خریدوفروش NFT با حجم معاملاتی نسبتاً بالا با ارز دیجیتال تنسور (TNSR)

تاریخ: 12 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  8 دقیقه
اشتراک‌گذاری امن و کارآمد داده‌ها با ارز دیجیتال تنسور (TNSR)

ارز دیجیتال تنسور (Tensor) با نماد اختصاری TNSR، روی بلاک چین سولانا راه‌اندازی شده و هدفش ایجاد بازار غیرمتمرکزی برای داده‌ها و ارائه راه‌حلی برای اشتراک‌گذاری امن و کارآمد داده‌ها بین کاربران و برنامه‌هاست.

در آغاز سال 2023، با همزمانی بازار صعودی ارزهای دیجیتال و به فراموشی سپرده شدن بازار خرسی طولانی سال 2021 و 2022، بازار NFTها جان دوباره‌ای گرفت که ظهور پروژه‌های بلاک چین، میم کوین‌ها و NFT های معروف بر بستر شبکه‌های بلاک چین سولانا تاثیر بسیار مهمی را روی این فرایند داشته است.

زمانی که صحبت از بازار توکن‌های غیرقابل‌تعویض به میان بیاید، پلتفرم‌های خریدوفروش یا مارکت پلیس (MarketPlace) NFT ها، این ارزهای دوست‌داشتنی و محبوب، به‌عنوان لیدر یا ایفاکننده نقش اصلی شمرده خواهند شد که پروژه تنسور (Tensor) را می‌توانیم از جدیدترین این پلتفرم‌ها در حوزه وب 3 به شمار آوریم که دارای قابلیت‌هایی بسیار ویژه و کمیاب است. در این مقاله قصد داریم که پروژه تنسور (Tensor)، جدیدترین و محبوب‌ترین پلتفرم خریدوفروش NFT بر بستر سولانا تا به امروز را مورد بررسی قرار دهیم و با سازوکار آن، توکن بومی، قابلیت‌ها و ویژگی‌های اصلی آن بیشتر آشنا شویم.

مکعب بنفشی که روی وجه‌هایش نام ارز دیجیتال تنسور دیده می‌شود.

اگر به بازار پر فراز نشیب NFTها علاقه‌مندید و عقیده دارید که پروژه‌های مبتنی بر این فضا می‌توانند شانس بیشتری را در بازارهای صعودی آینده داشته باشند، مطالعه این مقاله برای شما مفید خواهد بود. زیرا، در این مقاله با پلتفرم خریدوفروش NFT جدیدی آشنا خواهید شد که می‌تواند پتانسیل جذب سرمایه و کاربر بیشتری را به نسبت سایر رقبای خود داشته باشد.

ارز دیجیتال تنسور (Tensor) چیست؟

ارز دیجیتال و پروژه بلاک چین تنسور (Tensor)، پلتفرم خریدوفروش NFT بر بستر شبکه بلاک چین سولانا به شمار می‌رود که در مدت‌زمان کمی با قابلیت‌های متنوع، رابط کاربری آسان و فراهم‌کردن قابلیت خریدوفروش آسان هرگونه مجموعه یا کلکسیون NFT بر بستر سولانا، محبوبیت و کاربران زیادی را کسب کرده است.

پلتفرم ارز دیجیتال تنسور (Tensor) در 25 جولای 2022، به صورت رسمی در بلاک چین سولانا فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز با توجه به حجم معاملاتی و فعالیت کاربران، توانسته است بخش مهمی از نیاز کاربران شبکه سولانا را برای خرید و فروش هرگونه NFT پاسخگو باشد. (طبق آخرین آمار، بیش از 70 درصد حجم خرید و فروش NFT ها در بلاک چین سولانا، مربوط به این پلتفرم است.)

این پلتفرم یا MarketPlace برای معامله هرگونه NFT امروزی، قابلیت‌های مجزایی را به نسبت سایر رقبای خود ارائه خواهد کرد که رابط کاربری آسان، کارمزدهای مقرون‌به‌صرفه به‌واسطه پیاده‌سازی در شبکه سولانا، ارائه لانچ پد مینت یا ضرب NFT و ابزارهایی برای سفارشی‌سازی حق امتیاز NFT، تنها بخشی از این موارد خواهند بود.

پلتفرم تنسور که تا زمان‌نگارش این مقاله، پیشروترین پلتفرم خریدوفروش NFT از لحاظ حجم معاملاتی بر بستر سولانا است، به‌خوبی توانسته با قابلیت‌های منحصربه‌فرد برای معاملات NFT ها، راحتی استفاده از پلتفرم و راه‌های مجزایی برای سرمایه‌گذاری و خریدوفروش با بازدهی بهتر توکن‌های غیرقابل‌تعویض، قدم بزرگی را در نوآوری پلتفرم‌های خریدوفروش NFT ایجاد کند.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  توکن TNSR چیست؟

  پروژه یا پلتفرم بلاک چین تنسور که به‌عنوان پلتفرم خریدوفروش NFT شناخته می‌شود، برای سازوکار و مدیریت غیرمتمرکز پلتفرم، توکن بومی خود به نام TNSR را پیاده‌سازی کرده است که مانند هر توکن با قابلیت حاکمیتی، نقش مهمی و ارزشمندی را در این پلتفرم ایفا خواهد کرد. این توکن بومی که در شبکه سولانا پیاده‌سازی شده است، به‌منظور پرداخت تراکنش‌های خریدوفروش، شرکت در لانچ پد مینت NFT، استخرهای نقدینگی NFTها و بسیاری از قابلیت‌های دیگر این پلتفرم کاربردی بوده و در کنار موارد بالا، می‌تواند نقش حاکمیتی را برای دارندگان خود ایجاد کند.

  چند شش‌وجهی آبی با یک شش وجهی سفید میان آن‌ها که نماد ارز دیجیتال تنسور روی آن دیده می‌شود.

  توکن TNSR، با قابلیت حاکمیتی، به دارندگان خود در پروژه حق رأی یا تصمیم‌گیری درباره روند توسعه و پیشنهادهای مربوط به پروژه را خواهد داد که برای حفظ و مدیریت غیرمتمرکز پلتفرم و اطمینان از رویکردهای مناسب آن در طول آینده توسط جامعه پروژه ارز دیجیتال تنسور ضروری است. از این توکن بومی و کاربردی که با عرضه حداکثری یک میلیارد توکن به بازار عرضه شده است، تا به اکنون 125 میلیون توکن در گردش قرار گرفته که با ذکر قیمت 0٫80 دلاری برای هر توکن (تا زمان نگارش این مقاله)، ارزش مارکتی بالغ بر 100٫9 میلیون دلار دارد.

  پلتفرم Tensor چگونه کار می‌کند؟

  همان‌طور که در قبل نیز اشاره شد، سازوکار پلتفرم Tensor، نوعی پلتفرم خریدوفروش NFT با حجم معاملاتی نسبتاً بالا و رویکردها و قابلیت‌های متعدد است که در کنار پشتیبانی از بیش از 30000 کالکشن یا مجموعه NFT، ابزارها و بخش‌های ویژه‌ای را برای افزایش بازدهی و راحتی معاملات تعبیه کرده است. اگر بخواهیم به‌صورت کلی و دقیق به این پلتفرم بسیار کاربردی و سازوکار آن بپردازیم، اولین و شاید مهم‌ترین بخشی که در این پلتفرم به چشم کاربران خواهد آمد، رابط کاربری روان و قابلیت کاربردی Lite و Pro این پلتفرم خریدوفروش مجموعه NFT است.

  این پلتفرم بسیار جذاب و منحصربه‌فرد، با گزینه Pro خود که به‌عنوان کلیدی در پایین سایت تعبیه شده، به کاربران حرفه‌ای امکاناتی از قبیل بررسی و دسته‌بندی NFTهای محبوب در تایم فریم‌های مختلف، ایجاد لیست NFTهای موردعلاقه شخصی و بررسی جداگانه هرکدام و بررسی کارمزد میکر و تیکر را به همراه قابلیت بسیار کاربردی تعیین کارمزد شبکه سولانا را خواهد داد. در واقع، با این رابط کاربری، چه کاربران مبتدی و چه کاربران حرفه‌ای می‌توانند بهترین تجربه خود را در استفاده از این پلتفرم ثبت کرده و به نسبت نیاز و آگاهی خود از خریدوفروش NFTها بهترین بازده و نتایج را کسب کنند.

  نگاهی کلی به ارز دیجیتال تنسور
  نام پروژه تنسور (Tensor)
  نماد توکن TNSR
  وب‌سایت پروژه tensor.foundation
  وایت پیپر docs.tensor.foundation

  با گذر از رابط کاربری جذاب این پروژه، قابلیت‌ها و امکانات به‌شدت کاربردی این پلتفرم به میان خواهند آمد که در کنار امکان خریدوفروش کالکشن‌های NFT و اینسکریپشن‌ها، ویژگی منحصربه‌فردی به نام Time Lock یا قفل زمانی نیز از سوی پلتفرم برای کاربران فراهم شده است.

  در این بخش کاربردی به نام قفل زمانی، به فعالان و کاربران اجازه داده خواهد شد که مجموعه NFT دلخواه خود را لانگ یا شورت کرده و در بازه هفتگی از نوسان قیمتی آن کسب سود کنند. در این بخش بسیاری کاربردی و منحصربه‌فرد، امکان استیک یا قفل‌کردن سولانا و مجموعه‌های NFT مختلف برای کسب سود یا بازدهی مناسب نیز مهیا شده است.

  در کنار تمامی موارد بالا، این پلتفرم خریدوفروش NFT، دارای استخر نقدینگی NFT با قابلیت بازارسازی خودکار، لانچ پد ایجاد NFTهای گوناگون، بخش پاداش و جامعه برای تشویق فعالیت و سواپ یا تبادل NFTها در TensorSwap نیز خواهد بود که در نمای کلی، این پروژه را به پلتفرمی کامل و نوآورانه بدل می‌کند.

  بررسی توکنومیک توکن TNSR

  در بخش زیر برای آشنایی بیشتر با توکن و اطلاعات مربوط به آن، اشاره کاملی به نحوه توزیع اولیه توکن یا توکنومیکس ارز دیجیتال TNSR شده است که برای شناخت و بررسی بهتر پروژه و زیر نظر گرفتن اهداف آن در طول زمان بسیار مهم و قابل‌اهمیت خواهد بود.

  • 55 درصد برای جامعه پروژه تنسور، شامل 12٫5 درصد برای ایردراپ اولیه توکن + 2٫3 درصد ایردراپ برای مشارکت کنندگان بزرگ (تحت قراردادهای وستینگ)
  • 27 درصد برای مشارکت کنندگان اصلی پروژه تنسور
  • 9 درصد برای سرمایه گذاران و مشاوران پروژه
  • 9 درصد برای ررزو یا ذخایر پروژه، در جهت جذب سرمایه برای توسعه و همکاری ها

  لازم به ذکر است که بخش عمده‌ای از عرضه در گردش قرار گرفته این توکن، به‌واسطه رویداد ایردراپ آن بوده که با ارائه سودی مناسب به سرمایه‌گذاران و کاربران اولیه‌ای که در پروژه فعالیت و همکاری داشتند، توجه و طرف‌داران زیادی را کسب کرده است.

  توکنومیک توکن TNSR

  در بخش بعدی، به‌صورت کلی و تفکیک شده به ایردراپ ارز دیجیتال تنسور (Tenser) و شرایط آن اشاره می‌شود. بهتر است بدانید که این رویداد ایردراپ در ماه کنونی انجام شده و مهلت شرکت در آن به پایان رسیده است. بااین‌حال، اطلاعات تکمیلی درباره این رویداد در بخش بعدی درج شده و می‌تواند برای شما در جهت اطلاعات اولیه از این ایردراپ و شرکت در رویداد‌های بعدی مفید باشد.

  زمان دقیق ایردراپ ارز دیجیتال تنسور

  زمان دقیق ایردراپ ارز دیجیتال تنسور (TNSR) در 8 آوریل 2024 بوده که تحت‌عنوان توضیحات و برنامه‌ریزی پروژه، به‌صورت فصلی در چهار قسمت تقسیم خواهد شد. در واقع، دومین مرحله از ایردراپ این پروژه با اهدا توکن TNSR به کاربران و فعالان پلتفرم به پایان رسیده است، اما، همچنان قابلیت شرکت و بهره وری از رویداد‌های ایردراپ دیگر این پروژه خواهد بود.

  برای‌آنکه از رویداد ایردراپ بعدی این پروژه و پاداش‌های برنامه‌ریزی‌شده برای کاربران و فعالان این پلتفرم باخبر شوید، توصیه می‌کنیم صفحه رسمی پلتفرم تنسور در شبکه اجتماعی X را دنبال کرده و برای شامل شدن در این رویدادها مراحل موردنیاز را طی کنید.

  شرایط لازم برای شرکت در ایردراپ ارز دیجیتال تنسور

  همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، این پروژه رویداد ایردراپ خود را به چهار دسته فصلی تقسیم و شرایط لازم یا موردنیازی را برای شرکت و واجد شرایط دریافت توکن تنسور (TNSR) اعلام کرده است. در مراحل یا سری‌های اولیه ایردراپ، کاربران با فعالیت و کسب امتیاز، باکس یا جعبه‌هایی از شارد را دریافت کرده که توانایی مینت یا ضرب مجموعه NFTهای خاص را در بخش Tensorians را داشت.

  بااین‌وجود، در رویداد ایردراپ دوم که در ماه آوریل شاهد آن بودیم، به فعالین بخش Tensorians که جزئی از کامونیتی و جامعه این پلتفرم، با مشارکت و فعالیت در این پلتفرم به شمار می‌روند، به‌عنوان پاداش توکن TNSR اهدا شده است. در نمای کلی دو رویداد ایردراپ دیگر طبق توضیحات و تقسیم‌بندی پروژه در انتظار تنسر و کاربران متعهد آن خواهد بود که تا به امروز تاریخ دقیق و شرایط مجزایی برای واجد شرایط بودن در آن منتشر نشده است. بااین‌وجود، امکان آن بسیار بالا است که مجدداً توکن TNSR، در بین کاربران و فعالان جامعه Tensorians تقسیم شود.

  از کجا ارز دیجیتال تنسور بخریم؟

  ارز دیجیتال تنسور، با نماد اختصاری TNSR، با بسیاری از جفت‌های معاملاتی امروزی، در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز متعدد قابل خریداری و فروش است. بااین‌حال، اگر قصد خریدوفروش ارز دیجیتال تنسور را در بهترین و به‌روزترین نرخ لحظه‌ای در کشور ایران دارید، صرافی بیت پین بهترین گزینه حال حاضر خواهد بود.

  نماد ارز دیجیتال تنسور

  با وجود صرافی بیت پین، دیگر نیازی به انجام پروسه سخت و پردردسر استفاده از صرافی‌های دیگر را نداشته و می‌توانید با بهترین قیمت لحظه‌ای، کمترین کارمزد ممکن، سرعت و امنیت بسیار بالا، به معامله TNSR و هرگونه ارز دیجیتال دیگر بپردازید. علاوه بر موارد بالا، در صرافی بیت پین، امکان خریدوفروش بدون کارمزد Tensor نیز ممکن شده است که با استفاده از کیف پول سخت‌افزاری بیت پین، در کنار نگهداری ایمن و بدون دسترسی دارایی‌های دیجیتال، در هزینه‌های کارمزد و خریدوفروش شما نیز صرفه‌جویی بزرگی خواهد کرد.

  سؤالات متداول

  • ارز دیجیتال تنسور چیست؟

  ارز دیجیتال و پروژه بلاک چین تنسور (Tensor)، پلتفرم خریدوفروش NFT بر بستر شبکه بلاک چین سولانا به شمار می‌رود که در مدت‌زمان کمی با قابلیت‌های متنوع، رابط کاربری آسان و فراهم‌کردن قابلیت خریدوفروش آسان هرگونه مجموعه یا کلکسیون NFT بر بستر سولانا، محبوبیت و کاربران زیادی را کسب کرده است.

  • آیا ارز دیجیتال تنسور به 60 دلار می‌رسد؟

  باوجودآنکه بسیاری از تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها، ممکن است وعده قیمت 60 دلاری را برایارز دیجیتال تنسور بدهند، این قیمت با توجه به ارزش مارکت کنونی این پروژه و پتانسیل کلی آن، کاملا دور از منطق بوده و می‌تواند کاملا غیرممکن باشد.

  • پلتفرم تنسور (Tensor) در چه شبکه‌ای پیاده‌سازی شده است؟

  پلتفرم خریدوفروش NFT تنسور، به‌صورت رسمی در ماه جولای 2022 در شبکه بلاک چین سولانا توسعه و پیاده سازی شده است و تا به امروز با تصاحب و تخصیص 70 درصد از حجم معاملاتی NFT های شبکه سولانا به این پلتفرم، به عنوان پروژه ای تاثیرگذار در این بلاک چین شناخته می‌شود.

  • آیا پروژه ارز دیجیتال تنسور ایردراپ دارد؟

  بله پروژه تنسور (Tensor)، به‌منظور تشویق و ارائه فرایندی مشوق برای کاربران در جهت فعالیت در پلتفرم، رویدادهای ایردراپ چهارمرحله‌ای و فصلی را تعیین کرده است که تا به اکنون دو مرحله از آن به اتمام رسیده است. آخرین مرحله این ایردراپ در 8 آوریل 2024 انجام شد که به کاربران این پروژه و جامعه آن، به نام Tensorian، به عنوان پاداش، توکن TNSR اهدا شده است.

  • آیا ارز دیجیتال Tensor ارزش سرمایه‌گذاری بلندمدت را دارد؟

  ارز دیجیتال Tensor، با وجود ایجاد پلتفرم خریدوفروش NFT منحصربه‌فرد، کاربردی و بسیار سریع و حتی مقرون‌به‌صرفه، به‌عنوان آلت کوین در بازار ارز دیجیتال و حوزه پرفرازونشیب NFT ها، می‌تواند برای دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت زیر نظر گرفته شود. بااین‌وجود، تصمیم بر سرمایه‌گذاری و هرگونه خرید یا فروش این توکن کاملاً شخصی و طبق نگاه فردی هر سرمایه‌گذار خواهد بود.

  • جامعه Tensorian در پروژه تنسور چیست؟

  پلتفرم ارز دیجیتال تنسور، در کنار تمامی قابلیت‌های مختلف خود برای افزایش کارایی معاملات NFTها و افزایش بازدهی کاربران در معاملات، بخش مجزایی را برای جامعه و فعالان این شبکه ایجاد کرده است که به آن Tensorian می‌گویند. در این بخش، طبق فعالیت کاربران پاداش‌هایی در رویدادهای مختلف به کاربران اهدا خواهد شد که می‌تواند قابلیت مینت NFT، اهدای ایردراپ TNSR و سایر پاداش‌ها باشد.

  محمد رجبی

  محمد رجبی

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آشنایی با پلتفرم سیویک (CVC)؛ ارائه‌دهنده احراز هویت در دنیای دیجیتال

  حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی افراد و بی‌ثباتی در سیستم‌های م ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر