4 پروژه برتر کریپتو در متاورس کدام‌ها هستند؟

تاریخ انتشار: 4 مرداد 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 3 اسفند 1402
زمان مطالعه:  10 دقیقه

متاورس به دلیل ویژگی‌های خاصی که از آن برخوردار است آینده‌ی جهان را رقم خواهد زد به طوری که بسیاری از کارشناسان این طور بیان کرده‌اند که متاورس در آینده تغییرات قابل توجهی را در سبک زندگی بشر ایجاد خواهد کرد.

در سال‌های گذشته متاورس و فناوری‌های آن مورد توجه بسیاری از فعالان تکنولوژي‌های مرتبط با بلاکچین قرار گرفته‌ است؛ همین موضوع باعث شده تا هر روز شاهد رونمایی پروژه‌های جدیدتری باشیم. پروژه‌هایی که قصد دارند تجربه‌ای متفاوت را برای کاربران به وجود آورند و با همین کار سهم مهمی در دنیای متاورس بدست آورند.

به دلیل رشد قابل توجهی که پروژه‌های متاورس در سال‌های اخیر تجربه نموده‌اند در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاران علاقه‌ی بسیار زیادی به این حوزه پیدا کرده‌اند؛ همین باعث شده است تا تصمیم بگیرند با پروژه‌های جدیدآشنایی بیشتری پیدا کنند.

برای سرمایه‌گذاری در پروژه متاورس باید قبل از هر چیز به بررسی دقیق آن پرداخت. در صورتی که پروژه از پتانسیل لازم برخوردار باشد این امکان وجود دارد تا در مدت زمانی بسیار کوتاه ارزش توکن‌های موجود در آن افزایش قابل توجهی پیدا کند.

جالب است بدانید در سال‌های اخیر برخی پروژه‌های متاورس حتی رشد چند صد برابری را تجربه کرده‌اند؛ بنابراین متاورس یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در دنیای بلاکچین خواهد بود.

برای این که با برترین پروژه‌های متاورس اشنا شوید در ادامه تصمیم گرفته‌ایم تا به معرفی ۴ پروژه متاورس بپردازیم پس پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

سندباکس

سندباکسدر حال حاضر پروژ‌‌ه‌های زیادی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به عنوان برترین پروژه متاورس معرفی نمود اما با جرات می‌توان گفت که سند باکس یکی از بهترین پروژه‌های متاورس است که تاکنون ارائه شده است.

سند باکس به عنوان برترین پروژه متاورس توانسته است تا در مدت زمانی بسیار کوتاه نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید همین موضوع باعث شده است تا این پلتفرم در حال حاضر از کاربران زیادی برخوردار باشد و روزبه‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده شود. سندباکس در سال ۲۰۱۱ ارائه شد؛ در این سال‌ها تنها کاربران موبایل می‌توانستند به نقش‌ آفرینی در این بازی بپردازند اما در حال حاضر نسخه‌های گوناگون از این بازی منتشر شده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که سندباکس یکی از بهترین پروژه‌های متاورس است که توانسته به بهترین شکل ممکن به استفاده از قابلیت‌های تکنولوژي بلاکچین بپردازد. در این پلتفرم کاربران می‌توانند به راحتی هر چه بیشتر به جمع‌اوری و خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال بپردازند؛ دارایی‌هایی که مالکیت آن‌ها توسط تکنولوژی بلاکچین احراز می‌شود به همین دلیل کاربران می‌توانند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که مالکیت کامل دارایی‌های خود را در اختیار خواهند داشت.

در بازی سندباکس کاربران می‌توانند به خریدوفروش زمین‌ و آیتم‌های مختلف بازی بپردازند. تمامی ایتم‌ها به وسیله‌ی NFT ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. کاربران برای انتقال دارایی‌های خود می‌توانند از کلید خصوصی که با استفاده از کیف پول‌های مختلف تولید شده است استفاده نمایند.

نکته‌ای که راجب پروژه متاورس سندباکس باید بدانید این است که کاربران در این بازی می‌توانند حتی به فروش کاراکتر‌های خود بپردازند. در سندباکس حتی کاراکترها نیز نوعی توکن‌های غیر قابل تعویض هستند که بازیکنان اختیار کامل خرید و فروش آن‌ها را خواهند داشت. مدیریت بازی سندباکس به صورت کاملا غیرمتمرکز انجام می‌شود.

به طوری که کاربران می‌توانند با توجه به میزان دارایی‌ها و زمین‌های خود در بازی حق رای داشته باشند و در اینده‌ی پلتفرم نقش داشته باشند. این موضوع باعث شده است تا کاربران بتوانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که سیاست‌هایی در بازی اعمال خواهد شد که به نفع کاربران باشد.

در سندباکس که در حال حاضر جزء برترین پروژه‌های متاورس به شمار می‌رود کاربران این امکان را خواهند داشت تا در زمین‌های خود به ساخت‌وساز بپردازند و آن‌ها را برای موارد مختلف مورد استفاده قرار دهند. این کار باعث می‌شود تا افزایش زمین‌ها افزایش پیدا کند و بازیکنان بتوانند سود مناسبی بدست آورند.

توکن موجود در پروژه سندباکس SAND نام دارد که کاربران می‌توانند با استفاده از آن به خریدوفروش ایتم‌ها در درون بازی بپردازند. جالب است بدانید توکن‌ سند در حال حاضر یکی از برترین توکن‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود به طوری که در زمان انتشار این مطلب با ارزش بازار ۳.۶۹۱ میلارد دلار از رتبه‌ی ۴۷ در بازار ارزهای دیجیتال برخوردار است.

سند باکس به عنوان یک پروژه متاورس از اینده‌ای بی‌نظیر برخوردار خواهد بود. تاکنون برند‌های زیادی بوده‌اند که وارد همکاری‌های گوناگون با این پلتفرم شده‌اند. جالب است بدانید بسیاری از برند‌ها با خرید زمین در سندباکس این امکان را برای خود به وجود می‌آورند تا به ارائه‌ی برنامه‌های تبلیغاتی بپردازند. این کار تاکنون باعث شده است تا برند‌ها موفق به جلب نظرات میلیون‌ها کاربر سندباکس شوند.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  دیسنترالند

  دیسنترالنددیسنترالند یکی دیگر از پروژه‌های برتر متاورس به شمار می‌رود که می‌توان آن را یکی از بزرگترین رقبای سندباکس دانست. این پلتفرم ایده‌ی اصلی خود را از بازی سکند لایف بدست آورده است اما وجود تکنولوژي بلاکچین در این بازی باعث شده است تا دیسنترالند تفاوت‌های قابل توجهی با سکند لایف داشته باشد و در مدت زمانی کوتاه موفقیت قابل توجهی را بدست آورد. دیسنترالند با استفاده از تکنولوژی بلاکچین به صورت کاملا غیر متمرکز توسعه‌ داده شده است یعنی کاربران می‌توانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که مدیریت بازی توسط نهاد‌ خاصی انجام نخواهد شد و کاربران از ازادی عمل بالا برخوردار خواهند بود.

  دیسنترالند تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا کاربران بتوانند با استفاده از این پلتفرم تجربه‌ای کاملا متفاوت داشته باشند. در حال حاضر در این بازی از تکنولوژي VR استفاده شده است و کاربران می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی وارد دنیایی کاملا متفاوت شوند.

  هدست‌های واقعیت مجازی قیمت‌ بسیار پایینی دارند و اکثر کاربران می‌توانند به راحتی به تهیه‌ی آن‌ها بپردازند. پروژه متاورس دیسنترالند روی بلاکچین اتریوم توسعه‌ داده شده است به همین دلیل کاربران می‌توانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که تمامی فعالیت‌هایی که در بازی انجام می‌دهند با امنیت بالا انجام خواهد شد و به دلیل حفره‌های امنیتی مشکلات مختلف را تجربه نخواهند نمود.

  کاربران و بازیکنان می‌توانند با استفاده از توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT در دیسنترالند مالکیت دارایی‌های مختلف را به دست آورند و همانند سندباکس به خریدوفروش دارایی‌های خود بپردازند.

  در دیسنترالند این امکان برای کاربران به وجود آمده است تا در کنار فعالیت‌های مختلفی که در بازی انجام می‌دهند به کسب‌ درامد بپردازند. یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای کسب درامد در پروژه متاورس دیسنترالند این است که کاربران، زمین‌های موجود در بازی را خریداری کنند و به ساخت ساختمان‌ها و جاذبه‌های مختلف در آن بپردازند.

  بعد از این می‌توان سایر کاربران را به بازدید از اماکن‌ مختلف خود فرا خواند و از این طریق به دریافت اجاره و کسب درامد پرداخت.

  در بازی متاورسی دیسنترالند توکن‌های بومی مختلفی وجود دارد تا کاربران بتوانند با استفاده از آن به خریدوفروش دارایی‌ها بپردازند. مانا اصلی‌ترین توکنی است که در پلتفرم دیسنترالند وجود دارد و در حال حاضر جزء یکی از برترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار به شمار می‌رود.

  جالب است بدانید که کاربران می‌توانند برای اهداف مختلف به خرید توکن مانا بپردازند. همان طور که اشاره کردیم یکی از اصلی‌ترین کاربردهای توکن‌ مانا این است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن به خرید زمین‌ها و ایتم‌های موجود در بازی بپردازند اما علاوه بر این توکن مانا کاربردهای دیگری نیز دارد. یکی از جالب‌ترین کاربردهای توکن‌های مانا این است که کاربرانی که از ان برخوردارند می‌توانند به نسبت توکن‌هایی که دارند در رای‌گیری‌هایی که در پلتفرم انجام می‌شود شرکت کنند و در جهت‌گیری بازی در اینده سهیم شوند.

  انجین کوین

  انجین کویندر صورتی که به دنبال برترین پروژه متاورس برای سرمایه‌گذاری هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما به بررسی پروژه انجین کوین بپردازید. انجین کوین با پلتفرم‌هایی که تا کنون معرفی کردیم تا حدی تفاوت دارد به همین دلیل قبل از سرمایه‌گذاری در آن بهتر است اطلاعات خود را در رابطه با آن افزایش دهید.

  انجین کوین یک بازی نیست و در واقع یک موتور بازی‌سازی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از آن به توسعه‌ بازی‌های بلاکچینی در متاورس بپردازند. در انجین کوین امکانات و ابزارهای مختلفی قرار داده شده است تا با استفاده از آن بتوان در کمترین زمان ممکن به توسعه‌ی قابلیت‌های مورد نیاز در بازی‌ها پرداخت.

  انجین کوین روی شبکه‌ی اتریوم توسعه‌داده شده است. با استفاده از این پلتفرم می‌توان به راحتی و در کمترین زمان ممکن به ایجاد وبسایت‌ها، اتاق‌های چت و فروشگاه‌های آیتم‌های مجازی پرداخت. دارایی‌هایی که در انجین کوین ساخته می‌شوند قابل انتقال به پلتفرم‌های دیگر که بر بستر این شبکه‌ ساخته شده‌اند خواهد بود که همین باعث شده است استقبال بسیار زیادی از این پروژه صورت گیرد.

  ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ) در سال‌های اخیر توانسته است بعد از فراز و نشیب‌های مختلف به یکی از ارزنده‌ترین ارزهای دیجیتال تبدیل شود به طوری که در حال حاضر ارزش بازار این ارز دیجیتال ۱.۳۲۸ میلیارد دلار است. ارز دیجیتال انجین کوین در حال حاضر در رتبه‌ی ۷۳ در میان ارزهای دیجیتال مختلف قرار گرفته است.

  آکسی اینفینیتی

  آکسی اینفینیتیپروژه متاورس آکسی اینفینتی را می‌توان یکی دیگر از بهترین پروژه‌های متاورس دانست. اکسی اینفینتی پروژه‌ای کاملا منحصر به فرد است که با تصوراتی که از یک پروژه متاورسی میشود تفاوت قابل توجهی دارد. در این پروژه خبری از جهان‌های مجازی که نزدیک به واقعیت باشند، نخواهد بود و در عوض بازیکنان باید به پرورش حیواناتی خاص بپردازند که نظیر آن‌ها در بازی‌های مشابه مشاهده نخواهد شد.

  در بازی اکسی اینفینتی کاربران می‌توانند با پرورش حیوانات خانگی به کسب درآمد بپردازند و از این طریق درامد قابل توجهی را تجربه نمایند. این بازی روی بلاکچین اتریوم توسعه داده شده است به همین دلیل کاربران می‌توانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که دارایی‌هایی که در اکسی اینفینتی بدست می‌اورند از امنیت بسیار بالایی برخوردار خواهند بود.

  کاربران در اکسی اینفینتی که یک پروژه متاورس است میتوانند حالت‌های مختلف بازی را تجربه کنند. حالت آرنا یکی از پرطرفدارترین حالت‌های بازی است که کاربران در آن می‌توانند به رویارویی با یکدیگر بپردازند و از این طریق توکن‌های SLP را بدست‌آورند.

  توکن‌های SLP قابل فروش بوده و می‌توان آن را در صرافی‌های معتبر به فروش رساند. کاربرانی که در بازی آکسی‌ اینفینیتی موفق به کسب SLP می‌شوند این امکان را خواهند داشت تا برای پرورش کاراکترها از این توکن‌ها استفاده نمایند و بدین طریق در مبارزات PVP بعدی شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

  به دلیل این که بازی اکسی‌اینفینیتی در شبکه‌ی اتریوم توسعه داده شده است کاربران برای ورود به بازی و پرورش کاراکترها یا همان اکسی‌ها مجبور خواهند بود تا کارمزد بالایی را پرداخت کنند. این مشکل در سال‌های اخیر مشکلات زیادی را به وجود آورده است به همین دلیل راه‌حل‌های مختلفی ارائه شده است تا کاربران بتوانند با استفاده از آن به جلوگیری از این مشکل بپردازند.

  یکی از بهترین راه‌حل‌های برای کاهش کارمزد‌ها در اکسی اینفینتی استفاده از شبکه‌های جانبی مانند رونین اتریوم است. رونین اتریوم یکی از بهترین شبکه‌های لایه‌ دو اتریوم است که با استفاده از آن می‌توان به حل مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری اتریوم پرداخت.

  با استفاده از رونین اتریوم این امکان به وجود خواهد آمد تا کاربران بتوانند با استفاده در پلتفرم‌های مبتنی بر شبکه‌ی بلاکچین اتریوم با کارمزد کمتر و با سرعت بیشتر به ثبت تراکنش‌ها و انجام فعالیت‌های مختلف بپردازند. اکسی اینفینتی توکن‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده است که هر کدام کاربرد کاملا متفاوتی دارند.

  توکن‌ اصلی اکسی اینفینیتی به اختصار AXS نامیده می‌شود که اولین بار در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. کاربران می‌توانند با نگهداری و استیکینگ AXS به کسب درامد بپردازند و با گذشت زمان پاداش قابل توجهی را بدست آورند.

  جالب است بدانید که کاربرانی که دارای توکن‌های AXS هستند این امکان را خواهند داشت تا در تصمیم‌گیری‌های مختلفی که در رابطه با اینده‌ی بازی وجود دارد حق رای داشته باشند.

  ارز دیجیتال AXS توسط استاندارد ERC-20 ارائه شده است به همین دلیل در بسیاری از والت‌ها یا کیف پول‌های ارزهای دیجیتال از آن پشتیبانی می‌شود. از میان بهترین والت‌ها برای نگهداری AXS میتوان به تراست والت،‌ کوینومی و اکسودوس اشاره کرد.

  سوالات متداول

  • بهترین پروژه‌های متاورس چیست؟

  سندباکس، دیسنترالند و اکسی اینفینتی را می‌توان جزء برترین پروژه‌های متاورس دانست.

  • بهترین صرافی‌ برای خرید توکن پروژه‌های متاورس کدام است؟

  از صرافی‌های بین المللی صرافی بایننس و از میان صرافی‌های ایرانی پلتفرم حرفه‌ای بیت پین یکی از بهترین صرافی‌هایی است که می‌توان برای خرید توکن‌ پروژه‌‌های متاورسی انتخاب کرد.

  تیم محتوا بیت‌پین

  تیم محتوا بیت‌پین

  تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بازی پیکسل تپ چیست؟ همه‌چیز درباره ایردراپ PixelTap

  ایردراپ بازی پیکسل تپ، شبات‌های زیادی به نات کوین و بازی همس ...

  صنعت بازی‌های آنلاین باید به سمت توکن سازی حرکت کند

  تصور کنید ساعت‌های بی‌شماری را صرف ارتقای ماشین مسابقه‌ای خو ...

  بازی‌های سنتی بیش از هر زمان دیگری به وب 3 نیاز دارند

  بازی‌های بلاک چین بازگشته‌اند و به نظر صعودی می‌رسند. این بخ ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر