انجین کوین (ENJ) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ)

تاریخ انتشار: 16 بهمن 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 3 اسفند 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
انجین کوین (ENJ) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ)

انجین کوین (ENJ) جزو اولین پلتفرم‌ها در حوزه بازی‌های بلاک چین است که البته محدود به بازی و گیمینگ نبوده و اکوسیستم آن از پروتکل‌های مختلفی تشکیل شده است. در این نوشتار قصد داریم به طور جامع با پروتکل و ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ) آشنا شویم.

انجین کوین (ENJ) چیست؟

انجین کوین یک پروژه بلاک چینی است که با استفاده از آن می‌توانیم پروژه‌های بازی مختلفی که بر روی بلاک چین راه اندازی و ساخته شده‌اند را به هم مرتبط کنیم. این پروژه یک اکوسیستم بزرگ دارد. یکی از مهم‌ترین اعضای آن در اکوسیستم، پروژه انجین نتورک است. در این شبکه کاربران می‌توانند وب سایت راه‌اندازی کرده و با کاربران دیگر چت کنند. انجین مانند یک نرم‌افزار عمل می‌کند که محصولات مجازی بر روی شبکه اتریوم را توسعه و گسترش دهد. بنابراین کاربرها می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی برای خود ساخته و آن را به جای دیگر در برنامه یا بازی‌های دیگر انتقال دهند. این دارایی‌ها حتی قابلیت شخصی‌سازی و تغییر را نیز دارند. این اکوسیستم یک رمزارز بومی دارد تا کاربران جهت استفاده از خدمات پلتفرم از این توکن استفاده کنند. نام این توکن Enjin Coin است که با نماد اختصاری ENJ مورد معامله قرار می‌گیرد.

نماد اختصاری انجین کوین

نماد اختصاری انجین کویننماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری انجین کوین، ENJ است که فقط کافی‌است با تایپ این نماد در نوار مربوط به جستجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جستجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

دانلود ماهنامه اسفند ماه دامیننس

اهمیت ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار کریپتو

  انجین کوین (ENJ) توسط چه تیمی ساخته شده است؟

  سازنده این پروژه، یک شرکت به نام انجین است که در سال ۲۰۰۹ در سنگاپور به ثبت رسده است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌ها در حوزه بازی است. بنیان‌گذاران اصلی این پروژه ماکسیم بلاگوف (Maxim Blagov) و ویتک رادومسکی (Witek Radomski) هستند. بلاگوف مدیرعامل پروژه است. وی فعالیت‌های تخصصی بسیاری در زمینه‌های بازاریابی، مدیریت، طراحی نرم افزار، راهبری خلاقانه و موارد بسیار دیگر داشته است. رادومسکی نیز سمت مدیر فناوری ارشد و همچنین نویسنده استاندارد ERC1155 را دارد. کاربرد اصلی این استاندارد ساخت توکن‌های غیرمثلی یا همان NFTها و همچنین توکن‌های قابل تعویض FT است. شرکت انجین، در سال ۲۰۱۲ تصمیم به استفاده از بلاک چین گرفت. پس از سپری کردن آموزش‌هایی در این خصوص تصمیم به راه اندازی اختصاصی بلاک چین کردند.

  خرید انجین کوین

  هدف از ساخت انجین کوین (ENJ)

  هدف اصلی پروژه انجین، توسعه بازی بر بستر بلاک چین است. صنعت بازی‌های ویدیویی غیرمتمرکز بوده و این پروژه توانسته است مشارکت بسیار جدی و گسترده‌ای در بازی‌های ویدیویی داشته باشد.

  کاربردهای انجین کوین (ENJ)

  پرداخت‌های درون برنامه‌ای و پشتوانه بودن برای NFT‌ها مهم‌ترین کاربرد ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ) هستند. اپلیکیشن‌های مختلف با استفاده از این پلتفرم می‌توانند سیستم پولی خاص خود را با رمزارز انجین کوین بسازند. این ویژگی باعث می‌گردد که کاربران آزادانه هر نوع دارایی را در بین پلتفرم مختلف جا به جا کنند. گیمرها با استفاده از پلتفرم انجین می‌توانند مالک دارای‌هایی که ساخته و یا خریده‌اند، شوند. همچنین می‌توانند در هر شرایط، مکان و زمان دارایی‌های خود را نقد کنند. این سیستم دارای امنیت بالایی است به طوری که از دارایی گیمرها محافظت می‌شود.

  کاربردهای انجین کوین (ENJ)

  انجین کوین (ENJ) چگونه کار می‌کند؟

  در پشت پرده این پلتفرم، روشی با نام Minting وجود دارد که انجین کوین را به NFT تبدیل می‌کند تا برای آن ارزش ایجاد گردد. این NFT در بلاک چین موجود خواهد بود تا زمانی که فروخته شود یا مجددا به روش Minting ذوب شده و با رمزارز ENJ معامله می‌شود. سپس این دارایی به کاربر دیگری منتقل شده و جزو دارایی‌های آن می‌شود.

  مزایای انجین کوین (ENJ)

  • دارای شفافیت است.
  • کمیاب است.
  • دارای قابلیت نقدشوندگی سریع است.
  • نوعی ذخیره ارزش است.
  • دارای کاربردهایی در بازی و برنامه‌های مختلف است.

  نحوه استخراج یا تولید انجین کوین (ENJ)

  اصولا دو راه برای به دست آوردن ارز دیجیتال وجود دارد. روش اول خرید از صرافی‌ها و روش بعدی استخراج است. استخراج به نوع الگوریتم آن رمزارز بستگی دارد که با توجه به ماهیت انجین، باید گفت ارز دیجیتال ENJ قابل استخراج نیست.

  بهترین کیف پول‌های انجین کوین (ENJ)

  اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگه‌داری یا معامله ارز دیجیتال انجین را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال انجین را به شما معرفی می‌کنیم.

  انواع کیف پول سخت افزاری انجین

  انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ انجین

  • کیف پول اختصاصی انجین ولت (Enjin Wallet)
  • کیف پول اکسدوس (Exodus)
  • کیف پول موبایلی و دسکتاپ کوینومی (coinomi)

  معماری شبکه انجین کوین (ENJ)

  انجین کوین از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند. توسعه دهندگان گیمینگ، ENJ را برای ساخت توکن‌های منحصر به فرد، جدید، قابل تعویض و یا غیرقابل تعویض ارسال می‌کند. این توکن‌ها را می‌توان هر زمان که لازم شد معامله کرد. رمزارز انجین کوین از فرایندهای درون زنجیره‌ای و برون زنجیره‌ای استفاده می‌کند. هنگامی که تراکنشی صورت می‌گیرد، یک بستر مطمئن با کیف پول‌های هوشمند کاربران ارتباط برقرار می‌کند تا هنگامی که تراکنش توسط بلاک چین اتریوم مورد تایید قرار گیرد.

  مقایسه انجین کوین (ENJ) با بیت کوین (BTC)

  این مقایسه بین ارزهای دیجیتال انجین کوین (ENJ) و بیت کوین به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه انجین کوین در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

  مقایسه انجین کوین (ENJ) با بیت کوین (BTC)

  پیش بینی وضعیت آینده انجین کوین (ENJ)

  قبل از خرید هر رمزارزی ابتدا باید آینده آن را مورد بررسی قرار داد. آینده هر پروژه‌ای در گرو عوامل مختلفی مانند بنیان گذاران و توسعه دهندگان آن، تیم توسعه دهنده و همکاران و شرکای آن، تاریخچه قیمتی، نوآوری و فناوری‌ها و همچنین تمایز آن نسبت به پروژه‌های رقیب است. از این رو در نظر داشته باشید که انجین کوین تا به امروز عملکرد بسیار خوبی داشته است. با شرکت‌های بسیار بزرگی همکاری داشته و با توجه به اینکه آینده متعلق به پروژه‌های بلاک چینی است می‌توان آینده روشنی را برای انجین کوین پیش بینی کرد. این شرکت تا به امروز توانسته حمایت گیمرهای بسیاری را به دست آورد. با شرکت یونی که از شرکت‌های بزرگ در صنعت بازی است، همکاری کند. از طرفی توکن این اکوسیستم با توجه به امکانات بسیاری که دارد، در سال‌های آینده جزو رمزارزهای برتر در حوزه بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.

  اهداف بلندمدت قیمتی با توجه به بکارگیری عوامل مختلف در ارز دیجیتال ENJ پیش بینی شده که البته توصیه‌ای برای خرید و فروش شما نیست. برای خرید یا فروش ارز دیجیتال انجین می‌بایست از اخبار، انواع تحلیل‌ها و اهداف این پروژه آگاهی داشته باشید. به هر حال طبق تحلیل‌های وب سایت Wallet Investor پیش بینی می‌شود قیمت این رمزارز تا ۵ سال دیگر به ۱۰ دلار برسد. همچنین پلتفرم Digital Coin Price نیز پیش بینی کرده با توجه به خط روند و اعداد و ارقام در حال حاضر، پیش می‌شود قیمت این ارز دیجیتال تا ۵ سال دیگر به ۶ دلار برسد.

  گفتار پایانی!

  در این مقاله به پلتفرم و ارز دیجیتال انجین، هدف و کاربرد آن، مزایا و چگونگی عملکرد این پلتفرم به طور کامل اشاره شده است. شما با شناخت بیشتر این پروژه می‌توانید به راحتی از آن استفاده کرده و همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال ENJ را انجام دهید. ارز دیجیتال ENJ توسط شرکت انجین (یک پلتفرم گیمینگ) ارائه شده است. توکن ENJ در بستر Enjin مورد استفاده قرار می‌گیرد که دارای استاندارد ERC-20 نیز است.

  سوالات متداول!

  • بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال انجین کدام‌ها هستند؟

  این توکن به غیر از کیف پول اختصاصی خود، با انواع کیف پول‌های کوینومی (Coinomi Wallet)، اکسدوس (Exodus)، ترزور ولت (Trezor Wallet) و لجر ولت (Ledger Wallet) سازگار است.

  • ویژگی‌های پلتفرم انجین چیست؟

  کالاهای مجازی، درگاه پرداخت، کیف پول هوشمند و افینیتی از ویژگی‌های بارز پلتفرم انجین است که با توجه به تکنولوژی پشت این پلتفرم دارای تمایزات بسیاری با برخی از پلتفرم‌های رقیب خود است.

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر