انعطاف پذیری، شرط موفقیت در بازار کریپتوکارنسی

توسط شبنم توایی
|
19 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  4 دقیقه
انعطاف پذیری در بازار کریپتوکارنسی

بازار کریپتوکارنسی، بازاری نوظهور و پرنوسان است که موفقیت در آن مستلزم داشتن مهارت‌های خاصی است. یکی از مهم‌ترین این مهارت‌ها، انعطاف پذیری است. در این مقاله به بررسی دلایل اهمیت انعطاف پذیری در بازار رمزارزها می‌پردازیم.

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، بیت کوین تعیین‌کننده قواعد بازی است و هدف کلی همه هم در این بازار، به دست آوردن تعداد بیشتری از این پادشاه رمزارزها است. تنها ۲۱ میلیون بیت کوین ایجاد خواهد شد و مقدار بسیار کمی از آن هنوز در بازار موجود است. ذخیره بیت کوین، استراتژی اکثر سرمایه‌گذاران موفق در بازار رمزارزها است، اما این به معنی سرمایه‌گذاری فقط روی بیت کوین نیست! سرمایه‌گذاران موفق، اغلب علاوه بر بیت کوین، اتریوم و چند آلت کوین دیگر هم دارند. این آلت کوین‌ها& ابزارهای استراتژی بلندمدت آن‌ها برای جمع آوری بیت کوین و اتریوم بیشتر هستند.

اهمیت انعطاف پذیری

برای کسب درآمد کوتاه‌مدت در بازار ارزهای دیجیتال، بزرگترین مزیت فردی، داشتن انعطاف پذیری فوق‌العاده، ذهن باز و آماده بودن برای تغییر دادن استراتژی در لحظه است. اگر به چند سال گذشته بازار کریپتوکارنسی دقت کرده باشید، متوجه ۴ روند اصلی خواهید شد که می‌توانستید برای سودآوری بیشتر روی آنها سرمایه‌گذاری کنید.

تابستان دیفای

پس از شوک کاهش قیمت در اثر پاندمی و همه‌گیری ویروس کووید در مارس ۲۰۲۰، بازار آرام آرام شروع به بهبود کرد. هاوینگ بیت کوینی که بلافاصله پس از آن اتفاق افتاد، این بهبود را تشدید کرد. اما پس از آن چند ماهی قیمت‌ها بدون روندی خاص،‌ ثابت باقی مانند. در همبن دوره بود که تابستان دیفای (DeFi) اتفاق افتاد.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

   موفقیت در بازار کریپتوکارنسی

  ارزش هر رمزارزی که با دیفای در اتریوم مرتبط بود به صورت سهمی‌وار افزایش یافت و ارزش کوین‌ها در طول روز، صدها و هزاران درصد افزایش پیدا کرد. در این دوره، محبوبیت یونی‌سوآپ (Uniswap) هم تقویت شد. تا قبل از تابستان دیفای، اکثر افراد فعال در حوزه کریپتوکارنسی، در مورد دیفای هیچ اطلاعاتی نداشتند و حتی نمی‌دانستند که دیفای، حباب تبلیغاتی است یا قرار است عمری دراز‌مدت داشته باشد. با این حال، آن دسته از افرادی که به بازار توجه کرده و سرعت‌عمل بالایی داشتند، پاداش قابل‌توجهی دریافت کردند.

  میم‌کوین‌ها

  تابستان دیفای به‌دلیل گس فی بالای شبکه اتریوم، خیلی زود زمستان شد، اما چند ماه بعد، نوبت به چرخه تبلیغاتی بعدی رسید. میم‌کوین‌ها، آن‌هم با سردمداری دوج کوین، شیبا اینو و چندین میم کوین دیگر! همه ما می‌دانستیم که این توکن‌ها ارزش واقعی ندارند و می‌توانند به‌طور باورنکردنی خطرناک باشند! سرمایه‌گذاری روی آن‌ها مانند بازی با آتش بود! با این حال، نباید سودآوری‌های کلان از آن‌ها را منکر شد! قبل از شروع هایپ شدن میم‌کوین‌ها، ارزش دوج کوین، حتی کمتر از درصدی از یک سنت بود! اما با هیاهوی ناشی از اشتیاق ایلان ماسک برای این پروژه، قیمت آن به بیش از ۰٫۷۰ دلار افزایش یافت.

  دانلود کتابچه نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال

  در این کتابچه با نحوه دریافت وام با ارزهای دیجیتال آشنا می‌شوید. از نحوه ثبت‌نام تا آشنایی با مزایا و معایب این گونه وام‌ها مطلع می‌شوید.

   گاهی اوقات مردم بیش از آنچه باید فکر خود را روی بازار ارزهای دیجیتال متمرکز می‌کنند و به موارد استفاده آن‌ها، ارزش واقعی‌شان و … بیش از حد فکر می‌کنند؛ اما آن‌ها شتاب بازار را نادیده می‌گیرند و فراموش می‌کنند که هر دارایی، هر چقدر هم که احمقانه باشد ممکن است روزی ارزشی باورنکردنی به دست آورد! این درواقع، همان ماهیت ذاتی بازار ارزهای دیجیتال است: نوسان قیمت!

   لایه یک‌های جایگزین

   آخرین چرخه مهم، تا ابد چرخه‌ای است که با سرمایه‌گذاری خطرپذیر و ورشکستگی‌ها به راه افتاد! هیچ مثالی بهتر از بلاک چین های لایه یک جایگزین که باعث ایجاد هایپ بعدی شدند، وجود ندارد. سولانا، لونا، آوالانچ و … بر سر زبان‌ها افتادند و به آن‌‌ها برچسب قاتلان اتریوم زدند و معتقد بودند که در نهایت از اتریوم سبقت می‌گیرند. امروز می‌دانیم که آن سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر، بیشتر بازارگرمی برای دست‌کاری بازار بودند! اما از قِبَل آن‌ها ارزش پروژه‌هایی مانند سولانا از ۲ دلار به ۲۵۰ دلار رسید. در آن دوره اگر فردی به روندها توجه می‌کرد و می‌توانست خود را بازار هماهنگ کند، قادر بود تا پول زیادی به دست آورد.

   NFT ها

   هایپ بعدی بازار ارزهای دیجیتال، توسط NFTها ایجاد شد. کریپتوپانک‌ها و میمون‌های Bored Apes با قیمت‌های میلیونی فروخته می‌شدند، حق انتشار فیلم‌ها به فروش می رسید و حتی رستوران‌هایی که سازوکار پرداختشان با داشتن NFT خاصی بوده، شروع به کار کردند!‌ این جنبش، به‌عنوان جنبشی کریپتویی که در نهایت صنعت NFT را به جریانی اصلی تبدیل می‌کند، تبلیغ می‌شد و البته برای مدتی هم این شعار تبلیغاتی، واقعا توانست صنعت NFT را به جریانی اصلی در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کند.

   اهمبت انعطاف پذیری

   تعدادی از بزرگ‌ترین سلبریتی‌ها، NFT‌های خود را به‌عنوان عکس پروفایلشان در توییتر به نمایش گذاشتند و شرکت‌هایی مانند استارباکس، نایکی و حتی دیزنی هم شروع به ورود به فضای NFT کردند. در آن دوره افرادی کسانی که ذهنی باز داشتند و از پتانسیل NFT‌ها آگاه بودند، موفق شدند سود هنگفتی به جیب بزنند!

   ایردراپ‌ها

   یکی از جدیدترین روندها در بازار کریپتوکارنسی، ایردراپ ها هستد؛ دریافت ارز دیجیتال رایگان، آن هم تنها با شرکت در پروژه‌‌ای خاص، آزمایش شبکه‌ای مشخص، انجام برخی وظایف، اتصال کیف پول به یک صرافی‌ غیرمتمرکز یا فعال بودن در برخی کانال‌های اجتماعی! هایپ جریان ایردراپ‌ها توسط یونی‌سوآپ آغاز شد و پس از آن، ایردراپ‌های اخیر آپتیمیسم، Aptos، آربیتروم و zkSync محبوبیت بیشتری پیدا کردند. پس در دوران ایردراپ‌ها هم اگر روند رو به‌رشد این بازار را تشخیص می‌دادید و آن‌ها را شکار می‌کردید، می‌توانستید ده‌ها هزار دلار درآمد رایگان داشته باشید. دیدن فرصت‌ها و واکنش سریع به آن‌ها در بازار ارزهای دیجیتال حیاتی است!

   لایه دو ها

   همانطور که به سمت آینده حرکت می‌کنیم، باید همواره منتظر فرصت‌های عالی بعدی هم باشیم و حواسمان به بازار و روندهای بالقوه باشد. احتمال دارد که یکی از این فرصت‌ها، لایه ۲های راه‌اندازی‌شده روی شبکه اتریوم باشد. پروژه‌های توسعه‌یافته براساس آربیتروم، آپتیمیسم و zkSync می‌توانند چرخه تبلیغاتی مشابهی با تابستان دیفای را ایجاد کنند! پس از حالا برای ورود به این چرخه برنامه‌ریزی کنید.

   گفتار پایانی

   مهم نیست که در مورد روندهای فعلی کریپتو چه احساسی دارید، شما همچنان می‌توانید با داشتن انعطاف پذیری، سرعت‌عمل و برنامه‌ریزی درست، از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید و به کمک آن‌ها، در راستای اهداف خود پیش بروید.

   اشتراک گذاری:
   دیدگاه‌ها
   در پاسخ به دیدگاه کاربر