ونوس (XVS) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال ونوس (XVS)

1 1,728

XVS رمزارز پروتکل ونوس (Venus) است که قصد داریم به بررسی و معرفی پروتکل آن و همچنین ارز دیجیتال XVS بپردازیم. این پروتکل از جمله پروژه‌های غیرمتمرکزی است که توسط لانچ‌پول بایننس (Binance Launchpool) ارائه گردیده و مانند سیستم‌های وام دهی کار می‌کند. در انتهای این مقاله به اطلاعات بنیادی از این پروتکل و رمزارز آن و همچنین کیف پول‌های سازگار با ونوس (XVS) و موارد دیگر دست خواهید یافت.

ونوس (XVS) چیست؟

این پروتکل که به وسیله Binance Launchpool ارائه شده جزء چهارمین محصول آن است. ونوس نیز همانند همه پروژه‌های دیفای غیرمتمرکز است. کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند می‌توانند دارایی خود در این پروژه را مدیریت کرده و حتی در تصمیمات آن شرکت کنند. این پروژه قابلیت اعطای وام نیز دارد. در برنامه وام دهی میزان سود در ازای وام محاسبه شده و بین تامین‌کنندگان نقدینگی تقسیم می‌گردد. وثیقه‌ها بابت اعطای وام در آن نیز به صورت Vtoken مانند VBTC است.

رمزارز XVS توکن پروژه ونوس است. کاربران این پروژه می‌توانند با استفاده از XVS رای داده و همچنین در نظرسنجی‌هایی در خصوص افزودن رمزارز برای وثیقه، تغییر پارامترها، آینده پروتکل ونوس و موارد دیگر شرکت کنند. در این پروژه یک استیبل کوین با نماد VAI نیز وجود دارد. ارزش آن معادل با ۱ دلار آمریکا و پشتوانه آن وثیقه‌هایی است که کاربران در پروتکل ونوس ذخیره می‌کنند.

خرید ارز دیجیتال ونوس XVS

نماد اختصاری ونوس

نماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری ونوس، XVS است که فقط کافی است با تایپ این نماد در نوار مربوط به جست‌وجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جست‌وجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

هدف از ساخت ونوس (XVS)

پروتکل ونوس با هدف ایجاد یک بازار پولی راه‌اندازی شده است. به طوری که ساز و کار آن بدین صورت باشد تا طبق الگوریتمی بر پایه زنجیره هوشمند بایننس امکان وام دادن و وام گرفتن و همچنین تولید استیبل کوین ترکیبی را فراهم سازد.

کاربردهای ونوس (XVS)

همان‌طور که در بالا نیز گفته شد پروتکل ونوس یک اکوسیستم و پلتفرمی است که در اعطا و دریافت وام، عرضه و تولید استیبل کوین‌های ترکیبی کاربرد دارد.

ونوس (XVS) چگونه کار می‌کند؟

این شبکه به صورت غیرمتمرکز کار می‌کند. کاربرانی که در این شبکه فعالیت دارند و ارز دیجیتال ونوس (XVS) دارند به میزان دارایی خود در مدیریت شبکه ونوس سهیم خواهند بود. بنابراین توکن XVS یک توکن حاکمیتی است. VAI نیز استیبل کوین اختصاصی این شبکه است. در این شبکه در ازای اعطای وام میزان سودی وجود دارد که این سود به صورت خودکار محاسبه شده و بین تامین‌کنندگان تقسیم می‌شود. در این پروتکل امکان استخراج توکن VAI وجود دارد.

مزایای ونوس (XVS)

 • دارای قراردادهای هوشمند قابل تایید و شفاف
 • غیرمتمرکز، به طوری که بدون نیاز به هیچ مرکز تصمیم‌گیری در حال بازتعریف ساختار بازارهای پول است.
 • کمک به رفع شکاف بین وام‌های سنتی و پروتکل بلاک چین

معایب ونوس (XVS)

 • به دلیل قرار گرفتن بر روی بستر بلاک‌چین اتریوم دارای ویژگی‌هایی از قبیل گرانی و کندی در تایید تراکنش‌های کاربران است.
 • فاقد دارایی‌های بالاتر از حد بازار شبکه‌هایی نظیر ریپل و لایت کوین است.

بهترین کیف پول‌های ونوس (XVS)

بهترین کیف پول‌های ونوس (XVS)

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگه‌داری یا معامله ارز دیجیتال وتور را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال وتور را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع کیف پول سخت افزاری ونوس

انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ ونوس

مقایسه ونوس (XVS) با بیت کوین (BTC)

این مقایسه بین ارزهای دیجیتال ونوس (XVS) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه ونوس در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

پیش بینی وضعیت آینده ونوس (XVS)

پیش بینی وضعیت آینده ونوس (XVS)

پروژه ونوس دارای ویژگی‌هایی از قبیل عرضه ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها است که می‌توان این استیبل کوین‌ها را از وثیقه‌های عرضه شده به دست آورد. اگر کاربر رمزارز و استیبل کوین‌های عرضه شده زیادی داشته باشد می‌تواند بدون بررسی اعتبار، مستقیما در زنجیره هوشمند بایننس قرض بگیرد. این پروژه استراتژی‌های دیگری نیز دارد که قصد دارد در آینده به آن‌ها بپردازد. برخی از استراتژی‌های آینده ونوس عبارت‌اند از:

 • راه‌اندازی استخرهای حکمرانی
 • راه‌اندازی کمپین‌های نقدینگی
 • افزودن وثیقه‌های جدید برای تشویق کاربران و همچنین افزایش توسعه دهندگان بیشتر برای مشارکت در پروتکل

با توجه به وضعیت جاری و استراتژی‌های پیشرو و همچنین تاریخچه قیمتی ارز دیجیتال ونوس که همان طور که متوجه شدید از زمان پیدایش تا اکنون، دارای نوسانات بسیار زیاد قیمتی بوده می‌توان آینده‌ای روشن برای آن ترسیم نمود. در وایت پیپر این پروژه آمده که توزیع توکن‌های XVS بدین صورت است:

 • توزیع ۲۰ درصد توسط لانچ پول بایننس
 • توزیع ۱ درصدبه شبکه زنجیره هوشمند بایننس
 • توزیع ۷۹ درصد در خود شبکه
عرضه رمزارز ونوس تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

گفتار پایانی!

در این مقاله سعی کردیم مطالب مفید و کاربردی را در مورد پلتفرم ونوس و رمزارزهای آن مخصوص رمزارز ونوس با نماد اختصاری XVS به شما ارائه دهیم. این پلتفرم وام دهی مبنی بر بایننس اسمارت چین است و در دسته شبکه‌های غیرمتمرکز قرار دارد. برای ذخیره و معامله آن می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری، نرم افزاری و دسکتاپ سازگار و قابل پشتیبانی استفاده کنید. این رمزارز قابلیت استخراج ندارد و تنها از صرافی‌ها می‌توانید آن را خریداری کنید. امیدواریم اطلاعات کافی و منسجمی را در رابطه با پلتفرم ونوس و ارز دیجیتال XVS به شما ارائه داده باشیم تا یک سرمایه‌گذاری موفق در آن داشته باشید.

خرید ارز دیجیتال ونوس XVS

سوالات متداول!

 • ارز دیجیتال ونوس را از طریق چه صرافی‌هایی می‌توان انجام داد؟

این رمزارز را می‌توان از تمام صرافی‌های معتبر که از XVS پشتیبانی می‌کنند، خریداری کرد. برخی از این صرافی ها بیت‌پین Binance، VCC Exchange، MXC. COM، DigiFinex و Gate.io هستند.

 • آیا شبکه ونوس امنیت دارد؟

امنیت این شبکه توسط Binance Smart Chain تامین می‌شود. Binance Smart Chain با ماشین مجازی اتریوم (EMV) سازگار بوده و در صورت آفلاینی نیز قادر به ادامه کار در این بستر خواهد بود. زنجیره هوشمند بایننس از الگوریتم اجماع استفاده می‌کند که همین ویژگی دلیلی بر امنیت بالای آن خواهد بود. ساز و کار این شبکه اساسا یک ساز و کار اجماع ترکیبی به دلیل وجود پروتکل اثبات سهام و پروتکل اثبات اعتبار است. بنابراین از مزیت هر دوی این روش‌ها در این شبکه استفاده می‌شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حکمت افلاکی سورشجانی

سلام و احترام خدمت شما دوستان عزیز ممنون از اطلاعات آنلاین شما

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x