آنتولوژی (ONT) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT)

تاریخ انتشار: 27 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 11 شهریور 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
آنتولوژی (ONT) چیست؟ همه چیز درباره‌ی ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT)

اگرچه بیت کوین و اتریوم دو رمزارز مشهور در بازار کریپتو هستند، پروژه‌های کوچک‌تر، جدیدتر و با عملکرد و ویژگی‌های بسیار خوبی نیز در این بازار وجود دارد که می‌توانند خدمات و سودهای فراوانی را به کاربران این حوزه ارائه دهند. در این نوشتار، یکی از این پروژه‌های رمزنگاری به نام آنتولوژی (ONT) را به شما معرفی کرده‌ایم.

  قیمت آنتولوژی

آنتولوژی (ONT) چیست؟

آنتولوژی (ONT) یک پلتفرم بلاک چین است که برای تطبیق با سایر بلاک چین‌ها راه‌اندازی شده تا سازمان‌ها بتوانند داده‌های خود را براساس این نوآوری به‌صورت عمومی و خصوصی ذخیره کنند. به گفته تیم توسعه‌دهنده آن، این پلتفرم انقلابی را در صنعت ارزهای دیجیتال و همچنین بلاک چین به پا خواهد کرد. آنتولوژی (ONT) از سازوکار اجماع استفاده می‌کند. برخلاف بلاک چین‌های عمومی مانند اتریوم که در آن اطلاعات برای مشاهده به دفتر کل عمومی ارسال می‌شود، در پروژه آنتولوژی این‌گونه نیست. از آنجا که اطلاعات در کسب‌وکارهای خصوصی از اهمیت زیادی برخوردار است، باید در حین استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره این اطلاعات روی بلاک چین‌های خصوصی نیز انجام شود که پروژه آنتولوژی این مشکل را برطرف می‌کند.

این پلتفرم بر مبنای دو مدل توکن با کاربردهای مختلف کار می‌کند. توکن آنتولوژی با علامت اختصاری ONT برای سهام‌گذاری در فرایند اجماع و درنتیجه دریافت حق رأی استفاده می‌شود؛ درحالی‌که توکن آنتولوژی گس GAS با علامت اختصاری ONG شناخته می‌شود؛ به‌طوری‌که دارندگان ONT، توکن ONG را دریافت می‌کنند. از توکن ONG برای خدمات درون زنجیره‌ای در شبکه استفاده می‌شود. در سال ۲۰۱۸ این پروژه به شبکه اصلی خود منتقل شد و شروع به انتشار دوره‌ای توکن ONG کرد. تولید این توکن ۲۲ سال طول خواهد کشید.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  نماد اختصاری آنتولوژی

  نماد اختصاری یک ارز دیجیتال، نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال معامله می‌شود. نماد اختصاری توکن آنتولوژی، ONT است که تنها کافی است با تایپ این نماد در نوار مربوط به جست‌وجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را پیدا کنید. درصورت بالاآمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خریدوفروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی پذیرفته شده و در لیست رمزارزها برای معامله قرا دارد.

  نماد اختصاری آنتولوژی

  مخترع آنتولوژی (ONT) کیست؟

  این پروژه را یک شرکت چینی به نام Onchain در سال ۲۰۱۷ به‌منظور سرمایه‌گذاری روی مزایای بلاک چین تأسیس کرد. بلاک چین آنتولوژی را نیز دا هانگفی (Da Hangfei) و اریک ژانگ (Erik Zhang) راه‌اندازی کردند که در سال ۲۰۱۶ بلاک چین نئو را ایجاد کرده بودند. به هر حال توسعه‌دهندگان آنتولوژی در تلاش برای ایجاد سیستمی برآمدند که ترکیبی از تبادل داده، سیستم تشخیص هویت و پروتکل رویه توزیع‌شده است تا به هر ترتیب زیرساخت شبکه نظیر به نظیر برپا شود. پروژه آنتولوژی به موازات پروژه نئو و با مدیریت یکسانی شروع به فعالیت کرد. به باور بنیان‌گذاران این پروژه، رمزارزها نباید به‌شکلی تنها فعالیت داشته باشند و باید مردم را به سمت فناوری بلاک چین سوق داده و استفاده از اینترنت و موفقیت صنعت کریپتو را ارتقا دهند.

  تاریخچه قیمت آنتولوژی (ONT)

  این ارز دیجیتال با قیمت 2.6 دلار در اوایل ماه مارس در سال ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد. قیمت آن نیز پس از گذشت یک ماه سریع افزایش یافت و به ۱۰ دلار رسید. در بازه‌ای زمانی که کل ارزهای دیجیتال بازار دارای روند نزول قیمت بودند، ارز دیجیتال آنتولوژی برخلاف روند حرکتی آن‌ها مانند برخی دیگر از رمزارزها شروع به افزایش قیمت کرد. به صورتی که از ۱.۴۲ دلار در ماه مارس، به ۱۰.۲۵ دلار در ماه می ‌رسید. سپس از اواسط آگوست دوباره برخلاف روند نزولی بازار رشد قیمت داشت، اما در اواخر سال ۲۰۲۰ قیمت آن همچنان زیر ۱ دلار معامله می‌شد. درنهایت، در مارس ۲۰۲۱ قیمت خود را شکست و به بیش از ۱ دلار رسید. قیمت آن به‌تدریج رو به افزایش بود که بار دیگر در ژوئن ۲۰۲۱ به زیر ۱ دلار برگشت و تاکنون (۶ دسامبر ۲۰۲۱) قیمت آن زیر ۱ دلار است.

  تاریخچه قیمت آنتولوژی (ONT)

  هدف از ساخت آنتولوژی (ONT)

  همان‌طور که می‌دانید، هدف نسل اول رمزارزها از بلاک چین، تمرکززدایی و تسهیل در انتقال وجه بود، اما هدف نسل دوم روز‌به‌روز متنوع‌تر و گسترده‌تر شد و به حل مسائلی که در نسل اول گزارش شده بود، پرداخته می‌شد. در این میان، هدف نسل سوم از ارزهای دیجیتال مانند آنتولوژی افزایش ارتباط و همکاری بلاک چین و شبکه‌های سنتی است. هدف آنتولوژی (ONT) یکپارچگی و هماهنگ‌کردن نهادها و سازمان‌هاست تا از فناوری بلاک چین در کسب‌وکار خود استفاده کنند.

  کاربردهای آنتولوژی (ONT)

  از آنجا که آنتولوژی قصد دارد تکنولوژی بلاک چین را برای همه کسب‌وکارها اجرا کند، در بلاک چین خود سرویس‌هایی مانند قراردادهای هوشمند، مدیریت احراز هویت توزیع‌شده و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز را عرضه می‌کند. گفتنی است شبکه رمزنگاری‌شده آنتولوژی برای تراکنش‌های مالی و انواع داده‌ها کاربرد دارد.

  آنتولوژی (ONT) چگونه کار می‌کند؟

  این پروژه بستری برای همکاری مطمئن به‌صورت توزیع‌شده است؛ یعنی بلاک چین‌های دیگر در هسته بلاک چین اصلی قرار می‌گیرند و به‌عنوان زنجیره‌های داخلی جانبی عمل می‌کنند. چارچوب بلاک چین پروژه آنتولوژی از بلاک چین‌های عمومی پشتیبانی کرده و آن‌ها را برای کاربردهای خاص سفارشی‌سازی می‌کند. همچنین حامی مشارکت شبکه‌هایی با پروتکل مختلف است. مکانیسم اعتمادی آن دارای مراحل زیر است: تأیید اعتبار مدارک، موضوعات و افراد، اتصال و تأیید برنامه‌های کاربردی مختلف، امکان‌پذیر بودن یا نبودن اقدامات عملی و فنی مانند تأیید SDK، API و درنهایت تأیید شبکه‌های مختلف برای بهینه‌سازی عملکرد کلی شبکه. این شبکه نیز مانند بلاک چین‌های دیگر از سازوکار اجماع استفاده می‌کند تا راهکاری برای تأیید و صحت‌سنجی بلاک چین باشد.

  خرید و فروش آنتولوژی (ONT) چگونه صورت می‌گیرد؟

  خرید و فروش ارز دیجیتال آنتولوژی نیز مانند رمزارزهای دیگر در صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و از طریق ارسال آدرس کیف پول‌های سازگار با آن، انجام می‌شود. برای خرید و فروش باید ابتدا در وب‌سایت یک صرافی معتبر مراحل ثبت‌نام و احراز هویت را انجام دهید. سپس برای خرید یا فروش آنتولوژی اقدام کنید.

  مزایای آنتولوژی (ONT)

  • فراهم‌کردن بستری راحت برای تجارت و کسب‌وکارها
  • دارای پتانسیل و توانمندی‌های نامحدود
  • امنیت بالا
  • اجماع منحصربه‌فرد
  • دارای تیم توسعه‌دهنده عالی و قدرتمند
  • رابط جهان واقعی و مجازی

  معایب آنتولوژی (ONT)

  • نداشتن روند افزایش قیمت چشمگیر از ابتدای راه‌اندازی
  • قرارداشتن در ابتدای راه
  • دارای کشور مبدأ بسیار سختگیر (چین)

  نحوه استخراج یا تولید آنتولوژی (ONT)

  پروژه آنتولوژی عرضه اولیه سکه نداشت، اما توکن ONT در سال ۲۰۱۹ روی پلتفرم نئو، ایردراپ شد. طی این فرایند، تیم آنتولوژی ۱۰۰۰ توکن ONT را به کاربران خبرنامه خود (نئو) اهدا کرد. بدین‌ترتیب برای هر توکن نئو ۰.۰۱ توکن آنتولوژی اهدا شد. تعداد کل توکن‌های آنتولوژی (ONT) 1 میلیارد است که ۱۲ درصد برای کاربران آنتولوژی، ۲۸ درصد برای شرکا، ۱۰ درصد برای شورای نئو، ۲۵ درصد برای توسعه اکوسیستم آنتولوژی، ۱۰ درصد به‌عنوان پاداش برای یافتن مشکلات فنی پروژه و ۱۵ درصد نیز برای تیم توسعه‌دهنده اختصاص یافته است.

  بهترین کیف پول‌های آنتولوژی (ONT)

  اگر شما هم قصد نگه‌داری یا معامله ارز دیجیتال ONT را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید که بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در ادامه برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال ONT معرفی شده‌اند.

  بهترین کیف پول‌های آنتولوژی (ONT)

  انواع کیف پول سخت‌افزاری آنتولوژی

  • کیف پول لجر (Ledger)

  انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ آنتولوژی

  مقایسه آنتولوژی (ONT) با بیت کوین (BTC)

  این مقایسه بین ارزهای دیجیتال آنتولوژی (ONT) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه آنتولوژی در آینده را براساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) یا برعکس تعیین کنید. قیمت کنونی آنتولوژی زیر 1 دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین در حال حاضر (۶ دسامبر ۲۰۲۱) ۴۷.۵۹۰ دلار است. عرضه کل توکن‌های آنتولوژی نیز 1 میلیارد است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. آنتولوژی رتبه ۱۲۲ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارند. آنتولوژی در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده است؛ درحالی‌که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده که در ۰۴/۲۰۱۳ راه‌اندازی شده است.

  برای مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال آنتولوژی و بیت کوین روی کلیدهای زیر کلیک کنید:

  قیمت بیت کوین      قیمت آنتولوژی

  پیش‌بینی وضعیت آینده آنتولوژی (ONT)

  با مشاهده نمودار این ارز دیجیتال، متوجه روند قیمتی تقریباً ثابتی خواهید شد، اما نکته جالب آن (که در قسمت تاریخچه قیمتی نیز ذکر شد) این است که در این سال‌ها با وجود رکود بازار و برخلاف روند رو به کاهش قیمت رمزارزهای دیگر، چندین بار قیمت ارز دیجیتال آنتولوژی افزایش داشته است؛ یعنی در بازه‌ای از زمان کاملاً مخالف آن‌ها حرکت کرده است. با اینکه کشور مبدأ این رمزارز بسیار سختگیر است، اما این ارز با قدرت به سمت اهداف خود حرکت می‌کند تا اعتمادسازی را در همکاری میان سیستم‌های سنتی و بلاک چینی ایجاد کند. این ارز تیمی توسعه‌دهنده و قدرتمند و همچنین برنامه‌نویسی پیشرفته‌ای دارد که نوید روزهای خوب و آینده‌ای درخشان را به کاربرانش می‌دهد.

  گفتار پایانی!

  ما هر روز شاهد پیشرفت و رشد پروژه‌های دیفای هستیم که پیدایش پروژه و رمزارز آنتولوژی (ONT) نیز یکی از آن‌هاست. در این مقاله به‌طور مفصل به بررسی این پروژه، اهداف آن، نحوه کارکرد و موارد بسیاری درباره آنتولوژی پرداختیم. امیدواریم با مطالعه آن اطلاعات ارزشمند بسیاری را درمورد آنتولوژی (ONT) کسب کرده باشید.

    قیمت آنتولوژی

  پرسش‌های متداول!

  1. بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال آنتولوژی کدام‌‌اند؟

  کیف پول‌های رسمی آنتولوژی مانند سایانو (Cyano)، آنتو (ONTO) و اُوالت (OWallet)، همچنین کیف پول گاردا (Guarda)، تراست ولت (Trust Wallet)، اکسدوس (Exodus)، کیف پول لجر (Ledger) و کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دیگر از جمله کیف پول‌های مطمئن و سازگار با ارز دیجیتال آنتولوژی هستند.

  1. شرکا و همکاران پلتفرم آنتولوژی (ONT) چه کسانی هستند؟

  اصلی‌ترین شریک و همکار تجاری آنتولوژی، نئو (NEO) است. پس از آن پروژه‌هایی مانند اتریوم، دایملر، گوگل کلود، اپرا، وان اینچ، سرتیک و چین لینک از پروژه‌ها و شرکت‌های همکار و شریک آن هستند.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  توکن Soulbound چیست؟ معرفی کاربردهای توکن هویتی سول باند

  در دنیای رو به گسترش و تحول بلاک چین، متاورس‌ و ان اف تی‌ها، ...

  راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

  مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر