آینده ارز دیجیتال کاردانو؛ پیش‌بینی قیمت و جایگاه در بازار

تاریخ انتشار: 28 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 9 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  10 دقیقه
آینده ارز دیجیتال کاردانو؛ پیش‌بینی قیمت و جایگاه در بازار

کاردانو، رقیب سرسخت اتریوم است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آینده ارز کاردانو در بلندمدت و میان‌مدت و پیش‌بینی قیمتش بپردازیم.

ارز دیجیتال کاردانو (ADA) که همیشه به‌عنوان آلت کوینی پرطرف‌دار در بین کاربران شناخته شده است، پیش‌بینی‌ها و نقطه‌نظرات بسیاری را به دلیل بررسی روند قیمتی و آینده، به خود جلب کرده و شاید مهم‌ترین دغدغه و سؤالات دارندگان این ارز دیجیتال چگونگی رفتار این ارز دیجیتال پس هاوینگ بیت کوین باشد. امروزه پیش‌بینی‌ها متعددی در باب ارز دیجیتال کاردانو و چارت‌های قیمتی مختلفی در صفحه‌های مجازی گوناگون دست‌به‌دست شده و بسیاری از کاربران، به‌خصوص مبتدیان این حوزه، درک درستی از تخمین و صحت سنجی این مطالب ندارند.

بااین‌وجود، در این مقاله از بیت پین، قصد داریم که نمایی از پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال کاردانو در طول سال‌های پیش‌رو داشته باشیم و در کنار بررسی چارت قیمت ADA بر مبنای تحلیل تکنیکال، به نظرات کارشناسان و تحلیلگران نیز درباره کاردانو و آینده آن نگاهی کنیم. اگر شما نیز درباره آینده و روند قیمتی کاردانو کنجکاو هستید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بوده و نظرات یا تحلیل‌های شخصی خود را برای ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است که تمامی این تحلیل‌ها، درگیر با نگاه شخصی تحلیلگر بوده و توصیه مالی بر خریدوفروش یا سرمایه‌گذاری نخواهند بود.

قیمت آینده ارز دیجیتال کاردانو در میان‌مدت و بلندمدت

در این بخش، برای پیش‌بینی قیمت کاردانو در میان‌مدت و بلندمدت، نگاهی به چارت قیمتی کاردانو در تایم فریم‌های ماهانه و هفتگی خواهیم داشت و بر اساس تحلیل تکنیکال و دیدگاه مربوط به این تحلیل، حرکات صعودی محتمل کاردانو را سناریوسازی می‌کنیم. ابتدا برای دیدگاهی بزرگ، مطابق تایم فریم ماهانه، مهم‌ترین ناحیه عرضه در نمودار قیمتی ADA، در نزدیکی سطح ۱ دلاری نشست کرده است و این سطح به عنوان قدرتمندترین سطح مقاومتی کاردانو در میان‌مدت و بلندمدت به شمار خواهد رفت.

قیمت ارز دیجیتال کاردانو ماهانه

پس بااین‌وجود، می‌توانیم این‌گونه بگوییم که حرکت صعودی کاردانو و برگشت به سقف قیمتی قبلی، در گرو شکست مجدد سطح ۱ دلاری بوده و تا زمانی که این سطح عرضه بسیار قدرتمند شکسته نشده است، انتظار نوسانات قیمت را در بین ناحیه ۰٫۷۰ – ۰٫۵۰ دلار خواهیم داشت. در جهت بررسی رفتار میان‌مدتی آدا، بهتر است که به نمودار قیمتی این ارز دیجیتال در تایم فریم هفتگی مراجعه کنیم.

قیمت ارز دیجیتال کاردانو هفتگی

طبق این تایم فریم و موج‌های صعودی از کف قیمت در ۰٫۲۲ دلار، دو سطح حمایتی مهم کاردانو در نواحی ۰٫۵۷ و ۰٫۴۶ دلار قرار گرفته و با ذکر سطح مقاومتی بسیار معتبر ۱ دلاری، در میان‌مدت، نوسان در این بازه قیمتی انتظار خواهد رفت. با درنظرگرفتن موارد بالا و بسیاری از تحلیل‌های رایج امروزی، هم اکنون به سراغ پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۳۰، طبق پیش‌بینی سایت Changelly خواهیم رفت. این سایت معروف در زمینه ارائه تحلیل و پیش‌بینی قیمت، روند قیمتی کاردانو را به‌صورت سال‌به‌سال، بدین صورت تخمین زده است:

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۴

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۴

این سایت تحلیلی، برای پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۴، معتقد است که این ارز دیجیتال در طول این سال، در محدوده‌های بین ۰٫۵۰ – ۰٫۶۰ دلار در نوسان خواهد بود و بالاترین قیمت متصور شده برای هر کاردانو ۰٫۶۹ دلار است. طبق این پیش‌بینی، اشاره شده است که به دلیل رشد قیمتی زیاد کاردانو در طول ۳۰ روز اخیر و قرارگرفتن در نواحی مقاومتی مهم، انتظار اصلاحی کوچک در کوتاه‌مدت را دارند و احتمال کاهش قیمتی ۲ درصدی را در قیمت در طول هفته اخیر پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۵

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۵

باتوجه‌به دیدگاه نزولی این سایت در کوتاه‌مدت، در پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۵، تحلیلگران این سایت، دیدگاه صعودی خوبی را به قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۵، پس از هاوینگ داشته و شکست سطح ۱ دلاری را در این سال پیش‌بینی می‌کنند. طبق این پیش‌بینی، کمترین قیمت کاردانو تا سال ۲۰۲۵، در محدوده ۰٫۹۴ دلار و بیشترین قیمت آن به‌صورت تخمینی در محدوده ۱٫۱۸دلار قرار دارد. به گفته این سایت، روند قیمتی پیش روی کاردانو پس از سال ۲۰۲۵، می‌تواند صعودی ادامه‌دار را نشانگر باشد.

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۶

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۶

قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۶، نشان از برگشت قیمت به امیدواری و رشد قیمتی مناسب را طبق پیش‌بینی سایت Changelly خواهد داد که طبق این پیش‌بینی، روند صعودی کاردانو پس از شکست سطح ۱ دلاری ادامه داشته و به سمت نواحی ۲ دلاری حرکت خواهد کرد. طبق این پیش‌بینی، قیمت کاردانو تا سال ۲۰۲۶، می‌تواند در بین نواحی ۱٫۷ – ۲٫۰ دلاری در نوسان باشد و کمترین قیمت تخمین زده شده برای هر کاردانو تا پایان این سال، ۲ دلار خواهد بود. طبق این مقاله، بازگشت به سقف قیمتی قبلی کاردانو در سال‌های ۲۰۲۷ و ۲۰۲۸ رخ خواهد داد.

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال‌های ۲۰۲۷ و ۲۰۲۸

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال‌های ۲۰۲۷

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال‌های ۲۰۲۷ و ۲۰۲۸، طبق توضیحات و نقطه‌نظرات سایت تحلیلی ذکر شده، نشان از برگشت مجدد قیمت به سقف تاریخی ۳ دلاری در سال ۲۰۲۷ و شکست این محدوده در سال بعدی را داده و اعداد تخمین زده شده، در بین نواحی ۳- ۴ دلار است. این سایت پیش‌بینی می‌کند که قیمت کاردانو تا پایان سال ۲۰۲۷، نزدیک به ۲٫۵ تا ۳٫۰ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۸، با شکست سقف قیمتی قبلی به ۴ – ۳٫۶۹ دلار نیز برسد. در نتیجه، طبق این پیش‌بینی، تحقق سقف قیمتی قبلی کاردانو در سال‌های ۲۰۲۷ – ۲۰۲۸ بسیار محتمل است.

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال‌ ۲۰۲۸

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال‌های ۲۰۲۹ و ۲۰۳۰

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال‌ ۲۰۲۹

پیش‌بینی سایت Changelly برای قیمت کاردانو تا سال‌های ۲۰۲۹- ۲۰۳۰، نشان از سناریو صعودی و رشد هیجانی را در این آلت کوین داده و اشاره‌ای به کاردانو ۹ دلاری تا سال ۲۰۳۰ دارد. طبق توضیحات این سایت و اعدادی که برای هر سال پیش‌بینی‌شده است، قیمت کاردانو می‌تواند تا سال ۲۰۳۰، به نواحی ۸ – ۹ دلار نیز رسیده و سود مناسبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند. قیمت تخمینی این سایت برای هر کاردانو در سال ۲۰۲۹، نزدیک به ۵ – ۶ دلار و تا پایان سال ۲۰۳۰، بیش از ۸ دلار است. پیش‌بینی‌های ذکر شده در بالا، صرفاً در جهت آشنایی با دید و نظر این وب‌سایت ارائه شده و هیچ سند و منطق ۱۰۰ درصدی از تحقق این اعداد و سطوح در آینده وجود ندارد. در واقع، پیش‌بینی هر چیزی، به‌خصوص قیمت، درگیر با درصد زیادی شانس و خطای شناختی است.

پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال‌ ۲۰۳۰

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  پیش‌بینی قیمت و آینده ارز دیجیتال کاردانو از دیدگاه کارشناسان

  پس از بررسی چارت‌های قیمتی کاردانو و پیش‌بینی قیمت آن در میان‌مدت و بلندمدت، بهتر است که در این بخش، به دیدگاه کارشناسان و تحلیلگران معروف درباره قیمت کاردانو، نگاهی داشته و برخی از آنها را بررسی کنیم. ازاین‌جهت، در این بخش، به چندی از معروف‌ترین تحلیل‌ها از نظر کارشناسان اشاره خواهد شد. پیش از بررسی این نقطه‌نظرات، توصیه می‌کنیم که نسبت به این دیدگاه و نقطه‌نظرات، تصمیمات مالی خود را نگرفته و مسئولیت و وظیفه تحلیل، بررسی، ترید و سرمایه‌گذاری روی هرگونه ارز دیجیتال را به‌صورت شخصی مدیریت کنید.

  پیش‌بینی صعودی قیمت کاردانو توسط تحلیلگر توییتر

  تحلیلگر نام‌آشنا فضای اجتماعی X یا توییتر سابق به نام Ali Martinez، دیدگاه صعودی خود درباره قیمت کاردانو به اشتراک گذاشته و پیش‌بینی کرده است که قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند رشد قیمتی بسیار زیادی را تجربه کند.  طبق این پیش‌بینی، این تحلیلگر معتقد است که با تکرار چرخه صعودی قبلی سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ در نمودار کاردانو، این ارز دیجیتال بسیار مستعد رشد بوده و می‌تواند در چرخه صعودی پیش‌رو، تا مرز ۱۰ دلار نیز رشد قیمتی داشته باشد.

  پیش‌بینی صعودی قیمت کاردانو توسط تحلیلگر توییتر

  پیش‌بینی قیمت کاردانو توسط Dan Gambardello

  طبق آخرین پیش‌بینی Dan Gambardello، از تحلیلگران شناخته شده شبکه‌های مجازی، وی در ویدئویی کامل در جهت پیش‌بینی قیمت کاردانو، خبر از آغاز روند صعودی این ارز دیجیتال داده و پیش‌بینی می‌کند که در کوتاه‌مدت قیمت کاردانو بتواند تا ۰٫۸۰ دلار نیز رشد کند. این تحلیلگر، طبق پیش‌بینی خود در فضای اجتماعی توییتر، خاطرنشان کرده است که با وجود آغاز بازار گاوی ارزهای دیجیتال و احساسات مثبت حول کاردانو، اعم از افزایش مومنتوم صعودی قیمت، انتظار رشد قیمتی ادامه‌دار این ارز دیجیتال و تحقق محدوده ۱۱ دلاری را در سال‌های پیش رو دارد.

  پیش‌بینی قیمت کاردانو توسط سایت CoinEdition

  پیش‌بینی قیمت کاردانو توسط سایت CoinEdition

  پیش‌بینی قیمت کاردانو توسط سایت تحلیل CoinEdition، از جنجالی‌ترین تحلیل‌های امروزی برای قیمت کاردانو است که نشان از رشد بسیار شدید این ارز دیجیتال تا مرز ۵۰ دلار را تا سال ۲۰۳۰ می‌دهد. این سایت تحلیلی، مطابق تصویر فوق، پیش‌بینی کرده است که قیمت کاردانو تا پایان سال جاری، به‌صورت میانگین در محدوده ۳ دلاری معامله خواهد شد و قیمت ارز دیجیتال کاردانو تا سال ۲۰۳۰، نزدیک به ۴۵- ۵۰ دلار تخمین زده شده است.

  نگاهی به تاریخچه و روند قیمت کاردانو

  تا به اینجای مقاله، پس از بررسی چارت قیمتی لحظه‌ای کاردانو و اشاره به‌پیش بینی‌های متعدد و روند قیمتی آن به تصویر مناسبی از آینده کاردانو دست‌یافته‌ایم و اکنون بهتر است برای تکمیل بررسی، نگاهی به تاریخچه یا تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال در طول سال‌های اخیر داشته باشیم. ارز دیجیتال کاردانو که در اولین ماه سال ۲۰۱۷، در رویداد عرضه اولیه (ICO) با قیمت ۰٫۰۰۲۴ دلار به بازار عرضه شده است، در طول سالیان اخیر، در کنار رشد بسیار شدید قیمتی، طرف‌داران بسیاری زیادی را کسب کرده و توانسته است جامعه‌ای بسیار فعال را حول این ارز دیجیتال ایجاد کند. با احتساب قیمت عرضه اولیه و قیمت این ارز دیجیتال، در زمان‌نگارش این مقاله (۰٫۶۷ دلار (این ارز دیجیتال از بدو آغاز و راه‌اندازی، شاهد رشدی معادل ۲۸۰۰۰ درصد بوده و در سال ۲۰۲۱، توانسته است در سطح ۳ دلار سقف قیمتی خود را ثبت کند.

  کاردانو (ADA)، از آغاز سال ۲۰۲۳ تا به امروز، شاهد رشد ۱۸۰ درصدی قیمت توکن خود بوده و میزان تخصیص این رشد قیمتی به سال ۲۰۲۴، از ابتدای سال تا به امروز، نزدیک به ۵۵ درصد است. بااین‌حال، با وجود رشد شدید در طول ۱۵ ماه اخیر، قیمت این توکن با ۷۹ درصد کاهش از سقف قیمتی قبلی (۳٫۰۹ دلار (در حال معامله است.

  فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی کاردانو در آینده

  اگر بخواهیم به سرمایه‌گذاری و ایجاد ذخیره‌ای برای ارزش در طول سال‌های آینده نگاه کنیم، فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی ارزهای دیجیتال، مانند کاردانو، از هر موارد دیگری اهمیت بیشتری داشته و باید بگوییم که دلیل ضرر و شکست بسیاری از مبتدیان در بازار نوسانی ارز دیجیتال، بی‌توجهی به این موارد است. در واقع، به دلیل فرکانس بالای درگیری شانس و خطاهای شناختی ما در تحلیل تکنیکال و روش‌های سنتی مبتنی بر قیمت، نمی‌توان از این نوع نگاه، به‌صورت فردی نتیجه‌ای کسب کرد و همیشه برای هر محقق یا سرمایه‌گذار، توجه به بنیاد، وضعیت، ساختار پروژه و رقبای آن اهمیت به‌شدت زیادی دارد.

  در این جهت، در بخش زیر، به چندی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی کاردانو اشاره خواهد شد که در بحث سرمایه‌گذاری و شناخت کلی از پروژه بسیار کاربردی بوده و می‌تواند به‌عنوان دلایلی حیاتی برای زیر نظر گرفتن کاردانو، مورداستفاده قرار گیرد.

  رقبای کاردانو در بازار ارز دیجیتال

  از مهم‌ترین چالش‌هایی که باید برای تمامی آلت کوین‌ها، به‌خصوص برای پروژه‌های لایه اولی به شمار آوریم، رقبای سرسختی مانند اتریوم است و شبکه بلاک چینی کاردانو نیز در رقابت برای جذب سرمایه در برابر بلاک چین وسیع و قدرتمند اتریوم، نیاز به رشد و توسعه بهتری دارد. بااین‌حال، اگر به ساختار و ویژگی‌های بلاک چین کاردانو نسبت به اتریوم و سایر پروژه‌ها نگاهی بیندازیم، عرضه غیرترمی و ثابت کاردانو (۴۵ میلیارد توکن)، اجماع اثبات سهام Ouroboros و تفکیک لایه‌های محاسباتی و لایه اجماع، نشان از برتری خاص کاردانو در این زمینه خواهند داد. با تمام این تفاسیر، آنچه که اقتصاد بازارهای مالی و روند توسعه آن به همگان اثبات کرده است، بهبود و برتری تکنولوژیکی، هیچگاه به‌صورت فردی نتیجه‌ای بر موفقیت نداشته و باید بگوییم که پروژه یا کالایی موفق خواهد بود که کاربر بیشتری را جذب کند.

  در نتیجه، آنچه که آمار و فعالیت‌های شبکه‌های بلاک چینی نشان می‌دهد، اتریوم و بسیاری از پروژه‌های لایه اولی امروزی، وضعیت و فعالیت بهتری را نسبت به کاردانو ثبت کرده و از این بابت، نیاز به جذب کاربر بیشتری در شبکه بلاک چینی کاردانو دیده می‌شود.

  کاهش فعالیت روی شبکه کاردانو

  از اصلی‌ترین چالش‌ها و نگرانی‌هایی که امروزه در بین سرمایه‌گذاران کاردانو وجود دارد، کاهش فعالیت روی این شبکه بلاک چینی، در کنار کاهش بسیار شدید میانگین معاملات کاردانو است.

  حجم فعالیت روی شبکه کاردانو

  همان‌گونه که در تصویر بالا پیدا است، حجم تراکنش‌های شبکه بلاک چینی کاردانو از سال ۲۰۲۱، روند نزولی داشته و تا به امروز، همچنان با اختلاف بسیار شدیدی نسبت به چند سال قبل در حال نوسان است. گزارش‌های مبتنی بر میانگین معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها نیز، نشان از کاهش معاملات این ارز دیجیتال، نسبت به سایر پروژه‌ها می‌دهند. در کنار موارد بالا، عملکرد قیمتی نه‌چندان مناسب این ارز دیجیتال، نسبت به سایر رقبا، نگرانی‌های درباره آینده این ارز دیجیتال ایجاد کرده و فعالیت کاربران در این شبکه بلاک چینی نیز همچنان به نسبت سال‌های پیش بسیار ضعیف به نظر می‌رسد.

  سؤالات متداول

  • آیا سرمایه‌گذاری روی کاردانو سودمند است؟

  سرمایه‌گذاری روی کاردانو، در صورت خریدوفروش پله‌ای و هدفمند در طول زمان‌بندی مناسب، می‌تواند سودمند باشد. بااین‌حال، سرمایه‌گذاری و ترید در ارزهای دیجیتال، همیشه باید با احتساب ریسک شدید و درک نوسانات شدید این دارایی‌ها انجام پذیرد.

  • آیا قیمت ارز کاردانو به یک دلار می‌رسد؟

  کاردانو، به‌عنوان هشتمین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش مارکت، پتانسیل مناسبی را برای تحقق مجدد سطح یک‌دلاری دارد و در این پروسه، باید روند قیمتی و احساسات بازار این آلت کوین به‌خوبی مورد بررسی قرار گیرد.

  • قیمت کاردانو در سال ۲۰۳۰ چقدر خواهد شد؟

  طبق پیش‌بینی‌های مختلف در طول چند ماه اخیر، بسیاری معتقدند که قیمت کاردانو تا سال ۲۰۳۰، می‌تواند به محدوده ۵۰ دلاری نیز برسد. بااین‌حال، برخی از تحلیلگران برجسته، با ذکر کاهش فعالیت شبکه و ظهور پروژه‌های جدید بلاک چینی، قیمت این ارز دیجیتال را تا سال ۲۰۳۰، مستعد رشدی ادامه‌دار نمی‌بینند.

  • آیا قیمت ارز کاردانو به ۱۰۰ دلار خواهد رسید؟

  تحقق قیمت ۱۰۰ دلاری در کاردانو، اگر تنها به صورت فرضیه در نظر گرفته شود، بسیار آسان و قابل وقوع است. اما، اگر میزان سرمایه موردنیاز برای تحقق این قیمت را به نسبت وضعیت کلی و بنیاد کاردانو در نظر بگیریم، شاید سال‌های طولانی برای تحقق این قیمت زمان ببرد.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بهترین جایگزین نات کوین برای کسانی که آن را از دست دادند!

  موفقیت عظیم نات کوین (Notcoin) در هفته‌های اخیر، موج عظیمی د ...

  ارز دیجیتال بهتر است یا بورس؟ مقایسه بورس و ارز دیجیتال

  امروزه جو بازارهای مالی و کسب سود از طریق این بازارها، به‌ان ...

  هر آنچه باید دررابطه‌با تجارت با ارز دیجیتال بدانید!

  اگر قصد دارید به دنیای تجارت با ارز دیجیتال قدم بگذارید، قبل ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر