معرفی 8 مورد از بهترین کیف پول‌های استیکینگ ارز دیجیتال

تاریخ: 8 بهمن 1402
زمان مطالعه:  18 دقیقه
بهترین کیف پول برای استیکینگ

استیکینگ، روش کسب درآمد با نگه‌داری ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری است. در این مقاله بهترین کیف پول برای استیکینگ ارز دیجیتال از نظر امنیت، سهولت استفاده و تنوع پشتیبانی را معرفی می‌کنیم.

استیکینگ ارزهای دیجیتال، برای بسیاری از دارندگان بلندمدت یا هولدرهای ارز دیجیتال از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی کیف پول‌ها محسوب می‌شود و امروزه بیشتر کیف پول‌های رایج امروزی، این قابلیت بسیار منحصربه‌فرد را در پلتفرم خود به بهترین شکل معرفی و ارائه کرده‌اند. استیکینگ ارزهای دیجیتال، تنها مختص به پلتفرم‌های بلاک چینی نبوده و امروزه تعداد زیادی از کیف پول های ارز دیجیتال از این قابلیت پشتیبانی کرده و امکان کسب درآمد مقطعی را برای دارندگان ممکن خواهند کرد. اگر می‌خواهید در کنار نگهداری دارایی دیجیتال خود، سود مناسبی از استیکینگ آن کسب کنید، در این مقاله، لیست معتبر 8 عدد از بهترین ولت استیکینگ ارز دیجیتال را که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، معرفی و بررسی خواهیم کرد.

برای آشنایی با راحت‌ترین بهترین کیف پول برای استیکینگ ارز دیجیتال، حتماً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لیست بهترین کیف پول برای استیکینگ ارز دیجیتال

برای استیکینگ و کسب سودی مناسب برای دارندگان ارز دیجیتال، در این بخش به معرفی بهترین کیف پول برای استیکینگ خواهیم پرداخت که به نسبت مقدار سود سالانه و ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی، امکان استفاده از آنها وجود دارد. توصیه می‌کنیم برای استفاده از این 8 کیف پول‌ معتبر، ابتدا به میزان سود پرداختی سالانه که به‌صورت APY یا APR مشخص می‌شود، دقت کنید تا بهترین نتیجه را از استیک دارایی دیجیتال خود در زمان قفل‌شدن دارایی کسب کرده باشید.

قبل از استفاده از این کیف پول‌ها باید متوجه تفاوت‌های میان APY و APR باشید تا میزان سودی که در طول زمان قفل‌کردن دارایی کسب می‌کنید، برای شما شفاف‌تر به نظر برسد. در واقع تفاوت اصلی این دو نرخ که در ولت‌های استیکینگ رایج هستند، در محاسبه سود به روش سود مرکب و سود ساده خلاصه خواهد شد. در نرخ APY، میزان سود سرمایه شما در طول زمان با احتساب بهره یا سود مرکب محاسبه و در روش APR، سود پرداختی به شما بدون بهره مرکب و به‌صورت سود ساده محاسبه خواهد شد. اگر تفاوت سود مرکب و سود ساده را نمی‌دانید، بهتر است به مقاله سود مرکب نگاهی داشته باشید.

لیست بهترین کیف پول های استیکینگ ارز دیجیتال

استیکینگ در کیف پول تراست ولت

تراست ولت، به‌عنوان کیف پولی معتبر و بسیار رایج در بین دارندگان ارز دیجیتال، یکی از بهترین کیف پول های استیکینگ ارز دیجیتال است که مدت‌زمان زیادی قابلیت استیکینگ را برای کاربرانش ارائه می‌دهد. این کیف پول تا به امروز لیست قابل‌قبولی از ارزهای دیجیتال با سود سالانه استیکینگ توسط این کیف پول فراهم شده است. در هر نسخه از کیف پول تراست ولت، اگر به بخش استیکینگ مراجعه کنید، لیست ارزهای دیجیتالی که قابلیت استیکینگ را در این پلتفرم دارند، برای شما نمایان خواهد شد، بااین‌حال، با مراجعه به لینک مشخص شده، می‌توانید از این ارزهای دیجیتال و میزان درصد سود پرداختی سالانه آگاه شوید.

سود استیکینگ کیف پول تراست ولت از 32 درصد آغاز و به 3 درصد نیز می رسد. این میزان سود نسبت به دارایی که شما انتخاب می کنید، بسیار متغیر است، پس درنتیجه، تنها در صورت پشتیبانی شدن ارز دیجیتالی که در کیف پول دارید، قادر به استفاده از آن هستید.

استیکینگ ارز دیجیتال در اتمیک ولت

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول اتمیک ولت نیز برای بسیاری از کاربران ارز دیجیتال رایج است و اگر ارز دیجیتالی که قصد استیک دارید، در تراست ولت پشتیبانی نمی‌شود، بهتر است نگاهی به این کیف پول، به‌عنوان یکی از بهترین کیف پول ها برای استیک ارز دیجیتال داشته باشید. با مراجعه به وب‌سایت رسمی کیف پول atomicwallet، به‌راحتی می‌توانید از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در این پلتفرم و میزان سود حاصل از استیکینگ دارایی اطلاع کسب کنید که از 22 درصد تا 2 درصد متغیر خواهد بود.

استیکینگ ارز دیجیتال در اتمیک ولت

اتمیک ولت، بر خلاف کیف پول تراست ولت، میزان سود اهدایی یا پاداش استیک را با روش APY و احتساب سود مرکب ارائه خواهد داد و می‌تواند سود مناسب‌تری را برای شما فراهم کند. برای مثال، اگر هولدر ارز دیجیتال کازماس (COSMOS) هستید، با استیک سالانه دارایی خود، نزدیک به 22 درصد سود کسب خواهید کرد که گزینه بسیار مناسب و سوددهی است.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول متامسک

کیف پول نرم افزاری متامسک، بدون شک بهترین کیف پول گرم استیکینگ امروزی بوده و به دلیل شهرت بسیار زیاد این کیف پول، نیازی به معرفی آن نخواهد بود. در این کیف پول محبوب که به‌تازگی قابلیت استیکینگ ارزهای دیجیتال را اضافه کرده است، از طریق اتصال به پلتفرم‌هایی مانند لیدو فایننس یا راکت پول، امکان استیکینگ توکن‌های ERC-20 فراهم خواهد شد. شیوه استیکینگ در این پلتفرم، به روش لیکوئید استیکینگ بوده و متامسک از طریق پلتفرم لیدو دائو، تنها از استیک اتریوم یا ماتیک به‌عنوان سپرده، پشتیبانی می‌کند. سود دریافتی شما در استیکینگ ارزهای دیجیتال اتریوم و ماتیک، بین 3-4% است.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول Guarda

استیکینگ ارزهای دیجیتال در کیف پول معتبر و بسیار ایمن Guarda، تا به امروز از بهترین گزینه‌های پیش ‌روی دارندگان ارز دیجیتال بوده و این کیف پول با ایجاد طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده برای استیکینگ، کسب سود حاصل از سپرده‌گذاری دارایی را به همراه نگهداری بلند‌مدتی ممکن کرده است.

این کیف پول نرم‌افزاری و خود حضانتی (Self-custodial)، به‌عنوان یکی از بهترین کیف پول برای استیکینگ، در کنار پشتیبانی در تمامی سیستم‌عامل‌های امروزی مانند ویندوز، اندروید و آیفون، امکان استیکینگ اتریوم، ترون، کاردانو و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر را با سود APY ارائه خواهد داد. شیوه استیکینگ در این کیف پول بسیار آسان بوده و تنها کافی است پس از نصب کیف پول به بخش استیکینگ مراجعه و لیست آن را مشاهده کنید. برای اطلاع از لیست ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی و درصد سود اهدایی به شما به لینک مشخص شده، مراجعه کنید.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول Exodus

اگر از کیف پول نرم‌افزاری Exodus استفاده می‌کنید، استیکینگ ارزهای دیجیتال در این پلتفرم از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. در این کیف پول نرم‌افزاری، امکان استیک دارایی‌های دیجیتالی مانند، سولانا، کاردانو، الگوراند، وی چین و… فراهم شده و به طور میانگین، میزان سود پرداختی به شما از 16 تا 2 درصد به‌صورت سالانه متغیر خواهد بود.

در کیف پول اکسودوس، که به عنوان کیف پول استیکینگ شناخته می‌شود، شیوه محاسبه سود که به طور متوسط سالانه است، به‌صورت APY پرداخت شده و بالاترین سود پرداختی به شما از طریق استیک ارزهایی مانند، کازماس (COSMOS) و آنتولوژی (ONT) کسب می‌شود. این کیف پول، امکان اتصال به کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور و لجر را نیز دارد و می‌توانید در کنار ذخیره‌سازی ایمن، از این کیف پول به‌عنوان والت استیکینگ نیز استفاده کنید.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول صرافی کوکوین

صرافی معتبر ارز دیجیتال کوکوین، در کنار قابلیت‌های متعدد پلتفرم معاملاتی خود، امکان استیکینگ ارزهای دیجیتال را در کیف پول صرافی مهیا کرده است که می‌توانید برای کسب سود، دارایی خود را در این پلتفرم قفل کرده و سود کسب کنید. امکان استیک دارایی در این صرافی، به‌صورت دوره‌ای و با میزان APR مختلف تعیین خواهد شد که با مراجعه به سایت صرافی kucoin قابل‌مشاهده است. صرافی کوکوین، در رویدادهای گوناگون، مدت‌زمان و میزان سود پرداختی به کاربران برای استیکینگ را تعیین می‌کند که در صورت داشتن این میزان دارایی، امکان استفاده از این قابلیت برای شما وجود خواهد داشت.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول صرافی کوکوین

دقت داشته باشید که برای شرکت در رویدادهای استیکینگ صرافی کوکوین، به‌عنوان بهترین کیف پول برای استیکینگ، باید میزان حداقلی که این پلتفرم تعیین می‌کند را داشته باشید و دارایی شما در مدت‌زمان تعیین شده، قفل خواهد شد. قبل از شرکت در این رویدادها، به‌خوبی سود خود را محاسبه کرده و سپس اقدام کنید.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول لجر

کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند، لجر، ترزور، کول والت و… در کنار ارائه قابلیت ذخیره‌سازی سخت‌افزاری دارایی دیجیتال شما، دارای امکان استیکینگ ارزهای دیجیتال هستند و با استفاده از برنامه یا نرم‌افزار این کیف پول‌ها، قابلیت استیک برای شما قابل‌دسترسی است. پس اتصال کیف پول لجر به دستگاه خود از طریق USB، با مراجعه به برنامه Ledger Live، لیست ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی برای استیکینگ، برای شما نمایان خواهد شد. حتی اگر در کیف پول نرم‌افزاری امروزی قابلیت استیکینگ ارز دیجیتال شما وجود داشته باشد، می‌توانید آن را به کیف پول لجر متصل کرده و از استیکینگ دارایی خود استفاده کنید.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول لجر

کیف پول لجر، تا به امروز از استیکینگ ارزهای دیجیتالی مانند، اتریوم، سولانا، پولکادات و اتم پشتیبانی کرده و امکان استیکینگ درون برنامه‌ای این کیف پول و یا اتصال به پلتفرم‌های دیگر برای انجام این قابلیت در نهایت سادگی فراهم شده است. به همین دلیل هم ما آن را در فهرست معرفی بهترین کیف پول برای استیکینگ خود جای دادیم.

استیکینگ ارز دیجیتال در کیف پول صرافی بیت پین

قابلیت استیکینگ ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی بیت پین، از راحت‌ترین، ایمن‌ترین و بدون شک بهترین روش کسب سود برای کاربران فارسی‌زبان خواهد بود. در پلتفرم هوشمند صرافی بیت پین، با استفاده از کیف پول صرافی، در کنار خریدوفروش بدون کارمزد ارزهای دیجیتال، استیکینگ ارزهای دیجیتال نیز با ایمن‌ترین روش ممکن فراهم شده است. در قابلیت استیکینگ صرافی بیت پین، تمامی دارایی کاربران، به‌صورت سخت‌افزاری ذخیره شده و این قابلیت تا به امروز برای ارزهای دیجیتال فانتوم، کاردانو، کازماس، بایننس کوین و ترون قابل‌دسترس است.

در صرافی ارز دیجیتال بیت پین، امکان استیک دارایی شما، در بازه زمانی 7 – 90 روزه با APR های متغیر وجود دارد و بر خلاف سایر پلتفرم‌ها، نیازی به استیک سالانه یا 6 ماهه دارایی شما نخواهد بود. سود پرداختی استیکینگ بیت پین در بازه زمانی متغیر ذکر شده، از بسیاری از کیف پول‌های امروزی بیشتر بوده و می توانید در صورت تمایل آن را تمدید کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از استیکینگ بیت پین، به لینک مشخص شده مراجعه کنید.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مزایای استفاده از کیف پول برای استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

  شناخت و استفاده از بهترین کیف پول برای استیکینگ، در کنار ذخیره‌سازی دارایی دیجیتال، همیشه دارای مزایای بسیار زیادی است و اگر تا به امروز سؤال شما این است که چرا باید از این قابلیت‌ها استفاده کنیم، در این بخش به چندین مزایای اصلی استیکینگ در کیف پول‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • جلوگیری از راکد ماندن سرمایه در کیف پول
  • کسب سود مقطعی در بازار برای افزایش سرمایه یا تصمیمات مالی دیگر
  • امکان دریافت حق رأی، در صورت استیک در کیف پول‌های اختصاصی پروتکل‌ها
  • امکان پوشش‌دادن بخشی از ضرر شما، در صورت ریزش‌های شدید
  • بهره‌وری از پلتفرم‌های لیکوئید استیکینگ و استفاده از توکن‌های مشتق شده در فضای دیفای
  • مطمئن‌تر بودن فرایند استیکینگ نسبت به برخی از پلتفرم‌های استیکینگ
  • سوددهی بیشتر نسبت به سایر پلتفرم‌های استیکینگ

  لازم به ذکر است که مزایای ذکر شده در بالا، تنها در صورتی برای شما کاربرد دارد که بهترین کیف پول‌ها را برای استیکینگ دارایی خود استفاده کنید. برای شناخت بهترین والت های استیکینگ، بهتر است که با ما همراه بوده و بخش زیر را به‌خوبی مطالعه کنید.

  چگونه بهترین کیف پول را برای استیکینگ انتخاب کنیم؟

  در این بخش، سعی داریم که به اصلی‌ترین نکات در جهت انتخاب بهترین کیف پول برای استیکینگ اشاره کنیم تا در راه استفاده و بهره‌بردن از این قابلیت، راهنمای مناسبی برای شما باشد. نکات زیر را به‌خوبی مطالعه کرده و آنها را در انتخاب و استفاده از کیف پول‌های رایج امروزی لحاظ کنید.

  • معتبر و امن بودن کیف پول‌ها، مهم‌ترین ویژگی آنها است. تنها از کیف پول‌های معتبر استفاده کنید.
  • قبل از نصب کیف پول، حتماً از ارزهای دیجیتالی که برای استیکینگ پشتیبانی می‌شود، اطلاع کسب کنید.
  • دقت کنید که سود پرداختی به شما به‌صورت APY خواهد بود یا APR
  • به مدت‌زمان قفل‌شدن دارایی خود دقت کنید. بسیاری از این پلتفرم‌ها، تا مهلت پایان دوره قفل‌شدن دارایی، امکان خروج سرمایه را به شما نخواهند داد.
  • بسیاری از کیف پول‌ها، میزان پاداش شما را پس از اتمام استیکینگ مشخص می‌کنند، بااین‌حال، می‌توانید از ماشین‌حساب‌های موجود برای محاسبه سود استیکینگ استفاده کنید.
  • برخی از کیف پول‌ها، حداقل دارایی موردنیاز برای استیکینگ را مشخص می‌کنند. قبل از استفاده بهتر است که درباره این موضوع اطلاع کسب کنید.

  سؤالات متداول

  • بهترین کیف پول برای استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

  بهترین کیف پول برای استیکینگ، کیف پولی است که از ارزهای دیجیتال مختلفی پشتیبانی کند. امروزه کیف پول‌هایی مانند، تراست ولت، متامسک، Guarda و… از قابلیت استیکینگ پشتیبانی می‌کنند، اما، بهتر است قبل از استفاده، از ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی این کیف پول‌ها و درصد سود پرداختی اطلاع کسب کنید.

  • آیا استیکینگ ارزها در کیف پول امن است؟

  استیکینگ ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های معتبر امروزی مانند، تراست ولت، متامسک، لجر و هرگونه کیف پول رایج امروزی، کاملاً ایمن بوده و تنها نیاز به بررسی امکانات و میزان سوددهی این کیف پول‌ها برای استیک ارز دیجیتال خود خواهید داشت.

  • آیا سود حاصل از استیکینگ در کیف پول با صرافی برابر است؟

  سود حاصل از استیکینگ در کیف پول‌ها با صرافی‌های ارز دیجیتال متغیر بوده و ممکن است در برخی از پلتفرم‌ها بیشتر باشد. این مقدار سود، بسته به ارز دیجیتالی که قصد استیکینگ دارید، تعیین خواهد شد و ممکن است در مواردی صرافی‌ها و در موارد دیگر کیف پول‌ها مناسب باشند.

  • آیا با استفاده از کیف پول‌ها برای استیکینگ، امکان برداشت دارایی‌ها در هر زمان وجود دارد؟

  در زمان استفاده از کیف پول‌ها برای استیکینگ، تاریخی به‌عنوان زمان موعدی که امکان برداشت دارایی خود را داشته باشید، برای شما مشخص خواهد شد و بسیاری از آنها امکان برداشت دارایی‌ها در هر زمانی را ندارند. در بعضی از کیف پول‌های ارز دیجیتال، در صورت برداشت دارایی زودتر از موعد تعیین شده، مجبور به پرداخت مبلغی به‌عنوان جریمه خواهید شد.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  آشنایی با 6 کیف پول برتر نات کوین (NOT)

  نگهداری ایمن نات کوین و انتقال آسان آن بر بستر شبکه بلاک چین ...

  آشنایی با بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال فانتوم (FTM)

  امروزه ارز دیجیتال فانتوم (FTM)، به‌عنوان پروژه‌ای نام‌آشنا ...

  آشنایی با بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری میکر دائو (MKR)

  امروزه کیف پول‌های ارز دیجیتال، اعم از نسخه‌های نرم‌افزاری و ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر