معرفی TOMI؛ رمزارزی خودگردان که راهکارهای غیرمتمرکزش حریم خصوصی را متحول می‌کند

تاریخ انتشار: 12 آذر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 3 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  8 دقیقه
ارز دیجیتال TOMI

آیا رمزارز TOMI برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ معرفی و بررسی پروژه tomiNet به همراه پورتفولیو آن و ارز دیجیتال تومی

در دنیای امروز، حفاظت از حریم خصوصی، دغدغه‌ای است که ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده است؛ چرا که هر شخصی می‌تواند به‌راحتی و به هدف پیشبرد تبلیغاتی هدفمند، اطلاعات شخصی دیگری را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا سلیقه و فعالیت‌های کاربران را در جهت دلخواه و سودآوری خودشان پیش ببرند. از سوی دیگر وب‌سایت‌ها هم تحت نظارت دولت‌ها قرار داشته و اطلاعاتی که دولت‌ها در مورد کاربران نیاز دارند را در اختیارشان قرار می‌دهند. در واقع، شرکت‌های پشتیبان سایت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک از روی اطلاعات کاربران، الگوی اقتصادی انحصاری به دست می‌آورند که در رسیدن به اهدافشان، آن‌ها را یاری می‌کند.

عصر جدیدی از حریم خصوصی، خودگردانی و تمرکززدایی

در عصر دیجیتال، اتکای ما به اینترنت به طور تصاعدی افزایش یافته است. بااین‌حال، تمرکز قدرت، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و سانسور به موضوعاتی برای نگرانی تبدیل شده‌اند. دنیایی را تصور کنید که در آن اینترنت توسط سازمان‌های بزرگ یا نهادهای دولتی کنترل نمی‌شود و دقیقاً همان افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند، اداره آن را هم بر عهده دارند. فضایی که در آن حریم خصوصی حفظ شده، صدای کاربر شنیده می‌شود و دیگر نظارت و کنترلی بر شبکه جهانی وب فعلی وجود ندارد. این چشم‌اندازی است که رمزارز تومی (TOMI) ترسیم می‌کند؛ پروژه‌ای به نام tomiNet که با هدف ایجاد اینترنتی کاملاً جایگزین، ترکیبی از بهترین فناوری‌های Web 2.0 و Web 3.0 را ارائه می‌دهد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  اصول و اهداف اصلی tomiNet

  پروژه tomiNet به طور متفکرانه‌ای با سه هدف اصلی طراحی شده است:

  • حفظ حریم خصوصی
  • خودگردانی
  • اینترنتی با بودجه شخصی

  پروژه tomiNet با توسعه روی فناوری‌ها و پروتکل‌های اثبات‌شده‌ای مانند TCP/IP، دی‌ان‌اس، TOR، استارک‌ویر (Starkware) و اتریوم، وبی موازی و کاربرمحور ایجاد می‌کند که به‌راحتی از طریق مرورگر‌های وب ساده قابل‌دسترسی است. این رویکرد جدید به کاربران کمک می‌کند تا از چنگال سخت و نظارت مداوم سازمان‌های بزرگی که در حال حاضر بر اینترنت سنتی تسلط دارند، رهایی یابند و به آن‌ها این آزادی را می‌دهد تا دنیای دیجیتالی را با شرایطی که خودشان تعریف می‌کنند، کشف کنند.

  راه‌حلی برای سانسور و کنترل

  امروزه بسیاری از کشورهای جهان مقررات سخت‌گیرانه را برای ارزهای دیجیتال تعریف و اجرا می‌کنند، برخی از این مقررات آزادی بیان را سانسور و حقوق اولیه بشر را نقض می‌کنند. هدف TOMI این است که با ارائه پلتفرمی جایگزین که در آن افراد بتوانند از آزادی‌های خود نهایت استفاده را ببرند و کسب‌و‌کارها هم بتوانند استقلال و مالکیت اموال آنلاین خود را تضمین کنند، به این مسائل رسیدگی کند.

  هدف پروژه تامی نت

  برخلاف دارک نت، تومی نت کاملاً توسط جامعه کاربری خود که از آن‌ها با نام «پیشگامان – Pioneers» یاد می‌کند، اداره می‌شود؛ این کاربران با همکاری هم تلاش می‌کنند تا هم‌زمان با حفظ اعتدال محتوایی مسئولانه، از سوءاستفاده تروریست‌ها یا فعالیت‌های جنایت‌کارانه در این پلتفرم هم جلوگیری کنند. پیشگامان می‌توانند نگرانی‌های خود را در مورد نقض دستورالعمل‌های جامعه، مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی انسانی توسط وب‌سایت‌ها، مطرح کنند و اعضای tomiDAO (سازمان خودگردان غیرمتمرکز تومی) هم در مورد این نگرانی‌ها و ممنوع کردن یا نکردن وب‌سایت مذکور رأی می‌دهند. DAO به پیشگامان قدرت می‌دهد تا در مورد سازوکار و جنبه‌های مختلف شبکه، با استفاده از NFT ‌های عضویت و توکن‌های حکومتی tomi، پیشنهاد و رأی دهند.

  قدرت حاکمیتی DAO

  ایجاد سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) یکی از اجزای حیاتی مدل خودگردانی پروژه tomiNet است. tomiNet با ایجاد هیئت حاکمه‌ای کاملاً مستقل، متشکل از کاربران شبکه، دوام طولانی‌مدت زیرساخت و آزادی بلندمدت کاربران خود را تضمین می‌کند. این سازمان به شرکت‌کنندگان این اختیار را می‌دهد تا پیشنهادهای خود را ارائه کرده و هر کاربر بسته به تعداد توکن‌هایی که در اختیار دارد، با وزن بیشتری یا کمتری در مورد تصمیمات شبکه رأی دهد.

  ارز دیجیتال تومی چیست؟

  ارز دیجیتال TOMI، توکن کاربردی و تراکنشی در شبکه tomiNet است که با استاندارد ERC-20 توسعه داده شده و اهداف مختلفی در شبکه تومی، مانند پرداخت هزینه خدمات و شرکت در دائو (DAO) را محقق می‌کند. مجموع عرضه این توکن، ۱۱۲٫۶ میلیون واحد بوده و برای حفظ حریم خصوصی کاربران هم از فناوری اثبات دانش صفر (ZKP) بهره می‌برد. TOMI همچنین از الگوریتم اثبات سهام (PoS) هم استفاده می‌کند که به شبکه آن امنیت و پایداری می‌بخشد و به کاربران اطمینان می‌دهد که سرمایه‌گذاری آن‌ها در TOMI ایمن است.

  تاریخچه و بنیانگذار تومی نت

  یکی از جنبه‌های کلیدی پروژه تومی، ناشناس بودن آن است. درواقع، تیم توسعه‌دهنده tomiNet، همان مسیر خالق بیت‌ کوین، یعنی ساتوشی ناکاموتو را دنبال می‌کند؛ ساتوشی ناکاموتو هم تصمیم گرفت ناشناس بماند تا به جهان اجازه دهد به‌جای قضاوت سازنده بیت کوین، خود محصول را ارزیابی کند. تیم توسعه‌دهنده TOMI با ناشناس نگه‌داشتن هویت خود، اطمینان حاصل می‌کند که تمرکز روی فناوری پیشگامانه و پتانسیلش برای تغییر شکل اینترنت، باقی بماند.

  معرفی ارز TOMI

  بنیان‌گذاران ناشناس پروژه tomiNet، کارشناسانی از برترین پروژه‌های رمزارزی از سراسر جهان هستند و با این باور که اینترنت باید فضایی آزاد و باز برای همه باشد، متحد شده‌اند. tomiNet با استفاده از سرویس جایگزین DNS بلاک چین (tDNS) و VPN داخلی، به کاربران این امکان را می‌دهد تا به طور ایمن در فضای وب گشت‌وگذار کرده و به اطلاعات بدون سانسور دسترسی داشته باشند. TOMI با تمرکز بر حریم خصوصی، خودگردانی و رویکرد کاربرمحور، به دنبال توانمندسازی افراد و مشاغل در سراسر جهان است، به‌ویژه در کشورهایی با دسترسی محدود به اطلاعات و حقوق دیجیتالی!

  کاربردهای tomiNET

  همان‌طور که اشاره کردیم، TOMI توکن حاکمیتی و کاربردی پروژه tomiNet است و برخی از موارد استفاده آن هم عبارت‌اند از:

  • رأی‌دادن در tomiDAO و artDAO
  • پاداش‌دهی به کاربرانی درگیر در tomiDAO
  • اهدا به‌عنوان انگیزه برای توسعه‌دهندگان
  • پرداخت آدرس‌های دامنه tomi
  • پرداخت هزینه تراکنش در tomiNet

  تمامی موارد بالا در افزایش یا کاهش قیمت رمزارز TOMI نقش دارند.

  توکنومیکس تامی نت

  بررسی پورتفولیو تومی نت؛ اکوسیستم TOMI

  پروژه tomiNet، تنها بخشی از یک اکوسیستم گسترده‌تر، شامل مجموعه‌ای از اجزای خلاقانه است:

  tomiBrowser

  مرورگری منحصربه‌فرد که برای وب‌گردی امن و خصوصی طراحی شده است.

  tomiPay

  سیستم پرداختی غیرمتمرکز برای تراکنش‌های یکپارچه.

  tDNS

  پروتکل DNS غیرمتمرکز ایجادشده برای tomiNet.

  tomiDAO

  سیستم خودگردانی برای اکوسیستم tomiNet.

  کلاب NFT پیشگامان

  کارت‌های عضویت انحصاری برای پذیرندگان اولیه پروژه.

  ArtDAO

  پلتفرم غیرمتمرکزی برای هنرمندان و سازندگان.

  ابررایانه MP1

  دستگاه خانگی همه‌کاره و با کارایی بالا برای محاسبات ابری Web3.

  لایه حریم خصوصی tomi

  تراکنش‌های واقعاً خصوصی و رمزگذاری شده در بلاک چین.

  تمامی این عناصر در کنار هم برای ارائه تجربه اینترنتی واقعاً غیرمتمرکز، بدون سانسور و کنترل‌شده توسط خود کاربران، هماهنگ عمل می‌کنند.

  مزایا و معایب tomiNet

  پروژه tomiNet، پروژه‌ای نوظهور با پتانسیل زیاد در دنیای ارزهای دیجیتال است و رمزارز بومی آن به نام TOMI هم از فناوری‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کند که برای افزایش حریم خصوصی، امنیت و کارایی در طیف گسترده‌ای از کاربردها، استفاده می‌شود. بااین‌حال، مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در tomiNet، مزایا و معایب و ریسک‌های احتمالی آن را در نظر بگیرید.

  مزایای tomiNet معایب tomiNet
  حریم خصوصی: tomiNet از فناوری اثبات دانش صفر (ZKP) استفاده می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا معاملات خود را بدون افشای اطلاعات شخصی انجام دهند؛ این امر می‌تواند برای محافظت از حریم خصوصی کاربران در برابر هکرها و سایر تهدیدات مفید باشد. نوظهور بودن: tomiNet ارز دیجیتالی نوظهور است و تجربه طولانی در بازار ندارد. این امر می‌تواند خطراتی را برای سرمایه‌گذاران بالقوه ایجاد کند.
  امنیت: tomiNet از الگوریتم اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند که به آن امنیت و پایداری می‌بخشد. این امر می‌تواند به کاربران اطمینان دهد که سرمایه‌گذاری آنها در tomiNet ایمن است. نوسانات قیمتی: قیمت ارزهای دیجیتال به‌طورکلی نوسان زیادی دارد. این امر می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بالقوه خطرناک باشد.
  کارایی: tomiNet از فناوری ZKP استفاده می‌کند تا کارایی معاملات را بهبود بخشد. این امر می‌تواند به کاربران کمک کند تا معاملات خود را سریع‌تر و با کارمزد کمتر انجام دهند. پذیرش محدود: tomiNet هنوز به طور گسترده‌ای پذیرفته نشده است. این امر می‌تواند برای کاربرانی که می‌خواهند از tomiNet برای پرداخت یا سایر اهداف استفاده کنند، مشکل‌ساز باشد.

  چشم انداز و آینده رمز ارز تومی

  پروژه tomiNet تنها جایگزینی برای اینترنت سنتی نیست، بلکه پروژه‌ای است برای بازگرداندن آزادی‌های مردم و ایجاد فضای وبی که در آن شرکت‌های بزرگ دیگر قدرتی بر هویت یا داده‌های کاربران ندارند. تومی مسیر جدیدی را به‌سوی رهایی دیجیتالی به ارمغان آورده و مردم را قادر می‌سازد تا در حین معامله دارایی‌های دیجیتال، آزادانه و با حفظ حریم خصوصی زندگی کنند.

  چالش‌های پیش روی تومی نت

  پروژه tomiNet پتانسیل زیادی برای تغییر وضعیت فعلی اینترنت و فضای وب دارد، بااین‌حال، با چالش‌هایی هم روبرو است که برای موفق شدن در این مسیر، باید بر آن‌ها غلبه کند، نوظهور بودن، نوسانات قیمتی، پذیرش محدود و رقابت با سایر ارزهای دیجیتالی که از فناوری‌های مشابه استفاده می‌کنند، مواردی است که می‌تواند برای tomiNet چالش‌برانگیز باشد. این پروژه برای غلبه بر این چالش‌ها باید اقدامات زیر را انجام دهد:

  • آگاهی‌بخشی در مورد پروژه و مزایای آن بین کاربران و سرمایه‌گذاران بالقوه
  • توسعه کاربردهای جدید
  • افزایش امنیت برای اطمینان‌دادن به کاربران

  چنانچه پروژه tomiNet بتواند این چالش‌ها را برطرف کند، پتانسیل زیادی برای موفقیت دارد. این ارز می‌تواند به کاربران کمک کند تا حریم خصوصی خود را حفظ کرده و از اطلاعات خود در برابر شرکت‌ها و دولت‌ها محافظت کنند.

  بهترین کیف پول برای نگهداری TOMI

  بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری TOMI به نیازها و ترجیحات شما، مانند امنیت، کارایی و قابلیت استفاده آن بستگی دارد. در ادامه برخی از گزینه‌های محبوب برای نگهداری TOMI آورده شده است:

  • کیف پول سخت‌افزاری: کیف پول‌های سخت‌افزاری مناسب برای نگهداری رمزارز TOMI، مانند Ledger Nano S و Trezor امن‌ترین گزینه برای نگهداری ارزهای دیجیتال هستند. این کیف پول‌ها، کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین ذخیره کرده و در صورت هک‌شدن دستگاه، دارایی‌های شما در خطر نمی‌افتند.
  • کیف پول نرم‌افزاری: کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند MetaMask و Trust Wallet گزینه‌های محبوبی برای نگهداری ارز دیجیتال تومی هستند که به صورت آنلاین کار می‌کنند و می‌توان آن‌ها را روی گوشی یا کامپیوتر نصب کرد.
  • کیف پول تحت وب: کیف پول‌های تحت وب مانند MyEtherWallet و MyCrypto گزینه‌های دیگری برای نگهداری رمزارز TOMI هستند که می‌توان از طریق مرورگر وب به آن‌ها دسترسی داشت.
   اگر به دنبال گزینه‌ای امن و قابل‌اعتماد برای نگهداری TOMI هستید، کیف پول‌های سخت‌افزاری بهترین گزینه هستند، اما چنانچه به دنبال گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر و کاربرپسندتر هستید، کیف پول‌های نرم‌افزاری یا وب گزینه‌های بهتری محسوب می‌شوند.

  رمزارز تومی را از کجا بخریم؟

  رمزارز TOMI را می‌توانید در صرافی‌های غیرایرانی مانند کوکوین، کوینکس و یونی سواپ خریداری کنید، اما توصیه ما به شما این است که اگر می‌خواهید نگران مسدودشدن دارایی‌هایتان نباشید، این توکن را از صرافی ایرانی بخرید؛ ما به شما، صرافی ارز دیجیتال بیت پین را پیشنهاد می‌کنیم.

  سؤالات متداول

  • آیا ارز دیجیتال تومی برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

  تومی، ارز دیجیتالی نوظهور با پتانسیل بالا است که از فناوری‌های پیشرفته، برای افزایش حریم خصوصی، امنیت و کارایی استفاده می‌کند. پس می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاری باشد.

  • تومی نت روی چه شبکه‌ای توسعه داده شده است؟

  ارز دیجیتال تومی روی شبکه اتریوم ساخته شده و از الگوریتم اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند.

  • آیا مرورگر تومی قابل‌اطمینان است؟

  بله مرورگر تومی توسط تیم توسعه‌دهنده تومی ساخته شده و با استفاده از الگوریتم اثبات دانش صفر (ZKP) کارایی معاملات را بهبود می‌بخشد.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آشنایی با پلتفرم سیویک (CVC)؛ ارائه‌دهنده احراز هویت در دنیای دیجیتال

  حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی افراد و بی‌ثباتی در سیستم‌های م ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر