کوزاما (KSM) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال کوزاما (KSM)

0 813

بکه ارز دیجیتال کوزاما بر روی شبکه پولکادات بنا شده است. به کوزاما شبکه قناری پولکادات می‌گویند زیرا این رمزارز فعالیتی مشابه به قناری‌های معدن که به معدنچیان هشدار می‌دهند را دارد. به عبارتی کوزاما هر نوسان و یا خطایی در کدهای پایه پولکادات را شناسایی کرده و به شبکه اطلاع‌رسانی می‌کند. در این مقاله برآنیم تا بیشتر با پروژه و ارز دیجیتال کوزاما (KSM) آشنا شویم.

خرید و فروش کوزاما

کوزاما (KSM) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال کوزاما (KSM)

کد شبکه کوزاما کاملا شبیه به کد نوشته شده شبکه پولکادات است. این پروژه یک پروژه آزمایشی است که قرار است برای آزمایش ویژگی‌های جدید بر روی شبکه پولکادات فعالیت‌هایی را پیاده‌سازی کند. کاربران می‌توانند این ویژگی‌های جدید را در کوزاما بررسی کنند و پس از حصول اطمینان از نتیجه به شبکه پولکادات منتقل شوند. برای فهم بیشتر رابطه بین کوزاما و پولکادات می‌توانید بیت کوین و لایت کوین را بر اساس چگونگی عملکردشان در نظر بگیرید. مثلا بیت کوین تغییرات کندی دارد و در مقابل لایت کوین ارزش کمتری نسبت به بیت کوین دارد! حال ارز ش توکن کوزاما نیز از ارزش توکن پولکادات کمتر است اما نمی‌توان گفت که توکن کوزاما بی‌ارزش است. ارز دیجیتال کوزاما در دسته ارزهای دیجیتال زیرساخت قرار دارد.

در سال ۲۰۱۹ کاربرانی که توکن DOT داشتند می‌توانستند توکن KSM دریافت کنند و برای اینکه نقشی در تشکیل بلاک داشته باشند به تراکنش اتریومی نیاز بود. به همبن دلیل ارز دیجیتال کوزاما پس از مدت کوتاهی روی کار آمد تا در الگوریتم اثبات اعتبار به عنوان یک تاییدکننده عمل کند. این شبکه الگوریتم اجماع را به الگوریتم گواه اثبات سهام تغییر داد و در حال حاضر دارای چندین تاییدکننده فعال در شبکه خود است. حاکمیت این توکن به دست کاربران شبکه آن است.

نماد اختصاری کوزاما

کوزاما (KSM) نماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری کوزاما، KSM است که فقط کافیست با تایپ این نماد در نوار مربوط به جستجوی رمزارزها در صرافی بیت پین، آن را جستجو کنید. پس از آن می‌توانید شاهد آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی وبسیاری اطلاعات دیگر باشید.

مخترع کوزاما (KSM) چه کسی است ساخته شده است؟

کوزاما (KSM)

ارز دیجیتال کوزاما توسط فردی به نام دکتر گاوین وود (Gavin Wood) راه اندازی شد. وی بنیان گذار پروژه پولکادات است. قبل از این پروژه مدیر ارشد فناوری اتریوم و بنیان گذار وب۳ بود. گرچه غیر از گاوین وود یک تیم توسعه دهنده برای این شبکه گرد هم آمده‌اند که از ابتدای پیدایش پروژه بسیار فعال بوده و توجه توسعه دهندگان بسیاری را به خود جلب کرده اند. این توکن در سال ۲۰۲۰ رشد بسیار زیادی را در بازار رمزارزها داشته است. پیتر چازبان (Peter Czaban) و رابرت هابرمایر (Robert Habermeier) نیز از اعضای مهم دیگر تیم توسعه کوزاما هستند.

تاریخچه قیمت کوزاما (KSM)

کوزاما با نماد اختصاری KSM دارای ارزش بازار ۲.۲۷ میلیارد دلار و سهم ۰.۰۹ درصدی از کل بازار کریپتو دارد. قیمت این رمزارز در حال حاضر ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ دارای قیمت ۲۹۲.۲ دلار است.

KSM
تاریحچه قیمت کوزاما در یک سال گذشته. منبع: بیت پین

هدف از ساخت کوزاما (KSM)

یکی از اهداف راه اندازی کوزاما این است که کوزاما توسعه دهندگان شبکه پولکادات را از هر گونه خطا یا آسیب‌پذیری آگاه می‌کند. این امر باعث می‌شود تغییرات مختلف و پیش بینی نشده ابتدا مورد آزمایش قرار گیرند. چون کدهای کوزاما مشابه کدهای پولکادات است اما در اصل محیط توسعه‌ای برای آزمایش ویژگی‌های اضافه پولکادات است تا قبل از به کارگیری مورد تست و آزمایش قرار گیرد. اگر کد کوزاما (KSM) دارای ایراد و یا نقصی باشد، مشخص شده و برای توسعه‌ دهندگان این فرصت به وجود می‌آید تا ویژگی‌های مشکل‌دار را توسعه داده و در نهایت مشکل را برطرف کنند. زمانی که مشکل برطرف و ویژگی‌ها بهینه شد آن‌گاه به شبکه پولکادات منتقل می‌شود.

توجه داشته باشید که کوزاما تنها یک شبکه آزمایشی نیست بلکه یک بلاک چین است. حاکمیت خود را داشته و برای توسعه شبکه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که کوزاما تنها یک شبکه آزمایشی نیست بلکه یک بلاک چین است. حاکمیت خود را داشته و برای توسعه شبکه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کوزاما دارای توکن اختصاصی و بومی خود با نماد اختصاری KSM است.

کاربردهای کوزاما (KSM)

کاربرد اصلی کوزاما (KSM)، تست و آزمایش ارزهای دیجیتال جدید است که البته خود کوین KSM نیز دارای ارزش بالایی است.

کوزاما (KSM) چگونه کار می‌کند؟

نحوه کار کوزاما مانند شبکه پولکادات است و می‌توان در آن برخی از ویژگی‌های بسیار خاص و پیشرفته‌ای را که هنوز در پولکادات وجود ندارد، مورد استفاده قرار داد.

با توجه به دیباگ کردن کدها برای فعالیت در شبکه، باید بگوییم که کوزاما یک محیط آزمایشی برای تست کدها و نرم افزارهاست. در این جا توسعه دهندگان به دنبال ایجاد عملکردهایی هستند که چندین وظیفه را برعهده دارند. (پاراچین‌ها و پاراتردها) و همچنین به دنبال این هستند که هیچ ویژگی و المانی به علت خطای برنامه‌نویسی در شبکه از کار نیفتد. پروژه‌ها و همچنین کاربران بسیاری به این نوع شبکه‌ها روی آورده‌اند و این امر باعث شده ارزش رمزارزهای آن‌ها افزایش یابد. از طرفی اصولا توکن‌های شبکه‌های آزمایشی هیچ ارزشی ندارند اما کوزاما دارای ارزش قیمتی بالایی است و همین امر این رمزارز را منحصر به فرد کرده است.

نحوه کار کوزاما مانند شبکه پولکادات است و می‌توان در آن برخی از ویژگی‌های بسیار خاص و پیشرفته‌ای را که هنوز در پولکادات وجود ندارد، مورد استفاده قرار داد. مثلا یکی از این ویژگی‌ها، تغییرات حاکمیت و سیستم به روزرسانی شبکه ارز دیجیتالی است که در کوزاما به ۷ روز (نسبت به شبکه پولکادات که ۲۸ روز طول می‌کشد) منجر گردید.

خرید و فروش کوزاما (KSM) چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال کوزاما (KSM) نیز همانند رمزارزهای دیگر در صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و از طریق ارسال آدرس کیف پول‌های سازگار با آن، انجام می‌گردد. برای خرید و فروش می‌بایست ابتدا در وب سایتی معتبر مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. سپس برای خرید و یا فروش کوزاما (KSM) اقدام کنید.

مزایای کوزاما (KSM)

  • پشتیبانی از قراردادهای هوشمند
  • قابلیت مبادلات بین بلاک چینی
  • محیطی جذاب برای استارت آپ‌ها و کسب و کارهای کوچک و نوپا
  • ارزان‌تر از پولکادات

معایب کوزاما (KSM)

  • دارای چالش‌هایی در پیش‌ رو

نحوه استخراج یا تولید کوزاما (KSM)

ارز دیجیتال کوزاما قابل استخراج و استیک نیست. اما می‌توان این رمزارز را از طرق زیر دریافت کرد:

  • این رمزارز را می‌توان از طریق هولد توکن DOT به دست آورد. ازآن جا که کوزاما با پولکادات همسو است بنابراین کاربرانی که دارای ارز دیجیتال DOT هستند می‌توانند درخواست خود را ثبت کرده و اگر تمایل به شرکت در این الگوریتم را دارند می‌توانند به عنوان تایید کننده درخواست خود را اعلام کرده و توکن KSM را ثبت کرده و در نهایت کوزاما دریافت کنند.
  • استفاده از فاست‌ها نیز باعث می‌شود کاربران، توکن کوزاما را با ایجاد یک حساب کاربری در گیت‌هاب دریافت کنند.
  • کاربران می‌توانند با استفاده از روش تشخیص اشکالات، خطاهای شبکه را تشخیص داده و در قبال این کار KSM دریافت کنند.

بهترین کیف پول‌های کوزاما (KSM)

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگهداری یا معامله ارز دیجیتال کوزاما (KSM) را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال کوزاما (KSM) را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع کیف پول سخت افزاری کوزاما

انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ کوزاما

معماری شبکه کوزاما (KSM)

شبکه کوزاما دارای بلاک چین مستقل است. برنامه توسعه آن بدین صورت است که قصد دارد پاراچین‌ها و اکسپلوررهای بلاک چین را ادامه دهد. بهتر است در این قسمت در مورد برخی اصطلاحات شبکه کوزاما بپردازیم:

Epoch یک دوره زمانی در پروتکل BABE است که به زمان‌های کوچکتر شکسته می‌شود. به این زمان‌های کوچک اسلات می‌گویند که هر اسلات دارای حداقل یک رهبر است که حق پیشنهاد و رای در یک بلاک را دارد که البته در شبکه کوزاما به نام Session شناخته می‌شود. در این سشن‌ها مجموعه‌ای از ولیدیتورها وجود دارد که در زمان تغییر سشن حق ورود یا خروج به مجموعه را دارند. Era نیز به تعدادی از سشن‌ها اتلاق می‌گردد که دوره‌ای است که مجموعه ولیدیتورهای انتخاب شده مجددا محاسبه شده و در نهایت به آن‌ها پاداش داده می‌شود. هر Epoch در شبکه پولکادات ۴ ساعت و هر Session در کوزاما ۱ ساعت طول می‌کشد. اسلات نیز که زمان تولید بلاک هاست در هر دوی این شبکه ۶ ثانیه طول می‌کشد.

مقایسه کوزاما (KSM) با بیت کوین (BTC)

این مقایسه بین ارزهای دیجیتال کوزاما (KSM) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه کوزاما (KSM) در آینده را بر اساس ارزش فعلی بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

قیمت اکنون کوزاما (KSM)، ۲۹۲.۲ دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین ۵۰.۸۰۰ دلار در حال حاضر (۲۵ دسامبر ۲۰۲۱) است. عرضه توکن‌های کوزاما (KSM)، ۹.۷ میلیون که تا به حال ۸.۵ میلیون از آن در دسترس است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه کوزاما (KSM)، ۶۰ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. کوزاما در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۰۴/۲۰۱۳ راه اندازی شده است.

خرید و فروش بیت کوین

پیش بینی وضعیت آینده کوزاما (KSM)

اگر در حوزه دیفای بررسی‌هایی انجام دهید متوجه خواهید شد که قیمت کوزاما به مراتب کمتر از حد نرمال است. با اینکه اکثر افراد هنوز از اهمیت و یا حتی ماهیت دیفای اطلاعاتی ندارند قیمت این رمزارز نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر بسیار بیشتر بوده و پتانسیل قیمت‌هایی بیش از این مبالغ را دارد.

گفتار پایانی!

شبکه کوزاما به عنوان شبکه قناری برای پروژه پولکادات عمل می‌کند تا خطاها را شناسایی کرده و به توسعه دهندگان پولکادات هشدار دهد. البته که این شبکه فراتر از یک شبکه آزمایشی است زیرا بلاک چین مستقل خود را داشته و همچنین قیمت رمزارز آن دارای ارزش بالایی است. نماد اختصاری کوزاما، ksm است که حدود ۸.۵ میلیون از ۹.۷ میلیون توکن آن عرضه شده و در دسترس کابران قرار گرفته است.

سوالات متداول

  • بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال کوزاما کدام‌ها هستند؟

این رمزارز را می‌توان در بسیاری از کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری سازگار با کوزاما از جمله کیف پول‌های سخت افزاری لجر و ترزور و کیف پول‌های نرم افزاری تراست ولت و مث ولت نگهداری کرد.

  • شبکه کوزاما با چه الگوریتمی کار می‌کند؟

این شبکه با الگوریتم اثبات سهام کار می‌کند. رده تکنولوژی آن از نسل سوم است و زمان تراکنش در آن برای هر بلاک ۵ ثانیه است. این رمزارز قابلیت استخراج و استیک ندارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x