!-- Google Tag Manager -->

سیستم توزیع انرژی غیرمتمرکز – DeEn ؛ کلیدی برای آینده دیفای

0 1,001

اگر می‌خواهیم یک دنیای جدید قابل دسترس، کارآمد و شفاف بسازیم، DeEn باید یک مؤلفه مهم برای DeFi در نظر گرفته شود. حال DeFi چیست؟ DeEn چه پروتکلی است؟

امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi، شیوه تجارت دارایی‌ها و استفاده از خدمات مالی توسط افراد و سازمان‌ها را تغییر می‌دهد. DeFi به افراد شفافیت و آزادی می‌دهد و جامعه را با یک سیستم غیرمتمرکز بهبود می‌بخشد. برای دستیابی به یک چشم‌انداز غیرمتمرکز واقعی که در آن تمام ارزش آزادانه در جهانی در دسترس و بدون مرز جریان داشته باشد، سیستم توزیع انرژی غیرمتمرکز باید به یک جزء اصلی برای سیستم DeFi جدیدی که در حال ساختن آن هستیم تبدیل شود. DeEn که توسط Lition طراحی شده است، قصد دارد دقیقاً این کار را انجام دهد. اما قبل از پرداختن به سیستم توزیع انرژی غیرمتمرکز – DeEn بهتر است ابتدا با DeFi آشنا شویم.

DeFi چیست؟

DeFi یا امور غیرمتمرکز مالی مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند مالی، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) و پروتکل‌هایی است که بر روی بلاک چین‌هایی مانند اتریوم ساخته شده اند. قراردادهای هوشمند برنامه‌هایی هستند که امکان معامله دارایی‌ها را به شیوه‌ای امن فراهم می‌کنند. شرایط قرارداد توسط بلاک چین از پیش تعریف شده و اجرا می‌شود. بنابراین نیازی به اعتماد یا واسطه نیست. DAppها از قراردادهای هوشمند به عنوان منطق برای انجام تراکنش‌ها و خدمات پیچیده‌تر در فناوری غیرمتمرکز استفاده می‌کنند. آن‌ها خدماتی مانند استقراض و وام، کسب سود دارایی‌ها، نگهداری دارایی‌ها در استیبل کوین و بسیاری دیگر از خدمات مالی که قبلاً به بانک یا شخص ثالث نیاز داشتند، ارائه می‌دهند.

هدف DeFi چیست؟

فراهم کردن بستری جهانی برای دسترسی همه افراد به خدمات مالی و اجازه دادن به افراد برای کنترل مستقل دارایی‌های خود اصلی‌ترین هدف DeFi است.

فراهم کردن بستری جهانی برای دسترسی همه افراد به خدمات مالی و اجازه دادن به افراد برای کنترل مستقل دارایی‌های خود اصلی‌ترین هدف DeFi است. همه تراکنش‌ها شفاف هستند بنابراین هر کسی می‌تواند آن‌ها را بررسی و تأیید کند. هیچ شخص ثالث و مجوزی از یک نهاد یا سازمان دولتی یا خصوصی مورد نیاز نیست. در نتیجه کارمزدها در این سیستم کاهش یافته و تراکنش‌ها نسبت به روش‌های سنتی سریع‌تر اتفاق می‌افتند. DAppها همچنین در مقیاس جهانی قابل همکاری هستند پس می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و خدمات جدیدی را ایجاد کنند. امکانات در این سیستم بی‌پایان هستند.

سیستم توزیع انرژی غیرمتمرکز؛ ضرورتی برای DeFi

زمان آن فرا رسیده است که همین مفاهیم در بخش انرژی مورد بررسی قرار گیرد. اگر ما همچنان مجبور به مصرف انرژی از طریق واسطه‌های غیرضروری با استفاده از ساختار قدرت ناکارآمد، متمرکز و قدیمی هستیم پس این همه آزادی و دسترسی بهDeFi چه سودی دارد؟ اگر می‌توانیم جهانی با راه‌حل‌های مالی غیرمتمرکز بسازیم که در دسترس همگان باشد چرا نباید به طور همزمان زیرساخت‌های مشابهی را برای یکی از با ارزش‌ترین منابع خود یعنی انرژی ایجاد کنیم؟

علاوه بر این همانطور که «ماشین» DeFi به رشد خود ادامه می‌دهد، خود سیستم به انرژی بیشتر و بیشتری برای اجرا و نگهداری نیاز دارد. منبع این انرژی در حال حاضر نامشخص است. فضای DeFi به DeEn نیاز دارد تا خود را از وابستگی‌های انرژی دولتی/شرکتی جدا کند و واقعاً غیرمتمرکز شود. ادغام با بخش DeEn برای دستیابی به دنیای منصفانه و پایداری که همه ما می‌خواهیم در آن زندگی کنیم بسیار مهم است.

هنوز کاری وجود دارد که باید انجام شود:

با وجود فناوری و سیاست‌های مناسب انرژی غیرمتمرکز (DeEn)می‌تواند به روش واقعی برای تقویت اقتصاد جهان تبدیل شود.

جهان در حال رفتن به آینده‌ای پایدار است. اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی با هدف خنثی کردن کربن تا ۲۰۵۰ تعیین کرده است که در آن فناوری خورشیدی و بادی در خط مقدم این انتقال قرار دارند. با این حال سیستم انرژی فعلی، یک مانع بزرگ در این مسیر است. سیستم فعلی سیستمی است که به صورت متمرکز طراحی شده است و با ژنراتورهای اصلی برق، نه سیستمی با ده‌ها هزار پنل خورشیدی که هر روز شبکه را تغذیه می‌کنند، کار می‌کند! نوآوری‌هایی مانند یک سوپرشبکه به هم پیوسته در اتحادیه اروپا این مسائل را حل خواهد کرد.

DeEn

بنابراین با وجود فناوری و سیاست‌های مناسب انرژی غیرمتمرکز می‌تواند به روش واقعی برای تقویت اقتصاد جهان تبدیل شود. به همین دلیل است که شرکت Lition، متعهد به رهبری جنبش برای ایجاد یک زیرساخت غیرمتمرکز و کمک به آغاز دوره جدیدی از نوآوری، شفافیت و کارایی است. با شتاب جهانی در انتقال انرژی تعهدات اخیر در سراسر اتحادیه اروپا برای حمایت از جنبش با قوانین جدید و DeEn از سوی شرکت‌هایی مانند Lition، همه چیز می‌تواند به زودی تغییر کند.

DeEn چیست؟

انرژی غیرمتمرکز (DeEn) استفاده از DApps و قراردادهای هوشمند در اتریوم را برای انجام تراکنش‌ها و تجارت دارایی‌های انرژی ترکیب می‌کند. DeEn ساختار، مزایا و منطق مشابه DeFi را دارد. این سیستم به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد که دقیقاً بدانند انرژی آن‌ها از کجا می‌آید و چگونه تولید می‌شود. این موضوع به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که انتخاب کنند برق خود از کجا تامین می‌شود و چطور آن را به طور سریع و ایمن تغییر دهند.

یک مورد استفاده که در قلب جنبش DeFi قرار دارد بازارهای غیرمتمرکز هستند. جایی که معاملات دارایی‌های دیجیتال به صورت همتا به همتا اجرا می‌شود و با قراردادهای هوشمند تسهیل می‌گردد. یک نمونه عالی از یک بازار غیرمتمرکز، صرافی انرژی Lition است. Lition یک پلتفرم تجارت انرژی همتا به همتا (P۲P) که برای مصرف‌کنندگان قابل دسترس است. با استفاده از قراردادهای هوشمند و فناوری بلاک چین، واسطه‌های غیرضروری حذف می‌شوند. حذف واسطه‌های غیرضروری اجازه می‌دهد تا انرژی سبز مقرون به صرفه تولیدکنندگان، بازدهی بالاتر و ارتقای انرژی پایدار را داشته باشند.

گفتار پایانی!

از زمان انتشار این مقاله، ارزش کل DeFi بیش از ۳.۶۸ میلیارد دلار قفل شده است و با نرخ بی‌سابقه‌ای به رشد خود ادامه می‌دهد. اگر می‌خواهیم دنیای جدیدی واقعاً قابل دسترس، کارآمد و شفاف بسازیم، DeEn باید با DeFi متحد و یکپارچه شود. پیشرفت فوق‌العاده‌ای در هر دو بخش مالی و انرژی در حال انجام است و ما شاهد یک تغییر اساسی در آنچه «تصور می‌شود» و «ممکن است» هستیم. در حالی که هر دو جنبش هنوز در حال مبارزه برای ایجاد زمینه‌ای در چشم‌انداز نظارتی امروزی هستند، تصور تأثیری که DeFi و DeEn بر جهان در آینده خواهند داشت، دیگر چندان سخت نیست.

پرسش‌های متداول

  • مزیت انرژی غیرمتمرکز (DeEn) چیست؟

سیستم فعلی سیستمی است که به صورت متمرکز طراحی شده است و با ژنراتورهای اصلی برق، نه سیستمی با ده‌ها هزار پنل خورشیدی که هر روز شبکه را تغذیه می‌کنند، کار می‌کند. بنابراین با وجود فناوری و سیاست‌های مناسب انرژی غیرمتمرکز می‌تواند به روش واقعی برای تقویت اقتصاد جهان تبدیل شود

4/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x