اینستاگرام! بازاری جدید برای خرید و فروش NFT

تاریخ: 28 شهریور 1401
زمان مطالعه:  6 دقیقه
اینستاگرام! بازاری جدید برای خرید و فروش NFT

توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT ها در سال‌های اخیر به بخش عظیمی از بازار دارایی‌های دیجیتال تبدیل شده‌اند. رشد بی‌نظیر توکن‌های غیر قابل تعویض سبب شده است تا پلتفرم‌های زیادی برای خرید و فروش آن‌ها به وجود آید. پلتفرم‌های خرید و فروش NFT این امکان را برای کاربران به وجود آورده‌اند تا به ساده‌ترین شکل ممکن به خرید و فروش این توکن‌ها بپردازند.

افراد زیادی وجود دارند که به‌دلیل اعتماد بالایی که در مارکت‌پلیس‌های خرید و فروش ‌NFT شکل گرفته است، به خرید و فروش NFT می‌پردازند؛ با وجود این هنوز هم بسیاری از افراد به‌دلیل آشنایی‌نداشتن با این توکن‌ها امکان سرمایه‌گذاری در آن‌ها را ندارند.

در حال حاضر پلتفرم‌های زیادی برای خرید و فروش NFT ها به وجود آمده‌اند. در این پلتفرم‌ها روزانه صدها هزار نفر از کاربران به معامله NFT ها می‌پردازند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد بازیگران بزرگ‌تری در حال ورود به این بازار هستند.

یکی از این بازیگران اینستاگرام است. مدت‌هاست خبرهایی درباره فروش NFT در اینستاگرام شنیده می‌شود؛ به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم به بررسی این موضوع بپردازیم.

ورود اینستاگرام به بازار NFT ها

در حال حاضر مارکت‌پلیس‌های NFT توانسته‌اند اعتبار زیادی در میان سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان آثار دیجیتال به دست آورند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از این مارکت‌پلیس‌ها برای خرید و فروش توکن‌های غیر قابل تعویض استفاده کنند؛ زیرا با استفاده از آن‌ها می‌توان معاملات امنی را تجربه کرد، اما مهم‌ترین دلیل استفاده از مارکت‌پلیس‌های NFT تعداد بالای کاربرانی است که این پلتفرم‌ها از آن برخوردارند.

مارکت‌پلیس‌ها این امکان را برای مالکان NFT به وجود می‌آورند تا آثار خود را در اختیار بازاری به وسعت میلیون‌ها نفر قرار دهند و از این طریق فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کنند.

مارکت‌پلیس‌ها و پلتفرم‌هایی که به مخاطبان بیشتری دسترسی دارند، می‌توانند جایگاهی بهتری در بازار NFT ها به دست آورند؛ زیرا مهم‌ترین هدف کاربران از قراردادن NFT در مارکت‌پلیس‌ها دسترسی به مخاطبان بیشتر است. این موضوع سبب شده است بسیاری از کمپانی‌های بزرگ تصمیم‌هایی برای ورود به بازار توکن‌های غیر قابل تعویض داشته باشند.

یکی از این کمپانی‌ها متاست که در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های عظیمی روی تکنولوژی‌های مرتبط با بلاکچین انجام داده است و طبق خبرهایی که وجود دارد اکنون تصمیم دارد به دنیای NFT ها ورود پیدا کند.

متا برای ورود به بازار NFT ها قصد دارد از اینستاگرام استفاده کند. اینستاگرام به‌دلیل تعداد مخاطبانی که از آن برخوردار است، پتانسیل‌های زیادی برای ورود به بازار NFT ها دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند اینستاگرام جایگزینی مناسب برای پلتفرم‌های خرید و فروش NFT و مارکت‌پلیس‌ها خواهد بود.

با وجود اینکه هنوز امکان خرید و فروش توکن‌های NFT برای تمام کاربران اینستاگرام وجود ندارد، این امکان در مراحل تست قرار دارد. در آینده‌ای نزدیک این امکان برای تمامی کاربران اینستاگرام به وجود خواهد آمد تا به ساده‌ترین شکل ممکن به اشتراک‌گذاری NFT با سایر کاربران بپردازند و از این طریق توکن‌های خود را به فروش برسانند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  اینستاگرام جایگزینی برای اوپن‌سی

  در حال حاضر مارکت‌پلیس‌های زیادی برای خرید و فروش NFT وجود دارند، اما اوپن‌سی بزرگ‌ترین مارکت‌پلیسی است که کاربران می‌توانند برای خرید و فروش NFT ها انتخاب کنند. اوپن‌سی به‌دلیل قابلیت‌های مختلفی که دارد، به‌شدت مورد توجه معامله‌گران بازار NFT ها قرار گرفته است؛ به طوری که بسیاری از معامله‌گران تنها از این پلتفرم برای خرید و فروش توکن‌ها و آثار دیجیتالی خود استفاده می‌کنند.

  اوپن‌سی از انواع دارایی‌های پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند NFT هایی را که در پلتفرم‌ها و بلاک‌چین‌های مختلف ایجاد شده است، در این مارکت‌پلیس بفروشند. در میان مارکت‌پلیس‌های مختلفی که برای خرید و فروش NFT وجود دارد، اوپن‌سی جزء امن‌ترین پلتفرم‌ها به شمار می‌رود.

  اینستاگرام! بازاری جدید برای خرید و فروش NFT

  کاربرانی که قصد دارند در این مارکت‌پلیس معامله کنند، می‌توانند به دریافت اپلیکیشن‌هایی که برای سیستم‌عامل‌ها و دستگاه‌های مختلف توسط اوپن‌سی توسعه ‌یافته است، بپردازند. اوپن‌سی در حال حاضر از Android و IOS پشتیبانی می‌کند و این امکان را برای کاربران به وجود آورده است تا با مرورگرهای مختلف نیز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند.

  اوپن‌سی علاوه بر مزایای مختلفی که از آن برخوردار است، حدود ۱.۴ میلیون کاربر دارد که همین سبب می‌شود کاربرانی که قصد فروش NFT های خود را دارند، بتوانند آثار خود را به تعداد زیادی از کاربران ارائه کنند؛ وجود با این بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران معتقدند اینستاگرام به‌دلیل پتانسیل‌هایی که از آن برخوردار است، به‌زودی جایگزین اوپن‌سی خواهد شد و سهم بازار این مارکت‌پلیس را به‌شدت کاهش خواهد داد.

  اینستاگرام در حال حاضر حدود ۲.۲ میلیارد کاربر دارد که با بررسی‌های انجام‌شده پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک چیزی حدود ۲ درصد از این تعداد، از فروش NFT در اینستاگرام استقبال کنند. با این حساب بعد از پشتیبانی اینستاگرام از خرید و فروش NFT این انتظار می‌رود تا ۴۴ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی از اینستاگرام به‌عنوان یک پلتفرم برای خرید و فروش توکن‌های خود استفاده کنند که در این صورت سهم بازار اوپن‌سی به کمتر از ۵ درصد افت خواهد کرد.

  تأثیر اینستاگرام بر بازار NFT

  با وجود اینکه رونمایی از امکان خرید و فروش NFT در اینستاگرام سبب خواهد شد تا سهم بازار بسیاری از مارکت‌پلیس‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، کاهش پیدا کند، اما ورود اینستاگرام به این حوزه این امکان را به وجود می‌آورد تا افراد بیشتری با NFT آشنا شوند و از این طریق ارزش بازار NFT ها نیز تا حد قابل‌توجهی افزایش پیدا کند که به‌دنبال این پلتفرم‌هایی مانند اوپن‌سی نیز رشد قابل‌توجهی را تجربه خواهند کرد.

  خرید و فروش NFT در اینستاگرام سبب کاهش کارمزد تراکنش‌ها در سایر پلتفرم‌ها خواهد شد. بعد از ورود اینستاگرام به بازار NFT ها قطعاً بسیاری از مارکت‌پلیس‌ها برای رقابت با این پلتفرم اقدامات مختلفی را انجام خواهند دهند که یکی از مهم‌ترین اقدامات کاهش کارمزد تراکنش‌ها خواهد بود.

  نکته‌ای که درباره آغاز فعالیت اینستاگرام به‌عنوان یک بازار خرید و فروش NFT باید مورد توجه قرار دهید، این است که با ورود اینستاگرام به این حوزه به‌هیچ‌وجه مارکت‌پلیس‌های که در حال حاضر وجود دارند، یک‌باره حذف نخواهند شد. در نظرسنجی‌هایی که انجام شده است، بسیاری از کاربران مارکت‌پلیس‌های NFT اعلام کرده‌اند که با ورود اینستاگرام به بازار NFT ها، همچنان از پلتفرم‌های فعلی استفاده خواهند کرد.

  اینستاگرام بعد از ورود به بازار NFT تا مدت‌ها درصد قابل‌توجهی از سهم بازار مارکت‌پلیس‌ها را به خود اختصاص داد، اما با بزرگ شدن ارزش بازار قطعاً رقبای فعلی نیز تلاش خود را برای افزایش سهم خود افزایش خواهند داد که این موضوع سبب خواهد شد رقابت عظیمی میان آن‌ها شکل گیرد. بسیاری از کارشناسان معتقدند شبکه‌های اجتماعی در آینده اصلی‌ترین بازیگرانی هستند که در بازار NFT نقش‌آفرینی می‌کنند به طوری که بیشتر آن‌ها در میان برترین مارکت‌پلیس‌های NFT قرار خواهند گرفت.

  بهترین پلتفرم‌های خرید و فروش NFT

  همان‌طور که اشاره کردیم علاوه بر اوپن‌سی مارکت‌پلیس‌های زیادی وجود دارد که کاربران می‌توانند برای خرید و فروش NFT ها استفاده شوند. در آینده با به وجود آمدن امکان خرید و فروش NFT در اینستاگرام و آشنایی بیشتر مردم با پتانسیل‌های موجود در NFT ها تعداد افرادی که از این مارکت‌پلیس‌ها استفاده می‌کنند، افزایش خواهد یافت.

  در حال حاضر اوپن‌سی با پشتیبانی از ۱۵۰ توکن پرداختی و 4/1 میلیون کاربر بهترین مارکت‌پلیس در بازار NFT ها به شمار می‌رود. بعد از اوپن‌سی از میان ‌مارکت‌پلیس‌هایی که وجود دارند، رریبل، سوپر ریر، اکسی مارکت‌پلیس و لاروا لبز جزء بهترین گزینه‌هایی خواهند بود که می‌توان برای معامله NFT ها انتخاب کرد

  بازار NFT در آینده

  با وجود اینکه ایجاد امکان خرید و فروش NFT در اینستاگرام اتفاقی بزرگ در بازار NFT ها خواهد بود، اما بهتر است بدانید در آینده پلتفرم‌های زیادی وجود خواهند داشت که به این بازار وارد خواهند شد. یکی از این پلتفرم‌ها توئیتر است. طبق خبرهای شنیده شده از منابع معتبر، توئیتر نیز قصد دارد در آینده به بازار NFT ها وارد شود و از این طریق تجربه‌ای متفاوت را برای کاربران ایجاد کند.

  در آینده کاربران توئیتر برای حضور در این پلتفرم می‌توانند با استفاده از NFT ها به استفاده از آواتارهای کاملاً اختصاصی بپردازند که سایر کاربران امکان استفاده از آن‌ها را نخواهند داشت. این امکان سبب می‌شود تا هرکدام از کاربران در توئیتر شخصیتی منحصربه‌فرد داشته باشند.

  از دیگر برندهایی که در حال حاضر قصد ورود به دنیای NFT ها را دارند، می‌توان به eBay اشاره کرد. Ebay مدت‌هاست که در حال تحقیق و توسعه سرویس‌های مبتنی بر بلاک‌چین و توکن‌های غیر قابل تعویض است تا بتواند از پتانسیل‌های موجود در این حوزه به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

  گفتار ‌پایانی!

  خرید و فروش NFT در اینستاگرام جزء منحصربه‌فردترین اتفاقات در دنیای NFT ها به شمار می‌رود. پشتیبانی اینستاگرام از توکن‌های غیر قابل تعویض سبب خواهد شد تا برای بار دیگر این توکن‌ها مورد توجه قرار بگیرند و بسیاری از مردم برای اولین بار با آن‌ها آشنا شوند. اینستاگرام اولین کمپانی بزرگ در جهان به شمار می‌رود که در این سطح به پشتیبانی از NFT ها پرداخته است، اما در حال حاضر کمپانی‌های زیادی در جهان وجود دارند که در حال اجرای قابلیت‌های مختلف برای استفاده از پتانسیل‌های موجود در NFT ها هستند.

  پرسش‌های متداول

  • آیا در حال حاضر امکان خرید و فروش NFT در اینستاگرام وجود دارد؟

  در حال حاضر خرید و فروش NFT در اینستاگرام در مرحله تست و بررسی وجود دارد، اما در ماه‌های آینده انتظار می‌رود تا تمامی کاربران بتوانند از این قابلیت استفاده کنند.

  • بهترین پلتفرم برای خرید و فروش NFT چیست؟

  اوپن‌سی در حال حاضر بهترین پلتفرم برای خرید و فروش NFT به شمار می‌رود.

  تیم محتوا بیت‌پین

  تیم محتوا بیت‌پین

  تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  یس کوین چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد از بازی Yescoin

  بازی تلگرامی یس کوین (Yescoin)، پس از جنجال بزرگ نات کوین با ...

  لیست بهترین بازی‌های تپ تو ارن (Tap to Earn) تلگرامی

  شاید تا همین اواخر، هیچکس باور نمی‌کرد که با ضربه زدن به صفح ...

  معرفی بازی بلاک چین کیوتیز؛‌ بازی کیوتی‌ها در بلاک چین‌های مختلف

  بازی بلاکچین کیوتیز، بازی ماجراجویانه است که در آن بازیکنان ...

  دیدگاه‌ها 3 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. سیدعباس
   سیدعباس | 20 فروردین 1402

   من.واردنبستم.چطور.باید.کار.کرد.میتوانید.من.راوصل.کنید

   • مهران بابایی
    مهران بابایی | 21 فروردین 1402

    سلام سید عباس عزیز
    اگر سوالی دارید بپرسید تا راهنماییتون کنیم اگر نه میتونید با پشتیبانی آنلاین هم در ارتباط باشید
    موفق و پیروز باشید

  2. حسین
   حسین | 21 دی 1401

   تشکر از شما امید وارم بتوانم کسب درامد کنم