تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

تاریخ انتشار: 19 دی 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 24 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  8 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

ارز دیجیتال BIGTIME توکن اختصاصی بازی بیگ تایم (Big Time) است که توسط شرکت Big Time Studios توسعه پیدا کرده. این بازی یک عنوان مبتنی بر کسب درآمد (P2E) است که در سبک اکشن نقش آفرینی چند نفره (MMORPG) ساخته شده است. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم رمزارز بیگ تایم در روز گذشته توانست رشد قیمتی ۱۲ درصدی برای خود ثبت کند. همچنین حجم معاملات این رمزارز در ۲۴ ساعت اخیر افزایش ۲۰۰ درصدی را برای خود ثبت کرده است که نشانه‌ای خوب برای گاوهای بازار است. بیگ تایم اکنون از نظر حجم، در رتبه ۲۹۹ بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی رمزارز بیگ تایم (BIGTIME) پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیگ تایم و آکسی اینفینیتی انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME)

نگاه کلی به روند قیمتی بیگ تایم (BIGTIME)

با مشاهده نمودار رمزارز بیگ تایم (BIGTIME) در مقیاس کلی، متوجه رشد خوب این ارز، پی از شکست محدوده مقاومتی می‌شویم. در حال حاضر، همان‌طور که در تصویر مشخص است، قیمت رمزارز بیگ تایم در حال تکمیل پولبک خود به سطح حمایتی است. اکنون بیگ تایم در ناحیه قیمت ۰.۴ دلار درحال معامله است و ۵۹ درصد زیر سقف قیمتی خود یعنی قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

بررسی بیگ تایم (BIGTIME) در تایم فریم روزانه

در نمودار بیگ تایم (BIGTIME) در تایم فریم روزانه می‌توانیم ناحیه مهم داینامیک که مانع از رشد بیشتر بیگ تایم شده را مشاهده کنیم (این محدوده در تصویر با رنگ قرمز مشخص شده).در حال حاضر، باتوجه‌به بررسی های انجام شده انتظار داریم قیمت پس از جمع‌آوری نقدینگی از محدوده‌های تقاضای خود، موفق به شکست این محدوده داینامیک مقاومتی شده و به سمت اهداف بالاتر حرکت کند. در تایم روزانه دو ناحیه مهم حمایتی و تقاضا برای این رمزارز وجود دارد. این نواحی مهم حمایتی عبارت‌اند از:

 •  ناحیه اول در قیمت ۰.۳۲۷۷ الی ۰.۳۷۰۹ دلار
 •  ناحیه دوم در قیمت ۰.۱۹۹۷ الی ۰.۲۲۵۰ دلار

همچنین مهم‌ترین محدوده مقاومتی و عرضه در تایم روزانه برای بیگ تایم، محدوده ۰.۶۷۹۹ الی ۰.۷۸۳۰ دلار است.

خرید بیگ تایم | BIGTIME

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

  بررسی بیگ تایم (BIGTIME) در تایم فریم چهارساعته

   با بررسی نمودار رمزارز بیگ تایم (BIGTIME) در تایم فریم چهارساعته، می‌بینیم که قیمت این رمزارز به محدوده مقاومتی ابر ایچیموکو واکنش نشان داده و در حال اصلاح قیمتی است. همچنین باید به مقاومت داینامیکی که پیش‌تر گفته شد توجه ویژه داشت، البته انتظار می‌رود درصورتی‌که بیگ تایم موفق به شکست و عبور از این ابر مقاومتی، در تایم چهارساعته شود، قدرت شکست این محدوده داینامیک را نیز داشته باشد. در حال حاضر مهم‌ترین محدوده‌ای که در تایم چهارساعته می‌توان برای بیگ تایم به‌عنوان ناحیه‌ای حمایتی و مهم در نظر داشت، محدوده قیمتی ۰.۳۰۸۰ الی ۰.۳۴۶۰ دلار است.

  همچنین دو ناحیه از مهم‌ترین نواحی عرضه در تایم چهارساعته که می‌توان انتظار داشت قیمت پس از جمع‌آوری نقدینگی از محدوده حمایتی گفته شده، به سمت این نواحی مقاومتی حرکت کند، عبارت‌اند از:

  • محدوده مقاومتی اول در قیمت ۰.۵۲۰۴ الی ۰.۵۶۱۴ دلار
  • محدوده مقاومتی دوم در قیمت ۰.۷۰۷۲ الی ۰.۷۹۳۰ دلار

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

  مقایسه رمزارزهای بیگ تایم (BIGTIME) و آکسی اینفینیتی (AXS)

  در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای BIGTIME و AXS در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

  همچنین با مشاهده نمودار قیمتی BIGTIME و AXS در 3 ماه گذشته، می‌بینیم که این دو ارز دیجیتال، عملکردی تقریبا شبیه به هم داشتند و رشد خوبی در این بازه زمانی برای خود ثبت کرده‌اند.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیگ تایم (BIGTIME) – 19 دی (9 ژانویه)

  در جدول زیر مقایسه‌ای کلی از این دو ارز دیجیتال آورده شده:

  نماد BIGTIME AXS
  نام BIGTIME Axie Infinity
  شبکه Ethereum Ronin
  نوع توکن  ERC-20  ERC-20
  کاربرد توکن حاکمیتی و کاربردی در بازی Bigtime توکن حاکمیتی و کاربردی در بازی Axie Infinity
  عرضه کل ۵ میلیارد 270 میلیون
  عرضه در گردش
  331 میلیون
  132 میلیون
  قیمت 0.4 دلار 7.4 دلار
  ارزش بازار 132 میلیون دلار 982 میلیون دلار
  حجم معاملات 24 ساعته 116 میلیون دلار ۶۷ میلیون دلار
  صرافی‌های لیست شده BitPin, Binance, KuCoin, Gate.io, Huobi BitPin, Binance, KuCoin, Gate.io, Huobi

  شباهت‌ها

  •  هر دو ارز دیجیتال بر روی بلاک چین اتریوم یا یک زنجیره جانبی مبتنی بر اتریوم ساخته شده‌اند
  •  هر دو توکن حاکمیتی هستند و به دارندگان خود حق رأی در تصمیم‌گیری‌های مربوط به پروژه‌های خود را می‌دهند
  •  هر دو در بازی‌های مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌شوند

  تفاوت‌ها

  • BIGTIME یک بازی اکشن نقش‌آفرینی است، درحالی‌که Axie Infinity یک بازی جمع‌آوری کارت است
  • Axie Infinity بازی قدیمی‌تر بوده و کاربران بیشتری دارد
  • عرضه کل BIGTIME بسیار بیشتر از AXS است
  • قیمت BIGTIME بسیار کمتر از AXS است
  • ارزش بازار BIGTIME بسیار کمتر از AXS است

  نتیجه‌گیری

  BIGTIME و AXS هر دو ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد هستند. بااین‌حال، تفاوت‌های کلیدی بین این دو ارز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. BIGTIME بازی جدیدی است که عرضه آن بسیار بیشتر از AXS است. این بدان معناست که قیمت BIGTIME برای دستیابی به ارزش AXS باید به مقدار زیادی رشد کند. بااین‌حال، BIGTIME بازی نسبتاً جدیدی است که همواره درحال‌توسعه است و این بدان معناست که پتانسیل رشد بیشتری نسبت به Axie Infinity دارد که یک بازی بالغ‌تر و جا افتاده‌تر است.

  سخن پایانی

   ارز دیجیتال BIGTIME توکنی ERC-20 است که بر بستر شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است. این توکن برای انجام تراکنش‌های درون بازی، خرید تجهیزات و آیتم‌های بازی، و همچنین استیکینگ استفاده می‌شود. آینده ارز دیجیتال BIGTIME به عوامل مختلفی از جمله، محبوبیت بازی بیگ تایم، میزان استفاده از توکن BIGTIME در بازی، و همچنین شرایط بازار ارز دیجیتال بستگی دارد. باتوجه‌به ویژگی‌های جذاب بازی بیگ تایم، مانند گرافیک بالا، گیم‌پلی هیجان‌انگیز، و امکان کسب درآمد، احتمال اینکه این بازی بتواند بازیکنان زیادی را به خود جذب کند بسیار زیاد است. در این صورت، تقاضا برای توکن BIGTIME نیز افزایش خواهد یافت و قیمت این رمزارز نیز رشد خواهد کرد. البته، عوامل دیگری نیز می‌توانند بر آینده ارز BIGTIME تأثیرگذار باشند. یکی از عوامل تأثیرگذار و مهم، شرایط بازار ارزهای دیجیتال است. اگر بازار ارزهای دیجیتال به‌طورکلی صعودی باشد، احتمال دارد که قیمت ارز BIGTIME نیز افزایش یابد.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  در مجموع، ارز دیجیتال BIGTIME ارز دیجیتالی با پتانسیل رشد بالا است. بااین‌حال، سرمایه‌گذاری در این ارز نیز مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، ریسک‌هایی را به همراه دارد. سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به این ارز، تحقیقات لازم را انجام دهند و ریسک‌های احتمالی را در نظر بگیرند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر