تقاضا برای بیت کوین می‌تواند در عرض یک سال، 10 برابر شود

توسط مبین حسینی
|
20 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
تقاضا برای بیت کوین می‌تواند در عرض یک سال، 10 برابر شود

با نزدیکی به هاوینگ بیت کوین، مایکل سیلر، بنیانگذار مایکرو استراتژی و حامی سرسخت این رمزارز، عقیده دارد که تقاضا برای بزرگ‌ترین ارز دیجیتال، می‌تواند تا پایان سال 2024 تا 10 برابر افزایش یابد.

طی یک سخنرانی در کنوانسیون کریپتو استرالیا 2023 در 10 نوامبر، از سیلر خواسته شد که چشم انداز خود را برای بیت کوین و اکوسیستم آن در چهار تا پنج سال آینده بیان کند.

در پاسخ، سیلر در ابتدا خلاصه‌ای از دوره بین سال‌های 2020 و 2024 ارائه و خاطرنشان کرد که بیت‌کوین از یک «دارایی غیرقانونی» به یک «درخواست اصلی برای جریان‌های سازمانی» تبدیل شده است.

سیلر گفت که بیت کوین در کوتاه مدت و تا پایان سال 2024 به یک «دارایی جریان اصلی برای نوجوانان» تبدیل خواهد شد.

من فکر می‌کنم که این 12 ماه آینده اتفاقات بسیار بزرگی رخ خواهد داد. زیرا تقاضا (به صورت ماهانه) می‌تواند دو یا سه برابر شود یا شاید با ضریب 10 افزایش یابد – در حالی که عرضه موجود، با توجه به نزدیکی هاوینگ، نصف خواهد شد. بنابراین به جای یک میلیارد دلار بیت کوین در دسترس ماینرها در هر ماه، نیم میلیارد خواهد بود. این بسیار بی سابقه است که شما از تعادل عرضه و تقاضای 15 میلیارد دلاری تقاضای ارگانیک و 12 میلیارد دلاری عرضه ارگانیک خارج شوید. چه اتفاقی می‌افتد وقتی یکی دو برابر شود و دیگری نصف؟ قیمت خودش را وفق خواهد داد.

با نگاهی به سال‌های 2024 تا 2028، سیلر پیش‌بینی کرد که بیت کوین همچنان در مرحله رشد خواهد بود، زیرا پذیرش این رمزارز، در فناوری و بانک‌های بزرگ در سراسر جهان گسترش می‌یابد و هر دو بخش بیت کوین را در محصولات و خدمات خود ادغام می‌کنند.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  سیلر همچنین گفت که انتظار دارد شاهد رقابت زیادی بین شرکت‌هایی مانند اپل و متا (فیس‌بوک) باشد تا بیت‌کوین بیشتری را به دست بیاورند.

  شما رقابت شدیدی در بین وال‌استریتی‌ها برای به دست آوردن بیشترین سهم از دارایی‌ها خواهید دید. همچنین صرافی‌های کریپتویی و شرکت‌های فناوری نیز رقابت تنگاتنگی خواهند داشت.

  سیلر افزود: کاتالیزور بعدی زمانی خواهد بود که غول‌های بانکی یا متولیان بیت‌کوین با جی‌پی‌مورگان، مورگان استنلی، گلدمن ساکس، بانک آمریکا، دویچه بانک وارد همکاری شوند – یعنی وقتی وام می‌دهند، خرید یا فروش رو سفارشی‌سازی می‌کنند.

  با نگاهی به آینده، در حدود 25 سال، سیلر پیش‌بینی‌های عالی را برای آینده بیت‌کوین بیان و تاکید کرد که بیت کوین هر دارایی باکیفیت دیگری را پشت سر خواهد گذاشت.

  وی افزود:

  بنابراین، اگر این‌طور فکر می‌کنید، در آینده خواهید گفت: خب قیمت دو برابر شده است، دوباره دو برابر شده و باز هم دو برابر شد. در این حال قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار در هر کوین، 2 میلیون دلار در هر کوین، 5 میلیون دلار در هر کوین، 10 میلیون دلار در هر کوین خواهد رسید.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر