آینده ارز دیجیتال ریپل؛ انقلابی در نظام پرداخت‌های جهانی یا حبابی بزرگ؟

تاریخ انتشار: 27 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 9 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  10 دقیقه
آینده ارز دیجیتال ریپل؛ انقلابی در نظام پرداخت‌های جهانی یا حبابی بزرگ؟

آینده ارز دیجیتال ریپل (XRP)، پس از رشدهای بسیار شدید در پی جریان پیروزی در دادگاه علیه SEC، توجه بسیاری از فعالان و تریدرها را به خود جلب کند و بسیاری از کاربران یا سرمایه‌گذاران، درباره آینده قیمتی و روند قیمتی ارز دیجیتال ریپل کنجکاو هستند.

اگر سرمایه‌گذار یا هولدر ارز دیجیتال ریپل هستید و قصد دارید در موقعیت مناسب به نسبت روند قیمتی و آینده این ارز دیجیتال اقدام کنید، این مقاله برای شما مناسب است. در این مقاله با بررسی و پیش‌بینی قیمتی ارز دیجیتال ریپل، به روند قیمتی و آینده این ارز دیجیتال از نظر کارشناسان خواهیم پرداخت. پیش از آغاز مقاله و بررسی انواع پیش‌بینی قیمتی ریپل، باید اشاره شود که این نقطه‌نظرات کاملاً شخصی و برگرفته از دیدگاه افراد بوده و توانایی تخمین ۱۰۰ درصدی آینده را نخواهد داشت. در نتیجه، بهتر است به این نظرات تنها از دیدگاه آموزشی نگاه کرده و بر مبنای آن تصمیمات مالی خود را نگیرید.

عوامل مؤثر در روند قیمت آینده ارز دیجیتال ریپل

در جهت پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال ریپل، بهتر است که در ابتدا با عوامل مؤثر در روند قیمتی این ارز دیجیتال آشنا شویم تا بتوانیم دید بهتری نسبت به تغییرات قیمت ریپل و آینده آن پیدا کنیم. در این بخش به‌صورت اجمالی به هر پارامتری که می‌تواند به‌عنوان عاملی مؤثر روی قیمتی این ارز دیجیتال عمل کند، اشاره می‌شود.

 • عرضه و تقاضا ارز دیجیتال XRP در بازار ارز دیجیتال
 • دیدگاه کلان اقتصادی بازار رمزارزها و عملکرد قیمتی بیت کوین (به دلیل همبستگی مثبت)
 • اخبار مثبت و منفی منتشر شده درباره پروژه و جریان دادگاه ریپل با SEC
 • رویدادها و آپدیت‌های مهم شبکه بلاک چین ریپل
 • مشارکت‌ها و توافق‌های سازمانی ریپل با سایر کمپانی‌ها
 • فعالیت و وضعیت رفتار شبکه ریپل از نظر دیدگاه تحلیل فاندامنتال

موارد بالا را می‌توانیم از اصلی‌ترین عوامل مؤثر در قیمت ریپل به شمار آوریم که باید توسط هر تریدر یا سرمایه‌گذار موردتوجه قرار گیرد. بااین‌حال، به نسبت شرایط بازار، امکان تأثیرگذاری بیشتر برخی از عوامل بالا بر دیگر موارد وجود خواهد داشت.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  پیش‌بینی قیمت ریپل در میان‌مدت و بلندمدت

  نظریه امواج الیوت

  پس از بررسی عوامل مؤثر بر قیمت ریپل، زمان آن رسیده است بر اساس تحلیل تکنیکال، نگاهی بر پیش‌بینی قیمت ریپل در میان‌مدت و بلندمدت داشته باشیم و بر اساس نظریه یا تئوری امواج الیوت و سایر موارد تحلیل تکنیکال چارت قیمتی ریپل را بررسی کنیم. همان‌گونه که در تصویر بالا مشخص است، بر اساس نظریه امواج الیوت، درصورتی‌که قیمت ریپل بتواند در میان‌مدت در بالای ۷۵ سنت تثبیت شود، انتظار موج‌های صعودی به سمت نواحی ۰٫۹۳ بسیار بالا بوده و تنها نیاز به شکست این سطح مهم خواهیم داشت.

  چارت قیمت ریپل در تایم فریم روزانه

  چارت قیمت ریپل در تایم فریم روزانه

  پس در واقع، مهم‌ترین سطح مقاومتی یا ناحیه عرضه تعیین‌کننده عملکرد میان‌مدت ارز دیجیتال ریپل، در محدوده ۰٫۷۵ دلار وجود دارد و این ارز دیجیتال برای رشد قیمتی مناسب، نیاز به شکست این سطح بسیار مهم خواهد داشت. در مبنای بلند مدتی، برای پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال ریپل در بلندمدت تا سال ۲۰۲۵، سطح بسیار مهم در نواحی ۰٫۹۳ – ۱٫۰ دلار نشست کرده است. اگر ریپل در میان‌مدت موفق به شکست بالای ناحیه ۱ دلاری شود، انتظار رفتار صعودی مجدد در بلندمدت بسیار محتمل است.

  چارت قیمت ریپل در تایم فریم هفتگی

  چارت قیمت ریپل در تایم فریم هفتگی

  اگر در مبنای بلند مدتی، نگاهی به چارت قیمتی ریپل در تایم فریم هفتگی داشته باشیم، با الگو و رفتار قیمتی شکل‌گرفته در واکنش به سطح ۰٫۷۵ دلاری، برای تحقق رشد مجدد و رسیدن قیمت به سطوح ۱٫۲۰ – ۱٫۵۰ دلاری، شکست و تثبیت در بالای محدوده ۰٫۷۵ نیز در این تایم فریم تأیید شده است.

  پیش‌بینی قیمت و آینده ارز ریپل از دیدگاه کارشناسان

  حال که چارت قیمت ریپل در تایم فریم روزانه و هفتگی را برای پیش‌بینی میان‌مدت و بلند مدتی ریپل تا سال ۲۰۲۵ بررسی کردیم، بهتر است برای پیش‌بینی و تخمین آینده این ارز دیجیتال، نگاهی به نظرات و دیدگاه کارشناسان و تحلیلگران نیز داشته باشیم. نظرات و تحلیل‌هایی که در این بخش بررسی می‌شوند، می‌توانند از منظر تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و… باشند و بهتر است به دخیل بودن نظرات شخصی و نگاه فردی هر تحلیلگر نیز توجه شود. بااین‌حال، این تحلیل‌ها برای تخمین آینده این ارز دیجیتال، در صورت تحقیق شخصی شما، می‌توانند مفید واقع شوند.

  پیش‌بینی قیمت ریپل در سایت Changelly 

  سایت یا بلاگ معروف Changelly که به‌صورت اختصاصی به‌پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازد، پیش‌بینی چالش برانگیزی را برای قیمت ریپل در میان‌مدت و بلندمدت ارائه کرده است و طبق تحلیلگران این سایت، ریپل قادر به رشد تا سطح ۹ دلار تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود. طبق این پیش‌بینی، قیمت ریپل تا پایان سال ۲۰۲۴، در محدوده‌های بین ۰٫۶۰ – ۰٫۷۰ دلار نوسان داشته و تا پایان سال ۲۰۲۵، قیمت هر ارز دیجیتال ریپل می‌تواند به سطح ۱٫۴۴ دلار به‌صورت قیمت میانگین نیز برسد.

  پیش‌بینی قیمت ریپل در سایت Changelly  - 1

  در دیدگاه بلند مدتی، این سایت پیش‌بینی می‌کند که قیمت ریپل تا پایان سال ۲۰۳۰، می‌تواند تا محدوده ۹٫۲ دلار نیز رشد داشته باشد و کمترین قیمتی که این پیش‌بینی برای قیمت رپیل تا سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته است، در محدوده ۷ – ۸ دلار خواهد بود.

  پیش‌بینی قیمت ریپل در سایت Changelly  - 2

  پیش‌بینی قیمت ریپل توسط تحلیلگر معروف توییتر

  حساب کاربردی Leb_crypto که از تحلیلگران معروف توییتر به شمار می‌رود، پیش‌بینی از قیمت ریپل در فضای اجتماعی خود منتشر کرده است که نشان از دیدگاه صعودی وی از عملکرد قیمتی ریپل در آینده می‌دهد. طبق این پیش‌بینی، این تحلیلگر اشاره کرده است که :

  انتظار می‌رود که ریپل، چرخه قیمتی سال ۲۰۱۸ خود را تکرار کرده و رشد قیمتی مناسبی را پس از هاوینگ بیت کوین داشته باشد.

  طبق این پیش‌بینی، وی انتظار دارد که ریپل از هاوینگ بیت کوین، بتواند تا محدوده ۴ دلار نیز به رشد قیمتی خود ادامه دهد.

  پیش‌بینی قیمت ریپل توسط تحلیلگر معروف توییتر

  پیش‌بینی قیمت ریپل توسط CrediBull Crypto

  تحلیلگر برجسته و شناخته شده فضای اجتماعی ارز دیجیتال به نام CrediBull در اکانت توییتر خود، پیش‌بینی صعودی از قیمت ارز دیجیتال ریپل، با اشاره به چارت قیمتی این ارز دیجیتال نسبت به بیت کوین (XRP/BTC) ارائه کرده است که حاکی از رشد قیمتی شدید این ارز دیجیتال در چرخه پیش‌رو است. طبق این پیش‌بینی، چارت قیمتی جفت‌ارز XRP/BTC، مطابق تصویر، در محدوده تقاضا ۰٫۰۰۰۰۰۹ بیت کوین قرار گرفته و با تأیید اندیکاتور RSI بر قرارگیری قیمت در محدوده اشباع فروش (ناحیه مناسب برای صعود یا خرید)، انتظار رشد قیمتی شدید این ارز دیجیتال تا محدوده ۰٫۰۰۰۰۳ بیت کوین یا به‌صورت تخمینی ۲٫۵ دلار در میان‌مدت خواهد رفت. این تحلیل و پیش‌بینی قیمتی، در تایم فریم ۳ روزه ارائه شده و این تحلیلگر اشاره کرده است که در طول ماه‌های آینده احتمال بالایی برای رشد و عملکرد بهتر ریپل و اتریوم نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد.

  پیش‌بینی قیمت ریپل توسط CrediBull Crypto

  پیش‌بینی قیمت ریپل توسط Dark Defender

  تحلیلگر فضای اجتماعی X به نام Dark Defender که از افراد معروف این فضا، به دلیل ارائه تحلیل‌های گوناگون شناخته می‌شود، در چند روز اخیر نگاهی به‌پیش بینی قیمت ریپل در بلندمدت داشته است. طبق این پیش‌بینی، این تحلیلگر با ارائه چارت قیمتی ماهانه ریپل، مدعی است که بولران قیمتی برای ارز دیجیتال ریپل تأیید شده و انتظار رشد بسیار زیادی در طول ماه‌های پیش‌رو خواهد رفت. این تحلیلگر، با ذکر شکست سطح مقاومتی ۰٫۶۶ دلاری در تایم فریم روزانه و هفتگی، با رسم الگوی هارمونیک شکل‌گرفته در تصویر زیر، مدعی است که ریپل می‌تواند با نقدینگی کنونی، در کوتاه‌مدت تا سطوح ۱٫۳۳ و ۱٫۸۸ دلار رشد کند. این تحلیلگر، طبق الگوی تحلیل تکنیکال هارمونیک و ترازهای فیبوناچی، انتظار رشد قیمتی ریپل را تا سطح ۵٫۸ دلار را در آینده‌ای نه‌چندان دور متصور است و به‌طورکلی، پتانسیل رشد قیمتی بالایی را برای ریپل در آینده پیش‌بینی خواهد کرد.

  پیش‌بینی قیمت ریپل توسط Dark Defender

  نگاهی به تاریخچه و روند قیمتی XRP

  پس از بررسی پیش‌بینی‌های کارشناسان و تحلیلگران خبره ارز دیجیتال برای قیمت ریپل، نگاهی به تاریخچه و روند قیمتی این ارز دیجیتال، از بدو راه‌اندازی تا به اکنون، می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. در نتیجه، در این بخش، به‌صورت مجزا به عملکرد قیمت ریپل در طول سال‌های اخیر و بازده آن تمرکز خواهیم داشت. ارز دیجیتال ریپل که به‌صورت رسمی در آگوست ۲۰۱۲ با قیمت عرضه اولیه (ICO) نزدیک به ۰٫۰۱ دلار به بازار عرضه شده، در طول سال‌های متوالی، موفق به رشدهای بسیار زیادی بوده و از قیمت عرضه اولیه تا سقف قیمتی سال ۲۰۲۱ خود، رشدی معادل بر ۲۰,۰۰۰ درصد را تجربه کرده است. اگر نگاهی به عملکرد یا بازدهی ریپل از آغاز سال ۲۰۲۳ داشته باشیم، این ارز دیجیتال، توانسته است در طول ۱۵ ماه اخیر، رشدی معادل بر ۱۴۰ درصد را تجربه کرده و از آغاز سال ۲۰۲۴ تا به زمان نگارش این مقاله، ۴۰ درصد رشد قیمتی داشته باشد.

  بااین‌وجود، با درنظرگرفتن سقف تاریخی این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ و قیمت این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله ۰٫۶۳ دلار این ارز دیجیتال همچنان با ۶۸ درصد کاهش نسبت به سقف قیمتی قبلی در حال معامله و خرید و فروش است. با تمام این تفاسیر، بسیاری از تریدرها و محققان ارز دیجیتال، به دلیل پیروزی ریپل علیه SEC در آخرین جلسه دادگاه و کم ارزش‌گذاری شدن این ارز نسبت به سایر آلتکوین‌ها، تأکیدی بر رشد قیمتی و عملکرد بهتر  Ripple در طول سال‌های پیش‌رو دارند.

  فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی ریپل در آینده

  فراتر از هرگونه پیش‌بینی و تحلیل‌های امروزی درباره ارز دیجیتال ریپل، مهم‌ترین و اصلی‌ترین موارد، شامل فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی این ارز دیجیتال در آینده خواهند بود و بهتر است بگوییم که افراد موفق و هوشمند، به این موارد توجه دو چندانی می‌کنند. در واقع، زمانی که با چارت قیمتی و تحلیل‌های گوناگون درباره ریپل و هر ارز دیجیتال امروزی روبه‌رو می‌شوید، پارامتری که توان و قدرت محاسبه آن در چارت قیمتی غیرممکن است، ریسک و چالش متعدد از سرمایه‌گذاری در دنیای کریپتو خواهد بود. در این جهت، برای‌آنکه بتوانید دید بهتری نسبت به پروژه ریپل در آینده داشته باشید، چارت‌های قیمتی را اندکی به کنار گذاشته و به سمت بررسی وضعیت پروژه ریپل، ساختار، رقبا و چالش‌های پیشروی آن خواهیم رفت.

  جلسه دادگاه مهم پیش روی ریپل

  باتوجه‌به کشمکش بسیار زیادی در بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالت متحده (SEC)، جلسه دادگاه مهم پیش روی ریپل در هفته آینده یا ۲۲ مارچ (سوم فروردین ۱۴۰۳) بسیار مهم و ضروری است. طبق ادعای SEC بر روند غیرقانونی ریپل و فعالیت به‌عنوان اوراق بهادار، این جلسه دادگاه در سوم فروردین، بسیار چالش‌برانگیز است و نتیجه آن می‌تواند تأثیر بسیار زیادی را بر قیمت ریپل و حتی ارزهای دیجیتال دیگر بگذارد. در نتیجه، به‌عنوان مهم‌ترین چالش، چه ترید و چه سرمایه‌گذار ریپل هستید، بهتر است که جلسه و اخبار مربوطه به آن را دنبال کرده و در صورت لزوم در این روز بسیار مهم، ترید یا تصمیم‌گیری مهمی را انجام ندهید.

  جلسه دادگاه مهم پیش روی ریپل

  رقبای سرسخت پیش روی ریپل

  از دیگر مواردی که باید همیشه در آینده ریپل و ارزهای دیجیتال بسیاری لحاظ شود، وجود رقبای سرسخت و پروژه‌های بسیار مستعدتر از ریپل خواهد بود. در واقع، اگر ریپل را به‌عنوان ده ارز دیجیتال برتر نسبت به ارزش مارکت با سایر پروژه مستعد امروزی مقایسه کنیم، کاملاً مشخص است که ریپل در برابر پروژه‌هایی مانند اتریوم یا حتی سولانا، کار سختی را پیش‌رو دارد. در بیانی ساده، به دلیل انتقاد بسیار زیاد فعالان ارز دیجیتال به روند متمرکز پروژه ریپل و رشد فضای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، ریپل باید در طول سال‌های آینده بسیاری از مخاطبین و سرمایه‌گذاران خود را از روند پروژه و عملکرد قیمت راضی نگه دارد و این امر، کار چندانی آسانی نخواهد بود.

  معضل بزرگ تمرکزگرایی ریپل

  اگر روند قیمتی و پیش‌بینی‌های نجومی را برای قیمت ارز دیجیتال به کنار بگذاریم، مهم‌ترین و جدی‌ترین چالش، معضل بزرگ تمرکزگرایی پروژه ریپل در ساختار است. در واقع، اگر تا به امروز فکر می‌کردید که ریپل پروژه کاملاً غیرمتمرکز است، باید بگوییم، آن‌چنان که به نظر می‌رسد، ریپل به سمت تمرکزگرایی قدم برمی‌دارد. این معضل بزرگ تمرکزگرایی، ریشه در ساختار اولیه ریپل از بدو آغاز پروژه تا به امروز خواهد داشت که آزادی و روندی غیرمتمرکز را برای ایجاد و فعالیت گره‌های شبکه خود پیاده‌سازی نکرده است. در واقع، ریپل بر خلاف بیت کوین که هر فردی قادر به پردازش تراکنش‌ها و فعالیت به‌عنوان گره و نود شبکه است، لیستی متمرکز از گره‌های معتبر (UNL) را پشتیبانی می‌کند.

  در بلاک چین یا لجر ریپل، هر گره باید توسط شرکای تجاری اصلی ریپل، تأیید و معتبر شناخته شوند و بسیاری از این گره‌ها مربوط به سیستم بانکی سنتی و بانکداری متمرکز است. طبق آخرین گزارش‌ها، تنها ۳۵ گره یا اعتبارسنج در شبکه بلاک چینی Ripple فعالیت می‌کنند که همه آنها مربوط به نهاد و سازمان‌های متمرکز هستند. در نتیجه، فرایند تمرکز گره‌ها و اجماع تمرکز شبکه ریپل، به‌اندازه زیادی به صداقت و روند غیرمتمرکز شبکه ضربه خواهد زد و بسیاری از فعالان ارز دیجیتال، ریپل را به دلیل چنینی ساختار سرزنش کرده و ارز دیجیتال آن XRP را بی‌ارزش می‌نامند.

  سؤالات متداول

  • آیا سرمایه‌گذاری روی ریپل سودمند است؟

  سرمایه گذرای روی ریپل یا هر ارز دیجیتال دیگر، چه در بازه میان‌مدت و چه بلندمدت، می‌تواند سودمند باشد. بااین‌حال، تنها نکته‌ای که این فرایند را تضمین می‌کند، هدف، برنامه‌ریزی و شناخت کلی پروژه، از سوی سرمایه‌گذاران است.

  • آیا قیمت ارز ریپل به یک دلار می‌رسد؟

  قیمت ارز دیجیتال ریپل، به‌عنوان ۱۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش مارکت، پتانسیل خوبی را برای تحقق یک دلار دارد. اما، نکته‌ای باید در طول بازارهای گاوی زیر نظر گرفته شود، میزان فعالیت شبکه و جذب سرمایه به بلاک چین ریپل است.

  • قیمت ریپل در سال ۲۰۳۰ چقدر خواهد شد؟

  پیش‌بینی‌های متعددی برای قیمت ارز دیجیتال ریپل در سال ۲۰۳۰، ارائه شده است که برخی از نشان از رشد قیمت تا سطح ۷- ۹ دلار و برخی از آنها، مدعی تکرار سقف قیمتی قبلی ۲ دلار هستند. درهرصورت، برای سرمایه‌گذاری ایمن، خرید و فروش پله و متکی بودن به تحلیل شخصی از هر فاکتور، اهمیت بیشتری دارد.

  • آیا قیمت ارز ریپل به ۱۰۰ دلار خواهد رسید؟

  رشد قیمت ارز دیجیتال تا محدوده ۱۰۰ دلاری، با در نظر گرفتن نیاز به هجوم یا سرازیری سهم زیادی از ارزش کل بازار ارز دیجیتال  به ریپل، کمی غیرممکن به نظر خواهد رسید. بااین‌حال، اگر چنین قیمتی را با ذکر شرایط بالا پیش‌بینی کنیم، باید سال‌های زیادی تا تحقق این قیمت زمان ببرد.

   

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بهترین جایگزین نات کوین برای کسانی که آن را از دست دادند!

  موفقیت عظیم نات کوین (Notcoin) در هفته‌های اخیر، موج عظیمی د ...

  ارز دیجیتال بهتر است یا بورس؟ مقایسه بورس و ارز دیجیتال

  امروزه جو بازارهای مالی و کسب سود از طریق این بازارها، به‌ان ...

  هر آنچه باید دررابطه‌با تجارت با ارز دیجیتال بدانید!

  اگر قصد دارید به دنیای تجارت با ارز دیجیتال قدم بگذارید، قبل ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر