آیا دریافت وام بدون ضامن امکان‌پذیر است؟

تاریخ انتشار: 24 مهر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 29 فروردین 1403
زمان مطالعه:  10 دقیقه
دریافت وام بدون ضامن

وام بدون ضامن شاید در گذشته رؤیایی بیش نبود، ولی حالا با رشد تجارت الکترونیک و تغییر امور مالی متمرکز، به امری دست‌یافتنی تبدیل شده است.

در دنیای مالی پر از احتمالات امروزه، دریافت وام می‌تواند انگیزه‌ای برای توسعه کسب‌وکارها و تحقق آرزوهای فردی باشد؛ اما معمولاً وام‌گرفتن پروسه پیچیده‌ای داشته و به تعهدات مالی فراوانی نیاز دارد. برای مثال داشتن ضامن از الزامات است. درحالی‌که بسیاری از مردم ممکن است نتوانند ضامن وام موردنظرشان را پیدا کنند. اینجاست که مفهوم وام بدون ضامن معنی پیدا کرده و خود را به‌عنوان راهی برای دستیابی به منابع مالی، بدون نیاز به تعهدات و مدارک پیچیده، معرفی می‌کند.

در واقع، وام اینترنتی بدون ضامن، به افراد این امکان را می‌دهد که پول مورد نیاز خود را بدون نیاز به ضمانت‌های مالی زیاد، دریافت کنند؛ اما آیا واقعاً می‌توان به‌سادگی و بدون ضامن وام گرفت؟ در این مقاله، به بررسی این مفهوم پرداخته و شرایط دریافت وام بدون ضامن و بدون وثیقه را بیان می‌کنیم.

ضامن شامل چه مواردی می‌شود؟

ضامن در سیستم بانکی، فردی است که متعهد می‌شود در صورت توانایی نداشتن وام‌گیرنده در پرداخت وام و اقساط آن، اصل و فرع بدهی او را به بانک، موسسه مالی یا سازمان وام‌دهنده پرداخت کند. این تعهد به منظور کاهش ریسک وام برای وام‌دهنده و افزایش احتمال بازپرداخت وام توسط وام‌گیرنده انجام می‌شود.

در واقع، ضامن باید یک شخص باشد و نه یک دارایی با ارزش یا سند و مدرک. همچنین این ضامن باید کارمند رسمی و دولتی دارای کسر از حقوق یا دارای جواز کسب و پروانه فعالیت باشد.

شرایط ضامن عبارت‌اند از:

 • توانایی مالی: ضامن باید از توانایی مالی کافی برای بازپرداخت وام در صورت نیاز برخوردار باشد. این توانایی مالی از طریق ارائه مدارک و مستندات مربوط به درآمد، دارایی و سابقه اعتباری به وام‌دهنده اثبات می‌شود.
 • سابقه اعتباری مناسب: ضامن باید سابقه اعتباری مطلوبی داشته باشد. این سابقه نشان‌دهنده تعهد و مسئولیت‌پذیری ضامن در قبال تعهدات مالی خود است.
 • شرایط سنی: برخی از بانک‌ها و موسسات وام‌دهنده، حداقل سن 21 سال را برای ضامن تعیین می‌کنند.
 • شرایط سکونت: ضامن باید در منطقه جغرافیایی مشخصی سکونت داشته باشد تا در صورت نیاز به راحتی قابل دسترسی باشد.
دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  آیا امکان دریافت وام بدون ضامن وجود دارد؟

  امروزه اگر این سؤال را از مادر یا پدرمان بپرسیم، احتمالاً با این پاسخ مواجه می‌شویم که «خواب دیدی، خیر باشد»؛ چرا که آن‌ها در عصری زندگی کرده‌اند که گرفتن وام در داشتن ضامن خلاصه می‌شد؛ ضامنی که حتماً می‌بایست از کارمندان دولت بوده و فیش حقوقی می‌داشت. گاهی اوقات پیداکردن چنین شخصی برای برخی افراد دشوار بود و به‌احتمال زیاد از دریافت وام صرف‌نظر می‌کردند.

  البته ناگفته نماند که همچنان این روند پرپیچ‌وخم در بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات وجود دارد و افراد برای دریافت وام باید ضامن داشته باشند؛ اما خبر خوشی که برای شما داریم این است که امور مالی با تغییروتحول بزرگی روبرو شده است. اکنون نه‌تنها بانک‌ها که شرکت‌های خصوصی نیز می‌توانند وام بدهند. همین موضوع باعث شده تا کمی از کارهای اداری و پیچیده کاسته شده و راحت‌تر بتوان وام گرفت. یکی از مزیت‌هایی که این اتفاق به همراه داشته، امکان دریافت وام فوری بدون ضامن است.

  وام بدون ضمانت

  ازآنجایی‌که امروزه کلیه امور به سمت آنلاین شدن حرکت می‌کنند، دریافت وام نیز این مسیر را در پیش گرفته است. پلتفرم‌ها و مؤسسات زیادی به ارائه وام فوری آنلاین بدون ضامن می‌پردازند؛ اما چه پلتفرم‌هایی؟

  روش‌های دریافت وام بدون ضامن در ایران

  در مقاله «پلتفرم های وام دهی آنلاین ایرانی» بهترین پلتفرم‌هایی که به ارائه وام بدون ضامن می‌پردازند، معرفی کرده‌ایم. این پلتفرم‌ها اغلب بدون ضامن و با روش‌های دیگری نظیر مثل وثیقه وام می‌دهند. در واقع، به‌جای ضامن، وثیقه‌هایی را برای ضمانت بازپرداخت وجه در قالب چک یا رمزارز دریافت می‌کنند.

  برای مثال، بیت لون یکی از سرویس‌های صرافی ارز دیجیتال بیت پین است که بدون ضامن و با وثیقه رمزارزی، امکان دریافت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را برای کاربران این پلتفرم فراهم می‌کند. کسانی که قصد فروش رمزارزهای خود را ندارند، درعین‌حال نیازمند وجه ریالی هستند، می‌توانند از این سرویس بهره ببرند.

  علاوه‌برآن، سایر پلتفرم‌ها نظیر دیجی پی، اسنپ پی، قسطا، ازکی وام و غیره وام ریالی با ضمانت چک و سفته را برای کاربران به ارمغان می‌آورند. شما می‌توانید طبق نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و بدون دغدغه ضامن، وام موردنظرتان را دریافت کنید.

  تفاوت ضامن و وثیقه چیست؟

  در وام‌های بانکی، ضامن و وثیقه دو روش متداول برای تضمین بازپرداخت وام توسط وام گیرنده هستند.

  در روش ضمانت:

  • ضامن فردی است که متعهد می‌شود در صورت پرداخت نکردن وام توسط وام گیرنده، اصل و سود وام را به بانک برگرداند.
  • ضامن باید شرایط خاصی مثل داشتن توانایی مالی کافی برای بازپرداخت وام، داشتن سابقه اعتباری مناسب، داشتن شغل کارمندی و غیره را داشته باشد.

  در روش وثیقه:

  • وثیقه دارایی است که به عنوان تضمین بازپرداخت وام به بانک سپرده می‌شود.
  • وثیقه می‌تواند شامل وجه نقد، املاک و مستغلات، خودرو، سهام، اوراق قرضه و سایر دارایی‌ها باشد.
  • در صورت پرداخت نکردن وام توسط وام‌گیرنده، بانک می‌تواند وثیقه را به نفع خود مصادره کرده و از آن برای جبران مطالبات خود استفاده کند.
  • پس از بازپرداخت وام، وثیقه به وام‌گیرنده برگردانده می‌شود.

  بررسی و مقایسه پلتفرم‌ها و بانک‌های ارائه‌دهنده وام بدون ضامن

  اخیراً ارائه وام‌های بدون ضامن در ایران رواج بسیاری پیدا کرده و بانک‌ها و پلتفرم‌های زیادی وام‌هایی با مبالغ مختلف ارائه می‌دهند. در مقاله جداگانه‌ای کلیه ارائه‌دهندگان وام آنلاین ایرانی را معرفی کرده‌ایم. اکنون بیایید بانک‌ها یا پلتفرم‌هایی را که بدون ضامن وام می‌دهند، معرفی کنیم.

  • بلوبانک

  بلوبانک، بانکی متفاوت و دوست‌داشتنی، با اپلیکیشنی جذاب و لحنی صمیمی، قلب کاربران زیادی را تسخیر کرده است. این نئوبانک نوآور با تکیه بر قدرت بانک سامان، خدماتی بی‌نظیر و تسهیلاتی ویژه ارائه می‌دهد.

  بلوبانک وامی تا سقف 75 میلیون را ارائه می‌دهد و فرآیند دریافت آن بسیار ساده است. تنها کافی است وارد اپلیکیشن آن شوید و در صورتی که گردش حساب داشته باشید، این وام را از بخش وام‌ها دریافت کنید. نیازی به هیچ ضامن و وثیقه‌ای هم نیست.

  • بیت لون

  اگر تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که کاش می‌شد بدون فروش ارزهای دیجیتال ارزشمند خود وام ریالی بگیرید، با بیت لون این رویا به حقیقت پیوسته است. بیت لون محصول صرافی ارز دیجیتال بیت پین است و این امکان را فراهم می‌کند تا با وثیقه‌گذاری رمزارزهای خود، وام ریالی تا سقف 100 میلیون تومان دریافت کنید. در این صورت نیازی به فروش رمزارزها و سپرده‌گذاری در بانک نیست و در عین حال ارزش رمزارزهایتان نیز حفظ می‌شود.

  بیشتر بخوانید: آموزش دریافت بیت لون

  • بانک مهر ایران

  بانک مهر ایران جزو معدود بانک‌هایی است که وام بدون ضامن ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با سپرده‌گذاری پول در این بانک پس از چند ماه دوبرابر پول خود را دریافت کنید. این وام هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن بانک مهر قابل دریافت است. البته در نظر داشته باشید که برای مبالغ وام بیش‌تر از 100 میلیون نیازمند ضامن هستید.

  • قسطا

  در دنیای امروز، خرید اقساطی به عنوان راه حلی محبوب برای تامین نیازهای مالی و برآورده کردن آرزوها شناخته می‌شود. پلتفرم قسطا با شعار «الان بخر، بعداً بپرداز»، این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نگرانی از پرداخت نقدی، هر محصولی را که می‌خواهید، به‌راحتی خریداری کنید. قسطا وامی تا 20 میلیون را در قالب یک کارت به شما ارائه می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند تا از هر فروشگاهی اقدام به خرید کالای خود کنید.

  لازم به ذکر است که تنها ضمانتی که این پلتفرم دریافت می‌کند، یک سفته است.

  • بانک آینده

  بانک آینده در بازه‌های زمانی مختلفف تسهیلاتی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرد که اغلب آن‌ها دریافت وام با بهترین شرایط و بدون ضامن است. در صورتی که گردش حساب خوبی دارید یا می‌توانید وثیقه‌ای را در اختیار بانک قرار دهید، می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک آینده، وام دریافت کنید.

  شرایط دریافت وام بدون ضامن و بدون وثیقه

  با این‌که دریافت وام آنلاین بدون ضامن این روزها رواج یافته و افراد زیادی به کمک آن‌ها می‌توانند به وجه موردنیاز خود به‌صورت آنلاین و فوری دست یابند، همچنان شرایطی برای دریافت وام از این پلتفرم‌ها وجود دارد.

  در وهله اول، باید این موضوع را مطرح کنیم که هیچ پلتفرمی وام بدون وثیقه ارائه نمی‌دهد؛ مگر وام‌هایی که مبالغ پایین دارند و صرفاً برای خرید کالا استفاده می‌شوند. در حالت عادی، کلیه ارائه‌دهندگان وام ضمانتی را برای بازگشت وجه در نظر می‌گیرند. ازاین‌رو، به‌جرئت می‌توان گفت که در حال حاضر وام ارز دیجیتال بدون وثیقه یا وام ریالی بدون آن مفهومی ندارد.

  وثیقه گاهی در برخی از وام‌ها به شکل ریالی و در برخی دیگر به وام‌دهی ارز دیجیتال بدون ضامن می‌پردازند. به‌عنوان‌مثال، برای دریافت وام ۴۰ میلیونی ممکن است لازم باشد که وثیقه‌ای به مبلغ ۲۰ میلیون واریز کنید. مبلغ وثیقه در پلتفرم‌هایی که وثیقه رمزارزی دریافت می‌کنند، کمی متفاوت‌تر است. معمولاً در این نوع وام‌ها، معادل ریالی وثیقه بیشتر از مبلغ وام است؛ این موضوع به نوسانات شدید قیمتی ارزهای دیجیتال برمی‌گردد.

  البته این وثیقه پس از اتمام اقساط وام به طور تمام‌وکمال بازگردانده می‌شود و لازم نیست نگران ازدست‌دادن آن‌ها باشید.

  علاوه‌بر وثیقه، شرکت‌ها و پلتفرم‌ها شرایط خاص دیگری را برای متقاضیان وام در نظر می‌گیرند:

  • نداشتن چک برگشتی و اقساط معوق
  • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی برای آقایان
  • داشتن شغل و سابقه کاری
  • معدل حساب قابل‌قبول

  همگی این موارد جزو شرایط لازم برای دریافت وام بدون ضامن هستند؛ اگرچه برخی از پلتفرم‌ها این شرایط را ندارند و ساده‌تر می‌توان وام گرفت. برای مثال، در بیت لون نیازی به این مدارک نیست و تنها ارائه وثیقه رمزارزی موردنیاز است.برای اطلاع از میزان و نوع وثیقه پلتفرم‌های وام‌دهی، بهتر است به وب‌سایت رسمی آن‌ها مراجعه کرده و کلیه شرایط تعیین شده را مطالعه کنید.

  گفتار پایانی

  امکان دریافت وام بدون ضامن، در حال حاضر امکان‌پذیر است. این نوع وام‌ها به افراد اجازه می‌دهند که بدون نیاز به ارائه ضامن، وام دریافت کنند. ارائه‌دهندگان چنین وامی اغلب به‌جای ضامن، ضمانت‌های دیگری نظیر چک، سفته یا رمزارز را تعیین می‌کنند. در برخی موارد، نمره اعتباری و امتیازات مشابه ممکن است برای تعیین وام فوری بدون ضامن در نظر گرفته شود.

  یکی از مزایای وام‌های بدون ضامن این است که افرادی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند ضامن ارائه کنند، نیز امکان دریافت وام دارند؛ اما این نوع وام‌ها ممکن است با نرخ‌های کارمزد بالاتری همراه باشند تا مخاطرات احتمالی جبران شوند. بااین‌حال، ارزش این وام‌ها برای افرادی که به دنبال وام فوری هستند، بسیار زیاد است.

  آیا تابه‌حال وام فوری بدون ضامن دریافت کرده‌اید؟ از چه پلتفرم یا بانکی برای این کار استفاده کردید؟ خوشحال می‌شویم تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

  سوالات متداول

  • آیا وام بدون ضامن قانونی است؟

  بله، هیچ اشکالی در ارائه یا دریافت وام بدون ضامن وجود ندارد.

  • وام با ضامن بهتر است یا با وثیقه؟

  معمولاً دعوت از یک دوست یا آشنا برای ضامن شدن وام شما کار سختی است. وثیقه‌گذاری یا حتی وام بدون وثیقه راحت‌ترین راه دریافت وام است.

  • وام بدون ضامن مناسب چه کسانی است؟

  وام بدون ضامن مناسب کسانی است که در دورواطراف خود کارمند دولتی را نمی‌شناسد یا نمی‌خواهد کسی را ضامن وام خود کند. همچنین، مناسب کسانی است که دنبال دریافت وام در سریع‌ترین زمان ممکن هستند.

  عارفه رهبری

  عارفه رهبری

  تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  آموزش کامل بازی TapSwap‌ + ترفندهای سکه رایگان در بازی تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها 8 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. مینا
   مینا | 16 آذر 1402

   سلام ، من میخوام ثبت نام کنم کد تایید برای خطم نمیاد به اسم خودمه

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 17 آذر 1402

    سلام مینا عزیز
    یکبار گوشی رو روی حالت پرواز قرار بدین و دوباره به حالت عادی برگردونین، احتمال خیلی زیاد مشکل حل میشه.

  2. حمید عابد
   حمید عابد | 14 آذر 1402

   خیلی عجیبه که از بانک نمیشه وام گرفت اما میشه وام ارز دیجیتال بدون ضامن گرفت!

  3. علیرضا
   علیرضا | 13 آذر 1402

   مدارک لازم برای دریافت وام بدون ضامن چیه؟

   • متینه ممتاز
    متینه ممتاز | 14 آذر 1402

    سلام دوست عزیز
    مدارک لازم برای وام بدون ضامن، وابسته به پلتفرمی هستش که انتخاب میکنین. بطور مثال برای دریافت وام از بیت پین نیازی به مدارک نیست و تنها با ارائه وثیقه رمزارزی میتونین وام دریافت کنین.

    • صمد رنجبر
     صمد رنجبر | 30 دی 1402

     ببخشید دوست عزیز وثیقه رمز ارزی رو چقدر باید خرید و اینکه چقدر وام میدن؟?؟

     • متینه ممتاز
      متینه ممتاز | 1 بهمن 1402

      سلام
      بیت پین تا سقف 100 میلیون تومان وام میده.
      وثیقه ها، ارزهای دیجیتالی هستن که شما از بیت پین خریداری میکنین.
      برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وام بیت پین (بیت لون) توصیه میشه که حتما این مقاله رو مطالعه کنین: https://bitpin.ir/academy/what-is-bitloan/
      موفق باشید.

  4. حامد کازرونی
   حامد کازرونی | 25 مهر 1402

   خیلی خوب