کیف پول بیت پین چیست و چه کاربردی دارد؟

تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 13 آذر 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
کیف پول بیت پین چیست و چه کاربردی دارد؟

شما با ایجاد حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال بیت پین، صاحب والت اختصاصی این پلتفرم به نام کیف پول بیت پین خواهید شد که از طریق آن می‌توانید تمام دارایی‌های دیجیتالی خود را کنترل، نگه‌داری و مدیریت کنید.

پیش‌تر در مقاله‌ی کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ انواع آن کدام است؟ به طور کامل درباره‌ی والت‌ها، اجزا و انواع آن توضیح دادیم، حال در این مقاله از بیت پین قصد داریم شما را با کیف پول بیت پین و بخش‌های مختلف آن آشنا کنیم.

کیف پول بیت پین چیست؟

شما با ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی آنلاین ارز دیجیتال بیت پین، صاحب کیف پولی اختصاصی خواهید شد که کاربری ساده و روانی دارد و امکان مدیریت رمزارز‌ها را به بهترین شکل برای شما فراهم می‌کند. برای استفاده از امکانات کیف پول بیت پین کافی است تا پس از وارد شدن به حساب کاربری خود در پلتفرم بیت پین، روی آیکون کیف پول در گوشه‌ی بالا، سمت چپ، کلیک کرده و وارد کیف پول بیت پین شوید.

صفحه اصلی بیت پین


صفحه اصلی کیف پول بیت پین

در قسمت میانی صفحه‌ی اصلی، سه آیکون مشاهده خواهید کرد که اولی مربوط به فیچر کارنامه بوده و دومی و سومی برای ورود به صفحه واریز و برداشت هستند. کمی بالاتر از این قسمت، آیکونی برای یه‌روز‌رسانس کیف‌ پول دیده می‌شودکه وظیفه‌ی تازه‌سازی (ریفرش) صفحه‌ی کیف پول بیت پین را برعهده دارد؛ در واقع چنانچه از طریق کیف پول بیت پین خود، فعالیتی انجام داده‌ باشید، اما هنوز تغییرات مرتبط با این تغییرات را در صفحه‌ی کیف پول مشاهده نکنید، می‌توانید این آیکون را انتخاب کرده و محتوای صفحه را به‌روز‌رسانی کنید.

در قسمت پایین سمت چپ هم، قستی را مشاهده می‌کنید که با سوییچ کردن بین تومان و تتر می‌توانید دارایی خود را بر اساس این دو دارایی مشاهده کنید، نموداری هم که در صفحه اصلی کیف پول بیت پین وجود دارد، نمودار روند صعودی یا نزولی بودن ارزش دارایی شما در بیت پین است. در صفحه‌ی اصلی کیف پول بیت پین، شما می‌توانید موجودی رمزارزی خود را با یکی از دو واحد تومان یا تتر مشاهده کنید و همچنین با انتخاب بخش فقط رمزارزهای موجود، تنها ارزهایی که مقداری از آن را موجود دارید، مشاهده کنید. اگر تعداد ارزهای دیجیتال شما زیاد باشد، می‌توانید نام آن را در باکس میانی صفحه جستجو کرده و رمزارز موردنظر خود را پیدا کنید.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  نحوه واریز به کیف پول بیت پین

  در قسمت واریز کیف پول بیت پین، اگر بخواهید واریز تومانی داشته باشید، باید اولین گزینه (تومان) را انتخاب کنید. در این بخش دو گزینه‌ی واریز آنلاین و واریز بانکی را پیش رو خواهید داشت که در اولی، بعد از وارد کردن مبلغ تومانی، کافی است تا از میان شماره کارت‌هایی که هنگام ایجاد حساب کاربری ثبت کرده‌اید، انتخاب کرده و روی دکمه‌ی انتقال به درگاه پرداخت کلیک کنید. دقت داشته باشید که در واریز آنلاین، حداکثر مبلغ روزانه با هر کد ملی، ۲۵ میلیون تومان است و برای واریز مبالغ بیشتر باید گزینه‌ی واریز بانکی (با شناسه) را انتخاب کنید.

  واریز به کیف پول بیت پین


  واریز تومانی به کیف پول بیت پین

  در قسمت واریز بانکی کیف پول بیت پین، شماره شبایی در اختیار شما قرار داده می‌شود و شناسه واریز را نیز می‌توانید، با انتخاب شماره شبایی که در زمان ایجاد حساب، وارد کرده‌اید، دریافت کرده و از طریق آن واریز بانکی خود را برای مبالغ بیشتر از ۲۵ میلیون تومان انجام دهید.

  در همین قسمت واریز، اگر بخواهید واریز ارزی داشته باشید، رمزارز موردنظر خود را تعیین کرده و پس از انتخاب شبکه، آدرس عمومی که در اختیارتان قرار داده می‌شود را برای دریافت همان رمزارز، با اسکن QR کد یا کپی/پِیست آدرس، برای ارسال‌کننده ارسال یا در صرافی یا کیف پولی دیگر وارد کنید.

  واریز ارزی بیت کوین به کیف پول بیت پین


  واریز ارزی به کیف پول بیت کوین

  دقت داشته باشید که بسته به هر ارز دیجیتالی، ممکن است شبکه‌های مختلفی برای دریافت وجود داشته باشند که هرکدام کارمزد‌های متفاوتی دارند؛ از طرفی بسته به شلوغی شبکه هم ممکن است واریز شما در کیف پول بیت پین، با کمی تاخیر، تایید و ثبت شود.

  نحوه برداشت از کیف پول بیت پین

  در قسمت برداشت کیف پول بیت پین، اگر بخواهید برداشت تومانی داشته باشید، باید اول گزینه (تومان) را انتخاب کرده و در باکس میزان برداشت، مبلغ موردنظر خود را وارد کنید. شما برای برداشت باید در کیف پول بیت پین خود، موجودی قابل برداشتِ تومانی داشته باشید و علاوه‌بر‌این، هنگام برداشت هم حتما به کارمزد و میزان برداشت نهایی، توجه کنید؛ این مبالغ، بسته به میزان برداشت تعیین‌شده از طرف شما، متفاوت خواهند بود. پس از آن شماره شبایی که در زمان ایجاد حساب، وارد کرده‌اید را انتخاب کنید و روی خواست برداشت وجه کلیک کنید.

  برداشت از کیف پول بیت پین

  در همین قسمت برداشت، اگر بخواهید از رمزارزهای خود برداشت کنید، ابتدا ارز موردنظر را انتخاب کرده و پس از وارد شدن به صفحه برداشت ارز، نوع انتقال را تعیین کنید. انتقال داخلی، برای جابجا کردن رمزارز بین کاربرانی است که کیف پول بیت پین دارند؛ کارمزد برداشت در انتقال داخلی صفر است و شما برای این جابجایی تنها به ایمیل یا شماره موبایلِ طرف مقابل نیاز خواهید داشت. دقت داشته باشید که اگر کاربری با ایمیل یا شماره موبایل وارد شده، در بیت پین ثبت‌نام نکرده باشد، انتقال انجام نخواهد شد.

  برداشت از کیف پول بیت پین - انتقال داخلی

  چنانچه بخواهید ارزی را در شبکه‌های موجود انتقال دهید، پس از انتخاب شبکه، میزان برداشت را تعیین کرده و آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید؛ کارمزد‌های برداشت بسته به شبکه متفاوت خواهند بود، همچنین اگر آدرس وارد شده، به یکی از کاربران بیت پین تعلق داشته باشد، این انتقال داخلی محسوب شده و مستقیم و آنی و بدون کارمزد انجام خواهد شد.

  در قسمت میانی صفحه برداشت ارز، اگر شبکه برداشتی، غیر از انتقال داخلی را انتخاب کنید، در بخش آدرس کیف پول مقصد، می‌توانید آدرس‌هایی که قبلا به کیف پول بیت پین خود اضافه کرده‌اید را مانند دیگر کیف پول‌ها یا صرافی‌ها، مشاهده کنید؛ در همین بخش هم امکان اضافه کردن آدرس‌های جدید وجود دارد. پس از تعیین میزان برداشت و وارد کردن آدرس کیف پول مقصد، روی دکمه‌ی درخواست برداشت کلیک کنید.

  علاوه بر قسمت واریز یا برداشت صفحه اصلی کیف پول بیت پین، شما می‌توانید با انتخاب تومان یا هر ارز دیگری در همین صفحه فرایند واریز یا برداشت را دقیقا به همان روالی که در بالا توضیح داده شد، طی کنید. اگر روی دکمه معامله برای هر رمزارز نیز کلیک کنید به بخش خرید آسان (برای تتر) یا پلتفرم حرفه‌ای بیت پین برای خرید و فروش در (بازار بیت پین یا بازار جهانی) هدایت خواهید شد که در آن می‌توانید سفارشات خود را به صورت محدود، فوری یا با حد ضرر/سود مشخص ثبت کنید.

  معامله رمزارز در بیت پین


  معامله رمزارز در بیت پین - خرید آسان و فوری

  استفاده از کارنامه بیت پین

  کارنامه بیت پین؛ کارنامه معاملاتی حرفه‌ای است که امکان مشاهده و بررسی درصد سود و زیان دارایی دیجیتالی کاربران را در بازه‌ای مشخص فراهم می‌کند. این ابزار درواقع معادل ابزار PnL یا پی ان ال (P&L) در بورس و بازار فارکس است که ارزیابی عملکرد مالیِ استراتژی‌های معاملاتی را برعهده دارد و به افراد کمک می‌کند تا برای استراتژی‌های معاملاتی آتی خود آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند. برای استفاده از این قابلیت کافی است تا از صفحه مربوط به کیف پول بیت پین روی گزینه کارنامه کلیک کنید.

  کارنامه بیت پین

  در بخش داشبورد دارایی، موجودی فعلی، سود و زیان در ۳۰ روز گذشته و سود و زیان امروز دارایی خود را مشاهده می‌کنید، در بخش کارنامه بیت پین هم با انتخاب رمزارز موردنظر و بازه زمانی‌های مختلف، به میزان حجم خرید و فروش و همچنین متوسط قیمت خرید و فروش‌ آن ارز دیجیتال دسترسی خواهید داشت؛ تنها کافی است تا پس از انتخاب رمزارز و انتخاب تاریخ، روی ایجاد گزارش کلیک کنید.

  گزارش‌گیری با کارنامه بیت پین

  شما می‌توانید با ردیابی گزارش‌های ارائه شده در کارنامه بیت پین، الگوهای معاملات مناسب را در طول زمان شناسایی کرده و استراتژی‌های مالی آینده‌ی خود را برای سود حداکثری با زیان حداقلی، بر اساس آن‌ها تنظیم کنید. در قسمت پایینی همین صفحه هم، سه نمودار خواهید دید که روند کل دارایی، سود و ضرر روزانه و روند سود و ضرر شما را برای بازه ۳۰ روزه، نمایش می‌دهند.

  روند کل دارایی در بیت پین


  سود و ضرر روزانه در بیت پین


  زوند سود و ضرر در بیت پین

  ما در این مقاله‌ی نحوه‌ی استفاده از نسخه‌ی موبایلی کیف پول بیت پین را آموزش دادیم. شما درباره‌ی کیف پول بیت پین چه دیدگاهی دارید؟ از تجربیات استفاده از این والت برای ما بنویسید.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  رمزارزهای اسلرف، توکن فای، دائو میکر و زیبو به بیت پین اضافه شدند

  بیت پینی‌های عزیز، رمزارزهای شبکه اسلرف (Slerf) با نماد اختص ...

  وبینار رایگان هاوینگ بیت کوین: روایتی از نوسانات و تاثیرات اقتصادی آن

  در وبینار رایگان هاوینگ بیت کوین: روایتی از نوسانات و تاثیرا ...

  دیدگاه‌ها 34 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. کریمی
   کریمی | 22 فروردین 1403

   سلام
   آیا انتقال ارز میرور پروتکل (mir) روی شبکه ترا به کیف پول بیت پین مقدوره؟

   • عارفه رهبری
    عارفه رهبری | 25 فروردین 1403

    سلام دوست عزیز
    در حال حاضر فقط امکان انتقال روی شبکه اتریوم وجود داره

  2. سینا واعظی
   سینا واعظی | 8 فروردین 1403

   سلام
   کمترین مقدار برای انتقال ارز تون از کیف پول بیت پین به ولت تون چقدر هستش؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 12 فروردین 1403

    سلام سینا عزیز
    تقریبا 0.06 تون کوین حداقل برداشت از بیت‌پین هستش.

  3. حسین
   حسین | 7 فروردین 1403

   سلام،میشه کلا برای سرمایه گذاری بلند مدت وحتی سرمایه زیاد کلا از کیف پول بیت پین استفاده کرد،منظورم اینه که سرمایه کم وزیاد نمیشه،واحتمال از بین رفتن سرمایه آیا هست؟؟؟؟چون من داخل صرافی سینا تتر احراز هویت کردم صدهزارتا شیبا داد،و داخل کیف پول سیناتتر که مثلا مربوط بخ خودم بود، قرار داشت ولی بعد از چند ماه که مراجعه کردم ،خودشون مقدار شیبا رو که داده بودند برداشته بودند،بحت مبلغ وارز نیست بحث اینه که امنیت نداشت وبدون اجازه دست برده بودند به کیف پول مثلا شخصی من داخل صرافیشون،حالا بیت پین هم ممکنه ،سرخود دست ببره یه دارایی افراد حالا قانونی یا غیر قانونی ؟؟؟؟؟؟؟؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 9 فروردین 1403

    سلام حسین عزیز
    بله، می‌تونین از کیف پول بیت‌پین برای مبالغ بالا و هولد بلند مدت استفاده کنین. بیت پین تمام تلاشش رو برای تامین امنیت کاربران می‌کنه.

  4. کاظم
   کاظم | 23 بهمن 1402

   سلام من درباره اش زیاد نمیدونم یک سوال دارم ازشما..ایاباید چندبار پول واریز کرد؟ وچند دلار باشد ؟ تابه سود خود برسد؟؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 25 بهمن 1402

    سلام کاظم عزیز
    بیت پین یه صرافی ارز دیجیتال هستش و چیزی به اسم پلن سوددهی نداره.
    کیف پول بیت پین هم برای نگه داشتن ارزهای دیجیتال هستش؛ نگه داشتن ارزهای دیجیتال ممکنه با سود و ضرر همراه باشه.
    محدودیتی خاصی برای واریز و برداشت اعمال نشده، لیست محدودیت‌ها رو می‌تونین اینجا مشاهده کنین: سطوح کاربری در بیت پین

  5. سعید
   سعید | 4 بهمن 1402

   با سلام
   آیا بیت پین حساب دمو هم داره؟ اگه داره چطور میشه ازش استفاده کرد؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 7 بهمن 1402

    درحال حاضر حساب دمو نداریم.

  6. سعید
   سعید | 4 بهمن 1402

   سلام
   آیا با ثبت نام در بیت پین و احراز هویت، صاحب کیف پول هم میشیم و این کیف پول از چه نوعیه( سرد یا گرم یا ..)؟
   آیا به محض ثبت نام و واریز پول میشه ترید کرد؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 7 بهمن 1402

    سلام سعید عزیز
    کیف پول بیت پین، کیف پول حضانتی و گرم محسوب میشه.
    بله، به محض ثبت نام و احراز هویت، می‌تونین معاملات خودتون رو آغاز کنین.

  7. مصطفی
   مصطفی | 9 آذر 1402

   سلام
   امکان واریز ارزهای شبکه BEP2 وجود دارد ؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 12 آذر 1402

    سلام دوست عزیز
    بله بیت‌پین از شبکه bep2 هم پشتیبانی می‌کنه.

  8. عبدالرضاالوندی
   عبدالرضاالوندی | 22 تیر 1402

   سلام وخداقوت
   ممنون وسپاس برای پیگیری و تلاش بی وقفه و هدفمندتون بجهت بالابردن و بروز کردن آگاهی واطلاعات هموطنان عزیزم که این تلاش مقدس ومثمر یقینا باعث ترقی و رشد آگاهی و ثروت همه هموطنان عزیزم در این عصر زمانه که عصر آگاهی و بیداریست خواهد شد ..
   مجدد با احترام خاص و ویژه خدمت همه شما عزیزان براتون سلامتی و توفیق روز افزون در این هدف مقدس از خداوند اهورایی خواهانم
   پایدار باشیدو سلامت
   🙏💞🙏💞🙏💞🙏💖🙏💞🙏

   • مهران بابایی
    مهران بابایی | 24 تیر 1402

    سلام کاربر عزیز
    از نظر لطق شما ممنونیم
    موفق باشید

  9. safoor hash
   safoor hash | 24 خرداد 1402

   عالییی

  10. مهران غفاری اوغانی
   مهران غفاری اوغانی | 23 خرداد 1402

   سلام روز بخیر.
   حقیقت من چندین بار خواستم وارد این برنامه بشم ولی هر چه قدر این توضیحاتش میخونم بازم هنوز گنک هستم میشه بهم خیلی عامیانه بگید باید چیکار کنم از صفر شروع کنم و به جلو برم و چیکار کنم که بتونم درست و حسابی سود کنم.لطفا من و راهنمایی کنید و بگید چیکار کنم.
   فقط این بگم من وضع مالی خوبی ندارم که بخوام با مبلغ بالا شروع کنم در صورت کمک پ راهنمایی کردن حداقل پولی که میشه باهاش شروع کرد و لحاظ کنید با تشکر.

  11. حیدر
   حیدر | 7 خرداد 1402

   سلام میگم برنامه پیت پین رمزی برای کیف پول نداره چرا ؟

   • مهران بابایی
    مهران بابایی | 24 تیر 1402

    سلام حیدر عزیز
    منظورتون رو متوجه نشدم، رمزی برای کیف پول منظور کدوم بخش اپلیکیشن هستش؟

  12. محمد سجاد سورت والا
   محمد سجاد سورت والا | 4 خرداد 1402

   سلام من از اشتباه ۱ میلیون تومان واریزی کردم می خواست پس بگیرم ممنون این مشکل من را حل کنید

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 4 خرداد 1402

    سلام سجاد عزیز
    توی کیف پول، گزینه برداشت رو بزنید؛ اگر سوال داشتید، با پشتیبانی آنلاین یا تلفنی در ارتباط باشید.
    شماره تماس تلفن پشتیبانی بیت‌پین: ۰۱۳۹۱۰۳۳۳۳۳
    موفق باشید.

  13. جواد
   جواد | 2 خرداد 1402

   سلام کیف پول من۴روزه نه ارزدارم نه موجودی.بروزرسانی کردم رمزدومرحله ای زدم ولی درست نشد.حساب کاربریم سطح سه ولی احرازهویت میخاد.اخه این چه کاریه.لطفاهرچه سریعترمشکلوحل کنید.

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 3 خرداد 1402

    سلام جواد عزیز
    با توجه به بروزرسانی اخیر و تغییر کلی برنامه، در ابتدای کار ممکنه مشکلاتی داشته باشیم، حل این مشکلات در اولویت ماست و سعی داریم در کوتاه ترین زمان ممکن این مشکلات رو حل کنیم تا شما کاربران عزیز بتونید با خیال راحت و بدون مشکل خرید انجام بدید.
    موفق باشید 🙏

  14. سیدرحیم علی اقایی
   سیدرحیم علی اقایی | 31 اردیبهشت 1402

   ایاکارمزدی بابت کیف پول میگیرید

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 3 خرداد 1402

    سلام رحیم عزیز
    کارمزدها فقط برای معاملات و برداشت از صرافی هستش و نگه‌داری در کیف پول کارمزدی نداره.
    پرسود باشید 🙏

  15. جمشید
   جمشید | 29 اردیبهشت 1402

   سلام و درود ، آیا واریز و برداشت رمزارز به حساب شخصی ام دارای سقف است ؟

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 3 خرداد 1402

    سلام جمشید عزیز
    واریز رمزارز سقف ندارد. برداشت رمزارز با توجه به سطح احراز هویت شما، سقف دارد.برای اطلاع از وضعیت سقف واریز و برداشت، با پشتیبانی در ارتباط باشید
    به امید معاملات پرسود شما

  16. محمدرضا حقیقت
   محمدرضا حقیقت | 26 اردیبهشت 1402

   سلام بر گروه بیت‌پین عزیز صرافی بیت‌پین عالیه ولی از نظر بنده واسه احراز سطح ۴ تصویر سند ی چیز اضافیه و کسی نمیاد تصویر سندشو واسه احراز بذاره تو هیچ صرافی دیگه هم همچین چیزی نیست واسه احراز.

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 3 خرداد 1402

    سلام محمدرضا عزیز
    بخاطر رعایت قانون مبارزه با پولشویی هست.
    پرسود باشید.

    • میثم
     میثم | 10 خرداد 1402

     کارمزد برداشت ریالیتون چقدر؟ و برداشت واریز ریالی

  17. علیرضا
   علیرضا | 10 اردیبهشت 1402

   امکان بلوک شدن دارایی به علت تحریم ها هست؟

   • مهران بابایی
    مهران بابایی | 20 اردیبهشت 1402

    سلام علیرضا عزیز
    خیر در بیت پین همچین احتمالی وجود نداره و نگران دارایی هاتون نباشید
    موفق باشید