چگونه شبکه فانتوم (Fantom) را به کیف پول متامسک اضافه کنیم؟

تاریخ انتشار: 5 بهمن 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 5 آذر 1402
زمان مطالعه:  15 دقیقه
چگونه شبکه فانتوم (Fantom) را به کیف پول متامسک اضافه کنیم؟

داده‌های زنجیره‌ای، افزایش تعداد کاربران فعال روزانه و کیف پول‌های جدید ایجاد شده در شبکه بلاک‌چین فانتوم را نشان می‌دهد. فانتوم یک بلاک‌چین سازگار با EVM و فی پایین است که با معاملات همتا به همتا و قراردادهای هوشمند سازگار شده است. توسعه‌دهندگان می‌توانند قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را بر روی بلاک‌چین فانتوم مستقر کنند. سازگاری  EVM فانتوم به این معنی است که قراردادهای هوشمند موجود و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) روی بلاک‌چین‌های اتریوم و EVM می‌توانند بدون تغییر در پایگاه کد به شبکه فانتوم منتقل شوند.

ارز دیجیتال فانتوم الگوریتم‌های اجماع اثبات سهام (POS) را اجرا می‌کند و توسط فانتوم کوین (FTM) پشتیبانی می‌شود. برای دسترسی به بلاک‌چین فانتوم، کاربران باید شبکه را به کیف پول خود اضافه کنند. برای کیف پول‌هایی مانند متامسک، کاربران باید به صورت دستی شبکه را اضافه کنند.

متامسک یک کیف پول ارز دیجیتال با پشتیبانی از بلاک‌چین اتریوم، شبکه‌های لایه 2 و بلاک‌چین‌های مستقل EVM است. متامسک به شما امکان می‌دهد از شبکه‌های EVM مورد نظر خود با اضافه کردن تنظیمات لازم، استفاده کنید.

کیف پول متامسک توسط Consensys توسعه یافته است و از پشتیبانی توسعه‌دهندگان برجسته اتریوم برخوردار است. تا به امروز، کیف پول متامسک توسط بیش از 10 میلیون نفر از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. متامسک یکی از پراستفاده‌ترین کیف پول‌های دیفای (DeFi) است.

کیف پول متامسک در برنامه‌های افزونه مرورگر و اپلیکیشن‌های قابل‌نصب بر روی دستگاه‌های تلفن همراه عرضه می‌شود. بسته به دستگاه شما، روش اضافه کردن فانتوم ممکن است کمی متفاوت باشد. در اینجا نحوه نصب برنامه متامسک بر روی دستگاه و افزودن شبکه فانتوم به کیف پول خود آورده شده است.

نصب متامسک بر روی کامپیوتر و مک

مرحله 1: کیف پول متامسک را دانلود و نصب کنید.

برای دانلود افزونه به وب‌سایت متامسک مراجعه کنید. افزونه متامسک بر روی مرورگرهای Chrome، Microsoft Edge، Brave، Opera و Firefox کار می‌کند.

افزونه را بر روی مرورگر خود نصب کنید و حساب خود را طبق دستورالعمل‌های صادر شده راه‌اندازی کنید.

مرحله 2: تنظیم کیف پول

متامسک به شما امکان می‌دهد یک کیف پول جدید ایجاد کنید یا حساب‌های قدیمی متامسک یا حساب‌های موجود خود را از کیف پول‌های دیگر نصب کنید. برای وارد کردن کیف پول‌های قدیمی خود، عبارت خصوصی یا Seed کیف پول شما مورد نیاز است.

مرحله 2: تنظیم کیف پول متامسک

مرحله 3: ایجاد یک کیف پول جدید یا وارد کردن کیف پول فعلی

برای وارد کردن کیف پول قدیمی خود با استفاده از عبارات بازیابی (Seed) خود، کیف پول متامسک را باز کرده و “Import wallet” را انتخاب کنید و سپس عبارت بازیابی خود را در فرمی که ظاهر می‌شود وارد کنید. رمز عبور کیف پول خود را تنظیم کنید و با کلیک روی Importفرایند را تکمیل کنید.

مرحله 3: ایجاد یک کیف پول جدید یا وارد کردن کیف پول فعلی

کاربران جدید باید با کلیک کردن روی “Creat a wallet” یک کیف پول جدید ایجاد کنند. رمز عبور خود را تنظیم کنید و روی “Creat” کلیک کنید.

اطلاعات امنیتی زیر را به دقت بخوانید و کلمات بازیابی خود را یادداشت و در جایی امن نگهداری کنید. حفظ و نگهداری این کلمات برای بازیابی کیف پول در آینده کاملاً ضروری است. کیف پول شما اکنون آماده استفاده است.

آموزش نصب کیف پول متامسک

برای وارد کردن کیف پول‌های قدیمی خود با استفاده از کلیدهای خصوصی باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. کیف پول را باز کنید (با حسابی که قبلاً اضافه شده است).
 2. روی نماد در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید، “Import account” را انتخاب کنید و کلید خصوصی خود را در فرم وارد کنید.
 3. برای تکمیل روی “Import” کلیک کنید.

حال کیف پول قدیمی شما به حساب متامسک موجود شما اضافه خواهد شد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  اضافه کردن فانتوم به متامسک

  برای دسترسی به شبکه فانتوم از متامسک خود، ابتدا باید پارامترهای شبکه با ثبت آن در شبکه‌های موجود در کیف پول شما، یکپارچه شوند. هنگامی که یکپارچه می‌شود، می‌توانید به راحتی بین شبکه فانتوم و سایر شبکه‌های یکپارچه حرکت کنید و از برنامه‌های غیرمتمرکز موجود در شبکه استفاده کنید.

  برای افزودن شبکه فانتوم به کیف پول خود باید مراحل زیر را طی کنید:

  • اضافه کردن فانتوم به متامسک به صورت دستی

  وارد کیف پول متامسک خود شوید، روی لیست شبکه‌ها طبق تصویر زیر کلیک کنید تا تمام شبکه‌های موجود نمایش داده شوند.


  حال در پنجره‍ی باز شده، روی “Add netwrok” کلیک کنید.

  در فرمی که ظاهر می‌شود موارد زیر را مطابق با همین دستورها پر کنید؛

   

  Network Name: Fantom  

  New RPC URL: https://rpc.ftm.tools

  Chain ID: 250

  Currency Symbol: FTM

  Block Explorer URL: https://ftmscan.com/

  روی Save کلیک کنید،. اکنون Fantom Opera Chain از طریق کیف پول متامسک شما قابل مشاهده است. برای جابجایی به شبکه فانتوم، روی منوی کشویی در کنار نماد دایره در گوشه سمت راست بالای کیف پول خود کلیک کنید و فانتوم را از منو انتخاب کنید.

  جزئیات کیف پول فانتوم شما به محض تغییر نشان داده می‌شود. توکن بومی در کنار سایر دارایی‌های فانتوم در کیف پول شما در صورت وجود نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید توکن‌های سفارشی را به کیف پول خود اضافه کنید.

  یک راه نسبتاً ساده‌تر برای افزودن شبکه فانتوم به متامسک شما از طریق Fantom explorer – FTMscan است.

  • افزودن فانتوم به متامسک از طریق  FTMScan

  به آدرس https://ftmscan.com/ مراجعه کنید.

  روی “Add Fantom Network” در گوشه سمت راست پایین وب‌سایت کلیک کنید.

  اضافه کردن شبکه فانتوم به متامسک

  اگر قبلاً به متامسک وارد نشده‌اید، پس از کلیک بر روی “Add Fantom Network“، یک پیام برای ورود به سیستم دریافت خواهید کرد. تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که درخواست اتصال را در حالی که وارد حساب متامسک خود شده‌اید، تأیید کنید. تمام شد!

  اضافه کردن توکن‌های سفارشی به متامسک

  جزئیات موجودی کیف پول شما در بلاک‌چین ثبت می‌شود. برای دسترسی به آنها از رابط کیف پول متامسک خود، باید آنها را در کیف پول خود با استفاده از پارامترهای منحصربه‌فردی که آنها را در شبکه شناسایی می‌کند (در این مورد Fantom) ثبت کنید. این پارامترها را می‌توان با استفاده از کاوشگر شبکه پیدا کرد.

  FTMscan کاوشگر رسمی شبکه فانتوم است. FTMscan به روشی مشابه Etherscan برای اتریوم کار می‌کند.

  متامسک به طور خودکار برخی از دارایی‌های سفارشی را شناسایی و ثبت می‌کند. اگر این امکان برای دارایی شما وجود ندارد، می‌توانید به صورت دستی آن‌ها را اضافه کنید.

  برای افزودن یک توکن سفارشی به کیف پول خود باید مراحل زیر را طی کنید:

  ابتدا از کاوشگر شبکه به پروفایل دارایی بروید. ما از USDC به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.

  مرحله 1: توکن USDC را در اکسپلورر تعیین کنید.

  اضافه کردن توکن‌های سفارشی به متامسک

  وارد FTMscan شوید و USDC را در نوار جستجو، جستجو کنید. دارایی صحیح را از لیست انتخاب کنید.

  در صفحه دارایی USDC، نام دارایی، آدرس قرارداد و سایر جزئیاتی را که برای ثبت توکن در کیف پول متامسک شما لازم است، نشان می‌دهد.

  • مرحله 2a: توکن USDC را با وارد کردن آدرس قرارداد توکن به کیف پول خود اضافه کنید.

  مرحله 2a: توکن USDC را با وارد کردن آدرس قرارداد توکن به کیف پول خود اضافه کنید

  به صفحه اصلی کیف پول متامسک خود رفته و به پایین لیست دارایی‌ها بروید. روی “Import tokens” کلیک کنید و جزئیات دارایی را در فرمی که ظاهر می‌شود، وارد کنید. پارامترهای مورد نیاز را از کاوشگر کپی کنید، آن‌ها را در کادرهای ورودی مشخص شده قرار دهید و برای تکمیل روی “Add Custom Tokens” کلیک کنید.

  • مرحله 2b: توکن USDC را با CoinGecko به کیف پول خود اضافه کنید.

  دارایی‌های موجود در شبکه فانتوم که در CoinGecko لیست شده‌اند را می‌توان با استفاده از جزئیات به دست آمده از صفحه دارایی درCoingecko  به کیف پول متامسک اضافه کرد. Coingecko آدرس قرارداد دارایی و لینکی به پروفایل دارایی در کاوشگر شبکه ارائه می‌دهد. قرارداد دارایی را از Coingecko کپی کنید یا روی لینک کاوشگر کلیک کنید تا وارد صفحه دارایی در FTMscan شوید.

  آموزش اضافه کردن شبکه ارز دیجیتال فانتوم به متامسک

  • مرحله 3: اقدام به انجام تراکنش USDC از کیف پول متامسک کنید

  موجودی شما برای توکن اضافه شده در کیف پول متامسک قابل‌مشاهده است. همچنین می‌توانید دارایی خود را ارسال و دریافت کنید.

  افزودن شبکه فانتوم به متامسک در نسخه موبایل

  کیف پول متامسک برای دستگاه‌های تلفن همراه نیز موجود است. این کیف پول برای دستگاه‌های اندروید و iOS در دسترس است و می‌توانید آن را از فروشگاه گوگل‌پلی و اپل‌استور دانلود و نصب کنید.

  روش ایجاد کیف پول مشابه آنچه است که برای افزونه‌های مرورگر دسکتاپ توضیح داده شد.

  • مرحله 1: ایجاد کیف پول

  برای ایجاد حساب کیف پول متامسک جدید یا وارد کردن کیف پول فعلی خود به کیف پول تلفن همراه، روشی را که برای افزونه‌های مرورگر توضیح داده شده است، دنبال کنید. همانطور که توصیه می‌شود، نکات امنیتی را بخوانید و عبارات بازیابی کیف پول خود را به درستی و در جای امن ذخیره کنید.

  • مرحله 2: افزودن شبکه فانتوم به کیف پول تلفن همراه خود

  برای افزودن شبکه فانتوم، با کلیک بر روی “Wallet” از بالای صفحه اصلی کیف پول خود، به منوی شبکه بروید.

  کیف پول متامسک برای برخی از شبکه‌ها از قبل در بخش “Popular” تنظیم شده است. شبکه فانتوم یکی از آن‌هاست. برای افزودن شبکه مورد نظر خود روی “Add” کلیک کنید، جزئیات شبکه را تأیید کنید و در صورت عدم مشاهده مشکلی روی “Approve” کلیک کنید.

  افزودن شبکه فانتوم به متامسک در نسخه موبایل

  اگر شبکه در دسترس نیست، از روش دستی برای اضافه کردن شبکه استفاده کنید. به “Custom network” بروید و جزئیات شبکه فانتوم ارائه شده در بالا را کپی و جای‌گذاری کنید. برای افزودن شبکه روی “Add” کلیک کنید.

  اکنون می‌توانید از شبکه تلفن همراه خود به شبکه فانتوم دسترسی داشته باشید.

  می‌توانید ویژگی‌های اضافی را در نوار منوی Breadcrumb از گوشه سمت چپ بالای رابط کیف پول تلفن همراه خود بیابید، مانند فعالیت‌های اخیر خود و همچنین گزینه‌هایی برای اشتراک‌گذاری آدرس عمومی یا مشاهده جزئیات کیف پول خود در اتراسکن.

  مرورگر dApp متامسک

  کیف پول موبایل متامسک دارای یک مرورگر داخلی Dapp است که به شما امکان می‌دهد برنامه‌های غیرمتمرکز را از دستگاه تلفن همراه خود جستجو و کاوش کنید. به شبکه‌ای بروید که برنامه غیرمتمرکز در آن اجرا می‌شود و «Browser» را از منوی تقسیم‌شده صفحه که با کلیک روی نوار منو از گوشه سمت چپ بالای صفحه ظاهر می‌شود، انتخاب کنید.

  برای بازدید از پلتفرم، لینک پلتفرمی را که می‌خواهید از آن بازدید کنید (مانند https://www.tarot.to/) را در نوار جستجو وارد کنید. مرورگر شما را به پلتفرم متصل می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا کیف پول خود را متصل کرده و طبق معمول از پلتفرم استفاده کنید.

  گفتار پایانی!

  اکنون که شبکه فانتوم را به کیف پول متامسک خود اضافه کرده‌اید، می‌توانید اکوسیستم فانتوم و برنامه‌ای که روی بلاک‌چین اجرا می‌شود را کاوش کنید، توکن‌های فانتوم خود را نگه دارید و با دوستان و آشنایان خود در شبکه تراکنش داشته باشید.

  در حالی که متامسک به شما این امکان را می‌دهد که از وجوه خود به طور کامل محافظ کنید، ممکن است همچنان در معرض ریسک‌هایی باشید که باعث نقض امنیت شما شود.

  برای جلوگیری از این موارد، به یاد داشته باشید که قبل از دسترسی به هر لینکی از مرورگر dApp خود، صحت همه لینک‌ها را بررسی و تأیید کنید.

  برای امنیت بیشتر به جای اینکه تمام دارایی‌های خود را در متامسک خود نگه دارید، شاید بهتر باشد مقدار کمی از وجوه را برای دسترسی آسان و اهداف معاملاتی در متامسک نگه دارید و سرمایه‌ای که برای سرمایه‌گذاری بلندمدت خود در نظر دارید را به یک کیف پول سرد منتقل کنید.

  سوالات متداول!

  • چگونه می‌توانیم شبکه‌ی فانتوم را به متامسک اضافه کنیم؟

  شما به دو روش دستی و به کمک یک پلتفرم می‌توانید شبکه‌های جدید را به کیف پول متامسک اضافه کنید.

  • آیا کیف پول متامسک، شبکه‌ی فانتوم را پشتیبانی می‌کند؟

  شما به سادگی می‌توانید شبکه‌های مختلفی مثل فانتوم را به کیف پول خود اضافه کنید.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

   آشنایی با کیف پول آبویس (Obvious)؛ کیف پولی با قابلیت قرارداد هوشمند

  رشد شبکه‌های بلاک چینی و پروژه‌های مبتنی بر فضای Web3، زمینه ...

  معرفی بهترین کیف پول‌ها برای تن کوین (TON)

  بلاک چین و رمزارز تن (TON) در ماه‌های گذشته رشد قابل توجهی د ...

  دیدگاه‌ها 4 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. سیدعلی اکبر نیازی عابدینی
   سیدعلی اکبر نیازی عابدینی | 9 اسفند 1401

   من یک کیف پول دربیت پین دارم‌وکیف پولی دیگر‌درسرمایه گذاری بیت‌دیجیتال که آدرس کیف پول‌دیگر رامیخواهم

  2. Farzad
   Farzad | 21 بهمن 1401

   چطوری شبکه تتر رو روی متامکس اضافه کنم

  3. افشین پاشاپور
   افشین پاشاپور | 15 بهمن 1401

   درودها نثارتان
   همت متعالی شما دست اندرکاران آکادمی بیت پین، ستودنی است 👌
   ارائه ی راهکارهای فنی پیرامون نحوه ی بازدهی مطلوب در معاملات پرنوسان و تولید محتوا بصورت مداوم و جامع به نحوی که با شرایط بازار جهانی همخوانی ملموس را به همراه دارد… بی تردید تمامی این موارد و دیگر فعالیت های تیم قدرتمند و پویای بیت پین، محصول زحمات بی دریغ شما عزیزان می باشد.
   مدیون همراهی صمیمانه تان هستیم ،
   مهرتان پایدار و عزمتان برقرار …💞

   • مهران بابایی
    مهران بابایی | 16 بهمن 1401

    سلام افشین عزیز
    ممنون از نظرتون، به امید معامله های پرسود.