پلتفرم ولکان فورجد چیست؟ چطور از آن کسب درآمد کنیم؟

تاریخ: 21 آذر 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
پلتفرم ولکان فورجد

امروزه بازی‌های بلاک چینی، برای بسیاری از افراد علاقه‌مند به حوزه گیمینگ به فضایی جذاب بدل شده است، زیرا، در کنار لذت از این بازی‌های متنوع و سرگرم‌کننده می‌توانند درآمد نیز کسب کنند.

در این مقاله از بیت پین، قصد داریم پلتفرم ولکان فورجد (Vulcan Forged)، پلتفرم ارائه‌دهنده بازی‌های بلاک چینی را بررسی کنیم و یاد بگیریم که چطور از توکن آن به نام PYR درآمد کسب کنیم.

ولکان فورجد چیست؟

ولکان فورجد، در واقع یک استودیو یا کمپانی ارائه‌دهنده بازی‌های مبتنی بر بلاک چین و پلتفرم خریدوفروش توکن غیرقابل تعویض (NFT) است. این پلتفرم، بستری برای ایجاد بازی های Play To Earn است که قابلیت‌های مختلفی از قبیل، بازار خریدوفروش NFT، لانچ پد برای راه‌اندازی بازی‌های بلاک چینی، صرافی غیرمتمرکز و امکان برنامه‌های غیرمتمرکز بلاک چینی را در خود جا داده است.

این پلتفرم کامل مبتنی بر حوزه NFT، متاورس و گیمینگ دارای دو توکن بومی به نام‌های PYR و LAVA است که طبق استاندارد ERC-20 در شبکه اتریوم راه‌اندازی شده‌اند و قابلیت انتقال و استفاده از آنها در بلاک چین‌های پالیگان و BNB Chain نیز فراهم شده است.

ولکان فورجد چیست؟

با مراجعه به سایت این پلتفرم، با ثبت‌نام و اتصال کیف پول، به‌راحتی قادر به مشغول‌شدن به بازی‌های بلاک چینی جذاب و متنوع، به همراه امکان کسب درآمد از آنها خواهید بود و تا به امروز هر آنچه حول حوزه NFT و بازی‌های مبتنی بر آن نیاز داشته باشید در این سایت وجود دارد.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  ولکان فورجد چگونه کار می‌کند؟

  پروژه ولکان فورجد، به‌عنوان پلتفرمی که بازی‌های بلاک چینی را به همراه امکان خریدوفروش آنها ارائه می‌کند، دارای بخش‌های مختلفی است. اگر تا به اکنون سؤال شما این است که ولکان فورجد چگونه کار می‌کند؟ بهتر است کمی با نحوه سازوکار این پلتفرم متاورسی آشنا شویم و بخش‌های مختلف آن تعریف کنیم.

  مدل Play-to-Earn

  این استودیو سازنده بازی‌های بلاک چینی، در واقع از مدل Play-to-Earn استفاده می‌کند که در این پلتفرم، امکان انجام بازی‌های بلاک چینی و کسب درآمد برای کاربران مهیا شده است. این قابلیت به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با شرکت در بازی‌ها به‌صورت رایگان و فعالیت‌های بلاک چینی در اکوسیستم، جوایزی در قالب توکن های PYR و LAVA کسب کنند.

  از بازی‌های شناخته در این پلتفرم، می‌توان به VulcanVerse و Berserk اشاره کرد که تا به اکنون طرف‌داران زیادی را کسب کرده و مجموعه‌های NFT محبوبی دارند.

  پلتفرم Vulcan Launchpad

  در پلتفرم Vulcan Launchpad، امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (dApps)، مجموعه‌های NFT و بازی‌های بلاک چینی نیز وجود دارد و بسیاری از توسعه‌دهندگان از این طریق می‌توانند در این پلتفرم مشارکت داشته باشند. این پلتفرم، با کمک مالی 2،000،000 دلاری برای اشخاص ثالث در جهت مشارکت در اکوسیستم Vulcan Forged ترتیب داده‌ شده است.

  پلتفرم خرید و فروش NFT

  پروژه ولکان فورجد، در کنار قابلیت‌های ذکر شده در بالا، بازار خرید و فروش NFT را نیز اداره می‌کند که در آن کاربران می‌توانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بخرند، بفروشند و معامله کنند. این توکن های غیرقابل‌تعویض، شامل املاک مجازی و سایر کلکسیون‌ها موجود دربازی‌های بلاک چینی این پلتفرم می‌شود.

  پلتفرم خرید و فروش NFT

  موتور ضرب‌کننده NFT

  این پروژه جذاب حوزه گیمینگ، در کنار امکان خریدوفروش NFT، دارای موتور ضرب‌کننده NFT است. این قابلیت به سازندگان محتوا و توسعه‌دهندگان بازی این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را در بلاک چین توکن کنند.

  صرافی غیرمتمرکز VulcanDEX

  پلتفرم ولکان فورجد برای تسهیل در فرایند تبادل بسیاری به توکن ها به توکن های بومی خود مانند PYR و LAVA، دارای یک صرافی غیرمتمرکز به نام VulcanDex است. در این صرافی غیرمتمرکز امکان خریدوفروش توکن های بومی این پلتفرم، به همراه استیکینگ و ایجاد استخر نقدینگی فراهم شده است.

  توکن PYR چیست؟

  توکن PYR، همان‌طور که در قبل اشاره شد، یکی از توکن های بومی ولکان فورجد است. این توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 بوده و به دلیل قابلیت میان زنجیره‌ای (Cross-chain) به شبکه پالیگان نیز منتقل شده است. این توکن تنها 50 میلیون عرضه کل دارد و ارزش مارکت آن تا زمان‌نگارش این مقاله بالغ بر 164 میلیون دلار است.

  ارز دیجیتال PYR

  توکن PYR در اکوسیستم ولکان فورجد، استفاده‌های بسیار زیادی دارد که در این بخش به هر کدام اشاره خواهیم کرد:

  • پرداخت کارمزد در پلتفرم خریدوفروش NFT
  • استیک کردن و سرمایه‌گذاری در پلتفرم
  • استفاده برای ارتقا زمین‌ و نقشه‌ها و سایر قابلیت‌های موجود در بازی‌ها
  • جوایز بازی‌های پلتفرم ولکان فورجد
  • توکن حاکمیتی پلتفرم ولکان فورجد

  بنیان‌گذاران پروژه ولکان فورجد

  بنیان‌گذاران پروژه ولکان فورجد، جمعی از توسعه‌دهندگان ماهر بازی‌های بلاک چینی هستند که از به نام ترین آنها، می‌توان به جیمی تامسون و نیل هاجکیس اشاره کرد. شرکت توسعه بازی‌های بلاک چین و بازار NFT ولکان فورجد، در سال 2021 تأسیس و اولین بازی آن، VulcanVerse بوده است.

  تمرکز کمپانی ولکان ورجد بر روی بازی‌های بلاک چینی و NFTها، آن را به‌عنوان یک بازیگر کلیدی در اکوسیستم وب 3 تبدیل کرده و پویایی این اکوسیستم به دلیل قابلیت‌های متعدد این پلتفرم در کنار جذابیت گرافیکی بالای بازی‌ها، اسم این پلتفرم را بر سرزبان‌ها انداخته است.

  مهم‌ترین بازی های Vulcan Forged

  این کمپانی بزرگ ارائه‌دهنده بازی‌های بلاک چینی، تا به اکنون بیش از 12 بازی بلاک چینی راه‌اندازی کرده است که مهم‌ترین بازی‌های Vulcan Forged، در واقع دو بازی Berserk و VulcanVerse هستند.

  بازی VulcanVerse یک بازی نقش‌آفرینی آنلاین گسترده، با قابلیت چندنفره جهان باز (MMORPG) در اکوسیستم Vulcan Forged است. در این بازی جهان باز می‌توانید گنجینه‌های پنهان را کشف کنید، با موجودات افسانه‌ای روبرو شوید و با آنها مبارزه کنید. زمین‌ها و نقشه‌های جدید را تصرف کنید و در کنار این تجربیات، توکن PYR یا LAVA به‌عنوان جایزه کسب کنید.

  بازی Berserk، یک بازی کارتی کلکسیونی بلاک چین (CCG) است که در Vulcan Universe جریان دارد و توسط Vulcan Forged توسعه‌یافته است. این بازی در واقع بازی استراتژیک است که در آن بازیکنان برای شکست‌دادن یکدیگر با استفاده از کلکسیون‌های Vulcanites که شامل توانایی‌ها و جادوها گوناگون‌اند به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

  بازی‌ های Vulcan Forged

  در طول انجام این بازی جذاب کارتی، می‌توانید این کلکسیون‌های NFT را به دست آورید و در ازای توکن های PYR یا LAVA به فروش برسانید. این بازی همچنین سازگار از طریق رایانه و همچنین دستگاه‌های موبایل اندروید و IOS توسعه‌یافته است، به این معنی که می‌توانید با هر دستگاه و سیستم‌عاملی بازی کنید و لذت ببرید.

  کسب درآمد از پلتفرم ولکان فورجد

  باتوجه‌به گستردگی شدید پلتفرم ولکان ورجد از بازی‌های مختلف بلاک چینی، بازار خریدوفروش NFT، در کنار صرافی غیرمتمرکز، کسب درآمد از پلتفرم ولکان ورجد راه‌های زیادی دارد. می‌توانید به‌صورت رایگان به بازی‌کردن هر کدام یک از بازی‌ها مشغول شوید و کلکسیون‌های دریافتی خود را که به‌صورت NFT است، به فروش برسانید و یا توکن های بومی PYR را استیک کنید که در کنار توکن های حاکمیتی و قابلیت دیفای این پروژه، توکن LAVA کسب کنید.

  مهم‌ترین بازی‌های Vulcan Forged

  در این بخش در نمای کلی به راه‌های کسب درآمد از پلتفرم ولکان فورجد باتوجه‌به قابلیت درون پلتفرم و بازی‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • انجام بازی و کسب‌کردن توکن PYR
  • استیک کردن توکن PYR و دریافت توکن LAVA
  • خریدوفروش و جمع‌آوری کلکسیون‌های NFT موجود در بازی‌ها
  • جمع‌آوری XP یا تجربه بازی و باز کردن قابلیت‌ها و مجموعه‌های NFT جدید

  آینده ولکان فورجد چگونه خواهد بود؟

  ولکان فورجد، به‌عنوان یک پلتفرم ارائه‌کننده بازی‌های بلاک چینی مبتنی بر مدل P2E، در بین علاقه‌مندان و گیمرهای متاورس بسیار محبوب است. زیرا، در کنار لذت انجام بازی‌های مختلف بلاک چینی امکان کسب سود از طریق توکن های بومی این بازی‌ها و مجموعه‌های NFT فراهم شده است.

  باتوجه‌به علاقه‌مندی کمپانی‌های بزرگ جهان به دنیای متاورس و بازی‌های بلاک چینی، مانند کمپانی فیس‌بوک (متا)، مایکروسافت و یوبی سافت (UbiSoft)، فضای بازی‌های بلاک چینی مبتنی بر P2E مستعد رشد و ترقی زیادی‌ است و آینده درخشانی می‌تواند برای آنها وجود داشته باشد.

  ولکان فورج با ارائه بیش از 12 بازی بلاک چینی تا به امروز و تنوع بسیار زیاد بازی‌ها و قابلیت‌های جذابی مانند استیکینگ، توکن حاکمیتی، مجموعه‌های NFT و بازار خریدوفروش آنها، در حوزه بازی‌های بلاک چینی حرف زیادی برای گفتن خواهد داشت و کسب درآمد از این طریق، برای دارندگان توکن‌های بومی این پلتفرم می‌تواند به طرز چشمگیری افزایش یابد.

  خرید رمز ارز پی وای آر در ایران

  در طول بازی‌های ولکان فورجد و رسیدن به مراحل بالا، نیاز به توکن PYR برای ارتقای زمین و قابلیت‌های داخل بازی خواهید داشت و خرید رمز ارز پی‌وای‌آر در ایران، هم اکنون توسط صرافی بیت پین ممکن شده است.

  در صرافی بیت پین می‌توانید به‌صورت نامحدود توکن PYR خریداری و به فروش برسانید و از آنها برای استیکینگ و کسب توکن بومی LAVA برای ارتقا در بازی‌ها استفاده کنید. بیت پین با ارائه به‌روزترین نرخ لحظه‌ای توکن پی‌وای‌آر، به همراه کمترین کارمزد معاملاتی، بهترین گزینه برای خریدوفروش این توکن متاورسی است.

  برای خرید توکن PYR در صرافی بیت پین، تنها کافی است به صفحه خرید توکن پی وای آر مراجعه کرده و سفارش خود را به راحت‌ترین روش نهایی کنید.

  بهترین کیف پول برای نگهداری توکن PYR

  در این بخش، برای حفظ امنیت و راحتی شما، بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری توکن PYR را معرفی خواهیم کرد که می‌توانید آنها را از سایت‌های رسمی و معتبر به‌راحتی دانلود و نصب نمایید.

  به گفته سایت رسمی این پلتفرم، برای استفاده و نگهداری این توکن در بستر اتریوم و پالیگان می‌توانید از کیف پول متامسک استفاده کنید و در شبکه پالیگان کیف پول MyForge Wallet بهترین انتخاب برای کاربران است. تا به اکنون این دو کیف پول، برای اتصال به سایت پلتفرم ولکان فورجد پشتیبانی می‌شود.

  سؤالات متداول

  • چطور توکن PYR رایگان به دست آوریم؟

  برای به‌دست‌آوردن توکن PYR به‌صورت رایگان، تنها کافی است به سایت ولکان فورجد مراجعه کرده و یکی از بازی‌های بلاک چینی جذاب آن را آغاز کنید. در طول انجام بازی، با ماجراجویی خود، مجموعه‌های مختلفی را در بازی کسب خواهید کرد که می‌توانید به نسبت ارزش آنها با PYR یا LAVA مبادله کنید.

  • رمز ارز پی‌وای‌آر بر روی چه شبکه‌ای است؟

  رمز ارز پی‌وای‌آر، تا به اکنون در شبکه‌های بلاک چینی معتبری مانند اتریوم، پالیگان و BNB Chain در دسترس است و می‌توانید از هر کدام یک از شبکه‌ها برای انتقال و نگهداری توکن های PYR استفاده کنید.

  • نحوه دانلود و نصب ولکان فورجد چگونه است؟

  برای انجام بازی‌های ولکان فورجد و یا استفاده از قابلیت‌های استیکینگ یا خریدوفروش NFT، تنها کافی است به سایت vulcanforged مراجعه کرده و پس تکمیل ثبت‌نام ساده و اتصال کیف پول خود، شروع به بازی‌کردن و کسب درآمد کنید.

  • آیا سرمایه‌گذاری بر روی ولکان فورجد مناسب است؟

  توکن های حوزه گیمینگ به دلیل ماهیت اصلی آنها برای انجام بازی‌ها و ارتقای زمین‌ها یا قابلیت‌های درون بازی، شاید حجم فشار خریدوفروش شدیدی را تجربه کنند و ازاین‌رو برای سرمایه‌گذاری چندان مناسب نیستند. توصیه می‌شود از آنها تنها برای لذت‌بردن از بازی‌ها و کسب سود روزانه یا هفتگی استفاده کنید.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  توکن Soulbound چیست؟ معرفی کاربردهای توکن هویتی سول باند

  در دنیای رو به گسترش و تحول بلاک چین، متاورس‌ و ان اف تی‌ها، ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آشنایی با پلتفرم سیویک (CVC)؛ ارائه‌دهنده احراز هویت در دنیای دیجیتال

  حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی افراد و بی‌ثباتی در سیستم‌های م ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر