گیت کوین (Gitcoin)؛ نوآوری در تامین مالی پروژه‌های منبع باز با بلاک چین

تاریخ: 17 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  12 دقیقه
گیت کوین چیست؟

پروژه گیت کوین، از نوآورانه‌ترین شبکه‌های بلاک چینی کاربردی در حوزه ارز دیجیتال است که با توسعه زیرساختی برای برنامه‌نویسان حوزه بلاک چین و شبکه‌های بلاک چینی، به آنها امکان می‌دهد که شبکه‌های بلاک چینی منبع‌باز و غیرمتمرکز در حوزه وب 3 و هرگونه برنامه کاربردی در این حوزه را در بستری بهینه، به همراه پاداش نهایی کنند.

با گسترش چشمگیر استفاده از شبکه‌های بلاک چینی، پس از ظهور شبکه بیت کوین و اتریوم، برنامه‌نویسان یا توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، علاقه دو چندانی به ورود به این عرصه پیدا کرده و پروژه‌های بلاک چینی هم به همین دلیل در دنیای ارزهای دیجیتال ایجاد شدند.

بااین‌وجود، برنامه‌نویسان همچنان برای ایجاد بازدهی و نتیجه‌گیری بهتر از پروژه‌های بلاک چینی، به جذب سرمایه و منابع درآمدی برای نهایی کردن پروژه‌ها نیازمند هستند. این درحالی است که تا چندی پیش، زیرساختی برای اهدا دستمزد و توسعه برای آن‌ها، به‌خصوص در حوزه نرم‌افزارهای منبع‌باز وجود نداشت. اما اکنون با وجود پلتفرم بلاک چینی گیت کوین (Gitcoin)، چنین معضلی وجود نداشته و این پلتفرم با هدف ارائه زیرساختی برای کدنویسان و توسعه‌دهندگان برای دسترسی و توسعه نرم‌افزارهای منبع‌باز به همراه اهدای پاداش به این افراد فعالیت خواهد کرد.

در نتیجه، در این مقاله از دانشنامه آلت کوین‌های آکادمی بیت پین، به سراغ نقد و بررسی پلتفرم بلاک چینی گیت کوین خواهیم رفت و در کنار زیر نظر قراردادن سازوکار، کاربرد و تاریخچه این پروژه، مزایا و معایب، پتانسیل و آینده پروژه را هم موردبحث قرار خواهیم داد. توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و پس از آشنایی کلی با پروژه گیت کوین و پتانسیل آن در آینده، نظرات خود را درباره آن در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

بررسی سازوکار پلتفرم گیت کوین (Gitcoin)

در نمای اول اگر بخواهیم به سازوکار پلتفرم گیت کوین (Gitcoin) و چیستی این پروژه بپردازیم، باید اشاره کنیم که این پروژه نوعی پلتفرم غیرمتمرکز بر روی بلاک چین است که به‌منظور ایجاد بستری غیرمتمرکز برای توسعه‌دهندگان برای توسعه بهتر برنامه‌های بلاک چینی و منبع‌باز، با قابلیت کسب درآمد برای آنها فعالیت می‌کند.

پروژه گیت کوین

در بیانی ساده، اگر به نام و سازوکار این پروژه دقت کنیم، این پروژه مشابه پلتفرم محبوب گیت‌هاب برای توسعه‌دهندگان و کدنویسان، اما این بار در فضای بلاک چین است که در کنار ایجاد مسیری بهینه برای توسعه نرم‌افزارهای بلاک چینی و منبع‌باز، به توسعه‌دهندگان و کدنویسان در ازای فعالیت یا ارائه ایده‌های خود پاداش و کمک مالی اهدا خواهد کرد.

پلتفرم کریپتویی Gitcoin که در نوامبر 2017 راه‌اندازی شده است، به‌دنبال تقویت همکاری در پروژه‌های نرم‌افزاری منبع‌باز بوده و این مسیر با تشویق توسعه‌دهندگان به انجام پروژه‌های توسعه با پرداخت پاداش و کمک‌های مالی به شیوه‌ای غیرمتمرکز پیاده‌سازی شده است.

در واقع هدف اصلی این پروژه ایجاد انگیزه‌ای در روند ایجاد، توسعه و پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز و منبع‌باز است؛ زیرا، به دلیل رایگان و در دسترس بودن این نرم‌افزارها، بسیاری از توسعه‌دهندگانی که در پروژه‌های منبع‌باز مشارکت می‌کنند، این کار را بدون دریافت هزینه مستقیم انجام می‌دهند.

اما، پلتفرم منبع‌باز Gitcoin برای کمک به جبران خسارت توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند در برنامه‌های کاربردی نرم‌افزاری متن‌باز مستعد مشارکت کنند، ایجاد شده و با راه‌حل‌ها و فناوری خود، مسیر توسعه نرم‌افزارها و درآمد توسعه‌دهندگان را به‌خصوص در حوزه بلاک چین تسهیل خواهد بخشید.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  معرفی تیم توسعه‌دهنده پلتفرم Gitcoin

  تیم توسعه‌دهنده و بنیان‌گذاران پلتفرم Gitcoin، همان‌طور که از اهداف و زیرساخت آن بر می‌آید، شامل افرادی متخصص در حوزه کدنویسی، علوم رایانه‌ای، توسعه نرم‌افزار و حوزه‌های مشابه است که اگر قصد معرفی اصلی‌ترین بنیان‌گذار آن را داشته باشیم، کوین اووکی، به‌عنوان بنیان‌گذار اولیه این تیم فنی و حرفه‌ای شناخته خواهد شد.

  کوین اووکی، به‌عنوان بنیان‌گذار اصلی و جزئی از تیم توسعه این پلتفرم، نقش بزرگی را در برگزاری رویدادهای مختلف در حوزه بلاک چینی و توسعه نرم‌افزار داشته است و هدف وی از راه‌اندازی این پروژه، توسعه و رشد دوچندان فضای غیرمتمرکز و منبع‌باز در نرم‌افزارها و کمک به رشد و گسترش آنها در مسیر پیاده‌سازی است.

  از دیگر بنیان‌گذاران و تیم توسعه پلتفرم Gitcoin، می‌توان به اسکات مور اشاره داشت که باسابقه‌ای درخشان در روند توسعه شبکه‌های بلاک چینی و سابقه همکاری با پروژه اتریوم، به‌عنوان توسعه‌دهنده، مهارت و بیشینه مناسبی را در زمینه بلاک چین و تکنولوژی مرتبط با آن ارائه کرده است.

  در کنار تیم توسعه و بنیان‌گذار ماهر این پروژه، مدیریت و کنترل این پلتفرم بلاک چینی، زیر نظر سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) پروژه صورت می‌پذیرد که دارندگان توکن بومی این پلتفرم، نقش مهمی در روند توسعه و تصمیم‌گیری برای پیشنهادها مربوطه خواهند داشت.

  گیت کوین چگونه کار می‌کند؟

  چگونگی یا نحوه سازوکار و عملکرد پلتفرم گیت کوین، در درجه اول به‌عنوان پروژه‌ای لایه دومی با راه‌حل رول‌آپ‌های خوش‌بینانه (Optimistic Rollup) بر روی شبکه بلاک چینی قدرتمند اتریوم است که تمامی کاربردها و رویکردهای پلتفرم برای تأمین مالی پروژه‌های منبع‌باز و تشویق توسعه‌دهندگان برای مشارکت در این پروژه‌های منبع‌باز پیاده‌سازی شده و فعالیت می‌کند.

  نحوه عملکرد Gitcoin

  در واقع اگر بخواهیم نگاهی دقیق به سازوکار و اجرای رویکردهای مختلف این پروژه داشته باشیم، به موارد زیر می‌رسیم:

  • در ابتدا پروژه‌های منبع‌باز، داده و اطلاعات مربوط به پروژه و بخش اصلی نیازمند توسعه را به همراه پاداش در نظر گرفته‌شده در گیت کوین لیست خواهند کرد.
  • پس از لیست‌شدن این پروژه‌ها و برنامه‌های منبع‌باز و غیرمتمرکز، توسعه‌دهندگان و کدنویسان می‌توانند این لیست را مرور کرده و پروژه‌های مدنظر خود را پیدا کرده و به توسعه آن‌ها بپردازند. پس از اتمام فرایند توسعه و ارائه نیاز پروژه مدنظر، در صورت پذیرفته‌شدن کار و توسعه ارائه‌شده، برنامه‌نویسان یا توسعه‌دهندگان پاداش خود را دریافت خواهند کرد.
  • در کنار موارد بالا، این پلتفرم بلاک چینی ارزشمند، رویکردهای مختلفی نیز برای تأمین مالی، چه برای پروژه‌ها و چه برای توسعه‌دهندگان، در نظر گرفته است که این افراد می‌توانند با ارائه ایده‌ها و پروژه‌های خود، بدون نیاز به متصل‌شدن به کمپانی‌های دیگر، جذب سرمایه کرده و به توسعه برنامه خود بپردازند.
  • برای تکمیل موارد بالا و کنترل بهینه پلتفرم، این پروژه مکانیزم حاکمیتی را تحت عنوان Gitcoin DAO ارائه کرده است که به دارندگان ارز دیجیتال بومی GTC، در ازای واریز دارایی خود، حق رأی یا تصمیم‌گیری در پیشنهادها پروژه را ارائه خواهد داد.

  فناوری‌های منبع‌باز پلتفرم گیت کوین

  سازوکار و نحوه کارکرد پلتفرم گیت کوین، بدون درنظرگرفتن فناوری‌های منبع‌باز و قابلیت‌های منحصربه‌فرد آن، رویکردی کاملاً عادی و نه‌چندان دور از انتظار به نظر می‌رسد؛ اما این پروژه بلاک چینی محبوب، از سال 2017 تا به امروز به دلیل ارائه این فناوری‌های نوآورانه خود توانسته است مسیر توسعه نرم افزارهای منبع باز را به بهترین نحو ممکن سازد.

  پس برای شکل‌گیری تصویری کامل‌تر و بهتر درباره سازوکار و کاربردهای این پلتفرم، چه در دنیای امروزی ارزهای دیجیتال و چه در آینده، بایستی به‌خوبی با قابلیت‌ها و فناوری‌های مورداستفاده در این پروژه آشنا باشیم که در بخش زیر به همین منظور، تمامی این فناوری‌ها و قابلیت‌ها مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت.

  توکنومیکس GTC

  کمک‌های مالی توسعه‌دهندگان (Developer Grants)

  پلتفرم منبع‌باز گیت کوین، برای تحقق رویکردها و اهداف خود در زمینه ساخت و توسعه نرم‌افزارهای منبع‌باز و کمک بزرگی در این زمینه، کمک‌های مالی مختلفی را برای توسعه‌دهندگان (Developer Grants) ارائه کرده است که به توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان در ازای فعالیت خود، کمک مالی مناسبی می‌کند.

  در واقع از طریق کمک‌های مالی پلتفرم Gitcoin، توسعه‌دهندگان می‌توانند برای دریافت سرمایه موردنیاز خود که از سوی کمک‌های مالی ارائه شده توسط حامیان مالی پلتفرم و جامعه آن است، درخواست دهند و این سرمایه جذب شده می‌تواند برای فرایند توسعه، تحقیق، یا نقاط عطف پروژه خاصی استفاده شود.

  بااین‌وجود باید اضافه شود که هر توسعه‌دهنده با ارائه پروژه خود و جزئیات آن، طبق چارچوب‌های پلتفرم و حامیان آن، از طریق روش‌های مختلفی جذب سرمایه خواهد شد و هر توسعه‌دهنده برای دریافت این مبلغ، باید تعیین کند که هدف و کاربرد وی از این مقدار سرمایه چیست؟ در چه بخشی‌های قصد خرج آن را دارد؟ و چشم‌انداز وی با این سرمایه و رشد پروژه به چه صورتی است.

  تأمین مالی درجه 2 (Quadratic funding)

  فرایند تأمین مالی پلتفرم گیت کوین از طریق سیستمی اختصاصی و دموکراتیک به نام تأمین مالی درجه 2  (Quadratic funding) به پروژه‌های مختلف هدایت می‌شود. تأمین مالی درجه دوم ساختاری برای کمپین‌های تأمین یا جذب سرمایه جمعی است که در آن کمک‌های مالی با مقادیر مختلف بودجه از سوی مجموعه سرمایه‌ای که توسط حامیان، سرمایه‌گذاران و کمپانی‌های بزرگ تأمین می‌شود، اهدا خواهد شد.

  در واقع، در ساختار تأمین مالی درجه دوم، به شیوه‌ای دموکراتیک، وجوه یا سرمایه قابل‌توجهی از سوی کمپانی‌ها، حامیان و سرمایه‌گذاران برای توسعه و ساخت پروژه‌های منبع‌باز جمع‌آوری‌شده و میزان تخصیص کمک مالی به پروژه‌ها، به نسبت فعالیت یا مشارکت سرمایه‌گذاران در پروژه مربوطه مشخص خواهد شد.

  در بیانی ساده، پروژه یا برنامه‌ای که توسط تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران و حامیان در رویداد جذب سرمایه مشارکت داشته، کمک مالی بیشتری نسبت به پروژه‌ای که تنها با چند مشارکت، اما با مبلغ بالا جذب سرمایه شده است، کمک مالی دریافت خواهد کرد. (نسبت اهدا سرمایه به پروژه‌ها به میزان مشارکت و فعالیت سرمایه‌گذاران بر اساس پیشنهادها مرتبط است و نسبت 1:1 ندارد)

  در نتیجه، سرمایه کمک شده یا دارایی که از سوی سرمایه‌گذاران اهدا شده است، به استخرهای مشخص شده برای تأمین مالی درجه دوم واریز خواهد شد و این سرمایه‌گذاران با هر مبلغی می‌توانند تعیین کنند که تمایل به اهدا سرمایه به چه نوعی از پروژه‌ها داشته باشند. پس، کاربران می‌توانند وجوهی را به استخرهای مربوطه کمک کنند که این مقدار دارایی، متناسب با پروژه‌های پرطرف‌دار بر اساس فرمول بودجه درجه دوم با دوره‌های تطبیقی که هر سه ماه یکبار اتفاق می‌افتد، تخصیص خواهد یافت.

  هکاتون‌ها (Hackathons)

  هکاتون‌ها (Hackathons)، به‌جرئت مهم‌ترین بخش از پلتفرم غیرمتمرکز گیت کوین و به‌طورکلی روند توسعه حوزه وب 3 است که در این حوزه به رویدادی مجازی اشاره داد که در آن سازندگان برنامه ها، توسعه دهندگان و متخصصان حوزه مربوطه با هم همکاری کرده تا حداقل محصولات دیجیتال قابل دوام را ایجاد و جذب سرمایه کنند.

  گیت کوین نیز همچنین دارای مرکزی برای هکاتون‌های مختلف در اکوسیستم web3 است که جنبه منحصربه‌فرد هکاتون‌های پشتیبانی شده توسط Gitcoin شامل سازندگان و توسعه‌دهندگانی خواهد بود که از پروژه‌های منبع‌باز و عمومی مناسب و مستعد پشتیبانی کرده و به آنها امتیاز می‌دهند.

  هکاتون‌های گیت کوین معمولاً شامل چالش‌هایی در حوزه وب 3 و بلاک چین به همراه جایزه هستند که در آن شرکت‌کنندگان روی وظایف خاصی برای حل مشکلات و مشارکت در پروژه‌های منبع باز کار می‌کنند. در واقع این هکاتون‌ها اغلب بر حوزه‌های مرتبط با فناوری‌های Web3، مانند بلاک چین، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و موارد دیگر تمرکز می‌کنند.

  توسعه‌دهندگان، کارآفرینان، محققان و علاقه‌مندان از سراسر جهان در هکاتون‌های گیت کوین شرکت می‌کنند تا مهارت‌های خود را به نمایش بگذارند، با دیگران همکاری کنند و راه‌حل‌های نوآورانه بسازند. در بیانی ساده در این رویدادها، شرکت‌کنندگان این فرصت را دارند که برای انجام موفقیت‌آمیز وظایف تعیین شده در رویداد یا ایجاد مشارکت‌های ارزشمند، جوایزی را کسب کنند که اغلب به شکل ارز دیجیتال یا سایر پاداش‌ها خواهد بود.

  این رویدادهای هکاتون در این پلتفرم، معمولاً برای دوره‌ای مشخص، از چند روز تا چند هفته طول می‌کشد که در طی آن شرکت‌کنندگان روی پروژه‌های خودکار کرده و به پیشنهادها و افرادی که رویکرد یا راه‌حل مناسبی ارائه دهند، پاداش مناسبی داده خواهد شد.

  جوایز (Bounties)

  گیت کوین کاربران را قادر می‌سازد تا با برطرف‌کردن و ارائه راه‌حل به برخی مسائل مربوط به توسعه فناوری و مشکلات برنامه‌های منبع‌باز از سوی پروژه‌ها و پلتفرم‌ها جوایز (Bounties) مناسبی دریافت کنند. از سوی دیگر، پروژه‌ها نیز می‌توانند مشکلات پروژه خود و بخش مربوطه را در این پروژه لیست کرده و جایزه‌ای برای آن تعیین کنند.

  پس طبق این رویکرد، کاربر یا صاحب پروژه‌ای که قصد دارد با کمک توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان پلتفرم گیت کوین آن را حل کند، مشکل خود را در Gitcoin با چارچوبی مشخص (مشخص‌کردن جزئیات پروژه، جدول زمانی موردنیاز برای تکمیل و هرگونه انتظار یا اطلاعات مرتبط دیگر) لیست و پاداش را تعیین خواهند کرد.

  سپس مشارکت‌کنندگان می‌توانند فرم کوتاهی را برای برطرف‌کردن این مشکل ارسال کنند و در ازای پذیرش آن و شرایط این مشکل، جوایز خود را دریافت کنند. از جهتی دیگر، از طریق جوایز Gitcoin، سرمایه‌گذاران می‌توانند توسعه‌دهندگان را به صلاحدید خود انتخاب کرده، زمان‌بندی تعیین کنند و در هر زمان خواستند درخواست خود را لغو کنند.

  لازم به ذکر است که به نسبت بزرگی و جامع بودن مشکل مطرح شده، مدت‌زمان و مبلغ متغیری برای آن تنظیم خواهد شد. به‌عنوان‌مثال، پروژه‌هایی که به مهارت‌های اصلی و پایه‌تر برنامه‌نویسی رایانه‌ای مانند CSS و HTML نیاز دارند، مدت‌زمان کمتری را نسبت به زبان‌های پیشرفته‌تر مانند JavaScript و سالیدیتی (Soldity) نیازمندند که توسعه و وقت بیشتری را از توسعه‌دهندگان خواهد گرفت.

  ارز دیجیتال GTC، توکن بومی پلتفرم گیت کوین

  ارز دیجیتال GTC، به‌عنوان توکن بومی پلتفرم گیت کوین شناخته می‌شود که در ساختار اصلی این شبکه، به‌منظور ایفای نقش حاکمیت و اهدا حق رأی یا تصمیم‌گیری در پیشنهادها پلتفرم برای هولدرهای این رمزارز به وجود آمده است.

  مشخصات ارز جی تی سی
  نام گیت کوین (Gitcoin)
  نماد GTC
  نوع توکن حاکمیتی
  بلاک چین اتریوم
  عرضه کل 3,000,000,000
  سایت پروژه https://www.delysium.com/

  این ارز دیجیتال، توکنی با استاندارد ERC-20 در شبکه اتریوم بوده و باعرضه حداکثری نامحدود و عرضه کل 100 میلیون توکن به بازار عرضه شده است. ارز دیجیتال GTC، تا زمان نگارش این مقاله ارزش مارکتی بالغ بر 77.4 میلیون دلار داشته و با توکنومیکس یا توزیع توکن زیر انتشار یافته است.

  • 15 درصد تخصیص یافته به کاربران اولیه پلتفرم به صورت ایردراپ
  • 35 درصد تخصیص یافته به کاربرانی که GTC را در پلتفرم استیک کرده اند
  • 50 درصد متعلق به سازمان خودگردان غیرمتمرکز(DAO) پلتفرم برای تصمیم گیری ها

  همان‌طور که در توکنومیکس مشخص است، این پروژه بلاک چینی، رویداد ایردراپی را برای کاربران اولیه پلتفرم و به‌طورکلی افرادی که در شبکه در زمان توسعه و راه‌اندازی فعالیت داشته‌اند، اختصاص داده که کاربران زیادی شامل دریافت این ایردراپ شدند.

  این پروژه که دارای سازمان Gitcoin DAO است، 50 درصد توکن‌های اختصاص یافته به خود را در خزانه‌داری ذخیره کرده و به صورت دوره‌های تعیین شده ماهانه یا چند ماهه، وجوه و دارایی را برای انجام یا نهایی کردن تصمیماتی که بسیاری از دارندگان(دارندگان توکن GTC) بر روی آن توافق داشتند، استفاده می‌کند.

  بخش مهمی از ابتکارات اصلی فرایند حاکمیت Gitcoin حول مدیریت کارهای از پیش تعیین شده خواهد چرخید که اساساً دسته‌ی گسترده‌ای از موضوعات و توسعه‌ها را ارائه خواهد داد که اعضای جامعه می‌توانند به آن رأی داده و بر روی نهایی‌شدن یا انجام نشدن آن تصمیم‌گیری کنند.

  آینده رمزارز GTC چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

  آینده رمز ارز GTC، با وجود ایجاد فضای غیرمتمرکز و منبع‌باز برای رشد جامعه توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای منبع‌باز و غیرمتمرکز بسیار مناسب و امیدوارکننده به نظر می‌رسد. اما، آنچه که باید همیشه به آن اشاره شود احتمال وجود هرگونه تغییرات و عملکرد ضعیف پروژه در طول مسیر توسعه خود خواهد بود.

  در واقع، پروژه گیت کوین و رمز ارز آن GTC، اگر بر مبنای کاربرد و هدف پروژه بررسی شود، منحصربه‌فرد بودن این پلتفرم و تأثیرگذاری شدید آن بر روی رشد فضای وب 3 و برنامه‌های غیرمتمرکز غیرقابل‌چشم‌پوشی است. بااین‌وجود در دنیای اینترنت، تنها پروژه‌هایی به موفقیت بیشتری می‌رسند که کاربران بیشتری آن را انتخاب کنند، نه صرفاً پروژه‌هایی که برتری تکنولوژیکی یا کاربردی دارند.

  در نمای کلی، پلتفرم گیت کوین، از بهترین زیرساخت‌ها برای هر توسعه‌دهنده نرم‌افزار منبع‌باز، صاحب پروژه‌های منبع‌باز و به‌طورکلی چرخه و جامعه نرم‌افزار و توسعه بوده و هر فردی با فعالیت خود می‌تواند در کنار پاداش، سرمایه‌ای مناسب را برای راه‌اندازی پروژه خود دریافت کند.

  در نتیجه، بخش مهمی از آینده این پروژه بلاک چینی، به خروجی یا پروژه‌های بلاک چینی که توسط این پلتفرم راه‌اندازی و جذب سرمایه شده‌اند نیز بستگی خواهد داشت. در واقع، با درخشش و همه‌گیرشدن پروژه‌ها یا نرم‌افزارهای تأمین مالی شده از طرف گیت کوین، این پلتفرم نیز می‌تواند رشد دو چندانی را تجربه و آینده بسیار مناسب‌تری را برای پلتفرم خود به تصویر بکشد.

  خرید ارز دیجیتال Gitcoin از بیت پین

  خرید ارز دیجیتال Gitcoin، با درنظرگرفتن لیست‌شدن این رمز ارز در بسیاری از صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز امروزی، با مراجعه به هر پلتفرم در دسترس است، با این حال، اگر قصد دارید که در بهترین قیمت لحظه‌ای، کمترین کارمزد و بالاترین سرعت و استانداردهای امنیتی ارز دیجیتال GTC را خریداری کنید، صرافی بیت پین بهترین گزینه خواهد بود.

  برای خریدوفروش ارز دیجیتال Gitcoin، تنها کافی است که به صفحه خرید GTC در بیت پین مراجعه کرده و با بخش خریدوفروش آسان، لیمیت و OCO، سفارش‌های خود را ثبت و در کمترین زمان ممکن ارز دیجیتال خود را به کیف پول شخصی یا کیف پول سخت افزاری بیت پین ارسال کنید.

  سؤالات متداول

  • گیت کوین چیست؟

  پروژه گیت کوین مشابه پلتفرم محبوب گیت‌هاب برای توسعه‌دهندگان و کدنویسان، اما این بار در فضای بلاک چین است که در کنار ایجاد مسیری بهینه برای توسعه نرم‌افزارهای بلاک چینی و منبع‌باز، به توسعه‌دهندگان و کدنویسان در ازای فعالیت یا ارائه ایده‌های خود پاداش و کمک مالی اهدا خواهد کرد.

  • گیت کوین از چه فناوری‌هایی استفاده می‌کند؟

  گیت کوین به‌منظور پیاده‌سازی و اجرای اهداف و رویکردهای خود، از فناوری‌های مختلفی اعم از تأمین مالی درجه 2، هکاتون‌ها و جوایز استفاده می‌کند که تمامی آنها حول محور، ایجاد مشوق برای توسعه دهندگان و فعالان حوزه وب 3 و برنامه‌های منبع‌باز برای فعالیت و جذب سرمایه خواهد بود.

  • گیت کوین چه هدفی را دنبال می‌کند؟

  گیت کوین، با ارائه پلتفرمی غیرمتمرکز، جوایز و رویدادهای جذب سرمایه غیرمتمرکز و تمامی قابلیت‌های دیگر، زیر نظر  Gitcoin DAO، باهدف اصلی ایجاد انگیزه‌ای در روند ایجاد، توسعه و پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز و منبع‌باز فعالیت می‌کند و در این مسیر به‌خوبی توانسته است که برنامه‌ها و پروژه‌های منبع‌باز متعددی را پوشش مالی دهد.

  • از کجا GTC بخریم؟

  خرید ارز دیجیتال GTC، با وجود پلتفرم معاملاتی هوشمند بیت پین، به راحت‌ترین روش ممکن پیاده‌سازی شده است که کاربران می‌توانند با مراجعه به صرافی در بخش خریدوفروش آسان، با کمترین کارمزد ممکن و بالاترین سرعت، رمز ارز GTC را خریداری کرده و در بالاترین امنیت آن را به کیف پول خود منتقل کنند.

  محمد رجبی

  محمد رجبی

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آشنایی با پلتفرم سیویک (CVC)؛ ارائه‌دهنده احراز هویت در دنیای دیجیتال

  حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی افراد و بی‌ثباتی در سیستم‌های م ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر