ارز دیجیتال Convex Finance (cvx) چیست؟ همه چیز درباره کانوکس فایننس

توسط آکادمی بیت‌پین
|
12 خرداد 1401
|
زمان مطالعه:  8 دقیقه
ارز دیجیتال Convex Finance (cvx)

ارزهای دیجیتال بدون شک تغییرات بزرگی را در دنیا به وجود آورده‌اند که به همین جهت بسیار حائز اهمیت هستند. در این میان برخی از ارزهای دیجیتال همچون کانوکس فایننس توانسته‌اند که توجه بخش زیادی از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنند. ارز دیجیتال کانوکس فایننس توکن بومی این پلتفرم محسوب می‌شود که باید شناخت ویژه‌ای از آن داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا به صورت ویژه به بررسی این ارز دیجیتال و شرایط آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

پروژه کانوکس فایننس چیست؟

با یک بررسی ساده می‌توان به این نکته پی برد که دنیای بلاکچین یک تحول بزرگ را در زندگی انسان به وجود آورده است. در این میان شاهد آن هستیم که پلتفرم‌های غیرمتمرکز یا همان Defi نیز با سرعت بالایی در حال رشد هستند. یکی از پروژه‌های برتر در این زمینه پلتفرم کانوکس فایننس است که تاثیرگذاری زیادی بر دنیای بلاکچین دارد. هدف این پلتفرم این است میزان بازدهی سرمایه‌گذاری را چند برابر کند تا از این طریق سرمایه‌گذاران به سود خوبی دست پیدا کنند.

توکن CVX درواقع رمز ارز بومی این پلتفرم است که دادوستدهای مالی با استفاده از آن صورت می‌گیرد. این پلتفرم توانسته‌ است سود زیادی را برای سهام‌گذاران یا همان استیک کنندگان به وجود بیاورد.

استخرهای سرمایه گذاری کرو فایننس از مهم‌ترین استخرها در دنیای بلاکچین هستند. در واقع پلفترم کانوکس فایننس آمده است تا میزان سود استخرهای کرو فایننس را افزایش دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارز دیجیتال کانوکس فایننس نیز دقیقا به همین علت مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به شرایط خاصی که در این پروژه وجود دارد، می‌توان امیدوار بود که در آینده‌ای نه چندان دور این ارز شرایط خوبی را در بازار پیدا کند. البته ناگفته نماند که تیم توسعه‌دهنده در حال اجرای موارد جدید هستند تا از این طریق رشد بیشتری در این ارز دیجیتال ایجاد کنند.

نحوه عملرد ارز دیجیتال کانوکس فایننس

با توجه به اهمیت بالای این پروژه، امروزه شاهد آن هستیم که ارز دیجیتال کانوکس فایننس شرایط خوبی برای رشد دارد. عملکرد این پلتفرم بسیار ساده است که به همین جهت هر کس می‌تواند به صورت ویژه از آن استفاده کند. در حال حاضر اصلی‌ترین کاربرد ارز دیجیتال کانوکس فایننس در استیک کردن آن است. در واقع سرمایه گذاران CVX این امکان را دارند که استیکینگ را در پلتفرم کانوکس صورت دهند و از این طریق به سود خوبی دست پیدا کنند.

ارز دیجیتال Convex Finance (cvx)

شاید برای شما جالب باشد که ارز دیجیتال کانوکس فایننس از نظر میزان سود استیکینگ از بسیاری از ارزها پیشی گرفتته است. قابل ذکر است که این پروژه روی بلاکچین اتریوم شکل گرفته است. به همین جهت ارز کانوکس فایننس بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده است. با توجه به سود خوبی که از استیکینگ کانوکس فایننس به دست می‌آید،‌ مسلما می‌توان به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری جذاب به آن نگاه کرد. همچین CVX یک توکن حاکمیتی نیز محسوب می‌شود که به همین علت در موضوع رای‌گیری‌ها نیز بسیار مهم و حیاتی است.

نحوه تقسیم توکن‌های کانوکس فایننس

برای این که بتوانی شناخت کامل‌تری از کانوکس فایننس داشته باشید، باید نحوه توزیع این توکن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. طبق بررسی‌هایی که تا به حال صورت گرفته است، فقط ۳ درصد کل توکن‌ها به سرمایه‌گذاران این پروژه داده شده است. بیشترین تعداد ارز دیجیتال کانوکس فایننس به سپرده‌گذاران استخرهای نقدینگی تعلق می‌گیرد که چیزی در حدود ۵۰ درصد را شامل می‌شود. از آن‌جایی که تیم توسعه دهنده نیز به صورت مرتب برای این پروژه زمان می‌گذارد، بخشی از توکن‌ها را نیز برای خود در نظر گرفته است. در حال حاضر ۱۰ درصد از کل توکن‌ها به تیم سازنده تعلق دارد که به عنوان پاداش در نظر گرفته می‌شود.

همچنین این پروژه ایردراپ‌های مختلفی را تجربه می‌کند که مجموعا ۲ درصد این ارز در ایردراپ‌ها داده می‌شود. به غیر از مواردی که گفته شد، ۹ درصد از توکن‌ها نیز به صورت ویژه برای صندوق کانوکس در نظر گرفته شده است. این توکن‌ها بیشتر با هدف توسعه زیرساخت‌های پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همان طور که می‌بینید توکن‌ها با نسبت‌های مختلفی تقسیم شده‌اند که هر کدام آن‌ها نقش بسیار مهمی در پلتفرم کانوکس فایننس دارند. مطمئنا با این نحوه توزیع می‌توان آینده روشنی را برای این ارز متصور شد.

بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال کانوکس فایننس

برای این که شما بتوانید یک ارز دیجیتال مانند کانوکس فایننس را نگهداری کنید،‌ حتما باید یک کیف پول برای آن در نظر بگیرید. کیف پول یا همان ولت می‌تواند به دو شکل سخت افزاری و نرم افزاری باشد که هر کدام آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. شما این امکان را خواهید داشت که از هر کدام این موارد برای خود استفاده کنید. در صورتی که به دنبال ولت‌های سخت افزاری هستید، بدون شک ولت‌های لجر و ترزور بهترین گزینه‌های پیش رو هستند. البته خرید کیف پول سخت‌افزاری نیاز به هزینه دارد که باید آن را برای خود در نظر بگیرید.

الگوریتم اثبات اعتبار چیست؟ حتما بخوانید: کیف پول سخت افزاری چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟

خوشبختانه ولت‌های نرم‌افزاری زیادی برای نگهداری CVX استفاده می‌شوند که باید نسبت به آن‌ها شناخت داشته باشید. نکته مهم این است که کیف پول شما حتما باید از بلاکچین اتریوم پشتیبانی کند. در حال حاضر کیف پول تراست ولت بسیار مناسب است که می‌توانید از آن بهره ببرید. همچنین طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته است کیف پول مای اتر ولت نیز برای این امر بسیار مناسب خواهد بود. به طور کلی هر کدام از این کیف پول‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که باید نسبت به آن‌ها شناخت کافی را داشته باشید.

بهترین صرافی‌ها برای خرید CVX

ارز دیجیتال Convex Finance (cvx) برای این که شما بتوانید یک ارز دیجیتال خاص را خریداری کنید،‌ قبل از هر چیز باید یک صرافی مناسب را برای آن پیدا کنید. در حال حاضر خریدوفروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس در بسیاری از صرافی‌ها انجام می‌شود که نشان‌دهنده اهمیت بسیار بالای این ارز است. برای خرید این ارز می‌توان از صرافی‌های متمرکز یا غیرمتمرکز استفاده کرد. معروف‌ترین صرافی که این توکن در میان صرافی‌های خارجی  بایننس و در میان صرافی‌های ایرانی بیت پین است که شما هم می‌توانید این توکن را از بایننس خریداری کنید. صرافی‌های متمرکز دیگری همچون OKEX وMEXC نیز این ارز را عرضه می‌کنند که شما می‌توانید از این طریق برای خرید آن اقدام نمایید.

اگر به هر دلیلی استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز را ترجیح می‌دهید، بهتر است که به سراغ صرافی یونی سواپ بروید. البته ناگفته نماند که توکن کانوکس فایننس در ورژن ۳ صرافی یونی سواپ عرضه می‌شود و در ورژن‌های پایین‌تر خبری از آن نیست. در صورتی که به این صرافی دسترسی ندارید، سوشی سواپ و پارا سواپ نیز گزینه‌های مناسبی برای خرید ارز دیجیتال کانوکس فایننس هستند. با توجه به مواردی که برای شما بیان شد، حتما از یک صرافی مطمئن و قابل اعتماد برای این ارز استفاده کنید.

خرید ارز دیجیتال کانوکس فایننس

شرایط ارز کانوکس فایننس در بازار

با توجه به توضیحاتی که درباره ارز دیجیتال کانوکس فایننس داده شد، بهتر است که با شرایط آن در بازار نیز آشنایی کافی را داشته باشید. تمامی مواردی که در ادامه گفته می‌شود بر اساس زمان نگارش این مقاله یعنی خرداد ماه سال ۱۴۰۱ است. در حال حاضر قیمت هر واحد توکن CVX برابر با ۱۰ دلار امریکا است. با توجه به ریزش‌های اخیر بازار کریپتوکارنسی، این ارز نیز شامل کاهش قیمت شدیدی شده است. بررسی‌های نشان می‌دهد که این توکن در یک ماه اخیر بیش از ۵۰ درصد ارزش خود را از دست داده است. رتبه این ارز در کوین مارکت کپ برابر با ۷۶ است. این بدان معنا است که این ارز از نظر حجم بازار در رتبه ۷۶ ام قرار می‌گیرد.

الگوریتم اثبات اعتبار چیست؟ حتما بخوانید:  ارز دیجیتال Loopring (LRC) چیست؟ همه‌چیز درباره لوپرینگ

حجم بازار این رمز ارز برابر با ۶۲۶ میلیون دلار است که البته به صورت مرتب با تغییرات زیادی مواجه می‌شود. معاملات روزانه این رمز ارز محبوب نیز حدود ۱۶ میلیون دلار است که نشان‌دهنده اقبال مردم به معاملات در این بخش است. عرضه کل این توکن نیز برابر با ۱۰۰ میلیون توکن است که همین محدودیت در تعداد می‌تواند در بلند مدت سبب افزایش ارزش آن شود. در این بین ۶۲ میلیون توکن در داخل شبکه در حال چرخش هستند که برای امور مختلف به کار می‌روند. با توجه به شرایط قیمتی خاصی که در این ارز دیده می‌شود،‌ نمی‌توان آینده خاصی را برای آن پیش‌بینی کرد. در حال حاضر ارز دیجیتال کانوکس فایننس به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در کف قیمتی قرار دارد.

آینده ارز دیجیتال کانوکس فایننس

به صورت کلی بازارهای مالی همواره پر از تلاطم است و به همین جهت نمی‌توان آینده دقیقی را برای یک ارز متصور شد. با این حال شرایط فاندامنتالی ارز کانوکس فایننس سبب می‌شود تا کارشناسان نظرات مختلفی را درباره این ارز بدهند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از سرمایه‌گذاران به سراغ روش استیکینگ رفته‌اند. به همین جهت پروژه‌های استیکینگ هچون کانوکس فایننس بسیار مورد توجه هستند که باید به آن‌ها دقت بسیار زیادی داشته باشید. با یک نگاه ساده می‌توان به این نکته پی برد که جهان آینده متعلق به پروژه‌های دیفای است.

به همین جهت امروزه شاهد آن هستیم که پروژه‌های دیفای همچون کانوکس فایننس با رشد خوبی همراه بوده‌اند. با توجه به توسعه دیفای در سال ۲۰۲۲، بسیاری از افراد معتقدند که این مسیر در سال جدید نیز ادامه پیدا می‌کند. این نکته را فراموش نکنید که ارزهای دیجیتالی که به دیفای ارتباط دارند می‌توانند آینده روشنی داشته باشند. البته هیچ کس نمی‌تواند به صورت دقیق آینده توکن CVX را پیش‌بینی کند زیرا هیچ وقت پیش بینی ۱۰۰ درصدی در بازارهای مالی معنایی ندارد.

در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در این ارز را دارید، حتما در اولین فرصت ممکن شاخص‌های فاندامنتالی و تکنیکالی را در این ارز مورد بررسی قرار دهید. همچنین برای سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت حتما خط روند کلی بازار این ارز را بررسی کنید تا بهترین تصمیم ممکن از طرف شما گرفته شود. در نهایت با در نظر گرفتن مدیریت ریسک درست می‌‌توانید سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  گفتار پایانی!

  ارز دیجیتال کانوکس فایننس در حقیقت یک پلتفرم دیفای سرمایه‌گذاری است که توجه بخش بزرگی از بازار را به سمت خود جلب کرده است. این پروژه تلاش دارد تا با استفاده از راهکارهای گوناگون میزان سود سرمایه‌گذاری را افزایش دهد. به همین جهت امروزه شاهد آن هستیم که سرمایه‌گذاران زیادی به سمت این ارز رفته‌اند.

  در این مطلب به صورت ویژه به معرفی این ارز و شرایط آن در بازار پرداختیم. شما با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید تصمیم خود را در زمینه خرید یا فروش این از بگیرید.

  سوالات متداول

  • چرا کانوکس فایننس برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

  با توجه به شرایط فاندامنتالی خوب این ارز می‌توان به سرمایه‌گذاری در آن فکر کرد. البته حتما باید تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک نیز رعایت شود.

  • کانوکس فایننس را از کجا بخریم؟

  در حال حاضر صرافی‌های زیادی همچون بایننس و یونی سواپ این توکن را لیست کرده‌اند که می‌توانید در این صرافی‌ها آن را خریداری کنید.

  • استیکینگ کانکوکس فایننس به چه معناست؟

  استیکینگ به نوعی از سرمایه‌گذاری گفته می‌شود که در آن شما توکن‌های خود را در بلاکچین قفل کرده و در ازای آن سود ثابت سالانه دریافت می‌کنید. با توجه به جذابیت‌هایی که در این ارز وجود دارد،‌ استیکینگ می‌تواند سودساز باشد.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر