تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE) – 4 دی (25 دسامبر)

توسط پرهام نوربخش
|
4 دی 1402
|
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE) – 4 دی (25 دسامبر)

 ارز دیجیتال بیکری (Bakery Token) با علامت اختصاری BAKE، توکنی است که در اکوسیستم بیکری سواپ (BakerySwap) استفاده می‌شود. بیکری سواپ، پروتکل معاملات غیرمتمرکز (DEX) و بازارسازی خودکار (AMM) است که در زنجیره هوشمند بایینس اجرا می‌شود.

 با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ می‌بینیم، BAKE در ۷ روز گذشته، بیش از ۱۸۷ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. همچنین حجم معاملات این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۷۰ درصدی داشت که نشانه‌ای مثبت برای این رمزارز به شمار می‌آید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی این رمزارز پرداخته و نواحی قیمتی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین پس از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین این رمزارز و توکن پنکیک سواپ انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE)

با بررسی و تحلیل نمودار هفتگی رمزارز BAKE ، متوجه شدیم این ارز درگیر اردر بلاک نزولی خود است که در ناحیه قیمتی 1.0301 الی 0.7303 دلار قرار دارد. باتوجه‌به موقعیت قیمتی، در تایم فریم‌های کوتاه‌تر در صورت مشاهده الگوهای نزولی، می‌توان به معامله فروش یا پوزیشن شورت فکر کرد. (این سناریو با رنگ مشکی، در تصویر نمودار قابل‌مشاهده است)

سناریو دیگری که می‌توان برای رمزارز بیکری در نظر داشت این است که قیمت در این ناحیه الگوی تی‌ ام (triger man) تشکیل داده و پس از آن به سمت ناحیه عرضه در محدوده 1.9843 الی 2.4582 دلار حرکت کند.

ناحیه مناسب ورود و سرمایه‌گذاری برای رمزارز بیکری توکن در تایم فریم هفتگی، ناحیه QML است که در محدوده قیمتی 0.1765 الی 0.1241 قرار دارد و در تصویر با رنگ آبی مشخص شده است. انتظار می‌رود قیمت پس از تشکیل الگوی QML و با رسیدن قیمت به این بیس، شاهد رالی صعودی رمزارز بیکری توکن باشیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE)

با بررسی نمودار در تایم فریم ۸ ساعته، می‌بینیم در حال حاضر قیمت درگیر ناحیه اردر بلاک هفتگی خود است که در محدوده 1.0280 الی 0.7199 دلار قرار دارد. تریدرها می‌توانند در این ناحیه، به دنبال پیداکردن الگوهای نزولی باشند و پس از گرفتن تأییدهای لازم، معامله فروش (شورت پوزیشن) باز کنند.

همچنین با بررسی‌هایی که داشتیم پی بردیم که در تایم فریم ۸ ساعته، ۲ ناحیه مناسب ورود و سرمایه‌گذاری وجود دارد که می‌توان در صورت دیدن تأییدیه‌های لازم، به دنبال ستاپ خرید بود. این نواحی عبارت‌اند از:

 • محدوده حمایتی اول در اعداد 0.3844 الی 0.3265 دلار
 • محدوده حمایتی دوم در اعداد 0.2354 الی 0.2164 دلار

خرید بیکری توکن | BAKE

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE)

در ادامه به مقایسه حجم بازار و روند قیمتی این ارز دیجیتال، با ارز دیجیتال پنکیک سواپ خواهیم پرداخت.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  مقایسه ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE) و پنکیک سواپ (CAKE)

  در بخش زیر به بررسی و مقایسه ارزهای دیجیتال بیکری توکن و پنکیک سواپ پرداختیم.

  مقایسه ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE) و پنکیک سواپ (CAKE)

  همان‌طور که در تصویر بالا مشخص شده، رمزارز بیکری توکن توانسته در ماه اخیر بیش از ۷۰ درصد رشد قیمتی مثبت برای خود ثبت کند درحالی‌که پنکیک سواپ در همین مدت، فقط توانست ۱۵ درصد رشد قیمتی داشته باشد. با نگاهی به نمودارهای قیمتی این دو ارز، می‌بینیم که روند قیمتی ارز دیجیتال CAKE در ماه گذشته، نسبت به بیکری توکن، نوسان بیشتری داشت و در انتهای روند، پامپ قیمتی خوبی برای خود ثبت کرد؛ اما در مجموع عملکرد ضعیف‌تری نسبت به بیکری سواپ داشت. همچنین ممکن است، به دلیل شباهت این دو پلتفرم به یکدیگر، رمزارز کیک در آینده رشد خوبی از خود نشان دهد.

  مقایسه ارز دیجیتال بیکری توکن (BAKE) و پنکیک سواپ (CAKE)

  سخن پایانی

  ارز دیجیتال بیکری (BAKE)، همان‌طور که گفتیم، توکن بومی اکوسیستم بیکری سواپ است که در بلاک چین بایننس فعالیت می‌کند. این توکن کاربردهای مختلفی در اکوسیستم بیکری سواپ دارد، از جمله:

  • پاداش استیکینگ: کاربران می‌توانند توکن‌های BAKE خود را در بیکری سواپ استیک کنند و در ازای آن توکن‌های BAKE بیشتری به عنوان پاداش دریافت کنند.
  • تخفیف در کارمزدها: کاربران می‌توانند با استفاده از توکن‌های BAKE، کارمزد معاملات خود در بیکری سواپ را کاهش دهند.
  • مشارکت در مدیریت اکوسیستم: کاربران می‌توانند با استفاده از این توکن‌ها، در رای‌گیری‌های مربوط به مدیریت اکوسیستم بیکری سواپ مشارکت کنند.

  در حال حاضر، اکوسیستم بیکری سواپ درحال‌رشد بوده و ویژگی‌های جدیدی نیز درحال‌توسعه است. باتوجه‌به این عوامل، می‌توان انتظار داشت که آینده ارز دیجیتال بیکری، مثبت باشد. در نهایت، آینده BAKE به عوامل مختلفی بستگی دارد که در حال حاضر قابل‌پیش‌بینی نیست. بااین‌حال، باتوجه‌به رشد روزافزون اکوسیستم بیکری سواپ، BAKE می‌تواند پتانسیل رشد بالایی در بلندمدت داشته باشد.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر