آیا برای پولدار شدن، داشتن 0٫1 بیت کوین کافی است؟

توسط شبنم توایی
|
29 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  4 دقیقه
داشتن ۰٫۱ بیت کوین برای پولدار شدن

برخی از کارشناسان و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین در سال‌های آینده به سطوح بسیار بالاتری خواهد رسید و در آن زمان داشتن ۰٫۱ بیت کوین می‌تواند شما را درآمد زیادی برساند.

درک چگونگی جمع‌آوری ثروت بیت کوین، اغلب حول مفهوم داشتن ۰٫۱ بیت کوین متمرکز است. این مفهوم مکرراً در محافل ارزهای دیجیتال مطرح شده و اغلب هم توسط چهره‌های برجسته‌ای مانند مایکل اس (.Michael S) حمایت می‌شود. این افراد، به‌تازگی، با نفوذ دوباره در اخبار ارزهای دیجیتال ظاهر شدند و بر اهمیت داشتن ۰٫۱ بیت کوین، برای ثروتمند شدن در آینده تأکید کردند، اما آیا واقعا داشتن ۰٫۱ بیت کوین می‌تواند در آینده شما را به فردی پولدار تبدیل کند؟

در ابتدا، یعنی زمانی که ارزش ارز دیجیتال بیت کوین بین ۴۰۰ تا هزار دلار بود، روایت‌ها، خرید یک بیت کوین کامل را پیشنهاد می‌کردند؛ داشتن یک بیت کوین کامل، جهشی قابل‌توجه و رو به جلو در بازی رمزارزها تلقی می‌شد. با این حال، همان افرادی که دارای مقادیر انبوه بیت کوین (بین ۱۸ هزار تا ۱۴۸ هزار) هستند، حالا به دیگران توصیه می‌کنند که به داشتن ۰٫۱ بیت کوین (معدل ۱۰ میلیون ساتوشی) رضایت دهند. البته تشویق این افراد، با در اختیار داشتن مقادیر قابل‌توجهی بیت کوین، به دیگران برای قانع بودن به کسری از این دارایی، کمی عجیب به نظر می‌رسد.

جالب است که این پیشنهاد اصلا توصیه‌ جدیدی نیست و به‌نوعی به تکرار بحث‌های مربوط به رونق ارزهای دیجیتال بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ مربوط می‌شود. در آن زمان سروصدای زیادی در مورد «مسافر زمان بیت کوین» بالا گرفت که پیش‌بین‌هایی در مورد مبلغ این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۵ و بینش‌هایی را درباره آینده بیت کوین، مطرح می‌کرد. پیش‌بینی‌هایی که در آن زمان درباره رشد بالقوه بیت کوین و تأثیر آن بر آینده را مطرح کرده بودند، حالا دانه به دانه و به‌تدریج در حال تحقق یافتن هستند.

مفهوم داشتنِ ۰٫۱ بیت کوین از آینده‌ای نشات می‌گیرد که در آن بیت کوین بر تراکنش‌های جهانی تسلط دارد. در این سناریو، مالکیت ۰٫۰۱ بیت کوین، معادل ۱ میلیون ساتوشی، ظاهراً معادل تقریباً ۱ میلیون دلار خواهد بود. این پیش‌بینی مبتنی بر ماهیت تورم‌زدایی بیت‌ کوین است، که در آن مردم به دلیل افزایش ارزش، بیت‌کوین‌های خود را نگه می‌دارند و انتظار دارند قیمت کالاها به طور مداوم بر حسب بیت‌کوین کاهش پیدا کند. بنابراین، داشتن یک میلیون ساتوشی ممکن است آینده مالی فرد را تضمین کند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  داشتن ۰٫۱ بیت کوین

  آنچه در مورد مفهوم داشتن ۰٫۱ بیت کوین، جذاب به نظر می‌رسد، امکان دسترسی پیدا کردن افراد عادی به همین مقدار ۰٫۱ بیت کوین است؛ مفهومی که جای پای بالقوه محکمی را در حوزه ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. با این حال، این توصیه به شدت با اقدامات افراد تاثیر‌گذار در بازار ارزهای دیجیتال، که به طور مداوم مقادیر زیادی بیت کوین را انباشته می‌کنند، در تضاد است؛ آن‌ها تقریباً به طور متناقضی ​​به عموم مردم ذخیره مقداری نسبتا ناچیز از بیت کوین را توصیه می‌کنند، اما خودشان اعتقادی به این اعداد ارقام نداشته و به همین تعداد بسنده نمی‌کنند.

  داشتن ۰٫۱ بیت کوین

  جذابیت مفهوم ۰٫۱ بیت کوین در سادگی آن نهفته است: زیرا پیشنهادی است که عملی کردن آن برای افراد عادی شدنی است. با این حال، به‌شدت با اقدامات ثروتمندان در حوزه ارزهای دیجیتال، در تضاد است. دوگانگی عجیبی بین اقدامات آن‌ها و توصیه آن‌ها به عموم مردم وجود دارد. البته دیدگاه‌های شخصی، بیشتر با ایده داشتن حداقل ۱ میلیون ساتوشی مطابقت دارد. این دیدگاه‌ها، توصیه مالی نیستند، بلکه باید آن‌ها را فلسفه‌ای در نظر گرفت که ریشه در باورِ رسیدنِ قیمت ارزهای دیجیتال، به مقادیر بی‌سابقه‌ای در دهه آینده بازار کریپتو دارد. نکته قابل‌توجه این است که، ارزش فعلی بیت کوین (تقریباً ۳۷۵ دلار برای یک میلیون ساتوشی در زمان نگارش این مقاله)، آن را حتی پس از برآورده کردن هزینه‌های اساسی، به هدفی دست‌یافتنی تبدیل می‌کند.

  فلسفه زیربنایی پس‌انداز در بازار ارزهای دیجیتال، بر اولویت دادن به تامین موارد ضروری بر مخارج غیرضروری تاکید دارد. در این فلسفه، به جای تجملات اضافی مانند خرید دستگاه‌های لوکس یا داشتن چندین دست لباس و چندین جفت کفش، تمرکز بر خرید کسری از بیت کوین است.
  شاید در آینده، مشاهده و بررسی دوباره این پیش‌بینی‌ها جالب باشد. گمانه‌زنی‌ها در مورد ارزش آتی بیت کوین، از جمله پیش‌بینی‌های یک چهارم میلیون دلاری بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ یا ۶۰۰ هزار دلاری تا سال ۲۰۲۸ و ۲۰۲۹ و حتی احتمال خیره‌کننده رسیدن ارزش بیت کوین به ۱۰ میلیون دلار هم بین سال‌های ۲۰۳۲ تا ۲۰۴۰ بسیار بالاست. داشتن ۰٫۱ بیت کوین در سناریویی که ارزش بیت کوین به ۱۰ میلیون دلار برسد، می‌تواند هر فردی را میلیونر کند.

  فراتر از مایکل اس و همتایانش، صداهای تاثیرگذار دیگری، برخاسته از بازار نزولی یا همان بازار خرسی هم از خرید بیت‌کوین حمایت و این باور را تقویت می‌کنند که ممکن است حالا فرصتی مناسبی برای ورود به بازار باشد. روایت ثروتمندانی که مالکیت متوسط بیت کوین (در همان مقیاس ۰٫۱) را تأیید می‌کنند، همچنان ادامه دارد و پویایی منحصر‌به‌فردی را در چشم‌انداز ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند. در نهایت، این پیشنهادات و توصیه‌های مکرر در مورد انباشت ۰٫۱ بیت کوین بر ماهیت در حال تحول ثروت ارزهای دیجیتال تأکید دارد. این نوع تشویق‌ها، افراد را به چالش می‌کشد تا سهم خود را در این دارایی دیجیتال تضمین کرده و به طور بالقوه، راه را برای دستاوردهای مالی قابل‌توجهشان در سال‌های آینده هموار کنند.

  چنین توصیه‌هایی که مبتنی بر تسلط پیش‌بینی‌شده بیت‌کوین هستند، نقشی حیاتی در ترغیب افراد برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو ایفا مي‌کنند. همانطور که بازار ارزهای دیجیتال به تکامل خود ادامه می‌دهد، ارتباط چنین بحث‌‌هایی هم ممکن است به طور فزاینده‌ای، برجسته شود. تالاش برای درک و بررسی پویایی مالکیت بیت کوین، جنبه‌ای قانع‌کننده از چشم‌انداز مالی گسترده‌تری است و هم‌زمان هم فرصت‌ها و هم چالش‌هایی را برای افرادی که مشتاق مشارکت در این بازار هستند، ایجاد می‌کند.

   

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر