چکیده‌ای از وایت پیپر بونک (BONK)؛ انقلابی جدید در حوزه میم کوین‌ها

تاریخ: 20 تیر 1403
زمان مطالعه:  6 دقیقه
وایت پیپر بونک

ر تب‌وتاب میم کوین‌ها، ارز دیجیتال بونک در سال 2022 ظهور کرد و قابلیت‌های جدیدی را با خود به دنیای میم کوین‌ها آورد. این رمزارز به دلیل منحصربه‌فرد بودنش باعث شد تا از بقیه‌ میم کوین‌ها متمایز شود و کاربران زیادی را به خود جذب کند. در ادامه به بررسی وایت پیپر میم کوین BONK می‌پردازیم.

توضیحاتی درباره میم کوین بونک

میم کوین بونک (BONK) از میم اینترنتی «سگ» الهام گرفته شد و روی بلاک چین سولانا ایجاد شده است. این میم کوین باهدف افزایش نقدینگی‌ صرافی‌های غیرمتمرکز (Dex) مبتنی بر سولانا و کاربردی شدن توکن بونک در حوزه بلاک چین، پا به عرصه بازار ارزهای دیجیتال گذاشت. بونک در حوزه‌های امور مالی غیرمتمرکز (Defi)، گیمینگ (Gaming) و توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) فعالیت می‌کند. البته جذابیت این ارز دیجیتال این است که از شبکه‌ بلاک چین‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند بونک را روی زنجیره‌های متفاوت انتقال دهند.

اکوسیستم بونک

درنهایت این میم کوین مبتنی بر سولانا توانسته توکنش را به میم کوین کاربردی تبدیل کند و در جامعه ارز دیجیتال به‌خوبی بدرخشد.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  بازیگران کریپتویی در اکوسیستم پروژه BONK

  در کریپتو، گروه‌هایی هستند که در کنار هم اکوسیستم یک پروژه بلاک چینی را تشکیل می‌دهند و به‌عنوان بازیگران اصلی در پروژه ارز دیجیتال موردنظر شناخته می‌شوند.

  بازیگران بونک به شرح زیر هستند:

  1. جامعه سولانا: بونک حول محور جامعه راه‌اندازی شد و 50 درصد از کل عرضه آن به‌صورت ایردراپ (Airdrop) به جامعه سولانا تعلق گرفت. این امر به طور قابل‌توجهی به رشد و پذیرش اولیه آن کمک کرد.
  2. معامله‌گران: علاقه‌مندان به معاملات ارزهای دیجیتال، به‌سرعت به بونک به‌خاطر نوسانات قیمت بالا و پتانسیل سودآوری آن جذب شدند. نقدینگی حاصل از معاملات به رشد اکوسیستم پروژه بونک کمک می‌کند.
  3. توسعه‌دهندگان: تعدادی از توسعه‌دهندگان حرفه‌ای، مشغول به ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) جدید روی اکوسیستم بونک هستند. این DAppها می‌توانند برای موارد جدید استفاده شوند و تقاضا برای توکن BONK را افزایش دهند.
  4. هنرمندان و کلکسیونرها: بونک با تمرکز روی NFTها، توجه هنرمندان و کلکسیونرها را به خود جلب کرده است. این امر می‌تواند در ایجاد اکوسیستم خلاقانه و پرتلاطم، به پروژه بونک کمک کند.

  کاربرد بونک در بلاک چین

  بونک، به‌عنوان کوین جامعه‌محور در وب غیرمتمرکز (Web 3)، توانسته با اکوسیستم قدرتمند و استفاده از یکپارچه‌سازی (تعامل بین بلاک چین‌های مجزا) بین 9 بلاک چین، کاربرد بسیاری در حوزه بلاک چین داشته باشد. تا به امروز، BONK به بیش از 120 یکپارچه‌سازی در 9 زنجیره مختلف می‌بالد. همچنین تلاش‌های تیم پروژه برای گسترش اکوسیستم در حال انجام است.

  کاربردهای اصلی بونک در بلاک چین به‌صورت زیر است:

  • چند زنجیره‌ای: BONK به طور خاص فقط برای یک زنجیره مشخص طراحی نشده است. تیم پروژه تلاش‌های مداومی برای امکان دادن به کاربران برای خرید، انتقال و استفاده از بونک در چند بلاک چین مختلف کرده‌اند.
  • امور مالی غیرمتمرکز: پروژه بونک تلاش می‌کند تا امور مالی غیرمتمرکز را برای کاربرانش ساده کند تا دارندگان بتوانند از ارز دیجیتال بونک برای اکثر قسمت‌های Defi استفاده کنند.
  • بازی: با بیش از ۲۵ مشارکت فعال در حوزه گیمینگ، این پروژه همچنان به گسترش‌ پذیرش خود به‌عنوان ارز درون بازی ترجیحی در سراسر بازی‌های بلاک چینی ادامه می‌دهد تا گیمرهای علاقه‌مند به رمزارز بونک بتوانند از این ارز دیجیتال در باز‌ی‌ها استفاده کنند.
  • توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT): تیم پروژه BONK روی حوزه NFT تمرکز خاصی دارد تا بتواند افراد مشهور و مستعد رشد در بخش توکن‌های غیرقابل‌تعویض را به‌سوی خود جذب کند. پروژه بونک با استفاده از انجام مأموریت‌ها در جهت دریافت بونک توکن در قسمت توکن‌های غیرقابل‌تعویض و ضراب‌خانه انباشته شده در جهت ضرب NFT در پلتفرم خود، تلاش می‌کند تا فراز و نشیب‌های این حوزه را برای کاربرانش راحت‌تر کند.

  پروژه‌های کلیدی بونک

  بونک، چندین پروژه کلیدی در پلتفرم خود دارد. این پروژه‌ها اکوسیستم BONK را تشکیل داده و پلتفرمش را کاربردی‌تر می‌کنند.. این امر باعث افزایش استفاده کاربران از این پروژه‌ها شده است. در ادامه به این پروژه‌ها می‌پردازیم.

  پروژه های بونک

  پروژه‌های بونک

  1. ربات بونک (Bonk bot): ربات بونک، ربات تلگرامی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با انجام وظایف مختلف، توکن‌های BONK را به دست آورند. این وظایف می‌توانند شامل اشتراک‌گذاری پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی، رأی‌دادن به نظرسنجی‌های مختلف یا عضویت در کانال‌های تلگرام باشند.
  2. بونک سواپ (Bonk Swap): صرافی غیرمتمرکز بونک، صرافی غیرمتمرکزی است که به کاربران امکان‌ می‌دهد تا توکن‌های بونک را با سایر ارزهای دیجیتال معامله کنند. بونک سواپ روی زنجیره بایننس اسمارت چین (BSC) ساخته شده و از رابط کاربری ساده و کارآمد برخوردار است.
  3. مون والک (Moon Walk): مون والک، رویدادی جذاب و سرگرم‌کننده است که کاربران می‌توانند ارز دیجیتال بونک خود را به اشتراک بگذارند و در ازای آن، شانس برنده‌شدن جوایز مختلف، از جمله رمزارز بونک بیشتر را به دست آورند.
  4. جوایز بونک (Bonk rewards): در قسمت جوایز بونک، کاربران پلتفرم بونک، توکن‌های BONK خود را در بخش جوایز، طبق یک دوره زمانی دلخواه قفل می‌کنند و پس از اتمام دوره زمانی موردنظر، پروژه بونک بر اساس میزان مشخص شده، تعدادی ارز دیجیتال بونک به کاربران به‌خاطر قفل‌کردن رمزارز بونک، جایزه می‌دهد.
  5. اژدهای بونک (Bonk Dragon): اژدهای بونک، شخصیت کارتونی است که به‌عنوان نماد بونک شناخته می‌شود. این شخصیت اغلب در تبلیغات و بازاریابی مرتبط با بونک استفاده می‌شود.
  6. اسکوپر پوپر (Pooper Scooper): در این قسمت کاربران در حال جمع‌آوری توکن‌های بونک گمشده یا رها شده هستند. این افراد می‌توانند از طریق جستجوی آنلاین یا استفاده از ابزارهای مخصوص برای اسکوپر، ارز دیجیتال BONK را پیدا کنند.
  7. خرید بونک (Buy Bonk): درون این بخش، تیم پروژه سعی کرده‌اند تا با استفاده از بلاک چین‌های مختلف مانند اتریوم، آربیتروم، آوالانچ و موارد دیگر، راحتی معامله‌گران را تامین کرده‌اند و می‌توانند به‌سادگی ارز دیجیتال بونک را در اکثر بلاک چین‌های مجزا خریدوفروش کنند.

  نحوه توزیع توکن BONK چگونه است؟

  پروژه BONK در نحوه توزیع توکن‌های رمزارز بونک کاملاً حول محور جامعه بوده و تمرکزش را روی رشد جامعه خود گذاشته است. این ارز دیجیتال، 50درصد از کل عرضه توکن بونک را به جامعه خود اختصاص داده است.

  نحوه عرضه میم کوین BONK به‌صورت زیر است:

  توکن اکونومیک بونک

  • مشارکت‌کنندگان اولیه: %21
  • پروژه‌های NFT مبتنی بر سولانا: 21 درصد
  • شرکت‌کنندگان در ارز دیجیتال بونک و کاربران حوزه امور مالی غیرمتمرکز: نرخ 16 درصد
  • برقرارکردن سازمان غیرمتمرکز بونک (BONK DAO): 16%
  • هنرمندان و کلکسیونرهای توکن‌های غیرقابل‌تعویض: 10%
  • تبلیغات و بازاریابی: نرخ %5.3
  • نقدینگی اولیه برای ارز دیجیتال بونک: 5.3 درصد
  • توسعه‌دهندگان: به اندازه 5.3 درصد

  ارز دیجیتال BONK

  تیم این رمزارز، پروژه‌شان را کاملاً توسعه دادند و توانستند کاربران زیادی را به پروژه خود جذب کنند. همچنین آن‌ها تصمیم گرفتند تا ارز دیجیتال بونک را راه‌اندازی نمایند تا معامله‌گران و جامعه BONK بتوانند به‌راحتی از قابلیت‌های پلتفرم بونک‌ استفاده کنند.

  در ادامه به کاربردهای مختلف رمزارز BONK می‌پردازیم:

  • سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش پول
  • به‌کارگیری از میم کوین بونک در جهت استفاده از پلتفرم بونک مانند معاملات با این میم کوین در صرافی غیرمتمرکز BONK Swap
  • برقرارکردن حاکمیت بونک دائو (DAO) برای تصمیم‌گیری‌های مهم برای رشد پروژه
  • پرداخت هزینه خرید کالاها و خدمات با ارز دیجیتال BONK در فروشگاه‌‌ها و پلتفرم‌های مختلف
  • پاداش‌دادن پروژه‌های کریپتویی و برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) به کاربرانشان با استفاده از میم کوین بونک
  • مبادلات با ارز BONK در صرافی‌های غیرمتمرکز

  در نهایت این توکن برای موردهای دیگری هم به کار گرفته می‌شود و کاربردهای زیادی در حوزه بلاک چین و بازار ارزهای دیجیتال دارد.

  خرید میم کوین بونک

  گفتار پایانی

  در این مقاله سعی کردیم خلاصه‌ای از وایت پیپر و فعالیت‌هایی که میم کوین BONK انجام می‌دهد بررسی کنیم و اطلاعات مهم را به شما ارائه دهیم تا با تصمیم‌گیری آگاهانه روی ارز بونک سرمایه‌گذاری کنید.

  میم کوین‌ها همیشه دارای ریسک‌های زیادی هستند. بنابراین مدیریت سرمایه را در خرید این توکن‌ها رعایت فرمایید.

  محمدجواد جعفری

  محمدجواد جعفری

  چند سال پیش، پس از تب‌وتاب بازار بورس ایران با فارکس آشنا شدم و همین موضوع باعث شد که به سراغ یادگیری تحلیل تکنیکال و اقتصاد کلان برم. بعد از مدتی علاقم به اقتصاد بیشتر شد و به صورت حرفه‌ای‌تر تو این حوزه کار کردم. طولی نکشید که با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، شروع به یادگیری تحلیل فاندامنتال کردم و الان بیشتر زمانم رو روی بررسی پروژه‌های بلاک‌چین و تحلیل اقتصاد کشورها می‌ذارم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  بخشی از وایت پیپر ریپل (XRP)؛ پروتکلی منحصربه‌فرد درحوزه بلاک چین

  در حوزه بلاک چین یا کامپیوتر، الگوریتم‌های اجماع مختلفی برای ...

  در بزرگ‌ترین سال انتخاباتی تاریخ، ارزهای دیجیتال در مرکز توجهات هستند

  امسال بیش از دو میلیارد نفر واجد شرایط رای دادن در بیش از 60 ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر