برای پیدا کردن یک شغل در حوزه ارزهای دیجیتال، چه مهارت‌هایی لازم است؟

معرفی مهارت‌های لازم برای پیدا کردن شغل ارز دیجیتال و بلاک چین؛
تاریخ انتشار: 20 مهر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 11 تیر 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
برای پیدا کردن یک شغل در حوزه ارزهای دیجیتال، چه مهارت‌هایی لازم است؟

در گذشته بازار ارزهای دیجیتال رونق کمی داشت. در سال‌های اخیر شاهد رونق بیش تر این بازار بوده‌ایم. از این رو برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال باید مهارت‌های خاصی را داشت اما چه مهارت‌هایی لازم است؛ در نوشتار ایجاد رزومه (CV) مناسب برای مشاغل بلاک چین و ارزهای دیجیتال، درباره‌ی ساختار یک رزومه مناسب برای شغل‌های بلاکچین و ارزهای دیجیتال توضیح دادیم؛ اما شاید برایتان این سوال به‌وجود آمده که اگر خواهان پیدا کردن یک شغل در زمینه ارز دیجیتال و بلاک چین هستید، باید چه مهارت‌هایی داشته باشید؟ با ما همراه باشید تا به این سوال به‌صورت کامل پاسخ دهیم.

شغل‌های ارز دیجیتال چه مواردی هستند؟

احتمالا در همین ابتدا این سوال برای شما هم به وجود آمده است که اصلا شغل‌های ارز دیجیتال چه هستند. برای پاسخ دادن به این سوال لازم می‌دانیم که اطلاعاتی را در رابطه با کسب درآمد از ارزهای دیجیتال ارائه دهیم.

شغل‌ها و کارهایی که مربوط به بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال است، مانند شغل‌های معمولی نیست. شما در دنیای جالب رمزارزها (CryptoCurrency) به سه روش می‌توانید کسب درآمد کنید.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  1- ترید کردن

  ترید کردن به معنی خرید و فروش حرفه‌ ای ارز دیجیتال است. یعنی شما با تحلیل‌هایی که انجام داده اید، در زمان افت قیمت ارزهای دیجیتال آن را خریداری کنید. بعد از مدت زمانی خاص (این زمان طبق تحلیل به دست می‌آید) آن ارز را با افزایش قیمت فروخته و سود کنید.

  با خواندن این متن تصور نکنید که ترید کردن، کار ساده است. شما باید مهارت بالایی در تحلیل کردن بازار به دست آورده باشید. در این حالت مطمئن خواهید بود که تحلیل‌های شما صحیح است.

  2- هولد کردن

  هولد کردن به معنی نگه داری یک ارز دیجیتال برای زمان طولانی است. این روش هم مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارد. تصور کنید که شما دو سال پیش بیت کوین را خریداری کرده بودید و در زمان حال آن را می‌فروختید. به سادگی می‌توان دید که این روش سود نسبتا زیادی دارد.

  از دیگر مزیت‌های هولد کردن، این است که به زمان زیادی نیاز ندارد. از معایب آن، باید بگوییم که اگر سرمایه شما زیاد باشد، سود بیش تری خواهید کرد. در صورتی که سرمایه محدودی را در اختیار دارید، هولد کردن، سود چندانی را به شما نمی دهد.

  3- ماین کردن

  ماین کردن ارز دیجیتال به معنی استخراج آن است. کارشناس‌های ما این روش را توصیه نمی‌کنند. ماین کردن هزینه و انرژی زیادی را از شما می‌گیرد و البته سودی که به دست می‌آورید، ارزش این زحمت و هزینه را ندارد.

  شما با یادگیری تحلیل بازار و ترید کردن، در زمان کوتاهی می‌توانید، سرمایه خود را افزایش دهید. به همین دلیل اگر در شروع کار هستید، ما این روش را به شما پیشنهاد می‌دهیم. البته در مراحل یادگیری ترید کردن هم در کنار شما خواهیم بود.

  مهارت‌های لازم برای پیدا کردن شغل ارز دیجیتال و بلاک چین کدام هستند؟

  بعد از آن که شغل‌ها و روش‌های درآمد زایی از بازار هیجان انگیز رمزارزها (CryptoCurrency) را بیان کردم، حال لازم است در رابطه با مهارت‌ها لازم بحث کنیم. به طور طبیعی شما برای انجام هر کاری باید مهارت‌هایی را در آن کار به دست آورید.

  به عنوان مثال اگر می‌خواهید، در زمینه نویسندگی فعالیت کنید، لازم است که با اصول نگارشی زبان فارسی آشنایی داشته باشید. در ادامه لیستی از مهارت‌های لازم برای پیدا کردن شغل ارز دیجیتال و بلاک چین را ارائه داده‌ایم.

  مسائل بنیادی و اصلی این کار را به خوبی درک کنید

  دنیای رمزارزها (CryptoCurrency) و بلاک چین (Blockchain) دنیای گسترده‌ای است. تصور نکنید که چند ارز وجود دارد و شما باید یکی را بخرید. برای خرید و فروش حرفه‌ای ارز دیجیتال باید مسائل بنیادی بلاک چین و دنیای رمزارزها را به خوبی درک کرده باشید.

  همان طور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، شما برای ترید کردن باید بازار را تحلیل کنید. برای آن که تحلیلگر قدرتمندی باشید هم باید مسائل بنیادی را به خوبی بدانید پس این موضوع را فراموش نکنید.

  نمونه کارها را فراموش نکنید

  شما تجربه فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را داشته‌اید یا فقط به دنبال قیمت ارزهای دیجیتال بوده‌اید؟ نمونه کارها و تجربه‌های خود را نمایش دهید. تصور نکنید که با نمایش آن‌ها شو آف کرده‌اید.

  این نمایش دادن نمونه کارها باعث می‌شود که عده بیش تری شما را بشناسند و به واسطه تجربه‌ای که در این زمینه دارید، به شما اعتماد کنند. البته کاملا واضح است که باید از نمونه کارهای واقعی استفاده کنید.

  با مخاطب ارتباط درست داشته باشید

  مخاطب‌های شما در کاری که دارید، چه کسانی هستند؟ با معامله گرهای حرفه‌ای رو به رو هستید یا مخاطب شما کسانی هستند که به تازگی کار را شروع کرده‌اند. برای صحبت کردن با هر یک از این مخاطب‌ها به زبان خاصی نیاز دارید.

  به شما پیشنهاد می‌دهیم که در ابتدا مخاطب خود را به خوبی شناسایی کنید. شما باید بدانید که مخاطبان ما در چه سطحی قرار دارد، این کار به شما کمک می‌کند که بهتر بتوانید با او ارتباط برقرار کنید.

  اگر مخاطب‌های شما حرفه‌ای‌ها هستند، پس باید با زبان خودشان با آن‌ها صحبت کنید. اگر تعداد زیادی از مخاطب‌های شما افراد تازه وارد هستند پس، هر چیز را به زبان ساده بیان کنید تا متوجه شوند.

  شغل ارز دیجیتال و بلاک چین

  پروژه‌های مختلف را تجربه کنید

  به طور طبیعی هر چه تجربه شما بیش تر باشد، مهارتتان هم بیش‌تر خواهد بود. پیشنهاد ما این است که از تجربه کردن، ترسی نداشته باشید. پروژه‌های جدید را امتحان کنید و با آن‌ها آشنا شوید. این آشنایی در آینده می‌تواند کمک بسیاری به شما کند.

  شبکه‌سازی کنید

  شما باید در این بازار شناخته شوید و برای آن نیاز دارید که ارتباط‌های زیادی را بسازید. این روزها به لطف اینترنت و فضای مجازی ساخت چنین ارتباط‌هایی کار سختی نیست. شما می‌توانید از اینفلوئنسرها هم برای این کار کمک بگیرید و ارتباطات خود را گسترش دهید.

  شرکت در کنفرانس‌ها، وبینارها و همایش‌ها هم می‌تواند کمک زیادی به شما کند تا بهتر بتوانید در این راه گام بردارید. این موضوع را هم فراموش نکنید که شما باید دیده شوید تا بتوانید شغلی برای خود داشته باشید.

  فن بیان

  مهارت‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم بسیار مهم و کاربردی هستند؛ اما فن بیان شاید به اندازه همه آن‌ها اهمیت دارد. شما دو معلم را در نظر بگیرید. یکی از آن‌ها علم بالایی دارد؛ اما نمی‌تواند علم خود را بیان کند. معلم دوم علم کمی دارد؛ اما راه بیان آن را به خوبی می‌داند.

  طبیعتا شما از صحبت‌های معلم دوم بیش تر لذت می‌برید و برای شما هم کاربردی خواهد بود. اهمیت فن بیان را در همین جا به خوبی می‌توان فهمید. بعد از آن که مهارت‌های گفته شده در بالا را تقویت کردید، باید برای تقویت فن بیان خود هم تمرین کنید.

  به این موضوع هم دقت داشته باشید که فن بیان یک مهارت اکتسابی است؛ یعنی شما با تمرین و تلاش می‌توانید این مهارت را تقویت کنید پس دیگر نگران هیچ چیز نباشید و شروع به کار کنید.

  گفتار پایانی!

  مهارت‌های لازم برای پیدا کردن شغل ارز دیجیتال و بلاک چین را در مطالب بالا توضیح داده‌ایم. شما با تقویت این 6 مهارت، می‌توانید از دنیای رمزارزها (CryptoCurrency) سود قابل توجهی را به دست آورید.

  سوالات متداول

  1. کدام یک از مهارت‌های گفته شده اهمیت بیش تری دارند؟

  اگر بخواهیم منطقی به ماجرا نگاه کنیم، همه مهارت‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، مهم هستند. دقت داشته باشید که این مهارت‌ها به تنهایی کارایی چندانی ندارد. زمانی که هر شش مهارت در کنار یکدیگر باشند، آن وقت تاثیر به سزایی خواهد داشت.

  1. تحلیل کردن کار زمان بری است؟

  برای هر کاری باید زمان خاصی را صرف کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. تحلیل کردن هم به زمان نیاز دارد. موضوع مهم این جا است که بین زمانی که صرف می‌کنید و سودی که به دست می‌آورید، رابطه‌ای منطقی وجود دارد، پس این کار ارزش صرف زمان را دارد.

  1. چطور می‌توان ترید کردن را آموخت؟

  برای خرید و فروش حرفه‌ای ارز دیجیتال باید آموزش ببینید. در حال حاضر دوره‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و کار خود را شروع کنید.

  1. برای کسب مهارت‌های فوق هزینه زیادی باید صرف کرد؟

  بسیاری از این مهارت‌ها مانند تقویت فن بیان به صرف هزینه، نیاز ندارند. در مواردی هم شما نیاز است که دوره‌های آموزشی را شرکت کنید. هر دوره‌ای متناسب با آموزش‌هایی که ارائه می‌دهد، هزینه متفاوتی خواهد داشت.

  1. قیمت ارزهای دیجیتال چطور افزایش پیدا می‌کند؟

  استراتژی‌های مختلفی بر روی این موضوع تاثیر می‌گذارند.

  اگر شما هم سوالی دارید، خوش‌حال می‌شویم، آن را با ما در میان بگذارید.

   

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بررسی موشکافانه وایت پیپر سلستیا (TIA)

  کاربران بازار ارزهای دیجیتال روزبه‌روز بیشتر می‌شود. این موض ...

  چکیده‌ای از وایت پیپر بونک (BONK)؛ انقلابی جدید در حوزه میم کوین‌ها

  ر تب‌وتاب میم کوین‌ها، ارز دیجیتال بونک در سال 2022 ظهور کرد ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر