‌توان به خرید کالاهای دیجیتال نیز پرداخت. گوشی موبایل، دوربین و رایانه از جمله کالاهای دیجیتال هستند که فروشگاه‌هایی چون NewEgg امکان خرید آن‌ها را با استفاده از بیت کوین به وجود آورده‌اند تا یک قدم به زندگی با بیت کوین نزدیک شویم.

 • کمک‌های مالی

Wikimedia Foundation پرداخت با بیت کوین را به سطح جدیدی هدایت کرده است. در حال حاضر با استفاده از این پلتفرم کاربران می‌توانند حتی کمک‌های مالی را هم با استفاده از بیت کوین پرداخت کنند.

روش استفاده از بیت کوین در فروشگاه‌هایی که آن را نمی‌پذیرند

افرادی که قصد دارند زندگی با بیت کوین را تجربه کنند، برای استفاده از این ارز دیجیتال در فروشگاه‌هایی که آن را نمی‌پذیرند، راه‌حل‌های مختلفی در اختیار خواهند داشت. یکی از ساده‌ترین راه‌حل‌ها تبدیل سریع بیت کوین به پول فیات خواهد بود.

در حال حاضر صرافی‌های زیادی وجود دارند که این امکان را برای کاربران به وجود آورده‌اند تا در کمترین زمان ممکن به تبدیل بیت کوین به پول فیات بپردازند. با استفاده از این صرافی‌ها کاربران در هر زمان که مایل باشند، می‌توانند به تبادل بیت کوین به سایر ارزهای دیجیتال بپردازند و خرید خود را از تمامی فروشگاه‌ها انجام دهند.

روش دیگر برای استفاده از بیت کوین در فروشگاه‌هایی که آن را نمی‌پذیرند، این است که به خرید گیفت کارت از سایت‌های مثل CryptoRefills بپردازند. CryptoRefills این امکان را برای کاربران به وجود آورده است تا به‌راحتی با استفاده از بیت کوین به خرید کارت هدیه فروشگاه‌های مختلف بپردازند. استفاده از کارت ‌هدیه روشی ساده برای خرید محصولات مختلف از فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی خواهد بود.

پرداخت با بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟

پرداخت با بیت کوین به‌سادگی ارسال یک ایمیل است. تنها کاری که کاربران برای پرداخت هزینه محصولات با بیت کوین باید انجام دهند، این است که به دریافت آدرس بیت کوین فروشگاه مورد نظر خود بپردازند. با داشتن آدرس بیت کوین می‌توان از کیف پول امن برای پرداخت استفاده کرد.

برای پرداخت با استفاده از بیت کوین باید به‌صورت دقیق کارمزد تراکنش را نیز مشخص کرد. کارمزد تراکنش هزینه‌ای است که کاربران به ماینرها پرداخت می‌‌کنند تا به پردازش تراکنش بپردازند. درواقع این هزینه به فروشگاه پرداخت نخواهد شد و ارتباطی به فروشنده نخواهد داشت.

پرداخت با بیت کوین حریم خصوصی بالایی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد؛ به همین دلیل زندگی با بیت کوین سبب حفظ حریم خصوصی اشخاص خواهد شد. خریداران می‌توانند بدون اینکه اطلاعات هویتی خود را در اختیار فروشندگان قرار دهند، به انجام تراکنش‌ها بپردازند و هزینه محصولات را پرداخت کنند.

معایب پرداخت با بیت کوین و راه‌حل‌هایی که برای آن وجود دارد

یکی از مهم‌ترین معایب پرداخت با بیت کوین هزینه بالای کارمزد تراکنش‌هاست. افرادی که قصد دارند از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنند، باید به پرداخت کارمزد تراکنش‌ها بپردازند. اگرچه این کارمزد در پرداخت‌هایی که مبلغ بالایی دارند منطقی خواهد بود، اما برای پرداخت‌های خرد به‌هیچ‌وجه به‌صرفه نخواهد بود.

سرعت پایین تأیید تراکنش‌ها یکی دیگر از معایب پرداخت با بیت کوین است که خریداران با آن روبه‌رو خواهند بود. معمولاً برای تأیید هرکدام از تراکنش‌ها کاربران باید بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنند. از دیگر معایب پرداخت با بیت کوین نوسانات بالای قیمت آن است. این نوسانات سبب شده است برخی افراد ترجیح دهند از روش‌های دیگر برای پرداخت استفاده کنند.

برای حل مشکلات مربوط به سرعت پایین و هزینه بالای کارمزد تراکنش‌ها، راه‌حل‌های مختلفی ارائه شده که یکی از بهترین آن‌ها استفاده از شبکه لایتنینگ است. این شبکه به کاربران کمک می‌کند تا با سرعت بسیار بالا به تأیید تراکنش‌های خود بپردازند.

کارمزد تراکنش‌ها نیز در شبکه لایتنینگ به مراتب کمتر است؛ به همین دلیل یکی از بهترین روش‌ها به شمار خواهد رفت. با وجود مزایای مختلفی که شبکه لایتنینگ دارد، اما امنیت آن با چالش‌هایی روبه‌روست که سبب شده است نتوان برای معاملات بزرگ از آن استفاده کرد.

به‌دلیل چالش‌هایی که بیت کوین به‌عنوان یک سیستم پرداخت از آن برخوردار است، می‌توان برای زندگی با بیت کوین از نوعی دیگر از ارزهای دیجیتال نیز برای پرداخت استفاده کرد. استیبل‌کوین‌ها در این میان یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌روند؛ زیرا قیمت آن‌ها همواره ثابت است و مانند بیت کوین دائماً دچار نوسان نمی‌شوند.

یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که می‌توان برای روبه‌رونشدن با چالش‌های بیت کوین استفاده کرد، به‌کارگیری برخی ارزهای دیجیتال مانند دش و لایت‌کوین است. این دو ارز جزء سریع‌ترین ارزهای دیجیتال هستند که با استفاده از آن‌ها کاربران می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن تراکنش‌های خود را انجام دهند.

جالب است بدانید کارمزد تراکنش‌ها نیز در ارزهای مثل دش و لایت‌کوین در حد پایینی قرار گرفته است؛ به همین دلیل می‌توان از آن‌ها برای پرداخت‌های کوچک نیز استفاده کرد.

گفتار پایانی!

در حال حاضر زندگی با بیت کوین بیش از هر زمان دیگری محقق شده است. در سال‌های اخیر این امکان به وجود آمده است تا از بیت کوین برای پرداخت بسیاری از هزینه‌های روزمره استفاده شود. با پتانسیل‌هایی که بیت کوین دارد، در آینده‌ای نزدیک به یکی از اصلی‌ترین روش‌های پرداخت تبدیل خواهد شد.

پرسش‌های متداول

 • چه کالاهایی را می‌توان با بیت کوین خریداری‌ کرد؟

لوازم‌خانگی، اتومبیل، خوراکی‌ها و کالاهای دیجیتال جزء کالاهایی هستند که می‌توان آن‌ها را با بیت کوین خرید.

 • در کدام فروشگاه‌ها امکان پرداخت با بیت کوین وجود دارد؟

KFT, Just Eat, NewEgg و Overstock جزء فروشگاه‌هایی هستند که امکان پرداخت با بیت کوین را به وجود آورده‌اند.

 • مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

از مزایای پرداخت با بیت کوین می‌توان به حریم خصوصی بالا و سهولت در انجام تراکنش‌ها اشاره کرد.

تیم محتوا بیت‌پین

تیم محتوا بیت‌پین

تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

همستر کامبت چیست؟‌ آموزش استخراج و دریافت ایردراپ Hamster Kombat

بازار بازی‌های تلگرامی، داغ داغ است. نات کوین به عنوان پرچمد ...

ارز دیجیتال TapSwap چیست؟ آموزش کامل نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ

ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

دیدگاه‌ها 3 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
 1. پژمان کهزادی
  پژمان کهزادی | 29 دی 1401

  ممنون میشم در مورد دوج کوین آنچه نظر خودتونه بفرمایید

 2. حسن صدقی پویا
  حسن صدقی پویا | 10 آبان 1401

  بسیار عالیست

  • کارشناس محتوا ۱
   کارشناس محتوا ۱ | 10 آبان 1401

   سلام حسن عزیز
   خوشحالیم که راضی هستید.