کیف پول ترزور(Trezor) چیست؟

تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 16 مرداد 1402
زمان مطالعه:  11 دقیقه
کیف پول ترزور چیست؟

نگهداری از ارزهای دیجیتال کار چندان سختی نیست اما این کار از حساسیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود؛ چون صاحبان ارزهای دیجیتال تمام مسئولیت حفظ دارایی‌های خود را به عهده خواهند داشت و درصورتی‌که این کار را به خوبی انجام ندهند؛ به هیچ‌وجه نمی‌توانند به بازیابی ارزهای دیجیتال بپردازند؛ این در حالی است که در سیستم بانکی سنتی کاربران می‌توانند در صورت فراموشی رمز عبور به شعب بانک مراجعه کرده و درخواست کلمه عبور جدید نمایند.

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال و حفظ آن‌ها به بهترین شکل ممکن نکات مختلفی وجود دارد که کاربران باید به آن توجه داشته باشند. توجه به این نکات باعث می‌شود تا مالکیت ارزهای دیجیتال در بلند مدت حفظ شود و صاحبان ارزهای دیجیتال با مشکلات مختلف روبه‌رو نشوند. از میان نکات مختلفی که برای نگهداری از ارزهای دیجیتال وجود دارد انتخاب کیف پول‌های امن یکی از مهم‌ترین مواردی است که سرمایه‌گذاران باید به آن توجه داشته باشند.

در سال‌های اخیر ولت‌های گوناگونی تولید شده‌اند تا سرمایه‌گذاران بتوانند برای حفظ دارایی‌های خود از آن استفاده کنند. ولت‌هایی که از سازوکار مناسب برخوردارند این امکان را به وجود می‌اورند تا از هک شدن ارزهای دیجیتال جلوگیری شود. در واقع انتخاب ولت یا کیف پول‌های امن این امکان را به وجود می‌اورد تا بتوان امکان هک شدن را به صورت کامل از بین ببرید.

نکته‌ای که در رابطه با ارزهای دیجیتال باید بدانید این است که تقریبا تمامی ارزهای دیجیتال تنها در صورتی هک خواهند شد که مالکان یا افرادی که آن را نگهداری می‌کنند به رعایت نکات امنیتی نپردازند. تمامی ارزهای دیجیتال از یک کلید عمومی و خصوصی برخوردارند. داشتن کلید خصوصی این امکان را به وجود می‌آورد تا بتوان ارزهایی که متعلق به یک کلید عمومی است را به آدرسی دیگر منتقل کرد.

هکر‌ها برای دستیابی به دارایی‌های دیجیتال اصلی‌ترین کاری که انجام می‌دهند ربودن کلید‌های خصوصی است. با دستیابی به کلید‌های خصوصی هکر‌ها این امکان را خواهند داشت تا به راحتی دارایی‌های افراد را انتقال دهند. برای نگهداری از کلید‌های خصوصی راه‌های مختلفی وجود دارد اما یکی از بهترین راهکار‌ها استفاده از کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال است. کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال را می‌توان در دو دسته‌ی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قرار داد.

کیف‌پول‌های سخت افزاری به دلیل مزایای مختلفی که دارند در حال حاضر بیشتر مورد توجه سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال قرار گرفته‌اند؛ با استفاده از این کیف‌پول‌ها می‌توان از قابلیت‌های گوناگونی استفاده نمود اما کیف پول‌های نرم‌افزاری معایبی نیز دارند که باعث شده‌اند برخی سرمایه‌گذاران در کنار آن‌ها از کیف‌پول‌های سخت افزاری استفاده کنند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری این امکان را برای سرمایه‌گذاران و افرادی که به نگهداری ارزهای دیجیتال می‌پردازند به وجود خواهد آورد تا با امنیت بسیار بالا به نگهداری از ارزهای دیجیتال بپردازند. در واقع امنیت کیف پول سخت‌افزاری در بیشترین حالت ممکن قرار گرفته‌ است تا بتوان با استفاده از آن امکان هر گونه دسترسی به کلید‌های خصوصی را کاهش داد. کیف پول‌های سخت‌افزاری تنها در صورتی امنیت بالا خواهند داشت که توسط کمپانی‌های معتبر تولید شوند. در حال حاضر شرکت‌های معدودی وجود دارند که به تولید این کیف پول‌ها می‌پردازند.

یکی از برترین شرکت‌هایی که در این زمینه وجود دارد ساتوشی‌لب است. ساتوشی لب سالها است که به عنوان یکی از برترین تولید‌کنندگان ولت‌های سخت‌افزاری شناخته می‌شود.

در سال‌های اخیر ساتوشی‌لب کیف پول‌های سخت‌افزاری مختلف را به بازار ارائه نموده است که با ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که از آن برخوردار بوده‌اند توانسته‌اند تا جایگاه فوق‌العاده‌ای را در بازار کسب نمایند. یکی از بهترین محصولات ساتوشی‌لب، کیف پول ترزور است که می‌توان آن را یکی از بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری موجود در بازار دانست.

کیف پول ترزور چیست؟

به دلیل تقاضای بالایی که در رابطه با کیف پول‌های سخت افزاری وجود دارد در سال‌های اخیر بسیاری از کمپانی‌های بزرگ به تولید این کیف‌پول‌ها پرداخته‌اند تا بتوانند نیازی که در این حوزه وجود دارد را رفع نمایند. از میان این کمپانی‌ها ساتوشی‌لب یکی از برترین مواردی است که توانسته با تولید کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب نماید.

کیف پول ترزور یکی از بهترین محصولات ساتوشی‌لب است که جزء‌ یکی از بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری در تمام دنیا به شمار می‌رود. در حال حاضر درصد قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاران برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود از این کیف‌پول استفاده می‌کنند. کیف پول ترزور از جدید‌ترین تکنولوژی‌ها برای حفظ امنیت ارزهای دیجیتال برخوردار است به همین دلیل میتوان نفوذ به آن را تقریبا غیر ممکن دانست.

ساتوشی‌لب با تحقیقاتی که در زمینه‌ی امنیت ارزهای دیجیتال انجام می‌دهد هر چند سال به ارائه‌ی مدل‌های جدید کیف پول ترزور می‌پردازد تا کاربران بتوانند با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ نمایند. در حال حاضر ترزور وان و ترزور تی جزء پرطرفدارترین کیف پول‌هایی هستند که توسط ساتوشی‌لب به بازار ارائه شده‌اند.

کمپانی ساتوشی‌لب به صورت منظم به ارائه‌ی آپدیت‌ها و پچ‌های امنیتی برای ارتقای امنیت کیف پول ترزور می‌پردازد. این کمپانی نسبت به سایر رقبایی که در این حوزه وجود دارد در زمینه‌ی پشتیبانی محصولات خود به بهترین شکل ممکن عمل کرده است همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد ترجیح دهند برای نگهداری از ارزهای دیجیتال به استفاده از کیف پول ترزور بپردازند.

بهتر است بدانید کیف پول ترزور جزء یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری به شمار می‌رود. تا قبل از عرضه‌ی این کیف پول به بازار بسیاری از سرمایه‌گذاران برای نگهداری از دارایی‌های دیجیتال خود از کیف‌پول‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کردند که همین باعث می‌شد هکر‌ها بتوانند به سادگی‌ هر چه بیشتر به حساب کاربران نفوذ پیدا کنند.

ساتوشی‌لب برای معرفی کیف پول ترزور به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کیف‌پول‌های سخت افزاری تمام تلاش خود را به کار گرفت تا نظر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارزهای دیجیتال را به خود جلب نماید تا به جای استفاده از کیف‌پول‌های نرم‌افزاری که از امنیت پایین‌تر برخوردارند به استفاده از کیف‌پول‌های سخت افزاری بپردازند.

قبل از عرضه‌ی کیف پول ترزور به بازار بسیاری از سرمایه‌گذاران نگاه بسیار بدبینانه‌ای به کیف‌پول‌های سخت‌آفزاری داشتند؛ اما با ورود این کیف پول به بازار ارزهای دیجیتال بسیاری از افراد تصمیم گرفتند تا برای افزایش امنیت دارایی‌های دیجیتال خود به استفاده از کیف‌پول‌های سخت افزاری بپردازند.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  چرا از کیف پول ترزور استفاده کنیم؟

  کیف پول Trezor برای اولین بار این امکان را به وجود آورد تا بتوان با استفاده از آن حتی در دستگاه‌هایی که حاوی بد‌افزارها هستند نیز به انجام تراکنش‌های دیجیتال پرداخت. در واقع افرادی که به استفاده از این کیف‌پول می‌پردازند، می‌توانند در تمامی دستگاه‌ها به امضای تراکنش‌ها بپردازند و بدون نگرانی از هک شدن حساب خود به انتقال‌ دارایی‌ها به سایر حساب‌ها بپردازند.

  همان طور که اشاره کردیم کیف پول ترزور دارای مدل‌های مختلفی است که تروزر وان و تی جزء‌ رایج‌ترین مدل‌هایی هستند که در حال حاضر به بازار عرضه‌ شده‌اند. هر کدام از این کیف‌پول‌ها از قابلیت‌های خاصی برخوردارند که باعث می‌شوند معامله‌گران بتوانند با استفاده از آن‌ها تجربه‌ای بهتر از تبادل ارزهای دیجیتال را داشته باشند؛ اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر دوی این کیف‌پول‌ها از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و بر خلاف تصور‌هایی که وجود دارد مدل‌های قدیمی‌تر سطوح امنیتی پایینی را در اختیار کاربران قرار نخواهند داد.

  کیف پول ترزور- مدل T

  کیف پول ترزور- مدل T

  کیف پول ترزور جزء کیف‌پول‌های سرد به شمار می‌رود. این کیف‌پول هیچ گونه دسترسی به اینترنت و شبکه‌های ارتباطی نخواهد داشت به همین دلیل کاربران می‌توانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که امنیت ارزهای دیجیتال به بهترین شکل ممکن حفظ خواهد شد.

  تفاوت مدل‌های مختلف کیف پول Trezor

  ترزور وان جزء اولین مدل‌های کیف‌پول سخت افزاری است که توسط ساتوشی‌لب به بازار ارائه شد. این کیف‌پول از نظر امنیت تا حد زیادی به ترزور تی شباهت دارد بنابراین کاربران می‌توانند برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود به خرید این کیف پول بپردازند. با توجه به این که قیمت ترزور وان پایین‌تر از ترزور تی است این امکان برای کاربران به وجود خواهد آمد تا با هزینه‌ای کمتر به تهیه‌ی کیف پول سخت‌افزاری بپردازند.

  • سایز صفحه نمایش

  در نگاه اول اصلی‌ترین تفاوتی که می‌توان در مدل‌های مختلف ترزور مشاهده کرد بزرگتر بودن صفحه‌ی نمایش ترزور تی است. ساتوشی‌لب با قرار دادن صفحه‌نمایش بزرگ‌تر در ترزور تی این امکان را برای کاربران به وجود آورد تا بتوانند تجربه‌ی کاربری بهترین نسبت به ترزور وان داشته باشند. وجود صفحه نمایش بزرگتر در ترزور تی باعث افزایش زیبایی این کیف پول سخت‌افزاری نیز شده است؛ به همین دلیل بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند تا به جای خرید ترزور وان به خرید ترزور تی بپردازند.

  • صفحه‌ نمایش لمسی

  ساتوشی‌لب در ساخت کیف پول ترزور تی از صفحه‌ نمایش لمسی استفاده کرده است تا کاربران بتوانند بدون نیاز به دکمه‌های فیزیکی به وارد کردن اطلاعات مختلف بپردازند. اگر چه این قابلیت باعث افزایش امنیت ترزور تی نسبت به ترزور وان نشده است؛ اما وجود صفحه‌ نمایش لمسی در ترزور تی این امکان را به وجود آورده است تا ورود اطلاعات ساده‌تر از ترزور وان شود.

  نکته‌ای که در این رابطه باید بدانید این است که در کیف پول ترزور تی وارد کردن تمام اطلاعات مربوط به احراز هویت توسط صفحه‌نمایش موجود در کیف پول انجام می‌شود تا کاربران بتوانند بدون نگرانی از هک شدن این اطلاعات به حراز هویت بپردازند.

  کیف پول ترزور مدل ONE

  کیف پول ترزور- مدل ONE

  • صفحه نمایش رنگی

  از دیگر تفاوت‌های ترزور وان و ترزور تی می‌توان به صفحه‌ نمایش آن‌ها اشاره کرد. ساتوشی‌لب در ساخت کیف پول ترزور وان از صفحه‌ نمایش تک رنگ استفاده کرده بود؛ اما در ساخت ترزور تی صفحه‌ نمایش رنگی به کار برده شده که همین موضوع باعث شده تا ترزور تی نسبت به ترزور وان زیبایی بیشتری پیدا کند؛ بدین طریق محبوبیت آن در میان کاربران افزایش می‌یابد.

  البته باید این موضوع را هم بدانید که کیف پول ترزور تی از لحاظ سخت افزاری نیز برتری‌هایی نسبت به ترزور وان دارد که باید از آن اطلاع داشته باشد. در تروزر تی از یک لایه تقویت شده پلاستیک PC استفاده شده است تا این کیف پول در برابر آسیب‌های فیزیکی از مقاومت بالاتری برخوردار شود؛ همچنین کاربران بتوانند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که دستگاه‌ در شرایط مختلف از عملکرد مناسبی برخوردار خواهد بود و کلید‌های خصوصی حفظ خواهند شد.

  • قدرت پردازنده

  در کیف پول ترزور تی از پردازنده‌های قوی‌تری استفاده شده است. با استفاده از پردازنده‌ Cortex-M۴ کاربران می‌توانند سرعت بالاتری را در استفاده از کیف پول ترزور تجربه نمایند. البته وجود Cortex-M 3 در ترزور وان هم تجربه‌ی کاربری مناسبی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد و مشکل خاصی را به وجود نخواهد اورد؛ بنابراین کاربران می‌توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

  • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال

  ساتوشی‌لب در ساخت کیف پول Trezor مدل تی با قرار دادن صفحه‌نمایش لمسی این امکان را به وجود آورده است تا به حذف دکمه‌های فیزیکی بپردازد. حذف دکمه‌های فیزیکی در ترزور تی باعث شده است تا این کیف پول نسبت به ترزور وان از ظاهری یکدست‌تر و زیباتر برخوردار باشد. در کنار مواردی که به آن اشاره کردیم کیف پول ترزور تی از ارزهای بیشتری پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند با استفاده از آن به انجام تراکنش‌های اکثر ارزهای دیجیتال بپردازند؛ البته باید به این نکته‌ هم بپردازیم که ترزور وان هم با قابلیت‌هایی که از آن برخوردار است امکان پشتیبانی از اکثر ارزهای دیجیتال را دارد؛ به طوری که قادر به پشتیبانی از ۱۶۰۰ ارز دیجیتال است.

  • قیمت

  در نهایت برای انتخاب میان مدل‌های تی و وان باید در کنار مزایایی که هر کدام از آن‌ها دارند به قیمت‌ آن‌ها نیز توجه داشته باشید. در حال حاضر قیمت ترزور وان ۵۹ یورو است که برای یک کیف پول سخت‌افزاری با ضریب امنیت بالا رقم بسیار مناسبی خواهد بود.

  این در حالی است که قیمت ترزور تی در حال حاضر ۱۹۳ یورو است که در مقایسه با ترزور وان اختلاف قابل‌توجهی خواهد داشت.

  ترزور وان انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها با توجه به شکل ظاهری خاصی که از آن برخوردارند از قیمت‌های متفاوتی برخوردارند. برخی از آن‌ها با توجه به بدنه‌ی خاصی که از آن ساخته شده اند تا ۶۰۰ یورو هم به فروش می‌رسند. نکته‌ای که در رابطه با این موضوع باید بدانید این است که تمامی کیف‌پول‌های ترزور وان از قابلیت‌های یکسان برخوردارند؛ اختلاف قیمتی که در میان انواع مختلف آن وجود دارد تنها به علت جنس بدنه و ظاهر خاص آن‌هاست.

  رمزارزهایی که توسط کیف پول ترزور پشتیبانی می‌شوند

  ساتوشی‌لب در ساخت کیف‌پول‌های خود در مدل‌های مختلف این امکان را به وجود آورده تا اکثر ارزهای دیجیتال مورد پشتیبانی قرار گیرد؛ بنابراین کاربران می‌توانند با خرید مدل‌های تی و وان از این موضوع اطمینان داشته باشند که اکثر ارزهای دیجیتال رایج مانند بیت‌کوین‌ و اتریوم مورد پشتیبانی قرار خواهد گرفت.

  البته نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در کیف پول Trezor وان برخی از ارزهای دیجیتال که از تکنولوژي‌های مختلف برخوردار شده‌اند پشتیبانی نمی‌شود؛ از میان این ارزهای دیجیتال می‌توان به کاردانو و ریپل اشاره کرد. افرادی که قصد دارند به نگهداری این ارزهای دیجیتال بپردازند باید به خرید ترزور تی بپردازند.

  از میان ارزهای دیجیتال که تنها در ترزور تی مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند می‌توان به Tezos ,Monero و EOS اشاره کرد. برای اطلاع دقیق از ارزهایی که توسط کیف پول ترزور در مدل‌های مختلف پشتیبانی می‌شود می‌توانید به سایت رسمی Trezor مراجعه کنید. در این سایت لیست دقیقی از تمامی ارزهای مورد پشتیبانی توسط هر کدام از مدل‌های کیف پول ترزور قرار داده شده است.

  مزایای کیف پول Trezor

  کیف پول ترزور از مزایای فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ همین موضوع باعث شده است تا روزبه‌روز بر محبوبیت این کیف‌پول سخت‌افزاری افزوده شود و افراد بیشتری تصمیم بگیرند تا برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود به استفاده از آن بپردازند. یکی از مهم‌ترین مزایای کیف پول ترزور امنیت بسیار بالای آن است.

  ساتوشی‌لب از بهترین تکنولوژي‌ها برای افزایش امنیت کیف‌پول ترزور استفاده کرده است تا کاربران بتوانند با استفاده از آن امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ نمایند. تعداد ارزهای دیجیتال که توسط کیف پول ترزور پشتیبانی می‌شود بسیار بالاتر از اکثر کیف‌پول‌های سخت افزاری است که در بازار وجود دارد. با استفاده از این کیف پول می‌توان به نگهداری و ثبت تراکنش‌های درصد قابل‌توجهی از ارزهای دیجیتال پرداخت.

  ساتوشی لب

   

  قیمت کیف پول ترزور مدل وان در حال حاضر در محدوده‌ی بسیار مناسبی قرار گرفته شده است که همین باعث می‌شود بسیاری از معامله‌گران ارزهای دیجیتال بتوانند به تهیه‌ی آن بپردازند. البته ترزور با ارائه‌ی کیف پول سخت افزاری مدل تی این امکان را به وجود اورده است تا افرادی که به امکانات بیشتر نیاز دارند نیز بتوانند به تهیه‌ی کیف پول مورد نظر خود بپردازند.

  از دیگر مزایای کیف پول ترزور می‌توان به ارائه‌ی آپدیت‌های منظم اشاره کرد. ساتوشی‌لب در سال‌های اخیر به صورت منظم به ارائه‌ی آپدیت‌های Firmware پرداخته است تا کاربران بتوانند با ارتقای نسخه‌ی نرم‌افزاری دستگاه خود به افزایش امنیت آن بپردازند.

  در تمامی مدل‌های کیف پول ترزور این امکان وجود دارد تا کاربران به راحت‌ترین شکل ممکن به تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان بپردازند و در کمترین زمان آن را ریکاوری نمایند.

  معایب کیف پول Trezor

  کیف پول ترزور جزء بهترین کیف‌پول‌های سخت افزاری به شمار می‌رود اما هزینه‌‌ی این کیف پول ممکن است برای برخی از افراد قابل‌توجه به نظر برسد بنابراین اصلی‌ترین معایب کیف پول ترزور را می‌توان هزینه‌ی بالای آن به خصوص در مدل T دانست. البته قیمت مدل One در حد سایر کیف‌پول‌های موجود در بازار با امکانات مشابه قرار گرفته است.

  گفتار پایانی

  انتخاب بین ترزور مدل تی در مقابل وان به میزان پولی بستگی دارد که کسی مایل است برای یک کیف پول مبتنی بر سخت افزار هزینه کند. Trezor One برای کسی که می‌خواهد دارایی‌های ارز دیجیتال خود را به روشی امن ذخیره کند، بسیار مناسب است . با این حال، تصمیم به ارتقاء به Trezor Model T قطعاً مزایایی دارد.

  اگرچه Trezor Model T تقریباً سه برابر گرانتر از Trezor One است، اما وجود صفحه نمایش لمسی در مدل T؛ برای تریدرهای حرفه‎‌ای مزیت بزرگی محسوب می‌شود که حاضر باشند این هزینه اضافی را پرداخت کنند.

  سوالات متداول

  • کیف پول ترزور چیست؟

  کیف پول ترزور یک نوع کیف پول سخت افزاری است که توسط کمپانی ساتوشی‌لب ارائه شده است.

  • مزایای کیف پول ترزور چیست؟

  امنیت بالا، پشتیبانی از هزاران ارز دیجیتال و فریمورک متن باز را می‌توان از مزایای کیف پول ترزور دانست.

  تیم محتوا بیت‌پین

  تیم محتوا بیت‌پین

  تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  آموزش کامل بازی TapSwap‌ + ترفندهای سکه رایگان در بازی تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

  همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر