ییلد گیلد گیمز؛ ورود به دنیای بازی‌های کریپتویی و هیجان‌انگیز سودده

توسط عارفه رهبری
|
14 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  8 دقیقه
ارز دیجیتال یلد گیلد گیمز

ییلد گیلد گیمز (Yield Guild Games) پلتفرم دیجیتالی است که در آن افراد می‌توانند در بازی‌های دیجیتال مختلف شرکت کرده و درآمد کسب کنند.

از زمان موفقیت بازی Axie Infinity، فضای بازی های بلاک چینی برای کسب درآمد (P2E) به‌سرعت درحال‌رشد بوده است. درحالی‌که روند Play To Earn (به اختصار P2E) میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان جذب کرده است، NFT‌های بازی برای بسیاری از بازیکنان مخصوصاً در کشورهای درحال‌توسعه، مقرون‌به‌صرفه نیستند. Yield Guild Games در حال ایجاد انجمن P2E و ارائه راه‌حلی برای این بازیکنان است تا بتوانند با بازی NFT شروع کنند.

در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم که ییلد گیلد گیمز چیست و چه بازی‌هایی را شامل می‌شود. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

پروژه ییلد گیلد گیمز چیست؟

ییلد گیلد گیمز (Yield Guild Games) انجمن بازی غیرمتمرکز و سازمان مستقل غیرمتمرکزی (DAO) است که روی توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) مورداستفاده در بازی‌های بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند. در واقع، وجوه سرمایه‌گذاران را برای به‌دست‌آوردن NFT‌های درون بازی و کسب سود از بازی‌ها جمع‌آوری می‌کند. این بازی‌ها بخشی از مفهوم گسترده‌تری هستند که به‌عنوان متاورس شناخته می‌شود. اصطلاح متاورس به عناصر بسیاری در  جهان‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین نظیر زمین دیجیتال، دارایی‌های دیجیتال و موارد دیگر اشاره دارد. برای آشنایی بیشتر با این جهان هیجان‌انگیز می‌توانید مقاله «متاورس چیست؟» را مطالعه کنید.

سازمان ییلد گیلد گیمز مفهوم اصلی این پروژه را حول توانایی بازیکنان برای کسب درآمد قابل‌توجه از پاداش‌های مالی بازی‌های مجازی به کمک فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند مطرح می‌کند. YGG بازیکنان را به اقتصادهای درون بازی متصل می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد آیتم‌های مجازی داخل بازی مانند توکن‌ها، ارزها و لوازم جانبی را به دست آورند. این آیتم‌ها را بعداً می‌توانند در پلتفرم‌های معاملاتی داخلی یا خارجی باارزش واقعی مبادله کرده و به پول تبدیلشان کنند.

تاریخچه و تیم سازنده ییلد گیلد گیمز

ایده ایجاد جامعه جهانی بازی برای کسب درآمد در سال 2018 مطرح شد. گابی دیزون، بنیان‌گذار و مدیرعامل وای جی جی، متوجه شد که بازی‌های بلاک چینی در جنوب شرقی آسیا رواج یافته و بسیاری از گیمرها به دنبال چنین بازی‌هایی هستند. آغاز این ماجرا با بازی آکسی اینفینیتی (Axie Infinity) بود، اما آن‌ها پول لازم برای خرید شخصیت‌های NFT درون بازی به نام Axies را نداشتند.

دیزون با درک این موضوع که بازی‌های بلاک چینی می‌تواند ابزاری قدرتمند برای کسانی باشد که در کشورهای درحال‌توسعه زندگی می‌کنند، شروع به قرض‌دادن Axies خود به سایر بازیکنانی کرد که توانایی خرید بازی‌های خود را نداشتند. این موضوع الهام‌بخش او شد تا در سال 2020 با بریل لی، شبکه ییلد گیلد گیمز را تأسیس کند. هدف او از تأسیس این پروژه، کمک به گیمرها در دنیای NFTها و بازی‌های بلاک چین است.

ارز دیجیتال YGG (وای جی جی)

ییلد گیلد گیمز (YGG) توکنی بر اساس استاندارد ERC-20 است که به دارندگان آن، حق مشارکت در اداره YGG DAO را می‌دهد. مجموعاً 1 میلیارد توکن دارد و 25 میلیون وای جی جی از طریق پیشنهاد اولیه DEX در سال 2021 بر روی SushiSwap فروخته شده است. این پروژه 45٪ از کل عرضه را کنار گذاشته است تا به‌تدریج طی چهار سال بین کاربران توزیع شود.

نماد ارز وایت پیپر تعداد کل عرضه بلاک چین
YGG دانلود وایت پیپر Yield Guild Games 1,000,000,000 اتریوم، سولانا، هارمونی

ارز دیجیتال YGG به‌عنوان توکن اصلی پلتفرم، برای پرداخت خدمات در شبکه استفاده می‌شود. همچنین می‌توان برای کسب پاداش در خزانه‌های YGG یا برای باز کردن محتوای انحصاری در کانال YGG Discord از آن استفاده کرد. علاوه‌برآن، دارندگان YGG می‌توانند ایده‌ها و پیشنهادهای خود را ارسال کنند و به تصمیمات مربوط به فناوری، محصولات، پروژه‌ها، توزیع توکن و ساختار کلی حاکمیت اتحادیه رأی دهند. ارائه‌دهندگان برترین پیشنهادها که در DAO اجرایی می‌شوند، در قالب توکن‌های YGG پاداش دریافت می‌کنند.

یلد گیلد گیمز چگونه کار می‌کند؟

Yield Guild Games از ترکیب امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و NFTها برای ایجاد اقتصادی فراجهانی در بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند. YGG DAO پروتکل منبع‌باز با قوانینی است که توسط قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود. این پروتکل برای اهداف مختلفی از جمله اجرای تصمیمات حاکمیتی توسط جامعه با رأی‌گیری، صدور جوایز، و تسهیل اجاره NFT به کار می‌رود.

برای به حداکثر رساندن ارزش و کاربرد NFTهای بازی، YGG DAO از یک برنامه اجاره NFT، معروف به بورسیه، استفاده می‌کند. این ایده در ابتدا توسط انجمن Axie Infinity معرفی شد تا هم برای دارندگان NFT و هم برای گیمرهای بازی برای کسب سود مفید باشد.

وای جی جی از چندین SubDAO تشکیل شده است که از مجموعه گروه‌های بازیکنان یک بازی NFT یا مکان جغرافیایی خاص تشکیل شده است. هر SubDAO مجموعه قوانین خاص خود را برای مدیریت فعالیت‌ها و دارایی‌های بازی برای کسب درآمد در نظر دارد. این مدل به بازیکنان بازی NFT اجازه می‌دهد تا با هم کار کنند تا سود درون بازی خود را به حداکثر برسانند. همچنین اعضای انجمن را قادر می‌سازد تا دارایی‌های NFT متعلق به جامعه را برای کسب جوایز درون بازی اجاره و استفاده کنند. در مقابل، آن‌هایی که NFT خود را قرض می‌دهند، می‌توانند از طریق DAO بخشی از درآمد گیمرها را از آن خود کنند.

تمام NFT‌ها و دارایی‌های دیجیتالی در خزانه وای جی جی ذخیره می‌شوند که توسط جامعه کنترل می‌شود. این خزانه، شامل دارایی‌هایی P2E از چندین بازی بلاک چین است و NFT‌ها را برای هر SubDAO فراهم می‌کند.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  بررسی پورتفولیو Yield Guild Games

  پروژه یلد گیلد گیمز دارای چندین بازی زیرمجموعه است که برخی از آن‌ها بسیار نام‌آشنا هم هستند. در زیر لیست بازی‌های Yield Guild Games را آورده‌ایم:

  بازی های ییلد گیلد گیمز

  • War Riders
  • Axie Infinity
  • Crypto Unicorns
  • Legends of Venari
  • Star Atlas
  • Vulcan Verse
  • Nitro Leagues
  • Fancy Birds
  • Vulcan Verse
  • Beta Zed
  • Ember Sword
  • Geng Pets
  • Guild of Guardians
  • The Sandbox
  • Aavegotchi
  • Mavia
  • Illuvium
  • Mobland
  • Splinterlands, among others

  برای بازی کردن هر کدام از این گیم‌ها، می‌توانید به وب‌سایت رسمی ییلد گیلد گیمز مراجعه کرده و بازی مورد نظر خود را از میان گزینه‌ها انتخاب کنید.

  کسب درآمد بازی ییلد گیلد گیمز

  ایجاد درآمد غیرفعال با توکن‌های YGG از طریق استیک کردن در ییلد گیلد گیمز امکان‌پذیر است. شما می‌توانید توکن‌های YGG را در خزانه‌های مختلف YGG ایمن و استیک کنید و از این روش درآمد کسب کنید.

  ازآنجایی‌که وای جی جی بر روی بازی‌های مختلف تمرکز می‌کند، می‌توان از خزانه‌های مختلف استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید تصمیم بگیرید که توکن‌های YGG خود را در یک خزانه متمرکز بر پرورش و فروش Axies، حیوانات دیجیتالی که به‌عنوان پکیج NFT در بازی Axie Infinity استفاده می‌شوند، مستقر کنید.

  علاوه‌برآن، می‌توانید خزانه‌ای را برای اجاره NFT با هدف کسب درآمد انتخاب کنید و با اجاره‌دادن آن‌ها پول به دست آورید؛ بنابراین، گزینه‌های کسب درآمد در این بازی متنوع هستند که کاربران می‌توانند به کمک آن‌ها در کنار بازی، جهت افزایش درآمد خود نیز تلاش کنند.

  مزایا و معایب ییلد گیلد گیمز

  برای درک مزایا و معایب یلد گیلد گیمز ابتدا به جدول زیر توجه کنید:

  مزایا معایب
  ساختار DAO کاربرد کم توکن YGG
  درصد توزیع عادلانه درآمد نقدینگی کم توکن و فهرست‌نشدن در همه صرافی‌ها
  رابط کاربری آسان پذیرش انتخابی درخواست‌های بورسیه

  اصلی‌ترین مزیت پروژه ییلد گیلد گیمز وجود آن به‌عنوان یک دائو است. دائوی این پروژه باعث می‌شود تا سازماندهی مناسبی برای بقای مستمر انجمن تضمین شود. همچنین، درصد توزیع عادلانه درآمد از دیگر مزایای این پروژه است. مکانیسم توزیع درآمد 70%-20%-10% در میان دانشمندان، مدیران و YGG DAO، منصفانه و امن به نظر می‌رسد. در نهایت، رابط کاربری آسان نیز باعث راحتی در استفاده از پروژه و ارسال درخواست بورسیه یا تبدیل‌شدن به محقق YGG می‌شود.

  اگر به معایب پروژه YGG بپردازیم، کاربرد کم توکن آن می‌تواند بزرگ‌ترین عیبش باشد. این توکن‌ها به‌غیراز مدیریت و پوشش هزینه‌های تراکنش، کاربرد خاص دیگری ندارند و ازاین‌جهت نمی‌توان روی توکن این پروژه حساب زیادی باز کرد. از طرفی، این توکن‌ها با کمبود نقدینگی مواجه هستند. درحالی‌که در صرافی‌های متمرکز فهرست شده‌اند، صرافی‌های غیرمتمرکز هنوز آن را در لیست ارزهای خود فهرست نکرده‌اند.

  آخرین مورد از معایب ییلد گیلد گیمز، پذیرش انتخابی درخواست‌های بورسیه است. اگرچه کل فرایند درخواست بورسیه باید منصفانه و شفاف باشد، اما در زندگی واقعی همیشه این‌طور نیست. اغلب ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی از مدیران درخواست‌های بورسیه را از کسانی که می‌شناسند و از قبل انتخاب کرده‌اند، می‌پذیرند.

  چشم‌انداز و آینده ییلد گیلد گیمز

  یکی از بزرگ‌ترین ترندهای سال 2021، ان اف تی بود، همراه با بازی‌هایی برای کسب درآمد که بر روی بلاک چین‌های مختلف ساخته شده بودند. بازی جایگاه بسیار خوبی را در بازار ارزهای دیجیتال به دست آورده که بسیاری از مردم به کمک آن وارد جریان اصلی کریپتو می‌شوند؛ چرا که بازی فعالیتی تفریحی است که صدها میلیون نفر خواهان آن هستند. از طرفی، بسیار لذت بخش است که بتوان از طریق بازی درآمد کسب کرد!

  بازی Yield Guild Games

  بنابراین، تحولات پیرامون بازی‌های بلاک چین می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی در آینده باشد، به‌ویژه ازآنجایی‌که ان اف تی‌هایYGG  و بازی‌های بلاک چین را ترکیب کرده و از توکن اختصاصی خود استفاده می‌کند که همین موضوع می‌تواند شروعی برای افزایش ارزش آن باشد.

  همچنین، هر پروژه‌ای در بازار کریپتو برای رشد نیاز به یک جامعه دارد. به همین خاطر وای جی جی بر جذب مخاطب و سودآوری تمرکز دارد و سعی دارد خود را به‌عنوان پروژه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاران معرفی کند. بسیاری از سرمایه‌گذاران ازآنجایی‌که به اهمیت دنیای بازی و تلفیق آن با کریپتو واقف‌اند، شروع به سرمایه‌گذاری در آن می‌کنند. ازاین‌رو، می‌توان انتظار داشت که هم به‌خاطر همین موضوع و هم به‌خاطر کیفیت خوبی که این بازی برخوردار است، آینده درخشانی در پیش داشته باشد.

  خرید توکن YGG در ایران

  اگر قصد خرید توکن YGG در ایران را دارید، باید به صرافی‌های معتبر مانند بیت پین مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام و احراز هویت در آن، به‌آسانی اقدام به خرید ییلد گیلد گیمز کنید. به صفحه خرید آسان در صرافی بیت پین مراجعه و رمزارز ییلد گیلد گیمز را جستجو کنید. درخواست خرید خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان مراحل خرید نهایی شود.

  بهترین کیف پول برای نگهداری ارز وای جی جی

  هنگام انتخاب کیف پول برای بازی‌های Yield Guild، مهم است که چندین عامل مانند امنیت، راحتی، ویژگی‌ها و هزینه‌ها را در نظر بگیرید. بسته به کیف پول، می‌تواند مزایا و معایب مختلفی داشته باشد که باید طبق نیازهای خود بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. برخی از بهترین کیف پول‌ها برای YGG عبارت‌اند از:

  • متامسک
  • Ledger
  • imToken
  • Torus
  • کوین بیس

  گفتن اینکه کدام کیف پول بهترین گزینه برای شماست، کار دشواری به نظر می‌رسد؛ چرا که به ترجیحات و نیازهای شخصی بستگی دارد؛ بنابراین، باید قبل از انتخاب کیف پول حتماً تحقیق کنید.

  گفتار پایانی

  ییلد گیلد گیمز از طریق مدل تقسیم درآمد منحصربه‌فردی، در حال ایجاد جامعه غیرمتمرکزی در دنیای واقعی است. این سازمان به شرکت‌کنندگان فرصتی برای پیشرفت در این دنیای مجازی از طریق ترکیب اقتصاد و بازی ارائه می‌دهد. با افزایش پروژه‌های متاورس، انجمن‌های صنفی NFT مانند Yield Guild Games می‌توانند از هجوم تازه‌واردان و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال که به دنبال کشف بازی‌های NFT برای افزایش درآمد خود هستند، بهره‌مند شوند.

  شما کدام یک از بازی‌های ییلد گیلد گیمز را بازی کرده‌اید؟ آیا باعث افزایش درآمد دلاری شما شده‌اند؟

  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر