ایجاد رزومه (CV) مناسب برای مشاغل بلاک چین و ارزهای دیجیتال

تاریخ انتشار: 3 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 11 تیر 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
ایجاد رزومه (CV) مناسب برای مشاغل بلاک چین و ارزهای دیجیتال

مشاغل بلاک چین و ارزهای دیجیتال تا همین اواخر، تنها به عنوان یک حوزه بی‌اساس و به اصطلاح خاکستری شناخته می‌شدند. اما، به لطف ایستادگی این صنعت در برابر ضررهای هنگفت پاندمی کرونا، افراد بیشتری را به خود علاقمند کرد تا به‌عنوان توسعه‌دهندگان، مدیران، نویسندگان، تحلیلگران، مهندسان و… مشغول به کار شوند. با این حال، یافتن شغل مورد نظر در حوزه بلاک ‌چین به کیفیت رزومه (CV) بستگی دارد.

آشنایی با دنیای بلاک چین

هم اکنون دنیای بلاک چین، رمزارزها و خرید و فروش ارز دیجیتال از ابتدای راه‌اندازی آن در سال ۲۰۰۹ به طرز بی‌سابقه‌ای رشد کرده و به همین دلیل، ‌به صورت پیوسته در حال جستجوی متخصصان برای پیشبرد کیفیت و عملکرد خود است.

بلاک چین در واقع یکی از معدود صنایعی است که در دوران رکود اقتصادی در نتیجه کووید-۱۹ (COVID-19) سیری صعودی به خود داشته است. همین مسئله موجب گشته تا بیشتر موسسات آموزشی برتر در حال کشف صنعت رمزارزها و بلاک چین باشند.

طبق گزارش کوین‌ایدل (CoinIdol)، یک رسانه خبری بلاک چین، حتی دانشگاه‌های برتر نیز در حال حاظر دوره‌های رمزارزها و بلاک چین را در سطوح مختلف برای دانشجویان خود ارائه می‌دهند.

این صنعت چیزهای بیشتری برای ارائه به افراد جویای کار دارد. به طوری که با طیف گسترده‌ای از موقعیت‌ها از‌ جمله تحلیلگران ارزهای دیجیتال، نویسندگان و محققان، مشاوران حقوقی، توسعه‌دهندگان قرارداد هوشمند و موارد دیگر، این صنعت هیچ تفاوتی با بازار کار سنتی ندارد. علاوه بر این، صنعت رمزارزها و بلاک چین به دلیل انعطاف‌پذیری و توانایی کار کردن از راه دور برتری‌هایی نسبت به آن‌ها دارد.

اکنون بخش چالش برانگیز یافتن شغل در صنعت فرا می‌رسد: یعنی نیاز به یک رزومه (CV) قوی برای برجسته کردن سابقه، مهارت‌ها و دستاوردهای شما به گونه‌ای که برای کارفرمای بالقوه معتبر باشد. در ادامه نکاتی را در این خصوص مطرح می‌کنیم که می‌تواند برای شما مفید باشد.

اطلاعات خود را پیرامون شرکت مورد‌نظر افزایش دهید

کسب و کارهای مختلفی در صنعت بلاک چین به دنبال افراد باتجربه هستند، به همین سبب مهم است که هنگام نوشتن رزومه (CV) خود بدانید با چه چیزی سروکار دارید. یعنی ابتدا آگهی شغلی را به خوبی مطالعه کنید تا متوجه شوید که شرکت‌ ارائه‌دهنده در زمره شرکت‌های بزرگ جهانی قرار دارد، یا این که تنها یک استارت آپ‌ داخلی است؟

دانستن این اطلاعات بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند رزومه (CV) خود را متناسب با نیازهای آن کسب‌و‌کار تنظیم کنید.

اطلاعات خود را پیرامون شرکت مورد‌نظر افزایش دهید

اطلاعات خود را پیرامون شرکت مورد‌نظر افزایش دهید

دغدغه‌های کارفرما، نیازها و چشم‌اندازهای شرکت را به دقت بخوانید. حتی در صفحات رسانه‌های اجتماعی آن‌ها نیز به تحقیق و جستجو بپردازید تا ایده‌ای از آنچه که آن‌ها در سر می‌پرورانند بدست آورید.

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  سعی کنید در بین متقاضیان برجسته باشید

  این امکان وجود دارد که هزاران نفر از افراد جویای کار تنها برای یک موقعیت شغلی رقابت کنند که این مسئله می‌تواند برای شما بسیار چالش برانگیز باشد. در واقع یک کارجوی ایده‌آل کسی است که رزومه (CV) خود را مطابق با شغل ارائه شده تنظیم کند.

  مرور چندین باره توصیف شغل (JD) می‌تواند تمرین خوبی برای شروع باشد. بنابراین، سعی کنید روی مهارت‌های برجسته خود تاکید کنید. مهمترین عنصری که باعث تمایز شما نسبت به دیگران می‌شود، توانایی شما در رفع مشکلات در مواجهه با چالش‌های حرفه‌ای است که می‌توانند در حرفه شما رخ دهند. تا آنجا که امکان دارد سعی کنید به موفقیت‌های خود در موارد اینچنینی اشاره‌ای داشته باشید.

  رزومه (CV) خود را کوتاه و ساده بیان کنید

  اگرچه کارفرمایان در مورد طول رزومه (CV) حساس نیستند، اما رزومه (CV) 10 صفحه‌ای ممکن است کمی برای آن‌ها عجیب به نظر برسد. به طور معمول، رزومه (CV) دو یا سه صفحه‌ای کافی است.

  تحقیقات نشان داده است که کارفرمایان به طور متوسط شش ثانیه برای خواندن رزومه (CV) وقت صرف می‌کنند و بدون تردید، وقت ندارند که رزومه‌های (CV) طولانی را مورد بررسی قرار دهند. بنابراین، بسیار مهم است که بدون آب و تاب دادن موضوع به مهمترین مواردی که کارفرما می‌خواهد به آن توجه کند، اشاره کنیم.

  رزومه (CV) خود را کوتاه و ساده بیان کنید

  رزومه (CV) خود را کوتاه و ساده بیان کنید

  پیش از ارسال رزومه آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  همیشه سعی کنید تا حد ممکن از اشتباهاتی نظیر اشتباهات گرامری و املایی، علائم نگارشی نادرست و سایر اشتباهات هنگام نوشتن رزومه خود پرهیز کنید. این اشتباهات ممکن است اعتماد به رزومه (CV) شما را کاهش دهد. اگر درتوانایی نوشتن رزومه خود شک دارید، از ابزارهای آنلاین استفاده کنید که می‌توانند به شما کمک کنند. در صورت امکان، ارسال رزومه (CV) به چند دوست برای مشاهده و ارائه بازخورد، خطاها را کاهش می‌دهد.

  استفاده از قالب رزومه (CV) می‌تواند مفید باشد

  استفاده از قالب‌های آماده رزومه سرقت ادبی تلقی نمی‌شود، بلکه به عنوان راهی برای زیباسازی محتوای درون رزومه در نظر گرفته می‌شود.

  میلیون‌‌ها قالب رزومه در سطح وب وجود دارد که می‌توانند برای کارجویان صنعت بلاک چین بسیار کاربردی باشند. افراد جویای کار باید از قالب‌ها به عنوان راهنما استفاده کنند و از کپی توضیحات آن‌ها به طور مستقیم خودداری کنند، زیرا تشخیص آن‌ها آسان است.

  رزومه (CV) باید به روز باشد

  متقاضیان موفق کسانی هستند که به هیچ عنوان رزومه‌های آماده شده از قبل یا بهتر است بگوییم تکراری را برای همه کارفرمایان نفرستند. در عوض سعی کنند، محتوای هر آگهی را به دقت بخوانند و محتوای رزومه را متناسب با آن تنظیم کنند.

  رزومه (CV) باید به روز باشد

  رزومه (CV) باید به روز باشد

  علاوه بر داشتن یک رزومه (CV) عالی، متقاضیان شغل مرتبط با ارزهای دیجیتال یا بلاک چین باید نگرش درستی داشته باشد – کنجکاوی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رمز‌ارز و بلاک چین و به اشتراک گذاری ایدئولوژی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، همچنین توانایی تحقیق و مواجهه با چالش های جدید، نمونه‌هایی از این نگرش است.

  سخن پایانی

  از آنجایی که بلاک چین صنعتی به‌نسبت جدید است، بسیاری از استخدام‌کنندگان هنوز از آنچه به دنبال آن هستند مطمئن نیستند، به ویژه کسانی که در مشاغل کوچکتر فعالیت می‌کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، هرچه جزئیات بیشتری در رزومه خود در صنعت بلاک چین به اشتراک بگذارید، بهتر است. مثلا به نکاتی زیر توجه کنید:

  آیا در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اید؟ تجربه شما پیرامون خرید بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال به چه میزان است؟ آیا در سمینار‌ها و جلسات مرتبط با بلاک چین شرکت کرده‌اید؟ چه تجربه‌ای در زمینه کار با فناوری بلاک چین دارید؟ هم در حرفه و هم در زندگی شخصی‌تان؟ این‌ها همه مواردی است که برای برجسته‌شدن باید در رزومه (CV)خود لحاظ کنید.

  در حالی که باید سعی کنید کارفرمایان خود را با اطلاعات زیاد درگیر نکنید، مهم این است که مشارکت خود را در صنعت به‌وضوح نشان دهید و در نتیجه آنچه را که می‌توانید روی میز بگذارید، به آن‌ها ارائه دهید.

  اگر در این زمینه حرف‌های زیادی برای گفتن ندارید، به احتمال زیاد باید مدتی را صرف کسب تجربیات کنید. در غیر این صورت، شما هرگز نمی‌توانید در این حرفه استخدام شوید.

   

  سوالات متداول

  چگونه می‌توان یک رزومه (CV) موفق گردآوری کرد؟

  برای نوشتن یک رزومه (CV) مناسب، مطمئن شوید که موارد زیر را رعایت کرده باشید:

  • مطابق با شرایط شغل مورد نظر، مهارت‌های خود را با الزامات شغلی مطابقت داده شده باشد تا کار خواننده را آسان کرده باشد.
  • روی دستاورد‌هایتان تمرکز داشته باشد.
  • محتوای متن باید قانع کننده باشد.
  • به‌درستی ساختار یافته باشد.
  • به شکل صحیح قالب بندی شده باشد.

  مهارت‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بلاک چین کدام‌اند؟

  • رمزنگاری
  • قراردادهای هوشمند
  • ساختارهای داده
  • معماری بلاک چین
  • توسعه وب

  درآمد یک توسعه‌دهنده بلاک چین چقدر است؟

  طبق گزارش زیپ رکروتر (ZipRecruiter)، متوسط حقوق توسعه‌دهندگان بلاک چین در ایالات متحده سالانه ۱۵۴،۵۵۰ دلار است.

  بهترین قالب رزومه (CV) برای استفاده چیست؟

  قالب زمانی معکوس (the reverse-chronological format)

  بهترین فرمت رزومه (CV) بدون شک، فرمت زمان بندی معکوس است. دلیل این امر این است که خواندن و جستجوی آن بسیار آسان است. استخدام‌کنندگان و مدیران استخدام با این قالب آشنا هستند، زیرا اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  همستر کامبت چیست؟‌ آموزش استخراج و دریافت ایردراپ Hamster Kombat

  بازار بازی‌های تلگرامی، داغ داغ است. نات کوین به عنوان پرچمد ...

  ارز دیجیتال TapSwap چیست؟ آموزش کامل نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ

  ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر