بازی جدید تلگرام: دات کوین را قبل از دیگران شروع کنید!

تاریخ: 26 خرداد 1403
زمان مطالعه:  6 دقیقه
دات کوین چیست؟

در ماه‌های اخیر که بازی‌های تپ تو ارن تلگرامی بازار داغی پیدا کرده‌اند، دات کوین (Dotcoin) هم آمده تا با امکاناتی جدید، ایردراپ خود را در قالب سرگرمی به جامعه پویا و عظیم کاربران تلگرام معرفی کند. این ارز دیجیتال تلگرامی که قرار است با توکن DTC لیست شود، درحال‌حاضر فرصت خوبی برای کسب درآمد ارائه داده است.

ازاین‌رو، ما این مقاله را به معرفی دات کوین، آموزش درآمدزایی با دات کوین و تشریح انتظاراتی که از آینده آن داریم، اختصاص داده‌ایم. در پایان این مقاله، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که دات کوین ارزش صرف وقت و انرژی را دارد یا خیر.

دات کوین چیست؟

دات کوین (Dotcoin) پروژه کریپتویی جدیدی است که فرآیند ایردراپ توکن خود را از طریق یک بازی تپ تو ارن (Tap to Earn) درپیام‌رسان تلگرام در دسترس عموم قرار داده است. این بازی تلگرامی، استراتژی بازاریابی جدیدی است که در ابتدا با بازی نات کوین (Notcoin) آغاز و بعد از موفقیت آن، همه‌گیر شد.

لازم به ذکر است که ایردراپ ارز دیجیتال، فرآیندی برای توزیع توکن‌های پروژه است که معمولاً به صورت رایگان یا در ازای انجام چند مرحله مثل دنبال کردن صفحات اجتماعی پروژه یا ثبت‌نام در خبرنامه آن انجام می‌گیرد.

شروع بازی دات کوین

کاربران در دات کوین باید با ضربه زدن روی یک نقطه، تعداد توکن‌های خود را بالا ببرند. اگر قبلاً تجربه بازی با پروژه‌های کلیکی دیگری مثل نات کوین یا بازی تپ سواپ را داشته باشید، قطعاً محیط Dotcoin هم برای‌تان آشنا خواهد بود. البته این بازی تفاوت‌های جالبی هم دارد که اندکی آن را با ارز دیجیتال‌های تلگرامی دیگر متفاوت می‌کند. 

شما در این بازی، ۳۰ ثانیه مهلت دارید که با ضربه زدن روی نقطه وسط صفحه، ضریب جمع‌آوری توکن خود را از ۱ تا ۴ بالا ببرید و تاجایی که می‌توانید آن در منطقه X4 نگاه دارید. البته باید مراقب باشید که ضریب از ۴ بیشتر نشود، زیرا اگر در منطقه X4 سرعت کلیک را زیاد کنید، بادکنک دات کوین می‌ترکد و دوباره به ضریب ۱ برمی‌گردید.

بخش‌های «Friends»، «Earn» و «Boost» هم مانند پروژه‌های مشابه است؛ یعنی در دات کوین هم می‌توانید با دعوت دوستان خود و انجام مأموریت‌های مختلف، پاداش بگیرید و در بخش «Boost» هم پروفایل خود را ارتقا دهید تا با سرعت بیشتری تعداد کوین خود را افزایش دهید.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  چگونه می‌توانم مقدار زیادی دات کوین رایگان استخراج کنم؟

  در این بخش به آموزش دات کوین و نحوه استخراج آن می‌پردازیم. همانطور که گفتیم، در بازی دات کوین چهار منطقه قرار دارد که تپ‌های شما را ۱ تا ۴ برابر می‌کنند. از آنجایی‌که در آینده ایردراپ این سرگرمی جدید کاربران ایرانی بر اساس تعداد موجودی شما در ربات خواهد بود. باید سازوکاری داشته باشید که بتوانید بیشترین مقدار Dotcoin را به دست آورید. 

  به غیر از سبک بازی، در ابتدا می‌توانید با عضویت در کانال دات کوین، صفحه توییتری آن و دعوت از دوستان، مقدار قابل توجهی از این ارز دیجیتال تلگرامی را به دست آورید. سازندگان این بازی، روش‌هایی را برای افزایش سرعت دریافت کوین ابداع کرده‌اند که در ادامه کدام را معرفی می‌کنیم. 

  روش های افزایش سرعت دریافت کوین

  • بخش Daily Attempts: در این بخش می‌توانید تعداد تلاش‌های روزانه که با آیکن 🔋 نشان داده شده را در ازای مقدار سکه افزایش دهید. 
  • بخش Multitap: تعداد کوین‌های دریافتی با هر ضربه را افزایش می‌دهد. این تعداد در منطقه X1 است و بعد از آن به ۲، ۳ و ۴ ضرب می‌شود. 
  • بخش Game X2: در این بخش، می‌توانید مقداری از کوین‌های خود را با احتمال ۵۱٪، دو برابر کنید. این بازی نوعی شرط‌بندی محسوب می‌شود و در زمان نگارش این مقاله هر ۱۲ ساعت قابل انجام است. 
  • افزایش سطح (lvl): با افزایش سطح هم پاداشی دریافت خواهید کرد. در ضمن در ازای هر ۲۰ مرحله‌ای که زیر مجموعه شما آزاد می‌کند، شما هم مقداری پاداش دریافت می‌کنید. 
  • بخش Portfolio: در این بخش، با اتصال کیف پول بلاک چین تُن خود (مثل Tonkeeper)، در قرعه‌کشی روزانه ۱۰ واحد تن کوین شرکت می‌کنید.

  ترفندهای دریافت دات کوین بیشتر

  اولین و مهمترین ترفند برای دریافت دات کوین بیشتر، انجام مأموریت‌های بخش «Earn» است. با انجام این کار می‌توانید ده‌ها هزار کوین پاداش بگیرید. به عنوان مثال دنبال کردن کانال دات کوین ۵۰ هزار، اجرای ربات Spinarium هم ۷۰ هزار، یا دعوت ۱۰ نفر از دوستان ۳۰۰ هزار کوین پاداش دارد. 

  گاهی اپ‌های وب ۳ دیگری هم برای اجرا و بازدید معرفی می‌شود که در صورت انجام پاداش‌هایی را در پی خواهد داشت. البته اگر مدتی خود بازی را هم تجربه کنید، متوجه خواهید شد که برای دریافت بیشترین میزان کوین از تپ‌ها، باید ریتم بخصوصی را حفظ کنید. 

  سازوکار جالب بازی دات کوین به صورتی است که شما نمی‌توانید از ربات‌های کلیکِر استفاده کنید؛ زیرا اگر ربات کلیکر را در آن روشن کنید، به سرعت از منطقه X4 هم رد می‌شوید و فرصت ۳۰ ثانیه‌ای خود را از دست می‌دهید. به جای آن باید مناطق ۱ تا ۳ را به سرعت رد کنید و بعد سرعت خود در منطقه X4 را به گونه‌ای تنظیم کنید که بیشترین زمان را در این منطقه بمانید. 

  چگونه می‌توان یک کلن ایجاد کرد یا به یک کلن پیوست؟

  درست همانند نات کوین، در دات کوین هم می‌توانید گروه خود را تشکیل دهید. البته برخلاف نات کوین که به گروه اسکواد می‌گفتند، در این بازی کلن (Clan) یا همان قبیله نام گرفته است. همه گروه‌ها یا کانال‌های عمومی در تلگرام می‌توانند یک کلن باشند. به عنوان مثال کانال پاول دورف در زمان نگارش این مقاله، دومین کلن بزرگ دات کوین است. 

  برای پیوستن به کلن تنها کافی‌ست روی دکمه «Join Clan» که در بالای صفحه نوشته شده، کلیک کنید. البته وقتی ما این بازی را اجرا کردیم، به طور خودکار به قبیله «پروژه یس کوین (Yescoin)» عضو شده بودیم. 

  برای اینکه کلن خودتان را بسازید، باید ۵۰ هزار دات کوین داشته باشید. سپس تنها کافی‌ست روی دکمه «Create Clan» کلیک کنید و برای قبیله خود نامی را انتخاب کنید. 

  سیستم LVL در بازی دات کوین چیست؟

  در بازی Dotcoin شما می‌توانید حداکثر تا سطح (lvl) ۸۰ بروید که بسته به تعداد دات کوین‌های حساب شما افزایش پیدا می‌کند. هر سطح، بازه بخصوصی دارد؛ به عنوان مثال، LVL 80 معادل ۱۰ میلیارد دات کوین است.  

  «بازی X2» در دات کوین چیست؟

  روش دیگری که با آن می‌توانید به یک باره مقدار قابل توجهی دات کوین به دست آورید، ورود به بخش بازی X2 است. در این بخش، شما می‌توانید حداکثر ۳۰٪ از موجودی خود را وارد کنید و با احتمال موفقیت ۵۱٪ آن را دو برابر کنید.

  این بازی به شما اجازه می‌دهد که سریع‌تر سطح بازی خود را افزایش دهید. در ضمن بعد از تلاش ناموفق هم موجودی شما کاهش نمی‌یابد. تنها چیزی که کاهش می‌یابد، تعداد تلاش‌های شماست که ۱ عدد کاهش می‌یابد. در ضمن بخش Game X2 هر ۲۴ ساعت قابل انجام است. 

  «بازی X2» در دات کوین

  آینده دات کوین چگونه است؟

  در روز ۲۰ خرداد ماه، کانال حالا ۴ میلیون نفره دات کوین اعلام کرد که به عنوان سومین مرحله راه‌اندازی پروژه، توکن DTC به عنوان رمزارز رسمی دات کوین در بلاک چین تُن (TON) شروع به کار خواهد کرد. امکان استخراج رمزارز DTC به زودی در بخش «Boosts» فراهم خواهد شد. 

  طبق اعلام سازندگان دات کوین، شما باید ماینر DTC را خریداری کنید تا این ماینر به صورت روزانه و بر اساس LVL ماینر شما، مقدار بخصوصی DTC را در کیف پول دریافت کنید. بعد از لیست شدن رمزارز دات کوین، می‌توانید این توکن‌ها را به صرافی‌هایی مثل بیت پین ارسال کنید و به خرید و فروش آن بپردازید. 

  در زمان نگارش این مقاله، هنوز نحوه خرید ماینر DTC و نقش دات کوین‌های جمع‌آوری شده در ایردراپ اصلی رمزارز دات کوین مشخص نشده است. اما با توجه به نظرات کاربران در پست اعلامیه صفحه توییتری این پروژه، اگر قرار باشد که خرید ماینر با رمزارزهایی مثل TON انجام گیرد، جامعه کریپتو استقبال چندانی از آن نخواهد داشت. 

  کلام آخر

  بازی و ارز نات کوین (Notcoin) که روی کار آمد، شیوه جدیدی از جذب مخاطب و ایردراپ برای پروژه‌های کریپتویی معرفی شد که انصافاً نوآوری جذابی هم داشت. حالا پس از گذشت چند ماه از موفقیت رمزارز NOT، دات کوین پا به این عرصه نوظهور اما پرطرفدار گذاشته است. 

  شیوه خلاقانه این پروژه برای ایردراپ توکن باعث شده که افراد برای افزایش موجودی خود زحمت بیشتری بکشند. به همین خاطر است که جمع‌آوری کوین در این بازی از پروژه‌های دیگری مثل تپ سواپ و همستر کامبت دشوارتر است. 

  بااین‌حال به نظر می‌رسد که این پروژه در آستانه لیست شدن در صرافی‌های معتبر قرار گرفته و حالا به دنبال راهی برای جذب سرمایه از جامعه حدود ۱۲ میلیون کاربری خود است. حال اینکه این ۱۲ میلیون کاربر، بتوانند پول قابل قبولی از این ایردراپ تلگرامی به دست آورند یا خیر، مشخص نیست.

  شما هم اگر سوال یا نظر بخصوصی در رابطه با بازی دات کوین دارید، می‌توانید در بخش نظرات با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید. 

  میلاد آقایاری

  میلاد آقایاری

  Fiat Free, Since 93 :) درباره کریپتو می‌نویسم. چون به نظرم راه امیدوارکننده‌ایه واسه یه کوچولو بیشتر کردن عدالت در جهان

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بازی dogs؛ از محاسبه سابقه فعالیت در تلگرام تا استخراج توکن

  بازی Dogs، همانند بازی همستر یا نات کوین، بازی جدید تلگرامی ...

  آموزش صفر تا صد بازی میم فای کوین؛ از استخراج تا دریافت ایردراپ

  بازی میم فای کوین، از سری بازی‌های محبوب تلگرامی است که به‌ت ...

  آموزش صفر تا صد بازی تلگرامی کتیزن (Catizen)

  کتیزن (Catizen)، به‌عنوان جذاب‌ترین بازی وب 3 بر بستر پیام‌ر ...

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. احمد دوساری
   احمد دوساری | 28 خرداد 1403

   همه مطالب کامل وعالی فرمودین فقط لینگ ورود به دات کوین او نذاشتین