معرفی ارز دیجیتال دایمنشن؛ بستری برای RollApps و توکن DYM

تاریخ انتشار: 29 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 1 اسفند 1402
زمان مطالعه:  10 دقیقه
معرفی ارز دیجیتال دایمنشن؛ بستری برای RollApps و توکن DYM

ارز دیجیتال دایمنشن (Dymension)، پلتفرم پیشگامی است که می‌خواهد با ارتقا فناوری کازموس، انقلابی در پروژه‌های مقیاس‌پذیر ایجاد کند.

بلاک چین‌های ماژولار یکی از هیجان‌انگیزترین پیشرفت‌های اخیر دنیای فناوری هستند و ارز دیجیتال دایمنشن (Dymension) هم در این دنیا آمده تا پروژه‌های رمزارزی مقایاس‌پذیر را متحول کند. دایمنشن، پلتفرمی است که از پروتکل چندلایه پیشرفته‌ای به نام RollApps برای ارائه ابزارها و زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز کارآمد، استفاده می‌کند.

این پلتفرم با تامین مالی 6٫7 میلیون دلاری و هدف بلندپروازانه جمع‌آوری 20 میلیون دلار برای راه‌اندازی شبکه اصلی، آماده است تا تأثیر قابل‌توجهی در فضای ارزهای دیجیتال داشته باشد. هدف دایمنشن ارائه شبکه‌ای متوالی، سهولت استقرار و مکانیسم‌های تراکنش مقرون‌به‌صرفه، افزایش مقیاس‌پذیری، قابلیت همکاری و کارایی در شبکه‌های بلاک چینی است و آمده تا جایگاه خود را به عنوان آینده پروژه‌های رمزارزی مقیاس‌پذیر تثبیت کند.

ارز دیجیتال دایمنشن (Dymension) چیست؟

ارز دیجیتال دایمنشن (Dymension)، بلاک چینی ماژولار است که عملکردش با بلاک چین‌های یکپارچه سنتی که معمولاً در فضایی مانند اتریوم یافت می‌شوند، متفاوت است و قابلیت‌هایی مانند در دسترس بودن داده‌ها، اجماع، تسویه حساب و اجرا در شبکه‌ای واحد را ارائه می‌دهد. بلاک چین ماژولار، نوعی از بلاک چین است که حداقل یکی از چهار مؤلفه در دسترس بودن داده ها، اجماع، تسویه حساب و اجرا را به منظور افزایش عملکرد، کارایی و مقیاس پذیری به زنجیره‌ای خارجی برون‌سپاری می‌کند.

ارز دیجیتال دایمنشن (Dymension) چیست؟

ارز دیجیتال دایمنشن را می‌توان به‌عنوان شبکه‌ای از بلاک‌ چین‌های ماژولار در نظر گرفت که به آن RollApps می‌گویند و هاب (Hub) دایمنشن در مرکز آن قرار دارد که مسئولیتش اجماع و حل‌و‌فصل است. معماری کامل ارز دیجیتال دایمنشن شامل چندین جزء کلیدی است:

 • در دسترس بودن داده‌ها: دایمنشن برای دسترس‌پذیر کردن داده‌ها به ارائه‌دهنده‌ای مانند سلستیا (Celestia) نیاز دارد.
 • هاب دایمنشن: مسئول اجماع و حل و فصل است.
 • RollApps: مسئول اجرای تراکنش‌های درون شبکه را بر عهده دارد.

همانطور که می‌بینید، اجزایی که در ابتدا بخشی از زنجیره یکپارچه واحد بودند، حالا به زنجیره‌های مختلفی تقسیم شده‌اند. یک زنجیره مسئول در دسترس بودن داده‌ها است، دیگری به حل و فصل و اجماع رسیدگی می‌کند و RollApps مسئول اجرا است.

آشنایی با RollApps

دایمنشن با استفاده از RollApps، بلاک چین‌های ماژولار و پرسرعت را قادر می‌سازد تا توسعه ساده و کارآمد برنامه‌های بلاک چینی را ارائه دهند. درواقع، RollApps مجموعه ابزار قدرتمند و زیرساخت لازم برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز را به‌راحتی در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا روی منطق اصلی برنامه‌های خود تمرکز کرده و هم‌زمان از زیرساخت‌های زیربنایی ارائه شده توسط دایمنشن هم بهره ببرند.

بررسی اجمالی RollApps برای برنامه‌های بلاک چینی

RollApps، ستون فقرات پلتفرم دایمنشن، راه‌حلی جامع برای توسعه برنامه‌های بلاک چینی است و پیچیدگی‌های فناوری بلاک چین را از بین می‌برد. با RollApps، توسعه‌دهندگان می‌توانند از ماژول‌ها و چارچوب‌های از پیش‌ساخته‌شده برای تسریع روند توسعه استفاده کنند. این ماژول‌ها طیف گسترده‌ای از عملکردها را پوشش می‌دهند، از استقرار قرارداد هوشمند گرفته تا پردازش تراکنش و ذخیره‌سازی داده‌ها. با استفاده از این اجزای از پیش ساخته شده، توسعه‌دهندگان می‌توانند زمان توسعه را کاهش داده و بر ایجاد منطق منحصر به فرد برنامه‌های خود تمرکز کنند.

بررسی اجمالی RollApps برای برنامه‌های بلاک چینی

علاوه بر این، RollApps معماری با سرعت بالا و مقیاس‌پذیر را معرفی می‌کند که امکان ادغام یکپارچه برنامه‌های بلاک چینی را فراهم کرده و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌هایی بسازند که حجم زیادی از تراکنش‌ها را بدون قربانی کردن عملکرد، پردازش کنند.

در واقع دایمنشن بلاک چین لایه یک است که با استفاده از فناوری کازموس و پروتکل ارتباط بین بلاک چینی IBC برای اتصال به زنجیره‌های مختلف ساخته شده و سازندگان می‌توانند برای توسعه برنامه‌های خود از بین ماشین‌های مجازی و توکن‌های مختلف در RollApps انتخاب کنند. دایمنشن RollApps را با IBC (پروتکل ارتباطات بین بلاک چین)، مشابه نحوه استانداردسازی توکن‌ها با ERC در شبکه اتریوم، استاندارد می‌کند.

پروتکل IBC چیست؟

پروتکل IBC یا پروتکل ارتباط بین بلاک‌ چین‌ها، فناوری است که امکان انتقال داده‌ها و توکن‌ها را بین بلاک‌ چین‌های مختلف فراهم می‌کند. این پروتکل از مکانیسم اوپن‌سورس برای ارسال پیام‌ها بین دفاتر کل توزیع‌شده مستقل بهره می‌برد و به زنجیره‌های ناهمگن اجازه می‌دهد تا بدون اعتماد با یکدیگر تعامل داشته باشند. پروتکل IBC به عنوان یکی از بخش‌های اصلی اکوسیستم کازموس طراحی شده و هدفش ایجاد اینترنت بلاک‌ چین‌ها یا شبکه‌ای از زنجیره‌های مستقل است.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  بودجه و برنامه‌های آینده ارز دیجیتال دایمنشن

  ارز دیجیتال دایمنشن با موفقیت 6٫7 میلیون دلار بودجه جمع‌آوری کرده که آن را برای تقویت بیشتر پلتفرم و رشدش استفاده می‌کند. بودجه به تحقیق و توسعه، بازاریابی و مشارکت، و گسترش اکوسیستم دایمنشن اختصاص خواهد یافت. علاوه بر بودجه فعلی، ارز دیجیتال دایمنشن، برنامه‌های بلندپروازانه‌ای هم برای جمع‌آوری 20 میلیون دلار برای راه‌اندازی شبکه اصلی خود دارد. دایمنشن به کمک این بودجه می‌تواند توسعه پلتفرم خود را تسریع بخشد و پذیرش را در بین توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها افزایش دهد.

  بودجه و برنامه‌های آینده ارز دیجیتال دایمنشن

  هدف ارز دیجیتال دایمنشن با این سرمایه‌ها، تقویت زیرساخت‌های موجود، گسترش جامعه توسعه‌دهندگان و ایجاد مشارکت‌های استراتژیک با بازیگران پیشرو در صنعت بلاک چین است.

  ویژگی‌های ارز دیجیتال دایمنشن چیست؟

  اولاً، یکی از ویژگی‌های کلیدی ارز دیجیتال دایمنشن، سهولت ساخت و استقرار مجموعه‌های خاص برنامه‌های بدون‌مجوز است که به لطف کیت توسعه RollApp (به اختصار RDK) با الهام از Cosmos SDK به نام RollApps شناخته می‌شود. کیت توسعه RollApp دایمنشن با ارائه ماژول‌هایی با قابلیت‌های مشترک و همه ابزارهای لازم و پشتیبانی برای ساخت، راه‌اندازی و اجرا، ایجاد RollApps را تسهیل می‌کند. در ادامه برخی از اجزای ارز دیجیتال دایمنشن را معرفی خواهیم کرد:

  برنامه Rollup Factory

  برنامه Rollup Factory، جزء اصلی پلتفرم دایمنشن است که مسئول ایجاد و استقرار یکپارچه RollApps است: این برنامه، رابطی کاربرپسند را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند تا RollApps خود را مطابق با نیازهای خاص خود سفارشی و پیکربندی کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند از طریق Rollup Factory، پارامترهای RollApps خود را مانند اندازه بلوک، سرعت پردازش تراکنش و ظرفیت ذخیره‌سازی داده تعریف کنند. این انعطاف‌پذیری به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا تنظیم برنامه‌های خود را متناسب با نیازهای منحصربه‌فرد کاربرانشان پیش ببرند.

  ویژگی‌های ارز دیجیتال دایمنشن چیست؟

  علاوه بر این، Rollup Factory تکنیک‌های بهینه‌سازی پیشرفته‌ای را برای اطمینان از عملکرد و کارایی بهینه RollApps با هم ادغام کرده و از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای به حداقل رساندن نیازهای ذخیره‌سازی، کاهش هزینه‌های محاسباتی و افزایش مقیاس‌پذیری کلی استفاده می‌کند.

  کیت توسعه RollApp یا همان RDK

  کیت توسعه RollApp یا همان RDK یکی دیگر از اجزای ضروری دایمنشن است که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا RollApps خلاقانه و غنی از ویژگی‌ها ایجاد کنند. این کیت از مخزنی از ماژول‌ها و کتابخانه‌های قابل استفاده مجدد تشکیل شده که توسعه‌دهندگان می‌توانند برای تسریع توسعه و کاهش زمان عرضه به بازار از آنها استفاده کنند. به طور کلی، کیت توسعه RollApp توسعه‌دهندگان را با ابزارها و منابع لازم برای ساختن RollApps نوآورانه و کارآمدی که می تواند نیازهای صنعت بلاک چین را که به سرعت در حال توسعه است، برآورده کنند، مجهز می‌کند.

  لایه تسویه دایمنشن

  لایه تسویه دایمنشن، جزء حیاتی دیگری از پلتفرم است که تسویه کارآمد و ایمن تراکنش‌ها را در شبکه بلاک چینی تضمین کرده و از مکانیسم‌های اجماع پیشرفته و پروتکل‌های رمزنگاری برای تضمین نهایی بودن و تغییرناپذیری تراکنش‌ها استفاده می‌کند. لایه تسویه محیطی امن و شفاف برای ثبت و اعتبارسنجی تراکنش‌ها است و با ارائه قابلیت‌های پردازش تراکنش کارآمد، شبکه را قادر می‌سازد تا حجم زیادی از تراکنش‌ها را به شیوه‌ای مقرون‌به‌صرفه انجام دهد.

  ارتباطات بین رول‌آپی

  ارتباطات بین رول‌آپی (IRC) ارتباط و قابلیت همکاری یکپارچه را بین RollApp‌s مختلف امکان‌پذیر می‌سازد و شرایطی برای تبادل داده‌ها، تراکنش‌ها و اطلاعات بین برنامه‌های کاربردی متفاوت را فراهم می‌کند؛ این‌گونه همکاری و هم‌افزایی بین توسعه‌دهندگان هم تسهیل می‌شود.

  ماشین مجازی RollApp یا RVM

  ماشین مجازی RollApp یا RVM محیط سندباکس برای توسعه‌دهندگان و استقرار و اجرای RollApps ارائه می‌دهد. این ماشین مجازی اجرای RollApps را از زیرساخت اصلی جدا کرده و امنیت، قابلیت اطمینان و مقیاس‌پذیری را تضمین می‌کند. علاوه بر این، RVM قابلیت‌های نظارت و اشکال‌زدایی پیشرفته‌ای را در زمان اجرا ارائه می‌دهد که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا مسائل را در زمان واقعی شناسایی و حل کنند. این امر عملکرد روان RollApps را تضمین و تجربه کلی کاربر را بهبود می‌بخشد.

  بازارساز خودکار Hub جاسازی شده (AMM)

  بازارساز خودکار Hub جاسازی شده (AMM) تأمین نقدینگی کارآمد و خودکار را برای RollApps امکان‌پذیر کرده و با ظاهر شدن در نقش مکانیسم تبادل غیرمتمرکز، به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را به‌طور یکپارچه در اکوسیستم دایمنشن معامله کنند. علاوه بر این، بازارساز خودکار Hub جاسازی شده استخرهای نقدینگی ایمن و قابل اعتمادی را فراهم می‌کند که کاربران می توانند برای اهداف تجاری از آنها بهره ببرند.

  توکن DYM چیست؟

  توکن DYM، ارز دیجیتال بومی پلتفرم دایمنشن است که نقش امنیتی و حاکمیتی داشته و قابلیت همکاری را برای شبکه به ارمغان می‌آورد. این توکن نقش حیاتی در ایجاد انگیزه برای مشارکت‌کنندگان شبکه، ارتقای امنیت شبکه و تسهیل تراکنش‌های کارآمد درون پلتفرم ایفا می‌کند و برای پاداش‌دادن به ولیدیتورهایی که یکپارچگی و امنیت شبکه بلاک چین را حفظ می کنند، استفاده می‌شود. ولیدیتورها مسئول اعتبارسنجی و تأیید تراکنش‌های درون شبکه هستند و برای تلاش‌های خود با توکن‌های DYM پاداش می‌گیرند.

  توکن DYM چیست؟

  علاوه بر این، دارندگان توکن DYM می‌توانند با رای دادن به پیشنهادات و تصمیماتی که بر توسعه و جهت‌گیری پلتفرم تأثیر می‌گذارد، در حاکمیت شبکه شرکت کنند. توکن‌ DYM امکان تبادل یکپارچه ارزش بین RollApps و اجزای مختلف را نیز فراهم می‌کنند و وسیله‌ای است برای تبادل بین شرکت‌کنندگان که کارایی و قابلیت استفاده کلی پلتفرم را ارتقا می‌دهد. به طور کلی، توکن DYM نقش مهمی در اکوسیستم Dymension ایفا می کند و امنیت، حاکمیت و قابلیت همکاری پلت فرم را تضمین می کند.

  مزایای ارز دیجیتال دایمنشن برای پروژه‌های کریپتویی مقیاس‌پذیر

  ارز دیجیتال دایمنشن چندین مزیت را برای پروژه‌های رمزارزی مقیاس‌پذیر ارائه می‌دهد و انتخابی ایده‌آل برای توسعه‌دهندگان و شرکت‌هایی است که به دنبال ساخت برنامه‌های بلاک چین نوآورانه و کارآمد هستند. یکی از مزیت‌های کلیدی ارز دیجیتال دایمنشن، معماری شبکه متوالی آن است که پردازش تراکنش ها با سرعت بالا را ممکن و مقیاس‌پذیری برنامه‌های بلاک چین را تضمین می‌کند. دایمنشن با استفاده از RollApps و تکنیک‌های بهینه‌سازی پیشرفته، پلتفرمی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که می‌تواند حجم زیادی از تراکنش‌ها را بدون به خطر انداختن عملکرد پردازش کند.

  سهولت استقرار یکی دیگر از مزایای ارز دیجیتال دایمنشن است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا RollApps خود را سریع و کارآمد روی پلتفرم راه‌اندازی کنند. این پلتفرم با فراهم کردن ابزارها و زیرساخت های ضروری، فرآیند توسعه را تسهیل کرده، زمان ورود به بازار را کاهش می‌دهد و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد روی ساختن قابلیت‌های منحصر‌به‌فرد تمرکز کنند.

  ارز دیجیتال دایمنشن استقلالی را برای RollApps فراهم می‌کند و به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های خود را مطابق با نیازهای خاص خود سفارشی و پیکربندی کنند. این انعطاف‌پذیری، ساخت برنامه‌هایی که نیازهای منحصربه‌فرد کاربران را برآورده و نوآوری و خلاقیت را تقویت کنند، امکان‌پذیر می‌کند.

  مزایای ارز دیجیتال دایمنشن برای پروژه‌های کریپتویی مقیاس‌پذیر

  در نهایت، ارز دیجیتال مکانیسم‌های تراکنش مقرون‌به‌صرفه‌ای را ارائه می‌دهد که کارمزد تراکنش‌ها را کاهش و کارایی کلی را افزایش می‌دهد. این پلتفرم با استفاده از تکنیک‌های بهینه‌سازی پیشرفته و مکانیسم‌های اجماع نوآورانه، هزینه‌های تراکنش را به حداقل رسانده و آن را به انتخابی جذاب برای پروژه‌های ارز دیجیتال مقیاس‌پذیر تبدیل می‌کند.

  بنیانگذاران ارز دیجیتال دایمنشن چه افرادی هستند؟

  بنیانگذاران ارز دیجیتال دایمنشن عبارتند از:

  • مایکل چن (Michael Chen): مدیرعامل و بنیان‌گذار که بیش از 10 سال در حوزه بلاک چین، مهندسی نرم‌افزار و مدیریت پروژه نجربه دارد و بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Chainlayer، یکی از ارائه‌دهندگان خدمات اعتبارسنجی برای کازموس و پولکادات نیز هست.
  • جان لی (John Lee): مدیر فناوری و بنیان‌گذار که بیش از 15 سال در حوزه بلاک چین، مهندسی نرم‌افزار و معماری سیستم تجربه دارد.
  • جیمز چو (James Choe): مدیر ارتباطات و بنیان‌گذار که بیش از 10 سال در حوزه بازاریابی، روابط عمومی و مدیریت رسانه‌ها فعال بوده است.

  زمان ایردراپ ارز دایمنشن

  ایردراپ ارز دیجیتال دایمنشن، در تاریخ ۱۰ فوریه ۲۰۲۴ برگزار و طی آن ۳۹۰ میلیون توکن DYM بین کاربران توزیع شد. این ایردراپ برای افرادی که در پروژه‌های مرتبط با کازموس و پولکادات فعالیت داشتند، اختصاص داده شد. برای شرکت در ایردراپ، کاربران باید کیف پول Keplr داشته باشند و آدرس آن را در وبسایت Dymension ثبت کنند.

  بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال دایمنشن

  برای نگهداری ارز دیجیتال دایمنشن، به کیف پولی که از پروتکل IBC پشتیبانی کند، نیاز خواهید داشت. همان‌طور که گفتیم این پروتکل امکان انتقال توکن‌ها و داده‌ها را بین بلاک‌ چین‌های مختلف فراهم می‌کند. برخی از کیف پول‌هایی که از پروتکل IBC پشتیبانی می‌کنند عبارتند از:

  • Keplr
  • Cosmostation
  • Rainbow

  اگر قصد خریدوفروش بدون کارمزد توکن DYM را به همراه نگهداری ایمن آن دارید، کیف پول صرافی بیت پین بهترین گزینه برای شما است. با استفاده از کیف پول صرافی بیت پین که قابلیت ذخیره‌سازی سرد دارایی شما را دارد، در کنار حفظ امنیت، کارمزدی نیز برای خریدوفروش ارز دیجیتال دایمنشن نخواهید داشت.

  آینده توکن DYM چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

  پیش بینی آینده توکن DYM به چندین عامل، از جمله رشد اکوسیستم دایمنشن، تقاضای بازار، رقابت با پروژه‌های مشابه، تحولات فنی و قانونی و عوامل دیگر بستگی دارد و بهمین دلیل هم نمی‌توان با دقت کامل آینده توکن DYM را پیش بینی کرد. برخی از نشانه‌های مثبت برای توکن DYM عبارتند از:

  • لیست شدن در صرافی بایننس که یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال است.
  • انجام ایردراپ بزرگ و گسترده بین کاربران فعال در اتریوم، سولانا، سلستیا و راهکارهای لایه دو اتریوم که باعث افزایش جامعه و توزیع توکن DYM شده است.
  • ساخت شبکه بلاک چینی پیشرفته برای بهبود مقیاس‌پذیری آن‌ها که با استفاده از فناوری کازموس و پروتکل IBC برای اتصال به زنجیره‌های مختلف دیگر ساخته شده است.
  • ارائه خدمات و امکانات متنوع برای کاربران، از جمله حاکمیت، شرط بندی، سپرده‌گذاری، مشوق‌ها و دسترسی به توکن‌های جدید DAO و ایردراپ‌ها.

  برخی از نشانه‌های منفی برای توکن DYM هم عبارتند از:

  • ریسک‌های امنیتی و فنی که ممکن است باعث از دست رفتن توکن‌ها یا کاهش اعتماد کاربران شوند.
  • رقابت با پروژه‌های مشابه که در حوزه رول‌آپ‌ها و مقیاس‌پذیری فعالیت می‌کنند، مانند آپتیمیزم، آربیتروم، zkSync و پالیگان.
  • تغییرات قانونی و مقرراتی که ممکن است روی فعالیت و توسعه پروژه دایمنشن تأثیر منفی بگذارند.

  به طور کلی، توکن DYM، محصول پروژه‌ای جدید و نوآورانه است که پتانسیل رشد و توسعه زیادی دارد، اما در مسیر پیشرفتش با چالش‌ها و ریسک‌هایی روبرو است. کاربران باید قبل از سرمایه‌گذاری در توکن DYM، تحقیقات لازم را انجام داده و از منابع معتبر و به روز استفاده کنند.

  توکن DYM را از کجا بخریم؟

  توکن DYM تا به امروز در بسیاری از صرافی‌های معتبر بین‌المللی لیست شده و در کشور خودمان ایران نیز، در صرافی بیت پین قابل‌معامله یا خریدوفروش است. صرافی ارز دیجیتال بیت پین با ارائه کمترین کارمزد و بهترین قیمت توکن DYM، بهترین گزینه برای فارسی‌زبانان عزیز در جهت خرید توکن DYM خواهد بود.

  خرید دایمنشن | DYM

  برای خریدوفروش رمزارز DYM، تنها کافی است که به صفحه خرید این توکن در بیت پین مراجعه کرده و پس از تحلیل نمودار قیمت به دلار یا تومان، سفارش خرید خود را ثبت کنید. در پلتفرم بیت پین، امکان خرید لحظه‌ای، به همراه سفارش‌گذاری برای شما فراهم شده و هیچ نگرانی از بابت هزینه کارمزدهای سنگین نخواهید داشت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  معرفی ارز دیجیتال MEW؛ میم کوینی گربه‌ای در دنیای سگ‌ها

  میم کوین MEW که از پروژه‌های بلاک چینی جدید در بستر شبکه بلا ...

  پروژه و ارز دیجیتال اتنا (ENA): پروتکلی با استیبل‌کوین USDe

  شبکه بلاک چین اتریوم تا به امروز با ارائه فضای دیفای و اقتصا ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر