ارز دیجیتال پیپل (PEOPLE) چیست؟ همه چیز درباره پروژه ConstitutionDAO

تاریخ انتشار: 30 آذر 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 11 شهریور 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه

بسیاری از سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال به چشم آینده دنیای سرمایه‌گذاری و حتی آینده تجارت می‎نگرند. شاید مهم‌ترین دلیل آن هم  موفقیت‎های پی‎درپی این عرصه و فناوری‌های جدید آن باشد که افراد زیادی را علاقه‎مند کرده تا وارد دنیای معامله در کریپتو‌کارنسی شوند؛ اما به علت کاهش ظرفیت سودآوری رمزارزهایی که پیشرفت خود را پشت سر گذاشته‎اند، تمایلی به سرمایه‎گذاری روی آن‌ها نداشته و به دنبال ارزهای جدید با پتانسیل توسعه بالا هستند!

اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و می‌خواهید بدانید ارز دیجیتال پیپل چیست، چه کاربردی دارد و چه ویژگی‌هایی منجر شده تا در بین گزینه‌های امیدوار کننده قرار گرفته، با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال PEOPLE یا پیپل چیست؟

برای این که بدانید ارز دیجیتال پیپل چیست ابتدا باید با تاریخچه کوتاهی از آن آشنا شوید؛ ارز دیجیتال PEOPLE یا پیپل (CONSTITUTIONDAO) در سال 2021 راه‌اندازی شد و ماکزیمم عرضه کل این توکن، 5,067,152,212 تعیین شده است.

در حقیقت People’s Coin (PEEPS)  یک پروژه جامعه محور بوده که راهکارهای دنیای واقعی را به منظور پر کردن شکاف فعلی بین فناوری بلاک چین ارائه  داده و هدف خود را امکان ارائه یک راهکار پرداخت دیجیتال ساده، به صورت کاملا مقیاس‌پذیر و جهانی برای تمامی سازمان‌های خیریه، بنیادها و کمپین‌های جمع‌آوری کمک های مالی در جهان عنوان کرده است.

توکن PEOPLE توسط چه کسانی پشتیبانی می‌شود؟

در واقع همان‌گونه که گفته شد این پروتکل یک پروژه جامعه محور بوده و امور پشتیبانی آن هم توسط اعضای جامعه آن صورت می‌گیرد و اجماع آن‌ها در اتخاذ تصمیمات گوناگون، راهکاری است که به عقیده بسیاری از تحلیل‌گران از ویژگی‌های مثبت آن است.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  کاربرد ارز دیجیتال پیپل (PEOPLE)

  پس از این که دریافتیم ارز دیجیتال پیپل چیست، باید اشاره کنیم که کاربرد اصلی این شبکه بلاک چین، رفع چالش‌هایی است که کاربران در استفاده از بلاک چین و ارزهای دیجیتال با آن مواجه می‌شوند؛ در واقع بیشترسازمان‌های خیریه، بنیادها و کمپین‌های جمع‌آوری سرمایه، نمی‌توانند پذیرش پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال را پشتیبانی کنند.  این سازمان‌ها به خاطر هزینه و بسیاری از مسائل دیگر تمایلی برای تطبیق این مجموعه را ندارند و این جاست که پروتکل People’s Coin با هدف بازاریابی و پذیرش پرداخت دیجیتال سعی در عبور از این چالش دارد.

  تعداد واحدهای پیپل (PEOPLE)

  فهمیدیم که ارز دیجیتال پیپل چیست و چه کاربردی دارد اما بد نیست که به دارایی‌هایی که ارزش بازار مشابهی با این توکن دارند نیز اشاره‌ای داشته باشیم؛ توکن‌هایی از جمله Covid Token، Chikn Fert،  Cheese (V2) و … که دارایی‌های ارزش بازار قابل مقایسه با توکن The People’s Coin دارند.

  ویژگی‌های ارز دیجیتال پیپل

  اما مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال پیپل چیست که موجب تمایز آن با طیف گسترده‌ای از رمزارزها شده است؛ در پاسخ باید از ویژگی منحصربه‌فرد این توکن که همان امکان فعالیت همزمان در فضای کریپتو و فضای خیریه است نام ببریم و کارکردهای خاصی که به پر کردن شکاف بزرگ بین دنیای کریپتو و دنیای خیریه کمک خواهد کرد.

  حتما بخوانید: ارز دیجیتال اوکی پروتکل (Ooki Protocol) چیست؟

  همچنین به بخش قابل دسترسی عمومی از پلتفرم که ادبیات، محتوا و ارتباطات دیجیتالی ضروری را برای جمع‌آوری کمک فراهم خواهد کرد نیز باید اشاره داشت و یا بخش خصوصی برای صاحبان توکن بومی به منظور افزایش آگاهی پروژه و ارائه ابزارهای آموزشی که به بهبود کیفیت اطلاعات موجود در فضای کریپتو منجر خواهد شد؛ همچنین ناگفته نماند که توکن PEEPS به عنوان یک نشانه حکومتی و دسترسی مورد استفاده قرار گرفته و PEEPSPAY نیز امکان تراکنش سریع‌تر و ارسال چک و کارت و کمک‌های مالی را فراهم خواهد کرد.

  بهترین کیف پول ارز دیجیتال پیپل

  پس از این که به خوبی فهمیدیم که ارز دیجیتال پیپل چیست، زمان معرفی بهترین کیف پول این رمزارز و نحوه خرید آن در ولت مورد نظر رسیده است؛ زمانی که نوبت به خرید ارز دیجیتال می‌رسد، فاکتورهای زیادی مانند مکان و پروتکل در خرید ما تاثیر گذارند.

  گفتنی است که ارز دیجیتال پیپل در حال حاضر در صرافی متمرکز کوین بیس در دسترس نبوده اما با این حال، همچنان می‌توانید The People’s Coin  را در کیف پول کوین‌بیس، خریداری نمایید؛ کیف پولی بی‌نظیر برای خرید یک رمزارز منحصربه‌فرد!

  • دانلود کیف پول کوین بیس

  نخستین گام برای خرید The People’s Coin، دانلود یک کیف پول شخصی همچون Coinbase Wallet است که به عنوان یک اپلیکیشن موبایل و افزونه مرورگر در دسترس کاربران خواهد بود.

  • انتخاب نام کاربری Coinbase Wallet

  در مرحله بعد برای راه‌اندازی کیف پول، انتخاب نام کاربری ترجیحا خصوصی است که به منظور ارسال آسان ارزهای دیجیتال توسط سایر کاربران کیف پول کوین بیس نسبت به آن اقدام می‌کنیم.

  • ذخیره ایمن عبارت بازیابی

  همان‌گونه که گفته شد، Coinbase Wallet بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال پیپل است و در مرحله سوم و هنگامی که قصد داریم یک کیف پول جدید با حضانت شخصی ایجاد نماییم، یک عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای به ما داده خواهد شد که دسترسی ما به دارایی‌هایمان را تضمین خواهد کرد و امکان استفاده از ویژگی پشتیبان‌گیری ابری ولت رمزنگاری کوین بیس نیز در این مرحله بسیار حائز اهمیت است.

  همان گونه که به یاد دارید ارز دیجیتال پیپل چیست، لازم است تا همواره به یاد داشته باشید که در صورت مفقود شدن عبارت بازیابی، Coinbase امکان دسترسی به کیف پول را برای‌تان فراهم نخواهد کرد!
  • درک و برنامه ریزی برای هزینه های شبکه اتریوم

  کارمزدها برمبنای ترافیک شبکه، پیچیدگی تراکنش و سرعت انجام تراکنش متفاوت بوده و از این رو لازم است تا برنامه‌ریزی داشته باشید و مقداری پول برای هزینه‌ها کنار بگذارید.

  • خرید و انتقال ETH به کیف پول کوین بیس

  پس از ایجاد یک حساب Coinbase، نوبت به انتقال ETH  به کیف پول است که با توجه به اینکه از اپلیکیشن تلفن همراه یا افزونه Chrome  استفاده می‌کنید متفاوت خواهد بود.

  • استفاده از ETH برای خرید The People’s Coin

  شما به خوبی می‌دانید که ارز دیجیتال پیپل چیست و چرا می‌خواهید اتریوم با ارزش خود را به آن تبدیل کنید؛ پس بدون تامل پس از افزودن ETH به کیف پول Coinbase، اقدام به معاوضه آن با The People’s Coin خواهید کرد؛ ناگفته نماند که همواره هزینه کارمزد را مدنظر داشته باشید!

  گفتار پایانی!

  نظر شما در مورد سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال پیپل چیست؛ ما که به واسطه تحلیل بسیاری از کارشناسان آینده نسبتا روشن و پتانسیل بالا را برای آینده این ارز دیجیتال در نظر می‌گیریم اما از آن جا که هدف این رمزارز چیزی بیش از کسب سود بوده و به پر کردن شکاف بین بخش‌های مختلف فکر شده، شاید حتی در آینده نزدیک هم چندان سودآور نباشد اما مطمئنا در درازمدت شاهد افزایش چشمگیر ارزش آن خواهیم بود.

  سوالات متداول

  1. ارز دیجیتال PEOPLE یا پیپل چیست؟

  در حقیقت People’s Coin یک پروژه جامعه محور است که هدف‌اش علاوه‌بر ارائه یک راهکار پرداخت دیجیتال ساده و در عین حال مقیاس‌پذیر و جهانی برای سازمان‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی، پر کردن شکاف فعلی بین فناوری بلاک چین است.

  1. کاربرد ارز دیجیتال پیپل چیست؟

  مهم‌ترین کاربرد این شبکه بلاک چین، رفع چالش‌هایی نظیر عدم پشتیبانی پذیرش پرداخت توسط بیشترسازمان‌های خیریه، بنیادها و کمپین‌های جمع‌آوری سرمایه است که این پروتکل علاوه‌بر بازاریابی، به منظور پذیرش پرداخت دیجیتال و حل این چالش معرفی شده است.

  1. ویژگی‌های ارز دیجیتال پیپل چیست؟

  از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال پیپل باید به امکان فعالیت همزمان در فضای کریپتو و فضای خیریه و  پر کردن شکاف بزرگ بین دنیای کریپتو و دنیای خیریه، بهبود کیفیت اطلاعات موجود در فضای کریپتو و نیز امکان تراکنش سریع‌تر و ارسال چک و کارت و کمک‌های مالی از طریق PEEPSPAY اشاره کرد.

   

  تیم محتوا بیت‌پین

  تیم محتوا بیت‌پین

  تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  معرفی ارز دیجیتال MEW؛ میم کوینی گربه‌ای در دنیای سگ‌ها

  میم کوین MEW که از پروژه‌های بلاک چینی جدید در بستر شبکه بلا ...

  پروژه و ارز دیجیتال اتنا (ENA): پروتکلی با استیبل‌کوین USDe

  شبکه بلاک چین اتریوم تا به امروز با ارائه فضای دیفای و اقتصا ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر